Asseco Resovia 2018/2019

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Gibson pisze:
pk+ pisze:
Bartek O pisze:i - wspomnę tylko że można było zatrzymać Śliwkę i Kędzierskiego - młodzi rozwojowi, a Śliwka być może rozruszałby to introwertyczne towarzystwo.
Boże broń młodych perspektywicznych przed Resovią
Kiedy zawodnik odchodzi z Resovii, to w innym klubie zaczyna grać dobrze. Gdy wraca – jest słabo. Co jest tego powodem? Atmosfera? Trzeba się nad tym bardzo poważnie zastanowić – przyznaje.
Śliwka już był w Rzeszovii rok temu, z wuadomym efektem, wystarczy. Niech mu się wiedzie w Zaksie tak jak do tej pory albo i lepiej i nie wracajmy do tematu.
Nie wiem z jakiego powodu przypisałeś mi słowa, których nie jestem autorem.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

grzegorzg pisze:Ja widzę dysonans pomiędzy pokorą a dyscypliną, przynajmniej w sporcie.
Jak chcesz podyskutować, to musisz rozwinąć wypowiedź ;) . Akurat kibice Resovii jak żadni inni zwracają uwagę na wszelkie cechy wolicjonalne zawodników, domagając się zastępu dotrzymującego pola skandynawskim berserkom.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Tak myslę po prostu, że zawodnicy niekoniecznie musza byc pokorni. Zdyscyplinowani, karni, posłuszni,ufający trenerowi, nie wiem co tam jeszcze mozna napisac ;) - jak najbardziej. W sumie to chyba jednak od zawodnika zalezy na jakie bodzce reaguje.
Nie jestem pewien, czy mam podstawy do dyskusji na tak grzaskim gruncie. Tak jakoś mi ta pokora nie "konweniuje"... :D ;)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

Posłuszny, karny i ufający tak ale pokorny nie :D ? Troszkę niespójne. Z drugiej strony odnosisz to mocno do aspektu zewnętrznego. Ja mam na myśli aspekt wewnętrzny. Myślę, że najwięksi w sporcie mają właśnie wewnętrzną pokorę, wiedzą że aby być najlepszym, muszą zasuwać i walczyć z samym sobą, stąd Kobe Bryant sam z siebie szedł na salę gimnastyczną bladym świtem i rzucał do kosza 800 razy, tak dla wprawy. Przeciwieństwem jest pycha, ot ktoś kto po kilku sukcesach zadziera głowę i przestaje codziennie harować, to częste przy wyjątkowo utalentowanych juniorach, którzy zbierają laury i myślą, że są na tyle mocni, by wejść kopniakiem do seniorów... A to tylko pozory.

To oczywiście mocno subiektywne ale weźmy Cristiano Ronaldo, wspomnianego Bryanta albo Justynę Kowalczyk, czyli osobowości uznawane co pozornie bardzo niepokorne ale ileż to trzeba mieć pokory, żeby wstawać każdego dnia i robić coś nawet będąc najlepszym? Pachnie to oczywiście filozofią Dalekiego Wschodu, co poniekąd tłumaczy dlaczego zawsze istnieje jakiś Azjata, który zrobić "coś" lepiej ;) (zachęcam do lektury konfucjanizmu!).

Wracając do wywiadu z Cretu, właśnie brak pokory, tej wewnętrznej, rumuński trener zdiagnozował u Lemańskiego. Pewnie nie tylko u niego, bo teoretyczna suma czysto siatkarskich umiejętności zawodników Rzeszowa jest znacznie wyższa od tego co widzimy na parkiecie, tylko nikt z szatni nie puszcza pary.
titerlitury
Posty: 349
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: titerlitury »

W dzisiejszej papierowej GW (dodatek rzeszowski) piszą, że podobno Ignaczak po słowie na następny sezon z Drzyzgą i Kubiakiem.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Guilder »

Pożyjemy, zobaczymy. Niemniej Kubiak to byłaby bomba transferowa. W dodatku Polak, więc otwierałoby to szereg możliwości, zwłaszcza przy Drzyzdze.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: knightrider »

Chyba pora żeby Mikę Heynen postawił na nogi po sezonie w Resovii...
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Kubiak? To by była prawdziwa bomba transferowa ,Drzyzga to była prawdopodobna opcja ,ale Kubiak wydawał mi się nie do wyciągnięcia z Japonii ,ale skoro już media o tym piszą to coś musi być na rzeczy. Szkoda ,że Pasini o tym nie pisze bo to by było już pewne;) Jeśli będzie Drzyzga i Kubiak to plus Lemański/Możdzonek i Schulz ,pozwala to na zagranicznego środkowego(Chinenyeze ,może Smithowi przedłużą ,na libero może Perry zostać a na przyjęciu Rossard a jeśli nie zechce to zawsze jest Clevenot ,Cebulj czy Skrimov do wyciągnięcia. Mogą też postawić w całości na zagraniczny środek plus zagraniczny libero i jeden zagraniczny przyjmujący koło Kubiaka ,wtedy nie było by problemów z limitami bo zawsze tylko 3 zagranicznych w jednym momencie będzie na boisku. Kubiak i Drzyzga stwarzają wiele możliwości.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2019, o 13:26 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
To by była realna opcja bo pracowali razem ,chociaż Kubiak może przejść do Modeny na play-offy tylko a w następnym sezonie do Rzeszowa.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

kamil1999 pisze:
Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
To by była realna opcja bo pracowali razem ,chociaż Kubiak może przejść do Modeny na play-offy tylko a w następnym sezonie do Rzeszowa.
Mi sie wierzyc nie chce, pozyjemy, zobaczymy.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aershis »

Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
I za kogo tam zagra? Leona? :)
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: RobertBaklarzan »

A ja bym zszedł na przyziemne tematy i wziął pod lupę Kozuba. Nie podoba mi się jego gra szczególnie to że mało co rzuca do środkowych dziwny ruch Resovii oby chwilowy. Ze tez są jeszcze ludzie kupujący GW :] :o o
titerlitury
Posty: 349
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: titerlitury »

Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
A ja nie wiem, za to przytoczyłem info z podaniem źródła. Źródła z bardzo dobrej gazety, ale czy akurat w tym przypadku informacja będzie potwierdzona, nie wiem. Myślę tak jak Guilder - pożyjemy, zobaczymy.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Pidgey »

titerlitury pisze:
Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
A ja nie wiem, za to przytoczyłem info z podaniem źródła. Źródła z bardzo dobrej gazety, ale czy akurat w tym przypadku informacja będzie potwierdzona, nie wiem. Myślę tak jak Guilder - pożyjemy, zobaczymy.
GW to bardzo dobra gazeta :] :] Po drugie po co Kubiakowi Rzeszów ? Zrobiłby duży błąd, niech wróci do Europy ale do klubu którego celem jest zwycięstwo w LM a Resovii co ? W Perugii czy Modenie również 2-3 x większa kasa.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Bartek O »

Pidgey pisze:
GW to bardzo dobra gazeta :] :] Po drugie po co Kubiakowi Rzeszów ? Zrobiłby duży błąd, niech wróci do Europy ale do klubu którego celem jest zwycięstwo w LM a Resovii co ? W Perugii czy Modenie również 2-3 x większa kasa.
Masz rację, skoro w bardzo dobrej "GP" nie napisali o możliwym transferze Kubiaka do Rzeszowa, to znaczy, że tematu nie ma :-D . Zresztą w mojej opinii Kapitan Mistrzów Świata powinien decyzję skonsultować z Tobą i dopiero po wysłuchaniu tego, co masz do powiedzenia będzie wiedział jakiego błędu nie popełniać :-D.

A już poważnie, póki co słyszałem, że o Michała zabiegają wspomniane przez Was Perugia, Modena (nie musi być wcale tak, że zagra w niej tylko w play off 2018-19) oraz dwa kluby z PlusLigi. Ale również wydaje mi się, że jednak bardziej prawdopodobny jest kierunek włoski. Polska para przyjmujących (albo w Perugii albo w Modenie ;-) ) brzmi fajnie.
jarek8dywan
Posty: 599
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: jarek8dywan »

Szampon093 pisze:A ja za to wiem, ze Michal jest po slowie z Bernardim :) Michal jest ambitny chce LM.
Kuiak juz dawno temu mowil, iz obiecali sobie z Lolo, ze pewnego razu powalcza razem o wygranie LM. Tak wiec bardzie wierze w Perugie niz Resovie.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pawcio006 »

To w takim razie za kogo miałby grać w Perugii? Klub musiałby zrezygnować z Atanasijevicia, De Cecco albo Leona i znaleść włoskiego odpowiednika, praktycznie nierealne.
Z kolei Modena zapewne też Ligę Mistrzów będzie oglądać w TV, a pieniędzy dużo więcej niż w Resovii nie dostanie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze:Posłuszny, karny i ufający tak ale pokorny nie ? Troszkę niespójne. Z drugiej strony odnosisz to mocno do aspektu zewnętrznego. Ja mam na myśli aspekt wewnętrzny. Myślę, że najwięksi w sporcie mają właśnie wewnętrzną pokorę, wiedzą że aby być najlepszym, muszą zasuwać i walczyć z samym sobą(...)
Czy ja wiem? Może i niespójne, ale czy wszyscy zawsze jestesmy spójni? ;) Poza tym, nie wszyscy sa tymi samymi czynnikami powodowani. Nie wiem, czy tacy gracze jak Robert Szczerbaniuk Czy Paweł Zagumny mieli tyle pokory, żeby bardzo mocno trenowac. ;)
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aershis »

pawcio006 pisze:To w takim razie za kogo miałby grać w Perugii? Klub musiałby zrezygnować z Atanasijevicia, De Cecco albo Leona i znaleść włoskiego odpowiednika, praktycznie nierealne.
Z kolei Modena zapewne też Ligę Mistrzów będzie oglądać w TV, a pieniędzy dużo więcej niż w Resovii nie dostanie.
Ściąganie Kubiaka tylko na LM także wydaje się mało realne, zwłaszcza że pewnie mało by nie zarabiał, a Perugia, biorąc pod uwagę, że Leon zarabia tam spore pieniądze, to też nie jest studnia bez dna, która tak jak Kazań może trzymać topowego zawodnika tylko na LM[Lee, Salparow - ale tych przykładów było więcej]
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

grzegorzg pisze:Czy ja wiem? Może i niespójne, ale czy wszyscy zawsze jestesmy spójni? ;) Poza tym, nie wszyscy sa tymi samymi czynnikami powodowani. Nie wiem, czy tacy gracze jak Robert Szczerbaniuk Czy Paweł Zagumny mieli tyle pokory, żeby bardzo mocno trenowac. ;)
Gdybasz Waszmości :D . Albo nie wiesz, na jedno wychodzi, podejścia mogą być różne.

Jeśli Kubiak byłby w Rzeszowie, oznaczałoby to... Komin płacowy i to bardzo wysoki, bo Kubiak akurat może się cenić. Nie wiem czy nadal wierzą w równe kominy na Podkarpaciu. Na dodatek nie zagra w LM, nie wiadomo jak to zafunkcjonuje w ogóle - zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatni sezon. Perugia zdaje się (niestety dla naszej ligi, którą tak oglądamy :D ) o wiele lepszym wyborem. Do tego trener "gajs, łi mas plej nał! i cóż... Pewnie RR po prostu sonduje Kubiaka, co jest najzupełniej normalnym zachowaniem.
W ogóle para Kubiak - Leon i o zgranie w Tokio już się nie martwimy.
gabres96
Posty: 87
Rejestracja: 17 maja 2017, o 16:04
Płeć: K

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: gabres96 »

Z tym powrotem Fabiana to może coś być bo chyba nie czuje się za dobrze w Rosji
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: madlark »

TommyLeeJones pisze:Na dodatek nie zagra w LM
Teraz nie gra i mu to nie przeszkadza
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
skysplif
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: skysplif »

pawcio006 pisze:To w takim razie za kogo miałby grać w Perugii? Klub musiałby zrezygnować z Atanasijevicia, De Cecco albo Leona i znaleść włoskiego odpowiednika, praktycznie nierealne.
Z kolei Modena zapewne też Ligę Mistrzów będzie oglądać w TV, a pieniędzy dużo więcej niż w Resovii nie dostanie.
Wystarczy zamiana Marko Podraščanina na włoskiego środkowego. Dzięki czemu robi się miejsce dla zagranicznego przyjmującego.
Pidgey
Posty: 147
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Pidgey »

madlark pisze:
TommyLeeJones pisze:Na dodatek nie zagra w LM
Teraz nie gra i mu to nie przeszkadza
Bo ma 600-700 tys. ojro za sezon (było swego czasu zestawienie). Dlatego mu nie przeszkadza.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

Marco jest ulubieńcem prezesa
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Noworoczny »

To nie jest tak, że skoro włoskie kluby są bogatsze, to płacą 2-3 razy więcej za tego samego zawodnika. Za tego samego zawodnika, zwłaszcza Polaka, włoskie kluby płacą mniej. Włoskie kluby płacą 2 razy więcej za 3 razy lepszego zawodnika, ale w Polsce naszych klubów na niego nie stać.

Nadto Kubiak w klubie to nie musi być Kubiak z MŚ 2018. To może być Kubiak z ME 2017, kiedy wszyscy go chcieli wyrzucać z kadry.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dokładnie, Perugia może grać na dwóch włoskich środkowych i z czwórką De Cecco, Atanasijević, Kubiak, Leon, z tym, że Podrascanin ma ważny kontrakt. Ale to samo rok temu zrobiło Lube w lidze z Draganem Stankoviciem, więc to nie jest nierealne. Ale dużo zależy od tego sezonu, bo jak wygrają Ligę Mistrzów z Lanzą, to pewnie nic nie zmienią. No i Modena będzie miała więcej pieniędzy do wydania na przyszły rok.

Zresztą, po tym co Kubiak mówił o naszej lidze, to chyba zbyt wcześnie na jego powrót.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: knightrider »

Noworoczny pisze:To nie jest tak, że skoro włoskie kluby są bogatsze, to płacą 2-3 razy więcej za tego samego zawodnika. Za tego samego zawodnika, zwłaszcza Polaka, włoskie kluby płacą mniej. Włoskie kluby płacą 2 razy więcej za 3 razy lepszego zawodnika, ale w Polsce naszych klubów na niego nie stać.

Nadto Kubiak w klubie to nie musi być Kubiak z MŚ 2018. To może być Kubiak z ME 2017, kiedy wszyscy go chcieli wyrzucać z kadry.
W 2017 dodaj to że Kubiaka trenował do Euro Magik/Dyzma De Giorgi. Kubiak jest w ścisłym gronie topowych przyjmujących świata.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Owszem, na szczęście Resovia znana jest w ostatnich latach z tego, że jej zawodnicy grają na miarę swojego potencjału.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”