ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: PabloFX »

Wg moich informacji, będą szukać innego trenera, jednak w przypadku gdy nikt rozsądny nie będzie dostepny to "Pan Sygnecik" będzie prowadzić ZAKSę w następnym sezonie.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: aezakmi »

Castard8 pisze:(...) formuła Toniuttiego po prostu z roku na rok sie wyczerpuje.
Neroj chętnie wróciłby do plusligi. :]
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Castard8 »

aezakmi pisze:
Castard8 pisze:(...) formuła Toniuttiego po prostu z roku na rok sie wyczerpuje.
Neroj chętnie wróciłby do plusligi. :]
zeby było jasne, nie mówię tu o wywalaniu Toniuttiego, tylko o zatrudnieniu trenera, który nie uważa, że wszystko samo sie wygra, a jemu wystarczy robić tylko kretyńskie miny i podwijać rękawki w białej koszuli. Myślę, że Toniutti jest na tyle świetnym materiałem zawodniczym, że czas delikatnie skorygować styl gry ZAKSY
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanap »

Castard8 pisze:... że czas delikatnie skorygować styl gry ZAKSY
Taki trener z miejsca powinien być wywalony. Gdzie uczyć rozgrywania zawodnika, który jest jednym z najlepszych zawodników na świecie na tej pozycji. To absurd. Problemem ZAKSy nie był rozgrywający tylko przyjęcie, które powodowało iż rozgrywający musiał biegać za piłkami, zawodnicy mieli sytuacyjne piłki na wysokim bloku i sobie z tym nie radzili. Dodatkowo forma całego zespołu jest zdecydowanie nie zadowalająca. Słaba zagrywka i blok.

Spokojnie Toniutti i tak nie będzie wiecznie siedział w pluslidze, a już są ludzie którzy by się go pozbyli.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: aezakmi »

kanap pisze:
Castard8 pisze:... że czas delikatnie skorygować styl gry ZAKSY
Problemem ZAKSy nie był rozgrywający tylko przyjęcie, które powodowało iż rozgrywający musiał biegać za piłkami, zawodnicy mieli sytuacyjne piłki na wysokim bloku i sobie z tym nie radzili. Dodatkowo forma całego zespołu jest zdecydowanie nie zadowalająca.
No właśnie. Styl Zaksy wg mnie jest OK. Zabrakło wykonawców na skrzydłach. Ten najważniejszy, czyli Deroo został kompletnie zajechany fizycznie. Buszek również notował powolny zjazd w dół.
O Kaczmarka w przyszłym sezonie jestem jakoś spokojny, ale potrzebne są wzmocnienia na przyjęciu i fakt - przydałby się bardziej rozsądny trener.
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: woli »

Serio ktoś uważa, że problemem jest Toniutti? Słońce za mocno przygrzało?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

aezakmi pisze:Ten najważniejszy, czyli Deroo został kompletnie zajechany fizycznie
Ale przecież Deroo w drugim meczu finałowym grał świetnie, szczególnie jak na "zajechanego". ;)
Może rzeczywiście problem tkwi w trenerze, ale podobnymi argumentami trudno tego dowieśc.
dankwi
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2014, o 18:12
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: dankwi »

[ingerencja moderatora]
Po raz kolejny potwierdza się, iż bez psychologa to my, Polacy nie postawimy tej kropki nad i.
Tak na świeżo, jak patrzę na ten mecz, to Zaksa bez mała dominowała przez 4 sety.
No ale trzeba mieć jaja by przeciwnika dobić.

Za "sukcesy" w tym sezonie głową powinien zapłacić trener.
I najlepszą ilustracją przypadkowości sterowania tą łodzią niech będzie fakt, iż to Rafał Szymura walczy na poziomie w meczu o brąz. Ten Rafał Szymura, który przez sezon się kisił a okazuje się, że umiejętności są.
Cóż, zabrakło niewiele, ale wnioski trzeba wyciągnąć.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, o 16:36 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kropka nie sprawi, że wulgaryzm przestaje być wulgaryzmem
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: hardy »

Równie dobrze mogło się okazać że Rejno mógł odpalić jakby dostał szansę.
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Mam nadzieję, że Zaksa pozyska dobrego obcokrajowca na przyjęcie. Jeśli tak będzie to Szymura jest dla mnie 3 opcja na przyjęciu, a co wtedy że Śliwka? Może powinien zmienić klub? Trener musi odejść.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanap »

grzegorzg pisze:Ale przecież Deroo w drugim meczu finałowym grał świetnie, szczególnie jak na "zajechanego". ;)
Może rzeczywiście problem tkwi w trenerze, ale podobnymi argumentami trudno tego dowieśc.
Trener swoją drogą, czy Deroo grał świetnie, ja się z tym nie zgodzą wiedząc jak Belg grał jeszcze kilka miesięcy temu. Teraz jego gry można się czepiać. Drugi set w końcówce dwie piłki do Deroo i po secie niestety, najpierw splasował i strata punktu, dostał drugi raz na poprawę i zaatakował bezpośrednio w aut, po secie.

Buszek odchodzi no i myślę, że dobrze dla ZAKSy. Szymura pokazał, że może grać na fajnym poziomie, przychodzi Śliwka, który z przyjęciem faluje, w ataku gra nie najgorzej. Czy będzie w ZAKSie trener, aby Śliwkę trochę podszkolił w przyjęciu? Po sezonie reprezentacyjnym tacy zawodnicy jak Deroo czy Toniutti mogą być zajechani jak konie po westernie, ale pewnie ludzie z klubu to przewidzieli w budowaniu zespołu na sezon 2018/2019.

Wstydu za mecz z Perugią nie ma gdyby trochę siatkarskiego szczęścia było przy ZAKSie mogło być 3:0 i pokonanie zespołu z budżetem możliwe, że największym w serie A.
kanimo

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanimo »

Wezcie pod uwage, ze Rafal Szymura mial kiedys spore klopoty z kolanami ( w czasach kadecko juniorskich). To fajny zawodnik i najwyrazniej opanowal w duzej mierze problemy przy graniu pod presja ale nie wiem, czy w szostce by pociagnal caly sezon.
Choc oczywiscie powinien pograc znacznie wiecej.
O Krzysku Rejno nie wspominam, bo szkoda gadac.
Oby w nastepnym sezonie dostal wiecej szans.

Zycze Zaksie zmiany trenera. Gardo jakos mnie nie przekonuje. Argument @grzegorza o metodzie startowej tez nie. Nie przy tej ilosci grania, ktora niektorzy zawodnicy podnodza jako argument przed powrotem do PL.
Wpuszczeniem Jungiewicza na jedyny i najwazniejszy potwierdzil moje odczucia.
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanap »

Rejno pamiętam jeszcze sprzed dwóch lat wtedy wchodzi w ZAKSie na zmiany nie miał najgorszego bloku, niezłą zagrywkę typu flot radził sobie w ataku a u Gardiniego na podniesienie bloku wchodzi atakujący, przyjmujący tylko nie Rejno, o co w tym chodzi to nie mam pojęcia?
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: zibibobi »

Dzisiejszy mecz Zaksy odzwierciedla cały sezon tego klubu. Grają dobrze, prowadzą, do pewnego momentu wszystko jest ok i ... nie potrafią postawić kropki nad "i". Szymura pokazał się z dobrej strony, Rejno został upokorzony przez Gardiniego. Nie wiem czym ten chłopak zasłużył sobie na takie traktowanie, bo na pewno nie brakiem umiejętności sportowych. Czasami odnosiłem wrażenie, że gdyby trzeba było wstawić zawodnika na podwyższenie bloku czy na zagrywkę, to Rejno byłby przewidziany w kolejce nawet za Banachem. Wstydu nie było, straconej szansy szkoda. Mam na myśli zarówno lig, jak i PP a także dzisiejszy mecz.
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: liniaprosta »

kanap pisze:Rejno pamiętam jeszcze sprzed dwóch lat wtedy wchodzi w ZAKSie na zmiany nie miał najgorszego bloku, niezłą zagrywkę typu flot radził sobie w ataku a u Gardiniego na podniesienie bloku wchodzi atakujący, przyjmujący tylko nie Rejno, o co w tym chodzi to nie mam pojęcia?
Mam nadzieje, że Lebedev da mu szansę na grę w Zawierciu i pokaże w pełni na co go stać razem z Semeniukiem, który dzisiaj również nie dostał szansy chociaż na chwile za Deroo (nie liczę tej zmiany za Torresa).
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

kanap pisze:
grzegorzg pisze:Ale przecież Deroo w drugim meczu finałowym grał świetnie, szczególnie jak na "zajechanego". ;)
Może rzeczywiście problem tkwi w trenerze, ale podobnymi argumentami trudno tego dowieśc.
Trener swoją drogą, czy Deroo grał świetnie, ja się z tym nie zgodzą wiedząc jak Belg grał jeszcze kilka miesięcy temu. Teraz jego gry można się czepiać. Drugi set w końcówce dwie piłki do Deroo i po secie niestety, najpierw splasował i strata punktu, dostał drugi raz na poprawę i zaatakował bezpośrednio w aut, po secie.
Ale w koncówce meczu trzymał prawie cały atak, bez błedów. Między innymi pamietam takiego pajpa, którego zaatakował ręka zgięta w pół, a jednak bardzo mocno. W przyjęciu grał świetnie. Oczywiście, może grał bez "błysku geniusza", ale jak pokazuje chocby dzisiejszy mecz Leona, tak grac się zawsze nie da. Zresztą, statytsyki też sa absolutnie po stronie Belga i to z przymujacych obu ekip.
Jakos nie zauwazyłem, aby w podobnym stopniu ktoss ię czepiał Toniuttiego, a np w tym meczu tzn drugim finałowym, kilka wystaw do Torresa zwyczajnie połozył.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: pietrus72 »

Dla Zaksy skończył się sezon.
MP - nie obroniony-srebro
PP- nie obroniony - odpadnięcie w półfinale
SPP -przegrany ze Skrą
LM - finał -4 miejsce
Z tych wszystkich celów został tylko wykonany jeden cel -Final four ,bo tak przed sezonem w jednym artykule Zarząd i ekipa miała za zadanie wykonać przynajmniej 2 cele bo były ważniejsze ,Super Puchar Polski był przedsmakiem żeby już na początku zdobyć trofeum,a Liga Mistrzów to poprawa dobrego wyniku z poprzedniego sezonu po odpadnięciu z Bielgorodem.

Teraz będzie analiza całego sztabu poprzez Zarząd Klubu.Gardini jak to mówią róznie na niego -pan sygnecik czy włoska konserwa ma jeszcze rok kontraktu w klubie ,podpisał na 2 lata umowę,ale jest jedno ale,,,klauzula dotycząca nie zrealizowania wspomnianych celów.
Mamy efekt całego sezonu,granie całą szóstką ,kontuzja Deroo,słaba forma podczas MP, i jeszcze wiele można wymienić atrybuty jakim się zakończył dla nas sezon.
Z ekipy odejdą Falaschi według wszystkich info ,Buszek ,Torres,Semenik ,Rejno i Banach prawdopodobnie.
Semeniuk i Rejno chcieli grać i nie dziwię sie decyzjom, Rejno od jakiegoś jest pomijany w składzie,mimo słabej formy Bieńka czy Wiśni..ale czuję ze podpadl Gardiniemu.
Jungiewicz do bloku za Toniuttiego to pomyłka w celu taktycznym bo jest wysoki? a może ma lepszą skuteczność w bloku że wszedł trzy -cztery razy na boisko??
Ale na pewno jeszcze jest w naszym skladzie na przyszły sezon,będzie zmiennikiem Kaczmarka.Ogólnie nie wiem czym go ściągnęli do nas bo dobrze punktujący w Bundeslidze? to przepaść naszej ligi w stosunku do nich ,tam tylko dwa kluby mocne a reszta jest średniawa...a oni pomyśleli że on taki dobry i zdobywa pkt? bezsens..
Śliwka przychodząc do nas na pewno będzie w kwadracie bo Deroo nr.1 potem jakiś zagraniczny o ile przyjdzie to nr.2 a Szymura będzie nr.3 ..no i wielkie pytanie co zrobią z trenerem ,skoro może czymś się wybronić podczas całej oceny ,mimo przegranego całego sezonu.No i pytanie jaka jest klauzula tej umowy dwuletniej,jesli zrobi nie wykonanie zadania przez Zarząd?
Jedno jest ale,,,przed sezonem sam powiedział że będziemy walczyć na 3 frontach i zdobyć MP czy PP,mamy wszystkich graczy do dyspozycji i będę taktycznie zmieniał skład ,bo czeka nas ciężki sezon... po sezonie powiedział że nie przegraliśmy sezonu ,mamy srebro ,awans do FF itd..i wiecznie nie możemy wszystkiego wygrywać...wtf?
Od meczu z Treflem u siebie 2-3 zaniżona forma aż do końca rozgrywek,teraz mamy do kolejnego sezonu 4 porażki pod rząd.Dawno tak nie mieliśmy w naszych szeregach.
bono
Posty: 3543
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: bono »

Wystarczyło mieć trenera z jajami i mózgiem.Nie zajechać Derro,rotować Rejno,Semeniukiem i Falaskim a za drewno Buszka wrzucić do 6 Szymure.

Spokojnie kosztem gorszej gry w I rundzie ustawiając formę na kwiecien/maj Zaksa zdobyła by MP i co najmniej brąz LM.

Czekam na aut "sygnecika"
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: kanap »

grzegorzg pisze:...Zresztą, statytsyki też sa absolutnie po stronie Belga i to z przymujacych obu ekip.
Jakos nie zauwazyłem, aby w podobnym stopniu ktoss ię czepiał Toniuttiego,....
No tak Deroo grał dobrze, ale napisałeś, że grał "świetnie". Zakładając, że to prawda to jak określić grę Deroo sprzed kontuzji kostki?
Co do Toniuttiego jest takie powiedzenie "jak się chce psa uderzyć, kij się znajdzie ". Każdy na przestrzeni meczu jakieś błędy popełni. Zaksa nie zagrała źle z Perugią tylko brązu nie ma, ale taki jest sport.

Ciekawe czy przyjdzie zagraniczny przyjmujący do ZAKSy. I jakie wnioski wyciągnie zarząd po tym sezonie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

kanap pisze:No tak Deroo grał dobrze, ale napisałeś, że grał "świetnie". Zakładając, że to prawda to jak określić grę Deroo sprzed kontuzji kostki?
Przecież Deroo ten sezon ma ogólnie słabszy. Tak z ciekawości zerknałem na trzy mecze z I rundy tj z Resovią, Olsztynem i Skrą. Ja ich nie pamietam, nie wiem czy ogladałem, ale statystyki ma gorsze niz w tym meczu, nawet zauważalnie.
Okreslenie "świetnie" było następstwem Twojego okręslenia o "zajechaniu". Jak na "zajechanego:, to zagrał nawet genialnie.

Tak na marginesie - mamy finały LM i ciekawy jestem ile meczów rozegrały włoskie mistrzowskie druzyny i ich czołowi zawodnicy w kompletnie innej lidze...

To nie jest obrona Gardiniego, ale poczytałbym chetnie o czymś innym niż proste stwierdzenia o "zajechaniu", albo proste recepty na sukces...
dankwi
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2014, o 18:12
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: dankwi »

kanimo pisze:Wezcie pod uwage, ze Rafal Szymura mial kiedys spore klopoty z kolanami (w czasach kadecko juniorskich). To fajny zawodnik i najwyrazniej opanowal w duzej mierze problemy przy graniu pod presja ale nie wiem, czy w szostce by pociagnal caly sezon.
Od takich ocen jest właśnie trener, który na co dzień monitoruje potencjał zawodników. No ale jak się nie chce dotykać silnika, który dobrze pracuje ...

Z resztą nie po to jest zawodnik z potencjałem w drużynie, by - strzelam - ~70% sezonu "przespać" przez trenera na ławie. To trener ma tak dobierać siłę ognia drużyny, by zespół fizycznie przebił sezon. I pal licho mecze o pietruszkę - zdarzy się wpadka, trudno. Zespołem tak trzeba dowodzić, by na najważniejsze mecze sezonu grał on top siatkówkę. No i trener jest też od tego, aby umiejętności siatkarskie szły do góry - a nie spadały czy stały w miejscu.

Dalej jestem rozgoryczony dzisiejszym meczem. Okej, początkowo myślałem, że nazwiska typu: Zaytsev, De Cecco, Atanasijevic, Podraščanin czy Russell zrobią różnicę. No ale okazało się, że byli do ugryzienia i pokonania. Zabrakło chyba jaj i chęci dobicia przeciwnika ;/
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

Sam w tym meczu i tak grał z kontuzją. Chociaż Sam sprzed, a po kontuzji to dwie inne osoby. Sam był orany przez kadrę i potem w Zaksie. To on ciągnął nam początek sezonu. Przez cały sezon graliśmy bez lewego skrzydła, gdyż Gardini wolał Buszka od Szymury. Boję się, że jeśli Gardini by został to Śliwka byłby faworyzowany, a Szymura przesiedzialby cały sezon na ławce. Mimo wszystko wolałabym sprzedać Śliwke i dołożyć do bardzo dobrego przyjmującego. Jak mówiłam, że Szymura jest o klasę lepszy od Śliwki to się każdy ze mnie śmiał. Jeśli Zaksa pozyska klasowego przyjmującego z zagrywka i przyjęciem, a przede wszystkim z atakiem to będzie dobrze. Zacznijmy od zwolnienia trenera. Kończąc zacytuję Tottiego był to ,, shit season,,. Najwiekszym wygranym tego sezonu jest Szymura. Największym rozczarowaniem Buszek. Po nim spodziewałam się o wiele więcej. Mimo wszystko jest mistrzem świata. W najważniejszych meczach sezonu zagrał piach... Myślałam, że pożegna się z klasą.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: grzegorzg »

dankwi pisze:Z resztą nie po to jest zawodnik z potencjałem w drużynie, by - strzelam - ~70% sezonu "przespać" przez trenera na ławie.
Przeciez to typowo włoska szkoła. Na Fefe też kibice nierzadko narzekali. To samo zrobił Piazza z Penczewem. Jednemu Włochowi wyszło, innemu nie... ;)
Irenka7
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2018, o 20:52
Płeć: K

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Irenka7 »

To samo było w KMS Buszek grał źle, a inni siedzieli na ławce czyt mecz z Lube. Ten trener nie pomagał zespołowi przez cały sezon. W meczu o Puchar Polski Szymura został wprowadzony dopiero wtedy kiedy Zaksa przegrywala 1:2, a w 4 secie bodajże 5 punktami. Finale Plusligi Szymura dostał tylko szansę w Bełchatowie, a w Kędzierzynie wszedł tylko na chwilę, ale za to grał prawie cały mecz Jungiewicz. Trener musi odejść. Trzeba oczyścić atmosferę, ażeby Zaksa rozpoczęła sezon z czystą głową. Prezes przed meczem powiedział, że Zaksa jest bez formy. Moim zdaniem ktoś musi za to zapłacić.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Pidgey »

Skoro Szymura jest taki super to dlaczego Heynen nie powołał go nawet do szerokiej kadry a słaby Śliwka jest tam obecny ? Z całym szacunkiem dla Rafała ale na te chwilę nie jest to gracz do szóstki Zaksy. Jeszcze dużo nauki przed nim. Zrobił postęp i miał kilka fajnych wejść. Idealny kandydat np. dla Olsztyna. A ze Śliwki to jeszcze dużo pożytku będziecie mieć, zobaczycie ;)
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: dyletant »

Skoro Szymura jest taki super to dlaczego Heynen nie powołał go nawet do szerokiej kadry a słaby Śliwka jest tam obecny
Heynen wzorem poprzednika powołał póki co wszystkie polskie nazwiska jakie znał i zapamiętał. A kto by tam patrzył, że Lemański nie grał 3/4 sezonu...A Śliwka i Muzaj mają słąbe sezony za sobą. Zobaczymy jak będzie to wyglądało po uszczupleniu
Szymura ma duży potencjał, ale zawsze gra dobrze tylko jako zmiennik. Musi potwierdzić swoją grę refularnością i od pierwszej minuty.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Robert77 »

Pidgey pisze:Skoro Szymura jest taki super to dlaczego Heynen nie powołał go nawet do szerokiej kadry a słaby Śliwka jest tam obecny ? Z całym szacunkiem dla Rafała ale na te chwilę nie jest to gracz do szóstki Zaksy. Jeszcze dużo nauki przed nim. Zrobił postęp i miał kilka fajnych wejść. Idealny kandydat np. dla Olsztyna. A ze Śliwki to jeszcze dużo pożytku będziecie mieć, zobaczycie ;)
Czytam to porównanie w kolejnym już komentarzu i nie wiem czy się śmiać, czy płakać.
Jak można powołać do kadry zawodnika, który praktycznie przestał w klaskaczu cały sezon? To chyba logiczne, że Szymura nie miał nawet najmniejszych szans na powołanie.
Śliwka natomiast ciągnął w tym roku wózek ze słabiuteńką Resovią i na tle tej drużyny chwilami był nawet postacią wyróżniającą się, ale zaciągnął ten wózek tylko na 6 miejsce (a mogło być i gorzej).
Na dzień dzisiejszy ani Rafał, ani Olek nie nadają się do szóstki drużyny, której celem jest zdobycie Mistrza Polski, ale to nie powód, żeby takich zawodników zamrażać na amen, a nie daj Bóg wyciągać ich z kwadratu kiedy jest już nóż na gardle i na żółtodziobie mega presja by ratował mecz, a niestety Gardini z Szymurą postępowal tak wielokrotnie.
Powtarzam po raz kolejny: Zaksa w tym sezonie miała wg mojej opinii najlepszych rezerwowych zawodników od kiedy sięgam pamięcią i rezerwowym składem można było śmiało rotować w meczach z drużynami z dolnej części tabeli, aby młodzi zdobywali doświadczenie i w przyszłości był z nich pożytek.
Bardzo się zdziwię jeśli zarząd pozostawi trenera na stanowisku, i nie chodzi tylko o to że przegrał wszystko co sie dało przegrać. Ten trener nie ma pomysłu na drużynę, często nie ogarnia tego co się dzieje na boisku i wg mojej opini poprostu nie ma smykałki i nigdy nie będzie dobrym trenerem. Niestety wiele razy życie pokazało, że bycie świetnym zawodnikiem nie zawsze przekłada się na to, że w przyszlości będzie się dobrym trenerem.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: lipa210 »

dyletant pisze:
Heynen wzorem poprzednika powołał póki co wszystkie polskie nazwiska jakie znał i zapamiętał. A kto by tam patrzył, że Lemański nie grał 3/4 sezonu...A Śliwka i Muzaj mają słąbe sezony za sobą.
Muzaj i Śliwka mieli słabe sezony? Kluby może zajęły kiepskie miejsca ale Muzaj był trzecim punktującym ligi i miał 8 MVP w kluczowych momentach nie dał rady ale chyba tylko to mu można zarzucić bo ogólnie to sezon miał dobry. Śliwka był liderem Resovii, najsłabszej od lat ale grał cały sezon w pierwszym składzie, 6 MVP. Więc sezon pewnie też może zaliczyć do udanych bo przychodził jako 3 przyjmujący ale odejście Perrina dało mu pewną grę w pierwszym składzie. Wiadomo, że jego przyjście do ZAKSY to sprawa znajomości z Gardinim z Olsztyna ale w porównaniu z Buszkiem i Szymurą będzie wzmocnieniem moim zdaniem choć wiadomo, że wszyscy jeszcze mamy nadzieję na zagraniczną niespodziankę. ;)
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: dyletant »

No popatrz pan/pani i takich liderów te kluby się pozbywają? ;)
Śliwka mocno się cofnął w porównaniu do sezonu w Olsztynie, widać to zwłaszcza po jego komicznej zagrywce. Zresztą Olsztyn obnażył wszelkie jego braki. A zwolennikiem Muzaja nigdy nie byłem i mam nadzieję, że pierwszą 2 będą stanowili Schulz i Kaczmarek.
Zagraniczny grajek to chyba jedyna opcja, nawet limity tu nie blokują. I nie wiem jak wygląda kwestia Falaschiego, ale wyróżniający się w Gdańsku zawodnik kompletnie zmarnował 2 sezony w Kentucky. Może pora go wypuścić?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2017/2018

Post autor: Aranger »

Śliwka śmieszną zagrywkę miał też w Olsztynie. Jest wręcz przeciwnie, on w porównaniu z sezonem w Olsztynie zrobił spory krok do przodu, przede wszystkim często pełnił rolę lidera zespołu, był pierwszą opcją w ataku, szły do niego kluczowe piłki i radził sobie raz lepiej, raz gorzej, ale raczej częściej dawał radę, niż zawodził. W AZS pozostawał w cieniu Włodarczyka i Hadravy a i tak Buchowski często musiał wchodzić za niego. Przyjęcie chyba też nieco poprawił, chociaż ciągle nie jest to poziom satysfakcjonujący. W bloku ciężko mi powiedzieć, ale statystycznie punktował w tym elemencie znacznie więcej niż w 16/17.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”