Plus Liga 2016/2017

Czy +L zyska dzięki wprowadzeniu nowego przepisu o licencji? Kto odniesie korzyści ze zmian?

Czas głosowania minął 2 lis 2016, o 22:49

Tak, zyska
8
8%
Nie, nie zyska(straci)
33
33%
Ani nie zyska, ani nie straci
5
5%
Polska siatkówka
8
8%
Polscy zawodnicy
15
15%
Managerowie
10
10%
Mocne kluby
3
3%
Słabsze kluby
2
2%
Sponsorzy
0
Brak głosów
Nikt
15
15%
 
Liczba głosów: 99

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: StanLee »

Sportowo i finansowo naszą siatkówkę stać na 10- max. 12 zespołów na poziomie Plusligi (sportowo, organizacyjnie). Wszystkie tego typu propozycje to konsekwencja stworzenia takiego a nie innego regulaminu i dziwnych tendencji upatrywania w rozszerzeniu ligi potencjalnego mechanizmu jej rozwoju, ale to jest chyba założenie błędne. Sam system zamkniętej ligi jest dla siatkówki zbawienny (tzn. może być)...

Jak już wspominałem, w takich okolicznościach trudno zrobić krok wstecz, więc chyba nasza liga stanie się niefunkcjonalna za jakiś czas...
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: ldz »

ja się gubię w terminarzu przy 14 zespołach, więc przy 16 pewnie przegapię lekko licząc połowę meczów. Nie wiem czemu władze nie pomyślą, że to prawdopodobnie spowoduje odpływ kibiców, bo ile razy w roku można oglądać mecz z Bielskiem, Będzinem, Kielcami.... a tych meczów coraz więcej. Szlagierów typu Częstochowa-Będzin też. Fajnie by było, jakby Katowice czy Szczecin coś wniosły ciekawego poza zagęszczeniem terminarza, ale wątpię, żeby było aż tak różowo.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: mmb »

Ależ czeka nas ogrom pasjonujących pojedynków, nie mogę się doczekać ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

ldz pisze:ja się gubię w terminarzu przy 14 zespołach, więc przy 16 pewnie przegapię lekko licząc połowę meczów.
Jakie ma to znaczenie? I tak przy 14 jesteś dysfunkcjonalna i +L nie mogła liczyć na Ciebie :D
Jakub Bednaruk
‏@JakubBednaruk

Kibicuję pomysłowi 16 drużyn w PlusLidze
Mądry terminarz, system play-off i się naparzajmy
...a teraz możecie po mnie jechać
:D :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Kali BBTS »

ldz pisze: Fajnie by było, jakby Katowice czy Szczecin coś wniosły ciekawego poza zagęszczeniem terminarza, ale wątpię, żeby było aż tak różowo.
Mnie ciekawi skąd wniosą 22 Polaków
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Kali BBTS pisze:
ldz pisze: Fajnie by było, jakby Katowice czy Szczecin coś wniosły ciekawego poza zagęszczeniem terminarza, ale wątpię, żeby było aż tak różowo.
Mnie ciekawi skąd wniosą 22 Polaków
mają zakaz transferów zagranicznych? :o :o
Treflowi do brązy wystarczyło praktycznie 4 Polaków
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: PvK »

Kali BBTS pisze: Mnie ciekawi skąd wniosą 22 Polaków
Z calym szacunkiem, ale tych na poziomie Janeczka, Wiki czy Kwasowskiego, to jeszcze sie kilku znajdzie.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: azsiak88 »

PvK pisze:
Kali BBTS pisze: Mnie ciekawi skąd wniosą 22 Polaków
Z calym szacunkiem, ale tych na poziomie Janeczka, Wiki czy Kwasowskiego, to jeszcze sie kilku znajdzie.
Czyli zawodników, którzy powinni grać w I lidze. I to oni są największymi beneficjentami rozszerzenia ligi a nie młodzi. Ale możecie dalej zaklamywac rzeczywistość.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: zibibobi »

Na marginesie tej dyskusji dot. rozszerzenia +L czy tez wystarczającej ilości polskich zawodników reprezentujących odpowiednio wysoki poziom, zastanawia mnie cos innego. Zadaję sobie pytanie, czy to jest normalne, ze po sezonie odchodzi z klubu 9-10 zawodników? Na chwilę obecną, bo pewnie do rozpoczęcia nowego sezonu jeszcze się wiele zmieni, Resovia - 10 ( w tym D.Witczak), Radom -10 ( w tym Lozano), Bydgoszcz - 9, Olsztyn -9.
Co do Zaksy. Zaksa ma już zamknięty skład, nic się nie zmieni. W porównaniu do poprzedniego sezonu to nastąpiła, o czym już wiadomo, jedna zmiana tj. Bieniek za Gladyra. Na dzisiaj to tyle i raczej nie ma się co spodziewać żadnych ruchów kadrowych.
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Ale przecież nikt nie zakłada powiększenia do 16-tu na stałe, tylko na rok, a za rok dwie najgorsze out. Za takim pomysłem jestem, bo trzeba wnieść coś świeżego do tej ligi, a i walka będzie na dole, bo będzie można spaść. Bo na stałe 16 to jednak za dużo.

A co do otwarcia/zamknięcia to zawsze można pójść na kompromis i zrobić baraż ostatniej drużyny z PlusLigi z pierwszą I Ligi. Wtedy rzeczywiście jeżeli ktoś zbuduje mocną ekipę to awansuje i pokaże, że jest lepszy od drużyny PlusLigowej no to sobie awansuje. A jak wygra ktoś przypadkowo i nie będzie się nadawał na ekstraklasę, no to nie pokona ostatniej drużyny i koniec.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Didek »

Dwie nowe ekipy to także dwie ekipy w młodej lidze. Już teraz słabo te rozgrywki wyglądają. Skąd wezmą 28 juniorów ekstra?

Smutno zapowiada się sezon. Równanie w dół. Nie ma selekcji zawodników do ekstraklasy i każdy zawodnik ma szansę się załapać. I jeszcze przymus Polsatu aby pokazywał każdą drużynę w podobnym wymiarze czasu. Nie za bardzo widzę transmisji Zaksy jak bije rekordy i kolejnych kelnerów odsyłają z bagażem 3 do 0 w plecy. Transmisję Kielc z Będzinem też nie zapowiada się pasjonująca. Quo Vadis PlusLigo?
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: iti »

Komu jeszcze brakuje libero? Pytam w kontekscie Igly, bo na swoim pozegnaniu powiedzial, ze rozwaza jedna oferte bardzo powaznie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

iti pisze:Komu jeszcze brakuje libero? Pytam w kontekscie Igly, bo na swoim pozegnaniu powiedzial, ze rozwaza jedna oferte bardzo powaznie.
Na pytanie: czy chodzi Skrę, odpowiedział: nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Papilot »

Kali BBTS, ty się zastanów skąd wy wniesiecie rozgrywacza. Jak coś, drugi trener może posypać?
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

Papilot pisze:Kali BBTS, ty się zastanów skąd wy wniesiecie rozgrywacza. Jak coś, drugi trener może posypać?
Żygadło nierealny cenowo, ale z Polaków mamy jeszcze wolnych Kędzierskiego, Lipińskiego, Oczko, więc jakiś wybór nawet wśród Polaków jest. Poza tym jest masa rozgrywających zagranicznych, którzy mogliby na pierwszego do Bielska przyjść.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Papilot »

Był jeszcze kiedyś Michał Kozłowski. Wie ktoś, gdzie chłop się podział w ogóle?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Szampon093 »

Papilot pisze:Był jeszcze kiedyś Michał Kozłowski. Wie ktoś, gdzie chłop się podział w ogóle?
Ach Volley Lublana.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: woli »

Papilot pisze:Był jeszcze kiedyś Michał Kozłowski. Wie ktoś, gdzie chłop się podział w ogóle?
Ostatnio widziałem go... w Katowicach. Stał w kolejce po bilety na 5. mecz finałowy ze Spałą. :)
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: iti »

madlark pisze:
iti pisze:Komu jeszcze brakuje libero? Pytam w kontekscie Igly, bo na swoim pozegnaniu powiedzial, ze rozwaza jedna oferte bardzo powaznie.
Na pytanie: czy chodzi Skrę, odpowiedział: nie potwierdzam, nie zaprzeczam ;)
Musialem ten moment przeoczyc, bo jak gdzies go zapytalem przy podpisach czy chodzi o Szczecin to odpowiedzial "nie" ;) Nie mam bladego pojecia skad moze byc ta "ciekawa oferta". Skra? Maja Piechockiego i Milczarka przeciez :P

Ciekawie wypowiedzial sie o Zagumnym i do spolki z Alkiem o Conte ;)
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: lipton »

iti pisze:Ciekawie wypowiedzial sie o Zagumnym i do spolki z Alkiem o Conte ;)
A co powiedział?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Michal5 »

iti pisze:Musialem ten moment przeoczyc, bo jak gdzies go zapytalem przy podpisach czy chodzi o Szczecin to odpowiedzial "nie" ;) Nie mam bladego pojecia skad moze byc ta "ciekawa oferta". Skra? Maja Piechockiego i Milczarka przeciez :P
"Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" w przypadku Skry padło w RC we wtorkowej audycji ;)
lipton pisze:
iti pisze:Ciekawie wypowiedzial sie o Zagumnym i do spolki z Alkiem o Conte ;)
A co powiedział?
O Gumie, że nikt go tak nie wkur... i nie potrafił wyprowadzić z równowagi przez te wszystkie lata na boisku jak Rudy :)

O Conte coś w stylu, że ma taki arogancki styl bycia i naprawdę potrafi irytować, pewnie było też jakieś nawiązanie do tego 'pajacowania' w ostatnim czasie. Za to powiedział, że od osób które przebywają z nim na co dzień(pewnie zawodnicy Skry) wie, że poza boiskiem to super facet, a sami nie mogą go też dobrze ocenić bo za słabo go znają.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Papilot »

Rafael Rodrigues de Araújo w Będzinie

http://mksbedzin.pl/plus-liga/plusliga- ... mks-bedzin
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: krzysiu »

Zły temat koleżanko obrałaś chyba :)
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: pewniak »

Nie do końca jest to chyba właściwy wątek, ale tez nie jest całkowicie oderwany od

Oglądając zdjęcia Igły i Achrema przed pucharami i medalami które zdobyli w Resovii jedna rzecz rzuca mi się od razu w oczy. Co rok to inny puchar. Może i ma to swój urok, ale nie dla mnie. Ja wolałbym opracowanie jednego niepowtarzalnego (czyli nie wybranego z katalogu tylko zaprojektowanego) wzoru i powtarzanie go co roku.
Na takim Wimbledonie czy RG co roku zwycięzca dostaje taki sam puchar/paterę... od lat!
Czy to co jest teraz wynika z tego że:
a) nikt na to nie wpadł?
b) szkoda pieniędzy na zaprojektowanie i wykonanie - bo to kosztuje ok. 500 zł więcej rocznie?
c) związek od lat nie potrafi znaleźć kreatywnego artysty, który opracowałby taki puchar?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Noworoczny »

Sądzę, że nikomu nie przyjdzie do głowy zatrudnianie artysty i tym samym zamówienie trofeum. Jeśli biega o nagrody sportowe liczy się w Polsce jedna firma, naprawdę niezła (zresztą działająca na systemie ERP Asseco Business Solutions - ale to nie jest produkt Asseco - sponsor rzeszowskiej drużyny wykupił program, czy też jego nazwę). Pewnie co roku u nich organizatorzy kupują jakieś pucharki, medale itd.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: madlark »

Według nieoficjalnych informacji Piotr Gruszka miałby objąć stanowisko pierwszego szkoleniowca w drużynie pretendenta do rozgrywek PlusLigi - GKS-ie Katowice.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
makka543
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2016, o 21:50
Kontakt:

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: makka543 »

madlark pisze:Według nieoficjalnych informacji Piotr Gruszka miałby objąć stanowisko pierwszego szkoleniowca w drużynie pretendenta do rozgrywek PlusLigi - GKS-ie Katowice.
Pierwsza dobra wiadomość dzisiaj :D
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: TommyLeeJones »

Ta wiadomość byłaby dobra, jeśli Gruszka byłby dobrym trenerem. A czy tak jest? Jeden sezon w Bielsku tego nie pokazał. Na miejscu GKS-u postarałbym się o lepszego szkoleniowca. Co nie znaczy, że Gruszkę skreślam, po prostu jestem sceptyczny.
Camillo Marcotti

Re: Plus Liga 2016/2017

Post autor: Camillo Marcotti »

madlark pisze:Według nieoficjalnych informacji Piotr Gruszka miałby objąć stanowisko pierwszego szkoleniowca w drużynie pretendenta do rozgrywek PlusLigi - GKS-ie Katowice.
Piotrkowi na pewno trzeba dać jeszcze jedną szansę - prowadził Bielsko, źle na tym nie wyszedł moim zdaniem, na to co proponowało Bielsko, to wiele gorzej ich nie poprowadził, niż musiał. Lepiej też nie. Ot,poprowadził na tyle,na ile się dało. Warto dać mu szansę.

Chociaż tak samo chciałem, żeby dać szansę Świdrowi, Bąkiewiczowi, tak samo jestem za Zagumnym, Ignaczakiem, byłem za Gruszką. Może to sentyment, ale postawiłbym na Gruszkę. Może wyjdzie jak ze Świdrem, że będzie mi wstyd, że poparłem ideę, ale może będę dumny jak z Antigi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”