Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Adamde pisze:Znalezione na twitterze :
statistic of Meisam Salehi in first game of semi final in superleague of iran:
total points: 34
31 points of spike
%66 success in attack
3 points of block

2th game of semi final:
total points: 22 (21spike & 1 block)
%57 success in attack

Heh, ciekawe czy u nas też będzie takim mordercą.

Nie no szanujmy się nie porównujmy tych dwóch lig
Może coś skończy tylko co z tego jak kilka zagrywek i będzie musiał wejść Andriga na przyjęcie
Seyed1966
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2019, o 11:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Seyed1966 »

I po co tak smęcić? Trzeba się cieszyć, że mimo słabej kasy będziemy mieli naprawdę silną ekipę. A co ugrają czas pokaże, a Pers sobie poradzi.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

KrzysztofRatajski pisze:
Adamde pisze:Znalezione na twitterze :
statistic of Meisam Salehi in first game of semi final in superleague of iran:
total points: 34
31 points of spike
%66 success in attack
3 points of block

2th game of semi final:
total points: 22 (21spike & 1 block)
%57 success in attack

Heh, ciekawe czy u nas też będzie takim mordercą.

Nie no szanujmy się nie porównujmy tych dwóch lig
Może coś skończy tylko co z tego jak kilka zagrywek i będzie musiał wejść Andriga na przyjęcie
dajmy mu szansę się pokazać i dopiero oceniajmy! Nie wiem czy ludzie z Olsztyna zawsze tak muszą marudzić?
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Demandred »

No cóż :) Urania w pewnym czasie słynęła wręcz z "teatralnej" publiczności, wysokiej presji na zawodników i szerokiego grona ekspertów siatkarskich. Każdy był ekspertem i znał się na siatkówce lepiej od trenera i od sztabu ludzi w klubie. Nie mówiąc już o budowaniu składu przez pewnego Pana Bogusława :), który zrobił pewnie sporo dobrego dla klubu, ale też doprowadził go na skraj upadku - tam, gdzie znalazł się w roku 11/12, gdzie całe szczęście dla klubu, że liga była zamknięta, bo dziś moglibyśmy już nie oglądać takiego AZS jak oglądamy. Ale to taka mała dygresja.

Całe szczęście w ostatnich latach Urania już nie była tak teatralna :) Ale nadal w Olsztynie pozostała chyba największa liczba ekspertów siatkarskich na metr kwadratowy powierzchni miasta w Polsce :D

Sądy co do Irańczyka - i w jedną i w drugą stronę chyba jednak przedwczesne - zobaczymy co pokaże choćby w sparingach.
Lemon
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2019, o 12:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Lemon »

Nie ma nic złego w tym , że kibice w Olsztynie przychodzą na mecze od wielu lat i znają się na siatkówce. Ja osobiście od ponad 30 i widziałem w Uranii wiele pokoleń siatkarzy i trenerów. "Sukcesy" Castelliniego mnie nie bawią tak samo jak poprzednio mierna gra Żurka ,Woickiego czy ostatnio Tyromienki.Najlepszym siatkarzem ostatnich lat jest w tym klubie Andringa i bez jego dobrej gry nic zapewne się nie wydarzy w następnym sezonie. Oby któryś z pozostałej 3 przyjmujących wypalił ...bo jak będzie jak z Zalinskim i Szotem to marazm będzie trwał .Robert będzie graczem pierwszej szóstki....chyba że złapie kontuzje lub zdarzy się cud perskoamerykanski.
asps
Posty: 347
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

ciekawe transfery AZSu na przyszły sezon, kto wie, może w końcu uda się nawiązać Olsztynianom do czasów PZU/Mlekpolu :)
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Żeby nie było to sklad bardzo dobry Świetne trio Polaków Firlej Butryn Gruszczyński którzy są bardzo dobrymi zawodnikami, do tego na Środku perspektywistyczny Poręba plus Averill (do tego też nie jestem przekonany) i egzotyczne Amerykansko Iransko Holenderskie przyjęcie z reprezentantami kraju no to naprawdę fajnie wygląda, w play ofach wszystko może się wydarzyc nie ma wcale nie jest powiedziane ze Resovia Jastrzębie Skra i Zawiercie ma murowany medal
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: compact »

Na pewno Olsztyn ma bardzo ciekawą drużynę, z chęcią będę włączał transmisję, zwłaszcza po zeszłorocznej archaicznej siatkówce. Firlej z tak szybko grającymi skrzydłowymi i z dobrym przyjęciem na pewno zaprezentuje nieszablonową grę. Dla mnie Olsztyn w kategorii cena/jakość to zdecydowany król polowania.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Averill jak przeleci sezon w zdrowiu to jest najmniejszą zagadką w składzie Indyków. MVP ostatnich ligowych rozgrywek, świetny w bloku, czego tu chcieć więcej.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: compact »

Tharaster pisze:Averill jak przeleci sezon w zdrowiu to jest najmniejszą zagadką w składzie Indyków. MVP ostatnich ligowych rozgrywek, świetny w bloku, czego tu chcieć więcej.
Dokładnie. Na pierwszy rzut oka AZS nie zrobił żadnego głupiego ruchu, ba, wziął na najbardziej niedomagające w zeszłym sezonie pozycje chyba najlepsze możliwe opcje, i to Polaków. Plus bardzo ciekawy Iranczyk.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

Możliwe, że Averill w swojej karierze dwukrotnie przysłuży się Olsztynowi. Najpierw rozjechał się po podpisaniu kontraktu i dzięki niemu mieliśmy zaszczyt gościć Seyeda, a teraz może już samodzielnie dołożyć cegiełkę na środku siatki.

Averill, Butryn i Firlej to wg mnie kapitalne ruchy i będę w wielkim szoku, jeżeli okażą się niewypałami. Mieszane uczucia mam co do Defalco - wielu użytkowników wypowiadało się o nim jak o średniaku. Co do Persa, to mam nadzieję, że te kilka tygodni pracy z Alekną jeszcze go dostroją i przyleci do nas gotowy na niezłe ligowe granie. Niby liga irańska w porównaniu z naszą to niebo a ziemia, ale przy dobrym przyjęciu może pokaże swoje atuty w ofensywie, tego właśnie mocno brakowało w poprzednim sezonie.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Averill, Butryn i Firlej to wg mnie kapitalne ruchy i będę w wielkim szoku, jeżeli okażą się niewypałami. Mieszane uczucia mam co do Defalco - wielu użytkowników wypowiadało się o nim jak o średniaku. Co do Persa, to mam nadzieję, że te kilka tygodni pracy z Alekną jeszcze go dostroją i przyleci do nas gotowy na niezłe ligowe granie. Niby liga irańska w porównaniu z naszą to niebo a ziemia, ale przy dobrym przyjęciu może pokaże swoje atuty w ofensywie, tego właśnie mocno brakowało w poprzednim sezonie.
DeFalco jeszcze dwa-trzy lata temu był przedstawiany jako przyszłość amerykanskiej siatkówki. We Włoszech trochę słabiej mu szło, ale na pewno nie jest to gracz przeciętny - jeśli będzie w pełni formy. Skład jest rzeczywiście tak zbudowany, że nie ma się do czego doczepić - oczywiście jak na Olsztyńskie możliwości finansowe. Chyba jedyne co to możemy mieć problemy w razie kontuzji Firleja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

towalowli pisze:Mieszane uczucia mam co do Defalco - wielu użytkowników wypowiadało się o nim jak o średniaku.
DeFalco miał słabą pierwszą część sezonu, więc w pewnym momencie jego klub sprowadził Juliena Lyneela na przyjęcie. Gdy się okazało, że DeFalco trafi do Polski, to jego ocena sezonu była taka, bo na tamten moment (całościowo) jego sezon wyglądał tak sobie. Potem DeFalco jednak grał bardzo dobrze, a w playoffach nawet świetnie (60% ataku): to jest dobry zawodnik i wciąż bardzo perspektywiczny, nawet jeśli trochę zatrzymał się w rozwoju. Aczkolwiek w przyjęciu jest max niezły, a ten Irańczyk raczej przeciętny, to pewnie jedyna rzecz do jakiej można się przyczepić w Olsztynie.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Tharaster »

No i ma dobrą, ciętą zagrywkę. Całościowo okres jego gry w ciągu tych dwóch sezonów w Vibo Valentii raczej na plus, aczkolwiek jeszcze nie ma tego czegoś, by w clutch time dostawał piłki do ataku. Tutaj tę rolę wypełniał prawie przez cały sezon dobrze nam znany z występów w Asseco Resovii, Tibo Rossard, który zaliczył bardzo mocny progress względem tego co grał w PlusLidze i jego forma zaowocowała transferem do Piacenzy
asps
Posty: 347
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

Także jedyny AZS w lidze zapowiada się nam na czarnego konia rozgrywek, top 6 z takim składem to powinien być plan minimum ;)
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Też czytałem, że irańczyk może mieć problemy w przyjęciu. Pewnie na słabsze ekipy będą wychodzić dwójką DeFalco-Salehi, przy lepiej zagrywających obecność Andringi będzie obowiązkowa.
Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Daisukke »

towalowli pisze:
Co do Persa, to mam nadzieję, że te kilka tygodni pracy z Alekną jeszcze go dostroją i przyleci do nas gotowy na niezłe ligowe granie.
Tylko żeby go tak nie dostroił jak Bartka Bednorza w Kazaniu ;)
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: MWi »

asps pisze:Także jedyny AZS w lidze zapowiada się nam na czarnego konia rozgrywek, top 6 z takim składem to powinien być plan minimum ;)
Mam nadzieję, że to ironiczny uśmieszek. Wciąż AZS nie jest żadnym faworytem do szóstki, gdzieżby miał to być plan minimum?
Zaksa, Jastrzębski, Resovia, Skra, Zawiercie i Warszawa (jeśli się nie rozsypie) to drużyny na papierze wyraźnie silniejsze niż Olsztyn.

Zgadzam się, że jak na budżet, to skład kapitalny. Obaj Amerykanie wydają mi się świetnymi ruchami, DeFalco był gwiazdą rozgrywek uniwersyteckich, potem bardzo solidne sezony w piekielnie silnej lidze włoskiej, Averill bezsprzecznie najlepszy środkowy ligi francuskiej. Irańczyk to oczywiście ryzyko, ale warto je podjąć, bo wygląda na fajne wzmocnienie siły ataku, a zawsze jest jeszcze Holender, jak Salehi nie wypali.

Mam duże obawy jedynie do Firleja. W ostatnim sezonie często musiał być zmieniany przez Nowosielskiego, miewa problemy z dokładnością i utrzymaniem formy przez sezon. Przydałby się solidny doświadczony wolniej grający zmiennik.

Można trochę obawiać się powtórki ostatniego sezonu - niezbyt dobre przyjęcie, bo Salehi, wchodzi Adringa i nie ma ataku na lewym, dodatkowo niezbyt dokładny rozgrywający.

Ale jest jedna piekielnie ważna różnica - maszyna o nazwisku Butryn, kolejny znakomity transfer po Amerykanach. Zresztą liczę na to, że DeFalco nie będzie dziurą na lewym, a szybsza gra Firleja i upodobanie do gry środkiem (Averill, Poręba to środek niewiele, jeśli w ogóle, gorszy od Zaksy, change my mind) zamaskuje ewentualne niedostatki.

Pozostaje jedna niewiadoma - atmosfera. No ostatnio nie było z tym za dobrze. Castellani trochę już dziaduje i potrzebna jest samo-napędzająca się maszyna. Amerykanie raczej nie będą mieć z tym problemu, tak jak i Butryn, muszą wyciosać z tej smutnej ostatnio drużyny więcej energii. Pytanie, czy zaaklimatyzuje się Irańczyk i nie będzie za bardzo obok, z Kubańczykiem ostatnio nie było chyba różowo...
Fozgen79
Posty: 55
Rejestracja: 26 paź 2014, o 18:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Fozgen79 »

Jak to mówią ,,papier wszystko przyjmie". Butryn rzeczywiście był rewelacją ostatniego sezonu , jednak nie zapominajmy jakim przyjmującym ligi był W. Żaliński kiedy przychodził do Olsztyna. Poczekajmy na sparingi wtedy będzie można już coś zobaczyć więcej a całość zweryfikuje liga.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

Averill z rocznym kontraktem. Kolejny do ogłoszenia Defalco, potem czekamy na lokalsów.

https://www.indykpolazs.pl/mvp-ligi-fra ... olsztynie/
asps
Posty: 347
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

a wiadomo gdzie AZS będzie rozgrywał swoje mecze domowe skoro Urania ma być remontowana ? Ostróda ?
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

asps pisze:a wiadomo gdzie AZS będzie rozgrywał swoje mecze domowe skoro Urania ma być remontowana ? Ostróda ?
W Iławie.
filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filipek88 »

Jaram się nadchodzą Ligą Narodów. :p
Salehi, Defalco, Averill mega jestem ciekawy co pokażą
asps
Posty: 347
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

filipek88 pisze:Jaram się nadchodzą Ligą Narodów. :p
Salehi, Defalco, Averill mega jestem ciekawy co pokażą
Też jestem ciekaw jaką formę pokażą, jeśli większość tych transferów wypali to na prawdę AZS może namieszać, dużo będzie zależeć od Firleja no i oby Butryn ciągle utrzymywał swój rozwój. Szkoda tylko, że mecze tak na prawde wszystkie na wyjezdzie no ale z czasem przyzwyczają się do tej hali w Iławie.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: reeman »

towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: towalowli »

Tylko...kto ich poprowadzi?! Wg Przeglądu Sportowego DC już w Olsztynie nie ma.
Kto za niego?
Sordyl, Mendez, Krastins, Bonitta, Gogol? Podobno Sordyl najbliżej.

https://twitter.com/przeglad/status/1396766308008558592
asps
Posty: 347
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

towalowli pisze:Tylko...kto ich poprowadzi?! Wg Przeglądu Sportowego DC już w Olsztynie nie ma.
Kto za niego?
Sordyl, Mendez, Krastins, Bonitta, Gogol? Podobno Sordyl najbliżej.

https://twitter.com/przeglad/status/1396766308008558592
Jeśli Sordyl objąłby AZS to bardzo dobra zmiana, Mariusz dałby jakąś nadzieje, że zostanie na dłuższy okres niż rok/dwa. Myślę, że atmosfera zmieniłaby się na plus i drużyna zyskała na waleczności. Natomiast jeśli przyszedłby Bonitta, Gogol czy jeszcze ktoś tego typu to już lepiej byłoby z Daniellem.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: qtp »

30% wysokości kontraktu... Nie ma się co dziwić że kontrakty są tak chętnie i łatwo rozwiązywane.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Mam nadzieje, ze Sordyl.
MMG nie porywa. Ale DC tez chyba nie wkladal w ten projekt wiele pasji, w kazdym razie po graczach nie bylo widac. Wiec choc cenie, to zegnam bez zalu.
Artykul na onecie dobry-komletny, sprawia wrazenie rzetelnego.

30%? Jesli to prawda, to sporo. Czyli przejscie zwiazane z podwyzka ponad 30%.

Innym panaceum jest nie brac klientow od GM. Chyba najwiekszy procent zrywajacych kontrakty nalezy do, jego stajni. Albo wpisywac wyzsze odstepne w kontrakty jego klientow. :]
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, o 14:30 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
filipek88
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filipek88 »

no to grubo. Nie ma co plakac- jesli wroci Sordyl
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”