Skra Bełchatów

Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Po sezonie Skra będzie szukała przyjmującego, sypacza i może atakującego - więcej ruchów się nie spodziewam.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: sb.slav »

Oliva może nie zostać w Polszcze. Ale jakbym miał stawiać gdzie trafi, to powiedziałbym, że do ZAKSY, albowiem nowy trener może mieć inną koncepcję, niż przyjmujący w parze Deroo-Tillie. Skra już ma swojego Olivę - Kurasia. A Resovia też chyba stawia na swój styl i duet Marko&Tibo. Mowa o podstawowych graczach.

Z drugiej strony mieliśmy już transfery z kierunku południowego-zachodu na południowy-wschód i w chwilach słabości finansowej JW "zaprzyjaźniona" Resovia nie miała skrupułów żeby wykupić zawodników Ptaszków, no ale co, jak nie Resovia, to zawsze jakieś "sępy" by się znalazły.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

leeon pisze::] Resovia jest ponad to.
Nowy rzecznik Sovii :D :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: niepoinformowany »

Może najpierw zdecyduj się, o czym piszesz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Komunista »

SerCos pisze:Szkoda, że Oliva musiał zagrać w polskiej lidze, żeby ktoś go zauważył. Scouting w naszej lidze jest na najwyższym poziomie. polscy trenerzy według wielu ekspertów są niedoceniani, tyle tylko, że zagraniczni mają o niebo lepsze rozeznanie w rynku.
Dlatego między innymi liga włoska jest najlepsza na świecie.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Zdrowy Winiarski, zdrowy Penczew i wszystko wraca do poprzedniego stanu z początku sezonu. Nie można powiedzieć, że wczoraj zagrali źle, bo opierając się na cyferkach (może ktoś kto był na meczu coś doda) to Winiarski fajnie w ataku, a Penczew w przyjęciu.

Jak zwykle Srecko ok, ale Wlazły 19/31, jestem pod wrażeniem.
Kłamca.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

35 błędów własnych (prawie 9/set) także robi wrażenie. Taki bilans w meczach z Zaksą i Resovią bedzie oznaczał tylko jedno - porażki.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

Penczew w przyjęciu bardzo dobrze, a Katowice sporo w niego zagrywały. W ataku gorzej, ale i tak zostawił po sobie pozytywne wrażenie. Spodziewałam się czegoś innego jak widziałam, że jego panna jest na trybunach. Bo zwykle jak jest to on nie gra. Winiar nie pozostawił sobie jakiegoś pozytywnego wrażenia. Wlazły grał od niechcenia. Tak samo w sumie cały zespół, ale na szczęście to się jakoś nie przełożyło na wynik. Sędziowie podarowali kilka punktów Skrze i pani Niewiarowska nie panowała nad sytuacją. Fajne wrażenie robiła Gieksa póki żarło. Gdyby nie spalili końcówki byłoby pięć setów. Bo ktoś tam popełnił bardzo głupi błąd i Skra ich ustrzeliła w jednym ustawieniu z flotem Kłosa powodując falę pomyłek. Gruszka nie potrafił sobie z tym poradzić. Dobra czutka w bloku. Penczew się popisał w pewnej chwili takim pojedynczym a'la Conte. Moim okiem Uriarte trochę ogarnął. Chcecie cyferki?
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: placid »

Jiroux pisze:.Chcecie cyferki?
Ja poproszę.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kamil92 »

Cyferki są też na stronie PlusLigi:
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 044&Page=S
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: orw3ll »

Skra zagrała dzisiaj świetny mecz, ale rzuca się niemoc przyjmujących Skry w ataku. O ile sytuacyjne piłki jeszcze można jakoś przełknąć, to już dobrze rozegrane akcje powinni kończyć. W dzisiejszym meczu Penchev miał 40%, kolejno Szalpuk 27%, Winiarski 13%, a Bednorz 0% (choć ten wykonał tylko 2 ataki).
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: mmb »

orw3ll pisze:Skra zagrała dzisiaj świetny mecz
Błąd, to Mariusz zagrał świetny mecz :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

orw3ll pisze:Skra zagrała dzisiaj świetny mecz,
Zwłaszcza w drugim secie :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: reeman »

Stary dobry Wlazły :D
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Przemyslaw »

orw3ll pisze:Skra zagrała dzisiaj świetny mecz,.
Skra zagrała bardzo słaby mecz, nie napiszę tragiczny bo przecież wygrała no i wówczas jak można by określić dyspozycję ZAKSY?
Skrę po prostu uratował Mariusz Wlazły. I to dosłownie uratował. Nieco gorsza dyspozycja Wlazłego i było by szybkie 0-3 dla ZAKSY, mimo, iż ZAKSA również nie pokazała nic specjalnego.

Ciekawi mnie jakie będą opinie po meczu w Rzeszowie, który właśnie trwa. Nie oglądam a sam wynik, dajmy na to 3-0 również nic nie powie o dyspozycji Resovii. Czy i w Rzeszowie taki sam marazm jak w Kędzierzynie i Bełchatowie ?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

Świetnie sie Mariusza ogladalo. Ale cyferki?
38 punktów. 6 asów nie mowiac o tym, ze drugie + 6, po ktorych zaksa nie wyprowadzila ataku, i 69% w samym ataku z 3 blokami. WOW
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Krystian2973 »

Blain jeśli chce zdobyć złoto to musi zrozumieć 2 rzeczy:
-bez Kurka na lewym się nie da,
-przy dwóch przyjmujących Polkach powinien grać Gladyr, który jest o klasę lepszy od Kłosa (dziś w miarę przyzwoitego)
Przy składzie: Uriarte Winiarski Gladyr Wlazły Kurek Lisiniac zagrywka będzie nie do zatrzymania dla innych zespołów plusligi. I Milczarek powinien być libero do przyjęcia bo wnosi więcej spokoju, Piechocki do obrony. Penczev się lekko przebudził co jest nowością. Lisiniać dzisiaj raczej kiepsko, poza Wlazłym można chyba tylko wyróżnić Milczarka. A Bednorz nie wiem co robi na treningach i jakim cudem był na igrzyskach.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

To jest Lisinac
Skra nie ma możliwości grać z przyjęciem Kurek - Winiarski bo nie ma komu tego zabezpieczyć. Do takiego modelu musi być libero poziomu Zatorski w formie. Gra Uriarte mocno zależy od przyjęcia, więc w Skrze to jest ważniejsze niż by się wydawało. Jurek ma mocną zagrywkę, ale kto ją wreszcie ustabilizuje?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Skra zagrała słabo. Wlazły cały zespół ciągnął za uszy. Scenariusz jak to w tym roku. Mecz to szukanie przyjmującego najlepszego ze słabych. Jak się uda to są punkty jak nie to gorzej. Trochę się połudzę że Penchev się obudził a Szalpuk nabrał pewności siebie.

Milczarek powinien być podstawowym libero.
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Krystian2973 »

Jiroux pisze:To jest Lisinac
Skra nie ma możliwości grać z przyjęciem Kurek - Winiarski bo nie ma komu tego zabezpieczyć. Do takiego modelu musi być libero poziomu Zatorski w formie. Gra Uriarte mocno zależy od przyjęcia, więc w Skrze to jest ważniejsze niż by się wydawało. Jurek ma mocną zagrywkę, ale kto ją wreszcie ustabilizuje?
Nie rozśmieszaj mnie jakie Skra ma przyjęcie. W całym zespole najlepiej przyjmuje Winiarski, ewentualnie Penczev we formie, a Szalpuk czy Bednorz grają lepiej od Kurka przyjęcie połączone z atakiem to chyba śnisz. Kurek gdyby potrenował przyjmowałby podobnie a w ataku jest dużo lepszy. Gladyr miał ustabilizowaną zagrywkę w zeszłym roku, w tym też sobie radzi ale nie gra za dużo. Kłos chyba pierwszy raz w sezonie zdobył więcej niż 10 pkt. dokładnie 12, Gladyr ostatnio z Będzinem 16 pkt. Poczytaj sobie forum Zaksy tam kibice płaczą za Gladyrem, którego woleli od Bieńka. Kłos zazwyczaj ma najmniej pkt. w zespole, nawet mniej od Uriarte. Co z tego że był w 2 środkowych mistrzostw świata skoro teraz gra kaszanę i nie może minąć pojedynczego bloku.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Jiroux »

Sory, ale na ten moment z zespołu najgorzej przyjmuje Bednorz, a najlepiej Szalpuk. Winarski jest totalnie pod formą, więc opieranie na nim przyjęcia w tej chwili jest bez sensu
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Jiroux pisze:Sory, ale na ten moment z zespołu najgorzej przyjmuje Bednorz, a najlepiej Szalpuk. Winarski jest totalnie pod formą, więc opieranie na nim przyjęcia w tej chwili jest bez sensu
Sorry, Jiroux, ale opieranie swojej opinii na tak małej próbie jest niezbyt przemyślane. To co było pisane przez użytkownika @iti w innym wątku, że wchodzi chłopak spięty bo wie, że jeden babol i elo do kwadratu. Teraz sprawdź jak Artur sabotował w pierwszym secie i ile grał. Niewątpliwie faktem jest, że jakakolwiek ocena Bednorza w tym roku jest niemiarodajna, i spokojnie można zaliczyć mu sezon (póki co) do straconych. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zobaczymy go w innym klubie. Druga rzecz, że łatwo nam przychodzi ocenianie winnych, ale niesprawiedliwością jest sprowadzanie winy do jednego gracza za obraz gry w tym sezonie (akurat nie mówię o dzisiaj, bo cały sezon czwórka przyjmujących gra przeciętnie). Pragnę zauważyć, że wytypowanie w tym sezonie pierwszej szóstki też jest kłopotliwe. Tutaj upatrywałbym przyczynę słabego stylu gry, ale z drugiej strony mając tak szklanych zawodników nie jest to łatwe.

Z całą pewnością można powiedzieć, że line-up przyjmujących bełchatowian jest dobrany źle.
Kłamca.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Mam takie pytanko nie aż tak związane ze Skra ale tutaj szybciej uzyskam odp :). Czy ktoś może mi napisać na priv jak sobie radzi Conte w Chinach?.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: maciek77 »

Chyba coś wygrał bo wyfarbował się na blond :D
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Przez to, że wczoraj długimi momentami nie mogłem patrzeć na to co się dzieje na boisku, dostrzegłem pare rzeczy, z którymi muszę się podzielić

Kurek z każdym meczem wygląda na coraz bardziej wypalonego. Serio. Kiszenie na ławie, to chyba coś tak przygnębiającego, że facet wygląda na obojętnego i zniechęconego. Jak na początku sezonu ta sytuacja była dla mnie zabawna, tak teraz mam coraz większe wątpliwości, że będzie z niego pociecha. Wczoraj akurat nie było potrzeby żeby wchodził, ale w poprzednich meczach nie raz i nie dwa.

W kwadracie zobaczyłem też Marcyniaka. Czy ktoś kojarzy, czy on wszedł w tym sezonie choćby na 1 akcję? Bo ja nie.

Na meczu był stary Conte. Pewnie jako menadżer Uriarte, ale... no gdzieś jakiś cień naiwnej nadziei się pojawił. Okno dla obcokrajowców już się zamknęło?
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: skrowiec »

Rysio z Klanu pisze:Przez to, że wczoraj długimi momentami nie mogłem patrzeć na to co się dzieje na boisku, dostrzegłem pare rzeczy, z którymi muszę się podzielić

Kurek z każdym meczem wygląda na coraz bardziej wypalonego. Serio. Kiszenie na ławie, to chyba coś tak przygnębiającego, że facet wygląda na obojętnego i zniechęconego. Jak na początku sezonu ta sytuacja była dla mnie zabawna, tak teraz mam coraz większe wątpliwości, że będzie z niego pociecha. Wczoraj akurat nie było potrzeby żeby wchodził, ale w poprzednich meczach nie raz i nie dwa.

W kwadracie zobaczyłem też Marcyniaka. Czy ktoś kojarzy, czy on wszedł w tym sezonie choćby na 1 akcję? Bo ja nie.

Na meczu był stary Conte. Pewnie jako menadżer Uriarte, ale... no gdzieś jakiś cień naiwnej nadziei się pojawił. Okno dla obcokrajowców już się zamknęło?
Nadziei na co??
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

skrowiec pisze:Nadziei na co??
Może Rysio chce kogoś skontuzjować? :D
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Nie nadziei a cień naiwnej nadziei, co jest tu najważniejsze, bo wiem ze to bajdurzenie, ale jak potrzebne sa wyjaśnienia to na to że niektórym tak może sie nudzić od końca lutego po skończonym sezonie, ze byliby skłonni sie ze wszystkimi pogodzić.
Czyli zamknięte okno dla wszystkich. To chciałem wiedzieć
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic-alk »

Rysio z Klanu pisze: Kurek z każdym meczem wygląda na coraz bardziej wypalonego. Serio. Kiszenie na ławie, to chyba coś tak przygnębiającego, że facet wygląda na obojętnego i zniechęconego.
Niestety. Decyzja, która miała pomóc Kurkowi, może okazać się chyba jedną z jego najgorszych. Mam nadzieję, że Bartek opuści Skrę po sezonie. Bo zrobienie z jednego z najlepszych atakujących na świecie zapchajdziury to nieporozumienie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”