Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Knutsen »

Aymen Bouguerra wzmacnia błękitno-granatowych!
bitly.pl/bRgUD
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Kudi
Posty: 118
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Kudi »

Czyli Kowalski szykowany na 1 sypacza i szansa na zagraniczne przyjęcie wtedy Amerykanin z Tunezyjczykiem plus Kogut
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Orzi »

Patrząc na staty Amerykanina i Tunezyjczyka w swoich ligach raczej Kogut będzie podstawowym
Kudi
Posty: 118
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Kudi »

Oby bo to zawsze Polak, ale raczej Kowalski 1 sypaczem będzie
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Tunezyjczyk w jakimś turnieju kadrowym wyglądał fajnie, o ile nie pomyliłem go z innym zawodnikiem :) ale ciężko będzie to ułożyć rozsądnie, biorąc pod uwagę limity. Niepokoi mnie tylko ten Kowalski na rozegraniu, jak On będzie jedynką to ciężko to widzę. Fajnie, że wysoki i blok postawi, ale nie o to chodzi u rozgrywającego, przynajmniej nie przede wszystkim :D to można oprócz a nie zamiast.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Kowalski to nie wirtuoz, ale też nie żaden Droszynski czy Kędzierski i potrafi przynajmniej dokładnie wystawić. W 1 lidze rozgrywał solidnie. A na pewno znacznie lepiej niż gwiazdy z zagranicy jak Dervisaj czy już zwłaszcza Elgert od którego wystaw oczy bolały.
Stawiam, że Kogut z Tunezyjczykiem w podstawie. Choć z tym Tunezyjczykiem to trochę jak z Vasiną. Czyli na kadrze wyglądali swego czasu super, ale gorzej już w ligach. W sumie nawet skala talentu jest podobna.
Ale Ben Tara też wyglądał źle w lidze przed przyjęciem do Polski a talentowi młodszemu Tunezyjczykowi też odmówić nie można, więc może też w Polsce rozbłyśnie
Kudi
Posty: 118
Rejestracja: 21 sie 2012, o 10:52

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Kudi »

Na pewno transfery sprawiły, że będą ciekawszą ekipą od BBTS w zeszłym sezonie i jak któryś z przyjmujących zagranicznych wypali a są na to szanse u Tunezyjczyka lub Amerykanina to wcale nie muszą być skazani na spadek. Bo jakoś o Koguta jestem spokojny, że swoje zrobi i pokaże takie solidne granie
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Kiepski »

A ja się wstrzymam z oceną zagranicznych wzmocnień Norwida. I nie do końca podzielam optymizm niektórych użytkowników. Norwid w tym momencie poszedł chyba w ilość (bo mają nadmiar zawodników na niektórych pozycjach) licząc że może któryś odpali. Dobrze, że ściągnęli Dulskiego i tutaj jedynie widzę jaskółkę która może uczynić wiosnę ;)
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Tego Espelanda bym też nie skreślał
Skoro Maaseik swego czasu go zakontraktowało to jakie tam talent pewnie ma. On i Amerykanin IMO będą rezerwowymi, ale może któryś pokaże się z fajnej strony. Ten Amerykanin ma fajną technikę, ale oglądałem ten mecz z jego udziałem do którego link udostępnił nam tutaj chyba Rafak no i brakuje mu trochę siły uderzenia.
Na chwilę obecną będzie po prostu broniony na poziomie PL, ale treningi w PL, od czasu do czasu jakieś minuty na boisku mogą mu dać dużo.
Tunezyjczyk już grał na poważnym poziomie i grał dobrze to ja bym tu dopatrywał się szans. Choć tu pewności też nie ma. Gdybym miał oceniać jego i Gergye przed sezonem w Bielsku to raczej bym nie wycenił wyżej Tunezyjczyka, więc czy Częstochowa będzie lepsza niż Bielsko to zobaczymy, ale mam nadzieję, że tak
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

A ja tam wolę już chyba ten koncept częstochowski niż przebrzmiałe rupiecie w postaci Pujolów i Cupkoviciów ściągane przez BBTS. Tu chociaż jest nadzieja, że któryś z trzech przyjmujących wejdzie na wyższy poziom, przecież każdy z tej trójki przyjmujących to młode chłopaki, uchodzące u siebie za talenty. Niech jeden z nich odpali i będzie miała Częstochowa pociechę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8572
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 3 sie 2023, o 18:54 Niech jeden z nich odpali i będzie miała Częstochowa pociechę.

Streeter
A jak nawet odpali a klub spadnie to weźmie go takie Cuprum i chłop będzie do oglądania w Polsce.
Kłamca.
Anzej
Posty: 105
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Anzej »

Podobnie jak w Radomiu. Za mocni nie będą ale fajnie, że postawili na młodych. Dulski + niech jeden wynalazek na przyjęciu odpali i będzie fajna ekipa do grania.

Też fanem Kowalskiego nie jestem, ale do rzucania świeczek Dulskiemu chyba się nadaje. A na tym się pewnie ich gra będzie opierała. Tunezyjczyk warunki ma to może też by się nadawał do takiego grania. Sporo zawodników młodych i takich co się od PlusLigi odbijali, więc będą chcieli się pokazać dobrze. Myślę, że woli walki tam nie zabraknie.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 4 sie 2023, o 07:33 A jak nawet odpali a klub spadnie to weźmie go takie Cuprum i chłop będzie do oglądania w Polsce.
Dokładnie. Dużo lepsze podejście i Częstochowy i właśnie Radomia (w stosunku do poprzedniego okienka). Wolę popatrzeć nawet jak radomski Kanadyjczyk odbija się od PlusLigi, niż Mauricio ledwo odbija się od podłoża :D z Tahta też każdy bekę miał jak przychodził, a okazał się całkiem fajnym graczem, więc czemu miałoby nie być podobnie z którymś z chłopaków z Częstochowy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Indyk AZS Ol »

Hemarpol partnerem tytularnym drużyny spod Jasnej Góry.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pod taką nazwą drużyna ze Śląska będzie grała w Plus Lidze w sezonie 2023/2024.

Informacja pochodzi z klubowego facebooka.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Indyk AZS Ol pisze: 22 sie 2023, o 12:21 Hemarpol partnerem tytularnym drużyny spod Jasnej Góry.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pod taką nazwą drużyna ze Śląska będzie grała w Plus Lidze w sezonie 2023/2024.

Informacja pochodzi z klubowego facebooka.
Czestochowa to nie jest miasto na Slasku, tylko w wojewodztwie slaskim.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Indyk AZS Ol »

hottakesbot pisze: 22 sie 2023, o 12:57
Indyk AZS Ol pisze: 22 sie 2023, o 12:21 Hemarpol partnerem tytularnym drużyny spod Jasnej Góry.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa pod taką nazwą drużyna ze Śląska będzie grała w Plus Lidze w sezonie 2023/2024.

Informacja pochodzi z klubowego facebooka.
Czestochowa to nie jest miasto na Slasku, tylko w wojewodztwie slaskim.
Racja :D
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
rafak
Posty: 568
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

Byron Keturakis wygrał z kadrą Kanady Pan-American Cup. Zdobywał dużo punktów (serwis, blok i ... atak).
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Diomedea »

To jak widzisz zestawienie przyjecia?
Bo Kogut chyba troche bardziej ofensywny, a Kanadyjczyk podobnie.
No i przydalbysie jeden zawodnik na przyjeciu, ktory w PL juz gral.

BTW-brak tematu na forum, od dawna nikt nie pisuje o innych turnejach niz KMS :<
Moze ktos sledzacy zalozy,
rafak
Posty: 568
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

Przyjęcie to chyba nie ma wyjścia, Kogut - Tunezyjczyk. Nie wiem jak ten ostatni przyjmuje. Kaleb Jenness to na zmiany, on może dobrze przyjąc na palce, słabiej przyjmuje mocną zagrywkę. Przeskok z NCAA do zawodowej ligi jest ogromny.

PS: Założyłem temat o PANAM Cup, ale przypadkiem w NCAA zamiast "Inne turnieje na świecie".

Teraz chyba trwają Mistrzostwa Azji. Fajnie, jakby ktoś coć napisał, bo ja nie mam pojęcia o siatkówce w tej części świata.
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Diomedea »

OK, nie ogarnelam. :D

A sypie to on jak? Bo wzrostem i tak od Tomka nizszy.
Jest jakas mozliwosc jego gry, jesli beda w postawie Dulski, Kogut/Bouguerra plus japonski libero. Srodek wyglada na polski z zalozenia.
Podwojna tym bardziej wchodzi w gre.

Na tym linku do finalu to ciezko oprzec jakies sady co do rozegrania. Malo plynnych akcji. Sporo wystaw z okolic 3ciego metra. Dokladnosc bez dramatu, poprawna. Mniej wiecej na poziomie Tomka, moze nawet lepiej. Serwis niezly, ale i sporo zepsutych, brak regularnosci.
rafak
Posty: 568
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

Dałem zły link, to był pierwwszy mecz CAN-BRA.

KETURAKIS:
Jak jeszcze oglądałem dużo Bundesligę, to Keturakis był meeeh. Ale jego drużyna była meeeeeh.

Chłop był daleko w hierarchi syoaczy w CA: TJ Sanders (koniec kariery), Walsh, Blankenau, Epp (koniec kariery), ostatnio Herr i Keturakis. Taka była kolejność na sypie.

Patrząc na mecze na PANAM. OK, chłop nie jest wirtuozem. Gra standardowo, przewidywalnie. Patrząc na niego, w 3/4 przypadkach wiedziałem gdzie zagra. Nie jest przesadnie dokładny na prawe czy lewe, ale też nie robi okropnych baboli.
Dużo biega za niedokładnymi przyjęciami, taki anty-Fabian, i potrafi coś dograć na lewe z różnych śmieci. Jak się obejrzy finał CAN-BRA, to zobaczymy że chlop mial dość kiepske przyjęcie.
Przeciętnie sypie na środek. Moim skromnym zdaniem, te piłki są za niskie. Pajpa to on chyba w życiu nie zagrał :) Sorry, z BRA finale kilka razy mu się udało.
Bez wdawania się w bieda statystyki (copyright by Pomocniczka), Keturakis lepiej sypał na lewe z 6-ki niż z 3-ki!!!
Super zagrywka, blok, i czucie na siatce.


Ja nie wierzę do końca w Kogutów czy innych Tunezyjczyków, ale kombinacje s stylu "śmieci na przyjęciu - Keturakis - lewe" lub "Keturakis -wysoka piłka - Dulski" mogą zaskoczyć. Myślę, że będziemy dość pozytywnie zaskoczeni. Jak się pomylę, to będę wisiał Monice juz drugie dobre wino :). Pomocniczka może zrobić ankietę, "czy jesteś xa tym, aby Keturakis dobrze sypał". Wyniki ankiety, obrobione profesjonalnie przez naszego Kolegę z forum, obiecuję wysłać do Byrona.

Poza tym:
Po obejrzeniu kilku meczów z PANAM, moja skromna uwaga do ludzi z +L: obserwujcie Heslingę.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1051
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: hunter »

rafak pisze: 25 sie 2023, o 06:16 Epp (koniec kariery
Orientujesz się skąd taka decyzja? Miał podpisany przyszły sezon w Grecji.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 568
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: rafak »

hunter pisze: 28 wrz 2023, o 20:42
rafak pisze: 25 sie 2023, o 06:16 Epp (koniec kariery
Orientujesz się skąd taka decyzja? Miał podpisany przyszły sezon w Grecji.
Sprawdź PM.
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: zbycho123 »

Norwid ma znikoma szanse na utrzymanie chociaż życzę wszystkiego najlepszego ale ważny dla kadry jak i Zawiercia jest rozwój i bardzo dobry sezon Dulskiego mam nadzieję że otrzyma z 6 statuetek w sezonie
Trolejbus
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2023, o 10:38

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Trolejbus »

witam serdecznie wszystkich kibicow siatkowki z czestochowy. jakie sa relacje miedzy kibicami azsu a norwida? fajnie dzisiaj duza frekwencja, chyba lepsza niz w ostatnich latach azsu, ciekawe czy to ci sami kibice ktorzy chodzili na azs? mysle, ze debiut byl naprawde obiecujacy i trzymam kciuki bo widac, ze norwid moze wprowadzic duzo dobrego do ligi jak to bedzie dalej tak wygladalo.
Siekier
Posty: 306
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Siekier »

Jeżeli macie pytania do Leszka Hudziaka, dajcie znać. Będę z nim przeprowadzał wywiad.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Streeter »

Siekier pisze: 26 maja 2024, o 21:50 Jeżeli macie pytania do Leszka Hudziaka, dajcie znać. Będę z nim przeprowadzał wywiad.
No to chyba wiadome pytanie musi paść: będzie ten Serb czy nie będzie? :)

A drugie co może być ciekawe, to jak trener widzi sytuację z tym, że awansował do PlusLigi, utrzymał klub w PlusLidze, a mimo to ma przyjść nowy trener, któremu będzie pomagał? Czy uważa to bardziej za szansę na rozwój (podpatrzenie technik trenerskich bardziej doświadczonego specjalisty), czy jednak czuje niedosyt, że nie powierzono mu pracy jako jedynka?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Siekier
Posty: 306
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Exact Systems Norwid Częstochowa 2023/24

Post autor: Siekier »

To pierwsze dwa jakie mi przyszły do głowy :D
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”