Sezon 2010/2011 - 9. kolejka

Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Mate »

Duże brawa za ten mecz. Sytuacja w Bydgoszczy diametralnie się poprawiła, co wpłynie korzystnie na poziom ligi. W Kędzierzynie właściwy kurs obrał Urnaut(moim zdaniem MVP).
A co do samego meczu - Guma ładnie rozrzucał piłki. 4. set pokazał, ile znaczy dobre przyjęcie w palcach takiego rozgrywającego. Cieszy mnie dobra postawa Pieczonki, który mimo wieku i sytuacji(miał być przecież rezerwowym) wychodzi na boisko i jest pierwszoplanową postacią.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

Mate pisze: Cieszy mnie dobra postawa Pieczonki, który mimo wieku i sytuacji(miał być przecież rezerwowym) wychodzi na boisko i jest pierwszoplanową postacią.
Pieczonka gra póki co rewelacyjnie (jak na niego), ale martwi fatalna gra Siltali. Facet miał być ogromnym wzmocnieniem, a oprócz pierwszego meczu w Częstochowie, gra słabiutko.
Gratulacje dla KK za dzisiejszy mecz. Siedząc na hali odnosiłem wrażenie, że bardziej im się chce wygrać mecz.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
88Mario
Posty: 188
Rejestracja: 1 sty 2008, o 21:23
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: 88Mario »

Godzinka meczu w Olsztynie i pozamiatane...co za dno...
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: zyll »

Tuia najgorszym transferem sezonu.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: jinx »

Bardzo dobry mecz obu zepołów.

Srodkowi Zaksy wymiataja, ale Patryk powinien stawiac całej druzynie krate za te pare piłek nieskonczonych na siatce.
Widac duza różnice w grze Jurka przy Gumie, w bloku rowniez gra lepiej niz rok temu.
Ruciak zagral jak zawsze przyzwoicie
Gacek pare baboli wpuscil, nawet Rucek sie wpienial na niego, ale w obronie dzisiaj pare piłek podbił
Jarosz pomimo ze ponizej 50% to dzisiaj zagral naprawde dobrze
Urnaut mozna powiedziec nareszcie, w kazdym elemencie zagrwal bdb, no i z prawego atakował rowniez mocno..........;)

Masny czasami sie gubil, ale to co pokazuje Stasiu to pełen szacunek dla niego, rewelacja...podobnie jak Łajza odradza nam sie ładnie.
Co sie dzieje z Siltala?? :o
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Antos »

"Nigdy nie mow nigdy".
A jednak jest ktos gorszy od Paulo25%.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: KChudz »

Staty z meczu w Olsztynie są jakieś "dziwne" - Igła stracił punkt w BLOKU :o Miał 0 !!! perfekcyjnego przyjęcia :o
Chciałbym zobaczyć staty drugiego statystyka (Resovii) dla porówniania ;)
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

Antos pisze:"Nigdy nie mow nigdy".
A jednak jest ktos gorszy od Paulo25%.
Kogo masz na myśli? Ignaczaka :o ?
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: zyll »

Samuela Tuię, a kogo :] tytana w przyjęciu i rzeźnika w ataku, zawodnika kompletnego, odznaczającego się wspaniałą techniką użytkową, lepszą od innych przyjmujących z Francji !!!
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

zyll pisze:Samuela Tuię, a kogo :] tytana w przyjęciu i rzeźnika w ataku, zawodnika kompletnego, odznaczającego się wspaniałą techniką użytkową, lepszą od innych przyjmujących z Francji !!!
Tuia miał przyjęcie 58%, 42% bdb i atak 36%. To jest źle :D ?
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: tclancy22 »

Coz.. jak dla mnie Olsztyn ma pare najslabiej atakujacych przyjmujacych. Tuia jak i Siezieniewski w tym elemencie graja beznadziejnie. Do tego jak dojdzie nierowny Gromadowski to jest obraz gry w ataku tego zespolu.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: maksik »

W Bydzi bardzo fajny meczyk. Właśnie zjechałem do hotelu i śledzę statystyki bo też lekko kontrowersyjne było dla mnie MVP dla Gumy nie ujmując jego grze niczego bo zagrał bardzo dobrze ( pomijając 2 łatwe piłki przechodzące których nie skończył i nie powiem że dziwią mnie coraz częstsze błędy Pawła na zagrywce..) i własnie staty odzwierciedlają dość jasno jego inteligencję i rozdział w ataku. Guma jest zdecydowanie najlepszym rozgrywającym wtedy kiedy ma w miarę równo rozłożoną pewność w ataku kazdego z zawodników. Wtedy wręcz bawi się blokujacymi przeciwnika. I teraz patrząc w te cyferki przyznaję rację komisarzowi tego meczu. Rozkład punktowy znakomity.
Znakomite zawody Słoweńca. Jak stary dobry Tine. Odważnie i agresywnie. Zagrywka stabilna i mocna. 4 asy.. i na 20 zagrywek tylko 4 zepsute.. 20 pkt. ładnie.
Świetnie moim zdaniem też zagrał Gladyr który ustawil swoją zagrywką pierwszego seta. Poza tym 18 pkt , 75% w ataku i 6 bloków, 3 asy....no no.. Poza Gumą to nie Urnautowi a własnie jemu dał bym MVP.
A Gacek to już chyba się totalnie boi przyjmować dołem floata.. niedlugo będzie na leżąco na palce brał..

Z drugiej strony siatki fajnie Masny. Widać że dobrze mu w tym zespole bo mu się nikt nie wtrąca zbytnio i ma tam nawet trochę posłuchu. Bynajmniej dzisiaj to można było zauważyć że go słuchali koledzy lecz na pewno to też trochę dlatego, że gral w ZAKSIE w tamtym sezonie..
Duże brawa dla Stasia. To że został w tym klubie to jedna z lepszych decyzji zarządu kisieli. Jakby zamiast beznadziejnie grającego Fińczyka miał wejść jeszcze słabszy Serek.. to pozamiatane. Stasiu taki misiu, oaza spokoju, gra jakby z ołowiem w butach i dopiero co po wybudzeniu ale w przyjęciu duzo nadrabia zaległości pozostałych co obok niego stoją a i jak widać bardzo inteligentnie w ataku. Muszę go pochwalić bo to nie pierwszy dobry mecz w tym sezonie w jego wykonaniu. W tamtym była przeważnie masakra i chyba tylko w jednym z ostatnich meczów z W-wa gdzie dostał MVP pokazał że warto go zostawić.. Jak widać odwdzięcza się teraz. Jednym jego bardzo słabym elementem był zawsze niedokładnie ustawiany blok. Dziś co prawda złapał na pojedynczym Jarosza ale ogólnie Stasiu blokować nie potrafi.
Tak samo Gelu. od 3 -4 ech kolejek jakby na dopalaczach.. hmmm... zdążył się zaopatrzyć przed zamknięciem? ;)
...a Andrzejewski.. Nie chcę go po raz kolejny stłamsić swoją oceną choć po raz kolejny jest to słaba postać tego zespołu ( choć dziś i tak było lepiej ) ale prostą zagrywkę to on przyjmie ale jak już leci coś trudniejszego to Osiołek się gubi i albo odda w trybuny albo na drugą stronę często albo się nie dogada z przyjmującym i się odsunie.. Dziś w najważniejszych momentach oddawał na druga stronę. Zresztą statystyki ma najgorsze spośród wszystkich libero a błędów w przyjęciu 28 gdzie drugi po nim "najlepszy" w tym elemencie Swaczyna ma tych błędów 16... No nic Waldek wie lepiej..
A jak widać Czewa ma spory pozytek z niechcianego Orzecha i chłopak się potrafi dogadać w przyjęciu..

pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: limona »

Czy ma ktoś może nagrany mecz albo link do meczu AZS Pw - Skra? Szczególnie chodzi mi o drugi set
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Arff »

a na Ipli nie ma ???
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Mania »

Bardzo fajny meczyk w Bydgoszczy, to było dla mnie bardzo ważne po tym czego wczoraj doświadczyłam na Torwarze. ;)
Myślałam, że jednak Delecta da radę wygrać ten mecz, grali naprawdę dobrze, momentami bardzo dobrze, potrafili przetrzymać własne trudne momenty i wykorzystać kłopoty rywali. Widać, że w ekipie wszystko gra, jakoś się poukładało, a WW nie przeszkadza. ;) Na pochwały zasługuje zwłaszcza Stasiu Pieczonka, Michał Masny (poza pewnymi błędami, znowuż bdb mecz) oraz ku zaskoczeniu wielu Grzesiu Sz. :D A jak pisałam przed sezonem, że Gelowi znowu się chce i może się pokazać w sezonie to niektórzy mnie tu wyśmiali. :D

ZAKSA wcale nie zagrała jakiegoś super meczu, ale mieli to czego brakowało rywalowi: indywidualności, które w krytycznych momentach wzięły grę na swoje barki, czyli Zagumny z Urnautem. Temu drugiemu należało się MVP, bardzo fajnie zagrał. Generalnie jednak ich gra mnie nie porwała, bardziej jakoś podobała mi sie gra Delecty. ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Antos »

Niech ktos zrobi podsumowanie pierwszej rundy typu najlepsza siodemka, najgorsza siodemka, trener itp.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
limona
Posty: 184
Rejestracja: 6 lis 2009, o 19:11
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: limona »

Arff pisze:a na Ipli nie ma ???
Całkiem zapomniałam o tej ipli, dzięki ;) poczekam kilka dni może wstawią..
Kibic to dziwne stworzenie jest. Niby zwykły człowiek, a jednak inny.
Awatar użytkownika
przeemekk90
Posty: 1315
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:51
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: przeemekk90 »

tclancy22 pisze:Coz.. jak dla mnie Olsztyn ma pare najslabiej atakujacych przyjmujacych. Tuia jak i Siezieniewski w tym elemencie graja beznadziejnie. Do tego jak dojdzie nierowny Gromadowski to jest obraz gry w ataku tego zespolu.
Wole o wiele bardziej tego nierównego Gromadowskiego niż jakże ''równych'' przyjmujących Tuia i Siezieniewski. Ja to podziwiam ich stabilność i wspomnianą równość formy, bo od początku sezonu grać tak beznadziejnie to naprawdę jest sztuką. Gdyby Ferens grał od początku sezonu, gorzej by nie było bo gorzej nie może być, ale przynajmniej po sezonie mielibyśmy dobrze ogranego młodego polskiego zawodnika...............
Real Madrid/Jagiellonia Białystok
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: tomasol »

Z perspektywy Olsztyniaka to w Uranii dopisała dzisiaj tylko publiczność, która wypełniła halę prawie w komplecie. I to jedyny pozytyw po olsztyńskiej stronie. Rezerwy Resovii rozbiły AZS bez większych kłopotów 3:0. Poprawy u gospodarzy właściwie żadnej a wyniki setów są mylące. To bardziej zasługa błędów Resovii niż gry AZS-u.
Właściwie bolączki gospodarzy są od początku sezonu takie same - niemoc i nieudolność w grze, słabe skrzydła, w tym tragiczni w ataku przyjmujący (jak ktoś wyżej słusznie napisał najsłabsi pod tym względem w lidze), kiepski blok, słaba zagrywka i jeszcze kilka rzeczy można by dodać jak np. brak jakiejkolwiek atmosfery w zespole. Niemal do łez wzruszyły mnie chwile kiedy nasi środkowi nie wiedzieli kiedy mają się zmienić z libero i wejść na boisko a zawodnicy nie wiedzieli w której linii mają się ustawić przy zagrywce własnego zespołu. Jak się takich rzeczy nie łapie to jak ma wyglądać gra !!! ???
AZS to jest zbieranina przestraszonych i bojaźliwych ludzi, bijących głową w mur. Gunia, który miał dziś najlepsze statystyki w AZS, w kilku zagraniach w polu wręcz się skompromitował. Para przyjmujących to obraz nędzy i rozpaczy - zero ataku, zero zagrywki, zero obrony, tyle co w miarę porządnie przyjmują. Cedić zupełnie zgaszony, Gromadowski to siła razy ramię, nawet najlepsi w zespole Toobal i Mierzejewski zaczynają popadać w szarzyznę.
Resovia fajerwerków nie pokazała ale każdy zrobił co do niego należało i zrobił to dobrze albo bardzo dobrze. No i w efekcie było pewne i przekonujące zwycięstwo. Jedynie do czego można się czepić to trochę za duża liczba błędów. Bardzo dobra zmiana Józefackiego, bardzo dobra gra blokiem, dobra gra środkiem, Igła jak zwykle świetny w obronie, porządnie grał Buszek tylko Akhrem nieco odstawał ale nie stanowiło to problemu bo Ilić bardzo ładnie rozkładał atak na wszystkie strefy. No i Travica jakby poszedł po rozum do głowy bo i wpuścił zmienników i niemal od razu zdjął Grozera kiedy tylko ten zaczął punktować dla przeciwnika. Nie trzymał go na siłę nie wiadomo po co i na co.
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Xaar »

Antos pisze:Niech ktos zrobi podsumowanie pierwszej rundy typu najlepsza siodemka, najgorsza siodemka, trener itp.
Masz coś takiego:

http://www.volley24.pl/index.php/PlusLi ... n-polmetek
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Antos »

aaallleee, nie mozna podawac linkow do konkurencji.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: todus »

tomasol pisze:Z perspektywy Olsztyniaka to w Uranii dopisała dzisiaj tylko publiczność, która wypełniła halę prawie w komplecie. I to jedyny pozytyw po olsztyńskiej stronie. Rezerwy Resovii rozbiły AZS bez większych kłopotów 3:0.
Tomasol napisz coś o Ignaczaku - rzeczywiście żadnej z 14 piłek nie przyjął na 3 metr ?
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: Chal »

todus pisze:
tomasol pisze:Z perspektywy Olsztyniaka to w Uranii dopisała dzisiaj tylko publiczność, która wypełniła halę prawie w komplecie. I to jedyny pozytyw po olsztyńskiej stronie. Rezerwy Resovii rozbiły AZS bez większych kłopotów 3:0.
Tomasol napisz coś o Ignaczaku - rzeczywiście żadnej z 14 piłek nie przyjął na 3 metr ?
Gwoli ścisłości, przyjęcie perfekcyjne jest liczone do 1,5 m od siatki.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: tomasol »

todus pisze:
tomasol pisze:Z perspektywy Olsztyniaka to w Uranii dopisała dzisiaj tylko publiczność, która wypełniła halę prawie w komplecie. I to jedyny pozytyw po olsztyńskiej stronie. Rezerwy Resovii rozbiły AZS bez większych kłopotów 3:0.
Tomasol napisz coś o Ignaczaku - rzeczywiście żadnej z 14 piłek nie przyjął na 3 metr ?
Muszę przyznać, że ta statystyka mocno mnie zdziwiła. Nie wydaje mi się żeby to wyglądało aż tak źle. W każdym razie z przyjęciem Resovii w tym meczu było różnie ale i Akhrem i Buszek, zwłaszcza ten drugi, to nie są tuzy przyjęcia. A Igła jeśli nawet w przyjęciu coś knocił to jak zwykle świetnie bronił. Parę razy Resovia po własnych przyjęciach musiała oddać piłkę za darmo no ale gospodarze zupełnie nie potrafili tego wykorzystać, najczęściej to goście potrafili odrobić ten błąd innymi elementami.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: todus »

Chal pisze:
todus pisze:
tomasol pisze:Z perspektywy Olsztyniaka to w Uranii dopisała dzisiaj tylko publiczność, która wypełniła halę prawie w komplecie. I to jedyny pozytyw po olsztyńskiej stronie. Rezerwy Resovii rozbiły AZS bez większych kłopotów 3:0.
Tomasol napisz coś o Ignaczaku - rzeczywiście żadnej z 14 piłek nie przyjął na 3 metr ?
Gwoli ścisłości, przyjęcie perfekcyjne jest liczone do 1,5 m od siatki.
No fakt, ale różnie to statystycy liczą - najczęściej na oko.

Po tym meczu zrobię małą analizę gry wszystkich libero po I rundzie, bo mam wrażenie,
że Igła strasznie dołuje w przyjęciu a częściowo nadrabia w obronie.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: KadrO »

todus pisze:
No fakt, ale różnie to statystycy liczą - najczęściej na oko.

Po tym meczu zrobię małą analizę gry wszystkich libero po I rundzie, bo mam wrażenie,
że Igła strasznie dołuje w przyjęciu a częściowo nadrabia w obronie.
W statystykach pod względem przyjęcia wśród libero jest najlepszy. :D Dziwią mnie małe cyferki Ruska. Wydaję mi się że radzi sobie dobrze, ale różnica jest chyba taka, że w poprzednim sezonie połowa zagrywek była na niego, a teraz bierze tylko te najmocniejsze i czasem jak pokrywa.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: todus »

KadrO pisze:
todus pisze:
No fakt, ale różnie to statystycy liczą - najczęściej na oko.

Po tym meczu zrobię małą analizę gry wszystkich libero po I rundzie, bo mam wrażenie,
że Igła strasznie dołuje w przyjęciu a częściowo nadrabia w obronie.
W statystykach pod względem przyjęcia wśród libero jest najlepszy. :D Dziwią mnie małe cyferki Ruska. Wydaję mi się że radzi sobie dobrze, ale różnica jest chyba taka, że w poprzednim sezonie połowa zagrywek była na niego, a teraz bierze tylko te najmocniejsze i czasem jak pokrywa.
Właśnie zorbiłem sobie tą analizę i jest podobnie jak w zeszłym sezonie,
Ignaczak gra słabo w rundzie zasadniczej. Dobra obrona w polu to jedno,
odciążanie skrzydłowych w przyjęciu to drugie.

Ignaczak jest zbyt mało agresywny w pokrywaniu pola
i co się z tym wiąże wymuszaniu błędów w zagrywce przeciwnika
(szukanie słabszego skrzydłowego w przyjęciu)

Procent przyjęcia libero w stosunku do wszystkich przyjęć drużyny:
1. Swaczyna - 44%
2. Zatorski - 42,5%
3. Andrzejewski - 37,8%
4. Gacek - 37%
5. Dębiec - 35,1%
6. Milczarek - 31,3%
7. Mierzejewski - 28,3%
8. Rusek - 27,3%
9. Wojtaszek - 27,2%
10. Ignaczak - 26,5%

Swaczyna przyjął 287 piłek a Ignaczak 188 - to jest 100 piłek różnicy !!

Pozostałe wyniki (%przyjęcia bdb, negatywne przyjęcie, stracone punkty przyjęciem)
Ignaczak ma już dobre.

Po I fazie Swaczyna i Zatorski rządzą na pozycji libero w Plus Lidze.
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: KadrO »

todus pisze:
KadrO pisze:
todus pisze:
No fakt, ale różnie to statystycy liczą - najczęściej na oko.

Po tym meczu zrobię małą analizę gry wszystkich libero po I rundzie, bo mam wrażenie,
że Igła strasznie dołuje w przyjęciu a częściowo nadrabia w obronie.
W statystykach pod względem przyjęcia wśród libero jest najlepszy. :D Dziwią mnie małe cyferki Ruska. Wydaję mi się że radzi sobie dobrze, ale różnica jest chyba taka, że w poprzednim sezonie połowa zagrywek była na niego, a teraz bierze tylko te najmocniejsze i czasem jak pokrywa.
Właśnie zorbiłem sobie tą analizę i jest podobnie jak w zeszłym sezonie,
Ignaczak gra słabo w rundzie zasadniczej. Dobra obrona w polu to jedno,
odciążanie skrzydłowych w przyjęciu to drugie.

Ignaczak jest zbyt mało agresywny w pokrywaniu pola
i co się z tym wiąże wymuszaniu błędów w zagrywce przeciwnika
(szukanie słabszego skrzydłowego w przyjęciu)

Procent przyjęcia libero w stosunku do wszystkich przyjęć drużyny:
1. Swaczyna - 44%
2. Zatorski - 42,5%
3. Andrzejewski - 37,8%
4. Gacek - 37%
5. Dębiec - 35,1%
6. Milczarek - 31,3%
7. Mierzejewski - 28,3%
8. Rusek - 27,3%
9. Wojtaszek - 27,2%
10. Ignaczak - 26,5%

Swaczyna przyjął 287 piłek a Ignaczak 188 - to jest 100 piłek różnicy !!

Pozostałe wyniki (%przyjęcia bdb, negatywne przyjęcie, stracone punkty przyjęciem)
Ignaczak ma już dobre.

Po I fazie Swaczyna i Zatorski rządzą na pozycji libero w Plus Lidze.
Weź pod uwagę to, że nie zawsze liczy się ilość przyjęć. Jak można w tym wypadku postawić Andrzejewskiego na 3 placu, jeśli połowa rywali wie że słabo przyjmuje i dlatego na niego zagrywają ?? Tak samo Zatorski, który często przy sobie ma np. parę Bąkiewicz-Winiarski, czy Antiga-Bąkiewicz czy Winiarski-Antiga. Myślisz że na kogo rywale posyłają floty? Pomijam już że Swaczyna to najsłabszy punkt przyjęcia w ekipie Farta, tak więc też na niego leci wszystko. Jak i Gacek, który obecnie chyba najgorzej przyjmuje w ZAKsie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: hubert »

% przyjęcia w stosunku do reszty drużyny absolutnie nic nie mówi bo wpływ na niego ma zbyt dużo innych czynników.
Zatorski otoczony bardzo dobrymi przyjmującymi jest typowany przez rywali do tego, który pierwszy pęknie.
Ignaczak wcale nie jest zbyt mało agresywny w kryciu kolegów - kwestia w tym, że kryć może jednego w danym momencie a nie dwóch ! Otoczony Buszkiem i Akhremem (jak wczoraj w meczu z Olsztynem), czyli zawodnikami średnio przyjmującymi nie może kryć jednego i drugiego więc stoi w środku ( ok wczoraj dwa razy przesunął się w stronę Buszka bo ten miał problemy z flotem Tobala). Ma to sens w naszej lidze, gdzie zagrywających mamy słabych i najczęściej zagrywki mocniejsze idą w środek. Nie ma u nas takie Murilo co potrafi mocną zagrywką zagrać w korytarz metrowy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga - 9. kolejka

Post autor: todus »

KadrO pisze:
Weź pod uwagę to, że nie zawsze liczy się ilość przyjęć. Jak można w tym wypadku postawić Andrzejewskiego na 3 placu, jeśli połowa rywali wie że słabo przyjmuje i dlatego na niego zagrywają ?? Tak samo Zatorski, który często przy sobie ma np. parę Bąkiewicz-Winiarski, czy Antiga-Bąkiewicz czy Winiarski-Antiga. Myślisz że na kogo rywale posyłają floty? Pomijam już że Swaczyna to najsłabszy punkt przyjęcia w ekipie Farta, tak więc też na niego leci wszystko. Jak i Gacek, który obecnie chyba najgorzej przyjmuje w ZAKsie.
Ilość przyjęć jest najważniejsza w przypadku libero - oznacza jak mocno zawodnik
pracuje na boisku aby odciążyć skrzydłowych w przyjęciu.
Jeśli dana drużyna serwuje z premedytacją na libero to jest to albo
skrajna głupota taktyczna albo różnica klas pomiędzy drużynami.

Kadro nie wysiliłeś się - rzucasz przypuszczeniami bez poparcia danymi:

1. Swaczyna: ilość przyjęć: 287, % ilości wobec wszystkich przyjęć: 44%, %przyjęcia bdb: 33,8%, %przyjęcia pozytywnego: 60,2%
2. Zatorski: ilość przyjęć: 224, % ilości wobec wszystkich przyjęć: 42,5%, %przyjęcia bdb: 37,5%, %przyjęcia pozytywnego: 60,9%
3. Ignaczak: ilość przyjęć: 188, % ilości wobec wszystkich przyjęć: 26,5%, %przyjęcia bdb: 42%, %przyjęcia pozytywnego: 58,7%

Mijasz się po prostu z prawdą.

Jedynie co można dodać to to, że jednak Rusek sprawuje się póki co jeszcze gorzej od Ignaczaka:
Rusek: ilość przyjęć: 180, % ilości wobec wszystkich przyjęć: 27,3, %przyjęcia bdb: 31,7%, %przyjęcia pozytywnego: 58,8%
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”