Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Van Dyk - kolejny gracz mający za sobą epizody w rosyjskiej Superlidze. Zrezygnowano z niego po kilku meczach, bo zwyczajnie grał jak... No to Witczaka czeka ciężki sezon.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: zupa93 »

weary
NIe mówię o tym, że na youtubie kończył w kompilacjach, bo to oczywiste. Mówię o kierunkach, których szukał(co prawda czasami) i zasięgu na jakim łapał, mówię też o rodzaju piłek jakie dostawał(szybsze niż do Boćka, choć oczywiście nie ekspresy). Obejrzałem też część meczu Trento z di Castello, gdzie grał po jednym treningu. Jeśli facet dostanie piłkę dokładną, choć niekoniecznie rozegraną to potrafi sobie poradzić. Często bazuje na zasięgu i nie szuka kierunków, ale za to czasami gdy wydaje się to zupełnie nie potrzebne zawija z drugiej linii po skosie w 5 metr, czyli potrafi. Ja widzę pewnie pozytywne aspekty, choć nie ukrywam, sympatyzuję z Zaksą i być może się wręcz tych pozytywów doszukuję
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: bakek »

Słabo wygląda sytuacja ZAKSY.

Szczerze to nie wiem po co im taki zawodnik jak van Dijk. Wolałbym postawić na Kooya w ataku i usilnie próbowałbym ściągnąć przyjmującego (w razie czego to Ruciak i Loh chyba gotowi są do gry).
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

W 6 na 13 spotkań zeszłego sezonu zdobył więcej niż 8 punktów na mecz, w 3 meczach z tych 13 grał, z różnych względów, jedynie epizody, tak więc te twoje "kilka punktów na mecz" mogą się odnosić jedynie do góra 4 spotkań.
:D Z tego co widzę, to w tych trzech meczach był zmieniany, po pierwszym secie lub drugim, bo notował występy w stylu 1/5 czy 1/9 w ataku. Wszystkie zaczynał w wyjściowym składzie. Czyli że te ''kilka punktów na mecz'' odnoszą się do większości jego występów. 6,3 pkt/mecz, tak gwoli ścisłości, na dystansie sezonu. No, jego połowy.
Jakoby mniejszej roli w przyjęciu nie komentuję, bo zwykle dobrych przyjmujących omija się w zagrywce, i o ich jakości świadczy wtedy wynik procentowy, a nie liczba odbiorów. Jak na Bielsko, to bardzo dobry transfer i nie wiem co próbujesz udowodnić.
1) Nie załapałeś niestety. Notował mniej odbiorów + miał statystyki przyjęcia jak jego kolega z zespołu, który jest lepszy w ataku niż w przyjęciu = ?
2) Veres dla Bielska też byłby dobry transferem, ale pisanie, że miał bardzo dobry sezon, byłoby nieprawdą. Analogicznie tutaj. I nic nie ''próbuję'', to kwestia faktów.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Jak Ruciak ma podobne statystyki do Kooya, bo musi za niego przyjmować 3/4 boiska też piszesz, że obaj "notują podobne statystyki"? Statystki nie grają i nic nie mówią jaką rolę dany zawodnik pełni na boisku, nie wiem ile spotkań Kapelusa widziałeś, ale sądząc po wygłaszanych opiniach bazujesz jedynie na cyferkach. Zresztą nie ma co drzeć kotów o Kapelusza, dla Bielska to dobry transfer i tyle.

Co do prognoz:

Miejsce 1: Asseco Resovia Rzeszów
Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
Achrem-Ivović to będzie znakomita para przyjmujących. Achrem nie zawiedzie, bo nie zawodzi nigdy, a Marko to facet, który chce się pokazać, w Pro-A szło mu znakomicie, a szczególnie na tle rywali większego kalibru w LM pokazywał swoją wysoką klasę.
Ja o Resovię jestem spokojny, bo wiem, że w tym roku Liga będzie w biało-czerwone pasy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Jak Ruciak ma podobne statystyki do Kooya, bo musi za niego przyjmować 3/4 boiska też piszesz, że obaj "notują podobne statystyki"?
Problem w tym, że nie ma. No dobra, nie czepiam się już.
sb.slav pisze:To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
... ok, miałem się nie czepiać... :D

Tak serio-serio
Murilo0 pisze:Gdyby plotki z Ghafourem w roli głównej okazały się prawdziwe stawiałbym ich na pierwszym miejscu w najbliższym sezonie, z Van Dijkiem nie daje im dużych szans w konfrontacjach ze Skrą, JW, czy Sovią.
No z Witczakiem nieźle pykali przecież rok temu.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: jinx »

Racja, że jakoś te lepsze spotkania były z Dominikiem, ale jest potrzeba skoku na wyższy poziom i Diijk to poziom Dominika. Zobaczymy co to za niespodzianka jutro
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pk+ »

sb.slav pisze: Miejsce 1: Asseco Resovia Rzeszów
Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski
To połowa przyszłej kadry Polski (być może oczywiście) po odejściu Wlazłego i Winiarskiego w szczególności bo Drzyzga ma raczej pewne miejsce w odróżnieniu od Buszka i Konarskiego. Nie żebym nie chciał pierwszego miejsca dla Resovii :), ale... sezon długi jeśli chłopaki utrzymają formę, a najlepiej zrobią krok do przodu, a Alek odpali - będzie dobrze bo już nie powinny Resovii spotkać żadne niespodzianki przy tak szerokim i wyrównanym składzie, musiałaby na prawdę pojawić się jakaś plaga kontuzji żeby zachwiać składem.

Ważny jest ten krok do przodu... szczególnie u Konara, dał przykład Mika że zawodnik przez wielu skreślany może zrobić olbrzymi progres, mam nadzieję że Dawid, który nigdy nie obniżył tak formy jak Mateusz pójdzie za jego przykładem :)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: alimak »

zupa93 pisze:W ogóle to co się dzieje z Koziurą?
Koziura zastępuje Zabłockiego w Siedlcach, ale powiedzmy sobie szczerze, strata tego zawodnika nie jest w ZAKSIE tak odczuwalna, jak niektórzy chcieliby sądzic.
Reksio
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2014, o 13:18
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Reksio »

Resovia jak i Zaksa mogą zostać wykiwane w tym sezonie, bo rywalizacja będzie zacięta i tu nawet taki Lubin nie popuści. Bociek z kolei znowu ma jakieś odpały i klub za to zapłaci, a Nowosielska po raz kolejny będzie czarować swoimi zaszklonymi oczami w telewizji do Wania. Mądrze tu ktoś napisał w Resovii więcej niż połowa składu nadaje się na złom. Dopóki będą trzymac takich asów jak Penchev, Tichacek, Lotman, o zgrozo Achrema, który miał być gotowy w październiku, miało być już tak ok a tu klops, siatkarz który ma już swoje lata ale włodarze Resovii Achrema będą trzymac z sentymentu, Schops i Holmes ci dwaj to coś znaczyli kilka lat temu, a nie teraz to samo co Veres, a ich miejsce jest w Katarze. Ignaczak kolejne obciążenie finansowe dla klubu, on chyba nigdy nie pogodzi się ze swoim wiekiem. Ten klub męczy się. Zwolniony Kowal i Bednaruk potrzebny natychmiast by ten klub ratować, wziąć towarzystwo za łeb i zrobić z układami porządek. Drzyzga, Żurek, Buszek, Ivovic, Nowakowski, Dryja - tylko ich wypadałoby zostawić. Konarski na ławkę, Schmitt/Edgar konieczny.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Defit »

sb.slav pisze: Co do prognoz:

Miejsce 1: Asseco Resovia Rzeszów
Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
Zrobiłeś mi dzień!

Biorąc pod uwagę, że Buszek z Igłą to w meczach się nawet nie spocili a Konarski bywał zadaniowo, wychodzi że Drzyzga+Nowakowski we dwójkę dali kadrze BEZ MAŁA tyle co Wlazły, Winiarski, Zatorski, Zagumny, Kubiak, Kłos i Możdżonek razem wzięci. K-A-R-K-O-Ł-O-M-N-E stwierdzenie.
Maniek_91
Posty: 51
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 08:53
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Maniek_91 »

Mój typ i analiza przedsezonowa:

1 Skra: Uriarte, Wlazły, Winiarski, Conte, Kłos, Wrona (Lisinać), Tille
Aktualny mistrz Polski ma w ręku wszystkie atuty, by obronić tytuł. Nowocześnie grający rozgrywający, ciekawa gwarantująca zarówno dość równą grę w ataku jak i przyjęciu para przyjmujących, reprezentacyjny środek i oczywiście najlepszy atakujący świata. Fajne połączenie młodości z rutyną. Sporo może zależeć od aklimatyzacji libero

2 Jastrzębski: Masny, Łasko, Kaliberda, Bartman, Pajenk, Kosok (Czarnowski), Wojtaszek
W Jastrzębiu mają mocny zespół z dużą siłą ognia. Doświadczony reżyser przy dobrym przyjęciu wykorzysta na pewno atuty świetnego w ataku Kaliberdy i starającego się o powrót do kadry Bartmana. Wciąż solidny Łasko, wciąż zapewniający kilkanaście punktów w meczu i dobry, szczególnie w obronie libero. Całość do poskładania dla szkoleniowca z ogromnymi sukcesami na koncie

3 Resovia: Drzyzga, Konarski, Akhrem, Buszek (Ivović), Nowakowski, Holmes, Ignaczak
Szeroka bardzo kadra, ale czy nie lepiej zastąpić 3 średniaków jedną gwiazdą? Resovii przysłuży się dużo minut na boisku Drzyzgi podczas meczów kadry. Oby podobnie było z Konarskim. Ekipa dość wyrównana. Za minus można uznać brak lidera, który mógłby ciągnąć grę

4 Zaksa: Zagumny, Bociek, Kooy, Ruciak (Loh), Wiśniewski, Możdżonek (Gladyr), Zatorski
Rozważałem Zaksę przed Resovią ale doszły mnie słuchy że ze składu może wypaść Grzegorz Bociek, co jednak zmniejszyło by siłę ognia. Zagumny nadal na bardzo wysokim poziomie, Kooy gwarantuje dobry poziom ataku, ale Ruciak z sezonu na sezon powoli obniża loty. Dobry reprezentacyjny środek i najlepszy libero w lidze.

5 Lotos: Falaschi, Troy, Mika, Schwarz, Grzyb, Gawryszewski, Gacek
Moim zdaniem największą gwiazdą jest Anastasi i jest w stanie wykrzesać z tej drużyny sporo. Bardzo dobra para przyjmujących, zarówno w ataku jak i przyjęciu, Troy po świetnym sezonie we Francji, doświadczeni środkowi i libero i bardzo ciekawy play-maker

6 Czarni: Kampa, Bołądź (Oivanen), Westphal, Wachnik (Żaliński), Grzechnik, Pliński, Kowalski
Rewelacja zeszłego sezonu w jeszcze mocniejszej odsłonie. Największe nadzieje w Radomiu pokładane są z pewnością w najlepszym rozgrywającym Mistrzostw Świata. Doświadczony, waleczny Pliński jako kapitani młodzi gniewni zawodnicy jak Wachnik czy Grzechnik mogą stworzyć fajną mieszankę. Mam nadzieję, że dużo gry dostanie Bołądź (dla dobra przyszłości kadry)

7 Transfer: Woicki, Jarosz, Cupković, Nally, Duff, Nowakowski (Gunia), Bonisławski
Kolejna ciekawa drużyna. Trener z najwyższej półki, Woicki mimo braku wzrostu wciąż jest jednym z polskich rozgrywających, Jarosz myślę że zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w polskiej siatkówce. Dobra uzupełniająca się para zagranicznych przyjmujących. Minusem może okazać się libero, lekko odstający od reszty składu

8 Cuprum: Łomacz, Gromadowski, Trommel, Siezieniewski (Borovnjak), Pashytskyy, Kadziewicz, Rusek
W przeciwieństwie do większości typujących, ja uznaję lubinian za czarnego konia rozgrywek. Doświadczeni ograni w PlusLidze zawodnicy, wsparci solidnymi obcokrajowcami ze świetnym Pashytskym na czele.

9 Olsztyn: Zatko, Szymański, Cabral, Ogurcak, Hain, Zniszczoł, Potera
Niewykluczone, że będą wyżej i było by to sensowne ale czegoś mi w tej drużynie brakuje, oby niesłusznie. Największe nadzieje wiąże się z Cabralem, oby wypalił, fajna perspektywiczna para środkowych. Minusem może być atakujący, gdyż Szymański nie jest coraz młodszy.

10 BBTS: Neroj (Pilarz), Gonzalez, Ferens, Kapelus (Błoński), Polański, Buniak, Dębiec
Drużyna mocniejsza niż rok temu, największa niewiadoma to Piotrek Gruszka jako trener, oby mu się udało.

11 Politechnika: Lipiński, Mikołajczak, Filip, Śliwka (Szalpuk), Lemański, Sacharewicz , Olenderek
Skład odmieniony, odmłodzony, ciekawi młodzi zawodnicy jak Lemański, Śliwka czy Filip. Całością gry ma poprowadzić doświadczony Lipa jednak brakuje ogranych w lidze zawodników.

12 Effector: Pająk (Janusz), Jungiewicz (Krzysiek), Buchowski, Penchev, Takvam, Bieniek, Kaczmarek
Dobrzy atakujący i bardzo fajnie się zapowiadający środek. Być może Janusz okaże się objawieniem. Dużą niewiadomą jest Penchev, czy dorównuje umiejętnościami bratu.

13 Wkręt-Met: de Amo, Janeczek, Bąkiewicz, Kaczyński (Khilko), Marcyniak, Przybyła, Stańczak
Sporo będzie zależało od rozgrywającego. Jeśli się sprawdzi to siła młodości, wsparta Bąkiewiczem może pokusić się o uniknięcie ostatnich lokat

14 Będzin: Kowalski (Oczko), Sarnecki, Pawliński, Hebda, Hunek, Warda (Gaca), Milczarek (Mierzejewski)
Skład niewiele zmieniony w stosunku do tego, który zdobył 4 miejsce w 1. lidze a to nie wróży wielkich sukcesów. Być może Hebda z Sarneckim wsparci doświadczeniem Pawlińskiego pozwolą wygrać parę meczów w sezonie
Pan Wacek
Posty: 348
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Pan Wacek »

jinx pisze:Racja, że jakoś te lepsze spotkania były z Dominikiem, ale jest potrzeba skoku na wyższy poziom i Diijk to poziom Dominika. Zobaczymy co to za niespodzianka jutro
Niespodzianką pewnie ma być prezentacja strojów w Odrzańskich Ogrodach.
No one likes us, we don't care!
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Kolcz_ps »

Reksio pisze:o zgrozo Achrema, który miał być gotowy w październiku, miało być już tak ok a tu klops, siatkarz który ma już swoje lata
Kto ci takich [cenzura] nagadal ? Achrem wraca do pelnych treningów od października a nie mial byc gotowy do grania. Po to jest 5 przyjmujacych aby nie naciskać na szybki powrót Alka na boisko. Ma byc w 100% sprawny i dopiero wtedy bedzie grać.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Defit pisze:Zrobiłeś mi dzień!
Czyżby? To jeszcze raz obejrzyj mecze, wszystkie. I ośmiel się wtedy twierdzić, że bez tych zawodników kadra na luziku zdobyłaby złoto.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
piotrekk
Posty: 360
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:31
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: piotrekk »

Achrem-Ivović to będzie znakomita para przyjmujących. Achrem nie zawiedzie, bo nie zawodzi nigdy, a Marko to facet, który chce się pokazać, w Pro-A szło mu znakomicie, a szczególnie na tle rywali większego kalibru w LM pokazywał swoją wysoką klasę. Ja o Resovię jestem spokojny, bo wiem, że w tym roku Liga będzie w biało-czerwone pasy.
Achrem wracający po ciężkiej kontuzji i Ivovic z jednym mocnym sezonie w karierze to będą walczyć o miejsce w szóstce ze znakomitym od 3 sezonów Buszkiem który może być jeszcze lepszy. Zważywszy że do tej pory Buszek był uważany za solidnego ligowca nic poza tym to po tak znakomitym sezonie reprezentacyjnym chłopak w lidze będzie grał pierwsze skrzypce. To Ivovic przychodzący z Francji będzie musiał pokazać swoje max. umiejętności żeby zdobyć miejsce w szóstce na najważniejsze mecze w sezonie. Buszek to dla mnie szóstkowy pewniak.
Reksio
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2014, o 13:18
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Reksio »

Kolcz_ps pisze:
Reksio pisze:o zgrozo Achrema, który miał być gotowy w październiku, miało być już tak ok a tu klops, siatkarz który ma już swoje lata
Kto ci takich [cenzura] nagadal ? Achrem wraca do pelnych treningów od października a nie mial byc gotowy do grania. Po to jest 5 przyjmujacych aby nie naciskać na szybki powrót Alka na boisko. Ma byc w 100% sprawny i dopiero wtedy bedzie grać.
Nie klnij. Kulturalnie. :)
A kogo to interesuje, że Achrem będzie sobie wspólnie z kolegami trenował skoro na meczach nie będzie grał? A jego dojście do sprawności meczowej jest przewidziane na grudzień albo znając życie jeszcze dalej? I po co utrzymywac takiego gracza? Sami nabijacie sobie kosztów w klubie, a potem narzekania, że ktoś był dla was za drogi. Macie szczęście dzięki Buszkowi, że jest, którego tak popychano podobnie jak Mikę. Ivovic na reprezentację za słaby, ale w klubach daje z siebie więcej niż potrafi, mam tu na myśli w szczególności nieszczęsne dla Resovii europejskie puchary. Tylko sezon bez medalu rozerwie te układy przez które utrzymuje się zbytecznych zawodników. Dlatego dopingujmy Gdańsk, Lubin, Radom, Warszawę. W zeszłym sezonie ci zmiennicy o których tu piszesz nie zastąpili w żadnym elemencie kontuzjowanego Achrema. Musi dojść w tym sezonie do katastrofy by klub zrozumiał, że Lotman, Penchev są do niczego. Mogą buty nosic za polskimi kadetami np. Szalpukiem. Dzięki trzymaniu takich wynalazków nie stać was na Schmitta/Edgara albo Lee.

Jak się postępuje w klubach, które coś chcą osiągnąć? Są bezlitosne. W Resovii Achrema będzie się trzymac przez układy choćby doznał najstraszliwszej kontuzji, a pamiętajmy, że Achrem to nie jest światowa gwiazda i ma swoje lata. To jest Rzeszów, tego nie zrozumiesz.
O jakiej bezlitości piszę w kontekście wielkich klubów, które nawet wielkie, światowe gwiazdy wyrzucają, rezygnują z nich po doznaniu ciężkiej kontuzji? Przytaczam przykład Luci Bosetti, po kontuzji w reprezentacji od razu zrezygnowało z niej Fenerbahce. Tylko przez żelazne zasady i konsekwencję dochodzi się do sukcesu.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pewniak »

Reksio pisze:W zeszłym sezonie ci zmiennicy o których tu piszesz nie zastąpili w żadnym elemencie kontuzjowanego Achrema. Musi dojść w tym sezonie do katastrofy by klub zrozumiał, że Lotman, Penchev są do niczego. Mogą buty nosic za polskimi kadetami np. Szalpukiem. Dzięki trzymaniu takich wynalazków nie stać was na Schmitta/Edgara albo Lee.
Przede wszystkim nieprawdą jest że Resovii "nie stać" na wymienionych przez Ciebie graczy, tylko taka jest polityka klubu - Górala, która zakłada brak kominów płacowych. Więc nie opowiadaj bzdur.
Achrema miał zastąpić Veres, ale wszyscy widzieliśmy co prezentował w sezonie - był niewypałem niestety. Nie wszystko przewidzisz.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Defit »

sb.slav pisze:
Defit pisze:Zrobiłeś mi dzień!
Czyżby? To jeszcze raz obejrzyj mecze, wszystkie. I ośmiel się wtedy twierdzić, że bez tych zawodników kadra na luziku zdobyłaby złoto.
Nigdzie nie napisałem, że bez nich zdobyłaby złoto. Wręcz przeciwnie, Fabian znacząco zmienił grę i pozwolił odblokować się Mariuszowi, doceniam. Jedyne co napisałem i ośmieliłem się podważyć to stwierdzenie, iż stanowili "bez mała" 50% sukcesu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Wlazły stanowił w wielu meczach 50% wartości kadry, i to niepodważalna opinia. Winiarski, Kłos i Wrona - to drugie 50%. Resovia też 50%. No i zagraniczna odsiecz, Kubiak i Mika - bez nich też nie byłoby złota, więc kolejne 50%. A, zapomniałbym, bez Zatorskiego i Gumy także nie mielibyśmy złota - kolejne 50%. Wniosek z tego taki, że nasi faktycznie zrobili 300% normy, bo jeszcze trenerzy, a i o kibicach zapominać nie można. ;)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: lucass90 »

Maniek_91 pisze:13 Wkręt-Met: de Amo, Janeczek, Bąkiewicz, Kaczyński (Khilko), Marcyniak, Przybyła, Stańczak
Sporo będzie zależało od rozgrywającego. Jeśli się sprawdzi to siła młodości, wsparta Bąkiewiczem może pokusić się o uniknięcie ostatnich lokat
Nie ma takiego zespołu jak "Wkręt-Met"...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Reksio
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2014, o 13:18
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Reksio »

pewniak pisze:
Reksio pisze:W zeszłym sezonie ci zmiennicy o których tu piszesz nie zastąpili w żadnym elemencie kontuzjowanego Achrema. Musi dojść w tym sezonie do katastrofy by klub zrozumiał, że Lotman, Penchev są do niczego. Mogą buty nosic za polskimi kadetami np. Szalpukiem. Dzięki trzymaniu takich wynalazków nie stać was na Schmitta/Edgara albo Lee.
Przede wszystkim nieprawdą jest że Resovii "nie stać" na wymienionych przez Ciebie graczy, tylko taka jest polityka klubu - Górala, która zakłada brak kominów płacowych. Więc nie opowiadaj bzdur.
Achrema miał zastąpić Veres, ale wszyscy widzieliśmy co prezentował w sezonie - był niewypałem niestety. Nie wszystko przewidzisz.
Pewniak a jak stac skoro wydają na Penchevów, Lotmanów, Ignaczaków, Schopsów, Holmsów? Co kto woli. Holmsa kolejnego kupili jak Veresa, bo na Lee nie było stac, to przynajmniej Dryja się będzie nam ogrywał, ale na zwojowanie czegoś więcej tego klubu po prostu nie stac. Nie róbmy z nich wielkich ofiar i nie usprawiedliwiajmy poczynań tego klubu. Klub lubi utrzymywac upadłych zawodników.
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: wowo »

Reksio pisze:
Nie klnij. Kulturalnie. :)
A kogo to interesuje, że Achrem będzie sobie wspólnie z kolegami trenował skoro na meczach nie będzie grał? A jego dojście do sprawności meczowej jest przewidziane na grudzień albo znając życie jeszcze dalej? I po co utrzymywac takiego gracza? Sami nabijacie sobie kosztów w klubie, a potem narzekania, że ktoś był dla was za drogi. Macie szczęście dzięki Buszkowi, że jest, którego tak popychano podobnie jak Mikę. Ivovic na reprezentację za słaby, ale w klubach daje z siebie więcej niż potrafi, mam tu na myśli w szczególności nieszczęsne dla Resovii europejskie puchary. Tylko sezon bez medalu rozerwie te układy przez które utrzymuje się zbytecznych zawodników. Dlatego dopingujmy Gdańsk, Lubin, Radom, Warszawę. W zeszłym sezonie ci zmiennicy o których tu piszesz nie zastąpili w żadnym elemencie kontuzjowanego Achrema. Musi dojść w tym sezonie do katastrofy by klub zrozumiał, że Lotman, Penchev są do niczego. Mogą buty nosic za polskimi kadetami np. Szalpukiem. Dzięki trzymaniu takich wynalazków nie stać was na Schmitta/Edgara albo Lee.

Jak się postępuje w klubach, które coś chcą osiągnąć? Są bezlitosne. W Resovii Achrema będzie się trzymac przez układy choćby doznał najstraszliwszej kontuzji, a pamiętajmy, że Achrem to nie jest światowa gwiazda i ma swoje lata. To jest Rzeszów, tego nie zrozumiesz.
O jakiej bezlitości piszę w kontekście wielkich klubów, które nawet wielkie, światowe gwiazdy wyrzucają, rezygnują z nich po doznaniu ciężkiej kontuzji? Przytaczam przykład Luci Bosetti, po kontuzji w reprezentacji od razu zrezygnowało z niej Fenerbahce. Tylko przez żelazne zasady i konsekwencję dochodzi się do sukcesu.
Sam krytykowałem politykę Resovii ale takich bzdur i takiego faflunienia to nie widziałem w internetach dawno. Dajecie panowie moderatorzy ostrzeżenia za przekleństwa a taki użytkownik swoimi ostatnimi dwoma postami obniżył poziom dyskusji w tym temacie takdramatycznie, że żadne przekleństwo nie byłoby w stanie tego zrobić :)

sb.slav pisze:Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
https://www.youtube.com/watch?v=Ht95Xfggl4o
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: zwykly74 »

Defit pisze:
sb.slav pisze: Co do prognoz:

Miejsce 1: Asseco Resovia Rzeszów
Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
Zrobiłeś mi dzień!

Biorąc pod uwagę, że Buszek z Igłą to w meczach się nawet nie spocili a Konarski bywał zadaniowo, wychodzi że Drzyzga+Nowakowski we dwójkę dali kadrze BEZ MAŁA tyle co Wlazły, Winiarski, Zatorski, Zagumny, Kubiak, Kłos i Możdżonek razem wzięci. K-A-R-K-O-Ł-O-M-N-E stwierdzenie.
sb.slav zawsze potrafi być obiektywny jeśli chodzi o Resovię :] . Skłaniam się do przewidywań pierwszej czwórki Mańka_91 chociaż jako kibic JW chciałbym troszkę inaczej :)
Reksio
Posty: 51
Rejestracja: 14 sie 2014, o 13:18
Płeć: M

Re: Odp: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Reksio »

wowo pisze:
Reksio pisze:
Nie klnij. Kulturalnie. :)
A kogo to interesuje, że Achrem będzie sobie wspólnie z kolegami trenował skoro na meczach nie będzie grał? A jego dojście do sprawności meczowej jest przewidziane na grudzień albo znając życie jeszcze dalej? I po co utrzymywac takiego gracza? Sami nabijacie sobie kosztów w klubie, a potem narzekania, że ktoś był dla was za drogi. Macie szczęście dzięki Buszkowi, że jest, którego tak popychano podobnie jak Mikę. Ivovic na reprezentację za słaby, ale w klubach daje z siebie więcej niż potrafi, mam tu na myśli w szczególności nieszczęsne dla Resovii europejskie puchary. Tylko sezon bez medalu rozerwie te układy przez które utrzymuje się zbytecznych zawodników. Dlatego dopingujmy Gdańsk, Lubin, Radom, Warszawę. W zeszłym sezonie ci zmiennicy o których tu piszesz nie zastąpili w żadnym elemencie kontuzjowanego Achrema. Musi dojść w tym sezonie do katastrofy by klub zrozumiał, że Lotman, Penchev są do niczego. Mogą buty nosic za polskimi kadetami np. Szalpukiem. Dzięki trzymaniu takich wynalazków nie stać was na Schmitta/Edgara albo Lee.

Jak się postępuje w klubach, które coś chcą osiągnąć? Są bezlitosne. W Resovii Achrema będzie się trzymac przez układy choćby doznał najstraszliwszej kontuzji, a pamiętajmy, że Achrem to nie jest światowa gwiazda i ma swoje lata. To jest Rzeszów, tego nie zrozumiesz.
O jakiej bezlitości piszę w kontekście wielkich klubów, które nawet wielkie, światowe gwiazdy wyrzucają, rezygnują z nich po doznaniu ciężkiej kontuzji? Przytaczam przykład Luci Bosetti, po kontuzji w reprezentacji od razu zrezygnowało z niej Fenerbahce. Tylko przez żelazne zasady i konsekwencję dochodzi się do sukcesu.
Sam krytykowałem politykę Resovii ale takich bzdur i takiego faflunienia to nie widziałem w internetach dawno. Dajecie panowie moderatorzy ostrzeżenia za przekleństwa a taki użytkownik swoimi ostatnimi dwoma postami obniżył poziom dyskusji w tym temacie takdramatycznie, że żadne przekleństwo nie byłoby w stanie tego zrobić :)

sb.slav pisze:Nie może być inaczej, w końcu 5 Mistrzów Świata w składzie: Drzyzga, Konarski, Nowakowski, Ignaczak, Buszek, plus jeden brązowy medalista: Jochen Szops. Kto da więcej? To prawie połowa kadry Polski i można bez przesadnej skromności wyrazić opinię, że praktycznie w takim samym stopniu przyczynili się do zdobycia złotego medalu na niedawno zakończonej imprezie, w jakim tworzą jej część - bez mała 50%.
https://www.youtube.com/watch?v=Ht95Xfggl4o
Bo to co piszę to może nieprawda? Jeżeli według ciebie twoje wulgaryzmy więcej wnoszą niż moje przemyślenia to powodzenia w swoim dalszym byciu "specem". Nic innego jak układziki utrzymują przy życiu pewne nieprzydatne osobistości. Do tego co sezon ulegają komuś. Tak było z Veresem, teraz z Holmsem, bo zawodnik nieprzydatny, który był na wylocie Lotman polecił swojego kolegę z reprezentacji by było mu raźniej. Na to wygląda, że Dryja nie jest wcale gorszy, a kolejny pasożyt będzie na utrzymaniu plus Ignaczak, który nie nadaje się już do gry na wysokim poziomie.
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: wowo »

Wiesz, to jakie masz zdanie o np. Penchewie to twoja sprawa i nic mi do tego. Ja też mogę się wypowiadać o krykiecie bo to wolny kraj a że pojęcie mam mizerne to nie szkodzi :)

Co do reszty twoich wypocin to możemy wrócić do dyskusji jak otrzesz się kiedyś w życiu o takie rzeczy jak kontrakt zawodnika, klauzule jakie są w nim zawarte, ubezpieczenia, koszty zerwania ważnego kontraktu, kontrakty "na gębę" (tylko w Częstochowie) itd. Również budowanie wizerunku klubu to rzecz ci kompletnie obca z tego co czytam, więc jak nadrobisz te pierdoły to chętnie porozmawiamy o Achremie chociażby, Wlazłym, którego bezlitosna Skra wyrzuciła jak był gorszy od Atana czy miał kontuzje, Maximie z Rosji itd.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: sb.slav »

Nie ma co się irytować, trolle się ignoruje i tyle. A co do prognoz to Resovia wszystkich zaskoczy. Widzę, że wielu lekce sobie waży serce Mistrzów Świata. Moja ocena opiera się na obiektywnych przesłankach: przyjecie najlepsze w lidze, środek najlepszy, libero drugi po Zatorze, rozegranie - co tu mówić, podstawowy rozgrywający MŚ, jedynie atak Skra ma lepszy, ale też do czasu, bo Mariusz całego sezonu nie pociągnie.

Porównując pozycje:
Atak: Jastrzębie/Skra
Przyjęcie: Resovia
Libero: Zaksa
Środek: Resovia
Trener: Jastrzębie
Ławka: Resovia
Rozegranie: nie ma moim zdaniem faworyta, chociaż wybijało się w zeszłym sezonie JW, pieczętując dobrą postawę medalem w LM.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: KadrO »

sb.slav pisze:Nie ma co się irytować, trolle się ignoruje i tyle. A co do prognoz to Resovia wszystkich zaskoczy. Widzę, że wielu lekce sobie waży serce Mistrzów Świata. Moja ocena opiera się na obiektywnych przesłankach: przyjecie najlepsze w lidze, środek najlepszy, libero drugi po Zatorze, rozegranie - co tu mówić, podstawowy rozgrywający MŚ, jedynie atak Skra ma lepszy, ale też do czasu, bo Mariusz całego sezonu nie pociągnie.

Porównując pozycje:
Atak: Jastrzębie/Skra
Przyjęcie: Resovia
Libero: Zaksa
Środek: Resovia
Trener: Jastrzębie
Ławka: Resovia
Rozegranie: nie ma moim zdaniem faworyta, chociaż wybijało się w zeszłym sezonie JW, pieczętując dobrą postawę medalem w LM.
Nie rozumiem. Dlaczego środek i przyjęcie najlepsze ma Resovia? Każdy zespół z 4 ma porównywalną parę na przyjęciu, a już na pewno niemalże równą na środku siatki.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Hirako »

sb.slav pisze:Nie ma co się irytować, trolle się ignoruje i tyle. A co do prognoz to Resovia wszystkich zaskoczy. Widzę, że wielu lekce sobie waży serce Mistrzów Świata. Moja ocena opiera się na obiektywnych przesłankach: przyjecie najlepsze w lidze, środek najlepszy, libero drugi po Zatorze, rozegranie - co tu mówić, podstawowy rozgrywający MŚ, jedynie atak Skra ma lepszy, ale też do czasu, bo Mariusz całego sezonu nie pociągnie.

Porównując pozycje:
Atak: Jastrzębie/Skra
Przyjęcie: Resovia
Libero: Zaksa
Środek: Resovia
Trener: Jastrzębie
Ławka: Resovia
Rozegranie: nie ma moim zdaniem faworyta, chociaż wybijało się w zeszłym sezonie JW, pieczętując dobrą postawę medalem w LM.
Środek Resovia? Powiedziałbym że mocno naciągana opinia.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: KadrO »

Hirako pisze:
sb.slav pisze:Nie ma co się irytować, trolle się ignoruje i tyle. A co do prognoz to Resovia wszystkich zaskoczy. Widzę, że wielu lekce sobie waży serce Mistrzów Świata. Moja ocena opiera się na obiektywnych przesłankach: przyjecie najlepsze w lidze, środek najlepszy, libero drugi po Zatorze, rozegranie - co tu mówić, podstawowy rozgrywający MŚ, jedynie atak Skra ma lepszy, ale też do czasu, bo Mariusz całego sezonu nie pociągnie.

Porównując pozycje:
Atak: Jastrzębie/Skra
Przyjęcie: Resovia
Libero: Zaksa
Środek: Resovia
Trener: Jastrzębie
Ławka: Resovia
Rozegranie: nie ma moim zdaniem faworyta, chociaż wybijało się w zeszłym sezonie JW, pieczętując dobrą postawę medalem w LM.
Środek Resovia? Powiedziałbym że mocno naciągana opinia.
Obiektywnie patrząc, nawet spoglądając na same nazwiska można zauważyć, iż pary są niezwykle wyrównane:

ZAKSA - Gladyr, Wiśniewski, Możdżonek
Resovia - Nowakowski, Holmes, Dryja
JW - Pajenk, Czarnowski, Kosok
Skra - Kłos, Lisinac, Wrona

Jeżeli by tak zabrać się za analizowanie, ciężko którąkolwiek z par postawić ponad kolejną. Na pewno z początku można by postawić lekki minus w stronę Skry i Resovii - za względu na limit obcokrajowców (choć kto wie jak to będzie poukładane?!), czy np. Kędzierzynowi za kontuzjogenność podstawowej dwójki. Z drugiej strony - innego minusa dostałoby w takim rozrachunku Jastrzębie, za zdaje się najsłabszego środkowego na ławce, w obwodzie. Pary są wyrównane i na dzień dzisiejszy ich porównywanie mija się z celem - najwięcej zależeć będzie tak naprawdę od formy poszczególnych zawodników i ich przygotowania. Stawianie którejkolwiek z par jest najzwyczajniej w świecie, mijaniem się z prawdą lub wróżeniem z fusów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”