Skra Bełchatów

kanimo

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanimo »

Problemem jest, ze jak mowil @ciorny, frustruje sie swoimi bledami i traci koncentracje.
Wplywa to rowniez na druzyne, ktora nie potrafi poprawic jego niedokladnosci, a wrecz przeciwnie dorzuca.

Ale do przewidzenia bylo, ze pare zespolow powie sprawdzam. Po meczu z Modena, gdzie byla mala seria flotem, recepta jest znana wszystkim. A flotowcow paru jest w roznych zespolach. Akurat w JW chyba mniej (Kosok). A w Olsztynie Woicki i Pilina potrafia pocelowac.
Nalezy kontynuowac, zeby nie miec sobie nic do wyrzucenia. Ze jest on bronia obosieczna, to sceptycy przewidzieli.
Raz pojdzie lepiej a raz gorzej. Teoretycznie powinno isc ku lepszemu.

Przy okazji Fefe bedzie mial material pogladowy a Bartek sie odrdzewi i troche przekona co potrafi a czego nie, po tych 2 latach na ataku. A Pechocki powie, ze Skra znowu poswiecila sie dla repry.

Tak @grzegorzu-Piechocki to nie Zator a Penczew nie Antiga, choc flota odbiera lepiej od Winiara. I chyba czasem Bartek nie godzi sie z wizjami trenerow (tamto pamietne opuszczenie zgrupowania).
Dodatkowo w Rosji i we Wloszech chyba tych flotowcow mniej. U nas zreszta tez (szczesliwie) coraz mniej, ale i tak sporo.

Ciekawe jak to wyglada na treningach. Jaki serwis cwicza, czy cwicza sporo serwisow na Bartka, ile Bartek kryje?.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze:Dodatkowo szkolne błędy jak wczoraj przy zagrywce Kohuta, kiedy zagęścili pole nie bezpośrednio przed zagrywką, ale znacznie wczesniej, tak aby zagrywający spokojnie zobaczył jak stoją. Bez sensu...
No i Wlazły chyba poiprzednio chyba asekurował linię. To co, teraz nie mógł, czy Blain zapomniał, badz nie spodziewał sie?
Akurat pewnie mówisz o sytuacji gdzie był skrót. Wówczas Wlazły był w 4. strefie czyli analogicznie Skra w pierwszym ustawieniu i Uriarte wbiegający z jedynki.
Kłamca.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

kanimo pisze: A w Olsztynie Woicki i Pilina potrafia pocelowac.
Chciałem tylko dodać, że taki Zniszczoł z powodzeniem może ściągnąć Kurka z boiska.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze: Akurat pewnie mówisz o sytuacji gdzie był skrót. Wówczas Wlazły był w 4. strefie czyli analogicznie Skra w pierwszym ustawieniu i Uriarte wbiegający z jedynki.

No to vice-versa. ;)
Zresztą, ja mam nadzieję, ze to szaleństwo z szerokościa strefy odbioru jest metodą, a potem będzie normalnie. ;)
kanimo pisze: Ze jest on bronia obosieczna, to sceptycy przewidzieli.
Alez to nie tylko sceptycy przewidzieli, to wiadomo wszystkim. Chodzi tylko o to, ze Bartek w formie potrafi zbilansować grę w sposób nieosiągalny dla pozostałych przyjmujacych obecnych w Bełku.
Np https://www.youtube.com/watch?v=6Khmkjuh-hE ;)
Tylko ta forma. Mnie martwi poruszanie się Bartka na nogach, tak jakby był dosc daleki od szczytu.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

weary_skier pisze:
kanimo pisze: A w Olsztynie Woicki i Pilina potrafia pocelowac.
Chciałem tylko dodać, że taki Zniszczoł z powodzeniem może ściągnąć Kurka z boiska.
Jak Kędzierski ściągnął to Zniszczoł tym bardziej.
grzegorzg pisze: Tylko ta forma. Mnie martwi poruszanie się Bartka na nogach, tak jakby był dosc daleki od szczytu.
Ja jestem zdania, że przy Uriarte i jego stylu grania do lewego Kurka latającego nad blokiem nie ujrzymy. Akurat ja właśnie zauważyłem, że zbiera się Bartek całkiem żwawo i siła też jest ok.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Jak Kędzierski ściągnął to Zniszczoł tym bardziej.
Ok, ale traktujmy druzyny jako całośc.
ciorny17 pisze:Akurat ja właśnie zauważyłem, że zbiera się Bartek całkiem żwawo i siła też jest ok.
Obyś Ty miał rację.
kanimo

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanimo »

Akurat jesli traktujemy druzyny jako calosc to Kochanowski ma te mocna dobrze kontrolowana i moze pocelowac. Kiedys tez mial taka podcieta , uciekajaca do lini. Mogl by odgrzac na te okazje.
A jak postep Sliwki na zagrywce? Bo Wlodi miewal niezla.

Mnie tez Bartek wydaje sie poruszac troche wolniej i latac nisko. Nie analizowalam czy to z przyczyn wystaw Uriarte- bardzo mozliwe.
To chyba Stan postulowal postawienie Uriarte w warunkach, gdy musial by grac cos innego niz quicki. To ma okazje.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:A jak postep Sliwki na zagrywce?
A jak postępy w odbiorze? ;) Moze nieścisle sie wyraziełm, ale chodziło mi o to, ze Skra akurat przeciwko Olsztynowi nie musi za bardzo celować. Tuzów przyjęcia tam nie ma. tzn w sensie przyjmujacych. Także jest w stanie bez problemu sie zrewanzować.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

grzegorzg pisze: Skra akurat przeciwko Olsztynowi nie musi za bardzo celować. Tuzów przyjęcia tam nie ma. tzn w sensie przyjmujacych.
Jak rozumiem w Radomiu to są? Bo Resovia ma chyba inne zdanie ;)

Jak mówimy o zagrywających w Olsztynie, to wypadałoby wymienić tego, który robi to najczęściej w całej lidze (a wcale nie zaczyna zawsze jako pierwszy), czyli Hadravę.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Zagrywka to element, który Śliwka poprawił zdecydowanie najbardziej. Do tego Hadrava i Pliński także może być różnie.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

Pliński jest akurat zdecydowanie najsłabiej serwującym graczem Olsztyna. Zrezygnował z agresywnej formy zagrywki, sam mówi, że założył sobie przed sezonem, że on akurat będzie w tym elemencie szanował piłkę. Ale możliwe, że to nie tyle założenie, co zdrowie.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Chal pisze:Jak rozumiem w Radomiu to są? Bo Resovia ma chyba inne zdanie
W sumie fakt, jak komu "siądzie". Jednak ogólnie wydaje mi się, ze para Włodarczyk/Śliwka przyjmuje gorzej od radomskiej.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

grzegorzg pisze:Jednak ogólnie wydaje mi się, ze para Włodarczyk/Śliwka przyjmuje gorzej od radomskiej.
To prawda, ale nie popełniają wcale wielu bezpośrednich błędów.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

To tez prawda, a mi imponuje w tym wzgledzie Włodarczyk.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

grzegorzg pisze:Tylko ta forma. Mnie martwi poruszanie się Bartka na nogach, tak jakby był dosc daleki od szczytu.
kanimo pisze:Mnie tez Bartek wydaje sie poruszac troche wolniej i latac nisko.
Też to zauważyłem. Nie trzeba tutaj patrzeć na rozegrnie Uriarte, bo Bartek już w polu serwisowym jest bardzo ociężały. Nawet w ataku pomyliłem go (oglądając mecz w TV) z Szalpukiem, bo tak tragicznie składał się do jego wykonania. Co jeszcze... Bartek zawsze miał zasięg w ataku 370cm - 375cm, a przed tym sezonem zmierzyli mu "zaledwie" 360cm (widać, że skacze niżej). Nie wygląda to dobrze.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

aezakmi pisze: Co jeszcze... Bartek zawsze miał zasięg w ataku 370cm - 375cm, a przed tym sezonem zmierzyli mu "zaledwie" 360cm (widać, że skacze niżej). Nie wygląda to dobrze.
Jak ja kocham takie cyferki. Ten wynik osiągają w próbach na sucho, a meczowe wartości nawet dla skoczków to max 3.5, przeważnie środkowi i tyle. Antenkę masz na 3.23 i zobacz z jaką częstotliwością piłka ma pułap zbliżony do czubka antenki.
Kłamca.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Wiem, że trochę offtopuje, ale z takich ciekawostek, to ostatnio Lebedew opublikował zestawienie "wysokości skoków" Muzaja w czasie meczu. Jeden rekordowy miał równe 116 cm. Warto dodać, że Muzaj atakował z drugiej linii a atak poszedł nad Drzyzgą.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iron »

weary_skier pisze:Wiem, że trochę offtopuje, ale z takich ciekawostek, to ostatnio Lebedew opublikował zestawienie "wysokości skoków" Muzaja w czasie meczu. Jeden rekordowy miał równe 116 cm. Warto dodać, że Muzaj atakował z drugiej linii a atak poszedł nad Drzyzgą.
W komentarzu dodał, że zasięg Muzaja w tym ataku to 386 cm :o Nawet jeśli zastosować jakiś margines błędu to i tak robi to wrażenie.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Zasięg tak naprawdę nic nie daje, jeśli zawodnik nie potrafi z niego korzystać.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Matakujce »

BadTrue pisze:Zasięg tak naprawdę nic nie daje, jeśli zawodnik nie potrafi z niego korzystać.
Jak widać Muzaj sobie radzi. To jest jeszcze młody zawodnik i pod okiem dobrego szkoleniowca powinien się rozwijać.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

ciorny17 pisze:Jak ja kocham takie cyferki. Ten wynik osiągają w próbach na sucho, a meczowe wartości nawet dla skoczków to max 3.5, przeważnie środkowi i tyle. Antenkę masz na 3.23 i zobacz z jaką częstotliwością piłka ma pułap zbliżony do czubka antenki.
Mówimy o Kurku, który z zasięgu potrafi korzystać. No i ja również kocham cyferki i dlatego Wilfredo Leon gra w Kazaniu, a nie np. Buszek. Jak na sucho skaczesz 370, a potem 360 to w warunkach meczowych również będziesz skakał niżej - przecież to jest oczywista oczywistość (fizyka).
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

aezakmi pisze:Mówimy o Kurku, który z zasięgu potrafi korzystać. No i ja również kocham cyferki i dlatego Wilfredo Leon gra w Kazaniu, a nie np. Buszek. Jak na sucho skaczesz 370, a potem 360 to w warunkach meczowych również będziesz skakał niżej - przecież to jest oczywista oczywistość (fizyka).
Akurat moim zdaniem Kurek nie korzysta ze swojego zasięgu, tak jak powinien, fakt że dostaje często złe piłki ale nawet jak są niezłe, to często "zagina" piłkę. Pewnie to kwestia czasu i ilości grania i wróci do dawnej dyspozycji.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

aezakmi pisze:Mówimy o Kurku, który z zasięgu potrafi korzystać. No i ja również kocham cyferki i dlatego Wilfredo Leon gra w Kazaniu, a nie np. Buszek. Jak na sucho skaczesz 370, a potem 360 to w warunkach meczowych również będziesz skakał niżej - przecież to jest oczywista oczywistość (fizyka).
Obrazek
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Matakujce »

Chal pisze:
aezakmi pisze:Mówimy o Kurku, który z zasięgu potrafi korzystać. No i ja również kocham cyferki i dlatego Wilfredo Leon gra w Kazaniu, a nie np. Buszek. Jak na sucho skaczesz 370, a potem 360 to w warunkach meczowych również będziesz skakał niżej - przecież to jest oczywista oczywistość (fizyka).
Obrazek
Nie zasięg a technika...
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Ehhh to prawda, to co czasami Antiga robił z piłką to była magia.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

Przecież Giba to był mega dynamiczny siatkarz, skoczek o potężnej sile uderzenia. I nie patrz na zasięg w ataku z Wikipedii, bo co do Giby to podali jakieś błędne dane. Nie powiesz mi, że skakał niżej od Buszka: https://www.youtube.com/watch?v=BwaU_ZqzL84
Zresztą ja pisałem o Kurku i o tym, że skacze niżej, co już widać w meczu i przekłada się na jego ataki. Wiem, że zasięg to nie wszystko, ale u Kurka to obecnie jedna ze składowych, która powoduje, że gra słabiej.
Matakujce
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2014, o 15:30
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Matakujce »

Raczej te 3,2m są realne. Chyba w Polska 2014 w studio była pogawędka o zasięgu Giby. Zobacz że ma głowę lekko ponad siatką z bocznej kamery.
kanimo

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanimo »

Faktem jest, ze Bartosz jest graczem znacznie bardziej fizycznym.
Jak z fizyka gorzej to wartosc jego spada. Nadrobic moze blokiem i doswiadczeniem jak przestanie sie frustrowac.

Para Penczew/Kurek jakas gorsza od Wlodarczyk/ Sliwka w przyjeciu nie jest. Powiedziala bym, ze lekko lepsza (od kilku kolejek nie widzialam Sliwki). Ale chyba jeszcze nie tak dawno byl zastepowany przez Buchowskiego. Wiec zalezy jak siadzie zagrywka. Atut wlasnej hali po stronie Indykow.
krzysiu
Posty: 5485
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: krzysiu »

Nie wiadomo czy miał 3,2 bo w Brazylii inaczej podobno liczą :) ale napewno 360 nie miał :)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

krzysiu pisze:Nie wiadomo czy miał 3,2 bo w Brazylii inaczej podobno liczą :)
A no właśnie, może tam inaczej liczą (fivb często podaje niższe niż w Polsce więc może tak być). Ja osobiście nie wierzę, że skakał niżej od np. w sumie podobnie grającego Kubiaka.
kanimo pisze:Faktem jest, ze Bartosz jest graczem znacznie bardziej fizycznym.
Jak z fizyka gorzej to wartosc jego spada.
Do playoff może wejdzie na swój odpowiedni poziom, jak w ogóle wejdą do półfinału.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”