Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Jak obstawiacie kto zostanie tym nowym środkowym Czarnych , chyba Seyed najbliżej ?
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Maciek_1921Rdm pisze:Jak obstawiacie kto zostanie tym nowym środkowym Czarnych , chyba Seyed najbliżej ?
Trochę długo to trwa.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Gdzieś pod koniec tamtego tygodnia widziałem artykuł z tekstem "być może w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko nowego środkowego". Jednak nie wiem na ile to jakiś realny termin otrzymany od klubu, a na ile po prostu napisany artykuł, żeby "się kręciło", bo przecież co tydzień można pisać, że być może w przyszłym tygodniu poznamy ;)
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Seyed zostaje w Iranie niestety.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Kliper pisze:Seyed zostaje w Iranie niestety.
Miał oferty z JW i Kuzbassu, a wybrał Iran... Myślę, że z Radomiem rozmawiał hobbystyczne, jak 2 lata temu ze Szczecinem. Irańczycy najlepiej czują się u siebie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5596
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Potwierdził sam Seyed czy chodzi tylko o te słowa trenera Saipy?
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Trener Saipy na stronie Irańskiej federacji
kamil1999
Posty: 5596
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

W takim razie nie jestem pewien czy to już na 100% pewne, że Seyed nie zagra u nas. Wygląda na to, że chce. Może być tak jak z Simonem, który też miał kontrakt w Sadzie i wszyscy z Sady zarzekali się, że zostanie a wylądował w Cucine Lube.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

kamil1999 pisze:W takim razie nie jestem pewien czy to już na 100% pewne, że Seyed nie zagra u nas. Wygląda na to, że chce. Może być tak jak z Simonem, który też miał kontrakt w Sadzie i wszyscy z Sady zarzekali się, że zostanie a wylądował w Cucine Lube.
Dokładnie, pozostaje czekać na wypowiedź samego zainteresowanego. Swoją drogą owy tydzień minął, a informacji wciąż nie mamy. To wskazuje, że gdzieś jest problem - albo ze środkami, albo z dogadaniem się.
SzyMis12788
Posty: 72
Rejestracja: 29 lut 2020, o 14:11
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: SzyMis12788 »

Są jakieś nowe informacje odnośnie środkowego?
kamil1999
Posty: 5596
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

[quote="Camillo Marcotti"
Swoją drogą owy tydzień minął, a informacji wciąż nie mamy. To wskazuje, że gdzieś jest problem - albo ze środkami, albo z dogadaniem się.[/quote]
Może to negocjacje z Seyedem a raczej z klubem w którym ma już podpisany kontrakt? Jego kontrakt może być kłopotliwy, choć takie historie jak Simon, Perrin czy Tillie pokazują, że tutaj więcej do powiedzenia ma zawodnik niż klub.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Jednak Bułgar...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Dynia
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2020, o 21:18
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Dynia »

Lepszy niż Le Roux, więc dobry wybór drużyny z Radomia.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze:Jednak Bułgar...
Zawsze jakaś nowa twarz w lidze. Zobaczymy, jak sobie da radę. Na pewno bardziej stabilny od Le Roux - w różnych aspektach. :D

Seyed może rzeczywiście był nie do wyciągnięcia?
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

johnnyrotten pisze:
Vilgefortz pisze:Jednak Bułgar...
Zawsze jakaś nowa twarz w lidze. Zobaczymy, jak sobie da radę. Na pewno bardziej stabilny od Le Roux - w różnych aspektach. :D

Seyed może rzeczywiście był nie do wyciągnięcia?
Z ostatnich informacji wynika że nie był i Saipa najprawdopobniej nie obcięła mu tak kasy po rozmowach z Czarnymi władze klubu musiały przystać na jego warunki. Szkoda ale Yosifov raczej mocny środkowy patrząc po statystykach Serie A
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Radom był dla Seyeda kartą przetargową w utrzymaniu kontraktu.

Co do Yosifova, dawno nie widziałem jego gry (wróć, nie zwracałem szczególnej uwagi), ale wydaje się być podobnym poziomem do Pajenka i stratą nie będzie...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Tharaster »

To jest bardzo dobry transfer i nie ma co do tego cienia wątpliwości. Świetnie ułożony w bloku, z bardzo dobrą jakością na zagrywce i w ataku, nie ma większych wahań formy w przeciwieństwie do przereklamowanego Le Roux. Czarni zawsze imponowali mi środkowymi i w tym przypadku jest podobnie. Z takim składem jest szansa na wynik 5-6 miejsca w lidze. Wszystko zależy od tego jak Pryku poukłada zespół na tyłach i czy Kędzior udźwignie "1" przez cały sezon.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Aquino »

Jak dla mnie to 1:1 poziom Pajenka. Bułgar trochę lepszy w bloku, Alen w ataku a zagrywka podobna.
kamil1999
Posty: 5596
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Aquino pisze:Jak dla mnie to 1:1 poziom Pajenka. Bułgar trochę lepszy w bloku, Alen w ataku a zagrywka podobna.
Zgadzam się, choć Pajenk w Radomiu nie pokazał wszystkigo tego co mógł pokazać. Nie był jednym z lepszych środkowych ligi. Był solidnym zawodnikiem. Mniejsze nazwiska jak Takvam czy Crer wypadały lepiej od niego. Dlatego uważam, że jeśli Yosifov będzie tak grał jak we Włoszech czy reprezentacji w której pomimo bogactwa na tej pozycji dalej jest pierwszym wyborem to będzie wzmocnieniem za Pajenka.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Radom nadal na międzynarodowej liście zakazów transferowych FIVB. Termin startu ligi puka do drzwi, a oni od kwartału nie zdziałali jeszcze niczego...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze:Radom nadal na międzynarodowej liście zakazów transferowych FIVB. Termin startu ligi puka do drzwi, a oni od kwartału nie zdziałali jeszcze niczego...
Może czekają na wyrok sądu. Ostatecznością będzie zapewne płacenie siatkarzowi pieniędzy, które według zapisów kontraktowych mu się nie należą. Podejrzewam, że Czarni szukają wszystkich opcji rozstrzygnięcia na swoją korzyść i dopiero gdy one zostaną wyczerpane, to zapłacą dla świętego spokoju. Wcale mnie ta zwłoka nie dziwi. Zarówno klubu jak i światowej federacji, bo FIVB jaką jest instytucją - każdy wie...
Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Rusek klepie głupoty i FIVB nawet nie podjęło rozmowy z klubem tylko przyjęło odrazu formę Zygalova . Czarni dokładnie walczą o swoje , bo Rusek nie powinien dostać tych pieniędzy ,ale znając życie Czarni będą musieli to zapłacić
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Maciek_1921Rdm pisze:Rusek klepie głupoty i FIVB nawet nie podjęło rozmowy z klubem tylko przyjęło odrazu formę Zygalova . Czarni dokładnie walczą o swoje , bo Rusek nie powinien dostać tych pieniędzy ,ale znając życie Czarni będą musieli to zapłacić
Szacunek do byłego zawodnika level Radom... :]
JW w marcu udowodniło, że da się walczyć o swoje w CEV, więc gdyby ta sprawa nie była szemrana obustronnie, miesiąc temu byłaby już załatwiona.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: 1921 »

Nie widzę tutaj żadnej pogardy wobec Maxa, z drugiej strony, jakby zawodnik próbował naciągnąć Twój klub to też byś stracił do niego szacunek.
Zanim zaczniesz wyciągać pochopne wnioski, wystarczy poszukać odpowiedzi na temat tej sprawy. Klub się jasno odniósł. Zawodnicy mają zapis w kontrakcie, że w zależności od długości przerwy w grze oraz okoliczności w jakich zawodnik doznał kontuzji kwota kontraktu może zostać zmniejszona. Tak było w tej sytuacji. Max był niezdolny do gry przez ponad 100 dni. Klub, aby zapobiec problemowi jaki ma teraz miejsce wysłał go na niezależne badania do wybranej przez niego kliniki, które potwierdziły jego kontuzję. Pomimo tego zawodnik żąda wypłacenia całości kontraktu i zgłosił to do CEV, która wydała wyrok bez konsultacji z drugą stroną. Teraz sprawa toczy się w drugiej instancji FIVB, na co klub nie ma wpływu. Wiadomo tyle, że sąd musi wydać wyrok przed rozpoczęciem rozgrywek. Klub zaznaczył, że jest przygotowany na wszystko i decyzja nie będzie miała wpływu na zakaz.
Co do sprawy JW- tam toczył się spór na linii Klub-Klub, w przypadku spraw Zawodnik-Klub często organizacje opowiadają się za tym pierwszym. Szczególnie gdy zwodnicy mają wpływowych menagerów.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Z tego, co wiem, spór nie toczy się o zapis w kontrakcie, bo ten jest oczywisty, tylko o to, że Maxim rzekomo zgłaszał możliwość do gry, a klub nie pozwolił mu grać, bo ciągle był kontuzjowany. Więc mamy słowo zawodnika, że był w stanie grać przeciw słowu klubu, że nie był w stanie grać. I zapewne jedna i druga strona udowadnia swoje racje. Z czytanych przeze mnie artykułów nigdzie nie widziałem, żeby ktoś podważał ten zapis w umowie - nawet sam Maxim wspominał, że takowy był.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Znam tę sprawę... Ale domyślam się, że jak to zwykle bywa nie wiemy wszystkiego, a napisałem tylko o sprawie szemranej, wiedząc, że kij ma zawsze dwa końce ;)

Co do szacunku, pogarda dla pana Максима Олеговича Zhigalova wynika z tego, że został nazwany Ruskiem, a nie Rosjaninem.

Jako fan JW mam w głowie przykład Włocha, Martino, który świetnie stał w kwadracie i pracował na siłce, ale grać nie lubił. Włodarze jednak gażę wypłacili... Mimo to, mam do niego szacunek, bo bądź co bądź był Pomarańczowym.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: jarek8dywan »

Prawda pewnie jest gdzies po srodku. Moglo byc np tak, ze Zhigalow mogl juz dochodzic do zdrowia i zglaszal mozliwosc gry, ale jego absencja byla na tyle dluga, ze zblizala sie do terminow umownych zawartych w kontrakcie. I Czarni celowo zablokowali powrot zawodnika na parkiet, aby ten przekroczyl okres niezdolnosci do pracy skutkujacym obnizeniem wynagrodzenia. Przykladowo, Rosjanin byl niezdolny do gry 86 dni, a w kontrakcie byl zapis o odjeciu kasy po 100 dniach absencji. A ze niewiele by zmienil w tabeli jego powrot do gry, to czemu by nie przeciagnac tematu w celu zaoszczedzenia kasy... Tak to tez moze wygladac.

Co do kolegi z JW - czy przypadkiem nie bylo afery z niewyplaconym kontraktem dla Kaliberdy?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

jarek8dywan pisze:
Co do kolegi z JW - czy przypadkiem nie bylo afery z niewyplaconym kontraktem dla Kaliberdy?
Tylko, że Denis rozegrał w JW tylko 1 mecz...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: jarek8dywan »

Co czyni go Pomarańczowym 8-)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

jarek8dywan pisze:Co czyni go Pomarańczowym 8-)
Oczywiście, nigdy nie nazwałem go pogardliwym określeniem Niemców, zawsze kibicowałem mu na dalszych etapach kariery....
Kto był zawodnikiem JW ma u mnie jakiś szacunek.

No może prócz Tilliego...

Znaczącą różnicą w tych sprawach jest to, że Kaliberda nie mógł grać już do końca sezonu, a zderzył się z Zibim w pierwszym meczu sezonu...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”