Resovia Rzeszów

andrzej13
Posty: 178
Rejestracja: 21 maja 2015, o 16:24
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: andrzej13 »

Co do tych medali w LM to raczej kupione nie zdobyte. Gdyby nie byli gospodarzami to nie wiadomo czy znaleźli by sie w czwórce. Medali zdobytych w +Lidze tez bym nie gloryfikował, uważam ze te dwa zdobyte , to raczej pokłosie trenera Castelaniego . ( zaznaczam ze fanem Kastusia nie jestem)Jak Nawrocki zaczął sam układać druzyne po swojemu , przestawił Wlazłego na przyjęcie to wszyscy wiemy jak sie to skonczyło. Gra naszych pań tylko potwierdza moją tezę
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Cieszę się z dzisiejszego losowania LM bo zweryfikują te słabe transfery Resovii bardzo szybko. Perrin z ostatniego zespołu serie A, Gawin raz pęknięta noga raz problemy z barkiem, Ivovicz który w reprezentacji nie potrafi sobie poradzić, w Rosji też nie zachwycił, młody Lemański i złoto w LM się szykuje, jak wyjdą z grupy to chyba im już puchar wręczą :]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

kanap pisze:Cieszę się z dzisiejszego losowania LM bo zweryfikują te słabe transfery Resovii bardzo szybko. Perrin z ostatniego zespołu serie A, Gawin raz pęknięta noga raz problemy z barkiem, Ivovicz który w reprezentacji nie potrafi sobie poradzić, w Rosji też nie zachwycił, młody Lemański i złoto w LM się szykuje, jak wyjdą z grupy to chyba im już puchar wręczą :]
Losowanie było wczoraj, jesteś żałosny z tymi swoimi żalami.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Kogo Ty Kanap byś desygnował do gry w zespole? Kogo byś wybrał? Jakich transferów byś dokonał, wiedząc że klub pewnej bariery finansowej nie przekracza?



Kolejna dyskusja kto lepszy z pary Jacek N. pseudonim wuefista i Andrzej K. pseudonim mag. :D

Może czas założyć temat Jacek Nawrocki vs Andrzej Kowal, gdzie nigdy nie kończące się dyskusje na ten temat mogłyby egzystować, powracając od czasu do czasu niczym przypływy, albo pory deszczowe poniżej równika.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Wydało mi się całkiem oczywiste, że, abstrahując od jego oceny umiejętności (te moim zdaniem są niedoceniane, choć jako trener reprezentacji kobiet się nie odnajduje), Nawrocki tutaj został wspomniany dlatego, że to dobry przykład jak bez kontekstu nie można oceniać trenerskich umiejętności na podstawie suchych wyników.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

A, jeszcze co do Perrina, to on, podobnie jak LPR Piacenza, miał bardzo ciężką rundę zasadniczą, gdzie Piacenza zajęła ostatnie, 12. miejsce w całej Serie A1, jednak jak wiemy, regulamin tych rozgrywek od kilku sezonów umożliwia, by w dodatkowej rozgrywce posezonowej o 5-te miejsce walczyły wszystkie drużyny z miejsc 5-12. I tam Alberto Giulliani przygotował już naprawdę bardzo dobrą formę, a Kanadyjczyk, wprawdzie z zespołami drugiej części Serie A, robił naprawdę imponujące statystyki. Kontynuację tego widzieliśmy w czasie turnieju w Tokio, więc kto wie, czy ten Perrin to jednak nie będzie bardzo dobre wzmocnienie dla Rzeszowa jak na warunki naszej ligi.

A tak już zupełnie na marginesie, to gdyby nie kiepski poprzedni sezon Resovii, to prawdopodobnie nie mielibyśmy tam przebudowy, i mielibyśmy najnudniejszy okres transferowy od lat, ba, już teraz wydaje się, że tak jest.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

StanLee pisze:A tak już zupełnie na marginesie, to gdyby nie kiepski poprzedni sezon Resovii, to prawdopodobnie nie mielibyśmy tam przebudowy.
Po dobrym sezonie to dopiero była by przebudowa :P
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Skrzypek »

StanLee pisze:Kontynuację tego widzieliśmy w czasie turnieju w Tokio, więc kto wie, czy ten Perrin to jednak nie będzie bardzo dobre wzmocnienie dla Rzeszowa jak na warunki naszej ligi.
Oczywiście, że będzie. Choćby dlatego, że zestaw przyjmujących Resovii w poprzednim sezonie był po prostu przeciętny, co zostało zweryfikowane w lidze.
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ciorny17 »

Skrzypek pisze:
StanLee pisze:Kontynuację tego widzieliśmy w czasie turnieju w Tokio, więc kto wie, czy ten Perrin to jednak nie będzie bardzo dobre wzmocnienie dla Rzeszowa jak na warunki naszej ligi.
Oczywiście, że będzie. Choćby dlatego, że zestaw przyjmujących Resovii w poprzednim sezonie był po prostu przeciętny, co zostało zweryfikowane w lidze.
Po tym zdaniu powinieneś postawić wielokropek. Zabrzmi to wręcz poniekąd absurdalnie z moich usta, jako kibica Skry, ale w Resovii zamieniono Colta z końca lat 90. XIX wieku na nieprzestrzelonego AK-47. O czym mówię, już śpieszę z wyjaśnieniami. W zeszłym sezonie rzeszowianie cierpieli na brak wsparci w ataku z lewej strony. Achrem już nie z tą dynamiką gdy czarował w Iraklisie czy na początku przygody w Podkarpackiem, dalej ulubieniec rzeszowskich fizjoterapeutów i ortopedów Lyneel, "niewolnik" rodem z Bułgarii i nieopierzony Jankes. Jako tako w ataku z sytuacyjnych piłek wyglądał ten ostatni. Gwarantowali w miarę dobre przyjęcie, ale w ataku jak wspomniałem bida.

Teraz postawiono znów na drugi biegun. Zaraz padną głosy wprost spod samych Karpat, że robię inwalidów w przyjęciu z Ivovica czy Gordona. Nie, nie robię. W Polsce na walkę o mistrza może starczyć, ale w Europie znów może braknąć. Wyjdę na hipokrytę gdyż w przypadku meczu Skry z Zenitem w Kazaniu mówiłem, że fizyka > technika mimo zwycięstwa bełchatowian, ale na dłuższą metę moje równanie jest prawdą. Tak też pomyślał Góral. Ale nie pomyślał o jednym: Marko to nie Leon, a Perrin to nie Anderson. Jeżeli już idziemy fajnymi trendami i podpatrujemy od najlepszych, często zapominamy o jakości. Kompletuje się składy na hura i nie myśli się o innych detalach. Jak patrzę na line-up zawodników przyjmujących Resovii, a później na rozgrywających to aż oczy bolą. Drzyzga i Tichacek to nie są Bruno i Grankin, że z 6. metra zagrają szybko i dokładną piłkę. Podobnie w Skrze gdzie Uriarte to mistrz baboli nawet z piłek pod siatką.

Mam czasami wrażenie, że kontraktuje się zawodników nie przez wzgląd na przydatność do drużyny, ale nazwisko. Ok liczymy na gwiazdy. Ale jak już było n-razy wspominane gwiazdą musi być wszechstronna. Chciałbym się mylić, ale dla mnie póki np. Szalpuk nie poprawi przyjęcia i zagrywki benhakeerowski international level to on nie będzie. Można tak wymieniać w kółko.

Niech wszystko zweryfikuje boisko.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: MAX »

Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Naprawdę dobre, spamer madlark poucza mnie :] .
Sprowadzanie mojej oceny do emocji jest bzdurą, albo denną próbą prowokacji i tak i tak słabo.

Ocena transferów Resovii czy jak to zwał jest niedostateczna, widać tą samą rękę centusia, szukanie okazji, kulawego konia, osobnika po przecenie, gracza z najgorszego zespołu serie A co do którego Glenn Hoag stracił nadzieję że kiedyś będzie wielkim graczem i puścił go z Arkasu, i jak to niemal w 99% wychodzi robienie oszczędności w najgorszych miejscach. Finał LM jedynie przy mega szczęśliwej drabince lub kupieniu organizacji turnieju finałowego :]
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

Hoag go chyba puścił bo chłopak był po bardzo poważnej kontuzji i tyle ..
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Się porobiło. Na Igle robią licencjaty :D
http://www.plusliga.pl/news/id/28321.html
Teraz "Akademicy" nie są może tak mocni jak w czasach stołecznego AZS AWF, ale drużyny z Częstochowy.. dalej stanowią poważną siłę.
;)
Jak podkreśla Autorka Krzysztof Ignaczak może poszczycić się wręcz nieskazitelnym wizerunkiem.
:o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: astronauta »

W świetle internetów itp. to tę pracę można gdzieś przeczytać?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

astronauta pisze:W świetle internetów itp. to tę pracę można gdzieś przeczytać?
Nie sądzę, ale możesz spróbować podpytać Igłę
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Jolly »

- Teraz zaczął się trzeci tydzień odkąd dostałem zastrzyk z czynnika wzrostu. Zabieg wykonali lekarze kadrowi i po nim powinno się mieć około trzech tygodni przerwy w treningach. Mam nadzieję, że przed turniejem we Francji, a na pewno już po tym turnieju powinienem zaczynać normalne zgrupowania z chłopakami. Kiedy zaczęły się problemy z kolanem? To już jest dłuższa sprawa. Przewlekły stan zapalny, ponadrywane więzadło w kolanie i delikatna dziura, więc trzeba było to załatać. Jaka to jest kontuzja, to wszyscy wiedzieli i lekarze wiedzieli co robić. Miejmy nadzieję, że sam ten zastrzyk wystarczy. Bo później nie ma czasu na coś więcej, jeśli już to po igrzyskach, ale to jeszcze daleka droga ku temu. Na ten moment koncentrujemy się na tym, żeby wzmocnić mięśnie i więzadło zagoiło się w jak największym procencie i liczę, że to wystarczy. Odbijać piłkę mogę, ale wiadomo że to tylko na sucho obok boiska, bez skakania i dynamicznych ruchów. Najważniejsze, że Final Six mamy u siebie, awans jest zagwarantowany i można spokojnie przeprowadzić rehabilitację - mówi Drzyzga.
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 13131.html
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Czy ktoś doświadczony może mi powiedzieć czy to tylko łatanie, czy takie problemy tak się leczy?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
eleles
Posty: 205
Rejestracja: 2 wrz 2014, o 13:56
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: eleles »

Nie jestem zawodowym sportowcem ale jak miałem naderwania I i II stopnia w kolanie to po rezonansie receptą lekarzy było aby rozchodzić kontuzję. Po kilku miesiącach rzeczywiście przeszło ;)
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Chyba za malo danych. Co za dziura? Ktore wiezadla? Poboczne sie lecza, krzyzowe przednie operuje jesli zerwane, krzyzowe tylne zaczyna sie operowac (zreszta wazniejsze-mocniejsze u Azjatow).
Ta dziura to w chrzastce? Nie brzmi optymistycznie. Chrzastke obecnie sie przeszczepia ale to upierdliwa zabawa na wysokim poziomie. Co do zastrzykow z hormonu wzrostu-prywatnie nie pokladam wielkiej wiary. W tzw shiving rowniez (artroskopowe usuwanie roznych pozapalnych farfocli)-to raczej malo definitywne, pomaga przejsciowo.
Jak sie doda obudowanie miesniami i zbicie wagi-wiadomo troche pomoze to stawom i efekt moze byc dluzszy.
Jesli dziura w lakotce to jest coraz wieksza tendencja do nie usuwania, szycia jesli sie da. Wiadomo-jak brzeznie to latwiej, jak centralnie to moze byc niewykonalne.

Zreszta trudno powiedziec, czy naderwane goja sie w 100% i maja takie same wlasciwosci mechaniczne.
No i u wyczynowcow te obciazenie sa niewspolmierne.
Wiec na dluzej to umiarkowany pesymizm. Z punktu widzenia mojego tzn lekarza nie-ortopedy, z ortopedami wspolpracujacego czesto.

Ale wiadomo- czasem upor i praca pozwalaja zastapic utracone zdolnosci innymi.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szampon093 »

Co do Kowala. Stoychev wolny.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Michal5 »

Szampon093 pisze:Co do Kowala. Stoychev wolny.
Co do Kowala. Jeszcze dwa lata.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Szampon093 »

Michal5 pisze:
Szampon093 pisze:Co do Kowala. Stoychev wolny.
Co do Kowala. Jeszcze dwa lata.
Co do Kowala, moze bedzie lepiej ;)
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

Szampon093 pisze:
Michal5 pisze:
Szampon093 pisze:Co do Kowala. Stoychev wolny.
Co do Kowala. Jeszcze dwa lata.
Co do Kowala, moze bedzie lepiej ;)

Jeśli zdobywamy złote i srebrne medale już od lat to po co zmieniać trenera? Choćby nie wiem jak bardzo ktoś chciał odejścia Kowala to niestety, wyniki go bronią i kontrakt zapewne wypełni, 2 lata jeszcze jeśli mnie pamięć nie myli. Co najwyżej sam może kiedyś zrezygnować (osobiście wątpię).
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Stojczew i dwie równe szóstki? 8-)
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Marcy$ »

Stojczew to by stworzył dwie drużyny i pewnie lepiej je opędzlował niż Kowal jedną :)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

Marcy$ pisze:Stojczew to by stworzył dwie drużyny i pewnie lepiej je opędzlował niż Kowal jedną :)
Taa, z pewnością... Stojczew, geniusz za wielkie pieniądze zapewne Resovię do złotego medalu LM by zaprowadził. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Może jakby Resovia miała kasę na zajceva i jemu podobnych zawodników to Stojczew by wypalił, bo to taki właśnie "światowej klasy" trener.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ldz »

dzordz1993 pisze: Stojczew, geniusz za wielkie pieniądze zapewne Resovię do złotego medalu LM by zaprowadził.
przypomnij mi, bo nie jestem pewna czy dobrze jarzę, czy w minionej edycji LM Trentino pod wodzą Stoycheva - wcale nie będąc kadrowo jakoś super mocne (przynajmniej na papierze) - o mało nie wygrało z Zenitem finału?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanap »

Radostin Stojczew przydałby się w Resovii skończyła by się bzdura, mrzonka z dwoma a nawet trzema równymi szóstkami. Z przeciętnie kadrowym Trentino omal nie wygrał LM. Z resztą potrafi zmotywować i przygotować zespół do ważnych meczów u Kowala niestety tego nie widać, jest jedynie brnięcie w bzdury i szukanie kontuzjowanych zawodników po przecenie co uważam za szaleństwo.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

kanap pisze:Z przeciętnie kadrowym Trentino omal nie wygrał LM.
, czym powtórzył wynik Kowala z ub. sezonu. Gdzie tu ta przepaść?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”