Transfery i plotki na sezon 2022/23

astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: astronauta »

jinx pisze: 8 maja 2022, o 10:44
astronauta pisze: 8 maja 2022, o 10:21
jinx pisze: 8 maja 2022, o 10:03 A bo to my pisaliśmy o konfetti i dynastii jastrzębskiej na lata :D
Któż tak pisał?
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... -karierze/
Nie chce mi się szukać więcej słów o dynastii, czy konfetti, o którym mówił Popiwczak po przegranej w lidze.
To jednak spora różnica, więc wkładanie takich słów w usta fanów JW to nadinterpretacja. A że Popiwczak ma/miał takie ambicje, to chyba dobrze.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
PioterZJastrzebia
Posty: 1246
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Vivo pisze: 8 maja 2022, o 09:53
A tak się właśnie zastanawiałem gdzie się pochowały kibice jw.
A gdzie i po po mieliby się pochować? Może kolega nie zauważył, ale na tym forum kibice JW są w mniejszości i jest ich kilkukrotnie mniej od kibiców najlepszego na świecie klubu z KK. To raz.

Dwa - to jest wątek transferów i plotek, gdzie obecnie gorącym tematem jest nie przejście Fornala z JW do Zaksy, a zainteresowanie Zaksy Fornalem. To jednak jest różnica. Dlaczego kibice JW o tym tak żywo nie dyskutują? Może dlatego, że są świadomi że odejście Fornala do Zaksy jest mało prawdopodobne. Zaksa to nie Zenit, Fornal to nie Urnaut, a i pieniądze nie są tu jedynym powodem.

Trzy - skąd w niektórych zaksiakach (niektórych, nie będę tu generalizował jak niektórzy lubią robić) taka niechęć do wszystkiego co jastrzębskie? Fornal nagle zrobił się niepasujący do Zaksy, który grałby jak najemnik? Już abstrahując od dyskusji "lepszy Semeniuk czy Fornal", ale jakie lepsze zastępstwo Zaksa mogłaby znaleźć na polskim rynku? No, chyba że po obronie mistrza LM Leony tego świata zaczną walić drzwiami i oknami do KK, choćby na ławkę, to wtedy przepraszam, nie było tematu.

PS. Jak na tym forum ma być dobrze, kiedy jedni drugim wmawiają słowa których nigdy nie powiedzieli? Albo coś w stylu "no nie powiedzieliście tak, ale na pewno tak myślicie". Jak w przedszkolu.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Klugenhammer »

Fornal pasowałby do ZAKSy i byłby najlepszym możliwym zastępcą Semeniuka. Do Kędzierzyna jednak nie przejdzie i jego decyzja jest całkowicie uzasadniona. W Jastrzębiu dobrze się czuje, jest doceniany, ma wysoki kontrakt, a drużyna ma potencjał na walkę w przyszłym sezonie o wszystkie trofea - MP, PP i LM. Po co miałby to zmieniać?
Można się dziwić dlaczego Bieniek wolał grać w Skrze niż wrócić do KK, ale akurat Fornal wybierając pozostanie w JW robi mądrze.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bono »

Sportowo byłby super, mentalnie - nie takie moje zdanie(nie widzę tu nic obraźliwego)
Jakoś tak się składa że w KK dobrze się odnajdują niechciani gracze ( Śliwka, Huber)lub nie doceniani wcześniej (Semeniuk,Kaczmarek)Przyszła gwiazda Kochanowski pograła jeden sezon i poszła sobie dalej - z Fornalem(jeżeli jakimś cudem odszedłby z JW)byłoby podobnie.
Kto nie przyjdzie za Semena będzie to i tak osłabienie bo chłopak z pogorzelca(który marzył aby grać w Zaksie o najwyższe cele) to serce tego zespołu.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vivo »

PioterZJastrzebia pisze: 8 maja 2022, o 12:47
Vivo pisze: 8 maja 2022, o 09:53
A tak się właśnie zastanawiałem gdzie się pochowały kibice jw.
A gdzie i po po mieliby się pochować? Może kolega nie zauważył, ale na tym forum kibice JW są w mniejszości i jest ich kilkukrotnie mniej od kibiców najlepszego na świecie klubu z KK. To raz.
A co ma do tego liczba kibiców?
Lukecik jest sam z Zawiercia, a wszędzie go pełno.
Jakoś po wygranym starciu nagle was przybywa :D
Dwa - to jest wątek transferów i plotek, gdzie obecnie gorącym tematem jest nie przejście Fornala z JW do Zaksy, a zainteresowanie Zaksy Fornalem. To jednak jest różnica. Dlaczego kibice JW o tym tak żywo nie dyskutują?
Nigdzie nie pisałem że mają tu być. Może kolega nie zauważył, ale to nie jedyny wątek na tym forum.
Trzy - skąd w niektórych zaksiakach (niektórych, nie będę tu generalizował jak niektórzy lubią robić) taka niechęć do wszystkiego co jastrzębskie? Fornal nagle zrobił się niepasujący do Zaksy, który grałby jak najemnik? Już abstrahując od dyskusji "lepszy Semeniuk czy Fornal", ale jakie lepsze zastępstwo Zaksa mogłaby znaleźć na polskim rynku? No, chyba że po obronie mistrza LM Leony tego świata zaczną walić drzwiami i oknami do KK, choćby na ławkę, to wtedy przepraszam, nie było tematu.
Ciekawe, że kolega pisze jak to nie lubi generalizować, a w kolejnym zdaniu już to robi. Ja np. uważam że dla obu stron lepiej byłoby aby Fornal został tam, gdzie jest.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Nikt z fanów Jastrzębia na tym forum nie robi takiej martyrologii i megalomanii jak niektórzy głośni kibice Zaksy. Powtarzam, niektórzy i chodzi tylko o tych głośnych kibiców z tego forum. O meczu mam niewiele do powiedzenia bo go po prostu nie mogłem oglądnąć. Byłem w pracy. Ze statystyk wygląda na to, że oprócz Fornala to nic nie funkcjonowało i nawet mnie dziwi, że mimo wszystko Zaksa się tak męczyła. Kibiców JW tu na forum jest mniej niż Zaksy, więc czy JW przegrywa czy wygrywa to zawsze są ciszej bo są w mniejszości. Przecież na palcu jednej ręki można policzyć naszych kibiców na tym forum. Ja, Vilgeforzt, Pioter z Jastrzębia i paru innych.
Dorabianie jakiejś ideologii o uciszeniu kibiców tego klubu po przegranym meczu jest po prostu dziwne.
I w sumie nie ma co dyskutować w tym temacie bo twoja opinia nie opiera się na żadnych racjonalnych przesłankach.
astronauta
Posty: 2918
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: astronauta »

Vivo pisze: 8 maja 2022, o 14:04
PioterZJastrzebia pisze: 8 maja 2022, o 12:47
Vivo pisze: 8 maja 2022, o 09:53
A tak się właśnie zastanawiałem gdzie się pochowały kibice jw.
A gdzie i po po mieliby się pochować? Może kolega nie zauważył, ale na tym forum kibice JW są w mniejszości i jest ich kilkukrotnie mniej od kibiców najlepszego na świecie klubu z KK. To raz.
A co ma do tego liczba kibiców?
Lukecik jest sam z Zawiercia, a wszędzie go pełno.
Jakoś po wygranym starciu nagle was przybywa :D
Może sprawdź Waszą aktywność po ubiegłorocznym finale, kicopodobnych jinxów i innych tworów. Proste: rok temu w tym czasie byliście słabsi, dziś my dostajemy w cztery litery, jak zwykle zresztą. Ale te wasze durne nicki nadawane np. Fornalowi mające na celu go po prostu obrazić, a który rozegrał bardzo dobry mecz, świadczą tylko i wyłącznie o Waszych kompleksach. Dorośnijcie w końcu.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: jinx »

Słuchaj tworze. Jak już wymieniasz mnie to uczciwie byłoby napisać, że ja ogólnie zmniejszyłem aktywność tutaj od kilku lat, co?
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Odchodząc od tego tematu. JW musi teraz ogarnąć trenera. Z wolnych, którzy byliby w miarę na plus:
- Sammelvuo (ale on gdzieś w PLS miał się pojawić, więc odpada pewnie)
-Tillie
- Plamen - ale tutaj nie mam pewności do sytuacji kontraktowej

Z tych mniej perspektywicznych:
- Bernardi
-
no i nie mam pomysłów.

Ważne, żeby ktoś był w stanie to ogarnąć... no i ma być to trener z własną ekipą, bo NG też odchodzi po sezonie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hardy »

A Cretu? Ponoć z KK odchodzi.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

hardy pisze: 8 maja 2022, o 15:40 A Cretu? Ponoć z KK odchodzi.
Zapomniałem o opcji ,,kto zostanie wybrany"😅

On nie miał trafić do wa-wy?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Miszczu-xdd
Posty: 551
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Miszczu-xdd »

Bełchatów - Szymański, ktoś słyszał o tym, czy to tylko jakaś głupia plotka?
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: alimak »

Vilgefortz pisze: 8 maja 2022, o 15:47
hardy pisze: 8 maja 2022, o 15:40 A Cretu? Ponoć z KK odchodzi.
Zapomniałem o opcji ,,kto zostanie wybrany"😅

On nie miał trafić do wa-wy?
Z Warszawą już jakiś czas nieaktualne. Prezes, który próbuje odtworzyć ZAKSĘ u siebie też go chce, ale raczej nic z tego nie wyjdzie.
Arw165
Posty: 1440
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

Tyle się mówiło, że konkurs na trenera kadry jest "be", bo jest uwłaczający dla kandydatów itp. Światem rządzi pieniądz, ale myślicie, że polityka prezesa Gorola wobec trenerów może działać zniechęcająco?
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vivo »

astronauta pisze: 8 maja 2022, o 15:30
Vivo pisze: 8 maja 2022, o 14:04
PioterZJastrzebia pisze: 8 maja 2022, o 12:47

A gdzie i po po mieliby się pochować? Może kolega nie zauważył, ale na tym forum kibice JW są w mniejszości i jest ich kilkukrotnie mniej od kibiców najlepszego na świecie klubu z KK. To raz.
A co ma do tego liczba kibiców?
Lukecik jest sam z Zawiercia, a wszędzie go pełno.
Jakoś po wygranym starciu nagle was przybywa :D
Może sprawdź Waszą aktywność po ubiegłorocznym finale, kicopodobnych jinxów i innych tworów. Proste: rok temu w tym czasie byliście słabsi, dziś my dostajemy w cztery litery, jak zwykle zresztą. Ale te wasze durne nicki nadawane np. Fornalowi mające na celu go po prostu obrazić, a który rozegrał bardzo dobry mecz, świadczą tylko i wyłącznie o Waszych kompleksach. Dorośnijcie w końcu.
Ok, sprawdzę. Zaraz po tym gdy ty odnajdziesz swoje posty o Kaczmarku i co o nim pisałeś. Tylko że on wtedy grał przeciwko, a nie w jw, więc rozumiem że wtedy krytyka uzasadniona.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Vivo pisze: 8 maja 2022, o 14:04 Lukecik jest sam z Zawiercia, a wszędzie go pełno.
Ej, nie rób za mnie jakiegoś spamera. :P


Ten Fornal w Zaksie byłby ciekawy. Szkoda, że nie za Śliwkę, bo parę Fornal-Semeniuk widziałbym w reprezentacji przy nieobecności Leona, więc mogliby się zgrywać w klubie. Jednak z drugiej strony to byłby potężny cios dla całego peletonu goniącego Zaksę. Kędzierzyn już totalnie stałby się siatkarskim Bayernem, który w Niemczech się bawi i nie ma rywala. Bez Fornala Zaksa nie ma u nas godnego przeciwnika, a co dopiero gdyby tak wyciągnęli jeszcze najlepszego zawodnika drugiego zespołu ligi. Słusznie ktoś tu zauważył, że teoretycznie Tomek nie ma interesu dołączać do Zaksy, bo JW to też czołowy klub grający o te same trofea, co KK. Ponadto Fornal wygląda mi na takiego zadziora, który z tą Zaksą chętniej by konkurował i próbował ją pokonać, niż do niej dołączyć. Z drugiej strony natomiast, jak to mawiają tybetańscy mnisi: if you can't beat them, join them.
W trosce o bardziej wyrównany poziom Plusligi wolałbym jednak, by Fornal został w JW, a Zaksa znalazła nowego Semeniuka. Może ten Szymański z Katowic nie byłby taki zły i okazałby się podobnym odkryciem? O ile w ogóle jest na tapecie, bo wg twitterów nie ma jego tematu w Kędzierzynie.
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

lukecik pisze: 8 maja 2022, o 16:52
Vivo pisze: 8 maja 2022, o 14:04 Lukecik jest sam z Zawiercia, a wszędzie go pełno.
Ej, nie rób za mnie jakiegoś spamera. :P


Ten Fornal w Zaksie byłby ciekawy. Szkoda, że nie za Śliwkę, bo parę Fornal-Semeniuk
Nie, no. Z taka parą to nie tylko PlusLiga mogła by się stać nudna, ale i LM:)
Śliwka jest niedoceniany, ale to Fornal z Semeniukiem są na tym światowym poziomie obecnie i ich dwóch e jednej drużynie to by była zbyt wielka potęga:)
Zaksa by była nie do ruszenia zagrywką a w dodatku zdobywająca sporo punktów poprzez breaka bo zarówno zagrywką jak i blokiem by niszczyli.
Jako fan JW mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. O ile w Zaksie Śliwka czy Kaczmarek też są w stanie liderowac to o tyle Fornal w JW jest tym zdecydowanym numer 1 i jego brak mógłby się bardzo źle skończyc
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

Ale się naprodukowaliście. :]
Bez znaczenia co myśli użytkowniki „x”.

Byle do środy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Rafix18
Posty: 30
Rejestracja: 3 mar 2020, o 07:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Rafix18 »

hardy pisze: 8 maja 2022, o 15:40 A Cretu? Ponoć z KK odchodzi.
To by nawet pasowało, kolejny odrzucony/nie przedłużony z KK będzie tworzył w Jastrzębiu grupę mściwych i "pałających złością" do klubu z Kędzierzyna. :D
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kilgor92 »

Dzisiaj Onet podał jako oficjalkę, że Sammelvuo idzie do Zaksy.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bez_nazwy »

Kilgor92 pisze: 8 maja 2022, o 21:39 Dzisiaj Onet podał jako oficjalkę, że Sammelvuo idzie do Zaksy.
I myślę że dla osób kibicującym rywalom(zaksy) - wiadomość bardzo dobra. :)
kamil1999
Posty: 5586
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

bez_nazwy pisze: 8 maja 2022, o 22:20
Kilgor92 pisze: 8 maja 2022, o 21:39 Dzisiaj Onet podał jako oficjalkę, że Sammelvuo idzie do Zaksy.
I myślę że dla osób kibicującym rywalom(zaksy) - wiadomość bardzo dobra. :)
Czemu? IMO jeden z lepszych szkoleniowców. Jego Kuzbass jak na rosyjską drużynę mega mi się podobał. Swego czasu Finlandia na mś też zagrała ponad stan pod nim.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: jaet »

Ale tak będąc całkiem uczciwym w stosunku do Cretu, to chłop jest na najlepszej drodze do zrobienia wyniku jakiego nie zrobił w Polsce jeszcze żaden trener. Z relacji środowiska super podejście do zespołu i indywidualnie do zawodników, bardzo fajny warsztat. IMO gdyby w jego paszporcie widniało inne obywatelstwo, to dziś biłaby się o niego cała Europa.
Jeden z najbardziej niedocenionych ludzi w zawodzie. Bardzo mnie ciekawi gdzie wyląduje?
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

jaet pisze: 9 maja 2022, o 07:45 (...)Jeden z najbardziej niedocenionych ludzi w zawodzie. Bardzo mnie ciekawi gdzie wyląduje?
Może to o nim mówi Gacek?
(z TT)

"MAGAZYN SPORTOWY @MSportowyRDC
@GacekPiotr , dyrektor sportowy @projektwarszawa
w @MSportowyRDC
: w ciągu najbliższych dni poznamy nazwisko nowego trenera Projektu Warszawa"
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

bryt.bryt pisze: 9 maja 2022, o 08:41
jaet pisze: 9 maja 2022, o 07:45 (...)Jeden z najbardziej niedocenionych ludzi w zawodzie. Bardzo mnie ciekawi gdzie wyląduje?
Może to o nim mówi Gacek?
(z TT)

"MAGAZYN SPORTOWY @MSportowyRDC
@GacekPiotr , dyrektor sportowy @projektwarszawa
w @MSportowyRDC
: w ciągu najbliższych dni poznamy nazwisko nowego trenera Projektu Warszawa"
Przed finałem LM? Definicja ,,najblizszych dni" może tu być kluczowa
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Patrol035 »

bryt.bryt pisze: 9 maja 2022, o 08:41
jaet pisze: 9 maja 2022, o 07:45 (...)Jeden z najbardziej niedocenionych ludzi w zawodzie. Bardzo mnie ciekawi gdzie wyląduje?
Może to o nim mówi Gacek?
(z TT)

"MAGAZYN SPORTOWY @MSportowyRDC
@GacekPiotr , dyrektor sportowy @projektwarszawa
w @MSportowyRDC
: w ciągu najbliższych dni poznamy nazwisko nowego trenera Projektu Warszawa"
Póki ma ważny kontrakt z ZAKSĄ to raczej nikt ogłaszać go nie będzie, także zapewne chodzi o kogoś innego.
Semper fidelis
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PabloFX »

Sprawa z ONICO też miała być wyjaśniona w ciągu kilku dni a ile trwała ta telenowela to wszyscy pamiętamy
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: jinx »

Trzon utrzymany, tzn Mały, Pit i Wrona??:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

W PS wywiad z AG o szukaniu trenera? Ktoś po lekturze?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

jinx pisze: 9 maja 2022, o 09:25 Trzon utrzymany, tzn Mały, Pit i Wrona??:D
To ciekawie brzmi. Skoro przyjemność, to skład może być niezły.
"Niebawem będziemy mieli zamkniętą listę zawodników na nowy sezon. Nie chcę odbierać przyjemności naszemu działowi komunikacji"
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”