Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: chemical_brother »

Gustlik pisze:

Moim zdaniem Skra dalej jest faworytem w starciu z Lotosem, ale jak już się wyleczą i odpoczną to po F4 Ligi Mistrzów będzie już ważniejszy aspekt psychologiczny - w jakim stylu jedna z tych drużyn odpadnie w półfinale i spadnie na mecz pocieszenia o 3 miejsce w LM.
Trzecie albo drugie miejsce pocieszenia to taka wielka różnica? Nie przesadzałbym.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Gustlik »

A czy mecz o III miejsce będzie czy to dla Resovii czy Skry sukcesem? Raczej może być to niemiły cios - szczególnie dla takiej Skry, który podbita przegraną w półfinale szybko musi lecieć do Gdańska...
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: chemical_brother »

Gustlik pisze:A czy mecz o III miejsce będzie czy to dla Resovii czy Skry sukcesem? Raczej może być to niemiły cios - szczególnie dla takiej Skry, który podbita przegraną w półfinale szybko musi lecieć do Gdańska...
A II miejsce będzie sukcesem? Sugerujesz, że będą uważali porażkę za sukces?
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Abdullo »

Udział w FF to już duży sukces. Wywalczyli go na boisku i są w trójce najlepszych zespołów Europy. To duże osiągnięcie.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: chemical_brother »

Abdullo pisze:Udział w FF to już duży sukces. Wywalczyli go na boisku i są w trójce najlepszych zespołów Europy. To duże osiągnięcie.
Dopóki będzie się gloryfikować przegranych, sportowcy nie wyrobią sobie mentalności zwycięzców. Lepiej wygrać FF będąc gospodarzem, niż przegrać w finale, dochodząc do niego sportową drogą. Ale zdaję sobie sprawę, że to niezbyt popularny pogląd ;-)
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Abdullo »

chemical_brother pisze:
Abdullo pisze:Udział w FF to już duży sukces. Wywalczyli go na boisku i są w trójce najlepszych zespołów Europy. To duże osiągnięcie.
Dopóki będzie się gloryfikować przegranych, sportowcy nie wyrobią sobie mentalności zwycięzców. Lepiej wygrać FF będąc gospodarzem, niż przegrać w finale, dochodząc do niego sportową drogą. Ale zdaję sobie sprawę, że to niezbyt popularny pogląd ;-)
Bo zapewne nigdy sportu zawodowo nie uprawiałeś. Chętnych jest wielu ale tytuł jeden.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pk+ »

Zgadzam się w 100% porażka jest częścią sportu. Skra w finałach LM była (nie ważne jaką drogą) więc myślę że oni zdecydowanie chcą celować w mecz finałowy i jako wisienka złoto. Resovia już jako olbrzymi sukces może uznać awans do F4, a każdy medal będzie już wisienką na torcie.

Piszę oczywiście o nieco obniżonych wymaganiach, albo o ocenie z perspektywy czasu (po turnieju) - na dziś wszyscy jadą do Berlina po złoto, bo na taki turniej (tylko 2 mecze) nie jedzie się żeby zaliczyć, tylko żeby wygrać - zaliczyć można Olimpiadę która jest marzeniem wielu sportowców, ale nie mini turniej w którym dyspozycja dnia może uczynić z potencjalnego outsidera pogromcę faworyta.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

pk+ pisze:Skra w finałach LM była
Nie mam pewności, czy zasadne jest operowanie klubem w takiej sytuacji. Raczej nie. Myślę, że bardziej to zależy od poszczególnych zawodników, a z tych w F3 był chyba jedynie Wlazły i Winiarski (raczej nie zagra teraz) a w F4 jeszcze Marechal. Z kolei w Resovii Schoeps zdobył złoto. Myślę, że pod względem, o którym wspomniałeś, będzie bardzo podobnie.

A czy drugie miejsce będzie porażką? Będzie to (nie licząc pucharu mistrzów) najwyższe miejsce zdobyte przez drużynę z Polski w historii ligi mistrzów. Czy rekord kraju jest porażką? Wg mnie nie.

Z kolei jaki to ma wpływ na psychikę? To wg mnie zależy od potencjalnej klasy przeciwnika. Gdyby do finału wszedł Berlin to aspiracje będą wysokie i porażka może podłamać. A gdy przyjdzie zmierzyć się z Zenitem, to zwycięstwo traktowane będzie w kategorii sensacji a tym samym porażka nie będzie boleć.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: ldz »

Noworoczny pisze:z tych w F3 był chyba jedynie Wlazły i Winiarski (raczej nie zagra teraz) a w F4 jeszcze Marechal. Z kolei w Resovii Schoeps zdobył złoto.
a Winiarski to ani nie był w F4, ani nie zdobył złota? O.o poza tym jestem przekonana, że zagra na FF, po to go teraz chowają.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Kamil92 »

No i jeszcze Falasca, który zdobył brązowy i srebrny medal ze Skrą.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Niech będzie. Nie zmienia to sensu mojej wypowiedzi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pk+ »

Drugie miejsce jest porażką zaraz po finale, z czasem wygląda coraz lepiej, a po miesiącu jest już sukcesem ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze:Z kolei w Resovii Schoeps zdobył złoto.
Tichy też zdobył.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Chodziło mi o szóstki. No nieważne, ważne, że to nie kluby grają i to nie kluby myślą sobie "w F4 już byłem i medal zdobyłem". Na wykładzinę wychodzą ludzie. I uważam rze wśród obu drużyn głód zwycięstwa będzie taki sam i stres podobny.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: ldz »

pogubiłam się, czy mowa o LM czy +L. Patrząc na nasze ostatnie wyczyny, srebro LM każdy wziąłby z pocałowaniem ręki. Brąz też.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Gustlik
Posty: 97
Rejestracja: 15 gru 2012, o 22:26
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Gustlik »

chemical_brother pisze:A II miejsce będzie sukcesem? Sugerujesz, że będą uważali porażkę za sukces?
Zgodnie z powiedzeniem: "Apetyt rośnie w miarę jedzenia" - Ktoś będzie poszkodowany po półfinale. Mając świadomość siły Berlina (w ewentualnym meczu o brąz) - to mecz pocieszenia.

Finał - sukces. Mecz o III miejsce - do wygrania i w sumie tyle, bez szampanów i świętowania bo z tyłu głowy będzie się pamiętać przegrany półfinał z rywalem w swoim zasięgu.
Ja też przesiedziałem życia część gdzieś na ławce, więc wiem, że powstanie z niej wcale nie jest łatwe...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Bezowy »

Jeszcze jeden aspekt - brązowy medal medalem jest jakby nie było. Za dużo ich nie mieliśmy. Dodatkowo chroni przed dużą porażką, jaką byłoby zajęcie czwartego miejsca. Jechać na F4 i przegrać dwa mecze z rywalami będącymi teoretycznie w zasięgu, tak z punktu widzenia Reski jak i Skry, to nie to samo co brąz. Lepiej już byłoby przegrać z Loko czy Perugią...
A co do przegranych i wygranych, podzielam poglądy niedawno zmarłego Bohdana Tomaszewskiego. Mam nadzieję, że niektórych nie czyta...
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pk+ »

Bezowy pisze:Jechać na F4 i przegrać dwa mecze z rywalami będącymi teoretycznie w zasięgu, tak z punktu widzenia Reski jak i Skry, to nie to samo co brąz. Lepiej już byłoby przegrać z Loko czy Perugią...
Trochę masz rację że w ocenach przegranych spotkań łatwiej przełykamy porażki z zagranicznymi drużynami, dlatego ubiegłoroczna porażka Resovii z Jastrzębiem bolała może trochę bardziej, ale z drugiej strony nasza liga nie jest aż tak słaba żebyśmy odczuwali jakieś kompleksy. Szczególnie teraz gdy dwie drużyny sportowo awansowały do F4... Finansowo na pewno jesteśmy słabsi, ale w sporcie kasa pomaga, a nie zapewnia zwycięstwo.

Sam awans do turnieju szczególnie dla Resovii jest sukcesem, ale i dla Skry także - któraś z tych drużyn na pewno nie zdobędzie złota w +L, zakładając że w PP też by się jej udało to udział w F4, bycie wśród 3 najlepszych drużyn Europy (odliczam gospodarza) bez wątpienia będzie ratowało sezon bez znaczenia jaki krążek krążek będzie w Berlinie, a wierzę że oba nasze zespoły wrócą z medalem.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”