AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

Hmm ciekawe, czyli że niby Michał z Wałcza był ciągle wypożyczany do innych klubów? IMO to jest niezgodne z regulaminem Plus Ligi:


Rozdział IV. Czasowe zezwolenie na grę w innym klubie

§ 60

1. Zawodnik związany z klubem ligi zawodowej ważnym kontraktem, może w okresie obowiązywania kontraktu reprezentować barwy innego klubu, nie dłużej niż przez okres trzech lat, pod warunkiem osiągnięcia stosownego porozumienia przez zawodnika oraz oba zainteresowane kluby (czasowe zezwolenie na grę w innym klubie).


No ale abstrahując od licencji - Kubiak miał w Padwie ponoć kontrakt podpisany na dłuższy orkres - z drugiej strony Polibuda się chwaliła w pewnym momencie, że dostała list czystości od nich - tylko wtedy mogliby podpisać kontrakt z Kubiakiem IMO. Więc jak to jest z tym listem czystości z Padwy?
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: zibibobi »

arbas pisze:Hmm ciekawe, czyli że niby Michał z Wałcza był ciągle wypożyczany do innych klubów? IMO to jest niezgodne z regulaminem Plus Ligi.
No ale abstrahując od licencji - Kubiak miał w Padwie ponoć kontrakt podpisany na dłuższy orkres - z drugiej strony Polibuda się chwaliła w pewnym momencie, że dostała list czystości od nich - tylko wtedy mogliby podpisać kontrakt z Kubiakiem IMO. Więc jak to jest z tym listem czystości z Padwy?
Nie ma czystości. Kubiak ubrudził się jastrzębskim węglem.
-INFORMATOR- pisze:Naiwna Dolecka dała się wpuszczać w maliny komu się da. Liliputowi, na cholerę jej ta karta, Niejakiemu Grzybowi,który podpisał " kontrakt",którego nie miał prawa podpisywać. Grodecki nie dał się robić w konia i kupił towar od właściciela a nie od pasera. A teraz Dolecka może dochodzić odszkodowań wyłącznie od Grzyba i ma to jak w banku. Kubiak jest zawodnikiem Jastrzębia i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. Koniec bajki.
Pewnie tak, ale za jaką cenę. [
quote="-INFORMATOR-"]"Może grać w Jastrzębiu, ale najpierw muszą zostać wypełnione odpowiednie zapisy jego kontraktu. Myślę tu już nie tylko o kwocie odstępnego, ale o dodatkowych pieniądzach, które kosztowała nas cała ta sprawa. Chodzi o pewne zaległości finansowe wobec Padwy i wykupienie jego karty zawodnika z UKS-u Wałcz - charakteryzuje prezes Politechniki, Jolanta Dolecka." czyli znów narobiła długów!!!TEJ BABIE O NIC INNEGO NIE CHODZI TYLKO O WYŁUDZENIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI PIENIĘDZY .To niby co Jastrzębie ma spłacać jej długi jakie ma wobec Padwy ta baba jest chora[/quote]
Plujesz na Dolecką i obwiniasz ją że chce kasę. A Kubiak pewnie jej nie chce i z miłości do Jastrzębia zgodził sie grać za darmo. Teraz czekamy na kolejne oświadczenie Kubiaka, mniej więcej w tym stylu "zawsze marzyłem o tym aby grac w tym klubie".
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

arbas pisze:Hmm ciekawe, czyli że niby Michał z Wałcza był ciągle wypożyczany do innych klubów? IMO to jest niezgodne z regulaminem Plus Ligi:


Rozdział IV. Czasowe zezwolenie na grę w innym klubie

§ 60

1. Zawodnik związany z klubem ligi zawodowej ważnym kontraktem, może w okresie obowiązywania kontraktu reprezentować barwy innego klubu, nie dłużej niż przez okres trzech lat, pod warunkiem osiągnięcia stosownego porozumienia przez zawodnika oraz oba zainteresowane kluby (czasowe zezwolenie na grę w innym klubie).
To chyba należy rozumieć nie więcej niż 3 lata w jednym klubie, jeśli co sezon, dwa zmienia klub to wypożyczenie może trwać całą karierę.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Polakmaly
Posty: 148
Rejestracja: 16 cze 2009, o 12:06
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Polakmaly »

arbas pisze:Hmm ciekawe, czyli że niby Michał z Wałcza był ciągle wypożyczany do
innych klubów? IMO to jest niezgodne z regulaminem Plus Ligi:
Rozdział IV. Czasowe zezwolenie na grę w innym klubie
§ 60
1.
Zawodnik związany z klubem ligi zawodowej ważnym kontraktem, może w
okresie obowiązywania kontraktu reprezentować barwy innego klubu, nie
dłużej niż przez okres trzech lat, pod warunkiem osiągnięcia stosownego
porozumienia przez zawodnika oraz oba zainteresowane kluby (czasowe
zezwolenie na grę w innym klubie).
To jest pkt z regulaminu Plus Ligi i dotyczy klubów ligi zawodowej, więc nijak się nie ma do UKSu z Wałcza, tu raczej obowiązują przepisy związkowe.
Ja "list czystości'' rozumiem jako brak zobowiązań zawodnika wobec poprzedniego klubu.
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: arbas »

Polakmaly pisze:To jest pkt z regulaminu Plus Ligi i dotyczy klubów ligi zawodowej, więc nijak się nie ma do UKSu z Wałcza, tu raczej obowiązują przepisy związkowe.
Ja "list czystości'' rozumiem jako brak zobowiązań zawodnika wobec poprzedniego klubu.
No tak ale jednak Kubiak grał w PLS. Wiadomo co to jest list czystości (już linkowałem regulaminy PZPS w którym jest to wspomniane) ale z jednej strony Padwa twierdziła, że ma ważny kontrakt z Kubiakiem z drugiej Polibuda, że niby dostała od Padwy list czystości. I moim zdaniem o to sprawa się będzie głównie rozbijać ale zobaczymy.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: kibic_siatki »

Sprawa z kontraktem M. Kubiaka jest b. ciekawa. Cały sezon była mowa o tym, że jest wypożyczony z Padwy do Politechniki. W tej chwili ze strony Politechniki jest sugestia, że było odwrotnie. Rozumiem prezesa Grodeckiego- w takim przypadku kontaktował się z Padwą a nie z PW. Sprawa wypożyczenia w naszej lidze wygląda tak: klub A ma za dużo w danym momencie zawodników na danej pozycji więc oddaje jakiegoś zawodnika do klubu B, gdzie ma pewniejsze miejsce do gry na sezon lub 2. Klub B opłaca kontrakt zawarty przez zawodnika z klubem A. Kontrakt jest długi np. 3, 4 lata i po 2 latach zawodnik jeśli nie dogada się z klubem A na przedłużenie lub rozwiązanie to musi wrócić do macierzystego. Dlatego uważam, że w tej sytuacji PW wypożyczyła M. Kubiaka z Padwy a nie odwrotnie jeśli winna jest Padwie jakieś pieniądze.
Sprawa menedżera p. Grzyba. Jeśli menedżer wynegocjuje kontrakt z jakimś klubem np. PW i go podpisze w imieniu zawodnika to taki kontrakt jest wstępnym kontraktem. Bez podpisu zawodnika nie ma to większego znaczenia. Menedżer bierze jakąś kwotę od wartości kontraktu (%). Jeśli zawodnik dogada się z innym klubem i tam podpisze kontrakt to wstępny kontrakt zawarty przez menedżera nie ma znaczenia niezależnie od umowy między zawodnikiem a menedżerem.
Argumenty prezes Doleckiej- mamy kartę zawodnika wykupioną z klubu, który nie istnieje. Zawodnik gra w danym klubie na warunkach kontraktu, a nie karty zawodniczej. Jak dla mnie jest to próba wyciągnięcia pieniędzy z JW z powodu formalności, które nie zostały do końca załatwione (przez zawodnika).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: kevinpsb »

arbas pisze: § 60
1. Zawodnik związany z klubem ligi zawodowej ważnym kontraktem, może w okresie obowiązywania kontraktu reprezentować barwy innego klubu, nie dłużej niż przez okres trzech lat, pod warunkiem osiągnięcia stosownego porozumienia przez zawodnika oraz oba zainteresowane kluby (czasowe zezwolenie na grę w innym klubie).
A to dość ciekawe, ponieważ w pewnych kręgach siatkarskich chodzi plotka o tym że prezes Norwidu Częstochowa podsunął Krysiowi za młodu jakiś ''wieczny kontrakt''. Kryś jak to zawodnik, junior który otrzymuje 1 kontrakt nie wszystko w nim posprawdzał, a tam był jakiś mały druczek... Podobno teraz Marcin z roku na rok jest wypożyczany do innych klubów z Norwidu... Nie wiem na ile to prawda... Nie wiem o co dokładniej chodzi, gdzieś coś mi się obiło o uszy i po prostu tu poruszam sprawę.

Po za tym ten punkt regulaminu jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ Kubiak mógłby być co roku wypożyczany z Wałcza ale przecież kto i dlaczego miałby się tym zainteresować, jak i menadżer, i Kubiak, i obie drużyny są zadowolone...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Machabe »

kevinpsb pisze:Po za tym ten punkt regulaminu jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ Kubiak mógłby być co roku wypożyczany z Wałcza ale przecież kto i dlaczego miałby się tym zainteresować, jak i menadżer, i Kubiak, i obie drużyny są zadowolone...
IMO ten punkt regulaminu powinien być zmieniony. Najlepiej gdyby tylko zawodnik młodzieżówki mógł być wypożyczany na dłuższy okres niż rok, ze swojego klubu macierzystego. Takie przepisy prowadzą do patologii.
Wcale bym się nie zdziwił gdyby Bosek był nie tylko menadżerem całego tabuna siatkarzy, ale wręcz właścicielem ich kart zawodniczych.
marcin_r

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: marcin_r »

Sprawa z kontraktem M. Kubiaka jest b. ciekawa. Cały sezon była mowa o tym, że jest wypożyczony z Padwy do Politechniki. W tej chwili ze strony Politechniki jest sugestia, że było odwrotnie. Rozumiem prezesa Grodeckiego- w takim przypadku kontaktował się z Padwą a nie z PW. Sprawa wypożyczenia w naszej lidze wygląda tak: klub A ma za dużo w danym momencie zawodników na danej pozycji więc oddaje jakiegoś zawodnika do klubu B, gdzie ma pewniejsze miejsce do gry na sezon lub 2. Klub B opłaca kontrakt zawarty przez zawodnika z klubem A. Kontrakt jest długi np. 3, 4 lata i po 2 latach zawodnik jeśli nie dogada się z klubem A na przedłużenie lub rozwiązanie to musi wrócić do macierzystego. Dlatego uważam, że w tej sytuacji PW wypożyczyła M. Kubiaka z Padwy a nie odwrotnie jeśli winna jest Padwie jakieś pieniądze.
Sprawa menedżera p. Grzyba. Jeśli menedżer wynegocjuje kontrakt z jakimś klubem np. PW i go podpisze w imieniu zawodnika to taki kontrakt jest wstępnym kontraktem. Bez podpisu zawodnika nie ma to większego znaczenia. Menedżer bierze jakąś kwotę od wartości kontraktu (%). Jeśli zawodnik dogada się z innym klubem i tam podpisze kontrakt to wstępny kontrakt zawarty przez menedżera nie ma znaczenia niezależnie od umowy między zawodnikiem a menedżerem.
Argumenty prezes Doleckiej- mamy kartę zawodnika wykupioną z klubu, który nie istnieje. Zawodnik gra w danym klubie na warunkach kontraktu, a nie karty zawodniczej. Jak dla mnie jest to próba wyciągnięcia pieniędzy z JW z powodu formalności, które nie zostały do końca załatwione (przez zawodnika).
Sugerujesz ze kontrakt podpisany przez Grzyba to kontrakt wstępny i bez zgody gracza nie ma mocy obowiązujacej? To ja tylko zwroce uwage ze jesli Grzyb miał stosowne pełnomocnictwo to kontrakt jak najbardziej wiąze Kubiaka bo inaczej strach by było umowy z pełnomocnickami wszelakimi zawierac i tak szczerze mowiac nie rozumiem czym jest ten kontrakt wstępny to sa jakies testy czy co a moze umowa przedwstępna? W kazdym razie to jest mimo wszystko kontrakt a nie swistek papieru i pewnie po prostu w razie jakis okolicznosci umowa moze zostac rozwiązana łatwiej niz kontrakt definitywny ale te warunki musza byc opisane w umowie i faktycznie zaistniec. Wiec opowiesci ze bez podpisu Kubiaka taka umowa nic nie znaczy to nieprawda. Szczegolnie jesli chodzi o znalezienie innego klubu. Bo jaki byłby sens podpisywania umowy gdyby rozwiązywała sie ona w razie znalezienia przez gracza innego klubu? Chyba ze w taki przypadku trzeba zapłacic odszkodowanie klubowi z którym podpisało sie juz wstepny kontrakt.
agnieszkaa
Posty: 101
Rejestracja: 2 maja 2008, o 13:59
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: agnieszkaa »

Trochę tutaj ostatnio ucichło a p.Grodecki krótko ale wypowiedział się:
- Wielu sympatyków siatkówki zadawało sobie również pytanie o zamieszanie z Michałem Kubiakiem. Dlaczego Politechnika Warszawa nagle tak bardzo zaczęła walczyć o tego zawodnika?
- Nie wiem i nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. To jest pytanie do władz Politechniki. Z dokumentów, które ja posiadam, a które przedstawił mi sam Michał Kubiak, wszystko wynikało jednoznacznie. Myślę, że klubem ze stolicy kierowały emocje nie do końca zgodne ze stanem faktycznym.
Cały wywiad tu: http://jasnet.pl/2nd_branch/index.php/s ... tykul/3716
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: madlark »

Ciekawe, że nic nie słychać o ruchach PW.
Szukają przyjmującego?
Poszli do sądu? (Oświadczenie Kubiaka może być podstawą takiego ruchu?)
Czy też, czekają do rozpoczęcia sezonu ze spokojem?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

madlark pisze:Ciekawe, że nic nie słychać o ruchach PW.
Szukają przyjmującego?
Poszli do sądu? (Oświadczenie Kubiaka może być podstawą takiego ruchu?)
Czy też, czekają do rozpoczęcia sezonu ze spokojem?

eeee przecież: http://matchball.pl/index.php/plus-liga ... hniki.html
Sprawa w tym momencie jest u prawników. Ponadto wczoraj otrzymaliśmy interpretację PZPS, który potwierdził, że Michał Kubiak jest nadal graczem AZS-u
Bardziej uzasadnionym wydaje się pytanie czy Jastrzębie szuka przyjmującego... ale żaden z tych klubów nie może przyznać się do tego że szuka zastępcy Kubiaka bo byłoby to jak przyznanie, że to my nie mamy racji, albo sami mamy duże wątpliwości co do swoich argumentów.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Aliassy »

Dlaczego więc jeszcze kilka dni temu sam zawodnik był pewny swojej przynależności do zespołu z Jastrzębia? - To oświadczenie napisała osoba, która bardzo miesza w tej sprawie - komentuje opublikowane na stronie PlusLigi oświadczenie Grzyb.
i powiedział to sam Grzyb.. więc kto tam miesza?
czekam na finał tej sprawy z niecierpliwością ! zobaczymy wtedy, po czyjej stronie stoi racja ;)
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: dreamer »

pk+ pisze:...Bardziej uzasadnionym wydaje się pytanie czy Jastrzębie szuka przyjmującego... ale żaden z tych klubów nie może przyznać się do tego że szuka zastępcy Kubiaka bo byłoby to jak przyznanie, że to my nie mamy racji, albo sami mamy duże wątpliwości co do swoich argumentów.
Sorry, ale przyznam, że zapachniało mi to mega cynizmem.
Nie może być przecież tak, że rację mają obydwie strony. Pod względem prawnym z pewnością jedna ze stron porusza się na cienkiej granicy pomiędzy literą zapisu ostatniego kontraktu jaki obowiązuje Kubiaka, a czymś co nazywa się wielkim przekrętem. Samo chowanie głowy w piasek i udawanie, że ma się 100%-owe przekonanie do swoich argumentów nic tu nie znaczy. Jeden z klubów poniesie w tej przepychance porażkę. Ja oczywiście nie wiem który, ale mam dziwne przeczucie, że w tym klubie zdają sobie z tego sprawę bardzo dobrze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: pk+ »

dreamer pisze:
pk+ pisze:...Bardziej uzasadnionym wydaje się pytanie czy Jastrzębie szuka przyjmującego... ale żaden z tych klubów nie może przyznać się do tego że szuka zastępcy Kubiaka bo byłoby to jak przyznanie, że to my nie mamy racji, albo sami mamy duże wątpliwości co do swoich argumentów.
Sorry, ale przyznam, że zapachniało mi to mega cynizmem.
Zgadzam się z Tobą, cynicznie... bo nie do końca jestem przekonany, że ta sprawa skończy się wskazaniem klubu który ma rację, raczej obawiam się że brutalna siła finansowa i nie tylko będzie najważniejszą kartą przetargową. Decyzję umotywuje się "dla dobra polskiej siatkówki" i Kubiaka zobaczymy w Jastrzębiu... a AZS najwyżej na drodze procesu cywilnego będzie mógł dochodzić swoich praw - obym się mylił.
Mam wrażenie że w Warszawie też wiedzą kto ma rację, a kto ma większe poparcie w związku...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: SerCos »

Problem w tym, że Grodecki sam przyznał, że Kubiak mu przedstawił wszystkie dokumenty, więc wynika z tego, że nie rozmawiał z menadżerem zawodnika, ani z Politechniką.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Domelinho »

Jastrzebie dobrze sie zabezpieczyło sprowadzajac Bozko.Jesli Kubiaka zawieszą wtedy Bozko bedzie graczem pierwszego skladu jako "polak".
azsiak
Posty: 226
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:06
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: azsiak »

Jeśli chodzi o ten artykuł pod linkiem: http://matchball.pl/index.php/plus-liga ... hniki.html

to nie brałbym go na poważnie ponieważ znam osobiście autora tego artykułu i pojęcie o siatkówce to on ma takie jak ja o balecie...Jestem pewien,że część informacji w tym artykule jest wyssane z palca . Jestem z Warszawy i z ubolewaniem muszę przyznać, że czuję kolejną kompromitację zarządu stołecznego klubu.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: kevinpsb »

azsiak pisze:Jeśli chodzi o ten artykuł pod linkiem: http://matchball.pl/index.php/plus-liga ... hniki.html

to nie brałbym go na poważnie ponieważ znam osobiście autora tego artykułu i pojęcie o siatkówce to on ma takie jak ja o balecie...Jestem pewien,że część informacji w tym artykule jest wyssane z palca . Jestem z Warszawy i z ubolewaniem muszę przyznać, że czuję kolejną kompromitację zarządu stołecznego klubu.
Tam jest wypowiedź Pani Andżeliki Miś, która bądź co bądź jest w PZPS-ie...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
azsiak
Posty: 226
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 10:06
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: azsiak »

kevinpsb pisze:
azsiak pisze:Jeśli chodzi o ten artykuł pod linkiem: http://matchball.pl/index.php/plus-liga ... hniki.html

to nie brałbym go na poważnie ponieważ znam osobiście autora tego artykułu i pojęcie o siatkówce to on ma takie jak ja o balecie...Jestem pewien,że część informacji w tym artykule jest wyssane z palca . Jestem z Warszawy i z ubolewaniem muszę przyznać, że czuję kolejną kompromitację zarządu stołecznego klubu.
Tam jest wypowiedź Pani Andżeliki Miś, która bądź co bądź jest w PZPS-ie...
No dobrze i co w związku z tym ?? Każdy może napisać coś i podpisać, że mówiła to osoba z PZPSu...

Znam osobiście autora tego artykułu i wiem, że nie ma on dojść do osób z PZPSu czy menadżerów siatkarzy.
Po drugie ten portal sam w sobie jest niewiarygodny, mało kto na niego wchodzi a tyle wejść jest w tym artukule bo link został skopiowany np na facebooku, na tym forum żeby nabić ilość odwiedzin.
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: tclancy22 »

Jeśli chce, to wszystko może. Oczywiście trzeba mieć świadomość konsekwencji. A tak poza tym, nie sądzę aby autor jakoś specjalnie ściemniał - bo po co miałby to robić?
mathew12
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2011, o 12:29
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: mathew12 »

Ta sprawa trochę przypomina sprawę przejścia Bartka Kurka z Kędzierzyna do Bełchatowa, wtedy też oba kluby uważały, że mają prawo do zawodnika, skończyło się na tym, że bogatszy może więcej, a chyba nikomu nie trzeba mówić ile Skra na tym zarobiła za śmieszną cenę czy nawet za darmo. Myślą, że finał tej sprawy będzie podobny.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: dreamer »

mathew12 pisze:Ta sprawa trochę przypomina sprawę przejścia Bartka Kurka z Kędzierzyna do Bełchatowa...
Dla mnie jednak te sprawy znacznie się różnią.
Choćby dlatego, że gdyby chcieć na siłę szukać personalnie winowajcy tej poprzedniej zadymy, to na pewno nie był nim sam Bartosz Kurek. W tej sprawie natomiast wiele wskazuje na to, że nić nieporozumień przędzie w dużym stopniu sam Michał Kubiak.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Maciej Szewczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2010, o 12:43
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Maciej Szewczyk »

Skoro PZPS potwierdził prawdziwość karty zawodniczej Kubiaka, którą posiada AZS PW, to chyba wszystko się klaruje, prawda? Po pierwsze - słowa Andrzeja Grzyba, po drugie - decyzja PZPS. Żadna ze stron nie chce ustąpić, więc wygląda na to, że polubownie się niestety nie skończy... Miejmy nadzieję, że na sprawie nie ucierpi dyspozycja Kubiaka.

Dreamer, wydaje mi się, że masz po części rację w drugiej części wypowiedzi, ale jeszcze sporo dziś nieznanych brudów wyjdzie jeszcze na jaw, coś mi się tak widzi, wokół całej sprawy... Pozdrawiam!

PS: A oskarżanie dziennikarza o pisanie kłamstwa jest dosyć niebezpieczne - szczególnie, jeśli jest bzdurą i służy (jak widzę) praniu swoich osobistych brudów i niechęci :)
Maciej Szewczyk
http://reklama
Edyta

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Edyta »

1. Każdy może napisać coś i podpisać, że mówiła to osoba z PZPSu...
2. Znam osobiście autora tego artykułu i wiem, że nie ma on dojść do osób z PZPSu czy menadżerów siatkarzy.
3. Po drugie ten portal sam w sobie jest niewiarygodny, mało kto na niego wchodzi
1. Każdy może napisać co chce i sfałszować czyjąś wypowiedź. Ale żeby zarzucać to komuś na otwartym forum, trzeba mieć na to dowody, a nie tylko "znać autora osobiście". 2. Czy to że znasz autora osobiście, daje ci pewność, że fałszuje wypowiedzi osób z PZPSu? Czy tylko tak przypuszczasz? Bo żeby uzyskać wypowiedź jakiegoś przedstawiciela związku, nie trzeba mieć "dojść". To nie mafia :) Maile są podane na ich stronie, więc skąd pewność, że nie napisał do nich i nie dostał odpowiedzi? Oczywiście mogę się mylić, ale bez stuprocentowej pewności nie szafowałabym tego typu insynuacjami. 3. Portal jest niewiarygodny, bo mało kto na niego wchodzi? Czy dlatego, że naprawdę przekonałeś się, że zmyślają informacje i wypowiedzi? Bo to raczej dwie różne sprawy i raz jeszcze powtórzę, że byłabym ostrożna w tego typu insynuacjach. Jeśli jesteś dorosłą osobą, powinieneś to wiedzieć.
serena9
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2011, o 12:21
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: serena9 »

PANIE Marku,
nikt nie powinien zarzucać kłamstwa dziennikarzowei, ale faktem jest, ze przedstawia jedynie stanowisko jednej strony, a pan Mateusz jest związany z KK Politechniki,więc prosze sie nie dziwić niektórym obiekcjom.
poza tym nie ma tam stanowiska PZPS, a jedynie wypowiedź pani Miś na temat karty zawodniczej.
PW ją ma.
i co z tego?pomijam sposób, w jaki ja nabył (szczyt chamstwa, pośpieszne działanie wcelu ratowania i robienie wszystko, aby dostać kasę, bo sytuacja w klubie taka, a nie inne)
karta nie oznacza, że ma się też zawodnika, to nie futbol , liczy sie kontrakt, a karta idzie za zawodnikiem?
inna rzecz - czy ta karta jest ważna? proszę zapytać panią prezes i pana od nieistniejących liliputów.
michał nie podpisywał zadnego kontraktu na ten sezon, co więcej, jeszcze wiosną pani prezes mówiła, ze zrobi wszystko, zeby michał został w stolicy, a więc tez była tego zdania:
co więcej jesienią twierdziła, zę michał jest na wypożyczeniu, teraz że nie był na wypozyczeniu,a na normalnym kontrakcie!
oj zmienia się jej punkyt widzenia, wraz z wizją odchodzącej kasy...
w warszawie czytaja, jak chcą.
pozwole sobie przytoczyć fragment dyskusji, jaka toczyła się na innym forum odniosnie tej sprawy:

kto ma racje, kto mowi prawde...czy aby to stwierdzić naprawde trzeba sądu?
- od kiedy tylko o kubiaku zrobilo się głośno, bo transfer okazął się strzalem w 10, zaczęły padac pytania o to, jak michał tu trafil, czy zostanie, na jakich zasadach, czy musi wracac do włoch
- do tej pory wszystkie strony mowia jednym głosem: kubiak jest wypozyczony na rok, ale są rózne uwarunkowania które mozna złamać, obejść, żeby michal gral w polsce, a dokladnie w pw
-twierdzi tak i kubiak, i dolecka, i grzyb
Mam kontrakt do końca sezonu, później wracam z wypożyczenia do Padwy.
Michał jest u nas na rocznym wypozyczeniu
- bliżej wiosny strony zaczynają spiewać inaczej: michal wciąż twierdzi, ze był wypozyczony i czeka na oferte politechniki, więc moze zostanie, ale nic nie podpisal
-tylko tyle, ze klub juz spiewa inaczej: padają słowa o rekompensacie finansowej w przypadku jego odejscia do innego klubu
- zawodnik milczy, w prasie ktos rzuca info, ze zainteresowane jest nim jw, ale grodecki wciąż milczy
- pw idzie już na całość, nagle dochodzą do wniosku, ze kubiak ma z nimi wazny kontrakt na kolejny sezon, potem wysakują z kartą liliputa, cały czas między wierszami ale jednak wprost mowią o naleznej? im kasie...zaczyna sie strasznie sądem
-jw ogłasza skład na nowy sezon, ale nie OGŁASZA PODPISANIA KONTRAKTU Z KUBIAKIEM
- w miedzyczasie ukazują się kolejne artykuły (ten w matchball - bardzo stronniczy, ukazujący tylko stanowisko jednej strony, no ale autorem MR z KK AZS więc nawet go rozumiemsmiley)
-kubiak wydaje oświadczenie, ze podpisał kontrakt z jw, grodecki wciąż milczy
- swoją drogą przez całą telenowelę od czasu do czasu pojawia się andrzej grzyb, teraz juz wyraznie stojący po stronie pani doleckiej
-okazuje się ze warszawski klub ma zaleglosci finansowe nie tylko w stosunku do jadaru, niektórych zawodników, ale i ...padwysmileydlatego jest o co walczyc, oj jest
kto ma rację?
kto zmienia zdanie? kto najglosniej krzyczy? kto co i rusz wyskakuje z nowymi rewelacjami? kto mowi raz i konkretnie? kto milczy?jaką wiarygodność po ostatnich wydarzeniach(sadurek, bartman, kadziewicz, kubiak, podolec itd) maja słowa grzyba?)
ja niczego nie przesądzam w kwestii szczerości, tzn rozumiem, ze kazdy prezes dba przede wszystkim o swoj klub, więc nie dziwię się doleckiej, ze walczy, łapie róznych chwytów i jakieś tam papiery ma. nie dziwie się grodeckiemu, ze tez chcę zatrzymać trochęsmiley kasy w swoim klubie.

hm, panie Maćku, oproszą zapytać panią prezes dlaczwego nagle zmieniła nagle zdanie w sprawie kubiak, i czy te brudy, które wyjdą nie zaszkodzą najbardziej własnie jej klubowi przede wszystki.
pozdrawiam
serena9
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2011, o 12:21
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: serena9 »

i przepraszam za pomylenie imienia, zawsze kojarze to nazwisko w komentatorem eurosportu ;)
Awatar użytkownika
Maciej Szewczyk
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2010, o 12:43
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: Maciej Szewczyk »

Się nie gniewam ;) Mnie nie trzeba tłumaczyć całości sprawy - niemniej, w artykule tym nie ma żadnej opinii własnej - jedynie wypowiedzi Pani Andżeliki Miś i Andrzeja Grzyba. Mnie powiedzieliby dokładnie to samo, gdybym to ja dzwonił, to samo Pani. Dlatego w tym przypadku nie rozumiem tych oskarżeń o stronniczość autora (nie wspominając o bzdurach wypisywanych wyżej). To by było na tyle z prywaty z mojej strony i nie chciałbym ciągnąć tejże dyskusji w miejscu do niej nieprzeznaczonym. :)

Osobiście nie podejmowałbym się próby rozwiązywania tej sprawy, ponieważ - jak już pisałem - widzi mi się, że jeszcze sporo nowości dookoła niej wypłynie. Niemniej w chwili obecnej bliżej mi do racji AZS PW - na zdrowy, chłopski rozum - po co Grzyb miałby mówić o tej decyzji PZPS (wbrew swojemu zawodnikowi), a p. Miś ją potwierdzać, gdyby nie było to prawdą? Co więcej - wg Kazimierza Kazimierczaka (mam nadzieję, że nie pomyliłem nazwiska w pamięci) z Liliputa Wałcz karta zawodnicza Kubiaka trafiła w zeszłym roku do AZS PW właśnie z Wałcza. Skoro tak to zawodnik wcześniej (jako, że karta leżała w Wałczu) musiał zmieniać kluby jedynie na zasadzie (strasznie dziwnego moim zdaniem) wypożyczenia. Ot, nachachmęcił ktoś strasznie, a muszę powiedzieć, że seriale dłuższe, niż kilkuodcinkowe, mnie strasznie nudzą :-)
Maciej Szewczyk
http://reklama
serena9
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2011, o 12:21
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: serena9 »

no to się cieszę:)
a wracając do meritum: zgoda, że opinii własnej w artykule nie ma , ale nie ma też opinii drugiej strony, jedynie pw.
bo o jakiej decyzji pzps my mówimy? jest tylko wypowiedź pani miś i Cezarego, co będzie jeśli Michał ma 2 umowy.
i tyle.
to nie jest decyzja, a jedynie opinia - kogoś, kto widział tylko kartę.
co do niej właśnie: ona nic nie znaczy, bo liczy się kontrakt,
zresztą jeszcze kilka tyg temu oficjalnie podawano, ze mają kartę miśka z Padwy, potem nagle Wałcz:)no to jak? nawet nie wiedzą, skąd ta karta? a może po prostu,w popłochu nagle ktoś wpadł na partyzancki pomysł "wykupienia" karty z nieistniejącego klubu?
proszą zapytać skąd takie rozbieżności.
"po co Grzyb miałby mówić o tej decyzji PZPS (wbrew swojemu zawodnikowi)? - i tu jest pieś pogrzebany. SWOJEMU? CZY ABY NA PEWNO?
aha: czy pani prezes ma na umowie obowiązującej na ten sezon podpis MICHAŁA?
to może odpowiem - NIE
pozdrawiam

p.s. jak już pisałam, wcale pani Joli się nie dziwię, Kubiak nie zostaje, wojtek zagra w 6 (z czego się ciesze) , a kasa się przyda.ale bez tej partyzantki i "pomocy" pana Grzyba, który w ostatnim czasie wpakował na minę już tyle zawodników i klubów, że chyba każdy w środowisku juz wie, ze wiarygodność +andrzej grzyb to pojęcia rozłączne :D
yeti98
Posty: 50
Rejestracja: 12 lut 2010, o 14:44
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska, a sprawa Michała Kubiaka

Post autor: yeti98 »

http://www.plusliga.pl/news/id/4501

13. Michał Kubiak
Politechnika nadal przy swoim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”