Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filipek88 »

Olsztyn 2021/22:

Rozegranie: Firlej, ??
Atak: Butryn, Król
Przyjęcie: Andringa, Defalco, Czerwiński, Tajemniczy Pers?
Środek: Poręba, Averill, Jakubiszak, ?
Libero: Gruszczyński, ?

Wygląda to naprawdę dobrze, a gdyby nie spektakularne wzmocnienia innych ekip wyglądałoby jeszcze lepiej ;) ;)

Ktoś sie pokusi o wypełnienie znaków zapytania?
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

Salehi, Ciunajtis, Jankiewicz z pierwszej ligi, został jeden środkowy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Fumanaki
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2020, o 17:05

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Fumanaki »

dyletant pisze:Salehi, Ciunajtis, Jankiewicz z pierwszej ligi, został jeden środkowy.
Było wspominane że ma wrócić Warda
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

Fumanaki pisze:
dyletant pisze:Salehi, Ciunajtis, Jankiewicz z pierwszej ligi, został jeden środkowy.
Było wspominane że ma wrócić Warda
Tak skład zamknięty!

Firlej/Jankiewicz
Butryn/Król
Salehi/Defalco/Andringa/Czerwiński
Averill/Poręba/Jakubiszak/Warda
Gruszczyński/Ciunajtis

Dziwi mnie bardzo wybó Jankiewicz i Wardy. Bo poza tym, że są wychowankami to raczej nie są to dobre ruchy kadrowe.
Przy niedyspozycji Firleja mamy drugiego niskiego i niedokładnego rozgrywającego... szkoda Wolańskiego jednak.
Adamde
Posty: 837
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Jak tu ktoś słusznie zauważył, czwartym środkowym może być nawet moja stara, więc z Wardą nie ma problemu, tym bardziej że on nie jest jakiś mega tragiczny, ma nawet niezły blok i coś tam skończy, taki średniak. Z drugim rozgrywającym już trochę gorzej, wybada życzyć Firlejowi zdrowia przez caly sezon. No i jeszcze jeden problem który może się wydarzyć, jak Salehi nie odpali, może być problem z kończeniem ataków ze skrzydeł.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Solidny skład na walkę o play-off z 6 z miejsca
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

Oby Salehi to był drugi Sinan Tanik, też wszyscy się pukali w głowę po co ściągają sprzedawcę kebabów, a jak odpalił to odkrycie sezonu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

Wiem, że Firlej to półka wyżej od Stępnia i Droszyńskiego, ale żeby nie było znowu zgrzytania zębami przy ewentualnej kontuzji/dołku formy, że zamiast dorzucić sypaczowi (w tym przypadku bardziej doświadczonemu zmiennikowi) wybrano czwartego środkowego, który w niczym się nie przyda...
Adamde
Posty: 837
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Wiem, że Firlej to półka wyżej od Stępnia i Droszyńskiego, ale żeby nie było znowu zgrzytania zębami przy ewentualnej kontuzji/dołku formy, że zamiast dorzucić sypaczowi (w tym przypadku bardziej doświadczonemu zmiennikowi) wybrano czwartego środkowego, który w niczym się nie przyda...
No to trochę fakt - mogli wziąć na czwartego jakiegoś juniora po taniości, a zaoszczędzoną kasę sypnąć w sypacza:) W sumie to trochę dziwi fakt że Castellani upiera się na 4 środkowych, w wielu zespołach jest 3 i w zupełności wystarcza. W razie problemów z kontuzjami zawsze są transfery medyczne.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

A może rozważa Jakubiszaka jako opcję awaryjną dla ofensywnego przyjmującego? Natomiast pełna zgoda, też wolałbym jakiegoś Gorzkiewicza lub coś w ten deseń.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filipek88 »

Bardzo przyjemny sklad. Duzy skok jakosciowy na wielu pozycjach. Szkoda troche Wolanskiego bo wg mnie to zmiennik idealny, ale nie ma co marudzic. Ogromnie jestem ciekawy co z tego ukreci DC.

Edit:

Kiedy Jakubiszak zostal przestawiony na srodek? Nie lapal sie na przyjecie w Lubinie czy okazalo sie ze gwozdzie wbija duzo lepiej?
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dezerter »

Andringa zostaje na kolejny sezon.
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

dezerter pisze:Andringa zostaje na kolejny sezon.
A nawet na 2.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dezerter »

Miszczu-xdd pisze:
dezerter pisze:Andringa zostaje na kolejny sezon.
A nawet na 2.
Zgadza się :)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

filipek88 pisze:
Kiedy Jakubiszak zostal przestawiony na srodek? Nie lapal sie na przyjecie w Lubinie czy okazalo sie ze gwozdzie wbija duzo lepiej?
Z tego co pamiętam, to od początku sezonu nie zagrał w ani jednym meczu na przyjęciu, a rywali wybitnych w elemencie odbioru zagrywki nie miał - Daniel Oliveira, Kamil Maruszczyk, Wojciech Ferens. Awaryjne przyjście defensywnego Penczewa sprawiło, że byłby tak naprawdę piątym przyjmującym. Dla Fronckowiaka priorytetem było dobre przyjęcie, a Jakubiszak tego nie gwarantował.

Wspólnie z Fronckowiakiem ustalili, że dobra byłaby zmiana pozycji. Gdzieś w połowie sezonu Szymon zaczął regularnie wchodzić, nawet za świetnie prezentującego się dotychczas Smolińskiego, co pokazuje jego progres na nowej pozycji. W ataku imponował od początku, a z czasem zaczął dokładać coraz więcej bloków.

Trochę szkoda by było, gdyby on lub Poręba grał mniej, ale rywalizacja może być bardzo ciekawa. Zobaczymy, czy Averill przeniesie swoją grę z Francji, bo jak nie, to nie zdziwi mnie młody polski środek i Poręba z Jakubiszakiem razem na parkiecie.
Adamde
Posty: 837
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

A może rozważa Jakubiszaka jako opcję awaryjną dla ofensywnego przyjmującego? Natomiast pełna zgoda, też wolałbym jakiegoś Gorzkiewicza lub coś w ten deseń.
To też możliwe, pewnie zależy od tego jak się sytuacja potoczy podczas sezonu, opcją awaryjną może też być Król, który też był przyjmującym. W lidze irańskiej Salehi byl killerem, zobaczymy co u nas pokaże. Szkoda mi jedynie w tym składzie braku Kapicy, mam przeczucie że w przyszłości będzie z niego świetny gracz, nie powinni go tak łatwo odpuszczać.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Adamde pisze:W lidze irańskiej Salehi byl killerem, zobaczymy co u nas pokaże.
Jakieś statystyki widziałeś? Ma ktoś w ogóle?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: hvar18 »

przecież Kamil Droszyński podpisał na dwa lata, więc jaki Jankiewicz na rozegranie ?
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Demandred »

Ale były plotki, że Poleś ma go zastąpić, a Droszyński idzie do zagranicznego klubu. :D

A poważnie - być może po takim marnym sezonie jednak klub zdecydował się z niego zrezygnować. Trudno powiedzieć, ale nie wydaje się to takie nieprawdopodobne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że na koniec sezonu sprowadzili Wolańskiego, który przyszedł na 3, a w porywach na 5 spotkań. Nie ściąga się strażaków raczej w sytuacji, gdy drugi rozgrywający zwyczajnie gra słabo - wygląda na to, że były tam jednak jakieś kwasy, więc DC może chciał zakończyć współpracę lub zawodnik chciał zakończyć współpracę. Biorąc pod uwagę, że z niewolnika nie ma pracownika - to jeśli tak było, to nie ma sensu go na siłę trzymać.

Tak tylko hipotetycznie przedstawiam sytuację w powiązaniu z "niusami" z tutejszego forum.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

Droszyn mógłby zostać, ale w praktyce nie powąchałby parkietu dopóki trenerem jest DC. Poszedł więc z klubem na ugodę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
marekreg2020
Posty: 53
Rejestracja: 14 mar 2021, o 12:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: marekreg2020 »

Podobno czwartym środkowy ma być Schamlewski a nie warda.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: hvar18 »

dyletant pisze:Droszyn mógłby zostać, ale w praktyce nie powąchałby parkietu dopóki trenerem jest DC. Poszedł więc z klubem na ugodę.
Znaczy się gdzie trafi najbardziej niedoceniany polski rozgrywający?
marekreg2020
Posty: 53
Rejestracja: 14 mar 2021, o 12:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: marekreg2020 »

Skoro reprezentuje go pan Michalak to pewnie trafi do Belgii... Może Noliko?
Adamde
Posty: 837
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Jakieś statystyki widziałeś? Ma ktoś w ogóle?
Nie znalazlem statystyk, chociaz szukalem. Za to na youtubie mozesz znalezc kilka filmikow z meczow z jego udzialem, a gdzies jest chyba nawet caly mecz w ktorym gral. Na tle rywali wyroznia sie dynamika i zasiegiem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Podstawowe statystyki (liczba punktów, skuteczność ataku) z meczów ligi irańskiej można znaleźć tutaj (mecze Urmii): https://en.wikipedia.org/wiki/2020%E2%8 ... per_League

Nie wiem czy gdzieś są bardziej zaawansowane czy jakieś zbiorcze statystyki poza takimi podstawowymi 'raportami' z pojedynczych meczów, bo strona internetowa irańskiej federacji to dla mnie czarna magia, może Kolega @FlPman coś więcej wie jeśli nas czyta, bo niewątpliwie wie więcej na temat irańskiej siatkówki niż ja.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

A W tych kompilacjach jak sobie Irańczyk radzi z przyjęciem? Podejrzewam, że asekuracyjny Castellani będzie chciał zacząć sezon parą Andringa Defalco, z nastawieniem tego drugiego na bardziej ofensywnego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 837
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Według mnie całkiem dobrze, nie widać, żeby go jakoś specjalnie "kryli" w przyjęciu. Ja stawiam że w sparingach bedzie probowane zestawienie DeFalco/Salehi jako wyjściowe.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

O ile ten Salehi się potwierdzi rzeczywiście, bo od dłuższego czasu coś cisza odnośnie klepnięcia drugiego nazwiska na przyjęcie.
Swoją drogą, na drugie rozegranie lepszą opcją nie byłby Czetowicz? Chłopak z Olsztyna, dobra zagrywka, chyba był uznawany za dość spory talent na rozegraniu. Co z nim się teraz dzieje w ogóle?
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Jest rezerwowoym, w I lidze. W BB aktualnie, ale klub zmienil w grudniu, kiedy przeszedl z Jaworzna.
W obu klubach wejscia symboliczne.
W BB rozgrywa Macionczyk (a do pewnego momentu gral Popik).
W Jaworznie Wojtaszkiewicz, po odejsciu Czetowicz Bienkowski.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: FLPman »

WysokiPortorykanczyk pisze:może Kolega @FlPman coś więcej wie jeśli nas czyta, bo niewątpliwie wie więcej na temat irańskiej siatkówki niż ja.
Od czasu do czasu czytam :)

Podpytałem trochę i ponoć nie ma dostępnych rankingów graczy z ligi irańskiej. Statystyki meczów dostałem tylko te same, jak sam wstawiłeś w linku z Wikipedii.

Osobiście Salehiego nie widziałem, ale służę opinią znajomego Irańczyka:

"Salehi miał świetny sezon, co najprawdopodobniej przyniesie mu powołanie do reprezentacji. Nie byłbym zdziwiony, jeśli znalazłby się w składzie na igrzyska. Jest bardzo dobry w ataku, zarówno jeśli chodzi o siłę, jak i precyzję, ale jego przyjęcie odbiega od światowego standardu. Wyjazd dobrze by mu zrobił, w Iranie nie serwuje się zbyt ryzykownie z wyskoku.

Jego klub przegrał finał, ale bez niego nawet by do niego nie awansowali. Zwłaszcza w ćwierćfinale uratował ich przed odpadnięciem. Moim zdaniem to drugi najlepszy gracz zakończonego niedawno sezonu, chociaż oficjalnie nie przyznawano żadnych indywidualnych nagród.

Dla mnie to ciekawe, że ktoś z zagranicy go dostrzegł, ale nie chodzi o jego poziom gry, a to, że dotąd nie odgrywał istotnej roli w reprezentacji Iranu, chociaż był już w kadrze na Ligę Narodów."
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”