Resovia Rzeszów

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Nie żartujmy, NCAA u panów to słaby poziom.
Noworoczny pisze:Hit nie hit, wielki transfer czy niewielki, to wg mnie nie ma znaczenia. Niewątpliwie jest to wzmocnienie. Dżeski świetnie zagrywa i blokuje, pięknie przyjmuje i nie jest żadną dziurą w ataku.
A jak broni!

Pamiętajcie że jego fanem też byłem zanim stało się to modne.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Aranger »

Pytanie do tych, którzy obserwowali Jaeschke przez dłuższy okres czasu: jak u niego jest z atakiem ? Tzn. daje radę na wysokiej piłce, czy na ten moment jest to bardziej gracz do szybkich piłek, na pojedynczy/lotny podwójny blok ? :)
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ldz »

wg mnie bardzo dobry transfer (zwłaszcza w obliczu posiadanych przez Reskę przyjmujących, w sensie, że kolejny dobry grajek, a nie jakaś tam zapchajdziura typu Marcyniak na środku w Skrze), szczególnie, że podpisany na 3 lata (chociaż po Penchev-gate to już nic nie jest pewne...). Pogratulować.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lineczka »

Kontrakt na 3 lata to świetny ruch, postarała się Sovia w tym okienku transferowym. :) Na ten moment najsłabiej wygląda środek, ale nie ma co krytykować, bo jest solidnie i jeśli Nowakowski będzie w formie z poprzedniego sezonu to problemów być nie powinno.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

Nowakowski Paszycki wyglądają słabo? :P No to reszta ligi w takim razie gra bez środków.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

qtp pisze:Nowakowski Paszycki wyglądają słabo? :P No to reszta ligi w takim razie gra bez środków.
Dokładnie, po za tym moim zdaniem Dryja robi regularnie postępy. Rozegrał niezły turniej na IE i cały czas regularnie gra, jest coraz lepszy na siatce. Musi może tylko trochę poprawić zagrywkę. Paszyckiego, wiemy na co stać, środek mamy moim zdaniem lepszy niż w minionym sezonie. Ten w naszym wykonaniu był bardzo dobry, tak więc większych obaw nie można mieć. Nowakowski w poprzednim sezonie reprezentacyjnym, również był jednym ze słabszych ogniw w drużynie. Jednak w Resovi rozegrał bardzo dobry sezon, jeden z lepszych od kiedy jest naszym zawodnikiem. Tak więc można się dopatrywać jakiejś analogi :)
mateuszl
Posty: 7
Rejestracja: 2 lip 2015, o 12:13
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mateuszl »

A kto będzie następnym przyjmującym ? Bo podobno to jednak nie Lyneel :P
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

mateuszl pisze:A kto będzie następnym przyjmującym ? Bo podobno to jednak nie Lyneel :P
Lyneel na pewno, potwierdzą jeszcze Wojtaszka, Śliwkę i skład zamknięty. Wychodzi na to, że Kurek na atak a Penchev na trybuny...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Oczywiście że Resovia ma środek bardzo mocny: Nowakowskiego nikomu przedstawiać nie trzeba, Pashytskyy Dmytro to według statystyk z plus ligi najlepszy blokujący tych rozgrywek (Nowakowski jest na drugim miejscu), to również 13 zawodnik plusligi pod względem zdobyczy punktowych (414 punktów a to przecież środkowy) oraz 13 zawodnik pod względem zagrywki 39 asów. Dryja po tym co widziałem na IE ostatniego sezonu w Resovii nie zmarnował i widać że zrobił spory postęp.
Jolly pisze:Lyneel na pewno, potwierdzą jeszcze Wojtaszka, Śliwkę i skład zamknięty. Wychodzi na to, że Kurek na atak a Penchev na trybuny...
albo Śliwka na wypożyczenie, albo z Penczevem rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i Śliwka zostaje
Ostatnio zmieniony 8 lip 2015, o 20:23 przez kanap, łącznie zmieniany 1 raz.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: chemical_brother »

Jolly pisze:
mateuszl pisze:A kto będzie następnym przyjmującym ? Bo podobno to jednak nie Lyneel :P
Lyneel na pewno, potwierdzą jeszcze Wojtaszka, Śliwkę i skład zamknięty. Wychodzi na to, że Kurek na atak a Penchev na trybuny...
Raczej Śliwka na trybuny.

A transfer Jaeschke to bez 2 zdań transfer okienka, nie z powodu jego klasy sportowej (bo to jeszcze nie światowy poziom), ale dlatego, że to historyczny, przełomowy transfer - żaden polski klub nie wyciągnął jeszcze nigdy gwiazdy NCAA jako pierwszy klub w Europie. Wielkie brawa dla Resovii. A Jaeschke dość głupio wybrał, mógłby od razu grać w pierwszej szóstce we gdzieś we Włoszech, a w Resovii się na to nie zanosi.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

chemical_brother pisze:
Jolly pisze:
mateuszl pisze:A kto będzie następnym przyjmującym ? Bo podobno to jednak nie Lyneel :P
Lyneel na pewno, potwierdzą jeszcze Wojtaszka, Śliwkę i skład zamknięty. Wychodzi na to, że Kurek na atak a Penchev na trybuny...
Raczej Śliwka na trybuny.

A transfer Jaeschke to bez 2 zdań transfer okienka, nie z powodu jego klasy sportowej (bo to jeszcze nie światowy poziom), ale dlatego, że to historyczny, przełomowy transfer - żaden polski klub nie wyciągnął jeszcze nigdy gwiazdy NCAA jako pierwszy klub w Europie. Wielkie brawa dla Resovii. A Jaeschke dość głupio wybrał, mógłby od razu grać w pierwszej szóstce we gdzieś we Włoszech, a w Resovii się na to nie zanosi.
Głupio pytać, ale czy Radom nie wyciągnął tego atakującego? Albo Lube tego sypacza?
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

jinx pisze: Głupio pytać, ale czy Radom nie wyciągnął tego atakującego? Albo Lube tego sypacza?
A to Lube jest polskim klubem? :) a że Radom wyciągnął... No cóż, panowała kiedyś opinia, że nie grają u nas Brazylijczycy, można ją było podważać, że przecież był Rafa w Jastrzębiu, ale wiadomo, o jakich Brazylijczyków chodziło.
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: chemical_brother »

A transfer Jaeschke to bez 2 zdań transfer okienka, nie z powodu jego klasy sportowej (bo to jeszcze nie światowy poziom), ale dlatego, że to historyczny, przełomowy transfer - żaden polski klub nie wyciągnął jeszcze nigdy gwiazdy NCAA jako pierwszy klub w Europie. Wielkie brawa dla Resovii. A Jaeschke dość głupio wybrał, mógłby od razu grać w pierwszej szóstce we gdzieś we Włoszech, a w Resovii się na to nie zanosi.
Głupio pytać, ale czy Radom nie wyciągnął tego atakującego? Albo Lube tego sypacza?
Owszem, Lube "tego sypacza" (XDDDDDDD) wyciągnęło, ale piszę o polskich klubach. Głupio pytać, ale czy Lube to polski klub? A ten atakujący to jednak nie ten poziom, nie zbliżył się do kadry i na to się nie zanosi.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

Camillo Marcotti pisze:
jinx pisze: Głupio pytać, ale czy Radom nie wyciągnął tego atakującego? Albo Lube tego sypacza?
A to Lube jest polskim klubem? :) a że Radom wyciągnął... No cóż, panowała kiedyś opinia, że nie grają u nas Brazylijczycy, można ją było podważać, że przecież był Rafa w Jastrzębiu, ale wiadomo, o jakich Brazylijczyków chodziło.
Racja z Lube. Czy ten atakujący był wyróżniającym zawodnikiem tejże ligi? Żeby nie było. Wiążę ogromne nadzieje z Jankesem i myślę, że za rok będzie ze Śliwą tworzyć parę przyjmujących w Resovii.

PS Tego sypacza, bo jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzać jak się dokładnie nazywa, nie popełnić literówki:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

jinx pisze:Czy ten atakujący był wyróżniającym zawodnikiem tejże ligi? Żeby nie było. Wiążę ogromne nadzieje z Jankesem i myślę, że za rok będzie ze Śliwą tworzyć parę przyjmujących w Resovii.

PS Tego sypacza, bo jestem zbyt leniwy, żeby sprawdzać jak się dokładnie nazywa, nie popełnić literówki:)
Oczywiście, że był, różne wynalazki były, aż byś się jinxie zdziwił. Nie ma co przesadzać w drugą stronę z tym NCAA, jakiś czas talentów pokroju Sandera i Jaeschke tam nie będzie. No, może Patch.

Co do porównania Sandera i Jaeschke, to chyba też skłaniałbym się do opinii że ten drugi jest bardziej utalentowany.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

a to prawda że ostatnio Lyneela znów bolało kolano i w reprezentacji spacerował sobie w trykocie libero? w kontekście tych informacji że już popisany z Resovią tylko nie wiadomo na co czekają, aby go ogłosić to zapewniam, nie będę szczęśliwy kiedy zostanę zmuszony do napisania - a nie mówiłem?
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

Bo go będzie bolało co jakiś czas. Jak np Gladyra, tylko ten nie miał wcześniej rekonstrukcji.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Antek
Posty: 92
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:09
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Antek »

Aranger pisze:
Maniek_91 pisze:i nie widzę zbytnio kandydatów na detronizację Resovii w najbliższym sezonie.
Wszak Wlazły, Conte, Kłos, Lisinac, Winiar, Uriarte i Piechocki/Milczarek to ogórki. :D

To są ogórki, szczegolnie Ci trzej pierwsi Polacy, oni przecież byli najgorsi na MŚ, mimo nagród indywidualnych.
weary skier- najgorszy moderator jaki widzialem ^^
yes
Posty: 79
Rejestracja: 27 maja 2012, o 19:50
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: yes »

Wszystko wskazuje na to, że będzie i Francuz i Bułgar i Śliwka, ponieważ Resovia w tym składzie personalnym na przyjęciu potrzebuje 5 graczy...niestety wiadomo dlaczego.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Jolly pisze:a Penchev na trybuny...
To nieźle musiał podpaść Góralowi :]

Ale Jaeschke, Lyneel, Kurek, to trochę nie za słaba siła ognia? No chyba że Alek za Francuza..
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Hirako »

jinx pisze:Bo go będzie bolało co jakiś czas. Jak np Gladyra, tylko ten nie miał wcześniej rekonstrukcji.
Nie w temacie ale chcesz powiedzieć że Gladyr znowu będzie mieć co chwila zabiegi na kolano i pauzował co kilka spotkań?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jinx »

Hirako pisze:
jinx pisze:Bo go będzie bolało co jakiś czas. Jak np Gladyra, tylko ten nie miał wcześniej rekonstrukcji.
Nie w temacie ale chcesz powiedzieć że Gladyr znowu będzie mieć co chwila zabiegi na kolano i pauzował co kilka spotkań?
Niektórzy łapią ostrogi piętowe, innych zwyrodnienia trafiają gdzie indziej. Robi się zastrzyk PRP i 2-3 tyg przerwy:)
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Edyta

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Edyta »

Lyneel nie tylko spacerował, ale nawet zagrał seta jako libero w ostatni weekend z Koreą. Ale francuskie media piszą, że w FF ma już wrócić na przyjęcie i w tej sytuacji Trevor Clevenot, który dołączył do kadry po IE, ma być drugim libero.

Trochę nie rozumiem koncepcji Resovii z tym natłokiem przyjmujących. O ile Lyneel rzeczywiście przyjdzie. Pełno ich, a każdy z jakimś problemem :) Jak nie zdrowie to nieopierzenie, albo foch. Kowal chyba lubi coraz większe wyzwania, bo z roku na rok kadra coraz trudniejsza do ogarnięcia ;)
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

Czyli jak rozumiem, już Kurek atakujący, po zakontraktowaniu Amerykanina?
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mateusz1993 »

Abdullo pisze:
tclancy22 pisze:Kurde, gościa nikt nie znał mniej więcej do tegorocznych meczów LŚ Polski z USA, a tutaj opinie jak o wielkiej bombie transferowej :D No ale kto wie, może faktycznie będzie drugim Andersonem. W sumie dla dobra ligi lepsza taka opcja, niż szrot ze Słowacji.
Niemożliwe. Stanlee go na pewno znał.
Nie tylko Stan ;)
StanLee pisze: Pamiętajcie że jego fanem też byłem zanim stało się to modne.
Jak coś to potwierdzam :D
A co do Patcha, to już pisałem o nim kilka lat temu, a później wspominałeś, że na misję wyjechał, ale z tego co widziałem to już wrócił jakiś czas temu i jest w kadrze na jakiś turniej panaamerykański, podobnie jak chociażby Brinkley.
Co do Toma to kontrakt na 3 lata, no na prawdę Resovia nieźle popracowała, jak tylko wykorzysta talent to będą w Rzeszowie z niego bardzo zadowoleni.

Nie określiłbym Jaeschke jako słabego w ataku, bo generalnie tą z moich obserwacji cechuje się fajną kontrolą piłki i może fajnie uzupełniać atak, a później może coś więcej. Trochę słabsze warunki fizyczne od Russella i nie wiem czy to nie to decydowało w pewnej mierze, że Speraw wybrał Aarona, że lepiej poradzi sobie na tle tych czołowych blokujących.
Penchev jest słaby na wysokiej piłce i to Resovii nie przeszkodziło w tym sezonie być drugą drużyną klubową Europy, myślę, że Tom ma szansę grać od Niko lepiej.
Ciekawe czy teraz Bułgar pójdzie do kwadratu tak dla zasady. Bo jednak (jeśli Kurek) na przyjęciu zostanie to robi się ciasno. Choć przydałby się w obwodzie ktoś z dobrym przyjęciem, ale jak mówicie, że Lynnel też podpisany to byłby już Jaeschke i Julien. Ciekawe jak Kowal rozwiąże kwestię Kurka, bo jednak Bartek Andersonem nie jest i ciężko by mu chyba było co jakiś niedługi czas być raz atakującym, a raz przyjmującym i grać równie dobrze.
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Abdullo »

Sezon nie rozpoczęty a już medale rozdano ;)
Więcej pokory, to tylko sport. Jeszcze nie wszystkie karty odkryte i parę rzeczy się zmieni. Mam dobry start i nic więcej. Resztę trzeba wywalczyć na parkiecie.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mateusz1993 »

Abdullo pisze:Sezon nie rozpoczęty a już medale rozdano ;)
Więcej pokory, to tylko sport. Jeszcze nie wszystkie karty odkryte i parę rzeczy się zmieni. Mam dobry start i nic więcej. Resztę trzeba wywalczyć na parkiecie.
Mam nadzieję, że to nie do mnie, bo nic o medalach nie pisałem. A z samym cytatem się zgodzę, bo nie znamy jeszcze większości składów, ale narazie Resovia prezentuje się bardzo mocno, trzeba czekać na resztę.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

StanLee pisze:Nie żartujmy, NCAA u panów to słaby poziom.
Noworoczny pisze:Hit nie hit, wielki transfer czy niewielki, to wg mnie nie ma znaczenia. Niewątpliwie jest to wzmocnienie. Dżeski świetnie zagrywa i blokuje, pięknie przyjmuje i nie jest żadną dziurą w ataku.
A jak broni!

Pamiętajcie że jego fanem też byłem zanim stało się to modne.
Super zawodnik. Przyznam sie do nieznajomosci Jankesa az do tej LS. Material na naprawde wszechstronnego, zbilansowanego grajka duzej klasy. I transfer fajny bo jest troche pikantarii. Rozumiecie-jakby byl Juantorena to zadnych znakow zapytania by nie bylo. A tak jest dreszczyk niepewnosci, radocha, ze sie zdazylo przed innymi. Talent ktory powinien eksplodowac ale potrzebuje gry.

Co do srodka i postepow Dryji. Sa srednio istotne, choc przydac sie moga. Pewnie za sezon Reska sciagnie Lemanskiego.

Bardzo mocna paka w Resce. Tylko kto na lawke a kto na trybuny. Jak by nie patrzec, zawsze troche bedzie szkoda.
Jesli wszyscy beda zdrowi.
Maniek_91
Posty: 51
Rejestracja: 29 wrz 2011, o 08:53
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Maniek_91 »

Aranger pisze:
Maniek_91 pisze:i nie widzę zbytnio kandydatów na detronizację Resovii w najbliższym sezonie.
Wszak Wlazły, Conte, Kłos, Lisinac, Winiar, Uriarte i Piechocki/Milczarek to ogórki. :D
Nie jestem ani wielkim kibicem ani hejterem żadnej z tych dwóch drużyn ale widać obiektywnie różnicę. W tym oknie transferowym Resovia robi krok w przód a Skra w tył. Resovia ma 12-13 klasowych graczy, a Skra 8-9. Skoro już rok temu Skra mając Brdjovica, Tille, Włodarczyka, Muzaja wypadła przeciętnie gdyż trener grał żelazną szóstką do zajechania, to co dopiero mając takie gwiazdy jak rezerwowy sypacz Effectora Janusz, zakontraktowany najbardziej z sentymentu Milczarek, czy Marcel ,,Zamykam Oczy I Biję Przed Siebie" Gromadowski. Szóstki na papierze wyglądają porównywalnie ale to nie wszystko. Skra w najbliższym sezonie, mimo że życzę im dobrze, mogą mieć problem z zajęciem miejsca wyższego niż Lotos czy Zaksa.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Sezon sezonowi nierowny.
No i pierwsza szostka nie powiedzialabym, ze porownywalne. Ta Skry ma zgranie jako argument.
Lotos tez kroku do przodu nie zrobil. A pograja ciut wiecej i jak widac Mateusz juz tej gry ma troche za duzo.
Zobaczymy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”