Resovia Rzeszów

Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Michal5 »

Jeśli Śliwka będzie robił takie postępy na zagrywce jak do tej pory widać na treningach to będzie z niego kozak w tym elemencie. Dość mocno poprawił ten element i nadal widać postęp.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: azsiak88 »

Jak zobaczyłem tę czwórcę na tym zdjęciu to pomyślałem, że oto cały zdrowy skład :D
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: sb.slav »

mmb pisze:
Klub przygotował na tegoroczną edycję Ligi Mistrzów specjalne koszulki meczowe, dzięki którym Mistrz Polski promował będzie miasto i województwo w Europie.
Przygotowane zostały trzy komplety w kolorze białym, na których widnieje napis „Visit Podkarpackie”. Koszulki przedstawiają trzy charakterystyczne dla regionu zabytki – Zamek Lubomirskich w Łańcucie, Zamek Kazimierzowski w Przemyślu oraz Muzeum budownictwa Ludowego w Sanoku. Czwarty komplet jest w kolorze czerwonym, widnieje na nim napis: „Visit Rzeszów” i przedstawiony jest rzeszowski Rynek.
Bardzo dobrze, tak rozumiem obowiązek sponsora i klubu wobec lokalnej społeczności, wspieranie się i inicjatywę do promowania regionu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

maciek77 pisze:Prośbę mam do osób, które lepiej znają Jaeschke o krótką charakterystykę.
Stanley pisze:(...)ale Jaeschke może być w przyszłości bardzo poważnym zawodnikiem. Już w tym roku - a ma jeszcze sezon gry na Uniwersytecie - był najlepiej serwującym, najlepiej broniącym w swoim zespole, 5. najlepiej punktującym, w ścisłej czołówce najskuteczniejszych w ataku, a i chyba przyjęcie jest jego porównywalnym atutem. Mnie nie przekonuje jego lewy atak (nie łapie naturalnie prostej, ciężko mu będzie atakować z sytuacyjnych piłek i różnicować tempo ataku, bo te jego techniczne wstawki to typowe amatorskie pykanie na zasadzie ''tamci są w ataku jeszcze gorsi), z drugiej strony ma atletyzm, warunki, szybką rękę i siłę uderzenia, żeby znacząco uzupełniać grę na tym lewym ataku. Na pewno świetnie broni, bardzo dobrze serwuje, dobrze przyjmuje i ma rewelacyjnego pipe'a, na oko ma fajny blok, ale ciężko mi ocenić z tych transmisji które widziałem. W ogóle ciężko w ocenie tych graczy z college'u znaleźć jakiś punkt odniesienia, a wejście do dorosłej reprezentacji takich graczy jak Sander, Millar czy Christenson to rzadkość, to jednak sami Amerykanie wiążą wobec niego nadzieje, że kiedyś będzie jednym z liderów tej reprezentacji.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

Obrazek

Wszyscy biegają więc nie jest chyba tak źle z tymi kontuzjami ;)

Źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 336&type=3
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: maciek77 »

weary_skier pisze:...
Dzięki. Ciężko przewidzieć docelowy skład na najważniejsze mecze w tym momencie, ale właśnie Jaeschke wydaje się mocnym kandydatem do szóstki. U boku mam nadzieję ze Śliwką.

Winiar się przypomina ;)
https://www.youtube.com/watch?v=E4PGin1F0_Q#t=1m44s
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

maciek77 pisze:
Dzięki. Ciężko przewidzieć docelowy skład na najważniejsze mecze w tym momencie, ale właśnie Jaeschke wydaje się mocnym kandydatem do szóstki. U boku mam nadzieję ze Śliwką.
Prędzej jednak Śliwka niż Dżeski. Młodzi gniewni wyglądają fajnie, ale z NCAA to jednak za duży przeskok więc trochę wstrzymajmy swoje konie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

Ja to przy założeniu 100% zdrowia i formy, obstawiłbym Jaeschke - Lyneel. Penczew blisko tego składu. Oby Śliwka dalej robił takie postępy jak do tej pory a też się nagra i to sporo. A pamiętam te ataki na złą Resovie że sciągają młodego żeby mu karierę niszczyć ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

niepoinformowany pisze: Lyneel.
No nie wiem. Boję się, że drgania spowodowane dopingiem wybiją mu bark.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

weary_skier pisze:
niepoinformowany pisze: Lyneel.
No nie wiem. Boję się, że drgania spowodowane dopingiem wybiją mu bark.
Czyli zakaz walenia w bęben? :D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Michal5 »

Jolly pisze:Obrazek

Wszyscy biegają więc nie jest chyba tak źle z tymi kontuzjami ;)

Źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 336&type=3
Wczoraj tylko Nowakowski, Perłowski i Lyneel trenowali indywidualnie poza parkietem. Reszta grała i atakowała normalnie. Chyba tylko Jaeschke był odciążony w ataku i jedynie przyjmował.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: FLPman »

Tak, Jaeschke wczoraj nie skakał w ogóle, a w gierkach grał tylko w drugiej linii. Jak nic nowego nie wyskoczy to sytuacja przed Superpucharem jest całkiem ok, Penchev i Paszycki trenują na pełnych obrotach jakby po urazach nie było już śladu. Po Drzyzdze widać brak formy z kolei po Kurku nie, treningi znów wyglądają jak te z Grozerem, parkiet skrzypi ;) W ogóle to świetne wrażenie oglądać po jednej stronie siatki Schopsa, a po drugiej Kurka ze względu na ich odmienną charakterystykę. Po tym jednym treningu zupełnie nie dziwi mnie, że Jaeschke był najlepiej broniącym w sezonie NCAA. Co mnie szczególnie cieszy to Śliwka dość często trafiał mocną zagrywką z wyskoku.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Zawstydzony po ME miałem już nic nie pisać, ale jednak napiszę, że Jaeschke nie był najlepiej broniącym w NCAA, a ''tylko'' w swoim zespole -> http://stats.ncaa.org/rankings/change_sport_year_div (trzeba kliknąć Men's Volleyball -> Divison 1 -> Digs per set). Za to był najlepiej serwującym.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

StanLee pisze:(trzeba kliknąć Men's Volleyball -> Divison 1 -> Digs per set).
Przy okazji przydałyby się statystyki obron z +L dostępne na nowej stronie....
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

A wiadomo, od kiedy na pełnych obrotach będą trenować Jaeschke i Lyneel? Mieli ich badać gdy będą na miejscu. Na razie nie powinno się niczego przyspieszać, tak na prawdę dopiero 11.11 będzie poważniejszy test.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: FLPman »

StanLee pisze:Zawstydzony po ME miałem już nic nie pisać, ale jednak napiszę, że Jaeschke nie był najlepiej broniącym w NCAA, a ''tylko'' w swoim zespole -> http://stats.ncaa.org/rankings/change_sport_year_div (trzeba kliknąć Men's Volleyball -> Divison 1 -> Digs per set). Za to był najlepiej serwującym.
Tak jest, oczywiście w swoim zespole, mój błąd.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

lipton pisze:No ciekawe. W sumie faktycznie kiedyś nie przywiązywało się aż takiej dużej wagi do przygotowania fizycznego czy diety, więc może rzeczywiście z tymi kilogramami nie jest aż tak źle, zwłaszcza że Igła swego czasu raczej nie słynął z sylwetki profesjonalnego sportowca 8-)

Ale co do skoka swoje stanowisko podtrzymuję, bo jednak latka już nie te.
Z wywiadu ze Śliwką
Prowadzisz restrykcyjny tryb życia?

- Staram się. Chcę się w to coraz bardziej zagłębiać, bo to jest bardzo ważne. Trzeba pilnować diety i utrzymywać zdrowy tryb życia. Interesuję się tym. W szatni dużą wiedzę na ten temat ma Krzysztof Ignaczak. Stara się nią dzielić i odpowiada na każde zadane pytanie. Świadomość w tym zakresie jest niezwykle istotna, aby nie jeść tego, czego nie można. Tak samo jest z regeneracją. W ten sposób zapobiega się kontuzjom.
Dzisiejszy trening napawa optymizmem
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

Michal5 pisze:Jeśli Śliwka będzie robił takie postępy na zagrywce jak do tej pory widać na treningach to będzie z niego kozak w tym elemencie. Dość mocno poprawił ten element i nadal widać postęp.
W Rzeszowie zostajesz po treningach i ćwiczysz serwis. Są już efekty?

- Codziennie bardzo dużo pracy wkładam w trening zagrywki. Widać postępy. Na Memoriale Ambroziaka szło mi już dobrze. Zdarza mi się jeszcze psuć trochę zagrywek, ale wiem, że się rozwijam. Moja pewność siebie w tym elemencie wzrasta
Z wywiadu ze Śliwką: http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/55 ... rodzinie/2
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: PvK »

I bardzo dobrze. Widac, ze Sliwka ma bardzo profesjonalne podejscie do tego co robi. Dieta, praca po treni gach, skromnosc. Talentu mu nie brakuje, wiec dokladajac do tego ciezka prace, bedziemy mieli z niego duzo pociechy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lobmar »

Podobno Nowakowski ma bark do operacji.Zna ktoś szczegóły.Zródło forum Asseco Resovii.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

lobmar pisze:Podobno Nowakowski ma bark do operacji.Zna ktoś szczegóły.Zródło forum Asseco Resovii.
"pitnowakowski Moj bark jest w miare zdrowy, to tylko hasztag zaczepny dla @fabian_drzyzga_11"
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

Trudno mi uwierzyć w to, że ktoś na poważnie wziął ten jego hasztag... :] Myślicie, że serio o czymś takim by informował w dodatku w hasztagu... :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Przemyslaw »

Cały czas jakoś dziwnie sobie wyobrazić Bartosza Kurka w barwach pasiaków, a jednak.

Tak sobie podczas oglądanego filmiku (powyżej) przypomniałem, jak Góral kiedyś opowiadał o tym, jakby chciał stworzyć potęgę na bazie polskich zawodników.
No i jakby nie było prawie mu wyszło:
Polacy + Niemiec, Bułgar, Białorusin, Ukrainiec, Amerykanin, Francuz, Czech.

Prawie - robi różnicę :)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Przemyslaw pisze:Cały czas jakoś dziwnie sobie wyobrazić Bartosza Kurka w barwach pasiaków, a jednak.

Tak sobie podczas oglądanego filmiku (powyżej) przypomniałem, jak Góral kiedyś opowiadał o tym, jakby chciał stworzyć potęgę na bazie polskich zawodników.
No i jakby nie było prawie mu wyszło:
Polacy + Niemiec, Bułgar, Białorusin, Ukrainiec, Amerykanin, Francuz, Czech.

Prawie - robi różnicę :)
Kluczowe w jego i w Twojej wypowiedzi jest wyrażenie "chciał by". Chcieć nie zawsze znaczy móc, nawet jeśli budżet jest pokaźnych rozmiarów... no i w zasadzie Góral jeszcze nie skończył, wciąż jest największym sponsorem Resovii, nie w tym sezonie to może w następnych się uda ;)

Sprytnie w jednym słówku "Polacy" ukryłeś 3 podstawowych zawodników reprezentacji Polski, wieloletniego gracza reprezentacji - Igłę, a także co najmniej dwóch (nawet trzech) mogących już niedługo w niej grać.
Jeśli na placu pojawi się Drzyzga, Kurek, Śliwka, Nowakowski, Dryja, Igła - to tylko na przyjęciu musimy szukać kogoś kto dla kadry narodowej na pewno nie zagra :P A ten skład mało prawdopodobny czy słaby nie jest.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ursula127 »

Przemyslaw pisze:Cały czas jakoś dziwnie sobie wyobrazić Bartosza Kurka w barwach pasiaków, a jednak.

Tak sobie podczas oglądanego filmiku (powyżej) przypomniałem, jak Góral kiedyś opowiadał o tym, jakby chciał stworzyć potęgę na bazie polskich zawodników.
No i jakby nie było prawie mu wyszło:
Polacy + Niemiec, Bułgar, Białorusin, Ukrainiec, Amerykanin, Francuz, Czech.

Prawie - robi różnicę :)
bez problemu jest w stanie wystawić pierwszą szóstkę z samych Polaków( pamiątaj ,że zawodnicy o których piszesz Białorusin i Czech mają polskie paszporty)- jeśli w Rzeszowie można mówić o czymś takim jak pierwsza szóstka.Właściwie tylko Dima jest bliższy pierwszej szóstki niż jego rywal z Polski .
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: sb.slav »

Przemyslaw pisze:Tak sobie podczas oglądanego filmiku (powyżej) przypomniałem, jak Góral kiedyś opowiadał o tym, jakby chciał stworzyć potęgę na bazie polskich zawodników.
No i jakby nie było prawie mu wyszło:
Polacy + Niemiec, Bułgar, Białorusin, Ukrainiec, Amerykanin, Francuz, Czech.
Achrem, Śliwka, Drzyzga, Kurek, Igła, Nowakowski, Dryja.

Zależy kto co chce widzieć, ty chcesz widzieć samych obcokrajowców, twój wybór.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

A kto wie, może i Dima kiedyś będzie grał w reprezentacji Polski ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”