PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

Aranger pisze:A co do ataku, to Resovia ma akurat całkiem solidne 50% ogółem, a Trefl biorąc pod uwagę same mecze ligowe jest rzeczywiście jednym z gorszych zespołów (45%), mniej ma tylko Cuprum. A te 45% to tyle samo, ile ma JW, Będzin i... Skra, tak jeszcze a propo przyczyn jej słabej formy.
Zwróć uwagę nie tyle na skuteczność, co na efektywność ataku Trefla - w dwóch meczach ligowych zanotowali słabiutkie 24%, a w meczu o superpuchar ze Skrą już wręcz kompromitujące 15%.

Wystarczy dla porównania dodać, że zdecydowanie najgorsza drużyna w Pluslidze w poprzednim sezonie - Kielce miała za cały sezon efektywność ataku 27% i to o obecnej formie drużyny Anastasiego w ataku mówi wszystko. Na razie jest źle, bardzo źle....
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze:W zeszlym sezonie tez byl drugi atakujacy, nominalny. Ile razy widziales go na boisku?
Kevin chyba jednak malo okrzeply na PL. I jakos wolno krzepnie. Moze byc za wolno, na biezace potrzeby klubu i AA, przy tak nieogarnietym Muzaju.
Swedro chyba czytuje to forum. Ja tam sie kiedys wypowiadalam w podobnym duchu, z zastrzezeniem. To bylo pare lat temu i widze, ze jesli, to Sasak bedzie potrzebowal wiecej czasu.
Nie wiem, ile, ale na pewno więcej niż Swędro i wystarczająco, by wiedzieć, że na razie nie ma sensu zwracać na niego uwagi. Szczęśliwie skończył dwie piłki i już słyszę jakie to możliwości posiada. Zupełnie jak wielka nadzieja polskiej siatkówki sprzed kilku lat - Bartosz Krzysiek. ;)
Sasak potrzebuje czasu, ale jednakowoż jestem pewien, że go nie otrzyma. AA nie bawi się w eksperymenty.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Chodzilo mi o to, ile razy widziales w zeszlym sezonie zeby AA wystawil na dluzej a nawet na podwojna swojego owczesnego, drugiego atakujacego, Guntera? Chyba ze 3 razy wszedl. A zobaczylismy w meczach reprezentacyjnych, ze byl duzo bardziej ogarniety niz Kevin. Wiec owszem, Kevin szans nie bedzie mial duzo.
AA pewnie popracuje z Muzajem, i wlasnie dlatego, ze nie lubi eksperymentow, moze sie zdecydowac przestawic Jakubiszaka.

Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: jaet »

Aranger pisze:
kanimo pisze:Przesadzasz
Możliwe, sezon zweryfikuje. Na ten moment wydaje mi się, że Semeniuk się lepiej bilansuje w relacji przyjęcia z atakiem, bo przyjmuje gorzej od Fornala, ale jednocześnie całkiem nieźle, a w ataku póki co naprawdę dobrze, i tak też było zazwyczaj na wejściach w Zaksie. Zagrywkę mają podobną, może z małym akcentem na Kamila. Moja teza jest o tyle ryzykowna, że na jego temat mamy mało danych do analizy, bo dopiero zaczyna swój pierwszy sezon jako szóstkowy gracz, więc zobaczymy jak wytrzyma na dystansie.
I w tym właśnie rzecz, że do porównania Fornal vs Semeniuk potrzeba pełnego sezonu tego drugiego w takiej roli jak obecnie. I żeby być całkiem obiektywnym, to na przestrzeni 4 kolejek Fornala w tym porównaniu nie ma. Nie oceniam potencjału, bo tu przewaga Fornala jest oczywista. Oceniam aktualną dyspozycję.
BTW, Kamil w wielu aspektach przypomina mi młodego Kubiego. Dobry kierunek...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: MaciejJoker »

Młody Kubiak to Kwolek. Zdecydowanie
2012, 2013, 2015
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: eleles1 »

Na jakich kanałach dziś transmisja o 17:30? Wszędzie rozbieżne informacje...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: dakuul »

Cyfrowy Polsat podaje, że ten mecz będzie na Polsacie Sport Extra.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

dakuul pisze:Cyfrowy Polsat podaje, że ten mecz będzie na Polsacie Sport Extra.
Póki co jest jakże pasjonujący, mający miljony fanów w Polsce babington.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Marcy$ »

ciorny17 pisze:
dakuul pisze:Cyfrowy Polsat podaje, że ten mecz będzie na Polsacie Sport Extra.
Póki co jest jakże pasjonujący, mający miljony fanów w Polsce babington.
A co maja puste hale pokazywac? Mecz o 1730;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Co mi się uroiło że teraz? :D
Przepraszam pan Polsat za szkalowanie.
Kłamca.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Juz dobrze. Pan laskawy i Ci wybaczy.
A badmington fajny, do pogrania samemu.
Jeszcze pol godzinki i pomimo trudnych do typowania wynikow to w tym wypadku cos innego niz zwyciestwo Zaksy trudno obstawic.
Pytanie, czy Trefle urwie secika. Mnie interesuje Janusz i Jakubiszak. Obaj wg mnie srednio ostatnio.
W drugim meczu trzymam kciuki za zwyciestwo Stoczni, najlepiej wysoko. Jesli juz jest w Rzeszowie wybrany ewentualny zmiennik...
Szkoda zeby sie Resovii taki potencjal marnowal.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Pele »

ZAKSA dzisiaj bez Wiśniewskiego i Jungiewicza, nie wiem czemu ale nie ma ich w składach
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:.
Jeszcze pol godzinki i pomimo trudnych do typowania wynikow to w tym wypadku cos innego niz zwyciestwo Zaksy trudno obstawic.
Pytanie, czy Trefle urwie secika. Mnie interesuje Janusz i Jakubiszak. Obaj wg mnie srednio ostatnio.
.
Jakubiszak to trudno, żeby coś pokazał, skoro na razie w tym sezonie nie dostał od AA ani jednej prawdziwej szansy. W meczu o superpuchar nawet niezłe wejście w pierwszym secie - na trzy piłki dwie skończone i potem kwadrat do końca meczu, choć II i III set Trefl przecież także przegrał bardzo wyraźnie. W takiej sytuacji aż grzech było czegoś nie spróbować zmienić, wpuścić rezerwowych - ale nie, Włoch wybrał już wyjściową "6" na cały sezon i jest do bólu konsekwentny. Przy takiej konserwie jak Anastasi to nawet jego najzdolniejszy uczeń Gardini to nie jest żadna prawdziwa konserwa, a najwyżej marynata. :<
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

To Mazur?
Damian moze nie byl wybijajacy sie. Byl po prostu najlepiej punkujacym zawodnikiem I Ligi. ;) Potem 2 lata zmiennikiem Troya.
A wczesniej nia gral jakos duzo, w Mlodym Treflu wchodzil rzadko, tez byl zmiennikiem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:To Mazur?
Jarosz.

W przypadku Trefla wszystko w rękach Muzaja. Mijailović i Schott może gwarantują AA niezłe przyjęcie, dobrze się ustawiają w obronie, ale na wysokiej piłce nie potrafią niczego skończyć i Januszowi przy złym przyjęciu, lub na kontrze zostaje jedna opcja w ataku - czyli Muzaj.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: aziente »

jest 9-8 a Janusz już 4 błędy :|
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: PvK »

ma ktos link do nie tnacego streama?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Verdungo »

PvK pisze:ma ktos link do nie tnacego streama?
https://s.ustreamix.com/stream.php?id=p ... d5f6571cba

PS. Słaby mecz póki co, zaraz początek meczu Trentino-Perugia ;) Muzaj jak zwykle, póki błędu nie popełni to gra dobrze. Potem jeden błąd mu wpadnie, czy czapa i robi kilka baboli w serii.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, o 18:05 przez Verdungo, łącznie zmieniany 3 razy.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Slaby.
Ale sie Jakubiszak nagral. :(
Janusz jakis zjazd, czy moze jednak rola regularnego pierwszego jeszcze ciazy?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

Najsłabszy w Treflu jest na razie Schott - gra piach, i to nie tylko w ataku, czy na zagrywce, ale także przyjęciu - a to w końcu typowy defensywny przyjmujący. Grając w Berlin Recycling Volleys wielokrotnie potrafił ładnie kryć strefę przyjęcia Roberta Kromma i to nawet w meczach z siatkarskimi tuzami w spotkaniach Ligi Mistrzów - jak Dynamo Moskwa, Zenit Kazań, Lube, a na razie w Gdańsku nie zabezpiecza nawet dobrze własnej strefy.

PS Mówię wam, że Anastasi zacznie myśleć o zmianach w składzie dopiero, kiedy Trefl znajdzie się na ostatnim miejscu w tabeli Plusligi. A że na tym 14 miejscu wyląduje grając taką słabiznę w ataku to prawie pewne. :(

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Trefl reprezentuje nas w tym roku także w Lidze Mistrzów.

ZAKS-a prowadzi już 2:0, choć Schott miał przy 24:23 piłkę setową w górze i jej nie skończył. Ten sam Schott przy 25:24 i setowej dla ZAKS-y został zablokowany. Poważnie zastanawiam się co jeszcze musi Niemiec takiego zrobić, żeby Anastasi wreszcie ściągnął go z parkietu?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

W 2 secie Trefl na 33%, Schott na 25%, a Jakubiszaka nie ma, faktycznie lekka żenada.

Rany, Hebda wszedł, ja wysiadam.
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Widocznie Jakubiszak nie jest gotowy. Jakby byl, to by wszedl. Proste. Wiekszym problemem jest Muzaj, ktory nie wywiazuje sie ze swojej roli.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

jarek8dywan pisze:Widocznie Jakubiszak nie jest gotowy. Jakby byl, to by wszedl. Proste. Wiekszym problemem jest Muzaj, ktory nie wywiazuje sie ze swojej roli.
Trudno, żeby jeden zawodnik w każdym meczu kończył wszystkie wysokie piłki. Janusz musi mieć przynajmniej jeszcze jedną alternatywę dla Muzaja jeżeli chodzi o trudne sytuacje i zwłaszcza lewe skrzydło. A na razie nie ma żadnej.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Odnoszę nieodparte wrażenie, że przyjdzie kiedyś kędzierzynianom mierzyć się z zespołem, który będzie miał zdecydowanie lepszą zagrywkę i odrzuci ich od siatki, wówczas może braknąć takiego bezkompromisowego Torresa, bo cała trójka skrzydłowych na piłkach ciągniętych z pola wygląda średnio.

Kiedyś komentator na laoli nazwał Wlazłego człowiekiem bez układu nerwowego. Muzaja można nazwać człowiekiem bez psychiki do gry po 20. punkcie.
Kłamca.
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Nie zgodze sie. W zeszly sezonie, w I czesci w Olsztynie wysokie konczyl tylko Hadrava. Andringa nie byl w formie a Russo nie byl pewnym punktem. Mimo tego Czech sobie radzil. Zapewne nie jest jedynym przypadkiem. Muzaj zwyczajnie popadl w jakas przecietnosc i, po pierwsze, nie trzyma kierunkow, po drugie, robi bledy w koncowkach - a jego pozycja wymaga troche wiekszej skutecznosci.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: drukjul »

No i niespodzianki nie było. Kolejny mecz w tej kolejce, który kończy się wynikiem 3:0. Ciekawe, czy Stocznia potrzyma tę tendencję?
jarek8dywan pisze:Nie zgodze sie. W zeszly sezonie, w I czesci w Olsztynie wysokie konczyl tylko Hadrava..
Nie zapominaj jednak o Kochanowskim, z którym Wujek mógł ryzykować grę także przy nieidealnym przyjęciu, lub jeszcze częściej wykorzystywać go wręcz jako egzekutora numer jeden AZS-u na kontrach i dawać mu wystawy właściwie na całej szerokości siatki. Zarówno Cichy Pit, jak i Grzyb pod tym względem są zdecydowanie mniej elastycznymi i uniwersalnymi w ataku środkowymi niż Kuba. Zwłaszcza Piotrek żeby go uruchomić w ataku wymaga jednak przyjęcia, lub dogrania do rozgrywającego właściwie na nos, bo z Grzybem także w Olsztynie kilkanaście lat temu to Guma różne odważne wrzutki z trzeciego metra nawet próbował praktykować. Ale było to bardzo dawno temu, że sam Wojtek ma prawo tego nie pamiętać.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Hirako »

ciorny17 pisze:Odnoszę nieodparte wrażenie, że przyjdzie kiedyś kędzierzynianom mierzyć się z zespołem, który będzie miał zdecydowanie lepszą zagrywkę i odrzuci ich od siatki, wówczas może braknąć takiego bezkompromisowego Torresa, bo cała trójka skrzydłowych na piłkach ciągniętych z pola wygląda średnio.
Tego Torresa przy którego atakach piłka wraca pod nogi w spektakularny sposób? No nie wiem... Torres to grał wyłącznie czarne-czerwone, czasami punktował po równo dla Zaksy i rywala.

Kaczmarek na razie wygląda dobrze, zwłaszcza na zagrywce mocno strzela.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: kanimo »

Zgadzam sie, ze kogos do tego Macka trzeba do pomocy. Zreszta z tego co mial w 1 secie to strasznie duzo bylo smieci. Dopiero od 2 seta Janusz poprawil dokladnosc wystaw.
Muzaj tez nie jest gotowy na granie samemu takich koncowek. W jastrzebiu mial Olive. Ja widze jakis delikatny postep Macka. Po slabej koncowce pierwszego seta zdolal powrocic i ponownie zagrac skutecznie.
Co nie zmiania faktu, ze przy koncowce 3 seta wpakowuje sie w pojedynczy blok.
Jakubiszak spadl za Hebde w kolejnosci do gry. :o :(
Nie wiem, czy gotowy, czy nie. W drugim roku Troya pare razy Schulz dal sygnal, ze jest gotowy, ale Amerykanin, mimo zjazdu formy pozostal pierwszym. Jakubiszak ostatnio wszedl i cos skonczyl. Hebda wchodzi, 2 kiksy w przyjeciu plus zablokowany. No ale to doswiadczony zawodnik, we Wloszech byl, w Spale gral i Skrze, wiec bedzie wchodzil , tak dziala konserwa.

W Zaksie Sliwka i Kaczmarek fajnie sie bilansuja. I obaj maja jeszcze niewykorzystany potencjal i przestrzen do poprawy. Mysle, ze jezeli zespol nie zostanie zaorany fizycznie, to bedzie OK, zawodnicy powoli dorosna do wiekszego grania. Olek fajnie bronil. Przyjmowac moze jeszcze lepiej.
Kaczmarek sporo broni, dobrze i regularnie zagrywa. Dobrze atakuja z lewego. Do przyjecia silnego serwisu moze stawac jako czwarty, w odroznieniu od Torresa.
Wiec mysle, ze Zaksa nie powinna byc latwa do zlamania zagrywka, jesli Olek jeszcze troche poprawi ten element, a jest w stanie.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2018, o 19:43 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: Aranger »

U Kaczmarka ciągle najbardziej imponuje ta minimalizacja błędów, tak sobie myślę, że pod kątem Tokio to chyba zdecydowanie najlepsza opcja na drugiego atakującego z jego charakterystyką.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 4 kolejka

Post autor: aezakmi »

Wchodzi Hebda z ławki, w ataku zablokowany, po chwili ustrzelony w przyjęciu... Jakubiszak kolejny sezon gra jako 4 przyjmujący. Litości, Panie Anastasi. Hebda nie dorasta do pięt Jakubiszakowi, który w sparingach nakrywał go czapką. Nawet, jak nie przyjmie, to ustawiać go na boisku w ten sam sposób, co Piazza w poprzednim sezonie Bednorza. Inaczej, to faktycznie granie dwoma niskimi przyjmującymi skończy się źle. Zrozumiałbym, gdyby oni byli skoczkami, z tzw. windą w nogach czy super dynamiką, ale nie mają tego. Żadne z nich Grzy... Giby. Bardziej dwa Ruciaki (z czasów Espadonu), ale Michał w poprzednim sezonie chociaż przyjęcie trzymał. Oni nawet z tym mają problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”