Transfery i plotki na sezon 2022/23

dyletant
Posty: 5106
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dyletant »

No standardowo lepszym krokiem dla siatkarza z potencjałem jest "walka o 6 i granie rotacyjne" w Bełchatowie, zamiast zagrać jakiś sezon w klubie o mniejszym budżecie i teoretycznie potencjale sportowym. Dlatego tak świetnie w przeszłości rozwinęły się kariery Janusza, Muzaja, Orczyka, Włodarczyka, obecnie Sawicki rozwija się fenomenalnie itd.
Dobro narodowe daje +10 do umiejętności już za samo założenie koszulki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze: 21 lut 2022, o 11:28 No standardowo lepszym krokiem dla siatkarza z potencjałem jest "walka o 6 i granie rotacyjne" w Bełchatowie, zamiast zagrać jakiś sezon w klubie o mniejszym budżecie i teoretycznie potencjale sportowym. Dlatego tak świetnie w przeszłości rozwinęły się kariery Janusza, Muzaja, Orczyka, Włodarczyka, Sawicki rozwija się fenomenalnie itd.
Muzaj był zmiennikiem do 21 roku życia, czyli wcale nie tak późno. W 2015 zaczął grać w Jastrzębiu już regularnie. Uważam, że to standardowy wiek, chociaż w jego przypadku potencjał był na szybsze granie i pewnie trochę szkoda.

Tillie podobno klepnięty już w Warszawie. Jeśli dojdzie do niego Rossard/Conte, to przy szybko grającym Firleju Warszawa może być czarnym koniem. Przyjęcie przytrzyma, a swoje do ataku w dobrym tempie też dostanie. Do tego Weber może wypalić, a środek jest mocarny.

Jak Firlej to dźwignie, to Warszawa będzie grać o medale na pewno. I to byłby świetny znak pod kątem pozycji rozgrywającego dla naszej reprezentacji.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 21 lut 2022, o 11:28 No standardowo lepszym krokiem dla siatkarza z potencjałem jest "walka o 6 i granie rotacyjne" w Bełchatowie, zamiast zagrać jakiś sezon w klubie o mniejszym budżecie i teoretycznie potencjale sportowym. Dlatego tak świetnie w przeszłości rozwinęły się kariery Janusza, Muzaja, Orczyka, Włodarczyka, obecnie Sawicki rozwija się fenomenalnie itd.
Dobro narodowe daje +10 do umiejętności już za samo założenie koszulki.
Sawicki to potencjał ma chyba tylko na zagrywce. Nie widzę w nim nawet solidnego ligowca w przyszłości.
Szary Wilk pisze: 21 lut 2022, o 11:28
Vilgefortz pisze: 21 lut 2022, o 09:18 Czyli w JW zapewne zostanie para Hadrava - Boyer.
I to nie jest najgorsze rozwiązanie. Hadrava jest bardzo solidny i na ligę wystarczy, może na puchary niekoniecznie, ale zawsze Boyer może odpalić, bo potencjał ma spory i już w tym sezonie pokazał, że drzemie w nim potencjał. Także jest para atakujących do rywalizacji i okej.
Wytłumacz mi dlaczego Hadrava ma wystarczyć na takie zespoły jak Zaksa, Zawiercie, Skra i inne czołowe z naszej ligi czy nawet na eliminowanie mistrzów Olimpijskich w ME a nie wystarczy na puchary? Czy sam fakt grania w pucharach ma sprawić, że choć w meczu ligowym z zwyciężcami Ligi Mistrzów z zeszłogo sezonu wypada nieźle, ale gdy przyjdzie grać z jakimś Zenitem Petersburg to nagle go zje trema czy coś?
Boyer może odpalić jasne, ale i Hadrava może wskoczyć zawsze na jeszcze wyższy poziom a już ten obecny to czołówka ligowa obok Kaczmarka, Butryna i Muzaja.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2022, o 11:44 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Tharaster »

Vilgefortz pisze: 20 lut 2022, o 23:08 Ja liczę, że Clevenot zostanie - chociaż w teorii ma kontrakt w Piacenzie (przynajmniej tak to GLP rysuje)
Bo on jest formalnie na kontrakcie Piacenzy i jest wypożyczony. Te informacje już krążyły od początku sezonu.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 21 lut 2022, o 11:34
dyletant pisze: 21 lut 2022, o 11:28 No standardowo lepszym krokiem dla siatkarza z potencjałem jest "walka o 6 i granie rotacyjne" w Bełchatowie, zamiast zagrać jakiś sezon w klubie o mniejszym budżecie i teoretycznie potencjale sportowym. Dlatego tak świetnie w przeszłości rozwinęły się kariery Janusza, Muzaja, Orczyka, Włodarczyka, obecnie Sawicki rozwija się fenomenalnie itd.
Dobro narodowe daje +10 do umiejętności już za samo założenie koszulki.
Sawicki to potencjał ma chyba tylko na zagrywce. Nie widzę w nim nawet solidnego ligowca w przyszłości.
Szary Wilk pisze: 21 lut 2022, o 11:28
Vilgefortz pisze: 21 lut 2022, o 09:18 Czyli w JW zapewne zostanie para Hadrava - Boyer.
I to nie jest najgorsze rozwiązanie. Hadrava jest bardzo solidny i na ligę wystarczy, może na puchary niekoniecznie, ale zawsze Boyer może odpalić, bo potencjał ma spory i już w tym sezonie pokazał, że drzemie w nim potencjał. Także jest para atakujących do rywalizacji i okej.
Wytłumacz mi dlaczego Hadrava ma wystarczyć na takie zespoły jak Zaksa, Zawiercie, Skra i inne czołowe z naszej ligi czy nawet na eliminowanie mistrzów Olimpijskich w ME a nie wystarczy na puchary? Czy sam fakt grania w pucharach ma sprawić, że choć w meczu ligowym z zwyciężcami Ligi Mistrzów z zeszłogo sezonu wypada nieźle, ale gdy przyjdzie grać z jakimś Zenitem Petersburg to nagle go zje trema czy coś?
Boyer może odpalić jasne, ale i Hadrava może wskoczyć zawsze na jeszcze wyższy poziom a już ten obecny to czołówka ligowa obok Kaczmarka, Butryna i Muzaja.

To jest bardzo proste. W lidze jest trochę więcej drużyn, niż podałeś. Z nimi na pewno będzie punktować. Co do ścisłej czołówki, to granie ligowe jest trochę inne, dużo zależy od dnia, a po drugie, to jednak Skra czy Resovia to drużyny sporo słabsze niż Lube czy Zenit. W Lidze Mistrzów musisz nastawić się na konkretny mecz, w lidze masz granie regularne. Równie dobrze Malinowski może odpalić z ZAKSĄ na 60-70 % w ataku, co nie znaczy, że zagrałby takie mecze z Zenitem albo Perugią, Lube etc.

Hadrava to świetny ligowiec, ale nie wiem czy będzie w stanie wyeliminować Civitanovę i czy jest to taki zawodnik, do którego w ciemno można grać w takich meczach, o to mi chodziło. Baroti grał w ZAKSIE w zastępstwie za Kaczmarka i na ligę to starczyło, a na ligę mistrzów już nie, bo ZAKSA odpadła z Kemerowem (co prawda rozgrywki nie zostały dokończone) i brakowało mocno atakującego na poziomie.

Bartłomiej Lipiński ma ponad 50 % skuteczności w meczach z TOPem (drużyny 1-6) i ponad 30 procentową efektywność. Czy to znaczy, że mógłby grać teraz w ZAKSIE za Semeniuka i rywalizować w lidze mistrzów na jego poziomie? No raczej nie.


@up

Jeśli do Piacenzy pójdą Lopez i Simon, to przy pozostaniu Brizarda i Lagumdziji, nie będzie już miejsca dla obcokrajowca.
ciorny17
Posty: 8566
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze: 21 lut 2022, o 11:28 No standardowo lepszym krokiem dla siatkarza z potencjałem jest "walka o 6 i granie rotacyjne" w Bełchatowie, zamiast zagrać jakiś sezon w klubie o mniejszym budżecie i teoretycznie potencjale sportowym. Dlatego tak świetnie w przeszłości rozwinęły się kariery Janusza, Muzaja, Orczyka, Włodarczyka, obecnie Sawicki rozwija się fenomenalnie itd.
Dobro narodowe daje +10 do umiejętności już za samo założenie koszulki.
O ile Janusz faktycznie został posadzony bo tak i ściągnięty nie wiem po co, gdzie jak historia pokazała sezon 18/19 to Łomacz miał słabiutki, tak z resztą się nie zgodzę. Muzaja wyjaśnił Szary, bo też chłopak rok stracił przez kontuzję barku, Orczyk po dobrym sezonie w Belgii przyszedł jako 3. bo wiadomym było, że będzie miał grane, gdyż mięśnie brzucha Szalpuka były z waty, a Włodarczyk taki sam casus jak Piotrek - przyszedł z ligi austriackiej, Conte się leczył, a jakoś ligi nie zwojował po odejściu z Bełchatowa. Często rezerwowy w Lubinie, fajny sezon w Olsztynie i tyle.
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Tharaster »

Zdaje sobie sprawę. Tylko przytaczam fakt, że Clevenot ma umowe z Piacenzą. A co z nim zrobią po sezonie to już guzik wie. Trzymam kciuki, że JW zatrzyma Francuza, bo dawno nie było takiego all-roundera na tej pozycji w PlusLidze.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Z tym Hadravą i Jastrzębiem to jest ciekawa sprawa.
On przychodził do Jastrzębia pełnić rolę drugiego atakującego i zapewne dostał kontrakt odpowiadający tej roli. Po roku spedzonym w kwadracie w Civitanovej nie miał zbyt mocnej pozycji na rynku.
Obecną sytuacja jest diametralnie inna, od kilku miesięcy pełni rolę pierwszego atakującego i gra wyśmienicie, absolutny top ligowy na tej pozycji. Po takim sezonie jak gra obecnie nie będzie narzekał na brak ofert. Trudno mi sobie wyobrazić, że miałby on pozostać w Jastrzębiu za podobne co w tym sezonie pieniądze.
Jastrzębie stać na dwa duże kontrakty na ataku? Może i tak, ale koszt utrzymania tej pozycji na pewno wzrósłby bardo znacząco.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Lucarelli pisze: 21 lut 2022, o 12:17 Z tym Hadravą i Jastrzębiem to jest ciekawa sprawa.
On przychodził do Jastrzębia pełnić rolę drugiego atakującego i zapewne dostał kontrakt odpowiadający tej roli. Po roku spedzonym w kwadracie w Civitanovej nie miał zbyt mocnej pozycji na rynku.
Obecną sytuacja jest diametralnie inna, od kilku miesięcy pełni rolę pierwszego atakującego i gra wyśmienicie, absolutny top ligowy na tej pozycji. Po takim sezonie jak gra obecnie nie będzie narzekał na brak ofert. Trudno mi sobie wyobrazić, że miałby on pozostać w Jastrzębiu za podobne co w tym sezonie pieniądze.
Jastrzębie stać na dwa duże kontrakty na ataku? Może i tak, ale koszt utrzymania tej pozycji na pewno wzrósłby bardo znacząco.
Stać ich. Przebili ofertę ZAKSY za Toniuttiego, do tego zawodników mają naprawdę solidnych. Skoro ot tak sobie zabrali na ostatnią chwilę Clevenot z Ziraatu (gdzie gra między innymi Camejo), to pieniędzy im nie brakuje. Kasa pustkami raczej nie świeci.

Może Boyer miałby w takim obrocie spraw też trochę niższy kontrakt, bo rok nie grał i rehabilitował się na koszt klubu, a po jego ostatnich zawirowaniach, to raczej nie dostanie lepszej propozycji.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 21 lut 2022, o 11:53

To jest bardzo proste. W lidze jest trochę więcej drużyn, niż podałeś. Z nimi na pewno będzie punktować. Co do ścisłej czołówki, to granie ligowe jest trochę inne, dużo zależy od dnia, a po drugie, to jednak Skra czy Resovia to drużyny sporo słabsze niż Lube czy Zenit. W Lidze Mistrzów musisz nastawić się na konkretny mecz, w lidze masz granie regularne. Równie dobrze Malinowski może odpalić z ZAKSĄ na 60-70 % w ataku, co nie znaczy, że zagrałby takie mecze z Zenitem albo Perugią, Lube etc.
W Lidze mistrzów też gra więcej drużyn niż to Lube i tak dalej. Tych z absolutnego szczytu jest mało. Jeśli ktoś z naszej ligi ma być odpowiednikiem Cucine Lube cz yZenitu to chyba Zaksa i z nią Hadrava z tego co pamiętam dobrze wypadł jak i z innymi czołowymi drużynami. To jest ta różnica między nim a Barottim bo Węgier grał regularnie słąbo z czołowymi polskimi zespołami i nie wiem czy powiedziałbym, że wystarczał. Ewidentnie brakowało Kaczmarka. Rozumiem już twój argument o nastawieniu sięna jeden konkretny mecz, ale jak wiemy dla Hadravy to też nie nowość. Na przykład ten mecz na ME z Francją. Zagrał super i to był raczej mecz z gatunku takich na które trzeba się specjalnie nastawiać. W PO też już eliminował Resovię a nad PO tak jak na taki dwumecz z Cucine Lube trzeba po prostu trafić z formą.
Jakoś po prostu łatwiej mi przywołać takie ważne i ciężkie mecze gdzie Hadrava wypadał dobrze niż ważne i ciężkie mecze gdzie Boyer wypadał dobrze. Francuz często się spalał. Więc nie wiem skąd przypuszczenie, że w starciu z czołówką to Boyera stać na więcej. Lubię Francuza i mu kibicuję, ale nie jestem taki pewny jego głowy. Ewidentnie mu zależy by grać dobrze, ale coś mu nie zawsze wychodzi. Krok w tył do takiego Gdańska i pójście drogą Muzaja może mu się przydać. JW to na razie zbyt wysokie progi.

Szary Wilk pisze: 21 lut 2022, o 11:53

Bartłomiej Lipiński ma ponad 50 % skuteczności w meczach z TOPem (drużyny 1-6) i ponad 30 procentową efektywność. Czy to znaczy, że mógłby grać teraz w ZAKSIE za Semeniuka i rywalizować w lidze mistrzów na jego poziomie? No raczej nie.
To oznacza, że tego nie wiemy. Równie dobrze tak o Semeniuku ktoś mógł napisać czy to, że w Zawierciu grał super(do czasu aż go wygryzł Ferreira) znaczy, że mógłby bić się z Cucine Lube. No raczej nie wypadało by rzecz, ale jednak pokazał, że tak;)
Póki się nie sprawdzi to tego nigdy nie wiemy. O Butrynie też kiedyś pisałeś, że Resovia to zbyt wysokie progi i się spali.
Zagrał tam chyba swój najlepszy sezon i grał na poziomie lepszym niż obecnie Muzaj. Teraz Butryn gra gorszy sezon a ich liczby są zbliżone.
Takie sądy czy się nadaje czy nie, możemy wygłaszać dopiero gdy się sprawdzi. Boyer się nie sprawdził a Hadrava tak.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Lucarelli pisze: 21 lut 2022, o 12:17 Z tym Hadravą i Jastrzębiem to jest ciekawa sprawa.
On przychodził do Jastrzębia pełnić rolę drugiego atakującego i zapewne dostał kontrakt odpowiadający tej roli. Po roku spedzonym w kwadracie w Civitanovej nie miał zbyt mocnej pozycji na rynku.
Obecną sytuacja jest diametralnie inna, od kilku miesięcy pełni rolę pierwszego atakującego i gra wyśmienicie, absolutny top ligowy na tej pozycji. Po takim sezonie jak gra obecnie nie będzie narzekał na brak ofert. Trudno mi sobie wyobrazić, że miałby on pozostać w Jastrzębiu za podobne co w tym sezonie pieniądze.
Jastrzębie stać na dwa duże kontrakty na ataku? Może i tak, ale koszt utrzymania tej pozycji na pewno wzrósłby bardo znacząco.
Pisząc "zapewne" nie masz żadnej pewności co do stanu faktycznego. Zobacz jak to wygląda:
Szymura którego chce 3/4 ligi do pierwszego składu i 1/4 jako żelaznego trzeciego przyjmującego - on ma wyrobioną markę i masę ofert na stole,
Tervaportti, który nie schodzi poniżej pewnego wysokiego poziomu gdzie swobodnie w większości zespołów w lidze byłby "jedynką",
Wreszcie Hadrava - odchodził z naszej ligi do Lube jako gwiazda. Szedł na "drugiego" i z takim samym założeniem przyszedł do JW tylko na każdym kroku było podkreślane ryzyko z zatrudnieniem Francuza na atak dlatego z założenia miał być mocny zmiennik. Nie mogli już sobie powtórzyć na sytuację z Mateo Martino gdzie zagrał tylko kilka pierwszych meczy na dobrym poziomie, a później zrozumiał, że Kubiak jednak perfect po Włosku mówi ;)
Reasumując każdy z tych chłopaków ma bardzo wysoki kontrakt, do tego dochodzi utrzymanie akademii talentów itp., grubo musi być z budżetem w tym klubie.

Camejo przyszedł zamiast Clevenot do Ziraatu, a Totti z tego co pisano dostał baaardzo dużą podwyżkę. Mogę tylko się domyślać ale na moje oko ma najwyższy kontrakt w lidze
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Szary Wilk pisze: 21 lut 2022, o 12:29
Lucarelli pisze: 21 lut 2022, o 12:17 Z tym Hadravą i Jastrzębiem to jest ciekawa sprawa.
On przychodził do Jastrzębia pełnić rolę drugiego atakującego i zapewne dostał kontrakt odpowiadający tej roli. Po roku spedzonym w kwadracie w Civitanovej nie miał zbyt mocnej pozycji na rynku.
Obecną sytuacja jest diametralnie inna, od kilku miesięcy pełni rolę pierwszego atakującego i gra wyśmienicie, absolutny top ligowy na tej pozycji. Po takim sezonie jak gra obecnie nie będzie narzekał na brak ofert. Trudno mi sobie wyobrazić, że miałby on pozostać w Jastrzębiu za podobne co w tym sezonie pieniądze.
Jastrzębie stać na dwa duże kontrakty na ataku? Może i tak, ale koszt utrzymania tej pozycji na pewno wzrósłby bardo znacząco.
Stać ich. Przebili ofertę ZAKSY za Toniuttiego, do tego zawodników mają naprawdę solidnych. Skoro ot tak sobie zabrali na ostatnią chwilę Clevenot z Ziraatu (gdzie gra między innymi Camejo), to pieniędzy im nie brakuje. Kasa pustkami raczej nie świeci.

Może Boyer miałby w takim obrocie spraw też trochę niższy kontrakt, bo rok nie grał i rehabilitował się na koszt klubu, a po jego ostatnich zawirowaniach, to raczej nie dostanie lepszej propozycji.
Wiem, że czego jak czego ale pieniędzy w Jastrzębskim Węglu to nie brakuje. Bizancjum to Bizancjum.
A co do Boyera, z tego co wiem on ma bardzo wysoki i wciąż ważny kontrakt, podpisał na dwa lata. Nie można komuś redukować obowiązującego kontraktu bo tak ci się podoba. To tak nie działa.
asps
Posty: 392
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: asps »

Siekier pisze: 21 lut 2022, o 01:33
kamil1999 pisze: 20 lut 2022, o 21:54
Streeter pisze: 20 lut 2022, o 21:44 Ciekaw jestem ile te wasze góra ataku w postaci Butrynów, Malinowskich i Filipiaków wykreciłyby w Serie A :) już pomijając że chłop gra pierwszy rok na sensownym poziomie, a tym trzem panom bliżej do końca niż dalej.

Streeter
Cóż IMO obecnie taki Butryn kręciłby lepsze liczby od obecnego Webera w Serie A bo też z reguły jeśli zawodnik kręci liczby x w Serie A to w PL kręci podobne, ale Weber ma raczej większy potencjał od Butryna(nie mówiąc o Farynie czy wspomnianym Filipiaku), więc o ile Butryn będzie raczej za niedługo spadał z poziomem gry bo swój szczyt już osiągnął to Weber może być jeszcze gwiazdą światowego formatu.
Niemniej nie deprecjonowałbym obecnego Butryna bo to już od kilku lat ścisłą czołówka na swojej pozycji w lidze, nie wyłączając tego sezonu gdzie mimo gorszego momentu(z którego się już chyba otrząsnął) i tak jest w ścisłej czołówce a przynajmniej według statystyk.
W każdyam razie teżjestem zdania, że Webera nie należy oceniać tylko i wyłącznie po liczbach jakie kręci w tym sezonie.
Streeter pisze: 20 lut 2022, o 21:59 Ale przecież wiesz że ja nigdzie i nigdy Butryna nie deprecjonuję (co najwyżej uważam, że nie ma większego sensu pchać go do kadry, ale to temat na inną dyskusję). Nie wiem jak w obecnej formie, ale w tym rzeszowskim sezonie to pewnie i wykreciłby lepsze/podobne (co do pozostałych dwóch panów mam wątpliwości). Niemniej tu mamy do czynienia z zawodnikiem, który według niektórych jest nazywany drugim Grozerem, raczej wejdzie na wyższy poziom niż obecnie, a goście wyjeżdżają z tekstami że lepiej było zatrudnić Filipiaka, no to sorry. Filipiak obecnie niezbyt byłby lepszym ruchem, już nie mówiąc o rokowaniach na przyszłość.

Streeter
A to nie mamy w takim razie o czym dyskutować bo nasze zdania w tym aspekcie są identyczne
Dlaczego Butryn ma spadać? Nie rozumiem co ten chłopak musi zrobić, żeby ludzie mieli respekt do jego umiejętności.Na ten moment kręci lepszy liczby od atakującego nr 3 w kadrze - Muzaja. W ataku podobnie, w zagrywce i o dziwo bloku lepiej wypada Butryn. Nie rozumiem też czemu go nie wziąć chociażby do szerokiej kadry, chociażby ,że by go sprawdzić.
Butryn w wywiadzie sprzed tygodnia dla Radia UWM FM zapytany jak się czuł podczas meczu w Lubinie odpowiedział, że ze zdrowiem jest już lepiej i ma nadzieję, że rezonans dobrze wyjdzie. Czyli wychodzi na to, że gra/grał z jakimś urazem ? Jeśli tak to tłumaczyłoby jego słabszą dyspozycję w poprzednich meczach a i tak poniżej pewnego poziomu nie zjechał.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2022, o 00:36 przez asps, łącznie zmieniany 1 raz.
przemik
Posty: 1595
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

TT
Jay Blankenau opuści Projekt Warszawa po sezonie 2021/2022.

Od siebie dodam, żeby zabrał ze sobą Trynidada.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7378
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Jay wygląda na sympatycznego człowieka, aż szkoda że tak niewiele wnosi na boisko, gdy już się pojawia :) a Trynidad to też średni transfer, liczyłem, że może w drugim roku się ogarnie, ale chyba za wysokie progi w PlusLidze dla niego. Za jednym i drugim raczej nikt nie będzie specjalnie tęsknił.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bialasqq »

Dowiedziałem sie od szefa jednej z firm sponsorujących AZS, że TJ dostał PIĘCIOKROTNĄ podwyżkę w Resovii w stosunku do tego co ma w Olsztynie. Głównie TJ ze względu na Tuanige nie chciał odchodzić ale pieniądze zrobiły swoje. W Olsztynie bardzo mocny zagraniczny przyjmujący przymierzany do zespołu.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Lucarelli »

Wow, Defalco nie miał małej pensji w Olsztynie, 5 razy większy kontakt to już są olbrzymie pieniądze.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

Mega jestem ciekawy Warszawy w następnym sezonie. Patrząc na przymierzane nazwiska wygląda to nawet więcej niż obiecująco, bo wszystko klei się w spójną całość. Na razie w mojej opinii wygląda to na wersję premium tegorocznego Olsztyna, a patrząc przez pryzmat rozgrywającego nie powinno być problemów z powtórzeniem olsztyńskiego stylu, więc Firlej powinien spokojnie poradzić sobie z prowadzeniem gry. Tillie, który w kategorii defensywnego jest bardzo dobrym fachowcem(oby tylko bez problemów zdrowotnych) i do tego ofensywny 'wariat' w stylu Defalco - trzymam kciuki za sprowadzenie Conte do stolicy. Ważne też żeby ten ofensywny dobrze czuł się w ataku z 6 strefy, a zwłaszcza na ekstremalnie wariackich piłkach, a to Argentyńczyk lubi jak mało kto. Zakładając dalszy rozwój Webera, na prawym też powinna być niezła armata. Jeśli Mały i Francuz zabezpieczą przyjęcie to obowiązkowo trzeba wykorzystać całe dobro na środku jakie mogą dać Wrona i Pit. Trochę komicznie to wygląda jak w takim spotkaniu z Gdańskiem ich łączną liczbę ataków można policzyć niemal na palcach jednej ręki.
Mam nadzieję tylko, że cały ten misterny plan nie pójdzie w... przez nazwisko drugiego przyjmującego. Można mówić wiele o roli Janka, Kevina czy Linusa, ale największy ciężar będzie spoczywał na ofensywnym przyjmującym. Jeśli faktycznie Warszawa miałaby grać schematem ala Olsztyn to widać gołym okiem ile znaczy dla tej drużyny Defalco.

Mocna Warszawa jest potrzebna lidze. Tak samo dynamicznie rozwijające się Zawiercie. Trzymam kciuki też za Bełchatów i Rzeszów aby w końcu wszystko zagrało od A do Z, bo trochę z sentymentem już możemy wspominać pojedynki sprzed dekady. Albo będzie mocne i równe TOP6, albo znowu będziemy mogli w połowie rundy z dużym prawdopodobieństwem typować finałową parę.
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bialasqq »

Lucarelli pisze: 22 lut 2022, o 00:02 Wow, Defalco nie miał małej pensji w Olsztynie, 5 razy większy kontakt to już są olbrzymie pieniądze.
W Rzeszowie nie liczą się z pieniędzmi. Spójrz-> Drzyzga, Kochanowski, Zator. Ściągnięcie ich też wymagało dużego nakładu pieniędzy. Dziwi mnie tylko wielkość pensji DeFalco (bardzo zbliżona do Bena po jednym sezonie w pluslidze dostać takie pieniądze... takie rzeczy tylko w resovii xd) bo rozumiem, fenomenalny sezon, frnomenalne liczby, fenomenalny zawodnik ale jak narazie tylko jednego sezonu. Jasne, po tym sezonie stanie się podstawowym szóstkowym USA (no master what) ale dostać już takie pieniądze za jeden sezon gry? Takie rzeczy tylko w XDsovii :D
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

Resovia po prostu wolała mieć spokój i nie martwić się tym, że zaraz przyjdzie ktoś z Włoch lub Rosji i będzie oferował równie duże zarobki :D

Myślę, że Resovii zarzuca się bardziej to na kogo wydaje te pieniądze i jak budowany jest skład, niż to że po prostu płacą tak dużo.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

To Resovia musiała zaoferować aż 5 krotnie wyższe zarobki by DeFalco przestał się wahać? No nieźle.
Oni chyba muszą aż tyle płacić by zrównoważyć ryzyko poważnego cofnięcia się w rozwoju siatkarskiej karieryXD
Streeter
Posty: 7378
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

bialasqq pisze: 21 lut 2022, o 23:24 Dowiedziałem sie od szefa jednej z firm sponsorujących AZS, że TJ dostał PIĘCIOKROTNĄ podwyżkę w Resovii w stosunku do tego co ma w Olsztynie. Głównie TJ ze względu na Tuanige nie chciał odchodzić ale pieniądze zrobiły swoje. W Olsztynie bardzo mocny zagraniczny przyjmujący przymierzany do zespołu.
Nieźle. Niby ciężko sobie wyobrazić, żeby TJ za rok nagle grał źle, ale nie takie rzeczy się już w Rzeszowie działy. Ja jedynie wciąż się łudzę, że TJ przyjdzie zamiast Cebulja a nie obok.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

bialasqq pisze: 21 lut 2022, o 23:24 Dowiedziałem sie od szefa jednej z firm sponsorujących AZS, że TJ dostał PIĘCIOKROTNĄ podwyżkę w Resovii w stosunku do tego co ma w Olsztynie. Głównie TJ ze względu na Tuanige nie chciał odchodzić ale pieniądze zrobiły swoje. W Olsztynie bardzo mocny zagraniczny przyjmujący przymierzany do zespołu.
Co? Nie chce mi się wierzyć. To znaczy, że Defalco musi mieć spokojnie ze 500 tysięcy euro za sezon, bo w Olsztynie chyba aż tak źle nie zarabiał, żeby zejść poniżej setki.

To jak Resovia sobie tak hajsem na prawo i lewo rzuca, ale podpisała Cebulja na kilka lat, a na rozegraniu ma Drzyzgę (który podobno miał stąd lepszą ofertę niż z Rosji i Włoch), to czuję ogromny żal, że ten klub nie jest zarządzany w taki sposób jak Zawiercie, bo wtedy mogłyby tu grać naprawdę duże gwiazdy.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Resofan »

No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: miro1905 »

Resofan pisze: 22 lut 2022, o 09:53 No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
Chyba mamy to samo źródło... :] :] :]
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Resofan pisze: 22 lut 2022, o 09:53 No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
To oznacza że Resovia jest najgorzej zarządzanym klubem w PL, gdyby mieli mniej pieniędzy skończyliby jak Stocznia czy Będzin, to jest aż nieprawdopodobne aby tak marnować ogromny potencjał finansowy. Przepraszam ale za co niby Kochanowski dostał podwyżkę?
Najgorszy reprezentacyjny środkowy. Kłos, Huber, Bieniek i Nowakowski go masakrują, Takvam gra znacznie lepiej,Gladyr,Wiśniewski ,chyba nawet Poręba.
Zatorski to samo, zamiast wziąć Dananiego czy Kovacica to na siłę pchają się w już lekko emerytowanego Pawła który z poziomu absolutnego topu zjechał na poziom 5-6 libero w lidze.
Jeden z najgorszych rozgrywających w lidze też dalej będzie tam grał XD
Gdyby Zawiercie miało takie pieniądze to staliby się dominatorami na krajowym podwórku jak jak oni już teraz przedłużają Urosa i biorą Kwolka.
themiel
Posty: 94
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: themiel »

Orduna pisze: 22 lut 2022, o 10:29
Resofan pisze: 22 lut 2022, o 09:53 No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
To oznacza że Resovia jest najgorzej zarządzanym klubem w PL, gdyby mieli mniej pieniędzy skończyliby jak Stocznia czy Będzin, to jest aż nieprawdopodobne aby tak marnować ogromny potencjał finansowy. Przepraszam ale za co niby Kochanowski dostał podwyżkę?
Najgorszy reprezentacyjny środkowy. Kłos, Huber, Bieniek i Nowakowski go masakrują, Takvam gra znacznie lepiej,Gladyr,Wiśniewski ,chyba nawet Poręba.
Zatorski to samo, zamiast wziąć Dananiego czy Kovacica to na siłę pchają się w już lekko emerytowanego Pawła który z poziomu absolutnego topu zjechał na poziom 5-6 libero w lidze.
Jeden z najgorszych rozgrywających w lidze też dalej będzie tam grał XD
Gdyby Zawiercie miało takie pieniądze to staliby się dominatorami na krajowym podwórku jak jak oni już teraz przedłużają Urosa i biorą Kwolka.
Ty tak na poważnie?
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: towalowli »

Orduna pisze: 22 lut 2022, o 10:29
Resofan pisze: 22 lut 2022, o 09:53 No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
To oznacza że Resovia jest najgorzej zarządzanym klubem w PL, gdyby mieli mniej pieniędzy skończyliby jak Stocznia czy Będzin, to jest aż nieprawdopodobne aby tak marnować ogromny potencjał finansowy. Przepraszam ale za co niby Kochanowski dostał podwyżkę?
Najgorszy reprezentacyjny środkowy. Kłos, Huber, Bieniek i Nowakowski go masakrują, Takvam gra znacznie lepiej,Gladyr,Wiśniewski ,chyba nawet Poręba.
Zatorski to samo, zamiast wziąć Dananiego czy Kovacica to na siłę pchają się w już lekko emerytowanego Pawła który z poziomu absolutnego topu zjechał na poziom 5-6 libero w lidze.
Jeden z najgorszych rozgrywających w lidze też dalej będzie tam grał XD
Gdyby Zawiercie miało takie pieniądze to staliby się dominatorami na krajowym podwórku jak jak oni już teraz przedłużają Urosa i biorą Kwolka.
Ktoś to chyba ironii nie wyczuł.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Orduna pisze: 22 lut 2022, o 10:29
Resofan pisze: 22 lut 2022, o 09:53 No ja słyszałem z dobrze poinformowanych źródeł, że Resovia dała Defalco nie pięciokrotną, ale ośmiokrotna podwyżkę w stosunku do tego co zarabiał w AZS-ie. Do tego aby utrzymać ich w składzie, to Kochanowskiemu podnieśli pensję czterokrotnie, a Zatorskiemu trzykrotnie. Ponadto zaoferowali Mendezowi 2,5 miliona euro za sezon, ale ten się jeszcze waha.

Czasem jak czytam te bajdurzenia na tym forum, to mi ręce opadają.....
To oznacza że Resovia jest najgorzej zarządzanym klubem w PL, gdyby mieli mniej pieniędzy skończyliby jak Stocznia czy Będzin, to jest aż nieprawdopodobne aby tak marnować ogromny potencjał finansowy. Przepraszam ale za co niby Kochanowski dostał podwyżkę?
Najgorszy reprezentacyjny środkowy. Kłos, Huber, Bieniek i Nowakowski go masakrują, Takvam gra znacznie lepiej,Gladyr,Wiśniewski ,chyba nawet Poręba.
Zatorski to samo, zamiast wziąć Dananiego czy Kovacica to na siłę pchają się w już lekko emerytowanego Pawła który z poziomu absolutnego topu zjechał na poziom 5-6 libero w lidze.
Jeden z najgorszych rozgrywających w lidze też dalej będzie tam grał XD
Gdyby Zawiercie miało takie pieniądze to staliby się dominatorami na krajowym podwórku jak jak oni już teraz przedłużają Urosa i biorą Kwolka.
Kolega chyba trolluje bo ironia była tak oczywista, że nie da się jej nie wyczućXD
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 867
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

ciorny17 pisze: 21 lut 2022, o 08:42 Luburić zostaje w Rosji. Co prawda w jego miejsce do Loko idzie Babkiewicz, a sam Serb ma zasilić ponoć Kuzbass, z którym łączony był Kaczmarek.
Kaczmarek zostaje, Semeniuk odchodzi, Cretu ma się określić zdaje się do końca marca.

Aha, Danani w Zawierciu co oznacza polski środek w Warcie. Albo jeden środek zagraniczny i Danani z Żurkiem wymiennie. Srecko duuuużo za drogi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”