Trefl Gdańsk 2019/2020

TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: TheLinkin »

Sztabowiec pisze:Po dobrym sezonie ma nastąpić rozpad drużyny - Gdańsk musi spłacać długi, zamiast robić konkretne wzmocnienia. Podobno jako pierwsi odchodzą Filipiak i Halaba. Karierę ma zakończyć Grzyb. Ktoś wie, kto na ich miejsce?
Gdzie Filipiak się ma wybrać ?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

TheLinkin pisze:
Sztabowiec pisze:Po dobrym sezonie ma nastąpić rozpad drużyny - Gdańsk musi spłacać długi, zamiast robić konkretne wzmocnienia. Podobno jako pierwsi odchodzą Filipiak i Halaba. Karierę ma zakończyć Grzyb. Ktoś wie, kto na ich miejsce?
Gdzie Filipiak się ma wybrać ?
Zwrócę uwagę, że pan Sztabowiec - celowo lub nie - używa partykuły "podobno", wprowadzając dystans w swojej wypowiedzi. Sam nie wie, że Filipiak z Halabą odchodzą, tylko tak przypuszcza, bo gdzieś o tym usłyszał. Dlatego skoro nie wie, czy na pewno odchodzą, nie bawiłbym się w dopytywanie o to, gdzie mają grać...

Ten sam użytkownik pisał, jak widziałem, o Łukaszu Wiśniewskim w JW, co wydaje się niezbyt prawdopodobne. Jeżeli jego słowa się potwierdzą, to odszczekam. Ale takiemu przewodnikowi, który niby prowadzi, ale sam nie jest pewien drogi, to raczej bym nie ufał.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Miszczu-xdd pisze: Z tego co jeszcze podawali, to Janusz miałby zostać w Treflu u Winiara jeszcze na rok i wtedy przejść do Skry za Łomacza
przenioslam posta z tematu Skry by odniesc sie bardziej kopleksowo i nie robic OT.

Mialoby to sens dla Janusza, gdyby Trefla zdolal zmontowac jakis team z fajnymi skrzydlowymi. A doniesien o odejsciu Halaby i Flipiaka jest sporo. Szkoda i moim zdaniem niekoniecznie z korzyscia dla tych zawodnikow.

Bo co do splacania dlugow i podwyzek ponizej tego co oferuja inne kluby- mozna oba powyzsze uznac za fakt.

Ciekawe czy Winiar mysli o podciagnieciu Jakubiszaka na wyzszy poziom? Potencjal ofensywny jest a ostatni mecz chyba niezly. Jesli tak, to Jakubiszak moze dostac troche wiecej gry w najblizszym czasie. Choc oczywiscie byloby gorsze przyjecie i znacznie gorszy serwis, obrona i nieco blok niz w przypadku Halaby.
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: phantom1 »

TheLinkin pisze:
Sztabowiec pisze:Po dobrym sezonie ma nastąpić rozpad drużyny - Gdańsk musi spłacać długi, zamiast robić konkretne wzmocnienia. Podobno jako pierwsi odchodzą Filipiak i Halaba. Karierę ma zakończyć Grzyb. Ktoś wie, kto na ich miejsce?
Gdzie Filipiak się ma wybrać ?
Halabay i Filipiaka nie zobaczymy w przyszłym sezonie w gdańskiej drużynie.
Bartosz Filipiak ma rozwijać się sportowo i mentalnie w Rzeszowie.
Marcin Janusz zostaje, odmówił Vervie. Trochę to dziwne, że nie chce grać o wyższe cele.
beatrix
Posty: 180
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: beatrix »

kanimo pisze:
Miszczu-xdd pisze: Z tego co jeszcze podawali, to Janusz miałby zostać w Treflu u Winiara jeszcze na rok i wtedy przejść do Skry za Łomacza
przenioslam posta z tematu Skry by odniesc sie bardziej kopleksowo i nie robic OT.

Mialoby to sens dla Janusza, gdyby Trefla zdolal zmontowac jakis team z fajnymi skrzydlowymi. A doniesien o odejsciu Halaby i Flipiaka jest sporo. Szkoda i moim zdaniem niekoniecznie z korzyscia dla tych zawodnikow.
Myślę, że można zaufać Marcinowi Januszowi, że bierze to pod uwagę, tzn. nie zostanie, żeby grać z Jakubiszakiem i Janikowskim :) Gadomski (prezes) mówił w wywiadzie dla WP: drużyna już jest mocna, a chcemy się jeszcze trochę wzmocnić. On raczej nie mówi o czymś, czego zrealizować nie można, bo jest bardzo ostrożny i spokojny, również mało ofensywny w szukaniu sponsorów :)
Rzecz jasna, dopóki nic nie jest podpisane, nie można uznać, że drużyna zostaje. Ale z tego, co wiem, szansa jest.
SzyMis12788
Posty: 72
Rejestracja: 29 lut 2020, o 14:11
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: SzyMis12788 »

phantom1 pisze:
TheLinkin pisze:
Sztabowiec pisze:Po dobrym sezonie ma nastąpić rozpad drużyny - Gdańsk musi spłacać długi, zamiast robić konkretne wzmocnienia. Podobno jako pierwsi odchodzą Filipiak i Halaba. Karierę ma zakończyć Grzyb. Ktoś wie, kto na ich miejsce?
Gdzie Filipiak się ma wybrać ?
Halabay i Filipiaka nie zobaczymy w przyszłym sezonie w gdańskiej drużynie.
Bartosz Filipiak ma rozwijać się sportowo i mentalnie w Rzeszowie.
Marcin Janusz zostaje, odmówił Vervie. Trochę to dziwne, że nie chce grać o wyższe cele.
Informacja o Filipiaku w Rzeszowie jest legitna?
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Kiko »

Z punktu widzenia kibica Resovii, mega bym się ucieszył z Filipiaka. Inna sprawa, że osobiście go chciałem już przed tym sezonem, podobnie jak Halabę.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Lynn »

Trefl wygląda jakby każdy przerzucił ze 2 tony węgla przed meczem ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: ursula127 »

Trefl ma dużą przewagę i małą motywację , to jest niebezpieczne połączenie
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Jak myślicie, prawda z tym COVID-em?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Vilgefortz pisze:Jak myślicie, prawda z tym COVID-em?
Twierdzi prezes, że dzisiaj wyniki będą znane, zobaczymy. Raczej specjalnie nie lizali klamek, żeby nie musieć grać w plażowym turnieju :D

Tym bardziej, że parę dni wcześniej zrezygnowali z Pucharów, argumentując to właśnie nie narażaniem drużyny na ewentualne zakażenia, jeżeli przyjdzie grać w kraju bardziej "skażonym" od naszego.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: rzr »

Vilgefortz pisze:Jak myślicie, prawda z tym COVID-em?
Prawda https://twitter.com/Trefl_Gdansk/status ... 8740618240
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

A w Polsce dalej jak w lesie :) w cywilizowanym kraju powiedzą kto chory, pokażą, ludzie życzą zdrowia, a u nas trzeba z uwagi na dobro ukrywać, co by potem delikwent spacerując po sopockim molo nie dostał cebulą w łeb. Przykre to.

Kogo by temat nie dotyczył, pozostaje życzyć dużo zdrowia i mieć nadzieję, że reszta ekipy nie została zarażona.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Tharaster »

https://twitter.com/Trefl_Gdansk/status ... 5191309313

A pod spodem umieszczone zdjęcie, gdzie ludzie tłumnie stoją obok siebie :]. Nie mam pytań
rafak
Posty: 572
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: rafak »

Camillo Marcotti pisze:A w Polsce dalej jak w lesie :) w cywilizowanym kraju powiedzą kto chory, pokażą, ludzie życzą zdrowia, a u nas trzeba z uwagi na dobro ukrywać, co by potem delikwent spacerując po sopockim molo nie dostał cebulą w łeb. Przykre to.

Kogo by temat nie dotyczył, pozostaje życzyć dużo zdrowia i mieć nadzieję, że reszta ekipy nie została zarażona.
Oj Kolega bardzo się myli z tym podawaniem kto chory w "cywilizowanych krajach". Niektóre regulacje są posunięte do granic absurdu.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

rafak pisze: Oj Kolega bardzo się myli z tym podawaniem kto chory w "cywilizowanych krajach". Niektóre regulacje są posunięte do granic absurdu.
Wszystkich regulacji nie znam, aczkolwiek nawet z naszego portalu dowiedziałem się, że zachorował Ngapeth czy Lisinac, a nie "zawodnik Zenitu Kazań" czy "reprezentant Francji". Według mnie powinno to być jednak podawane, bo choćby w tym przypadku - piszą, że niby w zabawch udziału nie brał, ale robił zdjęcia z kibicami. Jesteś takim kibicem, co tam był, podszedłeś do jednego zawodnika zrobić sobie fotkę, bo do wszystkich nie zdążyłeś, no i skąd masz teraz wiedzieć, czy podszedłeś akurat do tego, co był zakażony? Rozumiem, że cały ten tłum ma dla "dobra siatkarza" porzucić wszystko na 2 tygodnie i udać się na kwarantannę? Uważam, że jest to trochę niepoważne, w przypadku osób jakby nie było publicznych. Moim zdaniem informowanie kto zachorował, a w przypadku "zwykłych" ludzi jakaś kropka na mapie, gdzie jest / przebywał na "wolności" roznosząc bardziej by zapobiegała rozprzestrzenianiu się wirusa niż te żele i maseczki, ale to temat na inne forum :)

Wiadomo, czy całą drużynę wysłali w związku z tym na testy? Jeśli tak, to kiedy będą wyniki?
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: hvar18 »

To idąc tym tokiem, może codziennie Ministerstwo powinno podawać nazwiska i imiona i skąd pochodzą wszystkich zakażonych w Polsce?
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

hvar18 pisze:To idąc tym tokiem, może codziennie Ministerstwo powinno podawać nazwiska i imiona i skąd pochodzą wszystkich zakażonych w Polsce?
Przeczytałeś post do końca?
Moim zdaniem informowanie kto zachorował, a w przypadku "zwykłych" ludzi jakaś kropka na mapie, gdzie jest / przebywał na "wolności" roznosząc bardziej by zapobiegała rozprzestrzenianiu się wirusa niż te żele i maseczki, ale to temat na inne forum :)
Niestety, jak ktoś jest osobą publiczną i organizuje ze sobą jakieś spotkania (wiece, mecze pokazowe, koncerty), to potem powinien mieć jaja by wyjść i powiedzieć, że ktoś z ludzi, z którymi miał kontakt, mógł się od niego zarazić (jak Małysz np.), a nie chować głowę w piasek i kazać się izolować wszystkim, co mogli spotkać kogoś związanego z gdańskim klubem.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: rzr »

Znaleźli drugiego z wirusem w Treflu https://twitter.com/Trefl_Gdansk/status ... 7459923975
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: pwpl97 »

Prawdopodobnie za niedługo będzie informacja o trzecim zarażonym.
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Diomedea »

hvar18 pisze:To idąc tym tokiem, może codziennie Ministerstwo powinno podawać nazwiska i imiona i skąd pochodzą wszystkich zakażonych w Polsce?

Poza tajnoscia danych medycznych to celem glownym takiej operacji jest ochrona bezpieczenstwa chorych.
Utajenie ich personaliow jest jakas proba ochrony.
Ale w wielu krajach informacje o chorych osobach publicznych sa dostepne, za ich zgoda.
@Camillo podal przyklady.
A takze osobach niepublicznych, nie mowiac o narazonym personelu medycznym. Przeciez ludzie wiedza kto jest pielegniarka czy nawet salowa w szpitalu z COVIDem i te osoby nijak nie sa chronione.

Inna byloby przykladowe ukaranie agresorow.
@rafak powinienes znac pare historii z Francji, gdzie policja szybciutko sprawdzila DNA z anonimowych listow i proces, lacznie z upublicznieniem danych odbyl sie rownie predko. Z surowa kara. Z dobrym efektem.
Ale tu trzeba dobrej woli, by ograniczac agresje w przestrzeni publicznej, nie zas do niej zachecac.
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: solanum »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 27 lip 2020, o 06:54 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: punkt 23 regulaminu forum
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Odpowiedz na to pytanie przekracza ramy regulaminu.
Przekracza tez Twoja umiejetnosc czytania ze zrozumieniem.

Wlasnie o to chodzi, ze w Polsce nawet osoby publiczne, jesli takie byly w tych przetestowanych +, nie czuja sie na silach by poinformowac o swoim statusie.

Wiec ja wiem o kumplach z podstawowki, ktorzy COVID przeszli (w Szwecji), wiem od swoich przyjaciol na Intensywnej Terapii w Polsce co sie tam dzieje, znam nazwiska kilku zagranicznych siatkarzy z pozytywnymi testami, min z tego forum, nazwiska paru zagranicznych politykow, ktorzy infekcje przechodzili.
A personalia zakazonego siatkarze Trefla zostana (szczesliwie) ukryte, zeby nikt z prawdziwych kibicow nie rzucil w nich zgnilym jajkiem, badz nie podeslal im anonimowego listu. I o tym pisal @Camillo.
Jest nad czym pomyslec, szczegolnie w Gdansku.

Nikt Ci nie przeszkadza zajac sie wlasnymi problemami i zamieszczac absurdalne teksty o MM na IO. Wolnosc wypowiedzi.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: dezerter »

Zarażonym zawodnikom Trefla Gdańsk życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Trymamy kciuki za bezobjawowy przebieg, zdrowie rodziny i kolegow. I spokojnie i tworczo spedzona kwarantanne.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Jeśli czytają to zachowania formy :)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: solanum »

Diomedea » napisał:
Odpowiedz na to pytanie przekracza ramy regulaminu.
Przekracza tez Twoja umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. ........
Nikt Ci nie przeszkadza zajac sie wlasnymi problemami i zamieszczac absurdalne teksty o MM na IO. Wolnosc wypowiedzi.
Ładnie sobie poleciałeś.
Problem w tym, że ja odnośnie koronawirusa zgadzam się z twoją wcześniejszą wypowiedzią.
Nie wiem na jakiej podstawie moją wypowiedź przypisałeś swojej.
Jeżeli chodzi o MM, to przypomnę, że w roku 2014 zdecydowana większość pisała w tonie podobnym do twojego.
Co do wolności wypowiedzi.
Ochrona zdrowia i moralności, ochrona dobrego imienia i praw innych osób, zapobieżenie ujawnieniu informacji poufnych gwarantowane jest art. 10, pkt 2 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
Diomedea
Posty: 4518
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Diomedea »

-as.
Sorry, ale poniewaz bylo pod moim postem to uznalam to za nieuzasadniony i nieelegancki atak na moja wypowiedz.
Wiec odpowiedzialam tym samym.
Wstyd mi i przepraszam.
Ale sam rozumiesz, ze niezaleznie od skali talentu Mateusza kontuzja mocno zaburzyla jego kariere.
Jakby cudem sie odbudowal w Gdansku, to i tak raczej jest za pozno, a i jego zdrowia szkoda ponownie wystawiac na szwank.
rafak
Posty: 572
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: rafak »

Camillo Marcotti pisze:
Wszystkich regulacji nie znam, aczkolwiek nawet z naszego portalu dowiedziałem się, że zachorował Ngapeth czy Lisinac, a nie "zawodnik Zenitu Kazań" czy "reprezentant Francji". Według mnie powinno to być jednak podawane, bo choćby w tym przypadku - piszą, że niby w zabawch udziału nie brał, ale robił zdjęcia z kibicami.
Odchodzimy trochę od tematu, ale powiem tylko że nie zgadzam się z tym. Jeśli Lisinac czy inny Małysz chce ogłosić, ze są zarażeni covidem, to ich sprawa. Jednak nie widzę powodu dla którego, powiedzmy MW, miałby poinformować o tym , że ma/miał covid. Tak jak pisała diomedea, są różne świry, które będą atakowały np. Bogu ducha winnych skośnookich lub pracownice domu starców.

A co do regulacji: ochrona danych osobowych (szczególnie tych medycznych) jest traktowana bardzo poważnie w Kanadzie, Australii i w UE (a będzie jeszcze bardziej retrykcyjnie, świeże wieści z wczorajszego webinara, więc pewnie za jakiś rok znajdzie się to w obiegu legislacyjnym w UE). I średnio mi się to podoba. [/END OF TOPIC]



Zdrowia wszystkim zawodnikow i trenerom Trefla.
Camillo Marcotti

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

@rafak

Ależ ja właśnie o tym na początku wspominałem, że kluby ukrywają personalia właśnie przez chore podejście niektórych ludzi w naszym kraju, jak wspomniane obrażanie chińczyków na początku pandemii, potem pielęgniarek, potem Ślązaków itd. Przez to klub musi chronić zawodnika, przez co obecną na prezentacji osoba nie wie, czy robiła zdjęcie z zawodnikiem chorym czy nie.

Gdyby podejście do choroby w naszym kraju było cywilizowane, zapewne nic nie stałoby na przeszkodzie prezesowi Trefla powiedzieć "zawodnik A otrzymał pozytywny wynik na COVID". Wówczas ludzie życzyliby mu zdrowia, a osoby, które na prezentacji miały z nim bliższy kontakt wykonałyby testy.

A że jako naród (generalnie oczywiście, jest od tego sporo wyjątków) lubimy narzekać, obrażać i hejtować, to trzeba dbać o dobro zawodników właśnie w taki sposób.

Kończąc, bo rzeczywiście odjechaliśmy trochę od siatkówki - ja tutaj nie mam pretensji ani do prezesa, ani do zawodników - całkowicie rozumiem ich obawy. Wspomniałem jedynie, że te obawy są chore, bo szkalowanie kogoś za to, że się zaraził nie jest raczej normalnym zachowaniem społecznym i powinno być tępione / karane.

A jeżeli (oby) okaże się, że tylko dwójka siatkarzy jest zakażona, to i tak jakiś dziennikarz pewnie prędzej czy później dojdzie do tematu, choćby jak wznowią treningi bez zakażonych zawodników. No chyba że wszyscy będą solidarnie siedzieć w domach, aż wyzdrowieją koledzy, ale to byłby kolejny absurd spowodowany ogólnym podejściem narodu.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”