Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Matson »

To już wiemy dlaczego tak długo czekał Stelmach ze zmiana Filipa
ciorny17
Posty: 8579
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze:Jasne, wszystkiemu winny Komenda.
A o "Grozerze" nie wspomnisz.
Fakt, kilka razy skrzydlowi szukali pilki za plecami, ale i bylo ladowanie w blok z dobrze wystawionej.
Sorry, ale jakiś poziom oczekiwań od reprezentanta Polski mam prawo mieć i to nie na poziomie kreacji jak Bruno, ale do poprowadzenia gry zespołu w sposób ułożony. A jak widzę, że każda kontra do szóstej strefy to cóż.
Filip także gra piach, a to że łapę ma jak większość z nas udo, nie jest czymś za co na starcie dostaje się punkty. Pokazuje także, że niekoniecznie sama "kontuzja" miała go wykatapultować z Korei, a może miejscowi, zobaczyli coś więcej jak highlighty sklejone z najlepszych akcji spośród 40 spotkań Michała.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze:Jasne, wszystkiemu winny Komenda.
Nie, ale obecnie jest czy był bodaj najwyżej w hierarchii z zawodników Nysy. To rodzi jakies wymagania jednak. A ten dyszel pod koniec drugiego seta...
Nie skreslałbym jednak Nysy. Wiadmomo, pierwszy mecz, z mistrzem, własna hala, telewizja, nowy zespół itd itp

A tyle było kiedys gadania o Śliwce z Semeniukiem na przyjeciu....

Generalnie to strasznie duzo błedów. Pewnie jednak nerwów troszkę.
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Diomedea »

W jakiej hierarchi?
A ze niby w reprze ;)
Przeciez i tak pojedzie Lomacz. W ME jakos nie wszedl pomimo kaszany. A Heynen lubi dawac szanse rozwoju, widac polubil chlopaka.
Tez bym nie skreslala Nysy. Tylko warto rzucic okiem na ich kalendarz (czego jeszcze nie zrobilam).
Zeby zrobic zespol z zawodnikow z nizszej ligi plus 3 rozbitkow z zespolu grajacego duuzo ponizej mozliwosci i z problemami w szatni...
Pewnie sie da, ale trzeba czasu i jakichs bodzcow pozytywnych (=zwyciestw). Oraz sporo cierpliwosci.

A Lubin sie wzmocnil.
Zobaczymy co zrobi Bedzin.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: grzegorzg »

W reprze, czy ogólnie, wszystko jedno. ;) Tak czy siak, gdzie jest jeden, a gdzie drugi. Jest czy był w sumie, bo sprawa otwarta.

Nigdy Filipa nie broniłem, ale wiadomo, ma niekoniecznie "dobra prasę" teraz, to chciał sie pokazac. Młody jest, moze za bardzo chciał.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: firefoxkk »

Nic nie ujmując Nysie, ale nie pamiętam, żeby ZAKSA w tamtym roku przejechał się po kimś, aż tak mocno. Nawet nie wiem czy był w poprzednim sezonie, tak jednostronny pojedynek. Pytanie brzmi czy ZAKSA taka silna na początku czy Nysa słaba. :|
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze:W reprze, czy ogólnie, wszystko jedno. ;) Tak czy siak, gdzie jest jeden, a gdzie drugi. Jest czy był w sumie, bo sprawa otwarta.

Nigdy Filipa nie broniłem, ale wiadomo, ma niekoniecznie "dobra prasę" teraz, to chciał sie pokazac. Młody jest, moze za bardzo chciał.
Tez tak mysle. On naprawde potrafi i myslec i trzymac kierunki i sporo widzi.
A ze mial wiecej przerw w przygotowaniach niz koledzy, to widac.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Resofan »

Nie wiem skąd to zdziwienie u niektórych - jak się bierze pół składu Resovii z ubiegłego sezonu, to się gra jak Resovia w ubiegłym sezonie.
Co do Komendy to już pisałem rok temu, że będzie to pewnie najbardziej przereklamowany siatkarz siedemdziesięciolecia powojennego zaraz po Żygadle, którego przereklamowanie nie ma sobie równych w historii siatkówki. Nie wiem kto w nim widział jakiś potencjał na wirtuoza, pewnie ktoś mający opinię "fachowca" kiedyś tak powiedział i tak już przylgnęło. On ma potencjał, ale na rzemieślnika. Na razie tylko potencjał, bo do rzeczonego rzemieślnika jeszcze mu daleko.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Heimlock »

Parafrazując klasyka: "Niespodzianki nie było, bo i być nie mogło" :)

W każdym razie największą bolączką Nysy było przyjęcie. W zagrywce też słabo. Zobaczymy po spotkaniach z przeciwnikami z tej samej półki.

Widzę, że na pluslidze doszły jakieś nowe statystyki jak efektywność zagrywki. Jakoś dziwnie wygląda mi ten wzór. Za to fajnie, że są podane break pointy i wybloki.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2020, o 18:45 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Heimlock pisze:Parafrazując klasyka: "Niespodzianki nie było, bo i być nie mogło" :)

W każdym razie największą bolączką Nysy było przyjęcie. W zagrywce też słabo. Zobaczymy po spotkaniach z przeciwnikami z tej samej półki.

Widzę, że na pluslidze doszły jakieś nowe statystyki jak efektywność zagrywki. Jakoś dziwnie wygląda mi ten wzór.
W punkt.

I pewnie dlatego, ze dziwny wzor to nazwano to "efektywsość zagrywki". W ten sposob nic nie sciagamy z data volleya. ;)

A za 24+ pol godzinki zobaczymy byc moze, jak gra mlodszy Sliwka.
Namawiam do proby obejrzenia kadetow tych ktorzy jeszcze nie czuja przesytu.
bono
Posty: 3530
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: bono »

Nysa miała pecha że zaczęła sezon od Zaksy - widać brak zgrania i w dalszym ciągu słabą grę Resoviaków bis.
Zaksa - na odwrót, zgrani(brak sezonu reprezentacyjnego) + wstawiony ząb trzonowy(atak)w postaci zdrowego Kaczmarka - który prezentuje się jak Kaczmarek z Lubina - a to źle wróży pozostałym drużynom. Dodatkowo Śliwka + Semeniuk mam wrażenie że jak narazie to lepiej wyglądają niż w zeszłym sezonie. Na środku (przy Toniuttim)chyba powrót na tron króla środka Kochana - jeszcze trochę widać brak zgrania ale z meczu na mecz powinno być lepiej.
No to jeżeli Zaksa w tym roku nie jest mocniejsza niż w zeszłym - to nie mam pytań.
Jedynie kto ich może pokonać to tylko poważna kontuzja któregoś z podstawowych zawodników.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Diomedea »

O ile dobrze pamietam, to w zeszlym sezonie Kamil nie gral od poczatku. Dopiero w ciagu sezonu Grbic uwierzyl w tego zawodnika.
Teraz trenowali od poczatku i wierze, ze Kamil jeszcze zrobi postepy.
Pytanie jak fizycznie dadza rade, szczegolnie Kamil ze 194 cm wzrostu.

Dobrze, ze Grbic rotuje i pewnie postara sie zminimalizowac obciazenia. Podoba mi sie jego sposob prowadzenia zespolu.

A Nysa ma kolejno: Katowice wyjazd, Warszawe w, Czarnych w domu (tu jest jakas szansa), Skre w, Reske d, JW w, Zawiercie d, Trefl w; i dopiero w 10 kolejce Cuprum u siebie.
Moga zadzialac jak Bedzin w poprzednim sezonie i odpalic w drugiej rundzie jesli nie zabraknie cierpliwosci i wiary w siebie. Ale poczatek pewnie bedzie zniechecajacy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: drukjul »

Widzę, że ZAKS-a nie wypuściła Nysy z 50 małych punktów. Ale nam się liga wyrównała.
Heimlock pisze:
Widzę, że na pluslidze doszły jakieś nowe statystyki jak efektywność zagrywki. Jakoś dziwnie wygląda mi ten wzór. Za to fajnie, że są podane break pointy i wybloki.




Świetny nowy wydruk statystyk VolleyStation. Są break-pointy, jest zarówno przyjęcie pozytywne, jak i perfekcyjne, jest też nawet efektywność ataku. Super sprawa i pełnia szczęścia dla kibica. :D :o

Jak wcześniej program Andrew wielokrotnie krytykowałem, tak cieszę się że mogę go teraz skomplementować :P
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: MWi »

Myślę, że z Katowicami mogą powalczyć.

Bardzo smutno Nysa wyglądała, ale to na razie brak zgrania i zaufania do swoich umiejętności. Niestety, widzieliśmy dzisiaj dwie twarze drużyny - obie negatywne - sfrustrowany pierwszy skład i zalękniony drugi. Miejmy nadzieję, że będzie to drużyna walczaków, nie frustratów (a mają na to charakterki). Na razie jednak na to za wcześnie.

Chyba bardziej wierzę w suchoklatesa Ben Tarę, który wygląda na zawodnika z zasięgiem i potencjałem. Filip bije głową w mur, z każdą piłką na coraz większym niedotlenieniu.

W ZAKSIE wiadomo, większość super. Bardzo przyzwoite wejście Klutha, może być całkiem niezłym zmiennikiem, tak jak w poprzednim sezonie Węgier. Zupełnie inne tempo gry, to może też trochę zmylić przeciwnika. Staszewski bezbarwnie, Rejno i Prokopczuk na spory minus. Łukasik standardowo - co zabrał w przyjęciu, oddał w ataku i bloku.

Zaskakująco dobra zagrywka Toniuttiego.
Camillo Marcotti

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Camillo Marcotti »

grzegorzg pisze: Nie skreslałbym jednak Nysy. Wiadmomo, pierwszy mecz, z mistrzem, własna hala, telewizja, nowy zespół itd itp
Zawsze bawi mnie argument telewizji na meczu beniaminka, jeżeli mówimy o drużynach beniaminkowych jakie mamy obecnie. Kto miałby się wystraszyć tej telewizji, Komenda, Bartman, Lemański? :D

Oczywiście tak półżartem, bo kiedyś to rzeczywiście mógł być argument, ale w czasach, gdy drużyna awansowała i w większości grała składem pierwszoligowym. Obecnie, jak wymienia się większość drużyny to nie ma racji bytu, mogą zrzucać już jedynie na brak zgrania ;)
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: alimak »

bono pisze: No to jeżeli Zaksa w tym roku nie jest mocniejsza niż w zeszłym - to nie mam pytań.
Jedynie kto ich może pokonać to tylko poważna kontuzja któregoś z podstawowych zawodników.
Przecież ZAKSA z sezonu na sezon się osłabia i wygrywa tylko przez słabość przeciwników! Poza tym mocna tylko w plusie, w LM znowu nic nie wygra.

I tak się to forumowe życie toczy. ;)

Nikola robi genialną robotę w tej drużynie i pięknie zamyka usta krytykantom. Poza tym ZAKSA jest świetnie przygotowana fizycznie do sezonu. Aż chce się więcej!
Diomedea
Posty: 4503
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Camillo Marcotti pisze:
grzegorzg pisze: Nie skreslałbym jednak Nysy. Wiadmomo, pierwszy mecz, z mistrzem, własna hala, telewizja, nowy zespół itd itp
Zawsze bawi mnie argument telewizji na meczu beniaminka, jeżeli mówimy o drużynach beniaminkowych jakie mamy obecnie. Kto miałby się wystraszyć tej telewizji, Komenda, Bartman, Lemański? :D

Oczywiście tak półżartem, bo kiedyś to rzeczywiście mógł być argument, ale w czasach, gdy drużyna awansowała i w większości grała składem pierwszoligowym. Obecnie, jak wymienia się większość drużyny to nie ma racji bytu, mogą zrzucać już jedynie na brak zgrania ;)
Ta telewizja to chyba tak z rozpedu sie koledze pojawila. :D

We wlasnej hali powinni zrobic mniej bledow na zagrywce. Dlatego mysle, ze niekoniecznie dadza rade w Katowicach-graja na wyjezdzie, a chyba w sparingach wyjazdowych nie wygrywali.

Co do tryumfalizmu Zaksy, to za kilka miesiecy sie okaze, czy lepiej wyszli na Semeniuku i Zatorze plus Benie, czy Skra na Sanderze z przeceny z Lomaczem i Piechockim. A ze obecnie sa najlepsi, i graja pieknie to inna inszosc.
Bo na Lucarellego ani nawet Bednorz nie stac nikogo.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Por.Columbo »

Nysa może mieć spory problem z utrzymaniem. Nawet nie dlatego, że brakuje im potencjału, ale z tego powodu, że zawodnicy z największym potencjałem w drużynie nie potrafią grać, kiedy zaczynają przegrywać. Od razu pojawia się irytacja i zniechęcenie. Szczególnie widać, to po Bartmanie, czy Lemańskim. Do tego dochodzi Komenda, który łatwo daje się stłamsić złej atmosferze i Filip, który przy niekorzystnym wyniku stara się jeszcze mocniej wbić w środek boiska, co przy zespołach z dobrze funkcjonującym blokiem kończy się czapą za czapą.
Jedyną nadzieję widzę w Stelmachu, którego cenię jako trenera. Mam nadzieję, że z przeciwnikami na swoim poziomie uda mu się przede wszystkim mentalnie trzymać drużynę w ciągłej koncentracji i pozytywnych nerwach, które będą się przekładać na energię i motywację, a nie frustrację i robienie fochów. Choć z niektórymi charakterami może być to zadanie trudne do wykonania.
Jedno jest dla mnie pewne, Nysa zasługuje na miejsce w pluslidze, może tak jak Zawiercie, czy Suwałki być wartością dodaną dla ligi, dlatego choć widzę wiele przeszkód, trzymam kciuki za dobry wynik.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: jaet »

Jeszcze żadna ekipa ligowa w Polsce nie była tak blisko stylu francuskiej kadry z lat jej peaku jak ZAKSA. Naoliwiony pięknie zegareczek z różnymi bajerkami. Oni się pewnie odbiją od jakichś klubowych mastodontów typu Lube, Trento czy Perugia, ale mimo wszystko w KK powstała pięknie zbilansowana drużyna.
A Nysa? To co zobaczyliśmy w jakimś sensie tłumaczy zeszłoroczne problemy Resovii. Nie wyglądało to dobrze, zresztą w ogóle nie wyglądało.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Aranger »

Opieram się na przekonaniu, że Nysa ma zbyt dużo solidnych nazwisk jak na Plusligę, żeby z niej spaść, ale niezbalansowanie tego zespołu może chyba faktycznie ich zatłuc w tej walce o byt. Zobaczymy.

W wątku o kontuzjach info o problemach z barkiem radomskiego Sandera, czyżby gospodarze mieli jutro wyjść parą Pasiński-Firszt ? :/
rafak
Posty: 572
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: rafak »

Niespodzianki nie było. Fatalne przyjęcie Nysy (zgodnie z oczekiwaniami). Słaby Ben Tara (zgodnie z oczekiwaniami).

Ja byłem ciekawy gry Bućki. Nie widziałem go kilka lat. Przykro się na jego grę patrzyło. W przyjęciu nigdy orłem nie był, ale w ataku grał na ok. 20%. A przecież na MEJ w 2014 był jednym z najlepszych skrzydłowych (grał wtedy na młocie) i chyba ze wszystkich tam występujących zaliczył największy zjazd.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

rafak pisze:A przecież na MEJ w 2014 był jednym z najlepszych skrzydłowych (grał wtedy na młocie) i chyba ze wszystkich tam występujących zaliczył największy zjazd.
Bućko grał bardzo dobrze w tej drużynie młodzieżowej (gdzieś do MEJ), ale raczej każdy wiedział, że na ataku przez warunki fizyczne/motorykę, Bućko za bardzo nie ma czego w seniorskiej siatkówce szukać. A że w przyjęciu nie okazał się talentem, to nawet na poziomie 1 ligi nie był bardzo wyróżniającym się graczem. I pewnie sam tak myślałeś, bo jednak połączenie warunków fizycznych, koordynacji i techniki jest dużo ważniejsze niż to, jaki poziom młodzieżowcy faktycznie w danym momencie prezentują - i Bućko to dobre tego potwierdzenie. Włosi i Argentyńczycy mają w każdym roczniku młodzieżowym ten problem: wielu niezłych młodzieżowców z dobrą techniką, którzy w juniorskich rozgrywkach dają perspektywy do gry o medale mistrzostw kontynentu/globu, ale co z tego, skoro ci chłopcy nie mają większego potencjału do profesjonalnego grania na wysokim poziomie, bo są zbyt niscy i mali? U nas Bućko jest jednak na szczęście wyjątkiem, w tych krajach to właśnie profil młodzieżowego gracza, jacy są tam szkoleni. Bo wysokich chłopaków trenujących siatkówkę jest jednak mniej, a u nas nie ma z tym żadnego problemu.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Aquino »

Dla mnie Nysa jest zupełnie źle ułożona pod względem charakterologicznym. Nie można mówić, że zjadła i presja, telewizja itp. Przecież tylko Dembiec i MBaye nie są zawodnikami ogranymi z Plusligą. Reszta to starzy wyjadacze, którzy mają za sobą dobre kilka sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Ujawniła się w nich grupa frustratów, która z każdą kolejną akcją spychała zespół jeszcze głębiej w dno. I na tym dnie niestety mogą pozostać bo to co wczoraj zobaczyłem nie dawało żadnych podstaw aby sądzić, że Stał w lidze się utrzyma.
liniaprosta
Posty: 120
Rejestracja: 10 maja 2018, o 18:12
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: liniaprosta »

A swoją drogą MBaye wczoraj najlepiej się oglądało. :)
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: skrowiec »

Sander jest razem ze skra w Lubinie, i normalnie z nimi trenuje.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: lukecik »

Szkoda, że Resovia w pierwszej kolejce trafiła akurat na Gdańsk. Po tych ciekawych transferach, które dokonano w Rzeszowie, Reski jestem właśnie najbardziej ciekaw i z największym zainteresowaniem czekałem na ich mecz, a tu klops, przełożony. Już wszyscy się przez ostatnie lata przyzwyczaili do tego, że przed sezonem są aspiracje, nadzieje, oczekiwania, a kończy się z roku na rok gorzej. Ale w tym sezonie naprawdę widzę w Resovii kandydata do medalu. Para Szerszeń - Klemen to kosmos, jeśli obaj osiągną swój top. Butryn wg mnie może postawić kolejny krok do przodu i stać się czołowym atakierem w lidze. Środek trochę drewniany, libero bez szału, ale solidny, rozegranie wiadomo. Fabian jaki jest, taki jest, ale to jednak najlepszy polski rozgrywający. Ta ekipa ma wszystko, by powalczyć o medal. Kluczowa będzie postawa Butryna, bo jak Karol sobie nie poradzi, to nikogo Rzeszów nie postraszy, jeśli drugim atakującym jest słabiutki Domagała.

Radom - Olsztyn

Gospodarze z problemami, Olsztyn po ciekawych transferach. Najbardziej jestem ciekaw tego, jak będzie wyglądał Schulz. Czy dojdzie do siebie przy Castellanim, czy już dyspozycja z Rzeszowa będzie jego maksimum. Jeśli nie zagra ani Loh, ani Sander, to widzę tutaj jakieś 3-1 dla AZS.

Lubin - Bełchatów

Tutaj szykuje się mecz bez historii. Ciekawi mnie ten Jimenez i Oliveira. Pierwszy pewnie będzie grał, drugi nie mam pojęcia. Nie wiem jak docelowo ma wyglądać pierwsza para przyjmujących, w jakiej formie jest Penchev. 3-0 dla Skry.

Suwałki - Katowice

Atut własnej hali, bardzo podobna kadra do tej z ubiegłego sezonu powinny przechylić szalę na korzyść gospodarzy. Trzymam kciuki za Walińskiego, którego bardzo mi szkoda, że nie został w Zawierciu. GKS bez rewelacji na przyjęciu, w ogóle ich kadra do mnie nie przemawia. Postawię 3-0 dla Suwałk.

Będzin - Warszawa

Nie ma się co rozpisywać. Biorąc pod uwagę składy wszystkich drużyn na dziś, Będzin to wg mnie drużyna, która zleci z ligi. 3-0 Verva.

Zawiercie - Jastrzębie

Warta kapitalnie się zaprezentowała tydzień temu w turnieju towarzyskim. Zwłaszcza w finale, gdy zdemolowali Warszawę bez najmniejszych problemów. Malinowski w gazie, Halaba w gazie, nawet Orczyk wyglądał świetnie. Jastrzębie wyglądało gorzej, ale to ciągle Jastrzębie, które dla Zawiercia jest jak kryptonit dla Supermana. Jeśli się nie mylę, to Warta nie wygrała ani razu z Ptokami. Normalnie obstawiałbym 3-2 dla Warty, ale biorąc pod uwagę powyższe, dam 3-1 dla Jastrzębia.

Jeśli miałbym się pokusić o obstawienie końcowej klasyfikacji, dużo zależy od odpowiedzi na pytania:
- jak Warszawa poradzi sobie z zamaskowaniem słabiutkiego ataku
- czy Resovia przestanie być resovią
- czy Sander wyleczy się i wróci do formy, by był z niego pożytek
- czy zgodnie z zapowiedziami Marokańczyk z Jastrzębia wciągnie ligę dupą (xD)

Optymistycznie założę, że Sander doprowadzi się do porządku, a wtedy Skrze nawet Zaksa może nie dać rady. Dlatego żeby nie było nudno z tym stawieniem na Kędzierzyn, obstawiam tak:
1. Skra
2. Zaksa
3. Resovia
4. Jastrzębie
5. Verva
6. Warta
7. Olsztyn
8. Radom
9. Gdańsk
10. Suwałki
11. GKS
12. Lubin
13. Nysa
14. Będzin
PrXmO23
Posty: 129
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 20:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: PrXmO23 »

skrowiec pisze:Sander jest razem ze skra w Lubinie, i normalnie z nimi trenuje.
Masz potwierdzone info, że normalnie trenuje czy widziałeś go na story Skry, że jest?
Szary Wilk
Posty: 8038
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: Szary Wilk »

Radom raczej nie będzie za Olsztynem i wątpię też w medal Resovii. Warszawa będzie się bić o półfinały i nie skreślałbym ich.
Awatar użytkownika
gadugadu
Posty: 253
Rejestracja: 22 lis 2009, o 12:10
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: gadugadu »

Ma ktoś informacje czy radomski Sander wyjdzie dziś w szóstce?
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 1 kolejka (11-13.09.2020)

Post autor: qtp »

Do 25.09 wszystkie spotkania PL transmitowane przez Polsat. Czy to jakaś zmiana na cały sezon czy tylko do startu Orlen ligi (czy jak to się teraz nazywa) ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”