Resovia Rzeszów

Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Wymiatashi »

Kibice Resovii mogli wierzyć (i nadal mogą, bo to tylko sport i wszystko może się w Bełchatowie zdarzyć) w pokonanie Skry u siebie, ale prawda jest taka, że było by to naprawdę spore zaskoczenie.

Skra gra dobrze od jakiegoś czasu, złapali fajny rytm. Wlazły wskoczył na wyższy poziom, Conte całkiem dobrze się prezentuje. Do tego w bardzo dobrej formie w końcówce Uriarte.

W Resovii wypadł Akhrem. Nie mówmy już o półfinałach z ZAKSĄ, bo było w tej rywalizacji bardzo dużo szczęścia (oczywiście determinacji, ambicji i woli walki Resoviakom odmówić nie można). Kowal cały system gry budował wokół Akhrema. I nagle Akhrem wypada. Do tego trzeba pamiętać, że kiepsko spisuje się Veres, który również miał być podstawowym przyjmującym. Z całym szacunkiem, ale para Lotman - Penchev to nie jest szczyt marzeń. Lotman złapał fajną formę na PO, ale Penchev spotkań ze Skrą już tak dobrze nie wytrzymał (może za dużo od niego wymagaliśmy?)

Wyobraźcie sobie teraz, że Skra gra parą Tuia - Włodarczyk, ZAKSA parą Ferens - Lewis, a JW parą Marechal - Jarmoc (?).

Oczywiście kibiców Resovii porażki na pewno bolą i liczyli na coś więcej. Prawda jest taka, że w zestawieniu z Lotmanem i Penchevem ten finał i tak jest ponad miarę.
Inną sprawą jest to, że z Veresem i Akhremem wcześniej Resovia przegrała LM (bez Igły) i PP. Ale teraz mówię tylko i wyłącznie o rywalizacji w finale.
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ligamistrzow »

Wymiatashi pisze:Kibice Resovii
Wyobraźcie sobie teraz, że Skra gra parą Tuia - Włodarczyk, ZAKSA parą Ferens - Lewis, a JW parą Marechal - Jarmoc (?).
Tylko ze w wypadku Skry JSW czy Zaksy nikt nie mowil o budowie dwoch równych szostek , co jak widac kompletnie nie zdało egzaminu bo wydadl tylko Achrem a cała gra Resovi legła w gruzach
Wymiatashi
Posty: 375
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Wymiatashi »

ligamistrzow pisze:
Wymiatashi pisze:Kibice Resovii
Wyobraźcie sobie teraz, że Skra gra parą Tuia - Włodarczyk, ZAKSA parą Ferens - Lewis, a JW parą Marechal - Jarmoc (?).
Tylko ze w wypadku Skry JSW czy Zaksy nikt nie mowil o budowie dwoch równych szostek , co jak widac kompletnie nie zdało egzaminu bo wydadl tylko Achrem a cała gra Resovi legła w gruzach
Oczywiście, że nikt nie mówił o budowie dwóch równych szóstek.
Prawda jest jednak taka, że kontuzja Akhrema popsuła wszystko, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że to właśnie wokół Akhrema była budowana gra Resovii i to on był kluczową postacią w tej układance.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Skra_7 pisze:Skra w tamtym sezonie też zdobyła Superpuchar. Tylko czy kogoś obchodzi to tandetne trofeum.
...i nie miała LM, w odróżnieniu od tegorocznej Resovii.
ligamistrzow pisze:
Wymiatashi pisze:Kibice Resovii
Wyobraźcie sobie teraz, że Skra gra parą Tuia - Włodarczyk, ZAKSA parą Ferens - Lewis, a JW parą Marechal - Jarmoc (?).
Tylko ze w wypadku Skry JSW czy Zaksy nikt nie mowil o budowie dwoch równych szostek , co jak widac kompletnie nie zdało egzaminu bo wydadl tylko Achrem a cała gra Resovi legła w gruzach
Zapewne kibice 10 klubów +L z radością witaliby zespół którego gra legła w gruzach i ma już zapewniony srebrny medal +L.
Wygrywa jeden zespół - Skra na dziś zagrała dwa lepsze mecze, gdyby grał Alek nie byłoby żadnej gwarancji że to Resovia byłaby górą, na pewno byłaby mocniejsza, nie znaczy to że by wygrała.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skra_7 »

pk+ pisze: ...i nie miała LM, w odróżnieniu od tegorocznej Resovii.
Wytłumacz mi co ma Superpuchar wspólnego z LM ?
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Skra_7 pisze:
pk+ pisze: ...i nie miała LM, w odróżnieniu od tegorocznej Resovii.
Wytłumacz mi co ma Superpuchar wspólnego z LM ?
Zakwestionowałeś częściowo wypowiedź Ejpoka i porównywałeś pośrednio zdobycze obu klubów, jakoby Resovia w tym sezonie nic nie zdobyła bo Superpuchar to pierdółka którą zdobyła Skra i nikt się nią nie zachwycił... więc Skra w ubiegłym roku miała:
- tandentne trofeum, 5 miejsce +L, brak LM
Resovia
- tandetne trofeum, co najmniej srebro +L, udział w LM

To jednak ciut więcej i nie można stawiać znaku równości pomiędzy nieudanym poprzednim sezonem Skry, a także nieudanym tegorocznym Resovii, nieudanym bo ambicje były większe, ale nie katastrofalnym jak niektórzy starają się przedstawiać.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skra_7 »

Ale gdzie ja porównywałem zeszłoroczny sezon z tegorocznym ? Napisałem tylko, że Superpuchar to tandetne trofeum i tyle. A Ty interpretujesz moje słowa zupełnie niepotrzebnie.
hanibal
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 10:56
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: hanibal »

ile zarabia węgier w Resovii? do samego przyjęcia do pary z Conte nie był by chyba gorszy od Winiarskiego
Mistrz, mistrz Bełchatów


Niektórzy nie nadają się na moderatorów.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Skra_7 pisze:Ale gdzie ja porównywałem zeszłoroczny sezon z tegorocznym ? Napisałem tylko, że Superpuchar to tandetne trofeum i tyle. A Ty interpretujesz moje słowa zupełnie niepotrzebnie.
A Ty zupełnie niepotrzebnie pisałeś że Skra zdobyła Superpuchar ktoś się pytał co zdobyła Skra i co jej kibice uważają o tym czymś ???
W zasadzie wszystkie posty są tu zupełnie niepotrzebne, a wielu forumowiczów zupełnie niepotrzebnie interpretuje słowa innych.

Daj se trochę luzu, bo żyłka pęknie :]
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Skończcie z tą dziecinadą.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skra_7 »

pk+ pisze: A Ty zupełnie niepotrzebnie pisałeś że Skra zdobyła Superpuchar ktoś się pytał co zdobyła Skra i co jej kibice uważają o tym czymś ???
A czy ktoś Ciebie pytał co sądzisz o tym co ja sądzę na temat Superpucharu ??? :P
W zasadzie wszystkie posty są tu zupełnie niepotrzebne, a wielu forumowiczów zupełnie niepotrzebnie interpretuje słowa innych.
Interpretowanie a komentowanie to dwie różne rzeczy.
Daj se trochę luzu, bo żyłka pęknie :]
Ja nie szukałem spiny więc luz
pewniak pisze:Skończcie z tą dziecinadą.
KONIEC
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

A na inside volley donoszą, że do Sovii mogą przyjść Ivović i Troy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kalosz »

sezon skończony.

w finale okazaliśmy się po prostu słabsi. Konarski, Penczew i Drzyzga w tamtym sezonie grali w dużo słabszych zespołach, a w siatkówce klubowej nigdy nie grali na takim poziomie jak teraz. po prostu brakło Resovii jakości w momencie, gdy Veres okazał się niewypałem, a Achrem doznał kontuzji. zabrakło nam też atakującego z prawdziwego zdarzenia.

Kowal też robi coś dziwnego. przed sezonem chciał zmieniać styl, chciał skuteczniej grać od początku rozgrywek, ale w sumie nic ciekawego nie pokazaliśmy. zmiana stylu gry nieudana, kompletny brak zagrywki, brak reakcji trenera w ogóle i brak wyciągania wniosków. dziwi mnie też stosunek Kowala do Veresa. przez cały sezon treneiro ciągnął Węgra do szóstki, a w finałowych meczach nie daje mu zagrać. jakby sam Kowal chciał pokazać jak wielki błąd popełnił.ogólnie słaby sezon. klapa w LM, klapa w PP, finał MP na osłodę, ale trzeba uczciwie przyznać, że to trochę mało.

co do finału - ktoś tu przed tymi meczami w Rzeszowie starał się nas przekonać, że Conte, Uriarte i ktoś tam ze Skry nie są ograni w meczach o taką stawkę. niestety siatkarze Reski są bardziej nieograni. na przykładzie Nikołaja widać to najlepiej, ale mnie to specjalnie nie martwi. niech się Bułgar ogrywa, w następnym sezonie widzę go na boisku - tam jest jego miejsce.

co do przyszłego sezonu. czas (dla kibiców, bo działacze już dawno działają) na transfery. wszak sezon już skończony. generalnie widzę tylko dwie zmiany:
- atakujący z prawdziwego zdarzenia. wolałbym jakiegoś młodszego zawodnika na dorobku, ale kogo - nie mam pojęcia.
- przyjmujący za Veresa. tu mam kandydata, ale poczekam już do ostatniego meczu.
trzeba też zastanowić się jak to rozplanować z limitami dla obcokrajowców. tutaj też twardy orzech do zgryzienia dla trenerów i działaczy.
ponadto wolałbym nie ściągać Dryji z wypożyczenia. niech sobie gra, a nie stoi w rzeszowskim kwadracie.

e: jak przyjdzie Ivović, to ja robię swój fanclub :D
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

kalosz pisze:sezon skończony.
Kto jak kto, ale ty zawsze wierzyłeś najdłużej. :(
e: jak przyjdzie Ivović, to ja robię swój fanclub :D
Nie opłaca się. Formalności masa a wdzięczności żadnej.
Zdardzisz, chociaż jakąś zagadką, kogo masz na myśli w kwestii przyjątka?
Chal pisze: do Sovii [...] Troy.
A ten to po co?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Za Schoepsa.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

Chal pisze:A na inside volley donoszą, że do Sovii mogą przyjść Ivović i Troy.
A na world of volley twierdzą że do ZAKSY :D Zrobi nas w konia i przejdzie do Skry :)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Cytując dokładnie, na wov było, że Zaksa z nim negocjuje, a na iv, że Resovia jest zainteresowana. Mogą to być informacje, które wyciekły od menedżera, choćby po to, żeby podbić cenę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Chal pisze:Za Schoepsa.

To ja wiem. Doczytałem. Z uwagi na obecny sezon pytam raczej o sportowy sens tego transferu.
Przecież Troy przegrał rywalizacje z Jaroszem w Latinie a we Francji da się znaleźć z 5 atakujących podobnej klasy. Pewnie to tylko plotki, ale liczyłem na inna półkę. Nawet w plotkach.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Czy administracja tej strony musi być jak PRLowski beton? Wszyscy w różnych tematach piszą o transferach, ale NIE... NIE WOLNO zakładać tematu o tym. Bo to przecież przestępstwo. Jeszcze napiszą coś o Zatorskim czy Kubiaku i się te drużyny posypią w walce o medale

seriously?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

Chal pisze:Cytując dokładnie, na wov było, że Zaksa z nim negocjuje, a na iv, że Resovia jest zainteresowana. Mogą to być informacje, które wyciekły od menedżera, choćby po to, żeby podbić cenę.
Lub też zwyczajne brednie zmyślone na poczekaniu ;)
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kalosz »

sprawdziłem, ten gość, który pisze o Ivoviciu i Troyu zwykle ma dobre info. nie podpalam się, zobaczymy.

@weary_skier
chodzi mi właśnie o Ivovicia. nie po trzydziestce, ostatnio niekontuzjowany i niegrający ostatnio w lidze rosyjskiej - czego chcieć więcej?

co do Troya. generalnie charakterystyka tego zawodnika mi odpowiada (młody, na dorobku), ale chyba szukamy kogoś lepszego :D
Obrazek
:D
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Być może jest n-tą opcją na liście, pytali po prostu o jego dostępność i ewentualną cenę.
Hirako pisze:
Chal pisze:Cytując dokładnie, na wov było, że Zaksa z nim negocjuje, a na iv, że Resovia jest zainteresowana. Mogą to być informacje, które wyciekły od menedżera, choćby po to, żeby podbić cenę.
Lub też zwyczajne brednie zmyślone na poczekaniu ;)
Takiej opcji rzecz jasna wykluczyć nie można, ale to raczej domena użytkowników świeżo zarejestrowanych i to głównie na tym forum.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Edward Troy za Schopsa? To by było osłabienie siły ataku! I w jakim celu podpisywano z niemieckim zawodnikiem 2 letni kontrakt? Mam nadzieję, że to nie prawda. Troy w Latinie był tylko zmiennikiem Jarosza.Może jeszcze Bartman za Konarskiego? :]

ZAKSie też niby po co Troy mają Boćka i Witczaka?

Ivović fajny zawodnik tylko wielka niewiadoma, chociaż Veres miał być pewniakiem i wyszło fatalnie. Finały pokazują, że zawodnicy, którzy grają w nich pierwszy raz mają problemy. Na Achrema w sezonie po kontuzji też zbytnio bym nie liczył, różnie może być.
Tryku
Posty: 178
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Tryku »

Na atak ciekawy moze byc Sidibe z Paris.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

Tryku pisze:Na atak ciekawy moze byc Sidibe z Paris.
No raczej nie dla pierwszej czwórki, chyba że na ławke :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Tryku
Posty: 178
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Tryku »

Hirako pisze:
Tryku pisze:Na atak ciekawy moze byc Sidibe z Paris.
No raczej nie dla pierwszej czwórki, chyba że na ławke :D

Wymieniajac tutaj Troya ktory przegrywa z Jaroszem to Sidibe sie nadaje bardziej od niego. Probleme w reaovii chyba jest to ze nie ma.lidera na ataku, obaj sa na rownym poziomie a tutaj potrzeba pewniaka i troszke slabszego rezerwowego bo ta rywalizacja na ataku teraz to na dobre chyba za bardzo nie wychodzi.
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Loszek »

Ściągnięcie Troya za Schopsa to krok w tył. Raz, że Niemiec jest lepszy, a dwa, że jest to techniczny atakujący, więc przeważnie kiedy wchodzi z ławki i nie ma problemów z szybkim wejściem w grę, głowa też mu nie przeszkadza. Idealny zmiennik. Jeśli ściągać kogoś za Niemca to tylko zawodnika wyraźnie lepszego od obu teraźniejszych atakujących, w co biorąc pod uwagę plany wobec Konara i jego obecną grę wątpię. Za to Ivovic to byłoby TO. Myślę, że żaden lepszy przyjmujący nie będzie do wyciągnięcia tego lata przez polskie kluby. Zawodnik idealny do Resovii bo mógłby grać i z Penchevem, i z Alkiem myślę, że też daliby radę w przyjęciu.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Loszek pisze:Zawodnik idealny do Resovii bo mógłby grać i z Penchevem, i z Alkiem myślę, że też daliby radę w przyjęciu.
Może by dali a może nie z Achremem.
Chyba czas na powtórkę meczu z Resovią Paris Volley i przypomnienie sobie jego
przyjęcia.
kalosz pisze:Kowala do Veresa. przez cały sezon treneiro ciągnął Węgra do szóstki, a w finałowych meczach nie daje mu zagrać
Nie wyszło jego przywracanie do formy .
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Loszek pisze:Ściągnięcie Troya za Schopsa to krok w tył.
Może być dwóch zagranicznych atakujących...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Loszek »

pk+ pisze:
Loszek pisze:Ściągnięcie Troya za Schopsa to krok w tył.
Może być dwóch zagranicznych atakujących...
Wspomniałem o Konarze w moim wcześniejszym poście. Ale Troy za Konarskiego oznaczałby chyba tylko cięcia budżetowe. Ani Schops pewnie nie wytrzymałby całego sezonu jako pierwszy, ani Troy nie pociągnąłby gry na odpowiednim poziomie. I jakiejś koncepcji też w tym brak, bo ani to przyszłościowy transfer, ani wzmocnienie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”