Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

Bez wiedzy Giulianiego raczej rozmów z Boyerem by nie było, a różne zródła mówią, ze są!! Więc widzi w Boyerze zawodnika lepszego niż Butryn, bo gdyby miało zostać Butryn-Domagała, to by juz dalszego szukania atakującego nie było! Fakty składaja sie w jedną całość, a podobno Resovia jest jeszcze Filipiakiem zaintersowana!

Edit: Merytoryczne forum siatkówki przeprowadziło wywiad z Alberto Giulianim, który potwierdza Cebulja w Resovii

MFS.: W mediach pojawiło się wiele informacji na temat tego, że Klemen Cebulj zasili szeregi Resovii. Czy był to jeden z Pana warunków, żeby objąć klub, czy nie ma to ze sobą związku?
✅A.G.: Nie stawiałem żadnych warunków przed objęciem klubu, ale oczywiście bardzo cieszę się z tego, że Klemen dołączy do drużyny, bo to bardzo dobry, mocny zawodnik, który już zna mój sposób pracy.


I to jest informacja podana na podstawie pewnego zródła, a nie wróbelki cwierkaja!!!
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Resoviak333 pisze:Bez wiedzy Giulianiego raczej rozmów z Boyerem by nie było, a różne zródła mówią, ze są!! Więc widzi w Boyerze zawodnika lepszego niż Butryn, bo gdyby miało zostać Butryn-Domagała, to by juz dalszego szukania atakującego nie było! Fakty składaja sie w jedną całość, a podobno Resovia jest jeszcze Filipiakiem zaintersowana!
Resoviak333 pisze:Bez wiedzy Giulianiego raczej rozmów z Boyerem by nie było, a różne zródła mówią, ze są!! Więc widzi w Boyerze zawodnika lepszego niż Butryn, bo gdyby miało zostać Butryn-Domagała, to by juz dalszego szukania atakującego nie było! Fakty składaja sie w jedną całość, a podobno Resovia jest jeszcze Filipiakiem zaintersowana!
ty byś chciał u siebie mieć Boyera Filipiaka i Butryna?? no proosze cie... na boisku może być tylko jeden...
Filipiak podpisał kontrakt w Bełchatowie kilka miesiecy temu. Wiedzą to już chyba wszyscy.
W internecie tego nie znajdziesz, na forum są ludzie którzy stoją blisko klubu, dlatego na szczęście każdy jest legitymowany tutaj nickiem, i nie będzie Ci na siłę udowadniał że tak jest. Napisze się raz na forum i tyle. Kto chce to nie wieży.

Aha i przestań już krzyczeć w tych swoich wypowiedziach bo to nie ładnie wygląda i nie dobrze się czyta.
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, o 13:10 przez skrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze: Łomacz kocha krótką, Piechocki docenia znaczenie tego elementu, to i wcale mnie Bieniu by nie zdziwił. ;) Jak się będzie grac, to wszyscy pograją...
No właśnie nie pograją, tak samo jak nie pograli w tym sezonie. Owszem, coś tam Huber parkietu powąchał, ale nijak się to ma do tego, co by zagrał w innej ekipie będąc podstawowym środkowym. A drugi sezon tego typu, to już absolutna pomyłka, ale jego kariera, wiec niech ją prowadzi jak chce. Natomiast wybór Bieńka całkowicie racjonalny, on problemu nigdzie w Polsce miał nie będzie, bo wszędzie idzie na podstawowego i gwiazdę w zespole.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Vilgefortz pisze: Tematu Boyer vs polscy atakujący widzę, że nie ma co kontynuować :]
No w sumie to nie bardzo, bo przecież wiadomo, że jeśli trafi tutaj Boyer, to jest szykowany do 6-tki niezależnie od tego, czy 2 atakującym będzie Butryn, Filipiak, czy inny Domagała. :D
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: miro1905 »

filippiotro pisze:
Vilgefortz pisze: Tematu Boyer vs polscy atakujący widzę, że nie ma co kontynuować :]
No w sumie to nie bardzo, bo przecież wiadomo, że jeśli trafi tutaj Boyer, to jest szykowany do 6-tki niezależnie od tego, czy 2 atakującym będzie Butryn, Filipiak, czy inny Domagała. :D
Kogoś to dziwi?
Feliciano
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2020, o 11:50
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Feliciano »

Ale będą jaja jak info Alimaka się potwierdzi i żadnego Boyera w Rzeszowie nie będzie :]
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kiko »

Feliciano pisze:Ale będą jaja jak info Alimaka się potwierdzi i żadnego Boyera w Rzeszowie nie będzie :]
Jeżeli prawdą jest, że ten Boyer taki ciężki do życia, to lepiej niech do nas nie przychodzi. Karol jest już sprawdzonym i uznanym w PlusLidze zawodnikiem, który spokojnie pomoże w odbudowie Reski. Do tego mam nadzieję, że Damianowi zdrowie dopisze i zamknie usta wielu osobom. Uważam, tego gościa za materiał na kawał zawodnika.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

jaet pisze:
grzegorzg pisze: Łomacz kocha krótką, Piechocki docenia znaczenie tego elementu, to i wcale mnie Bieniu by nie zdziwił. ;) Jak się będzie grac, to wszyscy pograją...
No właśnie nie pograją, tak samo jak nie pograli w tym sezonie. Owszem, coś tam Huber parkietu powąchał, ale nijak się to ma do tego, co by zagrał w innej ekipie będąc podstawowym środkowym. A drugi sezon tego typu, to już absolutna pomyłka, ale jego kariera, wiec niech ją prowadzi jak chce. Natomiast wybór Bieńka całkowicie racjonalny, on problemu nigdzie w Polsce miał nie będzie, bo wszędzie idzie na podstawowego i gwiazdę w zespole.
Może pograją, może nie pograją. Ja bym tak nie dramatyzował, bo raz, ze srodkowy to jednak nieco inna pozycja, a dwa Huber jest jeszcze w wieku, w którym mozna nie grac, przynajmniej teoretycznie. W końcu ma raptem 21 lat. A to, że interes klubu nie zawsze i w każdym przypadku pokrywa się z interesem zawodnika? Moim zdaniem, powtórzę, w tym wieku i na tej pozycji to nie problem.

A wracając do "sprawy Boyera", to zawsze powtarzam, i powtórzę po raz n-ty - Skra ostatnie MP zdobyła w naszej lidzepraktycznie bez atakującego. Wszystko zalezy od bilansu gry. Raczej Reska na mistrzostwa świata się nie wybiera, zeby miedzynarodowe przewagi Francuza podkreslac...
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Artem »

Resoviak333 pisze:Bez wiedzy Giulianiego raczej rozmów z Boyerem by nie było, a różne zródła mówią, ze są!! Więc widzi w Boyerze zawodnika lepszego niż Butryn, bo gdyby miało zostać Butryn-Domagała, to by juz dalszego szukania atakującego nie było! Fakty składaja sie w jedną całość, a podobno Resovia jest jeszcze Filipiakiem zaintersowana!

Edit: Merytoryczne forum siatkówki przeprowadziło wywiad z Alberto Giulianim, który potwierdza Cebulja w Resovii

MFS.: W mediach pojawiło się wiele informacji na temat tego, że Klemen Cebulj zasili szeregi Resovii. Czy był to jeden z Pana warunków, żeby objąć klub, czy nie ma to ze sobą związku?
✅A.G.: Nie stawiałem żadnych warunków przed objęciem klubu, ale oczywiście bardzo cieszę się z tego, że Klemen dołączy do drużyny, bo to bardzo dobry, mocny zawodnik, który już zna mój sposób pracy.


I to jest informacja podana na podstawie pewnego zródła, a nie wróbelki cwierkaja!!!
Gdyby miało być jak piszesz to forum i spekulacje o transferach nie miałyby żadnego sensu. Pewne wiadomości ogłaszałyby jedynie kluby. Na każdym kroku podkreślasz, że 'wróbelki ćwierkają' to żadne info. Temat Klemena był tutaj poruszany już od dawna i to właśnie dzięki tym 'wróbelkom'. Zarzucasz, że ludzie nie podają skąd posiadają ową wiedzę. Zapewniam Cię, że wielu wypowiadających się tu fanów ma kontakt z osobami bliżej związanymi z siatkówką i żaden normalny, zdrowo myślący człowiek nie napisze Ci od kogo daną informację posiada. Czymże różni się taki osobnik od osoby dziennikarza? Jedynie tym, że ten drugi taką sytuację opisze na stronie bo dla niej pracuje. Zdarzają się osoby, które piszą by pisać, tak już jest, natomiast po sobie wiem, że sytuacja na rynku transferowym zmienia się diametralnie. Jednego dnia zawodnik idzie do kluby X a po 2 h negocjacji decyduje się jednak na klub Y. Po to jest forum żeby dyskutować. Jeśli taka konwersacja Cię drażni to czekaj jedynie na oficjalne informacje od klubów.
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, o 16:21 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie wątku
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Resoviak333 pisze:Ja doskonale wiem, że to są plotki a nie informacje od klubów!

Ale dla wielu tutaj nie ma żadnego problemu jak piszą o czymś, żeby podać link i wtedy inni mogą to zobaczyć i jest przejrzyscie-tylko tyle i tak wiele osób na forum robi

Nieraz jak ktoś pisze na tym forum wróbelki cwierkają... to wymagają aby ta osoba podała link na potwierdzenie takiej informacji!!!

Ja gdybym napisał, że wróbelki z Bełchatowa cwierkają, że jednak Sander sie w ostatniej chwili rozmyślił, to każdy by wymagał ode mnie podania zródła, linku

A takich historii kuzyn, brata kolegi, który jest blisko klubu to ja już słyszałem setki i zazwyczaj było odwrotnie niż oni mówili!!!
A ja wolę nie podawać linku do niektórych stron cz niektórych forów bo obawiam się, że mogłyby być tak zaśmiecone jak teraz volleybo.net
Feliciano
Posty: 12
Rejestracja: 30 kwie 2020, o 11:50
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Feliciano »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, o 16:22 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie wątku
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kaniel Outis »

Na sport news na fb jest informacja, że Jan Król na nadal występować w Vervie, ale na pozycji przyjmującego (!)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Resoviak333 pisze: Ale dla wielu tutaj nie ma żadnego problemu jak piszą o czymś, żeby podać link i wtedy inni mogą to zobaczyć i jest przejrzyscie-tylko tyle i tak wiele osób na forum robi
Ale informacja własna nie wymaga linków. Czy wątpisz, że są tutaj osoby, które mają styczność z prezesami czy innymi ludźmi, którzy mają znaczną wiedzę o tym, co dzieje się w klubach. Nikt nie musi mówić, skąd coś wie! Trzeba jednak rozróżniać, kto istotnie ma takie info, a kto jest zwykłym trollem.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

Ale skąd! Bardzo się cieszę, ze sander będzie w Skrze, bo to super informacja dla całej ligi i naprawdę wielkie gratulację dla Bełchatowa!!! Tym bardziej, ze jesli sie odbędzie liga mistrzów to Skra będzie brała w niej udział a sander bedzie ogromnym wzmocnieniem!!!
To super sprawa dla całej ligi! Podałem tylko taki przykład, ze gdybym tak napisał, to kazdy by się domagał ode mnie linku albo zródła informacji!! Bo nie raz tutaj czytam ,,wróbelki cwierkaja'' a pod tym poprosze o link ludzie pisza!
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Zksiak »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 3 maja 2020, o 16:22 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie wątku
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: maniek009 »

Spiridonov w Radomiu?
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

Ale sam trener, który potwierdził zawodnika, chyba już tak!!!
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

maniek009 pisze:Spiridonov w Radomiu?
A skąd to sensacyjne info?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: jaet »

grzegorzg pisze:
jaet pisze:
grzegorzg pisze: Łomacz kocha krótką, Piechocki docenia znaczenie tego elementu, to i wcale mnie Bieniu by nie zdziwił. ;) Jak się będzie grac, to wszyscy pograją...
No właśnie nie pograją, tak samo jak nie pograli w tym sezonie. Owszem, coś tam Huber parkietu powąchał, ale nijak się to ma do tego, co by zagrał w innej ekipie będąc podstawowym środkowym. A drugi sezon tego typu, to już absolutna pomyłka, ale jego kariera, wiec niech ją prowadzi jak chce. Natomiast wybór Bieńka całkowicie racjonalny, on problemu nigdzie w Polsce miał nie będzie, bo wszędzie idzie na podstawowego i gwiazdę w zespole.
Może pograją, może nie pograją. Ja bym tak nie dramatyzował, bo raz, ze srodkowy to jednak nieco inna pozycja, a dwa Huber jest jeszcze w wieku, w którym mozna nie grac, przynajmniej teoretycznie. W końcu ma raptem 21 lat. A to, że interes klubu nie zawsze i w każdym przypadku pokrywa się z interesem zawodnika? Moim zdaniem, powtórzę, w tym wieku i na tej pozycji to nie problem.
Możemy teoretyzować w nieskończoność, tylko po co? Proponuję raczej uznać, że dla każdego zawodnika i w każdym wieku lepiej jest grać, niż siedzieć na ławce. W innym wypadku zapukamy do krainy absurdu.
A, że klub często widzi to inaczej - naturalna kolej rzeczy. Nie patrzę na to jednak ze strony klubu, tylko zawodnika. I tu mnie trochę wywiad Hubera dotyczący poprzedniego sezonu rozśmieszył, ale jak się okazuje, preludium dopiero ma nastąpić :].
Tak jak wspomniałem wcześniej, nie mój cyrk i małpy. Tylko zawracania kijem Wisły nie lubię ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Artem »

Resoviak333 pisze:Ja doskonale wiem, że to są plotki a nie informacje od klubów!

Ale dla wielu tutaj nie ma żadnego problemu jak piszą o czymś, żeby podać link i wtedy inni mogą to zobaczyć i jest przejrzyscie-tylko tyle i tak wiele osób na forum robi

Nieraz jak ktoś pisze na tym forum wróbelki cwierkają... to wymagają aby ta osoba podała link na potwierdzenie takiej informacji!!!

Ja gdybym napisał, że wróbelki z Bełchatowa cwierkają, że jednak Sander sie w ostatniej chwili rozmyślił, to każdy by wymagał ode mnie podania zródła, linku

A takich historii kuzyn, brata kolegi, który jest blisko klubu to ja już słyszałem setki i zazwyczaj było odwrotnie niż oni mówili!!!
To ja Ci zadam proste pytanie, skoro wymagasz potwierdzonych 'plotek' to jak myślisz, skąd dziennikarz dostaje informacje na temat transferu zawodnika? Przecież nie z klubu skoro ten go jeszcze nie ogłosił. Ilu znanych dziennikarzy pisało artykuły na jakiś temat, które później nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości? W dzisiejszych czasach ciężko pisać o czymś 'pewniak', jeszcze nie tak dawno nawet zawodnik ogłoszony przez klub potrafił zrobić numer i wybrać inny zespół.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: krzychszp »

Dajcie juz spokoj z tym Spiridonovem, gosc zbierałby gwizdy na każdym meczu nawet od swoich kibiców, po co jemu i jakiemukolwiek klubowi cos takiego
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

kamil1999 pisze:
maniek009 pisze:Spiridonov w Radomiu?
A skąd to sensacyjne info?
Ło Matko - co za rok. Epidemie i zarazy to jeszcze małe piwo. Dopiero teraz nadciąga totalny kataklizm. :D :]

johnnyrotten pisze:.

To, że Boyer ma doświadczenie w kadrze, to jeszcze o niczym nie przesądza. Niektórzy robią z niego jakąś gwiazdę, a prawda jest taka, że gdyby jego potencjał był naprawdę tak ogromny, to nie grałby w Weronie, tylko np. zamiast Rychlickiego czy Ghafoura w Lube. Kwestie charakterologiczne, o których wspomniałem, mają znaczenie. Siatkówka to sport zespołowy, a widać, że Boyer nie od wczoraj ma przerośnięte ego - sprawiał problemy trenerowi już w Chaumont dwa lata temu, a bójka z Ngapethem dobrze nie wróży jego przyszłości w reprezentacji.
Tylko z kim się już Earvin w ostatnich latach nie bił - poczynając od konduktorów TGV, a skończywszy na niedawnych burdach w brazylijskich barach, gdzie podszczypywał nieznane mu zupełnie kobiety i trafił za to do aresztu :]

Ngapeth ma przecież też od 10 lat ostrą "kosę" na przykład z zasadniczo spokojnym i bezkonfliktowym Antigą, więc akurat z nim konflikt to nie jest żaden papierek lakmusowy. Z drugiej strony można zauważyć, że roczna współpraca Boyera ze Stojczewem w Veronie - mimo naszych obaw sprzed roku - zakończyła się bez skandali, czego nie da się powiedzieć o wcześniejszej współpracy Stojczew-Ngapeth w Modenia, która tuż po zakończeniu sezonu 2017-18 doprowadziła do publicznego i wielkiego prania brudów przez zawodników przed kamerami, w regionalnej, modeńskiej telewizji i procesu sądowego miedzy klubem i Rado, który wlecze się do tej pory.

Jeżeli chodzi zaś o same zarobki to pozycja Boyera w Serie A1 w dwóch ostatnich latach suma summarum była akurat znacznie lepsza niż Kamila, czy nawet Ghafoura, bo młody Francuz zarabiał za sezon w Veronie około 250 tysięcy Euro netto, podczas gdy Rychlicki w swoim pierwszym sezonie w lidze włoskiej Ravennie tylko 70 tysięcy, a Ghafour w poprzednim sezonie w Monzy - tutaj nie mam pewnych informacji - strzelam że raczej nie więcej niż 150 tysięcy. Z wysokością kontraktu zwykle związana jest też wysokość odstępnego - nie od rzeczy będzie wspomnieć, że Lube za rozwiązanie kontraktu Rychlickiego w Ravennie musiało zapłacić odszkodowanie równe wysokości jego dotychczasowej umowy, czyli mówiąc wprost przesadnie nie wykosztowało - tym bardziej że nie zapominajmy, że za rozwiązanie umowy z Cwetanem Sokołowem Civitanova sama zainkasowała w tym samym okresie od Zenitu Kazań gigantyczne jak na siatkówkę odszkodowanie. ;)

W razie pozyskania rok temu przez mistrzów Włoch na miejsce Sokołowa nie Rychlickiego oraz Ghafoura innego, bardziej cenionego w tym okresie atakującego "pod ważnym kontraktem": Zajcewa, Nimira, czy Boyera - ponieważ sumy rekompensat finansowych dla dotychczasowych klubów za zerwanie kontraktu były wówczas wielokrotnie wyższe (podobnie jak Sokołowa - którego wcześniej koniecznie chciał mieć w składzie Zenit i gotów był za to zapłacić), Lube musiałoby znacznie głębiej sięgnąć do portfela, na co najwyraźniej nie byli gotowi.

Nie jest też żadną tajemnicą, że w ubiegłym roku właśnie pod Boyera wiosną robiła podchody inna drużyna z czołówki Serie A1 Trentino, ale kiedy usłyszeli że musieliby wypłacić oprócz sumy kontraktu Francuzowi circa drugie tyle - czyli 250 tysięcy Euro - dotychczasowemu klubowi, to łatwo można zrozumieć, dlaczego tak szybko dali sobie z tym spokój. https://www.larena.it/home/sport/calzed ... -1.7340798

Transfery więc to oprócz pieniędzy jakimi się dysponuje, często także kwestia dostępności zawodników na rynku, a tutaj z powodów trwającej epidemii chwilowo dużo się zmieniło (już poza tym że Boyerowi upływa w tym roku dotychczasowy, wspomniany bardzo dobry, wysoki kontrakt jaki miał w Veronie) bo nie sposób nie zauważyć że akurat w tym okienku transferowym przestała mieć praktyczne jakiekolwiek znaczenie wpisywana do siatkarskich kontraktów klauzula wykupu.

Ponieważ raz, że nikogo na to dziś nie stać, a dwa że w sytuacji "nadpodaży" klasowych zawodników pozostających ciągle bez kontraktu na rynku, nie ma takiej potrzeby aby kogoś skądś musieć odkupywać. Jak zdradza Werbow w wywiadzie jaki dał kilka dni temu - dobrego zagranicznego zawodnika z ligi włoskiej, za którego wykup kontraktu musiałby zapłacić spore pieniądze, nieraz równe 50%, czy nawet 100% wysokości dotychczasowego kontraktu, teraz bez wypłacania odszkodowania może mieć za darmo, a zarówno kluby włoskie, jak i menadżerowie samych zawodników na wyścigi sami się do niego zgłaszają z propozycjami, aby Kuzbass kontrakt jakiegoś siatkarza chciał teraz przejąć. To jest zresztą - nie ma co ukrywać - także i casus w naszym kraju Mateusza Bieńka, na którego scedowaniu kontraktu na inny klub - pewnie skończy się na tym, że będzie to "Skra", Lube chce obecnie zwyczajnie zaoszczędzić.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Butryn nie jest powoływany ze względu na wiek, dlatego powoływani są np Bołądź czy Filipiak

Butryn rocznik 93
Filipiak rocznik 94
Bołądź rocznik 94

No, faktycznie :]

Co niektórzy już ładnie odlecieli z tym Butrynem...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Szary Wilk pisze:Butryn nie jest powoływany ze względu na wiek, dlatego powoływani są np Bołądź czy Filipiak

Butryn rocznik 93
Filipiak rocznik 94
Bołądź rocznik 94

No, faktycznie :]

Co niektórzy już ładnie odlecieli z tym Butrynem...
Słowa Heynena z końcówki kwietnia zeszłego roku, kiedy ogłosił powołania na VNL i odniósł się do braku Malinowskiego, który był wówczas w świetnej dyspozycji:

Muszę przyznać, że rzeczywiście Butryn miał bardzo dobry początek sezonu, a Malinowski nieźle radzi sobie w tych ostatnich meczach. Stąd rozumiem, że brak tego drugiego może budzić wątpliwości, ale to nie znaczy, że są w jakimś stopniu gorsi od pozostałych, którzy znaleźli się na liście. W Polsce jest wielu ciekawych atakujących, a ja po prostu musiałem dokonać wyboru– tłumaczył swoją decyzję trener Vital Heynen.

Słowa, które pogrubiłem, są oczywiście w pewnej mierze kurtuazyjne, co nie znaczy, że całkiem nieprawdziwe. W kadrze może grać tylko kilku graczy na jednej pozycji, więc Belg zostaje przy Kurku, Konarskim, Muzaju, Kaczmarku. Filipiak i Bołądź byli testowani w zeszłym roku, ale idę o zakład, że jeśli można by było zgłosić jeszcze większą kadrę, to miejsce dla Butryna czy Malinowskiego by się znalazło.

Idąc tym tokiem myślenia, że brak występów w kadrze ma się znacząco do jakości sportowej, można by np. twierdzić, że Semeniuk gra tylko w polskiej lidze i coś tam w pucharach. Podobnie Szymura czy Fornal. Ci gracze są w kadrze epizodycznie lub nie ma ich wcale, ale nie dlatego, że nie mają jakości, lecz dlatego, że pierwsi w kolejce są Leon, Kubiak, Śliwka, Kwolek, Szalpuk czy Bednorz. Dwóch z wymienionych siatkarzy zabraknie na IO. Czy to będzie dowód, że są słabymi siatkarzami?

Na ataku może aż takiego bogactwa nie ma, ale dyskredytowanie Butryna, bo nie jest powoływany do reprezentacji mija się z celem. Konkurencja na poszczególnych pozycjach jest tak duża, że trzeba być graczem wybitnym (!), aby występować w koszulce z orzełkiem.

Butryn wybitny nie jest, ale prezentuje od kilku sezonów dobry i stabilny poziom gry, a przy tym jest odporny psychicznie. Śmiem twierdzić, że Francja poza Patrym nie ma innego atakującego na poziom reprezentacyjny w tym momencie, więc Boyer może do kadry wrócić, bo Trójkolorowych nie stać na odpuszczanie dobrych graczy, choćby i tych niesfornych. Żeby była jasność - ja nie uważam francuskiego gracza za przeciętniaka, ale tak jak pisał Wysoki Portorykańczyk, jest do niego wiele "ale" i zachwyty są nie na miejscu, przynajmniej na razie. Jeżeli gość nie będzie Bartmanem w stylu gry i Matteo Martino w zachowaniu, to przestanę być sceptyczny.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Chal »

Hej, Resoviak, masz ..................... skopiuj sobie.

Gdyby Butryn był Francuzem, też miałby już spore doświadczenie reprezentacyjne.

Albo gdyby urodził się te kilka lat wcześniej. Przecież był moment, że ja całkiem szczerze zazdrościłem atakujących... Łotyszom. Ale to tak nawiasem.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ollo0
Posty: 383
Rejestracja: 3 kwie 2017, o 18:07
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: ollo0 »

https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydar ... zM-1N65FN4 Lucas Loh według tej strony jest kandydatem do wzmocnienia Resovii
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Giuliani chce mieć nazwiska. Pewnie dlatego bo nie zna aż tak dobrze polskiej ligi i potencjału niektórych zawodników. Dlatego zamiast Butryna może być Boyer i zamiast gry Szerszenia, możemy oglądać grę Loha. Ale nie wiem czy to wyjdzie na dobre dla Resovii. W końcu była zmiana koncepcji a teraz mamy powrót do tego co było, czyli dwie równe szóstki i masę drugoplanowych gwiazd. O Brazylijczyka Resovia będzie walczyć nie tylko z Halkbankiem co także z inną turecką drużyną czyli Ziirstem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: drukjul »

johnnyrotten pisze:
Butryn wybitny nie jest, ale prezentuje od kilku sezonów dobry i stabilny poziom gry, a przy tym jest odporny psychicznie. Śmiem twierdzić, że Francja poza Patrym nie ma innego atakującego na poziom reprezentacyjny w tym momencie, więc Boyer może do kadry wrócić, bo Trójkolorowych nie stać na odpuszczanie dobrych graczy, choćby i tych niesfornych.
Nie przesadzajmy - Francuzi mają dobry system szkolenia młodzieżowego i niebylejakich atakujących do gry na młocie w reprezentacji zawsze potrafią koniec końców znaleźć. Jak nie u siebie w metropolii, to przynajmniej na terytoriach zamorskich. Nie mieli większego problemu z obsadą tej pozycji po rezygnacji z gry w kadrze przez Rouziera po IO w Rio w 2016 roku, bo w tedy właśnie trafił im się właśnie super-zdolny junior Boyer - choć przez moment wydawało się, że mogą mieć tu duże problemy z vacatem. Nie mieli też żadnych problemów w tym roku, kiedy przed eliminacjami do IO Boyer w Berlinie pokłócił się z Ngapethem; - kiedy przez moment wydawało się nam, że brak Boyera może się negatywnie odbić na grze trójkolorowych w tych eliminacjach, to właśnie zupełnie nieoczekiwanie okazało się że nie Sokołow, nie Grozer, nie Nimir, tylko Patry był najlepszym atakującym tych arcyważnych zawodów.

Co do możliwych zastępstw dla Boyera, czy Patry to warto wspomnieć, to w minionym roku w lidze rosyjskiej sporym odkryciem i drugim bombardierem rozgrywek po Muzaju (średnia 5.59 pkt na set), był grający w Niżnym Nowogordzie Jhon Wendt (5.23 pkt. seta) - identycznie jak Boyer reprezentujący eks-kolonialne posiadłości Francji i nawet fizycznie oraz "z urody" do Stephena podobny. Do tego stopnia, że nie jestem pewny, czy na ulicy bym ich odróżnił. :D

W sumie jednak nic dziwnego, bo jak była mowa obaj są z pochodzenia frankofonami - wyspiarzami z Mórz Południowych, tylko że Boyer pochodzi Reunionu - czyli z Oceanu Indyjskiego, a Kaledończyk Wendt z Pacyfiku. W Rosji w ostatnim sezonie Wendt, który zaczynał profesjonalną karierę w Ligue A jako środkowy, ale już w 2015 jako 21-letni zawodnik był powoływany do szerokiej kadry przed LŚ przez Lauranta Tillie jako atakujący miał nawet minimalnie lepszą skuteczność ataku od naszego reprezentanta (i swojego równolatka) choć gorszą efektywność - może do końca trudno w to uwierzyć, ale francuski Kaledończyk na tym etapie swojej kariery robi jeszcze ciągle więcej niewymuszonych błędów niż Maciek. :]

A wracając do Boyera - to też nie jest tak do końca rasowy młot, bo na atak został przestawiony dopiero przez Silvano Prandiego w Chaumont. Wcześniej zdarzało mu się występować wraz z Szerszeniem we francuskich młodzieżówkach roczników 95/96- zarówno w drużynie kadetów, przez moment także w juniorach trójkolorowych i wtedy to właśnie Nicolas grywał tam jako rezerwowy atakujący - był dublerem Jeana Patry, a Boyer był tam jeszcze szóstkowym przyjmującym.
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

Każdy trener ma swoją koncepcję i wie jakich zawodników dobrać pod swój styl trenowania np. wie jakie cechy posiasda Klemen Cebulj, jak sam przyznał, zna jego styl gry i pasuje do systemu Giulianiego

Może Kosok, Buszek czy Butryn mu nie pasują do jego systemu gry! Z tego co mówił Giuliani jego zespoły, które prowadzi sa bardzo mocne i wysoko w rankingach co do bloku, bo na to na treningach zwraca szczególną uwagę.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”