Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Akurat to, co oni sobie zakładają, nie miało większego znaczenia. Podpisali cyrograf, to niech teraz mierzą się z konsekwencjami. Zresztą tak samo było wcześniej w przypadku Buszka.

Tyle dobrego, że młodsi koledzy wyciągają wnioski z błędów starszych. Taką drogą poszedł w zasadzie tylko Masłowski, cała reszta rozpoczęła od niższego pułapu i większość, częściej lub rzadziej, ale gra.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

A to Bednorz miał jakiś wybór? Nie był zawodnikiem Skry jak Śliwka Resovii i Skra mu nie nakazała powrotu? Wydaje mi się, iż w Olsztynie był na wypożyczeniu.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Chal pisze:Śliwka (i teraz Bednorz) sami są sobie winni. Mogli pokierować karierą jak Szalpuk, Fornal czy Kwolek.
O tym juz bylo i Madlark po sprawdzeniu przyznal mi racje a nawet podlinkowal.
Reska gra mniej wiecej fair. Odbywa rozmowe i obiecuje wypozyczenie na ogranie tym najzdolniejszym.
Problemem sa detale tzn ile tego wypozyczenia.
A tych detali nie znam ani ja ani Wy.
1 rok na tak eksponowanej pozycji to za krotko, szczegolnie z kontuzja i ciezka koncowka sezonu.

Przepis o jokerze medycznym juz w zeszlym roku obowaiazywal o ile sie nie myle.
Achrem to od kontuzji mial sporo ponad rok. Jak widziano, ze powrot sie przedluza (a pewnie na treningach bylo widac)
trzeba bylo brac innych pewniejszych a nie szklanego Lyneela. I wszystko po taniosci.
Tomasz to jednak wiekszosc czasu gral.
Olek troche przesiedzial za bandami, nawet nie na lawce
I dodatkowo, opozniajac jego rozwoj , jak pokazala Idz, Reska strzelila samoboja. Bo po 2 latach gry, z pewniejszymi 3 przymujacymi juz w przyszlym roku mogl by byc wprowadzany.
A tak posiedzial za bandami, moim zdaniem potrzebuje jeszcze jednego sezonu gry w srodku tabeli.
Krocej bedzie dyspozycyjny dla Reski, bo klub sam opoznil jego dojrzewanie.
Casus Miki sie klania.
Moze i potem zechce zostac. Àle jak sie odbije to bedzie renegocjowac kontrakt.

Skra przynajmniej zostawila Bednorzowi 2 lata w zespole gdzie gral a nawet liderowal. A wczesniej rok byl w Czewie .
Wiec masz gracza co dostal 3 lata gry i mu sie sporo wybacza i Olka co gral rok. Jakby troche inaczej.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Pozwolę sobie po raz kolejny zasugerować, że prawdopodobne, że Bednorz zdecydowałby się na taki krok nie mając kontraktu ze Skrą. Jeżeli chciał zrobić krok do przodu, Skra tak naprawdę była(by) jedynym wyjściem.

Błąd Resovii był taki, że zamiast wziąć jakiegoś Pawlińskiego na 5. przyjmującego, wzięli Śliwkę. Nie doszukiwałbym się większej winy w pracy Kowala - głównie dlatego, że nie mam tutaj wystarczających informacji - z perspektywy czysto szkoleniowej, bowiem tacy młodzi zawodnicy potrzebują dużo czasu na grę i zaufania, a Śliwka na to nie miał szans nawet w tak przeciętny, jednak bardzo wysoko mierzącym towarzystwie. Jeżeli Kowal miał istotny wpływ na decyzję o wzięciu Śliwki, popełnił duży błąd, w specyfice rzeszsowskiego zarządzania klubem, jak najbardziej powinien przejmować się brakiem gry najbardziej utalentowanego młodego wychowanka Resovii.

Czy jest coś w tych stwierdzeniach kontrowersyjnego, że temat wraca 2152819 raz?
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

StanLee pisze:Czy jest coś w tych stwierdzeniach kontrowersyjnego, że temat wraca 2152819 raz?
Resovia notuje niespodzianke/sensacje typu punkt u siebie dla Bielska, porazka z Gdanskiem w PP u siebie -> wraca temat problemow Resovii -> zawsze pojawia sie Kowal w ktoryms momencie (nawet w niezamierzony sposob) -> wypominane sa jego bledne decyzje (vide casus Sliwki)

I tak to leci ;)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

StanLee pisze:Pozwolę sobie po raz kolejny zasugerować, że prawdopodobne, że Bednorz zdecydowałby się na taki krok nie mając kontraktu ze Skrą. Jeżeli chciał zrobić krok do przodu, Skra tak naprawdę była(by) jedynym wyjściem.
Nieco kontrowersyjna teza jak na gościa, którego największym sukcesem w klubowej siatkówce jest 10. miejsce w PlusLidze ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Nieco kontrowersyjna teza jak na gościa, którego największym sukcesem w klubowej siatkówce jest 10. miejsce w PlusLidze ;)
Och, wiesz o co mi chodzi. Bednorz tak czy siak chciałby zrobić w swojej klubowej karierze duży krok do przodu, więc płacz, że gracz pierwszej reprezentacji Polski musiał trafić do czołowej drużyny w kraju gdzie konkurencję do grania ma mocno przeciętną...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Chal »

Płacz, nie płacz... Gdyby ten wybór miał, może i tak poszedłby do Bełchatowa - i wtedy można by go było najwyżej krytykować za to, że wolał kasę od pewności grania (co oczywiście, jak słusznie zauważasz, byłoby znacznym spłyceniem tematu) - ale może zostałby w Olsztynie, może poszedłby na przykład do Gdańska, może wybrałby całkiem inny kierunek. W każdym razie ten wybór by miał. Żeby była jasność, nie uważam, aby ten rok w klaskaczu był dla Bednorza jakimś końcem świata, zwłaszcza w kontekście jego problemów przeciążeniowych. Ot, spowolni nieco jego rozwój, ale przy wątłym zdrowiu może w perspektywie czasu pozwoli na nieco dłuższą grę na wysokim poziomie. Natomiast sądzę, że przy takim, a nie innym modelu kontraktowo-transferowym, jaki jest w siatkówce, długoletnie kontrakty potęg z młodymi zawodnikami mają dość wątpliwy sens zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. No, chyba że ma się do czynienia z naprawdę wybitnym talentem, jak np. Gianelli ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

Nie odnoszę się do kwestii długich kontraktów dla młodych zawodników przez bogatych, bo po pierwsze, tak jest w każdym sporcie gdzie nie ma salary cap, po drugie, nie widzę realnie możliwości zmienienia tego poza jakąś utopijną gadką-szmatką.

Odnoszę się tylko do przykładu Bednorza, który:

- na wypożyczeniu ze Skry chyba był całkiem nieźle prowadzony, bo na możliwości gry raczej nie narzekał, a i rozwinął się dosyć dobrze.
- gdyby miał wybierać nowy klub, to realnie do wyboru miałby Skrę, pewnie zostanie w Olsztynie i ... chyba tyle, bo Gdańsk nie miał pieniędzy kogokolwiek podpisać na przyjęciu, a tym bardziej, było nie było, reprezentanta Polski, obok Olivy też by nie pograł, a JW bez Olivy, no wiadomo. No, nie znam Bartka, ale wydaje mi się, że jednak z kilku powodów (patrz pkt 3 i 4) wolałby raczej iść do Skry niż zostać w Olsztynie, analogicznie jak na przykład Szalpuk.
- przed sezonem - i w dalszym ciągu - Bednorz ma rywalizować z Penczewem w kryzysie, wiecznie kontuzjowanym Winiarskim i Szalpukiem, którego wygryzł z kadry, więc jak najbardziej mógł uznać za realne odnalezienie się w Skrze.
- na bogów, mówimy o 22-letnim zawodniku pierwszej reprezentacji Polski który w ligowym średniaku był statystycznie czołowym przyjmującym ligi, a nie o 20-letnim Śliwce po bardzo dobrej połowie sezonu w Politechnice. Jak już w przypadku Szalpuka czytałem, że jest dla niego za wcześnie na Skrę to już byłem dosyć zdziwiony.

Ja rozumiem, że można narzekać na długie kontrakty w takich przypadkach jak ten Śliwki rok temu, ale o co chodzi z tym Bednorzem?
iti pisze:Resovia notuje niespodzianke/sensacje typu punkt u siebie dla Bielska, porazka z Gdanskiem w PP u siebie -> wraca temat problemow Resovii -> zawsze pojawia sie Kowal w ktoryms momencie (nawet w niezamierzony sposob) -> wypominane sa jego bledne decyzje (vide casus Sliwki)

I tak to leci ;)
W tym momencie Kowala nie da się obronić, tak szczerze, i nie chodzi mi nawet o ten sezon. Przecież takie wtopy jak z Gdańskiem są ściśle skorelowane ze sposobem jego prowadzenia zespołu.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ciorny17 »

Jedyne o co chodzi z Bednorzem to fakt, że ktoś przyrównał go do casusu Śliwki co w moim odczuciu jest błędem i trochę inną sytuacją.

Wracając do tematu Resovii. Wczoraj Mazur w programie Polska 2017, odpowiadając na kwestię poruszoną przez Kadziewicza, że w Rzeszowie nie może być dobrej atmosfery bo co roku wietrzenie szatni, stwierdził, że takie mecze jak ten z Gdańskiem powinno się wygrywać talentem a nie atmosferą. Dodał, że atmosferą się wygrywa mistrzostwa i to na jej brak można zrzucić dajmy na to brak MP. Czekałem aż padną jakieś nazwiska, ale się zawiodłem. Jednakże przyznaję mu rację co do poruszanych kwestii.
Kłamca.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze: Wracając do tematu Resovii. Wczoraj Mazur w programie Polska 2017, odpowiadając na kwestię poruszoną przez Kadziewicza, że w Rzeszowie nie może być dobrej atmosfery bo co roku wietrzenie szatni, stwierdził, że takie mecze jak ten z Gdańskiem powinno się wygrywać talentem a nie atmosferą. Dodał, że atmosferą się wygrywa mistrzostwa i to na jej brak można zrzucić dajmy na to brak MP. Czekałem aż padną jakieś nazwiska, ale się zawiodłem. Jednakże przyznaję mu rację co do poruszanych kwestii.
Szkoda, że nie zachaczyli o brak transmisji :D Wtedy można by ocenić atmosferę :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ciorny17 »

Ja czekam, aż wyłoni się jakiś ekspert/osoby nie związane z polsatowskim kółkiem wzajemnej adoracji i zrobić oraz powie coś obiektywnego na temat naszego ciepłego ku*widołka. Ale to moje niedoczekanie.

Madlark, serio myślisz, że oni poruszą niewygodne tematy? No proszę Cię :]
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

ciorny17 pisze:Ale to moje niedoczekanie.
Chyba trzeba się zgodzić.

A teraz będzie o polskim:
StanLee pisze:Czy jest coś w tych stwierdzeniach kontrowersyjnego, że temat wraca 2152819 raz?
Po liczebnikach porządkowych stawiamy kropkę.
madlark pisze:Szkoda, że nie zachaczyli o brak transmisji :D Wtedy można by ocenić atmosferę :]
Khmm, że tak powiem.

Co do Śliwki et cons. to jeden bytak drugi bytak, były sobie dwa bytaki. To w pewnej mierze loteria. Jak będziesz miernotą i podpiszesz długoletni kontrakt ze Skrą/Resovią - wygrasz. Będziesz dobry - przegrasz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Nie do konca. Leman jest niezly. Lepszy niz Dryja. ;)

Ja mam nadzieje, ze ten tam decydent (Kowal czy ktokolwiek inny) jednak stopniowo sie uczy.
Mika, Sliwka. Moze z trzecim sie uda. Janikowski? Kosiba?
Metro ma 2 przyjmujacych w Spale.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, o 21:41 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

A pewnie (piszę na zasadzie "nie wiem, to się wypowiem") skoro podobnie jak Dryja podpisał długoletni kontrakt, to gra za te same piniendze. I Dryja jest do przodu a Leman do tyłu.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Leman jest do przodu bo gra. Dryja jest na lawce. Ocena zalezy od swiatopogladu. :]
Przy renegocjacjach Leman bedzie mial rowniez finansowo do przodu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Noworoczny »

Ale dopiero wtedy. A gdyby nie podpisał, bo byłby do przodu już.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: solanum »

kanimo napisał: (a)
Metro ma 2 przyjmujących w Spale.
Możesz mi wytłumaczyć, co ma Metro wspólnego z Resovią.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Moge.
Goral dofinansowuje Metro i ma w zwiazku z tym mozliwosc wyciagania ich najlepszych zawodnikow..
Poza Lemanem to Halaba i chyba Lipa mieli kontrakty, nie wiem czy jeszcze maja. I byli wypozyczeni.

Wiec Resovia moze czerpac dwukanalowo: z Rzeszowa i Warszawy.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: solanum »

O ile pamiętam, kiedyś wspominałaś o kłopotach "Metra" z powodu braku środków finansowych z wyjazdem na mecz.
Sprawdzałem tą informację. Rzeczywiście pomimo, że pośród sponsorów figurowało Asseco Poland S.A., to na wyjazd składali się rodzice zawodników oraz kibice.
Nauczony tym doświadczeniem, ponownie sprawdziłem stronę Metra dotyczącą sponsorów.
Wspomniany sponsor zniknął z poniższego wykazu.
Działalność Klubu Sportowego METRO Warszawa jest dofinansowana oraz wspierana przez następujące podmioty:
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
URZĄD DZIELNICY WARSZAWA URSYNÓW
METRO WARSZAWSKIE
CENTRUM MEDYCZNE ACHILLES
Tygodnik PASSA
http://www.ksmetro.pl/2,1,52,Wspieraja_ ... zialalnosc
Pytanie zostało zadane przeze mnie jak widać nie bez powodu.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: sb.slav »

No i czego to ma dowodzić? Jeśli, że Resovia nie wspiera Metra to trudno taki wniosek wyciągnąć.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: lipton »

Swego czasu Metro (chyba) przy współpracy, a raczej wsparciu firmy Asseco uruchomiło projekt Asseco Metro Volley, w ramach którego powstało kilka szkółek siatkarskich na terenie Warszawy, ale nie wiem czy ta współpraca wciąż jest kontynuowana. Natomiast jej ślady można znaleźć w internecie.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

Zasłużonym obywatelem Rzeszowa stał się Krzysztof Ignaczak :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

Myślałem, że będzie lepiej niż zwykle, a jest nawet gorzej niż w ostatnim czasie. Jak na razie to kopromitacja i brak jakichkolwiek argumentów. Ciężkie jest życie kibica Resovii. Naszych sukcesem będzie wyjście z grupy i to by było na tyle. Nie z tym trenerem. Przydałoby się ugrać seta , inaczej to po prostu wstyd. Zresztą niepierwszy już raz.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Murilo0 »

Nie mogłem oglądać meczu. Patrząc tylko na suchy wynik mogę tylko powiedzieć: śmiechu warte. Do 13 i 14 :] Ale Kowal i tak będzie supertrenerem według wielu. Szkoda tylko, że w tym roku skład jest najsilniejszy w historii Resovii, pozwalający na równą grę z Lube IMO.
All work and no play makes Jack a dull boy...
olog55
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, o 15:58
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: olog55 »

Resovia w tym meczu wyglądała jak juniorzy w sparingu z reprezentacją. Przydało by się Wam jeszcze kilka półgwiazdek z całego świata, trzecia wyrównana szóstka, za wielkie pieniądze. Śmieje się z Was cała siatkarska Polska. Nie gorzej by zagrał na tym przyjęciu Śliwka czy inny młody wychowanek.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, o 22:08 przez olog55, łącznie zmieniany 1 raz.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kibic-alk »

Resovia wygląda jak armia najemników, którzy przychodzą na mecz, żeby odwalić pańszczyznę i się rozejść. Nie wiem może poza boiskiem dogadują się spoko, ale na boisku tego nie widać.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

Za pewne za mało czasu było, może jeszcze zmęczenie po tym meczu z Gdańskiem :D Mieć tyle czasu i spokoju na przygotowanie, grając u siebie. Na własnej hali, zagrywka beznadzieja, poziom i wynik kompromitacja. Więcej problemów sprawili im za pewne Rumunii. Żal na to wszystko patrzeć. Chyba potrzeba znów generalnej przebudowy. Trenera, który mógłby od poczatku skompletować sobie sztab i drużynę. To nie mogą być ciągle takie męki i ciągłe liczenie na szczęście. Przecież chcemy uchodzić za człowy klub, nie tylko w Polsce, ale i Europie. Przecież co roku w klubie mierzą w wygranie LM. Od kilku sezonów, celem minimum jest FF LM.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kibic-alk »

I jeszcze jedno do tych, którzy po każdej porażce zwalniają Kowala i obarczają go winą za wynik. Sory, ale on nie przyjmie za Ivovica, nie wybije ataku po rękach za Schmitta, nie zgubi bloku za Fabię. Może i zawodzi, ale nie mniej niż jego zawodnicy.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: szatow »

Mniej na pewno nie.

... No szanujmy się. Przecież ci zawodnicy potrafią grać.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, o 22:16 przez szatow, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”