Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: suja »

maciek77 pisze:Hain już trenuje normalnie? Bo w składzie już jest.
Trenuje od zeszłego poniedziałku.
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: MaciejJoker »

Ktoś zrobi screena z "haniebnego ataku w aut Pawła Woickiego" ? :D
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: lipton »

Jeszcze wracając do Damiana Borucha, to w klasyfikacji bloków na set (czyli tej bardziej miarodajnej niż liczba punktów zdobytych blokiem) faktycznie jest bardzo wysoko, bo na 8. miejscu w lidze, a wyprzedzają go tylko: Sacharewicz (lider!), Wrona, Paszycki, Jurkiewicz, Kłos, Możdżon i Lemański (na 9. miejscu w tej statystyce jest Konarski, najwyżej ze skrzydłowych), ale już w ataku wygląda to bardzo słabo.

W tej klasyfikacji Damian zajmuje miejsce pod koniec stawki, ma skończone nieco ponad 49% piłek, a procentowo mniej skuteczni na środku byli do tej pory tylko: Batchkala, Ratajczak, J. Nowakowski, Gaca, Kosok, Krulicki, Marcyniak i Zniszczoł. Co ciekawe największy procent skończonych piłek wśród środkowych ma tak uwielbiany przez niektórych forumowiczów Czarnowski (70%), imponujące statystyki wykręcił też Gawryszewski (66%).
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: MrArtist »

lipton pisze:Co ciekawe największy procent skończonych piłek wśród środkowych ma tak uwielbiany przez niektórych forumowiczów Czarnowski (70%)
Na co jak na co, ale na atak Patryka nikt nigdy nie narzekał, bo akurat ten element siatkarskiego rzemiosła Czarnowski ma na bardzo wysokim poziomie. Tu chodzi o jego problemy z zagrywką czy blokiem.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: weary_skier »

lipton pisze:
W tej klasyfikacji Damian [...]
Bez echa na forum przeszła zmiana sposobu wyświetlania statystyk na oficjalnej stronie rozgrywek. Kiedyś to klikało się na pozycję, np. środkowy i pokazywało, że Nowakowski jest lepszy od Kłosa, bo ma 0,73 bloku, gdy ten drugi 0,69 i 64% skuteczności w ataku. Potem następowała riposta, że Kłos ma większą efektywność ataku i więcej asów na set. Do dyskusji dochodziła trzecia osoba i twierdziła (zresztą słusznie) że na stronie plusligi źle liczona jest efektywność, bo nie uwzględnia ataków zablokowanych.
I tak w kółko.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Noworoczny »

weary_skier pisze:Potem następowała riposta
weary_skier pisze: Do dyskusji dochodziła trzecia osoba
weary_skier pisze:I tak w kółko.
I dalej można mieć takie wątpliwości. W tej jednej z lepszych klasyfikacji, bloków na set, dzieli się liczbę punktowych bloków przez liczbę setów, w których zawodnik pojawił się na boisku. I jeśli taki Patryk wszedł na podwyższenie bloku (nie wiem akurat, czy faktycznie wchodził, mało było transmisji - piszę tak dla przykładu), to jeśli wystawa poszła na drugie skrzydło, musiał on zejść z boiska z zerowym rekordem bloków, za to ze zwiększonym o 1 mianownikiem. Przydałaby się klasyfikacja bloków na set, w którym zawodnik wychodził w szóstce.
U Patryka tragedii z blokiem nie ma. Na razie ma 0,44. A o zagrywce pisałem wcześniej (-;

Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie mam zamiaru pisać w stylu użytkownika Fan Klaudii Kaczorowskiej. Być może fakt, że gra Patryka jest bardzo efektowna wpływa na moją ocenę. Uważam jednak że gdyby nie pasmo kontuzji byłby on gwiazdą na swojej pozycji a w czasach, gdy Zaxa lała Trento był najlepszym polskim środkowym. Można gdzieś sprawdzić statystyki zastawiania w kadrze w porównaniu do innych ówczesnych reprezentantów?

W każdym razie bardzo się cieszę, że trafił do KK i ma szansę występować.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Wess »

Chyba jednak Stomil nie chciał popsuć meczu siatkówki w Olsztynie.

https://www.facebook.com/SspsAzsOlsztyn ... 5631305721
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: PabloFX »

Noworoczny pisze: I dalej można mieć takie wątpliwości. W tej jednej z lepszych klasyfikacji, bloków na set, dzieli się liczbę punktowych bloków przez liczbę setów, w których zawodnik pojawił się na boisku. I jeśli taki Patryk wszedł na podwyższenie bloku (nie wiem akurat, czy faktycznie wchodził, mało było transmisji - piszę tak dla przykładu), to jeśli wystawa poszła na drugie skrzydło, musiał on zejść z boiska z zerowym rekordem bloków, za to ze zwiększonym o 1 mianownikiem. Przydałaby się klasyfikacja bloków na set, w którym zawodnik wychodził w szóstce.
Czyli wystarczy zrobić stosunek bloków do akcji rozegranych i im wynik bliżej 1 tym lepiej.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: lipton »

Też nie do końca.

Najlepiej byłoby podzielić liczbę skutecznych bloków przez liczbę akcji, w których środkowy był w pierwszej linii, a i to przy założeniu, że zagrywający z jego drużyny nie zepsuł zagrywki.

Tak czy inaczej nawet takie statystyki nie pozwoliłyby wysnuć jednoznacznych wniosków, bo przecież na statystyki indywidualne bloku wpływ ma cała masa czynników niezależnych od samego zawodnika. Jak już jesteśmy w tym temacie, to mi brakuje na stronie Plusligi (i nie tylko, bo w sumie nigdzie czegoś takiego nie widziałem) np. liczby wybloków, po których zespół mógł wyprowadzić kontrę. Wtedy można by sprawdzić, czy liczba punktowych bloków koreluje z wyblokami. Intuicja i doświadczenie podpowiada że tak, ale przydałby się jakiś dowód w liczbach.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Kamil92 »

lipton pisze:Jak już jesteśmy w tym temacie, to mi brakuje na stronie Plusligi (i nie tylko, bo w sumie nigdzie czegoś takiego nie widziałem) np. liczby wybloków, po których zespół mógł wyprowadzić kontrę. Wtedy można by sprawdzić, czy liczba punktowych bloków koreluje z wyblokami. Intuicja i doświadczenie podpowiada że tak, ale przydałby się jakiś dowód w liczbach.
Statystyki z MŚ14 uwzględniały wybloki:
http://poland2014.fivb.org/pl/results_and_statistics -> Najlepsi blokujący.
Ciekawe zestawienie pokazujące jak duży wpływ na grę swojej drużyny mają np. Toniutti i Tillie. Zaś u nas w tej statystyce brylował Wlazły.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: weary_skier »

Kamil92 pisze: Zaś u nas w tej statystyce brylował Wlazły.
A nie Piotruś?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: lipton »

Chyba Kamilowi chodziło o skrzydłowych, tak przynajmniej zrozumiałem z kontekstu wypowiedzi. Ale taka statystyka już jest dużo bardziej obrazowa. Tylko wciąż brakuje tutaj liczby akcji, w których dany zawodnik brał udział.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Kamil92 »

weary_skier pisze:
Kamil92 pisze: Zaś u nas w tej statystyce brylował Wlazły.
A nie Piotruś?
Piotruś też, ale tak jak zauważył @lipton, chciałem zwrócić uwagę na skrzydłowych, zwłaszcza, że trzej przeze mnie wymienieni nie są zbyt wysocy i taktyka przeciwnika mogłaby wyglądać tak, żeby grać "przez nich". A tutaj wychodzi, że taki Benjamin notuje bardzo dużo wybloków.
lipton pisze:Tylko wciąż brakuje tutaj liczby akcji, w których dany zawodnik brał udział.
Takie statystyki też są w raportach meczowych, ale nie ma nigdzie statystyki zbiorczej tego dotyczącej.
Tutaj przykładowo statystyki z meczu finałowego:
http://www.fivb.org/vis_web/volley/MWCH ... p3-103.pdf
w sekcji bloków jest rubryka "Total Attempts" co ja rozumiem jako wszystkie akcje, w których zawodnik skakał do bloku.
Faults ja rozumiem jako sytuację gdzie przeciwnika wybił po bloku, zaś Rebounds to właśnie wybloki.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze:Też nie do końca.
No właśnie. Co by powiedział Grzyb Wojciech występujący na MŚ Anno Domini 2006? Tyle akcji bez bloku.
Ale nawet w pierwszej linii, gdy środkowy wchodzi na podwyższenie bloku, rzadko ma szansę zablokować. (Przy okazji, ma ktoś może dostęp do jakichś porządnych statystyk? Intuicja mi podpowiada, że ataki z 3. strefy są przynajmniej dwa razy częstsze wtedy, gdy w drużynie przeciwnej przed akcją następuje zmiana "na podwyższenie" bloku, niż bez takich zmian, w regularnej grze.)
Kamil92 pisze:Statystyki z MŚ14 uwzględniały wybloki:
I uwzględniają je wszystkie statystyki w imprach organizowanych pod egidą FIVB (to samo dotyczy obron). A za to we wszystkich robionych przez CEV, oraz w ligowych statystykach, dane są udostępniane przy pomocy Data Volley a wersja raportu dla bydła w tym programie wybloków nie zawiera (bo z pewnością w pełnym raporcie te dane są). Szkoda.
Kamil92 pisze:Takie statystyki też są w raportach meczowych, ale nie ma nigdzie statystyki zbiorczej tego dotyczącej.
To chyba nie jest prawdą. W zakładce best players, i potem by skills i w statystyce blokujących, mamy i bloki punktowe i błędy i wybloki i nawet attempts, więc można by sobie średnie powyciągać.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:W zakładce best players, i potem by skills i w statystyce blokujących, mamy i bloki punktowe i błędy i wybloki i nawet attempts, więc można by sobie średnie powyciągać.
Pytanie czy do attempts wliczają się tylko sytuacje gdy piłka miała kontakt z rękami blokującego czy też wszystkie wyskoki do bloku i jak oceniane są sytuacje, gdy blokujący w ogóle nie wyskoczył (bo np. rozgrywający rozrzucił blok)? We wrzuconych przez Kamila statystykach z finału MŚ 2014 na 111 ataków Polaków w całym meczu "Total attempts" Brazylijczyków w bloku wynosi 75, więc chyba są to tylko dotknięcia.

Łatwo sobie wyobrazić akcję, w której jeden środkowy "wyrywa" do swojego vis a vis i w ogóle nie rusza do skrzydła, a skrzydłowy przeciwnika atakuje na pojedynczym bloku w pole, a drugi środkowy w takiej samej sytuacji idzie w ciemno na skrzydło, dzięki czemu skrzydłowy przeciwnika chcąc ominąć blok atakuje w aut lub wprost w ręce broniących. W obu sytuacjach takiej akcji nie zapisalibyśmy w rubryczce "Total attempts" podjętej "próby bloku".

W Dacie można zanotować praktycznie każde odbicie, a program daje całą masę możliwości indywidualnego dostosowania zapisywanych danych do swoich potrzeb. Tylko że licencja na sezon kosztuje 800 ojro 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2015/16 - kolejka 15.

Post autor: Noworoczny »

MrArtist pisze:
lipton pisze:Co ciekawe największy procent skończonych piłek wśród środkowych ma tak uwielbiany przez niektórych forumowiczów Czarnowski (70%)
Na co jak na co, ale na atak Patryka nikt nigdy nie narzekał, bo akurat ten element siatkarskiego rzemiosła Czarnowski ma na bardzo wysokim poziomie. Tu chodzi o jego problemy z ... blokiem.
Wtem!
http://stats.plusliga.pl/Statistics.aspx?ID=5
http://stats.plusliga.pl/Statistics.aspx?ID=7
a nawet
http://stats.plusliga.pl/Statistics.aspx?ID=9
icoteras
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”