Skra Bełchatów

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

kanap pisze:Kubańczycy mieli po igrzyskach dostać wolną rękę na zagraniczne wojaże.
A Polska miała być drugą Irlandią.
Murilo sam w wywiadach mówił że miał bardzo dobrą propozycję z Polski, ale ciąża narzeczonej przeszkodziła no i jeszcze 2 letni kontrakt (kontrakt może zerwać, podobnie jak zrobił to Dante).
Ja za to słyszałe, że jakąś tam propozucję z Polski otrzymał, ale nawet nie wie od kogo. Słyszałem też, że brakło tylko 24 h na zakontraktowanie Brazylijczyka. Prawda jest po środku, Murilo gra w Sesi SP.
Bruno Rezende w wywiadach twierdził, że chciałby zagrać w dobrym europejskim klubie.
I dlatego realizując swoje pragnienia gra w Brazylii
Jedynie Parodi wydaje się nie do wyciągnięcia.
Jak na razie to nie ma żadnych przesłanek, aby twierdzić, że którykolwiek z nich był do wyciągnięcia.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kurek7 »

Wie ktoś czy Kooistra był w kadrze Skry na wczorajszy mecz?
Bo jeśli nie to znaczy, że albo jakaś kontuzja albo konflikt z Nawrocki, a to by oznaczało spore osłabienie w przeciągu całego sezonu.
Nie wiem jak wy ale ja nie wieże w te gadki Nawrockiego, że na razie odstaje tak poziomem od reszty środkowych, że się do kadry meczowej nie łapie...
Za wcześnie, żeby to osądzać ale czyżby się okazało, że to nie wypał transferowy ?!
Polska biało-czerwoni... :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Jaki konflikt, jakie oslabienie. Gorzej sie prezentuje od Mozdzonka i Plinskiego i tyle. Moze nie zgrał sie z Falasca, jakby mial grac jak Bontje, to niech lepiej na razie siedzi.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kurek7 »

compact pisze:Jaki konflikt, jakie oslabienie. Gorzej sie prezentuje od Mozdzonka i Plinskiego i tyle. Moze nie zgrał sie z Falasca, jakby mial grac jak Bontje, to niech lepiej na razie siedzi.
To da sie grać gorzej od Możdżonka?! o.O
A i sprawdziłem, że Kooistra był wczoraj w kadrze meczowej.
No nic trzeba mieć nadzieje, że jak najszybciej dojdzie do formy, zgra się z Falascą i Skra będzie miała b. dobrego środkowego w składzie.
Polska biało-czerwoni... :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Kurek7 pisze: To da sie grać gorzej od Możdżonka?! o.O
Mozdzonek wczoraj 7/8 w ataku (88%), 3 bloki i ani jednej zepsutej zagrywki, wiec chyba nie zagrał tragicznie, a na pewno lepiej od Plinskiego.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kevinpsb »

Kooistra powinien być na siłę trzymany w szóstce mimo gorszej nawet postawy. Skra ma swoje cele, a on swoimi umiejętnościami do nich pasuje. Gdy odnajdzie się w Polsce, w Skrze, w grze z Falaską to będzie w trudnych meczach czołowa postać Skry czego nigdy albo bardzo rzadko można było powiedzieć o Plińskim i Możdżonku!
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Kurek7 pisze: To da sie grać gorzej od Możdżonka?! o.O
Do tej pory w ataku ze wszystkich środkowych ligi gra lepiej tylko Nowakowski. W bloku już Możdżonek wypada gorzej, ale i tak porównywalnie z Czarnowskim, Wiśniewskim, Kaźmierczakiem i Bontje.
Więc tak, da się.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

Z której strony by nie spojrzeć, to Gunia wypada lepiej w ataku. Podobnie jak Kosok i Cerven, przy czym oni grali znacznie mniej.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
adam-grochal
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2011, o 15:46
Płeć: M

kwestia wlazłego

Post autor: adam-grochal »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, o 09:48 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin Forum, pkt. 22.
Awatar użytkownika
KK fan
Posty: 890
Rejestracja: 21 mar 2010, o 20:06
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: KK fan »

http://www.volley24.pl/index.php/201110 ... -namieszac

Żałosne. Kurek nie umie przyznać że Skra gra po prostu słabo więc robi z Politechniki czarnego konia w stawce. Warszawa rzeczywiście zagrała genialne spotkanie- atak 40% (gorzej od Skry) w czym Wierzbowski i Żaliński poniżej 42%. Zagrywka 6-0 Skra, w bloku też 18-11 dla pasieki. Oj chyba prawda mocno w oczy kole że coś tam u nich z formą nie gra.
Jak rozpoznać Polaka na wakacjach zagranicą:
http://www.youtube.com/watch?v=NJiFHerf ... re=related
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aliassy »

wg nich pewnie lepsze tłumaczenie to, że jakiś zespół jest lepszy niż przyznanie się do tego, że się nie ma formy ;]
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

To sie nazywa kurtuazja. Mogl dowalic cos w stylu: " Strasznie pokpilismy sprawe tracac punkty ze slabym zespołem z Radomia, ktory ledwo wiaze koniec z koncem, podobno nie wyplacil jeszcze zaleglych pensji, z ktorego uciekaja jak tylko moga najlepsi siatkarze". Tylko po co.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

Aż dziwne ze Kurek coś powiedział po tym meczu, przecież na ME nie rozmawiał z dziennikarzami ,zeby się sie rozpaszać nie tracic koncentracji albo z jakiegoś podobnego powodu. Ale faktycznei może liga nie jest tak ważna i można sobie pogadać :D
Zobaczymy jak pszczółki będą grały po PŚ bo wówczasss będzi eim potrzebna dobra gra, skoro w lidze na razie trochę punktów pogubili. A najciekawsze byłoby jakby tak do Play off nie weszli z 1 lub 2 miejsca. Tak na przykład z 4 lub 5 to wtedy w półfinale mogliby trafić na lidera po 18 meczach i walczyć o prawo gry w LM. :D Oczywiście jeszcze wiele, wiele meczów do gry zostało ale tak sobie tylko gdybam, przedstawiając ewentualny możliwy scenariusz
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: Skra Bełchatów

Post autor: gargamel25 »

Już pisałem w innym temacie ,że mając praktycznie całą drużynę od początku przygotowań prawdopodobnie tak ułożyli cykl treningowy żeby forma przyszła po PŚ a teraz po prostu nie stracić zbyt wiele , bo jak wiadomo przed PŚ rozgrywanych jest tylko 5 kolejek ligowych i 2 w LM ale tam przeciwnicy to raczej tacy sobie.Prawdziwe granie rozpoczyna się dopiero po powrocie z PŚ i zapewne ich forma będzie rosła w odpowiednim momencie.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

gargamel25 - Przed PŚ rozgrywanych jest 7 kolejek ligowych. A jeśli Skra tak "celowała" zeby formę mieć dopiero po PŚ to gratuluję pewności siebie !
Sądzę że chyba nie do końca się przyłożyli do przygotowań bo czegoś takiego, jak błąd w przygotowaniach, to w przypadku klubu z takim potencjałem no i oczekiwaniami to raczej nie posądzałbym
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: Skra Bełchatów

Post autor: gargamel25 »

sorka , mój błąd z tymi kolejkami bo sprawdzałem właśnie statystki z 5 kolejki.
Tutaj naprawdę nie chodzi o pewność siebie z przygotowaniem formy. Akurat trochę się na tym znam i specjalista od przygotowania fizycznego tak potrafi dozować obciążenia treningowe żeby zdecydować kiedy ta forma ma przyjść.Tym bardziej ,że teraz Skra mogła jeszcze prowadzać normalne i regularne treningi siłowe bo nie grali z takim natężeniem. A forma przyjdzie jak się zejdzie z tych cięższych treningów :) Ja jestem "spokojny" o formę Skry na najważniejsze mecze,chociaż jestem kibicem JW i marzy mi się detronizacja hegemona.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Pele pisze: Sądzę że chyba nie do końca się przyłożyli do przygotowań bo czegoś takiego, jak błąd w przygotowaniach, to w przypadku klubu z takim potencjałem no i oczekiwaniami to raczej nie posądzałbym
Czyli są na tyle mądrzy, aby nie popełnic błędu w przygotowaniach, ale jednocześnie na tyle głupi, żeby nie przyłożyc się do nich w odpowiedni sposób....
Karkołomna logika.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

Chodziło mi o to, że może zawodnicy tak na "pół gwizdka" się przygotowywali z własnej inicjatywy a nie dlatego że trenerzy kazali
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Pele pisze:Chodziło mi o to, że może zawodnicy tak na "pół gwizdka" się przygotowywali z własnej inicjatywy a nie dlatego że trenerzy kazali
Ta, bo po co sie przygotowywac do sezonu w klubie, ktory jest najlepiej zorganizowany w PLS i najbardziej dba o swoich zawodnikow. Na zlosc Nawrockiemu czy Piechockiemu?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

compact pisze:
Pele pisze:Chodziło mi o to, że może zawodnicy tak na "pół gwizdka" się przygotowywali z własnej inicjatywy a nie dlatego że trenerzy kazali
Ta, bo po co sie przygotowywac do sezonu w klubie, ktory jest najlepiej zorganizowany w PLS i najbardziej dba o swoich zawodnikow. Na zlosc Nawrockiemu czy Piechockiemu?
Niekoniecznie na złość, ale np. jednemu się nie chciało mocniej trenować, drugiego bolały skarpetki, trzeci miał katar, a czwarty sobie pomyślał że nim będzie koniec sezonu i nadejdą najważniejsze mecze to sobie wypracuje formę.
Podkreślam ze jest to takie moje "dowolne, swobodne myślenie" nie mające (prawdopodobnie, bo nic mi na ten temat nie wiadomo) jakiegokolwiek odniesienia do rzeczywistości. Po prostu usiłuję sobie wytłumaczyć taką a nie inną formę/gre Skry. W mniej lub radziej realny sposób
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Pele pisze:Podkreślam ze jest to takie moje "dowolne, swobodne myślenie" nie mające (prawdopodobnie, bo nic mi na ten temat nie wiadomo) jakiegokolwiek odniesienia do rzeczywistości.
Forum zaskakuje mnie coraz bardziej. Bez problemu można znalezć na nim wolnomyslicieli, futurologów, historiozofów przygotowaniua fizycznego, oraz specjalistów od medycyny w zakresie niespecyficznych schorzeń narządów ruchu (bóle skarpet) :D
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: KChudz »

A może problem tkwi w trenerze, który nie potrafił przygotować zespołu, albo Skra szykuje formę dopiero na mecze po przerwie "Pucharowej", zakładając, że w 8-ce playoff się znajdą. Taka sytuacja była kiedyś w Sisleyu, do playoff startowali z 8-go miejsca i potem wszystko wygrali :D :o
niagor
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2011, o 19:43
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niagor »

Głównym problemem Skry jest przyjęcie zagrywki. Jest to spowodowane bardzo słabą formą Zatorskiego - treningi z Anastasim wychodzą. Drugą przyczyną słabego przyjęcia jest kontuzja Winiarskiego, który nie może przyjmować na palce. Do tego dochodzi nietrafiony transfer Cupkovica i kontuzja Bąkiewicza, co oznacza że brakuje defensywnego przyjmującego, który mógłby uspokoić ten element gry.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

KChudz pisze:A może problem tkwi w trenerze, który nie potrafił przygotować zespołu, albo Skra szykuje formę dopiero na mecze po przerwie "Pucharowej", zakładając, że w 8-ce playoff się znajdą. Taka sytuacja była kiedyś w Sisleyu, do playoff startowali z 8-go miejsca i potem wszystko wygrali :D :o
Z trafieniem z formą po PŚ może być problem, bo nie wiadomo jak kadrowicze będą wyeksplatowani. Ten turniej jest od strony fizycznej ekstremalny i może się okazać, że przypadek Kubiaka po ME może sie powtórzyć.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
gargamel25
Posty: 222
Rejestracja: 14 maja 2010, o 18:04

Re: Skra Bełchatów

Post autor: gargamel25 »

Będą wyeksploatowani ,ale każdy doskonale wiedział o tym turnieju już wcześniej. Przygotowanie formy na odpowiedni moment nie jest niczym trudnym ,tym bardziej łatwiej ma Skra bo znają swoich zawodników od lat na wylot i wiedzą jak reagują na różne obciążenia treningowe.Właśnie po to w klubach są specjaliści od przygotowania fizycznego.
Dla niektórych może to śmieszne lub dziwne , ale widocznie brak im chociaż podstawowej wiedzy na ten temat.
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Machabe »

madlark pisze: Ten turniej jest od strony fizycznej ekstremalny i może się okazać, że przypadek Kubiaka po ME może sie powtórzyć.
A dlaczego ma się powtórzyć? Ktoś jeszcze czeka na arbitraż?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: KChudz »

Machabe pisze:
madlark pisze: Ten turniej jest od strony fizycznej ekstremalny i może się okazać, że przypadek Kubiaka po ME może sie powtórzyć.
A dlaczego ma się powtórzyć? Ktoś jeszcze czeka na arbitraż?
:D :D :D
Chodzi o szpital Kubiaka po ME 8-) 8-)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

KChudz pisze: Chodzi o szpital Kubiaka po ME 8-) 8-)
Ta straszna choroba, ktora przybila Kubiaka do lozka w czasie oczekiwania na decyzje sadu polubownego przy PZPS? I ktora, choc zapowiadana byla jako bardzo powazna i uniemozliwiajaca gre przez miesiac, przeszła i pozwolila Kubiakowi grac w długim turnieju w Katarze i normalnie w PLS?
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

compact pisze:
KChudz pisze: Chodzi o szpital Kubiaka po ME 8-) 8-)
Ta straszna choroba, ktora przybila Kubiaka do lozka w czasie oczekiwania na decyzje sadu polubownego przy PZPS? I ktora, choc zapowiadana byla jako bardzo powazna i uniemozliwiajaca gre przez miesiac, przeszła i pozwolila Kubiakowi grac w długim turnieju w Katarze i normalnie w PLS?
Wyleczył go fak, że pozwolili mu grać w JW
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: KChudz »

Zawsze powtarzam, że siatkówka to gra "psychiczna" - wszystko (prawie) siedzi w głowie :D ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”