Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Zamknięcie PlusLigi od sezonu 2011/2012.

Post autor: mAiZkSe »

Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, o 20:10 przez lucass90, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pozwoliłem sobie zmienić troszkę nazwę tematu.
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Antonella Hard Core »

Nie wiem czy to dobry pomysł ale niepodoba mi sie to tłumaczenie że i tak w tym sezonie zespoły bedą mogły spaść z PlusLigi i do niej awansować a jeśli spełnią warunki to mogą do niej wrocic. Przecież to jest jakiś żart bo co to za spadek sporo np. spadnie Olsztyn ale spełni odpowiednie warunki a i tak w niej zagra. Można by powiedzieć że decyzja o zamknieciu ligi od nastepnego sezonu skutkuje już w tym sezonie tym że nikt nie spadnie drogą sportową a jedynie może zostać wyrzucony jakis biedniejszy klub np.Wieluń. Tak samo jak po tej decyzji staje sie jasne że I-ligowy Trefl bez względu na wyniki w tym sezonie mam już praktycznie pewny angaż w tej zamknietej lidze. To może w ogóle to odpuścić sobie granie w tym sezonie tych meczy o miejsca 6-10 bo jaki ma to sens skoro i tak pewnie spadkowicz zagra w następnym sezonie w pluslidze, wkońcu w NBA zespoły które odpadają z rywalizacji o tytuł kończą sezon wcześniej a przecież były głosy że panowie na górze właśnie na NBA chcą sie wzorować.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: azsiak88 »

Wątek ten był poruszany w innym temacie ;)
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Nagor »

Ja się zastanawiam jak dokładnie można będzie wejść do PLS. Będzie powiedzmy 10 zespołów, każdy będzie spełniał wymogi. I nagle w I lidze powstaną 4 zespoły spełniające te same wymagania i co? 14 zespołów w lidze? Mnie by się to podobało, ale jak siatkarze płaczą już teraz, to wtedy chyba się powieszą.
...
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: >Petr< »

jak chcą się wzorować na NBA to niech polsat zapewni transmisję z każdego meczu, tak jak w NBA
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: ciorny17 »

>Petr< pisze:jak chcą się wzorować na NBA to niech polsat zapewni transmisję z każdego meczu, tak jak w NBA
Tylko w NBA mecz każdej drużyny jest przeważnie transmitowany przez inną stacje telewizyjną. Np. mecz Phoenix Suns transmituje telewizja z Arizony a mecz LA Lakers telewizja z Kalifornii. Wiem, że tam jest 15 meczy w każdej kolejce, ale raczej Polsat nie podołałby takiemu wyzwaniu jakim jest 5 meczy.

Przepraszam za ot. ;)
Kłamca.
marge
Posty: 61
Rejestracja: 31 sty 2008, o 19:20
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: marge »

Zastanawiam się, jaki sens będzie miała I liga, skoro nie będzie można w drodze sportowej rywalizacji awansować do wyższej klasy.
PiotrS

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: PiotrS »

>Petr< pisze:jak chcą się wzorować na NBA to niech polsat zapewni transmisję z każdego meczu, tak jak w NBA
to niech ktos te mecze oglada tak jak w NBA. To że na forum siatkarskim chcemy ogladac siatkowke nie oznacza, że znajdzie sie wiecej niż 300 oob ktore będą oglądac po 5 meczy na 3 dni. A Polsat to nie firma majaca spełniac zachcianki 50 osob z jakiegoś tam forum, tylko poważna spółka giełdowa, która w interesie kilkunastu tysięcy akcjonariuszy ma osiagac zysk. W mojej wypowiedzi pomijam obietnice Kmity, bo było to nieprofesjonalne zachowanie i skrajna głupota i mamy prawo mu to wypominac.
Edyta

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Edyta »

marge pisze:Zastanawiam się, jaki sens będzie miała I liga, skoro nie będzie można w drodze sportowej rywalizacji awansować do wyższej klasy.
Oraz jaki sens będzie miała rywalizacja zespołów z miejsc 7-10 od połowy sezonu. Granie dla grania? A tak realnie od początku sezonu ich gra będzie o nic, bo każdy klub będzie wiedział, na jakie cele go stać. Słabsze zespoły nie będą miały żadnej motywacji do rywalizacji praktycznie od początku, bo co za różnica czy zajmą miejsce 6,7 czy 10. Podobnie temperatura (i zainteresowanie) spadnie wśród ich kibiców.
Artek
Posty: 335
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Artek »

marge pisze:Zastanawiam się, jaki sens będzie miała I liga, skoro nie będzie można w drodze sportowej rywalizacji awansować do wyższej klasy.
Zwycięzca I ligi zostanie mistrzem Polski. Będzie tak jak za dawnych lat :)
Maczo
Posty: 114
Rejestracja: 17 paź 2010, o 16:27
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Maczo »

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł, chodzi mi konkretnie o to co napisała Edyta - słabsze zespoły będą mogły odpuszczać mecze, nie walczyć na maksa, grac ot tak bo przecież i tak w lidze się utrzymają. Tak być nie musi ale istnieje przecież taka możliwość.
Teraz każdy zespół z dołu tabeli walczy jak się da by się utrzymać, i to mi się podoba.
Podobnie pokrzywdzone będą najlepsze zespoły z 1 ligi.

Lepiej by było tak jak jest teraz, przynajmniej zdaniem kibiców. Ale co tam...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Arff »

pisałem już kiedyś że, żeby zamknąć ligę, trzeba opracować całkowicie inny system rozgrywek na wszystkich możliwych klasach rozgrywkowych oraz w systemie szkolenia... jest światełko nadziei, że w którymś z wywiadów, jeden z działaczy powiedział coś bardzo podobnego i że niby nad tym pracują... dlatego najpierw poczekajmy, jakie zmiany będzie nieść za sobą ten cyrk, a dopiero potem krytykujmy :)

jednym z plusów jakie widzę jest to, że do tej pory, żeby się dostać do Plus ligi, trzeba było przejść przez kilka klas rozgrywkowych i tak naprawdę, niemożliwym było pozyskanie sponsora, który sfinansuje tą drogę, cos w stylu "może i bysmy byli zainteresowani Was sponsorować, ale jakbyście już grali w Plus lidze"... teraz po prostu dajesz zgłoszenie, deklarujesz odpowiednio wysoki budżet i już grasz o najwyższe cele ;] być może w przyszłości polska liga będzie miała na tyle dużo klubów, żeby spróbować to jakoś podzielić na grupy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
damian940915
Posty: 77
Rejestracja: 3 lut 2009, o 20:37
Płeć: M
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: damian940915 »

Ja zaryzykuję nawet twierdzenie, że niektórym klubom będzie opłacać się zając niższe miejsce w lidze, jeśli nie będą mieć szans na europejskie puchary, a to dlatego, żeby pozyskać lepszego juniora w drafcie. Do pomysłu podchodzę bardzo sceptycznie i nie uważam go za dobry.
Awatar użytkownika
antoninette
Posty: 190
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 20:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: antoninette »

A potem będziemy oglądać na wiodącej siatkarsko stacji turbo szoł Zagwizdaka PGE Moszczanka z AZSem Asseco Mościbród tylko dlatego, że zielenią się i stryj wuja brata trenera zna się z tym z kim powinien. Brawo.
una passione da vivere
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Aliassy »

liga się zamknie, liga straci swój 'polot'.. zespoły z końca tabeli nie będą musiały walczyć o utrzymanie czyli zanika duch rywalizacji..
żółtki z bełchatowa 'zawładną' ligą..
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
AsurBaniPal
Posty: 373
Rejestracja: 26 paź 2010, o 07:14

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: AsurBaniPal »

Moim zdaniem to głupota!!!
jak nie bedzie spadku z ligi nizsze zespoly beda grac zupelnie bez wiary i obnizy sie poziom a druzyny z 1 ligi o co będą grać?

Z każdym rokiem nasza liga wyraźnie idzie w gore jest coraz lepiej i po co taka zmiana
Wystarczylo tylko powiekszyc lige do 12 zespolow a nie kombinować !!!!!
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: evija »

Ciekawe o co będzie grać np. taki Chemik? Ja naprawdę nie wiem... Zgadzam się z Panem Bartkiem Wencławem i jego tekstem w sprawie poszerzenia ligi ( http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... my-swiatlo ). Co to za emocje będą w meczach o pietruszkę. Zero zagrożenia spadkiem, a szanse na medal również zerowe. Chyba, że Delecta naprawdę zechce coś osiągnąć i podwoi nakłady. Już nie wspominając o I i II lidze. Cyrk na kółkach, czy jesteśmy świadkiem początku końca? Koniunktura na koszykówkę też się przegrzała i dopiero po dobrych paru latach coś się dzieje pozytywnego...
Trzeba mieć pokorę i pamiętać, że nic nie trwa wiecznie i chciwość się zemści.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
crystal
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:19
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: crystal »

Spotyka się kilku takich wszechwiedzących na silę chcących cały świat zadziwić. Bardzo mnie to martwi, że kilku takich może wszystko do góry nogami wywrócić nie zważając na ludzi z których tak naprawdę utrzymują, czyli nas - kibiców. Mimo szczerych chęci dostrzegam same negatywy ich decyzji..
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: chrison »

Jak dla mnie powinni przyznawać miejsca w tabeli według budżetów. Po co w ogóle grać jakieś mecze?
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Antos »

Zamknac to trzeba towarzysza Piechockiego i Sekretarza Partii Popke w szpitalu dla oblakanych.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: evija »

A ja uważam, że trzeba zamknąć w tym szpitalu większość prezesów PlusLigi, bo decyzja musiała zapaść większością głosów. Ostatni sezon, w którym gramy o coś, wszyscy kibice cieszmy się nim, póki jeszcze trwa!
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
>Petr<
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 19:39
Płeć: M
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: >Petr< »

ciorny17 pisze:
>Petr< pisze:jak chcą się wzorować na NBA to niech polsat zapewni transmisję z każdego meczu, tak jak w NBA
Tylko w NBA mecz każdej drużyny jest przeważnie transmitowany przez inną stacje telewizyjną. Np. mecz Phoenix Suns transmituje telewizja z Arizony a mecz LA Lakers telewizja z Kalifornii. Wiem, że tam jest 15 meczy w każdej kolejce, ale raczej Polsat nie podołałby takiemu wyzwaniu jakim jest 5 meczy.

Przepraszam za ot. ;)
wiem o tym. skoro przywołuje się przykład nba to która telewizja kupi prawa do transmisji meczu klubu X z klubem Y które grają o nic (przy założeniu, że polsat ma wyłączność na te najlepsze)??? argumenty można mnożyć i padają już w tym temacie. bardzo dobrze podsumował to wszystko Bartek. zebrały się mądre głowy przy biurku. bogatym to była rybka a dla tych z dołu tabeli to wymarzony układ.

prawda jest taka, że już teraz plus liga mężczyzn (kobiet zresztą też) funkcjonuje w dużej mierze na zasadach ligi zamkniętej. z tym wyjątkiem, że co roku mamy dopływ świeżej krwi w postaci 1 zespołu. a jak się nie załapiesz to kup sobie miejsce (np. AZS PW / Atom Trefl).
Edyta

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Edyta »

evija pisze: Ostatni sezon, w którym gramy o coś, wszyscy kibice cieszmy się nim, póki jeszcze trwa!
A skąd, już teraz gramy o nic bo ci co spadną i tak wrócą jak ich będzie stać. I w ten sposób siatkówka ligowa zamienia się w biznes zamiast rywalizacji sportowej, bo o zestawie plusligowych zespołów będzie decydowała wysokość budżetu.
Tak jak mówi chrison, przyznajmy miejsca wg budżetów i przestańmy ludziom zawracać głowę, że chodzi o rywalizację sportową.

Jestem przekonana, że z tego pomysłu za jakiś czas będą się rakiem wycofywać, ale najpierw sporo spiep...ą zanim się zreflektują.
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Roan »

Edyta pisze: Jestem przekonana, że z tego pomysłu za jakiś czas będą się rakiem wycofywać, ale najpierw sporo spiep...ą zanim się zreflektują.
No jak z Castelanim, nabroili a teraz nie wiedzą co z tym zrobić... Najpierw plan, cele, analiza, ... a dopiero potem decyzje panowie prezesi od siedmiu boleści...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Nagor »

Nie no, czyli awansować będzie mogła każda drużyna mająca określony budżet itd? Skoro tak, to nie ma prawa być założonej maksymalnej ilości zespołów. Jeśli taki limit będzie, to liga zamknięta jest bez sensu i szukam nowego hobby.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Arff »

nie chce nic mówić, ale podobną formę ma liga Brazylijska... też jest zamknięta i wejść mogą do niej te zespoły, które spełniają odpowiednie warunki i co roku gra w niej różna ilość zespołów... z tego co pamiętam, to Dreamer kiedyś pisał, że w tym roku w brazylijskiej superlidze jest 15 zespołów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Aliassy »

chrison pisze:Jak dla mnie powinni przyznawać miejsca w tabeli według budżetów. Po co w ogóle grać jakieś mecze?
tak, Skra to by zajęła 1 miejsce w lidze po takim czymś.
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: Nagor »

Arff pisze:nie chce nic mówić, ale podobną formę ma liga Brazylijska... też jest zamknięta i wejść mogą do niej te zespoły, które spełniają odpowiednie warunki i co roku gra w niej różna ilość zespołów... z tego co pamiętam, to Dreamer kiedyś pisał, że w tym roku w brazylijskiej superlidze jest 15 zespołów...
Takie rozwiązanie ma sens, ale jak już płaczę, że czasami w środę grają to będą grali 28 meczów w rundzie zasadniczej?

Mam nadzieję, że play offy będą zachowane, to teoretycznie daje jeszcze jakiś sens grając o miejsca 6-10. Tzn końcowe miejsca, mam nadzieję, że jeśli nie będzie spadków, to wszyscy kwalifikują się do PO.
...
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: kuchcik77 »

Ilośc ekip dowolna, okreslic ze co roku gramy djamy na to 20spotkan sezonu regularnego a potem rozbudowany playoffs dla 8 lub 10 najlepszych ekip ibata, jak en bi e!
Awatar użytkownika
bubus5
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2010, o 21:34
Płeć: M
Lokalizacja: Wie(życzka)luń

Re: Zamknięcie PlusLigi od przyszłego sezonu

Post autor: bubus5 »

Są plusy i minusy tego projektu.
Moim zdaniem jednak to jest niepoważne i może skrzywdzić zespoły z niższych lig a zwłaszcza z 1wszej.
Dlaczego musiałby np taki zespół jak Joker Piła, Suwałki czy Nysa nie awansować bo wygrały play off i nie mają budżetu oraz sponsora, a np. Wieluń czy inny zespół, któy ma niby spełniające warunki a nie płaci zawodnikom regularnie miałby pewne miejsce w Pls.
Jeszcze niech dodają więcej zespołów i zostawią taki system jak w tym sezonie to będziemy oglądać mecze na "wysokim" poziomie zwłaszcza czołówki (może oprócz Skry). Jednym słowem "Ars pro arte".
Ostatnio zmieniony 24 sty 2011, o 18:49 przez bubus5, łącznie zmieniany 1 raz.
"Or do you think, that I might forget oh your love, is radiating… The farther away I go".
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”