Skra Bełchatów

jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jinx »

Murilo0 pisze:Savani to byłaby bomba, strasznie chciałbym go widzieć w Pluslidze.
Serio bomba? Kilka lat temu może...
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

leeon pisze:Idąc tokiem myślenia Piechockiego będzie to lepszy zawodnik od Cebuli.
lepszy=tańszy :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:OK, mój typ - Savani. Odchodzi z Turcji, bo chyba nie zostanie w Ankarze, do Włoch nie wróci, bo nikt o tym nie pisze, nie znalazłem żadnego info na jego temat, a zgaduję, że jednak do Skry przyjdzie ktoś znany, skoro Cebulj za słaby. A skoro tak, to Piechocki musiał znaleźć kogoś znanego, co z tego, że na (sportowej) emeryturze.
No to by było już zupełnie nieracjonalne. Siatkarz prawie 36 letni, niezbyt wysoki, który całą karierę bazował głównie na swojej dynamice, a nie na technice. Marketingowo może można to jeszcze sprzedać, natomiast sportowo taki transfer Skrze się nie kalkuluje
barti522 pisze:Pytanie tylko kto z wolnych zawoników jest wg Piechockiego lepszy niż Cebulj , bo chyba nie Aleksiev ? :)
Można postawić na doświadczenie, albo odwrotnie na młodość i fantazję, czyli podejrzewam, że będzie to właśnie albo Todor Aleksiew, albo Bruno Lima. Obaj reprezentanci swoich krajów, obaj zawodnicy pierwszych "6" w poprzednim sezonie olimpijskim (choć aktualnie nie gra w kadrze ani jeden, ani drugi)

Skoro Nathana Wounembaina w drużynie mistrza Francji miałby zastąpić Rozalin Penczew, to z kolei dla Argentyńczyka nie ma już tam specjalnie miejsca.
Kali BBTS
Posty: 461
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Kali BBTS »

ldz pisze:
compact pisze:
Mierzący 196 cm wzrostu zawodnik słynie z bardzo mocnego ataku, a jego dużym atutem jest to, że uderza piłkę lewą ręką. A tacy gracze są bardzo trudni do zatrzymania.
pod warunkiem, że trafiają w boisko 8-) 8-)
Oraz gdy nie są blokowani jedną ręką tak jak Szymka zablokował Kwas
Naprzód małymi łyżeczkami :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Savani grał okej w Turcji, ale najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, jako uzupełnienie składu - dobry gracz, ale chyba nic więcej.

Ale to czysty strzał z mojej strony - ale czy jesteście w stanie przywołać jakieś znane, lepsze niż Cebulj nazwisko, które pozostaje bez kontraktu - niż właśnie Savani?

Bo @drukjul pisze o Bruno Limie, ale dlaczego w kalkulacji Piechockiego to miałby być lepszy zawodnik niż Cebulj? Za to Savani - były kapitan reprezentacji Włoch, topowy siatkarz na swojej pozycji przed laty, którego sytuację Piechocki z powodu odejścia Kurka do tego samego klubu, w którym Włoch grał w poprzednim sezonie - Ziraatu Ankara - być może bardzo dobrze poznał, dla zarządu Skry może być bardziej interesującym nazwiskiem.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: barti522 »

Swoją drogą ciekawe, że Conte dalej zamierza zostać w Chinach, ktoś wie kto tam z zagranicznych gwiazd oprócz niego zagra w tym roku? Bo Sander, Camejo, Grozer się ewakuowali.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

madlark pisze:
leeon pisze:Idąc tokiem myślenia Piechockiego będzie to lepszy zawodnik od Cebuli.
lepszy=tańszy :D
Trzeba szukać pozytywów. Jak w słynnym artykule po odejściu Tille.

Facu dziwnie się zachowuje. Cóż może odpocząć woli udając że gra w siatkówkę...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Ten trop chiński nie jest chyba tak abstrakcyjny, bo nie znalazłem żadnego potwierdzenia, ze na przyszły sezon zostanie tam Leonardo Leyva - zresztą wygląda na to, ze kosztem żeńskiej ligi, ta męska mocno się oslabi.

Poszukiwania trwają dalej. :P
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: SerCos »

StanLee pisze:Ale to czysty strzał z mojej strony - ale czy jesteście w stanie przywołać jakieś znane, lepsze niż Cebulj nazwisko, które pozostaje bez kontraktu - niż właśnie Savani?
Leonardo Leyva :P
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Noworoczny »

Kto by nie był, ja i tak się cieszę, że Domino nie idzie do Skry. Po odejściu Jurka to podwójna radość. Jak jeszcze Patryk będzie rezerwowym, będę mógł z czystym sumieniem kibicować ich przeciwnikom.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, o 20:37 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ldz »

wiesz co Noworoczny, masz masę innych wad, ale mógłbyś już przestać robić te celowe błędy ortograficzne, bo to przestało śmieszyć, a zaczyna wk.....ać.

ja po prostu na przyszły sezon wykupię w Tesco cały zapas chipsów, do tego colę i spokojnie będę oglądać tą żółtą komedię z elementami czarnego humoru. Bezemocjonalnie na zasadzie "xD".
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Skra Bełchatów

Post autor: dezerter »

Szampon093 pisze:Romac był juz dogadany z 1 ligą, ale wybral Skre.. Nie wiem co sobie ten chlopak wyobraza.
A wiesz może z kim?
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: barti522 »

Nysa go chciała.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aershis »

StanLee pisze:Savani grał okej w Turcji, ale najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, jako uzupełnienie składu - dobry gracz, ale chyba nic więcej.
A Ty tu Garretta krytykowałeś :D
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, o 08:03 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie na temat - nie spamuj
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

Aershis pisze:
StanLee pisze:Savani grał okej w Turcji, ale najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą, jako uzupełnienie składu - dobry gracz, ale chyba nic więcej.
A Ty tu Garretta krytykowałeś :D
Muagututia to przyjmujący "defensywny", mający niezłą zagrywkę, ale mało skuteczny w ataku, szczególnie na wysokiej piłce, natomiast walory Savaniego wszyscy chyba znamy. Włoch kiedy jest w dobrej dyspozycji potrafi ciągnąć grę swojego zespołu w ofensywie, dołożyć do tego nawet kilka asów serwisowych z rzędu, ale przyjęcie przez całą karierę miał raczej dosyć słabe.

Jego statystyki z Turcji z poprzedniego sezonu pokazują, że mimo upływu lat niewiele się tutaj zmieniło - skuteczność ataku nadal b.dobra 51%, efektywność ataku po odliczeniu błędów własnych i ataków zablokowanych również b. przyzwoita - 37%, zagrywka - już tylko przeciętna (19 asów, 81 błędów na 240 wykonywanych zagrywek), ale przyjęcie w punkt to tylko 50 piłek na 302 w całym sezonie, czyli 16.6%

http://tvf-web.dataproject.com/Statisti ... =20&PID=46

Przy czym są to statystyki zbiorcze za cały sezon, łącznie z fazą play-off gdzie Savani wypadł zresztą najlepiej. W sezonie zasadniczym miał problemy z barkiem, musiał leczyć się we Włoszech i w związku z tym opuścił blisko połowę meczów ligowych swojej drużyny (rozegrał tylko 12 spotkań i 44 sety)
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: mac 1 »

Przecież Romać i tak nie będzie grał bo jest Mariusz a tańszy od Witczaka na pewno. Przyjmujący, że niby z Conte rozmawiali :] Nie wiem kto będzie przyjmującym Skry do pary z Nico ale ........ no właśnie na nic się nie nastawiam, może Piechocki zaskoczy. Tyle czekałam, mogę poczekać jeszcze trochę :)
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

ciorny17 pisze:Było 7 lat tłustych, teraz mamy już 6 lat nijakich. Ciekawe jakie będą kolejne. Czyżby, podobnie jak Zaksa, musimy swoje odczekać na kolejne duże sukcesy?
Czyzby Piechocki zbil jakies lustro? xD
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: rafael86 »

StanLee pisze:Ten trop chiński nie jest chyba tak abstrakcyjny, bo nie znalazłem żadnego potwierdzenia, ze na przyszły sezon zostanie tam Leonardo Leyva - zresztą wygląda na to, ze kosztem żeńskiej ligi, ta męska mocno się oslabi.

Poszukiwania trwają dalej. :P
To byłby moim zdaniem świetny transfer Skry. Zaryzykuje stwierdzenie, że "Leo" zrobiłby w Polsce furorę nie mniejszą niż Oliva.
Także jeśli gość jest dostępny na rynku, a Skra chce grać o coś więcej niż 3 miejsce to powinna zrobić wszystko by go ściągnąć :)

Romać - no cóż... jest jaki jest. Szału nie ma, ale też póki Mariusz będzie stawiany jako nr 1 to żaden inny dobry atakujący nie będzie chciał stać w Skrze w kwadracie.
Camillo Marcotti

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak już jedziemy zabytkami to ja bym zamiast Savaniego bardziej widział Marshalla. Był przymierzany do Rzeszowa, a nie słyszałem, by gdzieś podpisał, więc możliwe, że jest wolny. I wydaje mi się że wniósłby więcej niż taki Savani. Tylko że zarówno jeden jak i drugi są ruchami na maksymalnie sezon, bo jednak to już schyłek kariery i za rok będzie ten sam problem.

Mam jednak, już tak bardziej serio, bo w tego Marshalla to nie wierzę, że Piechocki wykopie kogoś z Brazylii. I tu są generalnie dwa wyjścia: albo wykopie drugiego Fontelesa, albo drugiego Loha. Pytanie jak trafi. Chyba nigdzie indziej nie idzie znaleźć jeszcze jakiegoś sensownego zawodnika, który nie byłby stary, niedoświadczony albo po przejściach.

Albo może niech Piechocki pogada ze Zlatanovem, żeby jeszcze sezon popykał, jak już jedziemy old-schoolowymi siatkarzami :]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: StanLee »

Jaki Marshall? Leo ma jeszcze jeden rok kontraktu w Piacenzy, i nikt go nie łączył z Resovia. :P
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: drukjul »

Jeżeli chodzi o realne kandydatury, to myślę, że całkiem możliwy jest też come back do Skry Cupkovica. Wszyscy zagraniczni zawodnicy Olympiakosu - Lieberman Agamez, Justin Duff - o którym wiemy już że trafi do Szczecina, czy właśnie Cupković opuścili po sezonie grecki klub, a nie słyszałem żeby serbski przyjmujący gdzieś już nowy kontakt podpisał.

Podjerzewam, że gdyby prezesowi Piechockiemu udało się ponownie ściągnąć Serba do Bełchatowa, to wszyscy kibice Skry byliby zadowoleni, to to końcu zadomowiony już w Bełchatowie i bardzo lubiany zawodnik, choć sportowo w Skrze, gdzie był wiecznym rezerwowym na pewno do tej pory nie do końca spełniony. Teraz może wreszcie miałby szansę zostać liderem zespołu - sądzę, że na tyle poprawił aspekty techniczne, głownie przyjęcie, że jest teraz już na to gotowy.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: adamow »

To nie ma znaczenia czy zawodnik ma kontrakt czy nie - kontrakt zawsze można rozwiązać. Zdziwiłbym się gdyby Skra w miejsce Kurka postawiła na Marshalla (nieważne czy Leo czy NIco) bo jeden ma już swoje lata i nie będzie fruwał jak kilka/-naście lat temu a drugi to jednak nie ten poziom potencjału ofensywnego co Kurek. Aby puszczenie Kurka do Turcji miało jakikolwiek sens to musi przyjść zawodnik, który wniesie więcej niż dawał Bartosz.

Trzeba pamiętać, że w Skrze zwolniły się bardzo duże kontrakty - Kurek, Winiar, Nico a nawet Szalpuk (jak na swoje umiejętności i pozycję 3 przyjmującego to kontrakt miał gwiazdorski) a przyszli tylko Czarnowski (trochę taniej niż Jurek) Łomacz (~70% wartości Uriarte) i Romać (groszowa sprawa) więc Skra ma olbrzymi budżet na pierwszego przyjmującego i należy tu oczekiwać zawodnika ze ścisłej światowej czołówki o zdecydowanie ofensywnym usposobieniu. Myślę, że Anderson i Leon są nie do wyjęcia z Zenitu podobnie jak Juantorena z Lube ale już np. takiego Zaytseva z Perugii można by wziąć i byłby to super transfer w miejsce Kurka. Oczywiście to tylko przykład i nie twierdzę, że to będzie akurat Ivan ale oczekuję kogoś z tej półki.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Aranger »

adamow pisze:Myślę, że Anderson i Leon są nie do wyjęcia z Zenitu podobnie jak Juantorena z Lube ale już np. takiego Zaytseva z Perugii można by wziąć i byłby to super transfer w miejsce Kurka. Oczywiście to tylko przykład i nie twierdzę, że to będzie akurat Ivan ale oczekuję kogoś z tej półki.
O Panie, teraz to odleciałeś bardzo wysoko. Gdzieś w okolice Marsa. xD
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

drukjul pisze: to myślę, że całkiem możliwy jest też come back do Skry Cupkovica.
Podjerzewam, że gdyby prezesowi Piechockiemu udało się ponownie ściągnąć Serba do Bełchatowa, to wszyscy kibice Skry byliby zadowoleni
.

Bez mrugnięcia obalam tę teorię.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: adamow »

Aranger pisze:
adamow pisze:Myślę, że Anderson i Leon są nie do wyjęcia z Zenitu podobnie jak Juantorena z Lube ale już np. takiego Zaytseva z Perugii można by wziąć i byłby to super transfer w miejsce Kurka. Oczywiście to tylko przykład i nie twierdzę, że to będzie akurat Ivan ale oczekuję kogoś z tej półki.
O Panie, teraz to odleciałeś bardzo wysoko. Gdzieś w okolice Marsa. xD
Spadłem bardzo nisko, gdzieś w okolice Merkurego jak zobaczyłem transfery Sovii więc liczę, że chociaż drugi z naszych eksportowych klubów przed kolejnym sezonem się wzmocni a nie osłabi ;D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Simao »

Tak realnie oceniając stan faktyczny na dzień dzisiejszy, to Skra ma mocno przeciętną drużynę. Podkreślam, na dzień dzisiejszy chyba najmniejszy potencjał od lat. Nie ma się co oszukiwać, że przyjdzie jakiś świetny przyjmujący. To chyba takie zaklinanie rzeczywistości, ze strony kibiców Skry. W świetle tych transferów, Resovia która nie będzie nawet grac w LM nie wygląda najgorzej. Jednak, co stwierdzam z przykrością, obecnie w lidze jest równia pochyła. Poziom sportowy jest na coraz niższym poziomie. Wszystko bierze swój początek u samej góry. Mam na myśli nieudolnych działaczy i związek. Beznadziejny system szkolenia. W takim kraju jak Polska, gdzie siatkówka jest bardzo popularna co roku powinno być kilku młodych talentów z dużymi perspektywami na przyszłość. U nas tego brakuje, taka Francja gdzie siatkówka nie ma dużego znaczenia, ma wielu młodych, świetnych technicznie i utalentowanych zawodników. To moje subiektywne zdanie, jednak w Polsce mamy słaby system szkoleniowy. Dużo młodych zawodników jest marnowanych. Widać to np. w elemencie zagrywki. Gdzie nasi młodzi w porównaniu do swoich rówieśników z Rosji, Francji, USA, Serbii, można jeszcze kilka państw wymienić,wyglądają żałośnie. Zagrywka takiego Śliwki, Szalpuka, to jest dla mnie śmiech. To ma być przyszłość polskiej siatkówki. Amerykanie w ich wieku jak Sander już odgrywali znaczące role w swoich drużynach. Takie są fakty. Taki Szalpuk nie ma ani zagrywki, ani przyjęcia, atak przeciętny, mocno niestabilny. To jest tylko moje subiektywne zdanie, każdy może mieć inne. Jednak tak patrząc realnie, nie na tych stronniczych, zaklinających rzeczywistość "ekspertów" w polskiej siatkówce robi się nieciekawie. Za równo w tej ligowej, jak i reprezentacyjnej. Można mówić o pewnego rodzaju kryzysie. Największy problem to przyjmujący i rozgrywający. Obecnie mamy raczej wystawiających. Na dodatek nie do końca dokładnych. W najbliższym czasie będzie ciężko o jakiekolwiek medale. To, że na zbliżających się ME możemy nie zdobyć żadnego medalu jest jak najbardziej realne. W ogóle by mnie to nie zdziwiło. Będzie o to ciężko, realia są jakie są. Na Kurka nie ma co liczyć, on już najlepsze swoje lata ma za sobą. Trzeba raczej podążać śladem USA i Rosjan. Jednak ich młodzi zawodnicy obecnie są o krok przed naszymi. W szczególności skrzydłowych mam na myśli. Abstrahując już od przeciwników i zwolenników. Taki Leon jest bardzo potrzebny naszej kadrze, jeśli realnie chcemy walczyć o medale. Jednak nasi nieudolni działacze nawet tego nie potrafią dobrze zrobić. Wciąż nie może nas reprezentować i przez jakiś czas jeszcze nie będzie. Zobaczymy czy w ogóle kiedyś będzie. My natomiast nie możemy wyszkolić takiego zawodnika w kraju o takim potencjale ludnościowym, gdzie siatkówka jest tak popularna. To nie świadczy o nas najlepiej. To jest możliwe, np. Kurek za swoich młodych lat. Moim subiektywnym zdaniem absurdalnie wtedy prezentował najwyższy poziom sportowy. Był jeszcze Wlazły, Guma, Winiar w sile wieku. Naprawdę zaliczaliśmy się do ścisłej światowej czołówki. To już przeszłość. Teraz trzeba na nowo odbudowywać naszą siatkówkę, szukać nowych zawodników, aby utrzymać ciągłość. Trzeba dawać dużo więcej szans gry w kadrze np. Muzajowi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Na stronie której nazwy nie wolno tu wypowiadać piszą o sensacyjnym transferze Romacia. Nie wiem co tam biorą ale niech biorą pół. Reszta dla mnie po takich sensacjach xD.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Szampon093 »

leeon pisze:Na stronie której nazwy nie wolno tu wypowiadać piszą o sensacyjnym transferze Romacia. Nie wiem co tam biorą ale niech biorą pół. Reszta dla mnie po takich sensacjach xD.
PolsatSport wczoraj w naglowku napisal ,, Wielkie wzmocnienie"..
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: krzysiu »

Wg.łódzkiej prasy Conte zostaje w Chinach bo niby z nim Skra rozmawiała
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”