Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7951
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kuki91 pisze: 27 lut 2022, o 13:43Masz może gdzies linka co powiedzieli Bruno i Zaytsev?
https://twitter.com/SaraKalisz/status/1 ... 9323543552

Nie pamiętam już czy Zaytsev mówił bezpośrednio o MŚ, on chyba jako jeden z pierwszych siatkarzy wrzucił na instagramie (nie umiem znaleźć, to było story) antywojenny, krytyczny komentarz wobec Rosji, wspierający Ukrainę, a wiadomo, ma rosyjskie obywatelstwo, jego ojciec to chyba największa legenda rosyjskiej siatkówki.

Tu nie będzie innych reakcji jak bojkot kolejnych krajów, w innych miejscach może trwać to trochę dłużej (i miałbym minimum wyrozumiałości, my jesteśmy krajem frontowym, więc wszystko procesujemy dużo szybciej, a i tak PZPN zajęło dwa dni na odpowiednie stanowisko), ale jestem pewien, że np. żaden gracz Perugii, gdzie gra chyba najlepszy ukraiński gracz, Oleg Płotnicki - nie ma do tego innego stosunku niż my i nie chce grać z tym Zenitem.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 lut 2022, o 14:02
kuki91 pisze: 27 lut 2022, o 13:43Masz może gdzies linka co powiedzieli Bruno i Zaytsev?
https://twitter.com/SaraKalisz/status/1 ... 9323543552

Nie pamiętam już czy Zaytsev mówił bezpośrednio o MŚ, on chyba jako jeden z pierwszych siatkarzy wrzucił na instagramie (nie umiem znaleźć, to było story) antywojenny, krytyczny komentarz wobec Rosji, wspierający Ukrainę, a wiadomo, ma rosyjskie obywatelstwo, jego ojciec to chyba największa legenda rosyjskiej siatkówki.

Tu nie będzie innych reakcji jak bojkot kolejnych krajów, w innych miejscach może trwać to trochę dłużej (i miałbym minimum wyrozumiałości, my jesteśmy krajem frontowym, więc wszystko procesujemy dużo szybciej, a i tak PZPN zajęło dwa dni na odpowiednie stanowisko), ale jestem pewien, że np. żaden gracz Perugii, gdzie gra chyba najlepszy ukraiński gracz, Oleg Płotnicki - nie ma do tego innego stosunku niż my i nie chce grać z tym Zenitem.

To co robi FIVB jest po prostu obrzydliwe. Oni naprawdę chcą i będą naciskać, żeby ten turniej odbył się w Rosji. Ciekawe czy zorganizują go bez tylu świetnych reprezentacji. Tak samo CEV się kompromituje.

Niestety, ucierpi na tym siatkówka. Teraz będziemy oglądać wyłącznie rywalizację polsko-włoską. Mam nadzieję, że na tej sytuacji skorzystają w jakiś sposób tureckie kluby i przyciągną kilka ciekawych nazwisk w przyszłym sezonie, jeśli sytuacja się nie zmieni.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Zajcew „To, przez co przechodzą nasi bracia na Ukrainie, jest straszne i nieuzasadnione. Przykro mi, to nie jest Rosja, którą znam, nie ta, która dała mi nazwisko, które noszę"
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 27 lut 2022, o 14:06 Zajcew „To, przez co przechodzą nasi bracia na Ukrainie, jest straszne i nieuzasadnione. Przykro mi, to nie jest Rosja, którą znam, nie ta, która dała mi nazwisko, które noszę"
Tak z przymrużeniem oka: Jemu nazwisko dała Rosja radziecka, więc jeszcze gorsza niż dziś :D
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Klugenhammer »

Dejwu pisze: 27 lut 2022, o 12:31 Z tego co zrozumiałem wczoraj wypowiedź Świdra z studio Polsat Sport to jest w kontakcie z włoską federacją, jednak temat tam jest konsultowany z ministerstwem sportu.
Wychodzi na to, że federacja chce również wycofać się z konfrontacji z Rosjanami ale czekają na zgodę ministerstwa.
Jeśli prawdą jest, że włoski rząd od kilku dni lobbuje za wyłączeniem spod sankcji UE włoskich produktów eksportowanych do Rosji, to raczej nie liczyłbym na to, że włoscy ministrowie przychylą się do bojkotu rosyjskich klubów. Wyraźnie widać, że Włosi w obecnej sytuacji międzynarodowej myślą przede wszystkim o własnych interesach.
buzinga
Posty: 1282
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

Klugenhammer pisze: 27 lut 2022, o 17:50 Jeśli prawdą jest, że włoski rząd od kilku dni lobbuje za wyłączeniem spod sankcji UE włoskich produktów eksportowanych do Rosji, to raczej nie liczyłbym na to, że włoscy ministrowie przychylą się do bojkotu rosyjskich klubów. Wyraźnie widać, że Włosi w obecnej sytuacji międzynarodowej myślą przede wszystkim o własnych interesach.
Oni są w potrzasku i zdają sobie z tego sprawę, że odrzucenie takiego wniosku od federacji może oburzyć włoskie społeczeństwo. Dlatego zwlekają. My praktycznie jesteśmy na pierwszej linii , dlatego nasz minister wydał pozwolenie "od ręki" zarówno federacji siatkarskiej jak i piłkarskiej.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Zawsze możemy sobie sami zorganizować Mistrzostwa, bez zidiociałej instytucji na górze. Jeśli już zagrałaby tam Polska, Francja i Słowenia, to po dołożeniu jeszcze choćby Brazylii już by to miało większy prestiż niż ruskie MŚ, nawet gdyby na koniec rozdano medale wyryte w kartoflach, a nagrodą była zgrzewka Cisowianki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Według mnie w obecnej sytuacji nie ma szans na transfer Semeniuka do Biełgorodu. Pytanie brzmi czy skorzystają na tym Włosi czy ZAKSA.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 28 lut 2022, o 14:03 Według mnie w obecnej sytuacji nie ma szans na transfer Semeniuka do Biełgorodu. Pytanie brzmi czy skorzystają na tym Włosi czy ZAKSA.
Sądząc po tej wypowiedzi Kamila, że nie widzi możliwości gry w Pucharach z Rosją, to pewnie też i gry tam. Nawet jeśli coś wcześniej podpisali, to pewnie umowę przedwstępną, która pewnie nie dojdzie do skutku, jeśli sytuacja się nie zmieni. Inna sprawa, że nie wiadomo czy i sami Rosjanie nie pogonią obcokrajowców, którzy ponoć mają kontrakty w euro lub dolarach, przez co zaczynają kosztować sporo więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę nowy kurs rubla. Niemniej obecnie raczej nikłe szanse, by Kamil odszedł do Rosji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Beo »

Streeter pisze: 28 lut 2022, o 15:49
Szary Wilk pisze: 28 lut 2022, o 14:03 Według mnie w obecnej sytuacji nie ma szans na transfer Semeniuka do Biełgorodu. Pytanie brzmi czy skorzystają na tym Włosi czy ZAKSA.
Sądząc po tej wypowiedzi Kamila, że nie widzi możliwości gry w Pucharach z Rosją, to pewnie też i gry tam. Nawet jeśli coś wcześniej podpisali, to pewnie umowę przedwstępną, która pewnie nie dojdzie do skutku, jeśli sytuacja się nie zmieni. Inna sprawa, że nie wiadomo czy i sami Rosjanie nie pogonią obcokrajowców, którzy ponoć mają kontrakty w euro lub dolarach, przez co zaczynają kosztować sporo więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę nowy kurs rubla. Niemniej obecnie raczej nikłe szanse, by Kamil odszedł do Rosji.

Streeter
O jakiej wypowiedzi Kamila mówimy?
Arw165
Posty: 1430
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Arw165 »

Beo pisze: 28 lut 2022, o 19:35
Streeter pisze: 28 lut 2022, o 15:49
Szary Wilk pisze: 28 lut 2022, o 14:03 Według mnie w obecnej sytuacji nie ma szans na transfer Semeniuka do Biełgorodu. Pytanie brzmi czy skorzystają na tym Włosi czy ZAKSA.
Sądząc po tej wypowiedzi Kamila, że nie widzi możliwości gry w Pucharach z Rosją, to pewnie też i gry tam. Nawet jeśli coś wcześniej podpisali, to pewnie umowę przedwstępną, która pewnie nie dojdzie do skutku, jeśli sytuacja się nie zmieni. Inna sprawa, że nie wiadomo czy i sami Rosjanie nie pogonią obcokrajowców, którzy ponoć mają kontrakty w euro lub dolarach, przez co zaczynają kosztować sporo więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę nowy kurs rubla. Niemniej obecnie raczej nikłe szanse, by Kamil odszedł do Rosji.

Streeter
O jakiej wypowiedzi Kamila mówimy?
Wypowiedzi na Pucharze Polski (link https://sport.tvp.pl/58773469/reprezent ... mi-z-rosji). W skrócie nie wyobraża sobie gry z rosyjskimi klubami. Ma nadzieję, że ci na górze podejmą jedną i słuszną decyzję w tej sprawie.
Streeter
Posty: 7368
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Dokładnie o tą wypowiedź mi chodziło, kolega ubiegł z linkiem :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

Ogłoszono, że dwumecz Zaksa - Dinamo zakończy się walkowerem.

Dla ZAKSY zwalniają się zatem 2 wolne terminy na rozegranie zaległych meczy w lidze.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orduna »

Betonowy Cretu trzyma tego Kaczmarka na boisku i trzymałby go nawet że złamaną ręką. Brak słów... :D
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Radom Będzinem Zaksy ;)
Tak jak wszyscy chcieli, trener wstawił rezerwowych pierwszy set jakoś poszedł ale od 2 seta ZAKSA stanęła i przestała grać i wygląda to że zaliczą pierwsza porażkę.
A Radom zwietrzył szansę i nie odpuści.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2022, o 19:37 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Czyżby pierwsza porażka Zaksy z najgorzej grająca drużyna ligi? Sensacja
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orduna »

Uhuhu, po WIELKIM BĘDZINIE przyszedł czas na WIELKI RADOM. Zawodnicy się zmieniają a DNA Zaksy wciąż aktualne ;)
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

Rekordy rekordami 17 to dobra cyfra.
Najblizszy ważny necz to 1/2 LM. Brawa za Puchar.
A w Lidze...jeszcze trochę grania i emocji czy Kedzierzyn bedzie 1 czy 2 czy niżej / wątpię/
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Jeszcze nie przegrali.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: miro1905 »

Włączyłem i te kilka akcji Zaksa gra jak jakaś amatorska drużyna na turnieju w Kosinie. :o
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Tragikomiczna postawa Zaksy, gratulacje dla Czarnych.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

Wyłączyłem w połowie 2. seta, co tu się odwaliło :] ?
No to tyle było zgadywania kto jako pierwszy ogra Zaksę w lidze. Czarni Radom. Chyba nikt by tego nie przypuszczał.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Kicu »

Kiedyś ta porażka musiała nadejść. Lepiej z Radomiem niż z JW, Skrą czy Resovią ;) Brawo dla Radomia.

ZAKS-ie mam nadzieję, że ta porażka wyjdzie na dobre, bo po ostatnich meczach można by odnieść wrażenie, że nie wychodzą zbytnio zmobilizowani na słabsze zespoły.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Trochę obciachowo zagrali :] :] :]
Pobalowali po pucharze,Stojan Stojanów i w trąbę.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 624
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: MAG siatki »

Gratulacje dla chłopaków z Radomia. Nasi dziś zostali w szatni. No ale nie da się zawsze wygrywać. Lepiej, że kryzys przyszedł właśnie teraz.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: BuenoSausage »

No to teraz te 1. miejsce w tabeli delikatnie gorące się robi. Ale tylko delikatnie, bo jedyną drużyną mającą w miarę niewielkie straty do Zaksy jest Jastrzębie, a żeby Zaksę przegonić musieliby przynajmniej przyzwoicie zaprezentować się w meczu bezpośrednim, a na to się nie zanosi.

A różnica między 1. 2. miejscem może być znaczna, bo może oznaczać znacznie trudniejszego rywala w 1/4 play-off.
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Garp »

Nic wielkiego się nie stało. Wypadek przy pracy. Zgadzam się, że lepiej z Radomiem niż kimś z czołówki. Nie dodajemy pewności siebie głównym rywalom. Poza tym skończy się presja bycia niepokonanym. Są ważniejsze cele. Trener sprawdził zawodników z ławki. Prawie wyszło, ale tylko prawie... A pewności siebie drużynie to zapewne nie odbierze.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

Tak kompletnie z perspektywy totalnie ambiwalentnej dla Zaksy, to Semeniuk od meczu z Nysą, poprzez PP i wczoraj, bardzo blado wygląda w ataku. Przypomina mi się mecz rewanżowy w finale Plusligi w zeszłym roku, gdzie w zasadzie wówczas zagrał jedyny słaby mecz: fizyka wygląda ok, a piłki nie wpadają. Kilka wyciągniętych, wyblokowanych piłek i Kamil zaczyna grać miękko na wysokiej piłce. Na szczęście na zagrywce wygląda ok i w przyjęciu, ale w tym ataku niepokojąco.
Kłamca.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: bono »

Od bardzo dobrego występu z Lube, Semen jest w dołku ale myślę że to kwestia odpoczynku fizycznego i mentalnego.
Jeszcze w sobotę ciężki mecz, który różnie może się skończyć a potem tydzień wolnego i naładowanie akumulatorów dla wszystkich zawodników.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”