Transfery i plotki na sezon 2022/23

Kibic Polsatu
Posty: 64
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kibic Polsatu »

Nysa podobno zainteresowana rozgrywającym Tsimafeim Zhukouskim.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Conte nie zagra jednak w Brazylii, a w Ziraacie Ankara. Ciekawe kogo tam wymyślą w Skrze i Zaksie, bo kolejne sensowne nazwisko ucieka.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 kwie 2022, o 13:23 Conte nie zagra jednak w Brazylii, a w Ziraacie Ankara. Ciekawe kogo tam wymyślą w Skrze i Zaksie, bo kolejne sensowne nazwisko ucieka.
Anderson był łączony z Ziraatem. Stworzą parę, czy jednak on przychodzi zamiast Amerykanina? Chyba dość poważne plany ma Ankara na przyszły sezon.

Conte pewnie ze Skrą ma spalone mosty, a do ZAKSY nie bardzo pasuje. Liczyłem bardziej na jego obecność w Projekcie Warszawa w przyszłym sezonie.
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: pwpl97 »

Kibic Polsatu pisze: 27 kwie 2022, o 13:21 Nysa podobno zainteresowana rozgrywającym Tsimafeim Zhukouskim.
Podpisany juz.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: firefoxkk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 kwie 2022, o 13:23 Conte nie zagra jednak w Brazylii, a w Ziraacie Ankara. Ciekawe kogo tam wymyślą w Skrze i Zaksie, bo kolejne sensowne nazwisko ucieka.
Pewnie w Kędzierzynie już dawno jest jakiś zawodnik z prekontraktem za Semeniuka, tylko w tym roku nie ma takich informacji.
Podobnie z Sammelvuo, pewnie jakis kontrakt czy coś już podpisane, ale czekaja co Cretu ugra, jak odpadnie w sobotę to raczej poleci czy tam pojdzie do Warszawy, gdzie ugadał się "niby".
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: knightrider »

Szary Wilk pisze: 27 kwie 2022, o 13:37
WysokiPortorykanczyk pisze: 27 kwie 2022, o 13:23 Conte nie zagra jednak w Brazylii, a w Ziraacie Ankara. Ciekawe kogo tam wymyślą w Skrze i Zaksie, bo kolejne sensowne nazwisko ucieka.
Anderson był łączony z Ziraatem. Stworzą parę, czy jednak on przychodzi zamiast Amerykanina? Chyba dość poważne plany ma Ankara na przyszły sezon.

Conte pewnie ze Skrą ma spalone mosty, a do ZAKSY nie bardzo pasuje. Liczyłem bardziej na jego obecność w Projekcie Warszawa w przyszłym sezonie.
Tym spalonym mostem jest Piechocki Senior/Junior :D
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Zksiak »

A propo Nysy jest ktos zorientowany jak bedzie wygladal sklad na nowy sezon zakladajac ze Nysa sie utrzyma?
Z informacji w sieci zapowiada sie ze zagosci w Stali duzo mlodzikow co moze byc ciekawe ale rowie dobrze moze sie skonczyc miejcem podobnym do tego w tym sezonie chyba ze te informacje nie do konca sie sprawdza.Dzieki za odpowiedz
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: pwpl97 »

Zksiak pisze: 27 kwie 2022, o 15:57 A propo Nysy jest ktos zorientowany jak bedzie wygladal sklad na nowy sezon zakladajac ze Nysa sie utrzyma?
Z informacji w sieci zapowiada sie ze zagosci w Stali duzo mlodzikow co moze byc ciekawe ale rowie dobrze moze sie skonczyc miejcem podobnym do tego w tym sezonie chyba ze te informacje nie do konca sie sprawdza.Dzieki za odpowiedz
Szukaja jednego przyjmujacego i jednego srodkowego do grania. Dwóch srodkowych z 1 ligi + 4 srodkowy co był w tym sezonie. Libero Ruciak odchodzi bedzie jakis inny mlody.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

firefoxkk pisze: 27 kwie 2022, o 15:28 Pewnie w Kędzierzynie już dawno jest jakiś zawodnik z prekontraktem za Semeniuka, tylko w tym roku nie ma takich informacji.
Podobnie z Sammelvuo, pewnie jakis kontrakt czy coś już podpisane, ale czekaja co Cretu ugra, jak odpadnie w sobotę to raczej poleci czy tam pojdzie do Warszawy, gdzie ugadał się "niby".
Tak, masz rację, to raczej była uwaga w kontekście zmniejszającej się liczby potencjalnych nazwisk, które z Zaksa/Skra można łączyc.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Zksiak »

Ktos wie moze gdzie wybiera sie Rusouxx bo chyba nie zostaje w Katowicach?
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

A co jeśli Warszawa przyklepie Sama Deroo? Według mnie oznaczałoby to w pewnym stopniu odbudowanie Sama. Dlaczego?

Brak Cebulja jako partnera w przyjęciu. Może Deroo jest bardziej ofensywny i nie przyjmuje najlepiej, ale mając obok siebie gościa, który przyjmuje nawet gorzej, nie masz żadnego komfortu. Przy defensywnym przyjmującym takim jak Tillie i stabilnym libero jak Wojtaszek, jest dużo mniejszep ole do błędu

Większa stabilność na ławce trenerskiej. W Rzeszowie były zawirowania, do tego nieciekawa atmosfera w drużynie i generalnie chyba nikomu się tam nie gra dobrze w ostatnich latach.

Firlej na rozegraniu, mimo mankamentów, gra kapitalnie do lewego skrzydła. Środkowi (zdrowi) będą częściej uruchamiani niż ci w Rzeszowie, bo AZS przynajmniej do lutego/marca miał więcej akcji ze środka od Resovii, mimo słabszych środkowych.

Podsumowując:

1.Deroo odciążony w przyjęciu przez Tillie i Wojtaszka, nie musi mieć obok Cebulja
2.Deroo odciążony w ataku, bo większe pole manewru przy Nowakowskim i Wronie dla Firleja
3.Deroo zmienia środowisko rzeszowskie, w którym każdy gra poniżej oczekiwań (poza Butrynem rok temu i Muzajem w tym sezonie), a które jest mega wymagające i może to mieć duży wpływ na jego psychikę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Podobno Deroo prowadzi rozmowy z Nysą.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: reeman »

Szary Wilk pisze: 28 kwie 2022, o 08:33 A co jeśli Warszawa przyklepie Sama Deroo? Według mnie oznaczałoby to w pewnym stopniu odbudowanie Sama. Dlaczego?

Brak Cebulja jako partnera w przyjęciu. Może Deroo jest bardziej ofensywny i nie przyjmuje najlepiej, ale mając obok siebie gościa, który przyjmuje nawet gorzej, nie masz żadnego komfortu. Przy defensywnym przyjmującym takim jak Tillie i stabilnym libero jak Wojtaszek, jest dużo mniejszep ole do błędu

Większa stabilność na ławce trenerskiej. W Rzeszowie były zawirowania, do tego nieciekawa atmosfera w drużynie i generalnie chyba nikomu się tam nie gra dobrze w ostatnich latach.

Firlej na rozegraniu, mimo mankamentów, gra kapitalnie do lewego skrzydła. Środkowi (zdrowi) będą częściej uruchamiani niż ci w Rzeszowie, bo AZS przynajmniej do lutego/marca miał więcej akcji ze środka od Resovii, mimo słabszych środkowych.

Podsumowując:

1.Deroo odciążony w przyjęciu przez Tillie i Wojtaszka, nie musi mieć obok Cebulja
2.Deroo odciążony w ataku, bo większe pole manewru przy Nowakowskim i Wronie dla Firleja
3.Deroo zmienia środowisko rzeszowskie, w którym każdy gra poniżej oczekiwań (poza Butrynem rok temu i Muzajem w tym sezonie), a które jest mega wymagające i może to mieć duży wpływ na jego psychikę.
skąd wiesz o złej atmosferze w Rzeszowie?
Warszawa = problemy finansowe
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vivo »

zła atmosfera w Rzeszowie to tzw. tajemnica Poliszynela. Aczkolwiek trudna do przyjęcia dla kibiców z Podkarpacia ;)
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

reeman pisze: 28 kwie 2022, o 10:03 skąd wiesz o złej atmosferze w Rzeszowie?
On o tym nie wie bo i skąd? Zwłaszcza że nic takiego nie miało miejsca...
Deroo cały sezon miał/ma problemy zdrowotne. Jak na początku roku był chwile dłużej zdrowy to był najlepszym zawodnikiem Resy.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

lukecik pisze: 28 kwie 2022, o 09:57 Podobno Deroo prowadzi rozmowy z Nysą.
To byłby bardzo ciekawy obrót spraw. PSG widocznie chce sypnac groszem, ale czy im się to opłaci?
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 28 kwie 2022, o 09:57 Podobno Deroo prowadzi rozmowy z Nysą.
Podobno prowadzi też z Kazaniem :D niby nic, ale jakoś wykracza to poza moją percepcję, żeby jednocześnie negocjować z Kazaniem i Nysą :D ale z drugiej kiedyś Yudin trafił do Zenita bodajże z Bydgoszczy, więc czemu nie :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kicu »

lukecik pisze: 28 kwie 2022, o 09:57 Podobno Deroo prowadzi rozmowy z Nysą.
Aż tak zdesperowany jest, żeby być blisko Kędzierzyna? ;)
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Artem »

Co do złej atmosfery w Resovii - potwierdzam. Było a może i nadal jest nieciekawie.

Natomiast jeśli chodzi o Deroo w Nysie to takie plotki pojawiały się już dużo wcześniej. Może być coś na rzeczy.
asps
Posty: 395
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: asps »

Artem pisze: 28 kwie 2022, o 18:51 Co do złej atmosfery w Resovii - potwierdzam. Było a może i nadal jest nieciekawie.
No to ciekawy jestem tej atmosfery w przyszłym sezonie po przyjściu Defalco, do tego Fabian i może tam być mieszanka wybuchowa :)

Wiadomo czy Dustin Watten ma podpisany kontrakt już na przyszły sezon w Lublinie ? Utrzymanie Amerykanina to fundament, żeby LUK mógł się włączyć w walkę o play offy, a skład zanosi się na ciekawy, Szerszeń/Włodarczyk/Wachnik na przyjęciu fajne zestawienie, na ataku mam nadzieję, że Malinowski lepiej wypadnie od tegorocznego Filipiaka, średnio mi się podoba zamiana Pająka na Komende, no ale różnica wieku duża i w Lublinie będzie miał większe pole do popisu niż w Nysie, także powodzenia, jeszcze ważna kwestia jaki się uda środek skompletować.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

asps pisze: 28 kwie 2022, o 19:19 średnio mi się podoba zamiana Pająka na Komende, no ale różnica wieku duża i w Lublinie będzie miał większe pole do popisu niż w Nysie, także powodzenia, jeszcze ważna kwestia jaki się uda środek skompletować.
Skoro Kung-fu Panda zostaje na stanowisku trenera, to warto wspomnieć, że to trener który dał mu szansę w PlusLidze w Kielcach i źle to nie wyglądało z tego co pamiętam. Może więc "twardą ręką" wykrzesać coś jeszcze z Marcina :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Za Ewą Mac - Berger może zasili Lubin.

Coś się tak niewyraźnie zapowiada to Cuprum w nadchodzącym sezonie. Ale chyba pogoda na siatkówkę w Lubinie się skończyła.
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: pwpl97 »

asps pisze: 28 kwie 2022, o 19:19
Artem pisze: 28 kwie 2022, o 18:51 Co do złej atmosfery w Resovii - potwierdzam. Było a może i nadal jest nieciekawie.
No to ciekawy jestem tej atmosfery w przyszłym sezonie po przyjściu Defalco, do tego Fabian i może tam być mieszanka wybuchowa :)

Wiadomo czy Dustin Watten ma podpisany kontrakt już na przyszły sezon w Lublinie ? Utrzymanie Amerykanina to fundament, żeby LUK mógł się włączyć w walkę o play offy, a skład zanosi się na ciekawy, Szerszeń/Włodarczyk/Wachnik na przyjęciu fajne zestawienie, na ataku mam nadzieję, że Malinowski lepiej wypadnie od tegorocznego Filipiaka, średnio mi się podoba zamiana Pająka na Komende, no ale różnica wieku duża i w Lublinie będzie miał większe pole do popisu niż w Nysie, także powodzenia, jeszcze ważna kwestia jaki się uda środek skompletować.
Jeszcze nie podpisany.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Zksiak »

Ma ktos informacje gdzie zobaczymy w przyszlym sezonie Artura Szalpuka?Jakie druzyny wchodza w gre?
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 28 kwie 2022, o 22:37 Za Ewą Mac - Berger może zasili Lubin.

Coś się tak niewyraźnie zapowiada to Cuprum w nadchodzącym sezonie. Ale chyba pogoda na siatkówkę w Lubinie się skończyła.
Nie rozumiem czym Berger kogokolwiek po obecnym sezonie mógł przekonać do zatrudnienia. Dodając do tego sezonu rocznik '88, można się spodziewać, że to już raczej zjazd, a nie słabszy sezon. W każdym razie szanse na powodzenie takiego ruchu uważam za nikłe.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Ja jako kibic Czarnych także potwierdzam, że szkoda marnowania miejsca dla obcokrajowca dla Bergera. Raczej już będzie odcinał kupony. Lepiej zatrudnić jakiegoś juniora aby się ogrywał. Albo jakiegoś wyróżniającego się Polaka z I ligi. Rusin pokazał ile więcej mógł dać taki zawodnik niż taki Berger.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Leo Andrić - Seoul Woori
Leonardo Leyva - OK Financial Group OKman
Lincoln Williams - Korean Air Jumbos
Ahmed Ikhbayri - Samsung Bluefangs
Oreol Camejo - Hyundai Skywalkers
Thijs Ter Horst - KEPCO Vixtorm
Nikola Meljanac - KB Stars
źródło: J.Balcerzak

Lista zawodników wybranych do koreańskiego draftu. Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, jakie oni mają tam kryteria wyboru, skoro taki Meljanac całe życie grał w Crevenie Zvezdzie Belgrad (23 lata, atakujący), a Ahmed Ikhbayri jest z Libii, ma 25 lat i rozegrał 3 sezony w Europie, jeden w Serbii i dwa w Słowenii :D

Dlaczego o tym piszę tutaj? Dlatego, że poniżej podaję listę zawodników, którzy w drafcie nie zostali wybrani i byliby ciekawym wzmocnieniem dla klubów PlusLigi.

Alexandre Ferreira
Pavle Peric
Maurice Torres
Saber Kazemi
Luca Vettori
Amir Esfandiar
Bruno Lima
Thomas Edgar
Dmytro Wietskij
Kewin Sasak
Michał Filip
Hermans Egleskalns
Kyle Ensing


Atakujących raczej u nas nie potrzeba, chociaż chyba Radom jeszcze kogoś szuka (?). Bez klubu zostają Polacy: Kewin Sasak oraz Michał Filip.

Dla mnie najciekawsze nazwisko pod kątem transferów do PlusLigi to jednak Alexandre Ferreira. Tym bardziej, że przyjmującego szuka Projekt Warszawa (ZAKSA podobno już kogoś ma?). Nie wiem ile osób z tej listy ma podpisane jakieś wstępne kontrakty, które pozwalały im na udział w drafcie, ale sam się zastanawiam, gdzie oni się wszyscy upchną, skoro liga rosyjska nie będzie w tym roku dobrym kierunkiem do wyboru.

Thomas Edgar rozegrał 5 sezonów w Japonii, a łącznie aż 8 lat spędził grając w ligach azjatyckich (5 Japonia, 2 Korea, 1 Chiny). Wygląda na to, że "źródełko wyschło" i trzeba teraz albo poszukać klubu w Europie, albo dostać jakąś dobrą ofertę z krajów arabskich. Jak tam jest dokładnie z kasą, to nie wiem, ale chyba lepiej niż w byle jakiej lidze na starym kontynencie, skoro siatkarze wolą grać w Emiratach,Katarze czy Arabii Saudyjskiej, zamiast gdzieś w Niemczech.

Saber Kazemi to zawodnik, którego bardzo chętnie zobaczyłbym u nas w lidze, miał dobry sezon reprezentacyjn w zeszłym roku. Urodził się pod sam koniec 98 roku, więc ma dopiero 23 lata. Kazemi pierwszy raz zdecydował się na ruch poza kraje muzułmańskie (do tej pory był Iran, Turcja i epizod w Katarze, choć Persowie to szyici, a Arabowie sunnici), więc być może w tym roku zdecyduje się "wyjść ze strefy komfortu" i zagrać sezon w jednym z krajów europejskich. W PlusLidze chyba jednak nie ma miejsca i nie wiem też, czy ktoś by mu dał taki kontrakt jaki chce, więc może wróci z podkulonym ogonem do ojczystej ligi, a byłoby szkoda.

Bruno Lima - W reprezentacji sezon życia, ale w wątku o Francji jeden z userów napisał mi, że Lima gra bardzo dobry sezon. Chłopak jest rocznik Semeniuka, więc może jeszcze wejdzie na wyższy poziom, dlaczego nie. Może Radom powinien go sprawdzić? Według mnie lepiej dać szansę takiemu Limie, niż grać zawodnikami typu Superlak,Gąsior,Schulz. Co prawda blokuje limit, ale Radom ma miejsce dla zagranicznego atakującego, więc by pasowało.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Te nazwiska jeszcze mogą się zmienić.
Lincol Williams, Leonardo Leyva, Leo Andric raczej nie zagrają mimo wyboru w drafcie.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 29 kwie 2022, o 08:16 Te nazwiska jeszcze mogą się zmienić.
Lincol Williams, Leonardo Leyva, Leo Andric raczej nie zagrają mimo wyboru w drafcie.
A dlaczego?

Ferreiry z tego co widzę tak czy siak nie ma nawet na tej liście po selekcji, był tylko na wstępnej. No i jednak wymieniłem sporo siatkarzy, a za nich może wejść tylko trzech, więc i tak jest duże pole do manewru przy transferach do Europy.
Pawel9221
Posty: 1191
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

Szary Wilk pisze: 29 kwie 2022, o 07:58
Leo Andrić - Seoul Woori
Leonardo Leyva - OK Financial Group OKman
Lincoln Williams - Korean Air Jumbos
Ahmed Ikhbayri - Samsung Bluefangs
Oreol Camejo - Hyundai Skywalkers
Thijs Ter Horst - KEPCO Vixtorm
Nikola Meljanac - KB Stars
źródło: J.Balcerzak

Lista zawodników wybranych do koreańskiego draftu. Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, jakie oni mają tam kryteria wyboru, skoro taki Meljanac całe życie grał w Crevenie Zvezdzie Belgrad (23 lata, atakujący), a Ahmed Ikhbayri jest z Libii, ma 25 lat i rozegrał 3 sezony w Europie, jeden w Serbii i dwa w Słowenii :D

Dlaczego o tym piszę tutaj? Dlatego, że poniżej podaję listę zawodników, którzy w drafcie nie zostali wybrani i byliby ciekawym wzmocnieniem dla klubów PlusLigi.

Alexandre Ferreira
Pavle Peric
Maurice Torres
Saber Kazemi
Luca Vettori
Amir Esfandiar
Bruno Lima
Thomas Edgar
Dmytro Wietskij
Kewin Sasak
Michał Filip
Hermans Egleskalns
Kyle Ensing


Atakujących raczej u nas nie potrzeba, chociaż chyba Radom jeszcze kogoś szuka (?). Bez klubu zostają Polacy: Kewin Sasak oraz Michał Filip.

Dla mnie najciekawsze nazwisko pod kątem transferów do PlusLigi to jednak Alexandre Ferreira. Tym bardziej, że przyjmującego szuka Projekt Warszawa (ZAKSA podobno już kogoś ma?). Nie wiem ile osób z tej listy ma podpisane jakieś wstępne kontrakty, które pozwalały im na udział w drafcie, ale sam się zastanawiam, gdzie oni się wszyscy upchną, skoro liga rosyjska nie będzie w tym roku dobrym kierunkiem do wyboru.

Thomas Edgar rozegrał 5 sezonów w Japonii, a łącznie aż 8 lat spędził grając w ligach azjatyckich (5 Japonia, 2 Korea, 1 Chiny). Wygląda na to, że "źródełko wyschło" i trzeba teraz albo poszukać klubu w Europie, albo dostać jakąś dobrą ofertę z krajów arabskich. Jak tam jest dokładnie z kasą, to nie wiem, ale chyba lepiej niż w byle jakiej lidze na starym kontynencie, skoro siatkarze wolą grać w Emiratach,Katarze czy Arabii Saudyjskiej, zamiast gdzieś w Niemczech.

Saber Kazemi to zawodnik, którego bardzo chętnie zobaczyłbym u nas w lidze, miał dobry sezon reprezentacyjn w zeszłym roku. Urodził się pod sam koniec 98 roku, więc ma dopiero 23 lata. Kazemi pierwszy raz zdecydował się na ruch poza kraje muzułmańskie (do tej pory był Iran, Turcja i epizod w Katarze, choć Persowie to szyici, a Arabowie sunnici), więc być może w tym roku zdecyduje się "wyjść ze strefy komfortu" i zagrać sezon w jednym z krajów europejskich. W PlusLidze chyba jednak nie ma miejsca i nie wiem też, czy ktoś by mu dał taki kontrakt jaki chce, więc może wróci z podkulonym ogonem do ojczystej ligi, a byłoby szkoda.

Bruno Lima - W reprezentacji sezon życia, ale w wątku o Francji jeden z userów napisał mi, że Lima gra bardzo dobry sezon. Chłopak jest rocznik Semeniuka, więc może jeszcze wejdzie na wyższy poziom, dlaczego nie. Może Radom powinien go sprawdzić? Według mnie lepiej dać szansę takiemu Limie, niż grać zawodnikami typu Superlak,Gąsior,Schulz. Co prawda blokuje limit, ale Radom ma miejsce dla zagranicznego atakującego, więc by pasowało.
Oni sie kieruja efektywnoscia i chyba tylko tym aspektem. Tam sie bierze fizoli, ktorzy beda wysoko lapac, bic ile fabryka dala i jeszcze aby wizualnie sie dobrze prezentowali najlepiej. Juz nie mowiac, o tym, ze gdy dostaniesz kontuzji nawet na 2 tyg to klub Cie pakuje i wysyla w 1 szym lepszym samolocie. Odpowiednik tej smiesznej ligi to w innym sporcie pewnie bylby wrestling, dlatego tak wielu graczy dobrych mimo dobrej kasy nie przystepuja do tego smiesznego draftu
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”