Resovia Rzeszów

Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Loszek »

Sytuacja idealna chyba dla obu stron. Pewnie nienajdroższy zawodnik, z perspektywami na grę na światowym poziomie (bo ja będzie zdrowy to dlaczego miałby nie wrócić do swojej najlepszej gry). Z drugiej strony klub, w którym nikt na niego nie będzie naciskał w razie jakichś problemów zdrowotnych z racji szerokiej kadry i który potrafi pracować nad zdrowiem zawodników (Schops, czy Veres, bo nie słyszałem o ich kontuzjach po wyleczeniu się w Rzeszowie), choć z góry mówię, że nie mam pojęcia, czy takiej kontuzji można w ogóle jakoś zapobiegać, oczywiście oprócz samego nie obciążania kolana sportem wyczynowym ;)
Poza tym jeśli sprawa Jaeschke naprawdę wynikła jakoś ostatnio to szkoda trzymać Śliwki i Amerykanina razem w zespole, bo obaj będą potrzebowali sporo gry, a na tym etapie chyba jako para nie prezentowaliby takiego poziomu o jaki Resovii chodzi.
Także w obecnej konfiguracji przyjmujących chyba wszyscy będą szczęśliwi, jeśli przyjdzie Lyneel, a Śliwka pójdzie gdzieś, gdzie rzeczywiście będzie mógł grać i ciągnąć grę zespołu. I w kontekście przyszłego roku w Resovii, i w kontekście samego rozwoju zawodnika, i nawet w kontekście reprezentacji to będzie chyba najkorzystniejsze rozwiązanie.
Jeśli Shafranovich nie jest jakoś wybitnie defensywnym zawodnikiem to myślę, że Olek mógłby pasować do JW. A i dla samego zawodnika gra pod Lebediewem może być całkiem korzystna.
Edyta pisze:
Chal pisze:Bo mogli. I podobno sam chciał.
Ta, z pewnością chciał być wypożyczony do kolejnego klubu. Już lepiej mógł siedzieć w PW.
Jak wyżej sprawa Amerykanina pewnie wynikła ostatnio. A z racji Halaby w PW, to myślę, że ten kierunek jest skreślony dla Olka.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2015, o 23:01 przez Loszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Wygląda na to, że plany się pozmieniały. A bodaj wg Lwa Śliwka sam się palił, żeby walczyć o skład w Resovii.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: majka86 »

naprawdę boję się, że Olek spędzi sezon na trybunach. Jako żart traktuję zapowiedzi, że Resovia wyśle na trybuny Penczewa "za karę"... Taa.... na złość mamie odmrożę sobie uszy.

jeśli Olka gdzieś wypożyczą, to rzeczywiście wielka szkoda, że po prostu nie zostawili go u Bednaruka :|
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Zaczyna mi się nie podobać, że Lyneel musi grać, Śliwka musi grać i Jaeschke zdecydowanie musi grać (wg mnie, dla mnie i nie tylko wg mnie i nie tylko dla mnie), a będzie dobrze jak jeden z nich znajdzie się w szóstce Resovii.
Edyta

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Edyta »

Tylko się potwierdza, jak już kiedyś była tu mowa, że polityka transferowa Resovii w tym oknie jest wyjątkowo chaotyczna.
keicaM
Posty: 133
Rejestracja: 17 sty 2011, o 20:54
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: keicaM »

Edyta pisze:Tylko się potwierdza, jak już kiedyś była tu mowa, że polityka transferowa Resovii w tym oknie jest wyjątkowo chaotyczna.
Ja bym jej nie nazwał chaotyczną, tylko dynamiczną. Dostosowują się do aktualnej sytuacji na rynku kalkulując w sposób ciągły. W sporcie na tym poziomie nie ma sentymentów, ściągnęli Śliwkę, ale jak do wyjęcia z USA był Jaeschke to został Śliwką v2.0. Alek pewnie zostanie jednak wypożyczony...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

A mi się wydaje, że jeśli Śliwka zostanie, to prędzej pogra przy Achremie, Penczewie, Jaeschkem i Lyneelu, niż przy Kurku, Penczewie i Achremie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Chal pisze:A mi się wydaje, że jeśli Śliwka zostanie, to prędzej pogra przy Achremie, Penczewie, Jaeschkem i Lyneelu, niż przy Kurku, Penczewie i Achremie.
A ja myślę, że Kurek będzie robić za podstawowego przyjmującego i ewentualny straszak (tudzież strażak) na ataku. Ale pięciu przyjmujących i tak w tym wariancie musi być w składzie. Więc chyba jeszcze gorzej.

Resovia w tym momencie występuje w roli finansowego hegemona, z ich perspektywy np. jeden zmarnowany sezon Jaeschke to niewielki problem...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Ale pięciu przyjmujących i tak w tym wariancie musi być w składzie. Więc chyba jeszcze gorzej.
Ale pięciu już z Kurkiem. A teraz mamy sześciu.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Abdullo
Posty: 1064
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 18:53
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Abdullo »

StanLee pisze:Zaczyna mi się nie podobać, że Lyneel musi grać, Śliwka musi grać i Jaeschke zdecydowanie musi grać (wg mnie, dla mnie i nie tylko wg mnie i nie tylko dla mnie), a będzie dobrze jak jeden z nich znajdzie się w szóstce Resovii.
Drzyzga, Penchev, Jeaschke, Nowakowski, Dima, Kurek i Igła. Tak szóstka wybielanie na pierwszy mecz z Częstochową.

Śliwka.... Chyba jeszcze nie teraz w Resovii. Pasuje go ograć aby za rok stanął obok Amerykanina. Jeden do ogrania w pierwszym składzie wystarczy.

A co do obywatelstwa Paszyckiego to już w Lubinie zaczą za tym chodzić. Pewnie to był dodatkowy argument przy kontrakcie w Resovii, ale klub za tym raczej nie chodzi.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Chal pisze: Ale pięciu już z Kurkiem. A teraz mamy sześciu.
Aaa, faktycznie, sorry. Mówił Kowal coś jednoznacznego o Śliwce?

Jak dla mnie schemat, że ktoś po sezonie będzie niezadowolony ze swojej roli w Resovii będzie regularnie powielany. Dlatego mnie martwi ten kontrakt Jaeschke, bo to jeden z kandydatów.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Każdy jest kowalem (hehe) swojego losu, w momencie podpisywania kontraktu Amerykanin wiedział, z kim przyjdzie mu rywalizować. Zresztą, jeśli jest tak dobry, jak uważasz, to się obroni.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Każdy jest kowalem (hehe) swojego losu, w momencie podpisywania kontraktu Amerykanin wiedział, z kim przyjdzie mu rywalizować. Zresztą, jeśli jest tak dobry, jak uważasz, to się obroni.
A co uważam? Bo w zasadzie sam nie wiem co o nim myśleć. :) Potencjał trzeba szlifować, a tu warunki nie za dobre, no i przegranie miejsca w składzie np. z Lyneelem w formie chyba też nie wyklucza tego, że jest tak dobry jak uważam, cokolwiek uważam. :) I jeszcze ten Śliwka, który ma więcej czasu niż Thomas, więc ten sezon takim dramatem by nie był, ale aż szkoda kwadratu na niego. Za dużo grzybów w tym barszczu, nie podoba mi się to.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Nie Ty pisałeś, że może mieć większy potencjał od Sandera?

Nawet jeśli przegra rywalizację, to chyba lepszy rok na ławce w Rzeszowie, niż tłuczenie ogórków w NCAA czy w Korei ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Osobiście za Ballem uważam, że Azja potrafi być dobrym kierunkiem dla zawodników, ale to chyba kwestia kontekstu. No a większość zawodników chyba nie spełnia swojego potencjału na sto procent - taka to już rozmowa o ''potencjale''.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Wygląda to tak, jakby Kowal podczas IE ocenił, że Śliwka to jeszcze nie ten poziom. Więc przygotowali ofertę dla Jaszki. A Olek pójdzie na wypożyczenie do klubu ciut lepszego niż PW.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Asta »

@JulienLyneel p4 from @FFvolleyball French NT moves from @MAVUC Montpellier to Resovia (1 year deal). #LZSportTeam
https://twitter.com/
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kolcz_ps »

Górski w wywiadzie jasno powiedział że z Jaeschke były szybkie negocjacje jak tylko dowiedzieli się że ma zamiar wstrzymać swoje studia. Raczej nie był to planowanym transferem a wykorzystaniem okazji ponieważ od dłuższego czasu obserwowali go.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Penczev zostanie wyrzucony czy Śliwka wypożyczony?
A jak Śliwka na wypożyczenie to gdzie? Politechnika chyba na przyjęciu ma komplet? Dobrze by było aby poszedł do zespołu z dobrym trenerem, ale np taki Lotos nie gwarantowałby mu gry? Może JW, Transfer Bydgoszcz?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

Chwaliłem Śliwkę za to, że podjał rekawicę. Każdy zawodnik z ambicjami musi tak zrobić, żeby przekonać sie czy już, czy jeszcze nie. Obecna sytuacja jednak wiele zmienia.
A tak na marginesie - nie lepiej było kupic po prostu Leona? ;)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

grzegorzg pisze:A tak na marginesie - nie lepiej było kupic po prostu Leona? ;)
Nie bardzo, bo w pięciu na boisku to słabe szanse by były z każdym przeciwnikiem :) Nawet Leon tego nie nadrobi :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Niestety wszystko wskazuje mi na to, że docelową pozycją Kurka będzie jednak atak. Resovia chyba będzie pierwszym klubem, który MVP poprzedniego sezonu posadzi na ławce rezerwowych.
grzegorzg pisze: A tak na marginesie - nie lepiej było kupic po prostu Leona? ;)
Obok Kurka? ;)
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

weary_skier pisze:Obok Kurka?
Leon był wcześniej. :)
Nie bardzo, bo w pięciu na boisku to słabe szanse by były z każdym przeciwnikiem :) Nawet Leon tego nie nadrobi :)
No tak, dawno nie widziałem aby ktos grał w pięciu przyjmujacych. :]
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, o 07:45 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

weary_skier pisze:Niestety wszystko wskazuje mi na to, że docelową pozycją Kurka będzie jednak atak. Resovia chyba będzie pierwszym klubem, który MVP poprzedniego sezonu posadzi na ławce rezerwowych.
Jeśli Resovia zagra w KMŚ, to od samego początku będzie tyle grania, że żaden nie będzie narzekał na ilość gry. Poza tym teoretycznie wygląda na to, że Jochen w pierwszej części sezonu będzie mniej zajechany od Bartka - obaj przyjadą do klubu po ME, ale Jochen nie będzie miał PŚ miesiąc wcześniej w nogach.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

No i Leon byłby bardzo wypoczęty - zadnych rozgrywek poza klubowymi. Same oszczędności. :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Jajca jajcami, ale już chyba za kontrakty Akhrema, Lynnela, Dżeskiego, Kurka, starczyłoby na Leona. Obok stałby Penczew a na rezerwie Śliwka ze mną.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

weary_skier pisze:ze mną.
Mogłoby być. Z całym szacunkiem - ale wilu chyba nie pamieta nazwiski czwartych przyjmujacych wielu druzyn z okresów ich prosperity. :] ;)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

weary_skier pisze:Jajca jajcami, ale już chyba za kontrakty Akhrema, Lynnela, Dżeskiego, Kurka, starszyłyoby na Leona. Obok stałby Penczew a na rezerwie Śliwka ze mną.
I Leon łapie kontuzję :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

pewniak pisze:I Leon łapie kontuzję
Akurat Kubańczycy zdaje się nie są bardzo kontuzjogenni, a przy odpoczynku od repry, to ryzyko sie zmniejsza sporo. ;)
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dziq »

kanap pisze:Penczev zostanie wyrzucony czy Śliwka wypożyczony?
A jak Śliwka na wypożyczenie to gdzie? Politechnika chyba na przyjęciu ma komplet? Dobrze by było aby poszedł do zespołu z dobrym trenerem, ale np taki Lotos nie gwarantowałby mu gry? Może JW, Transfer Bydgoszcz?
Czarni szukają jeszcze przyjmującego , miał być z zagranicy ale mogą wskrzesić na nowo parę Szalpuk -Śliwka a i Lozano coś zapewne młodym przekaże .
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”