Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mmb »

Decyzją Zarządu Asseco Resovia S.A., z dniem 30 stycznia 2020 roku, Piotr Gruszka przestaje pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny.

Trenerowi dziękujemy za dotychczasową pracę w naszym klubie.

Jednocześnie informujemy, że funkcję pierwszego trenera przejmuje dotychczasowy asystent Piotra Gruszki, Wojciech Serafin.
https://www.assecoresovia.pl/2020/01/zm ... i-rzeszow/
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Kiko »

gregy69 pisze:
Kolcz_ps pisze: Szerszeń raczej wątpię aby chciał wrócić.
Może sobie chcieć albo nie chcieć. Tak samo jak kiedyś Buszek, Mika czy Śliwka. Ma podpisany kontrakt i to zamyka dyskusję.
Żeby tylko miał do czego wracać.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: leeon »

Ignaczak się miota albo malowany z Niego Prezes.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: stemar1972 »

John Sacz na trenera. On z nimi zrobi porządek.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Cóż, gorzej nie będzie. Ignaczak zawsze się plącze w zeznaniach, zaczął od transferów i niby braku rozmów, aktualnie nie planował zmiany trenera jednak już zaplanował.
Z całym szacunkiem do Krzysztofa, świetnie się z nim rozmawia, ciekawy mówca, ale chłop ma pecha i nie dziwię się, iż ma problem aby sobie z tym poradzić.
Szkoda, że tak to wygląda, zycze mu jak najlepiej.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Igła nie planował zmian na ławce trenerskiej, bo nie planował porażki z Katowicami w takim stylu. Po tym meczu trudno się dziwić, że podjął taką decyzję. Smutno się patrzy jak zawodnicy przy zmianie i zejściu z boiska mają spuszczone głowy i boją się sobie spojrzeć w oczy. Samym zawodnikom plączą się nogi na parkiecie, chociaż umiejętności im nie brakuje. Wpadają takie piłki w boisko, które nie miały by prawa wpaść nawet w drugiej lidze a i w rozgrywkach juniorskich często to lepiej wygląda. Tutaj ewidentnie potrzebny jest psycholog sportowy albo szaman, który odczarował by podpromie. Tak niechcianego w Rzeszowie Kowala teraz pewnie wspominają na podkarpaciu z uśmiechem na twarzy.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kibic_siatki »

DelectaFan pisze: Tak niechcianego w Rzeszowie Kowala teraz pewnie wspominają na podkarpaciu z uśmiechem na twarzy.
Szczerze mówiąc wątpię. Rok temu początkowy bilans klubu 0:7 to Andrzejowi zespól zawdzięcza. Potem Cretu zaczął to odbudowywać i tak naprawdę niewiele brakowało do awansu do 6. Teraz szanse na wskoczenie do 8 są dużo większe.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: jaet »

Resovia ruszyła do transferowej ofensywy. Na celowniku Kalembka :]. Klękajcie narody.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

jaet pisze:Resovia ruszyła do transferowej ofensywy. Na celowniku Kalembka :]. Klękajcie narody.
Jeśli to prawda, to słabo. Tak naprawdę to pozycja, na której najmniej trzeba zmian.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

jaet pisze:Resovia ruszyła do transferowej ofensywy. Na celowniku Kalembka :]. Klękajcie narody.
Widocznie uznali, że chcą mieć wszystkich zagrywających z wyskoku :D W końcu mistrz Polski, mentalność zwycięzcy, więc to się przyda, bo chyba w Rzeszowie zapomnieli, jak się wygrywa 8-)
Rafalista112
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2020, o 19:08
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Rafalista112 »

Wczorajsza zmiana rozgrywającego po drugim secie bez ppotrzeby.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

johnnyrotten pisze:
jaet pisze:Resovia ruszyła do transferowej ofensywy. Na celowniku Kalembka :]. Klękajcie narody.
Widocznie uznali, że chcą mieć wszystkich zagrywających z wyskoku :D W końcu mistrz Polski, mentalność zwycięzcy, więc to się przyda, bo chyba w Rzeszowie zapomnieli, jak się wygrywa 8-)
Kalembka też nie bardzo wie jak się wygrywa w tym sezonie :(
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Son »

Resovia wyciąga kluczowych graczy z innych zespołów licząc, że sami się wzmocnią i przy tym osłabią przeciwnika.
Jak niegdyś Skra. Tylko tam był Pliński, Murek, Novotny.. tu Ruso, Kalembka, Komenda, Achrem??
Zaksa na maksa
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

Całkiem ciekawy komentarz Ryszarda Boska do sytuacji w Resovii i zwolnienia trenera Gruszki na stronie polsatsport.pl:
[...] "Wszyscy się tego chyba spodziewaliśmy. Zwłaszcza po dwóch ostatnich porażkach. 99 procent klubów wykonałoby taki ruch. I tak w Rzeszowie późno to zrobiono " [...]

[....] "To, że teraz mu nie wyszło, nie znaczy, że nie będzie dobrym szkoleniowcem. Na razie Piotr ma jeszcze dość małe doświadczenie w tej roli, musi go jeszcze nabrać. Ja mu życzę świetlanej przyszłości. Takie rzeczy jak zwolnienia zdarzają się w każdym zawodzie, a w trenerskim przede wszystkim. Nie ma tu ludzi nietykalnych."[...]

[...] "Zmiana trenera jako metoda potrząśnięcia drużyną zazwyczaj działa przy ekipie złożonej z młodych graczy, a tu są prawie sami doświadczeni. Ale trzeba było interweniować, bo to trwało już za długo. Działacze, nie reagując, czekali trochę na cud" [...]

[...]"Zawodnicy są spięci, brakuje im entuzjazmu i zespołowości. Każdy gra asekuracyjnie i próbuje popełnić jak najmniej błędów, a to w siatkówce się nie sprawdzi. Oni boją się przegrać, to sprawa mentalności. Coś się w tej sprawie musi zmienić. Mimo że w zespole są prawie sami doświadczeni zawodnicy, to drużyna ma delikatną skorupkę. Gdy rywal mocniej ich przyciśnie, poddają się" [...]

[...] (o Serku, który został tymczasowym trenerem Sovii): "- Będą zainteresowani większym nazwiskiem. Chyba że od jutra zaczną wygrywać, ale to by znaczyło, że Serafin jest czarodziejem. Trzeba pamiętać, że miał on też słabszy moment w trakcie pracy w Kielcach. Trenerów z wyrobionym nazwiskiem nie łapie się jednak w biegu na ulicy, a na tym etapie sezonu większość takich jest zajętych" [...]


całość https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1048
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kanonier »

Ten pozostały 1% to AZS z Bąkiewiczem
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem jak nie można negatywnie oceniać Gruszki. Przecież w Katowicach nic spektakularnego nie ugrał. A tutaj gra Rzeszowa wyglądała, że zęby bolały. Chciałbym się mylić, ale to propsowanie tak czy inaczej Piotrka źle wróży w kontekście kadry. Heynen po Tokio odejdzie. Jestem tego pewny. Niezależnie od wyniku. Jak ktoś wpadnie na pomysł, że po tych 15 latach pora na Polaka, to wyjdę z siebie i usiądę obok. W chwili obecnej żaden polski trener się nie nadaje na prowadzenie kadry.

Jeszcze co do personaliów. Pamiętam pierwszy sezon Skry w erze postcontowskiej i zaciągu graczy z Radomia i Olsztyna. Jeśli bierzesz zawodników z Radomia i Olsztyna to grasz jak Radom i Olsztyn. A jak bierzesz zawodników z Katowic, hurtem, to grasz jak Katowice. Proste. Tylko jednym zawodnikiem jestem szczerze rozczarowany i jest to Hoag. Resce nie kibicuję, ale jakoś fajerwerków po Marechalu czy Bartmanie się nie spodziewałem. Komendę samemu jeszcze w sierpniu pchałem do Tokio, ale Marcin nigdy błysku nie prezentował i można powiedzieć, że idealnie się skamuflował w tej rzeszowskiej bylejakości.
Kłamca.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: perykles »

ciorny17 pisze:Nie wiem jak nie można negatywnie oceniać Gruszki. Przecież w Katowicach nic spektakularnego nie ugrał. A tutaj gra Rzeszowa wyglądała, że zęby bolały. Chciałbym się mylić, ale to propsowanie tak czy inaczej Piotrka źle wróży w kontekście kadry. Heynen po Tokio odejdzie. Jestem tego pewny. Niezależnie od wyniku. Jak ktoś wpadnie na pomysł, że po tych 15 latach pora na Polaka, to wyjdę z siebie i usiądę obok. W chwili obecnej żaden polski trener się nie nadaje na prowadzenie kadry.

Jeszcze co do personaliów. Pamiętam pierwszy sezon Skry w erze postcontowskiej i zaciągu graczy z Radomia i Olsztyna. Jeśli bierzesz zawodników z Radomia i Olsztyna to grasz jak Radom i Olsztyn. A jak bierzesz zawodników z Katowic, hurtem, to grasz jak Katowice. Proste. Tylko jednym zawodnikiem jestem szczerze rozczarowany i jest to Hoag. Resce nie kibicuję, ale jakoś fajerwerków po Marechalu czy Bartmanie się nie spodziewałem. Komendę samemu jeszcze w sierpniu pchałem do Tokio, ale Marcin nigdy błysku nie prezentował i można powiedzieć, że idealnie się skamuflował w tej rzeszowskiej bylejakości.
Całe szczęście, że Gieksa biorąc Jarosza z Rzeczowa nie zaczęła grać jak Resovia :]
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

I tak chyba w tym wszystkim ironiczne jest to, że niektórzy siatkarze mają tak potężne pensje w Resovii, a dużo nie grają, a że podpisany na 2 lata musi tutaj wysiedzieć, przykładami jest Schulz, który był ściągany jako "Mistrz Świata" i gwiazda z Gdańska + Shoji z ligi włoskiej i 2 rozgrywający reprezentacji USA :] , teraz podliczyć jeszcze pewnie kosmiczne zarobki Bartmana i pewnie Możdżonka na niezłym poziomie i może wyjść, że ci zawodnicy biorą tyle ile płaci w tym momencie Gdańsk całej drużynie czy Gieksa, która ich wczoraj pokonała ;). Szczerze co Gruszka mógł z tym chłopaków, no może to za duże słowo... z tych doświadczonych graczy wyciągnąć jak te nazwiska w naszej lidze nikogo nie wystraszą :).

Ogólnie poleciała 1 głowa od Gruszki, ale jednak to Prezes niby robił ten skład, może oprócz graczy z Katowic, więc chyba kwestia czasu kiedy poleci 2 głowa Pana Ignaczaka :]
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: pigula »

Niech mnie ktoś oświeci i wytłumaczy, po co im Kalembka?Bo ja znajduję tylko jedno wytłumaczenie, chcieli osłabić Bydgoszcz przed meczem na szczycie :] :]
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Riad69 »

Żeby stworzyć zasłone dymną " Wzmacniamy się
"Reagujemy na sytuacje w klubie". Ja nie wiem jak to jest ,że sponsorzy jeszcze nie puścili pseudo zarządu i całego tego kartonowego klubu ( choć zasłużonego ale nie można mieć sentymentów przy takiej padace) w skarpetkach po takiej szopce jaka się tam odwala.
kibic siatkowki
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:23

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kibic siatkowki »

pigula pisze:Niech mnie ktoś oświeci i wytłumaczy, po co im Kalembka?Bo ja znajduję tylko jedno wytłumaczenie, chcieli osłabić Bydgoszcz przed meczem na szczycie :] :]
Na uzupełnienie składu za Możdżonka, ten podobno ma jeszcze długo nie wrócić, swoją drogą ile razy on w tym roku był w kadrze meczowej...
ciorny17
Posty: 8589
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

Możdżonek to neverending story, pisałem to już tutaj kiedyś. Jego obecność w Rzeszowie jest dla mnie kompletnym nieporozumieniem.
Kłamca.
kibic siatkowki
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:23

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kibic siatkowki »

A kontrakt ważny jeszcze na kolejny sezon.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Michal5 »

Po Rzeszowie chodziły już słuchy, że poważnie myślano o przesunięciu Możdżonka na... prezesa. Nikt też nie ukrywa, że jest jednym z tych, który psuje atmosferę od środka.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

Rozumiem, że za psucie atmosfery należy się awans i ciepła posadka?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Trzeci pan K. jest lepszy od pozostałych panów K. razem wziętych
Tadek58
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2020, o 20:01
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tadek58 »

Z pozycji kibica telewizyjnego Resovia od dwóch lat co sezon to nowy skład. Kluby które są w czubie zachowują trzon składu. Co do doboru zawodników to rąbka tajemnicy uchylił Cretu. Resovi należy życzyć spokoju i budowania gry i składu na następny sezon, bo w/g mnie ten sezon już stracony.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: radosoviak »

Dla mnie wybór nowego trenera pokaże w którym kierunku chce pójść ten klub.
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
damianho
Posty: 749
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: damianho »

to może Zbigniew Zieliński który był ostatnio widziany w Rzeszowie? Co sądzicie o nim?
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Ejpok »

Tadek58 pisze:Z pozycji kibica telewizyjnego Resovia od dwóch lat co sezon to nowy skład. Kluby które są w czubie zachowują trzon składu. Co do doboru zawodników to rąbka tajemnicy uchylił Cretu. Resovi należy życzyć spokoju i budowania gry i składu na następny sezon, bo w/g mnie ten sezon już stracony.
Przecież Rzeszów plasuje się 1 punkt za "8", więc z całym szacunkiem ale wszystko jest u nich do ugrania jeszcze.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”