Sezon 2007/08 - transfery

MarekSLU

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: MarekSLU »

Antiga jest jednym z lepszych przyjmujących na świecie.

Jedynym rozwiązaniem na Skrę jest Olsztyn, chodź wątpie by mógł coś zdziałać.
Awatar użytkownika
unka
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:54
Płeć: K
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: unka »

Moim zdaniem w walce o MP Skrze mogłaby zagrozić Resovia, która w tym roku wygrała konkurs na polowanie sezonu.
AZS Olsztyn także urósł w siłę, ale, kto wie, co pokaże?
I zjednoczeni huligani skandują "Polska, jesteśmy z Wami!" :)
Ewa.666
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:58
Płeć: K
Lokalizacja: Stępna
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Ewa.666 »

Większośc specjalistów twierdzi, że najlepsze ''zakupy'' zrobiła Skra, Resovia i Olsztyn.
Ja uważam, że watosć tych transwerów zweryfikuje sezon. Szczerze trzeba powiedzieć, że dwie czy trzy gwiazdy w zespole nie dają gwarancji wygranych, bo jak słusznie ktoś zauważył jeden zawodnik nie wygrywa meczu, wygrywa cała drużyna 8-) :)
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: KChudz »

Uważam, że Resovia poczyniła niezłe zakupy. Wskazują na to pierwsze kontrolne gry. Wyniki turnieju w Sabonovie-Humennem muwią same za siebie. Mistrz, wicemistrz słowacji pokonani (bez szans), a przecież ostatnią edycję Challange Cup CEV wygrała drużyna słowacka!!! :]
Awatar użytkownika
stozek
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:09
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: stozek »

piotrekk pisze:Czy ja wiem czy Resovia zrobiła aż tak spektakularne wzmocnienia. Można zadac pytanie czy ilośc przechodzi w jakość??. Z całym szacunkiem ale Papke, Gabrych czy Hernandez, którzy szczyt swojej formy mają już dawno za sobą nie gwarantują Resovii walki o medale. Wclae by mnie nie zdziwiło gdyby Resovia nie awansowała do strefy medalowej. Jastrzębski, Mostostal czy AZS nie ustepują personalnie ekipie z Rzeszowa. Na dzień dzisijeszy pewne jest że Skra i Olsztyn sa murowanym faworytami do gryw finale- gdyby któryś z tych zespołów nie zagrał w finale mozna by śmiało mówić o sporej niespodziance. Ja jako kibic JW oczywiscie licze że włączymy sie do walki o medale chodź zdaje sobie sprawe że nie bedzie to łatwe. Jednym plusem jest to że praktycznie nikt nie widzi w nas faworyta do czołowych miejsca wiec i presja na zawdonikach będzie zdecydowanie mniejsza niż rok temu.
tak na marginesie może i Rivera nie jest najmłodszym zawodnikiem ale gdy Resovia sparowała z Inotelem Poznań w zeszły piątek, to kubańczyk pokazał że wiek nie zawsze ma znaczenie, ( ze srodkowym jest tak jak z bramkarze, im starszy tym lepszy). Zaprezentował się z bardzo dobrej strony- błyszczał wysokim zasięgiem i mądrą grą taktycznoa
matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: matek123 »

czytajac wczesniejsze posty dziwi mnie troche opina wyrażana na temat resovi, stawiacie ją obok olsztyna i bełchatowa jako głownego kandydata do brązu (oczywiscie nie wszyscy) moim zdaniem lepszy skład od resovi ma np. mostostal.

resovia królem polowania? a kogo takiego ona ściągneła GABRYCHA, PAPKEGO gra tego drugiego w poprzednim sezonie pozostawiala wiele do życzenia, jego średnia skuteczność w ataku wynosiła ok. 30%, nie widziałem w akcji kubańczyka i serbów ale wątpie żeby byli tacy dobrzy, jedyny b. dobry zakup to igła

walka o mistrzostwo zapewne rozegra się między olsztynem i bełchatowem atutem tych pierwszych jest bardzo równy podstawowy skład. skra natomiast ma Mariusza Wlazłego. oczywiście wszystko zweryfikuje boisko
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Knutsen »

tak na marginesie może i Rivera nie jest najmłodszym zawodnikiem ale gdy Resovia sparowała z Inotelem Poznań w zeszły piątek, to kubańczyk pokazał że wiek nie zawsze ma znaczenie, ( ze srodkowym jest tak jak z bramkarze, im starszy tym lepszy). Zaprezentował się z bardzo dobrej strony- błyszczał wysokim zasięgiem i mądrą grą taktycznoa
A co myślisz, że postawa w meczu z Inotelem Poznań ma znaczenie?? Poczekaj, aż zacznie się sezon i zawodnicy odczują trudy cięzkiego i długiego sezonu i wtedy pogadamy czy tak zaawansowani wiekowo zawodnicy są lepsi od młodych. :]
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
stozek
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:09
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: stozek »

Knutsen pisze:
tak na marginesie może i Rivera nie jest najmłodszym zawodnikiem ale gdy Resovia sparowała z Inotelem Poznań w zeszły piątek, to kubańczyk pokazał że wiek nie zawsze ma znaczenie, ( ze srodkowym jest tak jak z bramkarze, im starszy tym lepszy). Zaprezentował się z bardzo dobrej strony- błyszczał wysokim zasięgiem i mądrą grą taktycznoa
A co myślisz, że postawa w meczu z Inotelem Poznań ma znaczenie?? Poczekaj, aż zacznie się sezon i zawodnicy odczują trudy cięzkiego i długiego sezonu i wtedy pogadamy czy tak zaawansowani wiekowo zawodnicy są lepsi od młodych. :]
Nie twierdzę, że Rivera jest lepszy od np. Plińskiego czy Możdżonka, ale za nim przemawia duże doświadczanie, a jeżeli on, tak jak powiedziałeś nie wytrzyma trudu sezonu, to w Resovii jest jeszcze przecież Perłowski i Kaczmarek, chociaż i tak osobiście sądze że Rivera to bardzo dobra firma i będzie prezentował przez cały sezon równy poziom
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Knutsen »

Nie twierdzę, że Rivera jest lepszy od np. Plińskiego czy Możdżonka, ale za nim przemawia duże doświadczanie, a jeżeli on, tak jak powiedziałeś nie wytrzyma trudu sezonu, to w Resovii jest jeszcze przecież Perłowski i Kaczmarek, chociaż i tak osobiście sądze że Rivera to bardzo dobra firma i będzie prezentował przez cały sezon równy poziom
Pożyjemy zobaczymy generalnie mnie transfery Sovi nie porażają, ale jeśli jesteś ich kibicem to normalne, że na nich stawiasz. Ich szanse oceniam na miejsce od 3 do 6 (Częstochowa Jastrzębski Mostostal Resovia) Zapowiadają się emocje :D
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
stozek
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:09
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: stozek »

Ja też tak oceniam szanse Sovii, bo chociaż jestem jej kibicem, wątpie żeby walczyła o miejsce pierwsze i drugie :D
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: qba92 »

1 i 2 są raczej zarezerwowane chociaż nic nigdy nie wiadomo, Resovia w tym sezonie będzie brązowa
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: qba92 »

Jastrzębie największej straty doznało na środku i coś mi sie wierzyć nie chce żeby Jurkiewicz, Ivanov i Czarnecki zwojowali coś. A co do Prygla to jestem przekonany że w 100% zastąpi Szymańskiego

Od moderatora: nie Czarnecki a Czarnowski!
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Biciut »

oglądalem sparing Jastrzębia i widziałem nowy środek w akcji... musze powiedzieć, że Czarnowski jak nabierze pewności idoświadczenia to może Kadzia z kadry wygryźć... poważnie!! Ivanov jest jako drugi środkowy, bo przecież Jurkiewicz to niestety nie jest jakiś super gracz...
Murek wraca do wysokiej formy... chce udowodnić, że to dalej jest ten Murek, a nie kto inny... musze przyznać, że facet ma klase zostając w klubie mimo wielu ofert oraz tego co pokazał w ubiegłym sezonie...
Co do Prygla to mysle, że za darmo nie był w czołówce statystyk najlepiej atakujących Superligi i będzie z niego więcej radości niż z Szymańskiego, który powiedzmy sobie szczerze nie potrafił podbić piłki sposobem dolnym :|
Siezieniewski także prezentuje się znakomicie...
Wszelkie skreślanie JW już na początku sezonu jest błędem, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy młodzi zagrają na 999% swoich możliwości, a nauczyciela i mentora w postaci Murka, Ivanova(x2) nikt im nie zabierze, a do tego to wszystko procentuje :D
PoLeV
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:43
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: PoLeV »

Dla mnie najmądrzejsze transfery zrobiła skra. Są świetnie przygotowani na nadchodzący sezon, zarówno w PLS'ie jak i w LM. Mają dwóch doskonałych rozgrywających, Świetnych środkowych, o przyjęciu już nie wspomnę, jedyne dwie rzeczy, które mnie martwią to konieczność zastąpienia Igły i to, czy Maciejewicz będzie w stanie zastąpić Wlazłego, bo obawiam się, że ten drugi będzie musiał być oszczędzany przez trenera. Poza atakującym, praktycznie na każdej pozycji będzie miała miejsce zacięta rywalizacja. Wnuk na pewno ma "apetyt" na grę w wyjściowym składzie, Neroj jest moim zdaniem bliski poziomem do Dobrowolskiego [kwestia doświadczenia], a wyjściowej dwójki przyjmujących nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy sobie wyobrazić, tu chyba rotacja będzie maksymalna (na pewno żaden z panów : Stelmach, Gruszka, Bąkiewicz, Lewis, Antiga ) nie posiedzi za długo na ławce.

Olsztyn też poczynił wzmocnienia, ale tak jak ktoś już wspomniał wcześniej w porównaniu ze Skrą ma o wiele "uboższą" ławkę (oczywiście nie ubliżając nikomu).

Resovia i Jastrzębie -największe tajemnice, ale w wypadku drugiej drużyny myślę, że będą miłym zaskoczeniem :)

Dla mnie pierwsza trójka zarówno w PP jak i w MP wygląda następująco:
1.Bełchatów
2.Olsztyn
3.Rzeszów/Jastrzębie/Częstochowa

Zastanawia mnie tylko jedno, czemu żaden polski klub nie stara się o Łukasza Żygadłę(o?)
sokol80
Posty: 4
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:35
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: sokol80 »

Mysle ze Resovia ma bardzo realne szanse porzadnie zamieszac na szczycie tabeli, a to jak wiemy gwarantuje nam duze emocje przed kazda kolejka. Poczatki pewnie nie beda kolorowe , ale jak sie wszyscy zgraja to mozemy miec kawal dobrej siatkowki. PS. Czego sobie i wam zycze :]
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: p_p_paulina »

No nie wiem. nie daje Resovii 100% szans na wdarcie się do tzw "żelaznej czwórki" choć muszę przyznać, że aby się w niej utrzymać w tym sezonie trzeba będzie walczyć mocniej niż w sezonach poprzednich. Za to myślę, że mocno nie doceniane jest JW (i opinia ta nie ma nic wspólnego z tym, że jestem ich kibicem) mimo, że straciło trzech czołowych graczy. Może transfery nie były tak efektowne jak w innych drużynach, ale myślę, że większość zawodników "nowego" JW będzie wchodziło w tym sezonie w szczyty swojej formy. Dodajmy do tego dobrego trenera i może być niespodzianka!
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
Awatar użytkownika
marta.008
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:31
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: marta.008 »

Puchary europejskie..... mysle ze Skra jest w stanie powalczyc o cos w lidze mistrzow ale Jastrzebie??? No niestety sklad im sie mocno oslabil i szczerze mowiac nie wierze zbytnio w ich sukcesy. Za to Olsztyn moze niezle namieszac wsrod druzyn europejskich :)
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: HejdaChemik »

PoLeV pisze:(na pewno żaden z panów : Stelmach, Gruszka, Bąkiewicz, Lewis, Antiga ) nie posiedzi za długo na ławce.
Z tego co wiem to Lewis juz nie gra w Skrze:P
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: OziM »

PoLeV pisze:Zastanawia mnie tylko jedno, czemu żaden polski klub nie stara się o Łukasza Żygadłę(o?)
Ponieważ kiedy kluby chciały go pozyskać to wtedy Łukasz odwlekał, bo liczył na jakąś propozycję z Serie A albo z innego dobrego klubu, a jak się okazało nikt nie był chętny, a teraz każdy zespół z czołówki kadry ma już zamknięte. Jedynym wyjściem dla Łukasza jest podpisanie kontraktu gdzieś w Hiszpani albo Francji. Chłopak poprostu przegrał sobie sprawę,
HejdaChemik pisze:Z tego co wiem to Lewis juz nie gra w Skrze:P
Mylisz się. Lewis dołączy do Skry po nowym roku albo na play-off gdyż do tego czasu będzie walczyć z reprezentacją Kanady o kwalifikacje olimpijskie.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Diner
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:48
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Diner »

Nikt z Was nie wziął pod uwagę drużyny z Radomia. Ja uważam, że Radom w obecnym składzie mimo że chyba nie będzie w stanie walczyć o miejsce na podium to może nieźle zamieszać w PLSie. Już w zeszłym sezonie ta drużyna pokrzyżowała i wyrwała punkty potencjalnie lepszym przeciwnikom. Kiedyś radomska drużyna (wtedy Czarni Radom) była silna i inni liczyli się z nią. uważam, że niedługo będzie dokładnie tak samo.
figiel
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: figiel »

drogi Dinerze >>>> nie wydaje mi się żeby coś Radom nawojował >>> ja kicibuje Sovii i jak czytam niektóre wypowiedzi to mnie śmiech bierze > hehe>>> przekreślacie Rivere, Gabrycha albo Papkego ponieważ są "starzy" wydaje mi sie ze grubo się mylicie :D Sovia nie na darmo wyłożyła tyle pieniędzy na nowe wzmocnienia zeby być średniakiem :PP pożyjemy zobaczymy ! wydaje mi się ze ten sezon będzie udany :D pozdro !
respect and honor

pozdro SE
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Arff »

Zgadzam się... i tak jak napisałem gdzieś na początku tego tematu mamy w Polsce w tym sezonie zamiast wielkiej czwórki 3+3 (Olsztyn, Skra, Sovia) + ( Mosto, JSW, Czewa ), a jedynym problemem który może to zaprzepaścić są sprzeczki wewnątrz Sovii... bo nie zaprzeczajcie jest komu się tam kłócić i mają chyba najbardziej kontrowersyjnych zawodników ostatnich lat (może brakuje im Kadziewicza )
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
PoLeV
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:43
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: PoLeV »

HejdaChemik pisze:
Z tego co wiem to Lewis juz nie gra w Skrze:P
Ano, ale tak jak napisał ci pan powyżej, po zgrupowaniu wraca do Skry, jest więc zawodnikiem Skry Bełchatów, nie wierzysz http://www.skra.pl w dziale skład:)

Co do odpowiedzi na pytanie o Łukasza - fakt, ale teraz jeśliby jakiś skład chciał go nająć, zapewne zapłaciłby mniejsze pieniądze, z tym, że pozostaje kwestia woli Łukasza na przejście do tego klubu.
Awatar użytkownika
Banawara
Posty: 45
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Banawara »

Arff pisze:i 3+3 (Olsztyn, Skra, Sovia) + ( Mosto, JSW, Czewa ),


Ja to widze troche inaczej :) 2(PZU, SKRA) +3 ( JSW, AZS, RESOVIA) + 1 ( MOSTO )

Pzu i Skra maja w tym sezonie najmocniejsze szóstki- Resovia w tym gronie to lekkie nadużycie. Rzeszów będzie walczył o 2 miejsce w połfinałąch( pierwsze 2 sa zarezerwowane)z Czewą i z Jastrzębiem. Mostostal będzie być może stac na pojedyńcze wyskoki ale suma sumarum na koniec sezonu będa miejsca 5-8
TYLKO AZS
W NASZYCH SERCACH JEST
JESTEŚMY TU OD LAT
BĘDZIEMY ŚPIEWAĆ TAK
AŻ SIĘ SKOŃCZY ŚWIAT !!!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Ted »

W minionym sezonie najmocniejszy zespol mial PZU AZS Olsztyn, a tymczasem chlopcy po raz kolejny - dosc pechowo zajeli trzecie miejsce. Jak juz wczesniej zauwazono sily zespolu nie tylko stanowia same nazwiska. Kolejny przyklad? Jastrzebski Wegiel - kadrowo drugi zespol PLS sezonu 2006/2007. I co sie stalo? Cudem (i tu nawet Totolo by nie pomogl) awansowali do polfinalow. Wazna jest rowniez atmosfera, aktualna dyspozycja, brak kontuzji (tutaj znowu przyklad Jastrzebskiego Wegla, tym razem w finale sezonu 2005/2006) oraz szeroko rozumiane szczescie.
Awatar użytkownika
Halski
Posty: 18
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:12
Płeć: M
Lokalizacja: Radlin (woj. śląskie)

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Halski »

Mi tam najbardziej szkoda Jastrzębia. Buduje się tam nowy zespół a to wiąże się z "chudszymi latami"...
Awatar użytkownika
czarnykwiat
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:19
Płeć: K

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: czarnykwiat »

Halski pisze:Mi tam najbardziej szkoda Jastrzębia. Buduje się tam nowy zespół a to wiąże się z "chudszymi latami"...
no nie przesadzajmy z pesymizmem, ja ich na straty nie spisuje. Wiadomo, że jak się zmienia podstawa to są turbulęcje, ale nie zapominaj że w klubie zostali Murek, Siezieniewski, Niki Iwanov. Do tego dojdzie doświadczony Ewgenii Iwanov oraz włoski trener Santilli. Doświadczenie będzie, a młodzież będzie się miała od kogo uczyć. Ja liczę na to, że w tym sezonie częściej będzie dostawał szanse Michał Kamiński i że pod okiem nowego trenera rozwinie swój talent. Nikt nie twierdzi, że Jastrzębski idzie w tym sezonie na mistrza (tak było w poprzednim, a Mostostal mało co nie doprowadził do tragedii ;) ), ale pisanie o chudych latach też wydaje mi się przesadne. Ale to jest tylko moja opinia.
Mnie rozczarowała i to bardzo mocno opieszałość włodzarzy klubu przed nowym sezonem. Kiedy Rzeszów kupował na potęgę
u nas było cicho jak makiem zasiał. Nie tędy droga, teraz kto pierwszy ten lepszy. Na forum jastrzębskiego często gęsto zastanawialiśmy się czy kogoś ściągną czy też będą dalej myśleć i czekać na gwiazdkę z nieba. A niestety tak to z boku wyglądało.
Awatar użytkownika
Anusiek
Posty: 20
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:47
Płeć: K
Lokalizacja: ^^Sieradz...moje miastooo^^
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Anusiek »

Uwazam, ze w tym roku PZU AZS Olstzyn siegnie po mistrzostwo Polski...choc Skra ma takze wspanialy sklad, swietne osobowosci i wspanialych zmiennikow...Rewelacja moze sie okazac Resovia, ktora sciagnela wielu dobrych siatkarzy...podobnie moze byc Delcta, grajacy tam Slowacy Sopko i Cerven, na memorial H.J. Wagnera [*] pokazali, ze sa w swietnej dyspozycji, oby tylko utrzymali forme do konca sezonu...;)
..."Każdym swoim zagraniem pokazujesz, kim naprawdę jesteś"...
banan

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: banan »

Najlepsze transfery?
Skra Bełchatów bo osłabili swoich największych przeciwników do walki o MP.

Pozdrawiam.
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: jtr1 »

Witam,

w kwestii "króła łowców" sprawa wydaje się być trudna.
Z jednej strony ciekawe, mimo różnych opinii, zakupy zrobiła Resovia. w zeszłym sezonie widać było, iż brak jest im drugiego klasycznego atakującego, teraz mają dwóch: Józefacki i Papke. Poza tym rozgrywający Ilić, to były reprezentant Serbii. Do takiej reprezentacji przypadkiem się raczej nie trafia. O Mitroviciu można powiedzieć de facto to samo. Rivera jako Kubańczyk wydaje się być dobry zakupem. Fakt nie widziałem go, ale znając kubańską szkołę siatkówki to b. dobry zakup. Gabrych to jeden z "ojców" jastrzębskiego MP, choć później raczej nie był widocznym zawodnikiem. Wymiana Kubicy na Ignaczaka to też wg mnie zysk.
Minusem wg mnie jest to, iż wyjściowa 6 będzie się składać z wielu nowych zawodników. Pytanie czy Such zdąży zrobić z nich zespól zanim sezon się skończy. Jeśli wszystko będzie ok., to jest to kandydat do MP w tym sezonie.

Wzmnocnienia Skry wydają się być również bardzo silne. Sprowadzenie Antigi i Bąkiewicza mają, jak się wydaje, zapewnić jakość w przyjęciu. Ponadto Pliński za Ivanowa, to również wymiana z dużym wg mnie zyskiem, zwłaszcza przy Dobrowolskim na rozegraniu. Ponadto dokoptowano 3 zawodników z drugiego składu. Największą zagadką w tym sezonie będzie gra nowego libero Skry Milczarka. Może być z tym problem, no ale w odwodzie zawsze jest Bąkiewicz, podobnie jak Gruszka rezerwa dla atakujących. Skład wydaje się być zatem wyrównany i dość uniwersalny. Zwłaszcza gdy powróci Lewis. Wtedy na ławce może być już naprawdę ciasno

Wg mnie zakupy Olsztyna są mniej spektakularne.Stratę Papkę napewno z nawiązką wynagrodzi Szymański. Andrae powinnien zapelnić lukę po Bąkiewiczu. Wyjściowa 6 prezentuje się okazale. Pytaniem jest jak poradzą sobie zmiennicy. Z zespołu odszedł Lipiński (decyzja personalna może i słuszna), Kuciński (rezerwowy libero w zeszłym sezonie, zawodnik zadaniowy na przyjęcie i w obronie, w zeszłym sezonie udowodnił swoją przydatność), Czarnowski (rezerwowy środkowy, niby dużo nie grał, ale zawsze już trochę ograny zawodnik był do dyspozycji). Zawodnicy dołączeni do tej drużyny nie są zbytnio znani i trodno jest ocenić jak sobie poradzą. Pytanie co zrobi Mazur jak przyjmujacy mu wypadną, albo Zagumny złapie kontuzję (pamietamy chyba grę Olsztyna bez Zagumnego). Wtedy krótka ławka będzie zmorą zespołu, a nie jego silną stroną.

W Jastrzębiu to już istna rewolucja. Zmieniono trenera i II trenera. Wymieniono dwóch środkowych, atakującego i rozgrywającego. Wzmocnienia te nie porywaja, ale... moga sprawić niespodziankę, choć wg mnie o MP będzie trudno.

Częstochowa właściwie utrzymała skład z zeszłego sezonu, jeśli już odeszli zawodnicy to tylko rezerwowi. Jednak udało się Czewie uchwycic Janeczka. Wzmocni to rywalizację z Billingsem. Gradowski natomiast to rezerwowy przyjmujący. Po doświadczeniach z Salmonem, raczej duet Gierczyński - Wika na przyjęciu ma murowane miejsce w pierwszej 6.

W Mostostalu najbardziej odczywalną stratą będzie Petr Zapletal. Był on jednak podstawowym rozgrywającym. Pozyskanie Pilarza jednak może być słusznym ruchem. Był on już zmiennikiem w Jastrzębiu, m.in. w ich sezonie mistrzowskim, podstawowym rozgrywającym w Resovii. Jest powoływany do szerokiej kadry. Czas aby te doświadczenia zaczeły procentować.
Wymiana Gromadowski za Novotny, Patucha, również wg mnie słuszny ruch kadrowy. Gromadowski był nieregularny i nie spełniał pokładanych w nim nadzieji. Eksport do Włoch może natomiast mu wyjść na zdrowie i będziemy mieli jeszcze z niego w kadrze pożytek. Szczygieł dopełnia składu jako środkowy, cóż o tym kto będzie rezerwowym trudno rozstrzygnąć. Przydatny zakup.

Cóż pozdrawiam i przepraszam za przy długą rozprawkę.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”