Verva Warszawa Orlen Paliwa 2019/2020

repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: repres1 »

Kłopoty warszawskiego klubu mogą i powinny być nauką dla całej ligi.
Mnie kłopoty Warszawy nie cieszą. Ponieważ z Resovią przeżyłem prawie wszystkie możliwe sukcesy (z wyjatkiem zwycięstwa w LM), mogę sobie pozwolić na szersze spojrzenie.
Naprawdę szczerze życzę Warszawie, żeby wystartowała w lidze w najsilniejszym składzie, nawet za pieniądze Orlenu. Mam pewien dystans do finansowania klubów przez spółki Skarbu Państwa, ale jestem daleki od potępiania takiej sytuacji.
Warto się jednak zastanowić, co by było, gdyby udało się przekonać jeśli nie wszystkie spółki Skarbu Państwa, ale np. Orlen do wsparcia finansowego całej ligi, a nie tylko pojedynczego klubu.
Wrzucam temat nie po to, żeby Resovii, która ma prywatnego sponsora, było lepiej, ale po to, żeby w przyszłości unikać takich wpadek jak Szczecin. Nawiasem mówiąc, jestem przekonany, że gdyby Orlen, ZAK i PGE zdecydowały się na finansowanie całej ligi (załóżmy, że z części środków przeznaczonych na miejscowe kluby), również prywatne Asseco uczestniczyłoby w takim przedsięwzięciu.
Bo, wbrew pozorom, silny klub z Warszawy, Gdańska czy ze Szczecina (to tylko przykłady) leży w interesie i Zaksy, i Skry, i Resovii, i pozostałych klubów ligi.
Oczywiście, że taki układ wymagałby kontroli i eliminowania radosnej twórczości, co w Polsce wydaje się bardzo, bardzo trudne, a obecne władze ligi nie są do tego zdolne. Jestem jednak przekonany, że łączenie sił przyniosłoby lepsze efekty niż ich dzielenie.
Eksponowanie partykularnych interesów i porzucenie działań, które wzmocniłyby całą ligę tylko na chwilę pozwoliło nam się zbliżyć do klubów ligi włoskiej. Na przestrzeni ostatnich 20 lat to był tylko incydent.
Korzystając z obecnej sytuacji Warszawy warto się zastanowić nad innym modelem siatkówki klubowej niż ten, że "każdy sobie rzepkę skrobie".
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 11:14 przez repres1, łącznie zmieniany 1 raz.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: lobmar »

Wg.PS Zaksa ma grac z JW w Superpucharze.Dzis ma być ostateczna decyzja.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: jinx »

Absurdalny artykuł. Zagra na bank w lidze mistrzów, ale nie zagra w superpucharze.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: lobmar »

jinx pisze:Absurdalny artykuł. Zagra na bank w lidze mistrzów, ale nie zagra w superpucharze.
Wynika z niego ,ze do 23 października sytuacja nie będzie wyjasniona.Zapewne walczą jedynie o utrzymanie jakiegoś składu,a LM jest im potrzebna na znalezienie kolejnych sponsorów.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: jupi_1991 »

Mamy absolutnie absurdalną sytuację.
W normalnej lidze powinien być konkretny termin do którego należy złożyć odpowiednie dokumenty aby otrzymać licencje na gre. Zdaje się że i w Naszej lidze tak jest, aczkolwiek dla mnie z niewytłumaczalnych powodów termin ten jest przeciągany w nieskończoność.
Albo zaczniemy stosować opracowane prodecedury, ktore obowiązują i istnieją albo co roku będziemy mieć podobne cyrki.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 10:22 przez jupi_1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Bo Pawełek jest z Warszawy, bo plusliga to k...widołek? Bo związkowcy i dziennikarze w siatkówce to szemrane towarzystwo?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: jaet »

jinx pisze:Absurdalny artykuł. Zagra na bank w lidze mistrzów, ale nie zagra w superpucharze.
Liga Mistrzów Świata :].
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Podejrzewam, że gdyby w lidze piłkarskiej, siatkarskiej i koszykarskiej proces licencyjny był poważny, a nie tak fasadowy jak obecnie, to 3/4 drużyn nie przeszłoby go uczciwie i mielibyśmy pięciozespołowe rozgrywki. A właściciel Onico był albo hochsztaplerem, albo dyletantem, że zrobił to, co zrobił. Myślę, że osławiony Józef Wojciechowski mógłby pomóc, jak robił to w czasach AZS PW, gdyby nie zadłużony przez Turczyna klub.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

Była kiedyś liga 10 zespołowa, przeszkadzało to komuś? Niski był poziom?
A Warszawa, niech już to uczciwie zakończą. Szkoda jedynie zawodników „nie gwiazd” bo zaczepić im się będzie trudniej.
Zaksa na maksa
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Son pisze:Była kiedyś liga 10 zespołowa, przeszkadzało to komuś? Niski był poziom?
A Warszawa, niech już to uczciwie zakończą. Szkoda jedynie zawodników „nie gwiazd” bo zaczepić im się będzie trudniej.
Nie przeszkadzało na pewno AZS-owi Częstochowa, bo mógł wszystko przegrywać, a i tak nie spadał :D Według mnie 12 ekip to optymalna liczba - nie będzie drużyn wyraźnie słabszych w rodzaju Bydgoszczy, ale takie jak Cuprum powinny być, żeby młodzież też mogła gdzieś zaczynać. 16 to było zbyt dużo, ale 10 to moim zdaniem za mało, choć wtedy każdy mecz byłby o coś, gdyby jeden zespół spadał.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

johnnyrotten pisze:Myślę, że osławiony Józef Wojciechowski mógłby pomóc, jak robił to w czasach AZS PW, gdyby nie zadłużony przez Turczyna klub.
Osławiony Józef Wojciechowski jak mu się piłka nożna znudziła i porzucił ją w diabły to nie miał żadnych skrupułów, aby spuścić należącą do siebie Polonię Warszawa, pierwszego powojennego mistrza Polski do ligi okręgowej.

O "miłości" tego pana do siatkówki świadczy pewnie najlepiej to, że będąc sponsorem Politechniki Warszawa nigdy się nie pofatygował aby obejrzeć mecz z trybun.

A jeżeli chodzi o grę w Lidze Mistrzów, to jak "PS" donosi klub dostanie specjalną dotację od miasta na te właśnie rozgrywki na promocję miasta za granicą, więc przynajmniej o to jedno się nie musi martwić.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 11:00 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Co to jest ten PS? Przegląd Sportowy? Dajta linkę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:Co to jest ten PS? Przegląd Sportowy? Dajta linkę.
Sam Artur Popko się wypowiedział ;) https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... cs&utm_v=2
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

drukjul pisze:
johnnyrotten pisze:Myślę, że osławiony Józef Wojciechowski mógłby pomóc, jak robił to w czasach AZS PW, gdyby nie zadłużony przez Turczyna klub.
Osławiony Józef Wojciechowski jak mu się piłkę znudziła i porzucił ją w diabły to nie miał żadnych skrupułów, aby spuścić należącą do siebie Polonię Warszawa, pierwszego powojennego mistrza Polski do ligi okręgowej.

O "miłości" tego pana do siatkówki świadczy pewnie najlepiej to, że będąc sponsorem Politechniki Warszawa nigdy się nie pofatygował aby obejrzeć mecz z trybun.

A jeżeli chodzi o grę w Lidze Mistrzów, to jak "PS" donosi klub dostanie specjalną dotację od miasta na te właśnie rozgrywki na promocję miasta za granicą, więc przynajmniej o to jedno się nie musi martwić.
Gwoli wyjaśnienia - Polonia spadła po sprzedaży klubu przez Wojciechowskiego niejakiemu Ireneuszowi Królowi - golasowi ze Śląska, który na początku chciał fuzji i przeniesienia Polonii do Katowic i połączenia jej z GKS. Bezpośrednio więc nie miał Wojciechowski związku z upadkiem klubu, no chyba że przyjmiemy, iż wiedział o tym, kim jest "biznesmen", któremu sprzedał Polonię.

Brak siatkówki w Warszawie byłby o tyle dotkliwy, że upadłaby po wicemistrzostwie i głośno wyrażanych aspiracjach. Dziwię się, że Legia nie rozważyła pomocy - ma przecież coraz lepiej prosperującą sekcję koszykówki, a ta siatkarska jest dopiero w II lidze, z której wejście do I łatwe nie jest, więc byłaby doraźna strata, ale być może wizerunkowy i długofalowy zysk.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: repres1 »

johnnyrotten pisze:
Son pisze:Była kiedyś liga 10 zespołowa, przeszkadzało to komuś? Niski był poziom?
A Warszawa, niech już to uczciwie zakończą. Szkoda jedynie zawodników „nie gwiazd” bo zaczepić im się będzie trudniej.
Nie przeszkadzało na pewno AZS-owi Częstochowa, bo mógł wszystko przegrywać, a i tak nie spadał :D Według mnie 12 ekip to optymalna liczba
Przypadek AZS Cz. nie świadczy o tym, że system był zły. Świadczy jedynie o tym, że reguły nie były przestrzegane. AZS Cz. powinien być wyrzucony z zamkniętej ligi. Chętnych (którzy byli w stanie zgromadzić pieniądze) na jego miejsce nie brakowało.
Problemem nie jest, czy w lidze zagra 10, czy 30 klubów. Problemem jest to, żeby te kluby trzymały jakość.
System spadków nie przekonuje do inwestowania, a co najwyżej do sponsorowania.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

Wypowiadał się Guma, Czarnecki, Popko, czekam na Trumpa. Dobrze ktoś napisał- w superpucharze nie zagra, ale w lidze mistrzów zagra, o co tu chodzi? Wczoraj miał być kluczowy dzień. Nie chce być natrętnym kibicem KK, ale jakby coś było, to już by wypłynęło, ze jest dobrze.
Zaksa na maksa
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

repres1 pisze:
johnnyrotten pisze:
Son pisze:Była kiedyś liga 10 zespołowa, przeszkadzało to komuś? Niski był poziom?
A Warszawa, niech już to uczciwie zakończą. Szkoda jedynie zawodników „nie gwiazd” bo zaczepić im się będzie trudniej.
Nie przeszkadzało na pewno AZS-owi Częstochowa, bo mógł wszystko przegrywać, a i tak nie spadał :D Według mnie 12 ekip to optymalna liczba
Przypadek AZS Cz. nie świadczy o tym, że system był zły. Świadczy jedynie o tym, że reguły nie były przestrzegane. AZS Cz. powinien być wyrzucony z zamkniętej ligi. Chętnych (którzy byli w stanie zgromadzić pieniądze) na jego miejsce nie brakowało.
Problemem nie jest, czy w lidze zagra 10, czy 30 klubów. Problemem jest to, żeby te kluby trzymały jakość.
System spadków nie przekonuje do inwestowania, a co najwyżej do sponsorowania.
Przypadek mobilizacji Będzina, całkiem sensowny skład Suwałk czy Stern w Bydgoszczy pokazują, że wizja spadku może dobrze podziałać na wzrost poziomu drużyn.
Ja nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego topowa liga na świecie nie jest w stanie postawić sobie wysokich celów, tylko cały czas brnie w Mickiewiczowskie "jakoś to będzie". Nie ma ludzi z wizją, którzy zadają sobie pytanie: czy to na pewno wszystko, co możemy zrobić dla popularyzacji i "zdrowia" ligi. Pisałem o transmisjach otwartych w Polsacie, ale widać, że i liga jest bardzo miękka w negocjacjach, skoro nie potrafi tego wymóc przy podpisywaniu wieloletniego kontraktu na wyłączność. I tak wszystkie mecze są transmitowane, to jaki jest problem dać jedną transmisję otwartą? Zamknięta antena to zawsze słabsza pozycja klubów względem sponsorów, a teraz nawet liga piłki ręcznej ma dużo większe okno na widza niż mocniejsza przecież PlusLiga, w której nie dwie drużyny są markami ogólnopolskimi, a przynajmniej cztery.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

W zasadzie mniej ważne, czy 10, czy 12 (więcej uważam, ze nie powinno być), ale warunek jeden- liga otwarta.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Nagor »

Kibicuję klubowi z Warszawy w tej trudnej sytuacji, ale nie może być tak, że liga i sam klub (a wraz z nim zawodnicy) będą czekali aż do pierwszego meczu ligowego z decyzją. Powinien być postawiony (niedaleki!) dedlajn i wóz albo przewóz, dla dobra całej ligi...
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Lynn »

Wróżycie wszyscy z fusów jak babka z Wilkowyj. Jutro wszystko się rozstrzygnie, jutro zapadną kluczowe decyzje, bądźmy dobrej myśli. Dobrej nocy życzę.
No i jak tam, wiadomo już coś? ;) Czy dowiemy się wszystkiego w dniu startu ligi? :P
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Lynn pisze:
Wróżycie wszyscy z fusów jak babka z Wilkowyj. Jutro wszystko się rozstrzygnie, jutro zapadną kluczowe decyzje, bądźmy dobrej myśli. Dobrej nocy życzę.
No i jak tam, wiadomo już coś? ;) Czy dowiemy się wszystkiego w dniu startu ligi? :P
Przecież to, że dziś mają zostać podjęte decyzje, nie oznacza, że się o tym dowiemy :D Można by pociągnąć metaforykę okrętu i rzec, że co prawda statek tonie, ale informacje jeszcze nie wypływają :]
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Xenio »

Powiem tak. Jedna b. ważna decyzja już zapadła i wypłynie w swoim czasie. Dzień jeszcze się nie skończył. :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

"26 października rusza sezon PlusLigi. Nadal nie wiadomo, czy do rozgrywek przystąpi Onico Warszawa. Wicemistrzowie Polski borykają się z poważnymi problemami finansowymi. W związku z upadłością sponsora tytularnego klubowi brakuje - według nieoficjalnych informacji - 3,5 mln zł, by domknąć budżet [...]

[...]" Myślę, że wczoraj kluczowe zdanie wypowiedział Artur Popko, były prezes Polskiej Ligi Siatkówki. Stwierdził, że zakończyć projekt, zburzyć coś jest bardzo łatwo, natomiast zbudować klub jest dużo trudniej. Oczywiście zostało już naprawdę bardzo mało czasu. To bardzo trudna sytuacja także dla Polskiej Ligi Siatkówki, ale zarząd i rada nadzorcza PLS, czyli przedstawiciele innych klubów, starają się dać tyle czasu, ile będzie możliwe, by siatkówka w stolicy nadal była i nadal rozwijała się tak jak w zeszłym sezonie - docenia działania prezesa Gacka i spółki Składowski. [...]

[...]"Do kiedy maksymalnie władze polskiej siatkówki dają czas warszawskiemu klubowi? - Czekamy do tego ostatniego momentu. Trudno powiedzieć, kiedy on nadejdzie. 26 października ruszają rozgrywki PlusLigi i musimy mieć jasność, czy gramy w 13 czy w 14 drużyn - zaznacza rzecznik PLS"

https://sport.onet.pl/siatkowka/pluslig ... cs&utm_v=2
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

W tym wywiadzie pada stwierdzenie "Jest nadzieja, że uda się przystąpić do sezonu w całkiem niezłym składzie" Ja rozumiem to tak, że jednak nie w najmocniejszym. Są też podane kwoty 5,5 mln i brakujące 3,5. Drukjul wczoraj pisał o kwocie długu około 12 mln. Suma tych kwot nie daje tej liczby. Możliwe, że ktoś się czegoś zrzekł, ale to tylko gdybanie. Zresztą jeżeli Orlen i Westminster, które są dosyć "dużymi" przedsiębiorstwami dają łącznie 5,5 to kto da w dwa tygodnie tylko nieco mniejszą kwotę jaką jest 3,5 mln. O ile to w ogóle prawda. Według mnie źle to wygląda.
Zaksa na maksa
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: jinx »

Tak. Ten skład to 8 baniek...razem z kosztami utrzymania klubu:D:D:D
Czekanie do skutku na Onico to kompromitacja.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Według mnie też a do niedawna byłem optymistą w tym względzie. Ale jak już nawet Łukasika nie udaje się zatrzymać to cóż... Teraz to już działania ratunkowe na szybko, ale takie już nie przyniosą rezultatu. Była szansa, ale widać Orlen wystawił stolicę.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Didek »

Życie uczy, aby być konsekwentnym i przestrzegać zasad. Wszelkie nagięcia zasad później mają konsekwencje. W chwili obecnej potrzeby klubu z Warszawy to 21 mln PLN. 12 mln to dług wobec Onico i pozostałe 9 mln to kasa na funkcjonowanie klubu. W artykule napisano, iż zaangażowanie potencjalnych nowych sponsorów było na poziomie 5,5 mln. I pomimo tego brakowało 3,5 mln. Skoro nowych sponsorów nie ma to ciągle brakuje 9 mln. Chodź w tym przypadku miliony padają z lewa i prawa jak obietnice wyborcze. Tylko w tej układance brakuje właściwie tylko jednego. Realnych pieniędzy. A skoro pieniędzy nie ma to zaczynają się kłopoty. Już wspomniano, podobno klub już nie płaci od maja. Czas upływa, pieniędzy nie ma a pensje trzeba płacić. To początek kłopotów. Kolejni poszkodowani to kibice. Ci co kupili karnety mogą poczuć się oszukani. Kupowali karnety na inną drużynę, niż teraz prawdopodobnie będą oglądać. O ile wogóle wystartują. Jak klub zbankrutuje to nikt im kasy za karnety nie zwróci. Kolejne kłopoty to start w lidze i koszty startu. Po takich doniesieniach madialbych to nikt im nic nie sprzeda na przelew. Tylko gotówka.
Ten kto myśli, iż Liga Mistrzów to pikuś na biznesie się nie zna. Te rozgrywki będą drenować budżet jeszcze bardziej niż liga. A moment aby się wycofać już minął. Tam nie pojedzie się samochodem czy busem. Tam będą samoloty a i koszty organizacji meczów u siebie będą wysokie.
Kolejny problem to SuperPuchar. Po tych wszystkich problemach ktoś się łudzi, iż zapełni halę w Gliwicach? Kto będzie chciał masakrę Zaksy na Warszawie do 0? Inny przeciwnik - super, tylko to za perę dni a imprezę trzeba sprzedać bo jest na neutralnym gruncie. A póki co to nic nie wiadomo.
Kadlubowa Wawa będzie dostarczycielem punktów i kandydatem do spadku. Mało kto będzie chciał ją oglądać u siebie a i na wyjazdach też trudno o mobilizację. Efekt taki, iż klub spadnie z ligi i to w dodatku z długami. Powodzenia w pierwszej lidze. Szans nie będzie i skończą jak Częstochowa. A propos AZSu, to Częstochowa nie dostała licencji a ich długi były kilkakrotnie niższe niż Warszawy. To także dużo mówi.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 20:34 przez Didek, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Son pisze:W tym wywiadzie pada stwierdzenie "Jest nadzieja, że uda się przystąpić do sezonu w całkiem niezłym składzie" Ja rozumiem to tak, że jednak nie w najmocniejszym. Są też podane kwoty 5,5 mln i brakujące 3,5. Drukjul wczoraj pisał o kwocie długu około 12 mln. Suma tych kwot nie daje tej liczby
Akurat budżet 9 milionów złotych na sezon mniej więcej pokrywa się z tym co wiemy o finansowaniu w stosunku rocznym klubu-spółki Onico Warszawa SA przez spółkę-matkę Onico SA przede wszystkim przy pomocy pożyczek - w roku kalendarzowym 2017 suma tych pożyczek wyniosła około 4.5 złotych, natomiast w roku kalendarzowym 2018 dwa razy, a nawet trochę więcej się zwiększyła, bo było to już circa 9.5 miliona złotych

- 12 335 404 złotych (o czym wcześniej pisałem) to nie wysokość budżetu, tylko ujemny kapitał własny klubu siatkarskiego według sprawozdań po pierwszym kwartale tego roku, czyli najprościej mówiąc w tym akurat wypadku zobowiązania z lat ubiegłych. Warto jednak pamiętać, że klub Onico Warszawa SA do tej pory był częścią grupy kapitałowej Onico SA, która to najwyraźniej zamiast innych form finansowania wolała wspierać swoją spółkę zależną pożyczkami. To jednak trochę inna sytuacja i ma też inne konsekwencje niż wtedy, kiedy pożyczkodawcą jest podmiot zewnętrzny.
Didek pisze:Życie uczy, aby być konsekwentnym i przestrzegać zasad. Wszelkie nagięcia zasad później mają konsekwencje. W chwili obecnej potrzeby klubu z Warszawy to 21 mln PLN. 12 mln to dług wobec Onico i pozostałe 9 mln to kasa na funkcjonowanie klubu. .
Czy spłata tych wewnętrznych pożyczek z poprzednich lat w całości, czy nawet w dużej części jest w ogóle możliwa i będzie kiedykolwiek wymagalna, czy też nie będzie, to naprawdę zupełnie osobna sprawa niż zabezpieczenie obecnie budżetu na najbliższy sezon 2019-20. W mojej opinii którą prezentowałem w tym wątku wielokrotnie, to zadłużenie jeżeli nie w całości, to przynajmniej w większej części może zostać jedynie umorzone, lub np. formalnie scedowane przy sprzedaży na nowych właścicieli (którzy dzięki temu tak jak do tej pory Onico SA będą sami sobie winni pieniądze ;) ) bo jest to wierzytelność nieściągalna, z czego akurat ci którzy tej pożyczki udzielili zdawali sobie zresztą sprawę od samego początku.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Didek »

W przypadku klubu i pożyczek słowo klucz to wymagalność. Kto da gwarancję, iż pieniadze od sponsorów pójdą na bieżące funkcjonowania a nie na spłatę długów? A wierzyciele nie wystąpią o ściągnięcie kasy od podmiotu który ma kasę. 12 mln to dużo i wątpię aby ktoś odpuścił, gdy pojawiłby się choć cień szansy na spłatę.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Didek »

Jakiś czas temu w żużlu w zasłużonej drużynie z Rzeszowa pojawił się pewien "magik", który obiecywał cuda na kiju w drużynie. Efekt tego jest taki, iż drużyny z Rzeszowa w żużlu już nie ma. I prawdopodobnie na naszych oczach 103 letnia historia klubu z Warszawy właśnie dobiega końca. Najbardziej żal kibiców, którzy kupili karnety na obecny sezon. Może ich wkład przy milionach latających wokół klubu to mało, ale każdy z nich zapewne odczuje stratę w przypadku bankructwa. Ich losem obecnie nikt się nie przejmuje. Bo panowie z centrali związku nie mają sobie nic do zarzucenia.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2019, o 22:06 przez Didek, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”