Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: pk+ »

Bartex pisze:Arff zapomniales jeszcze wspomniec o fantastycznym coachu ;)
...i o tym, że w sumie to nawet AZS Olsztyn zaczął wcześniej przygotowania i z pełniejszym składem niż Resovia. W tamtym roku na bodaj 26 sparingów Resovia wygrała 24 potem nie było już tak różowo. Wiadomo że mecze na obecnym etapie niewiele mówią o poziomie jaki zaprezentuje drużyna w lidze, a szczególnie w play-off niemniej wyniki Resovii zaczynają być dla fanów nieco irytujące. Z Treflem jak na razie 0:1 (22-25) dla Beniaminka.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: michaek »

wowowow... jaka ta Resovia w tym roku silna... w końcu wzmocniła całą ławkę rezerwowych... słyszałem też że ZAKSA "z trzema libero" nic nie zdziała =] Wcale się nie nabijam... ale poczekajmy do ligi wtedy zacznę =] Tak jak pisałem w połowie wakacji, ZAKSA moim faworytem na podium obok Skry i Jaszczombków... nawet z 7mioma libero ;o
Arff, po kim jak po kim, ale po Tobie się tak nierozsądnych wypowiedzi nie spodziewałem. :|
Oceniasz drużynę, która z tego co mi wiadomo to dopiero zaczyna zajęcia przygotowujące do gry, drużynę, w której na libero gra ponad dwumetrowy chłopak ze słabym przyjęciem, a II przyjmujący dopiero co dołączył do drużyny po IO i zaczyna przygotowania do sezonu, a na dodatek po raz pierwszy gra mecz z rozgrywającym.

I żeby było jasne:
-niestety w sporej mierze zgadzam się z Tobą co do oceny transferów Resovii
-b. podoba mi się skład ZAKsy i mam nadzieję, że powalczą o wysokie cele w PLUSLidze
-nie poprawiają mi zbytnio humoru wyniki Resovii ;)

Myślę, że na poważnie o szansach drużyn na medale będzie można dyskutować znacznie później. Realną wartość team'ów mających medalowe aspiracje(Skra, JSW, Resovia, ZAKsa, Gdańsk,Olsztyn?) poznamy w drugiej części sezonu. Zwróćmy uwagę, że aż w 5 wymieniono pierwszego sypacza, w 4 dwójkę(a w 2 pozostałych 1) przyjmujących . Zawodnicy muszą się siebie "nauczyć", nabrać do siebie zaufania. Może okazać się, że kolejność po I cz. sezonu(9 kolejkach) będzie się znacznie różnić od tej końcowej.

PS. W 3 secie 16-14 dla Gdańska :(
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Bartex »

Trefl wygrywa z Resovia 3:0 !!!
ja wam mówię - jest dobrze.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: pk+ »

Bartex pisze:Trefl wygrywa z Resovia 3:0 !!!
(22:25, 20:25, 23:25)
Asseco Resovia: Łuka, Papke, Gierczyński, Woicki, Gawryszewski, Kaczmarek, Wojtowicz (l) oraz Oivanen, Perłowski, Ilić
Składu Trefla nie znalazłem... co do Resovii skład eksperymentalny jak na ten etap przygotowań i zgrania zespołu.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Antos »

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Nagor »

Antos pisze:Wyniki turnieju w Ilawie http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.29247
przy czym Radom wygrał 3:2 a nie 3:1 , ale to i tak Olsztyn dał tyłka przegrywając wygrane spotkanie.
...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Antos »

Bardzo dobrze ze Sordyl wystawil od drugiego seta rezerwy, niech sie ogrywajo bo w lidze moze byc juz za pozno.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
dar70
Posty: 81
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:55
Płeć: M
Lokalizacja: BEŁCHATÓW

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: dar70 »

Pamapol Siatkarz Wieluń - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 15:25, 30:28, 29:31)
Pamapol Siatkarz Wieluń: Marcin Lubiejewski, Wojciech Sobala, Bartłomiej Matejczyk, Maciej Zajder, Maciej Bartodziejski (kapitan), Michał Błoński i Marcin Kryś (libero). Zagrali także: Mikołaj Sarnecki, Michał Paniączyk i Bartosz Buniak. Trener: Damian Dacewicz.

PGE Skra Bełchatów: Daniel Pliński, Dawid Murek, Jakub Jarosz, Miquel Falasca, Stephane Antiga, Radosław Wnuk i Piotr Gacek (libero). Zagrali także: Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek, Michał Bąkiewicz i Maciej Dobrowolski (kapitan). Trener: Daniel Castellani.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Bartex »

Jastrzebski Wegiel- Reseovia Rzeszow 3:0 . Ptoki sa naprawde mocne, a jesli dojdzie Wojtek Grzyb to mysle ze ich walka ze Skra moze byc naprwde ciekawa
ja wam mówię - jest dobrze.
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Rozkład sił w PlusLidze

Post autor: Kauchuck »

Drużyny PlusLigi w sezonie 08/09
Skra Bełchatów
AZS Częstochowa
Mlekpol AZS Olsztyn
Jastrzębski Węgiel
Resovia Rzeszów
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Trefl Gdańsk
Jadar Radom
Delecta Bydgoszcz
AZS Politechnika Warszawska

Za pewne nikt nie jest jeszcze do końca pewien na co stać każdą z tych drużyn. W większości ekip ściągnięto wielu nowych zawodników. Chciałbym, aby każdy postarał się ułożyć własny rozkład sił od 1-10 z krótkim komentarzem. Niezwykle ciekawie powinna układać się sytuacja w środku oraz na dole tabeli :). Wygląda na to, że przyszły sezon będzie bardzo wyrównany.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rozkład sił w PlusLidze

Post autor: Antos »

Przeciez Olsztyn nie ma jeszcze skladu!!!
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: dreamer »

Możecie mi powiedzieć, czym "rozkład sił w PlusLidze" różni się od "prognoz na sezon 2008/09" ??? .
Proszę wszystkich, abyście przed zakładaniem nowego tematu popatrzyli dobrze, czy tego czym chcecie się podzielić z innymi uczestnikami dyskusji nie można zmieścić w jednym z już istniejących tematów.

Wracając do postawionego problemu, moim zdaniem rozkład sił (poparty już w pewnym stopniu przedsezonowymi sparingami) jest taki, że o pięć miejsc w europejskich pucharach będą grały:
Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Resovia, AZS Częstochowa, ZAK SA i Trefl Gdańsk. Do tej grupy może dołączyć AZS Olsztyn, ale w przypadku tego klubu najpierw odprawiłbym jakieś modły o to, żeby udało im się z "12" w kadrze rozpocząć sezon w PlusLidze. Gdyby jakimś sposobem olsztynianie zamknęli budżet i może jeszcze jakimś cudem podpisali kontrakt z choćby jednym nowym zawodnikiem zagranicznym, to mogą o puchary powalczyć.

Kolejność sześciu zespołów jakie wypisałem jako kandydatów do walki o europejskie puchary, nie jest przypadkowa... :D .

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Bartex »

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 3:0

(25:18, 25:20, 25:21)


ZAK SA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0

(26:24, 25:17, 25:18)

Koncowa tabela Memorialu to
1. Jastrzębski Węgiel
2. ZAK SA Kędzierzyn-Koźle
3. Trefl Gdańsk
4. Resovia Rzeszów
ja wam mówię - jest dobrze.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Bartex »

Jastrzebie juz jest na odpowiednim torze w przygotowaniach do seoznu, to samo mozna powiedziec o ZAKSie. Resovia jak narazie ma zaleglosci ale do ligi zostalo sporo czasu wiec maja szanse wsyztsko nadrobic. Co do Trefla to ciezko ich oceniac, gdy ich najwieksxza gwiazda na ktorej chcieli oprzec gre ataku zlapala kontuzja i sa napewno taktycznie i mentalnie rozmotnowani. Mimo to dali rade wygrac z Resovia. Jak dojdzie Kadziu i jeszcze jeden nowy to w "Ambroziaku" moga powalczyc ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: HejdaBDG »

ja moze podziele sie moimi typami ... nie uwzgledniajac Olsztyna... a wiec :
1 Skra... bdb transfery sklad mocny i wyrowanany wedlug mnie poza zasiegiem po raz kolejny
2 Jastrzebie... z Samica w skladzie i kilkoma znaczacymi zmianami (m.in ivanow - rozegranie)
3 Resovia... zaciag z Czestochowy przyniesie efekty... na podium wystarczy...
4 Trefl... Janic i Kadziewicz doprowadza Trefl do czworki w tym sezonie...
5 Czestochowa mlodzi gniewni bda walczyc troche im jednak do najlepszych zabraknie ...
6 Zaksa... dobry wyrownany sklad Masny i spolka powalcza ale znow zabraknie do czworki...
7Chemik... wzmocnienie Kokocinskim i Pieczona to bdzie w tym sezonie strzal w 10 mlody Konarski ktory wkoncu bdzie dobrym zmiennikiem dla Jajo .To wszystko da efekt i Play off dla Chemikow...
8 jadar, azs - ciezko wyznaczyc kto zajmie miejsca 7,8,9 jednak lokalny patriotyzm mowi ze Chemik najwyzej a miedzy jadarem a azsem bdzie ciezka walka o play off...


Do teraz nie wiadomo kto zagra w olsztynie dlatego nie prognozuje pozycji tego zespolu...
To tyle
POZDRAWIAM
CHEMIK BYDGOSZCZ
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Chal »

Cóż, ja może tak personalnie podsumuję Memoriał Wawrzyczka:
Zaskoczyli mnie swoją grą in plus Oczko, Kapelus, trochę też Małecki. Buszek dostał szansę i pokazał się z dobrej strony, bardzo przypomina mi pod względem stylu gry Wlazłego, podobnie serwuje, podobnie atakuje i nawet błędy robi podobne :P Dobre wrażenie wywarli na mnie Neroj i Milczarek, dobrze, że w końcu uciekli z Bełchatowa. Warto zapamiętać nazwiska takie jak Jacyszyn, Stańczuk, Konarski, Krzywiecki i Kłos, wszyscy pokazali się z dobrej strony, było widać, że mają "to coś" i jeśli będą się prawidłowo rozwijać, mogą zajść wysoko. Do tego z nieznanej do tej pory strony pokazał się Wojtaszek, w piątek i sobotę (bo dzisiaj zmienił Milczarka jako libero) wchodził za środkowych na zagrywkę i, co ciekawe, Damian dysponuje silną zagrywką z wyskoku, co jak na libero jest sporą niespodzianką ;)

Walka o utrzymanie zapowiada się ciekawie i pasjonująco, co ważne, mecz z Jadarem pokazał, że Olsztyn przy pesymistycznym wariancie także nie stoi na straconej pozycji w walce o utrzymanie ;)

Aha, nagrody w Iławie:
Rozgrywający - Jarosław Maciończyk (Jadar Radom)
Libero - Krzysztof Andrzejewski (AZS UWM Olsztyn)
Atakujący - Grzegorz Szymański (AZS UWM Olsztyn)
MVP - Olli Kunnari (AZS UWM Olsztyn)
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2008, o 18:09 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Bartex »

Indywidualne nagrody zakonczonego dzis memorialu to :

Najlepszy rozgrywający: Michał Masny (ZAK SA Kędzierzyn Koźle)

Najlepszy przyjmujący: Rafa de Sousa Lins (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy atakujący: Jakub Novotny (ZAK SA Kędzierzyn Koźle)

Najlepszy środkowy bloku: Patryk Czarnowski (Jastrzębski Węgiel)

Najlepiej zagrywający: Robert Prygiel (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy libero: Marcin Mierzejewski (ZAK SA Kędzierzyn Koźle)

MVP turnieju: Benjamin Hardy (Jastrzębski Węgiel)

Rafa najlepszym przyjmujacym :D Moze jednak zalapie sie do kwadratu :P
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Nagor »

Rafa najlepszym przyjmującym :o Albo się poprawił, albo miał dzień konia, bo jak pamiętam go z sezonu to nie powinien się pokazywać na parkiecie 8-)
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Arff »

Z tego co pamiętam z zeszłego sezonu, to Rafa bardo dobrze przyjmował i doskonale bronił...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Ann »

Nagor pisze:Rafa najlepszym przyjmującym :o Albo się poprawił, albo miał dzień konia, bo jak pamiętam go z sezonu to nie powinien się pokazywać na parkiecie 8-)
Jesteś pewien, że mówisz o Rafie z Jastrzębia? ;) Przy "formie" jaką od lutego do końca sezonu prezentował Yudin, Rafa już wtedy zastąpił go w dwójnasób. Przez cały turniej w Zdzieszowicach grał dobrze (bo nagrody indywidualne nie są za jeden mecz - wyjaśniam bo napisałeś o dniu konia - to prędzej miał weekend konia ;) )
W każdym razie dostał zasłużenie tą nagrodę. Mnie zaskoczyło MVP Hardego, który nie grał wcale rewelacyjnie... Skoro organizatorzy się uparli na MVP ze zwycięskiej drużyny to w mojej opinii był to Rafa...
Robert Prygiel bardzo dobrze zagrywał, z kolei Patryk miał niezłego czuje na siatce i ciekawą zagrywkę.
Samica nie pograł, może on byłby wtedy najlepszy. Freriks na dzień dzisiejszy mnie rozczarował i to mocno.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Nagor »

Nie napisałem, że Rafa nie zasłużył, bo nie widziałem, ale w sezonie, skoro słaby Yudin grał uparcie w "6" to Rafa musiał być słabszy. Nie widziałem wszystkich meczów Jaszczombiów to po drugie :P Więc mogę źle go kojarzyć 8-)
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Arff »

słaby Judin grał do czasu... potem Rafa grał bardzo dobrze i to m.in. dzięki niemu widzieliśmy tyle pojedynków w półfinale z Czewa ile widzieliśmy...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ann
Posty: 288
Rejestracja: 21 sie 2007, o 09:19
Płeć: K
Lokalizacja: Londyn

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Ann »

Nagor pisze:Nie napisałem, że Rafa nie zasłużył, bo nie widziałem, ale w sezonie, skoro słaby Yudin grał uparcie w "6" to Rafa musiał być słabszy. Nie widziałem wszystkich meczów Jaszczombiów to po drugie :P Więc mogę źle go kojarzyć 8-)
Od meczu ze Skrą z końca stycznia (gdy Yudin nabawił się kontuzji) nie był już pewniakiem w szóstce. Jak zaczynał mecz to szybko go Rafa zmieniał, a często to Brazylijczyk zaczynał mecz w pierwszym składzie ;)
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

W dzisiejszym sparingu drużyna Domex Tytan AZS Częstochowa pokonała zespół Delecty Bydgoszcz 4-0 (24,22,24,23).
Mecz odbył się w Hali Polonia.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2008, o 23:02 przez Ted, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Myślę, że to dobre miejsce by tu się pochwalić swoimi wiadomościami :)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Guilder »

A w starciu gigantów Skra ogrywa JSW 3-1
link
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kauchuck »

Nadkomplet widzów obejrzał dzisiaj w Pionkach charytatywny mecz między PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem. Lepsi byli mistrzowie Polski, bijąc drużynę Roberto Santillego 3:1.


Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:1

(21:25, 26:24, 25:23, 25:16)
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2008, o 23:06 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesione do tematu traktującego m. in. o sparingach :)
Radek
Posty: 524
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Radek »

AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 4:0 (24, 22, 24, 23).
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

He he już napisałem coś takiego, no ale widać komuś przeszkadzało i zostało wywalone :)

[Ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2008, o 22:55 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proponuje sobie podarować te uwagi
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: AZS Częstochowa

Post autor: lucass90 »

Nie wywalone, tylko przeniesione do innego działu ;)
A swoją drogą, to szkoda że klub nic nie napomknął na swojej stronie o sparingu z Delectą, myślę że nie tylko ja chętnie bym się na niego wybrał.
No cóż, no comments...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: AZS Częstochowa

Post autor: Knutsen »

Sparing był zamknięty dla mediów oraz kibiców dlatego żadnej informacji nie podano do wiadomości publicznej. Myślę że taka informacja powinna cię uspokoić :)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”