Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

10.05

Po primo Szalpuk przypomniał sobie u AA że umie zagrywać z wyskoku - jaka jest zagrywka Śliwki wszyscy wiemy, lepiej ją przemilczeć. Ponadto Szalpuk jest bardziej skoczny, silniejszy, umie uderzyć mocno również z trudniejszych piłek - Śliwka z większości trudnych piłek kiwa albo plasuje. Ok, Śliwka lepiej przyjmuje i broni - ale według mnie to stanowczo za mało. W mojej opinii Szalpuk na ten moment jest znacznie lepszym siatkarzem niż Śliwka.

Obaj jeszcze nie są na takim poziomie żeby grać w podstawowym składzie mistrza i wicemistrza Polski. Co do Kaczmarka też tak uważam.



Bartolomeo pisze:
Ten Łukasik niby statystyki w ataku niezłe ale czy ktokolwiek gorzej od niego serwował to chyba nie.
ciorny17 » 10 maja 2018, o 20:37
Śliwka.

Nie rozumiem, dlaczego Szalpuk ma grzać ławe w Bełku? Przecież jest lepszy i od Bednorza i zdecydowanie od Śliwki.

22.05

No to śmieszna rezerwa Zaksy ...Stępień,Sacharewicz,Jungiewicz, młody Szymura, Śliwka i Szymura to zaplecze szóstki,rewelacyjnie to szóstka będzie dalej grała cały sezon.

To jest dobre!!!

autor: kamil1999 » 31 sie 2018, o 15:31

Szkoda ,że nie wykorzystali w pełni limitu 3 graczy zagranicznych w pierwszym składzie bo Koppers raczej będzie tym 4 i nie spróbowali na przykład zakontraktować jakiegoś naprawdę dobrego zagranicznego atakującego jak Sanchez(który chyba do teraz nie ma klubu) czy Boyer(o którego chyba jednak szło z Weroną powalczyć).Bo mnie Kaczmarek jakoś nie przekonuje ma za miękką rękę jak na atakującego.A zagrywka nie jest też jakaś fenomenalna.

Przechodzimy do wątku Zaksy

25.05.2018

Dokładnie w Zaksie podobno juz nikogo znaczacego nie bedzie. Generalnie o wiele słabszy skład jak przed sezonem ale oczukuje ze Szymura dostanie swoje szanse bo wedlug mnie ma o wiele wiekszy potencjal od Sliwki. Swoja drogą skad sie wziely te ochy i achy nas Sliwką ze to niewiadomo jaki talent? dla mnie od 2-3 lat nie rozwiną się kompletnie...jak słabo przyjmowal tak przyjmuje, zagrywka to jakas kpina, w ataku to mam wrazenie ze czym gorzej ktos mu rozegra tym lepiej...Semeniuk i Szymura to dla mnie o wiele wieksze talenty

01.06.2018

Ani Szymura, ani tym bardziej Śliwka nie utrzymają stabilnego przyjęcia w parze z Samem.
Świetne nowiny, skład gorszy niż w ostatnim sezonie i Gardini zostaje, "piękne" perspektywy.

Zakładając jednak koniec roszad w siódemce, para przyjmujących Deroo - Śliwka oznacza dużo pola do popisu dla Zatora, maniera Olka do odbioru piłki na prostych nogach doprowadza mnie do szewskiej pasji. Myślę, że jest to autorskie i bardzo ryzykowne posunięcie Gardiniego. Z drugiej strony wreszcie będzie siła ognia na lewym skrzydle w każdym ustawieniu, wszystko rozbija się o defensywę. Może liczą na to, że Śliwka rozwinie się w kadrze? Staram się doszukiwać w tym jakiegoś rozsądku, niewiele ekip gra na dwóch ofensywnych przyjmujących.
Na górę

Szymura ma całkiem niezłe (przyjęcie), a Śliwka może być dobrym rozwiązaniem na zespoły bez zagrywki.

Jedno jest pewne sporo szans w kolejnym sezonie dostanie Szymura i z wielką ciekawością będę obserwował jego poczynania boiskowe, ma facet potencjał i po cichu liczę , iż wygra rywalizację o 6 ze Śliwką.

Samo to, że Śliwka ma mieć zagwarantowane miejsce w wyjściowym składzie jest mało profesjonalne.

autor: Szary Wilk » 13 cze 2018, o 22:50
Na siłę na tego Śliwke postawili, nie wiem po co. W Lidze Mistrzów tęgie baty beda.


A więc może Śliwka to też nie żaden wybór, tylko jedyna dostępna opcja i uświadomiona konieczność Gardiniego, w sytuacji kiedy innych, w miarę sensownych wariantów kadrowych, przy dostępnym budżecie Kędzierzyna Włoch zwyczajnie teraz nie miał?

Śliwka dopóki nie nauczy się serwować to do podstawy się nie nadaje. Chyba, ze on ma zapewnione miejsce w szóste ze względu na trenera?

Szampon093 » 14 cze 2018, o 10:59

Murilo0 pisze:
Zresztą zagrywka Szymury jest mniej więcej na poziomie Śliwki...
Fanem Szymury nie jestem, ale przeginasz mocno. As Olka traktowany jest jako manna z nieba, Rafal ma niezla zagrywke.


No, widać, że najbardziej merytoryczne forum siatkarskie na starcie wiedziało, że Śliwka i Kaczmarek to są top talenty. Wiedział to i Kamil1999 i reszta ferajny. Gratuluję znawstwa.
dedede
Posty: 541
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: dedede »

Nie no noworoczny często pisze głupoty, ale w kwestii Śliwki i Kaczmarka to nie róbmy jaj że przewidywano tu takie kariery..jak kiedyś napisałem że Olek ma potencjał na bycie drugim Urosem to mnie praktycznie całe forum zmiotło że już nie wspominając o tych tyradach na temat Klepczarka..
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Od Kaczmarka tak jak i od Śliwki jak i od Leona i innych siatkarzy ludzie wymagają.
Nie mówię, że nigdy nie krytykowałem Kaczmarka bo robiłem to nie raz. Podobnie Muzaja.
Niemniej czym jest krytyka forumowiczów wobec faktu, że Kaczmarek był doceniany już na wczesnym etapie kariery przez trenerów czy ekspertów i jeździł na turnieje. Zaksa go nie wyciągnęła z kapelusza jak na przykład Gdańsk Schulza kiedyś. To był reprezentant Polski i młody talent. Nawet jeśli krytykowany no to przecież dlatego bo oczekiwania były spore. Przy sporych oczekiwaniach są też obawy. Niemniej przysłość reprezentacji na ataku się widziało w nim i Muzaju. No i może trochę w Schulzu, ale nie aż tak bo on późno zaczął grać w kadrze i ostatecznie niestety tylko jeden dobry sezon rozegrał.
dedede pisze: 14 maja 2024, o 20:06 Nie no noworoczny często pisze głupoty, ale w kwestii Śliwki i Kaczmarka to nie róbmy jaj że przewidywano tu takie kariery..jak kiedyś napisałem że Olek ma potencjał na bycie drugim Urosem to mnie praktycznie całe forum zmiotło że już nie wspominając o tych tyradach na temat Klepczarka..
Tak, ale nie o to chodzi.

Bo co innego hejt a co innego oczekiwania wobec zawodnika czy po prostu jego rozwój. Taki Śliwka był dobry w młodzieżówkach, przed Zaksą grał w bardzo solidnych klubach no i grał tam dobrze. Dość wcześnie wszedł w ligę. Oczekiwania skoczyły, ale no nie wszyscy byli fanami stylu gry Śliwki tak jak nie wszyscy mogą być fanami stylu gry takiego Leona. Niemniej to przed Zaksą był tak jak Kaczmarek zawodnik z kręgu reprezentacyjnego zdobywający trofea mimo, że z ławki. Więc gdzie tu są te sukcesy z niczego?
Więc trzeba oddzielić to bycie fanem lub nie od ich sytuacji klubowej i właśnie tych oczów zwróconych w ich stronę. Hejterów sobie dorobili bo grali inaczej niż większość wtedy a byli na świećniku jako talenty i przyszłe ważne ogniwa w reprezentacji. Nikt nie hejtował w tym czasie Semeniuka, że słaby bo grzeje ławkę w Zaksie czy gra w jakiś Strzelcach Opolskich bo nikt nie brał pod uwagę tego, że to może być reprezentant. Nie było oczekiwań. Więc zbudować karierę z niczego to jak jakiś no-name zrobi wielką karierę jak w jakimś tam stopniu Semeniuk a nie jak hejtowani ale zauważani zawodnicy osiągną sukcesy, które im wieszczono. No dobra więskze bo 3- krotnego LM nikt nie wieszczył, ale grę o medale już wieszczono.

Więc mój komentarz znaleziony w odmętach internetu nie oznacza, że nie było wymagań od zawodnika i że był nikim a tylko to, że wtedy gadałem głupoty.
dedede
Posty: 541
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: dedede »

kamil1999 pisze: 14 maja 2024, o 20:11 Od Kaczmarka tak jak i od Śliwki jak i od Leona i innych siatkarzy ludzie wymagają.
Nie mówię, że nigdy nie krytykowałem Kaczmarka bo robiłem to nie raz. Podobnie Muzaja.
Niemniej czym jest krytyka forumowiczów wobec faktu, że Kaczmarek był doceniany już na wczesnym etapie kariery przez trenerów czy ekspertów i jeździł na turnieje. Zaksa go nie wyciągnęła z kapelusza jak na przykład Gdańsk Schulza kiedyś. To był reprezentant Polski i młody talent. Nawet jeśli krytykowany no to przecież dlatego bo oczekiwania były spore. Przy sporych oczekiwaniach są też obawy. Niemniej przysłość reprezentacji na ataku się widziało w nim i Muzaju. No i może trochę w Schulzu, ale nie aż tak bo on późno zaczął grać w kadrze i ostatecznie niestety tylko jeden dobry sezon rozegrał.
dedede pisze: 14 maja 2024, o 20:06 Nie no noworoczny często pisze głupoty, ale w kwestii Śliwki i Kaczmarka to nie róbmy jaj że przewidywano tu takie kariery..jak kiedyś napisałem że Olek ma potencjał na bycie drugim Urosem to mnie praktycznie całe forum zmiotło że już nie wspominając o tych tyradach na temat Klepczarka..
Tak, ale nie o to chodzi.

Bo co innego hejt a co innego oczekiwania wobec zawodnika czy po prostu jego rozwój. Taki Śliwka był dobry w młodzieżówkach, przed Zaksą grał w bardzo solidnych klubach no i grał tam dobrze. Dość wcześnie wszedł w ligę. Oczekiwania skoczyły, ale no nie wszyscy byli fanami stylu gry Śliwki tak jak nie wszyscy mogą być fanami stylu gry takiego Leona. Niemniej to przed Zaksą był tak jak Kaczmarek zawodnik z kręgu reprezentacyjnego zdobywający trofea mimo, że z ławki. Więc gdzie tu są te sukcesy z niczego?
Więc trzeba oddzielić to bycie fanem lub nie od ich sytuacji klubowej i właśnie tych oczów zwróconych w ich stronę. Hejterów sobie dorobili bo grali inaczej niż większość wtedy a byli na świećniku jako talenty i przyszłe ważne ogniwa w reprezentacji. Nikt nie hejtował w tym czasie Semeniuka, że słaby bo grzeje ławkę w Zaksie czy gra w jakiś Strzelcach Opolskich bo nikt nie brał pod uwagę tego, że to może być reprezentant. Nie było oczekiwań. Więc zbudować karierę z niczego to jak jakiś no-name zrobi wielką karierę jak w jakimś tam stopniu Semeniuk a nie jak hejtowani ale zauważani zawodnicy osiągną sukcesy, które im wieszczono. No dobra więskze bo 3- krotnego LM nikt nie wieszczył, ale grę o medale już wieszczono.

Więc mój komentarz znaleziony w odmętach internetu nie oznacza, że nie było wymagań od zawodnika i że był nikim a tylko to, że wtedy gadałem głupoty.
Ale też mnóstwo było opinii że i Śliwka, i Kaczmarek muszą zmienić styl swojego grania, bo takim klepaniem świata nie zawojują a jednak za bardzo nie zmienili a mimo to osiągnęli sporo..o ile faktycznie w młodzieżówce pare medali zdobyli(Kaczmarek w plażówce) to jednak w okresie przed Zaksą raczej większość już uważała że nie wyjdą poza poziom co najwyżej ligowy
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Złapią cię za rękę, mów, że nie twoja. Tak wygląda ta dyskusja, bo wkleiłem z 50 cytatów, jaki to top wróżono Śliwce i Kaczmarkowi (lepsi byli Szymura i nawet Torres).
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Wiadomo że różne cuda znajdziesz na tym forum jak poszukasz (mój ulubiony: Zbierski to będzie drugi Kubiak :D), tylko nie rozumiem co wnosi ten cytat o tym, że Szalpuk jest lepszy od Śliwki? Przecież był czas, że tak było. Potem Artur zaczął kolekcjonować urazy, a Śliwka się rozwijać. Z perspektywy dzisiaj nikt by raczej nie postawił Artura ponad Olka, ale skąd miał to wiedzieć jakiś chłop na forum pisząc o dniu dzisiejszym 6 czy 7 lat temu?

To tak jak ja bym teraz napisał, że Kwolek jest lepszy od Gierżota i wyjmiesz to za 6 lat i będziesz śmiał patrzcie jakie Streeter bzdury pisał. Na ten moment Kwolek jest lepszy od Gierżota, a za 6 lat może to brzmieć śmiesznie. Podobnie śmiesznie brzmi ten Buszek lepszy od Olka, ale jeśli dobrze pamiętam to Buszek grał w Zaksie jeden z lepszych sezonów życia, a Śliwka twierdzisz że przychodził znikąd, więc też nie był to do końca wpis od czapy typu jakby dzisiaj ktoś w Resovii powiedział nie no kurde po co nam Bednorz skoro był do wzięcia Firszt.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

tylko nie rozumiem
To mnie akurat nie dziwi.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KentuckiFan »

Gdzies było mielone w tematach, że ma przyjśc do ZAKSY Kajetan Kubicki, nawet na Volleybox jest podane, że jego nowy klub to ZAKSA. Ciekawe czy to wiarygodne medium. Jestem ciekawy ponadto czy "Serkowi" uda się przywieźć ze sobą Mateusza Rećko, bo też gdzieś było zapowiadane. Minęło troszkę czasu, rozgrywki zakończone, chyba będą odpalać te transferki.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

I tym sposobem doszliście wspólnie do konkluzji przyznającej rację koledze Noworocznemu, który postawił tezę „od zera do milionera”.
W kontekście rozwoju (potencjał średni), kariery (klepacze ligowi) oraz oczekiwań (pewnego poziomu nie przeskoczą) w stosunku do Olka i Łukasza jest nader trafne.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

dedede pisze: 14 maja 2024, o 21:18 Ale też mnóstwo było opinii że i Śliwka, i Kaczmarek muszą zmienić styl swojego grania, bo takim klepaniem świata nie zawojują a jednak za bardzo nie zmienili a mimo to osiągnęli sporo..o ile faktycznie w młodzieżówce pare medali zdobyli(Kaczmarek w plażówce) to jednak w okresie przed Zaksą raczej większość już uważała że nie wyjdą poza poziom co najwyżej ligowy
Tak jak przyznałem hejt był spory. Nawet nieproporcjonalnie duży, ale to właśnie zapewne spowodowane tym, że wtedy byliśmy przyzwyczajeni do siłowej i fizycznej siatkówki. Niemniej już wtedy pisałem, że jak Włochów pokonać to techniką bo większych fizoli niż oni nie będziemy w stanie zdobywać. U Kaczmarka mi może przeszkadzał kiedyś ten brak skuteczności, ale raz że on się po prostu rozwijał i już jest bardziej skuteczny a dwa to że nie miałem racji i sporo innych użytkowników i jak się okazuje to systemowi atakujący jak Kaczmarek czy Patry się jednak w odpowiednim systemie sprawdzają jak to napisał Wysoki bo poziom siatkówki poszedł w górę. Jeśli przyjmiemy to założenie a sądzę, że mamy ku temu podstawy to możemy przyjąć, że Zaksa z Śliwka i Semeniukiem gdy dominowała to grała najlepszą siatkówek klubową kiedykolwiek.
Ale odbiegam od tematu. W każdym razie ten hejt raczej potwierdza moją tezę niż jej zaprzecza. Kto hejtowal Semeniuka, że gra tylko w rezerwach Zaksy? Lub kto hejtowal Butryna, że gra w jakiś śmiesznych Katowicach? Nikt bo oni rzeczywiście wyszli praktycznie z niczego. Śliwka i Kaczmarek grali w klubach walczących o PO, później przeszli do klubów walczących o MP(Zaksa i Resovia). Do tego byli regularnymi reprezentantami. To nie jest nic. Przecież praktycznie żaden zawodnik w wieku 18 lat nie jest już w topie. Taki Michieletto to wyjątek. Ale zwykle zawodnicy grają właśnie w takim Olsztynie, żeby później przejść do topu, grają na rezerwie w reprezentacji, żeby później grać w podstawie. No to narmalna/typowa kariera zawodników z topu. Przecież i Ben Tara we Francji miał sporych krytyków bo były okresu gdzie grał słabo, ale kariery też nie zrobił z niczego bo jego potencjał był znany. I to, że ja byłem też do niego sceptyczny nic nie zmienia w kontekście tego, że to był talent o nawet krytykując go i mówiąc, że nic z tego nie będzie miałem w głowie to że miało z niego coś być i że to nie jest jakiś Miseikis a zawodnik, który rzeczywiście ma potencjał o którym się sporo pisało.

Jeżeli Śliwka i Kaczmarek przeszli od zera do bohatera to można powiedzieć tak właściwie o każdym zawodnikuXD
No i te hejty się pojawiły jak już byli ponad poziomem ligowym, więc nie. Każdy oczekiwał, że to będą czołowi ligowcy w Polsce a co najwyżej jeszcze przebili nasze oczekiwania bo zdobyli 3 razy złoto LM czego nikt nie mógł zakładać w momencie gdy dostać się do F4 to był szczyt sukcesu dla polskiego klubu.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Jeżeli Śliwka i Kaczmarek przeszli od zera do bohatera to można powiedzieć tak właściwie o każdym zawodnikuXD

Po pierwsze: o innych się pisało lepiej a nie osiągnęli połowy tego. O to tu głównie chodzi. Jeśli każdy zawodnik tyle osiąga, to ok, zgadzam się z tobą.

Po drugie: chodzi nie o pojedynczego zawodnika, ale o parę właśnie. Parę przyjaciół, która po różnych ścieżkach przychodzi do jednego klubu i jako trzon tego klubu osiągają rzeczy, o których nikt nie śnił. Wtedy największym sukcesem w LM był finał Resovii i oklep w tym finale. I dzięki klubowi (m.in.) wchodzą na absolutny top światowy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziwna dyskusja, myślę, że wszyscy mogą się zgodzić, że Olek Śliwka zrobił wielką karierę w Zaksie z poziomu trzeciego przyjmującego najlepszej reprezentacji świata, a Łukasz Kaczmarek z poziomu gracza szerokiego składu tej reprezentacji z doświadczeniem regularnej gry na wielkiej imprezie.

Ewentualnie - obaj zrobili wielkie kariery będąc w <1% społeczeństwa pod względem wzrostu w sporcie premiującym ten <1% społeczeństwa, robiąc lepsze kariery od paru innych graczy którzy także wygrali genetyczną loterię, a którym część komentatorów prognozowała lepsze kariery.

Jak widać, widełki interpretacji powyższego wahają się od "normalna kariera" do "nie mieli niczego, skończyli na szczycie".

ps

Śliwka jest w 99.5 percentylu, a Kaczmarek w 99.9, dla polskiego społeczeństwa, tak że przeszacowałem z tym 1%. To zawsze śmieszne swoją drogą, że Butryn czy Wlazły robili kariery pomimo niewysokiego wzrostu według naszej optyki, a są w 98 percentylu dla całego społeczeństwa, biedacy.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 maja 2024, o 08:49 Dziwna dyskusja, myślę, że wszyscy mogą się zgodzić, że Olek Śliwka zrobił wielką karierę w Zaksie z poziomu trzeciego przyjmującego najlepszej reprezentacji świata, a Łukasz Kaczmarek z poziomu gracza szerokiego składu tej reprezentacji z doświadczeniem regularnej gry na wielkiej imprezie.
Może ja słabo się orientuję w tym sporcie ale… kim był Olek przed przyjściem do Kędzierzyna? Trzecim przyjmującym reprezentacji, tak? Ciekawa teza.
A Łukasz kim był przychodząc do Zaksy? Zawodnikiem z szerokiego składu z doświadczeniem gry na wielkich imprezach? Również ciekawa teoria.

Btw. Jedynymi gwiazdami światowego formatu które będąc na topie i w formie przyszły do Kędzierzyna jest Bartek Bednorz i Erik Shoji. Reszta przychodziła jako młody zdolny z potencjałem albo solidny dobry gracz.
Tu nie ma specjalnie pola do dyskusji.

Cała afera jest w gruncie rzeczy o stwierdzenie ze to Kędzierzynie właśnie 3/4 naszych ligowych gwiazd zrobiło ten decydujący krok w przód. Każde inne stwierdzenie jest zwykłą hipokryzją.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 09:25Może ja słabo się orientuję w tym sporcie ale… kim był Olek przed przyjściem do Kędzierzyna? Trzecim przyjmującym reprezentacji, tak? Ciekawa teza.
A Łukasz kim był przychodząc do Zaksy? Zawodnikiem z szerokiego składu z doświadczeniem gry na wielkich imprezach? Również ciekawa teoria.
To nie tezy i teorie, a fakty.
uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 09:25 Cała afera jest w gruncie rzeczy o stwierdzenie ze to Kędzierzynie właśnie 3/4 naszych ligowych gwiazd zrobiło ten decydujący krok w przód. Każde inne stwierdzenie jest zwykłą hipokryzją.
Myślę, że gdyby tezą sformułowaną w tym temacie było, że "Kaczmarek i Śliwka w Kędzierzynie zrobili decydujący krok w przód" to nikt by się do niej nawet nie odniósł.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 09:25 Jedynymi gwiazdami światowego formatu które będąc na topie i w formie przyszły do Kędzierzyna jest Bartek Bednorz i Erik Shoji. Reszta przychodziła jako młody zdolny z potencjałem albo solidny dobry gracz.
Z ciekawości, Zatorski, Toniutti czy Kochanowski to przychodzili jako młody zdolny z potencjałem czy jako solidny dobry gracz? Czy też znikąd?

Żeby tam z głębiej nie wyciągać już jakiegoś Zagumnego, jakby Paweł nie żył i usłyszał że przychodził do Zaksy jako solidny dobry gracz to by się w grobie przewrócił :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

Streeter pisze: 15 maja 2024, o 10:31
Toniutti i Kochanowski nie byli gwiazdami światowego formatu a wyraźnie napisałem ”światowego formatu, na topie, w formie”. Kropka. Z Zatorskim masz rację.

A Paweł Zagumny to inna para kaloszy. Guma się nie obrazi. Fakt pominąłem. Mea culpa ;)
WysokiPortorykanczyk pisze: 15 maja 2024, o 09:46 To nie tezy i teorie, a fakty
Bzdury. Wybacz.
WysokiPortorykanczyk pisze: 15 maja 2024, o 09:46 Myślę, że gdyby tezą sformułowaną w tym temacie było, że "Kaczmarek i Śliwka w Kędzierzynie zrobili decydujący krok w przód" to nikt by się do niej nawet nie odniósł.
Tu chyba się zgodzę. Można to inaczej ująć i nikt nie będzie urażony.

Ale męcząca jest generalnie ta maniera forumowa z udowadnianiem że „białe” to raczej takie „bardzo jasno szare”.
Można nie lubić kolegi Noworocznego ale ma to do siebie ze operuje faktami (bez naciągania rzeczywistości) z którymi ciężko raczej dyskutować a Ci którzy to robią frustrują się po próbach udowadniania że jest „jednak jasno szare”. A że facet jest elokwentny, nie da się podpuszczać i trzyma poziom łatwiej jest przypiąć mu łatkę forumowego idioty. Wtedy nie trzeba faktów wystarczy dmuchnąć w trąbkę kompleksów.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: ciorny17 »

A jak miano przed przyjściem Olka do Zaksy, po sezonie w Resovii, gdzie jego gra była na poziomie zeszłorocznego Lipińskiego w Olsztynie albo Sawickiego w Gdańsku, pisać? Większość postów, które zostały zacytowane, odnosiła do tego, jak w TAMTYM MOMECIE, wyglądali czy Śliwka czy Kaczmarek.

Do mniej więcej marca 2021 roku, Olek miał opinie, taką jak mniej więcej obecnie Kwolek, która bazowała na jego grze. Nawet był wówczas wątek, założony przez jedno z poprzednich wcieleń użytkownika, który obecnie drwi z eksperckości części userów, porównujący Olka z Bartkiem.

Faktem jest, że i Olek i Łukasz zrobili progres jakiego nikt się nie spodziewał 5 lat temu i chwała im oraz Zaksie za to. 5 lat temu też nawet Wysoki nie pisał, że Luca Porro będzie dużym prospektem. Ba, poza wówczas Kamino, o Semeniuku też nikt nie mówił, że będzie za 5 lat top3 przyjmujących ligi włoskiej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

Pełna zgoda. *prawie
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Anzej
Posty: 105
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Anzej »

uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 11:21
WysokiPortorykanczyk pisze: 15 maja 2024, o 09:46 To nie tezy i teorie, a fakty
Bzdury. Wybacz.
W takim razie kto był twoim zdaniem trzecim przyjmującym reprezentacji w 2018 roku?

Śliwka to krytykowany był praktycznie zawsze, nawet po dobrych meczach, ze względu na swój styl gry. To nie zmienia faktu, że przez trenerów / zawodników był zawsze uważany za duży talent.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2024, o 12:16 przez Anzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Ale przecież nikt nie neguje tego, że Śliwka i Kaczmarek się rozwinęli w Zaksie, bo to nawet Steve Wonder zauważy. Tylko że nie wzięli się znikąd. Co ciekawe, można spokojnie znaleźć w Kędzierzynie ludzi, którzy rzeczywiście wzięli się znikąd (Semeniuk, czy w europejskiej siatkówce Fonteles). Można również znaleźć ludzi, którzy świetnie nadawali się na uzupełnienie składu Zaksy, często grając pierwsze skrzypce, a nigdzie indziej nie pokazali się z podobnej strony (Witczak, Pilarz). Mało tego, w sumie poza Parodim to tak z głowy nie przychodzi mi w ostatnich latach jakieś nazwisko co przyszło do Zaksy, a było niewypałem (wcześniej to chyba Loh). Więc biorąc pod uwagę te wszystkie zasługi, plus potrójne LM i medale MP w ostatnim czasie Zaksa osiągnęła sporo rzeczy, których nikt nie osiągnął i które będzie ciężko powtórzyć, nie rozumiem po co przywłaszczać sobie stworzenie Śliwki i Kaczmarka.

Ktoś kiedyś dobrze napisał, że Zaksa to klub który po pierwsze ma nosa do wyciągania talentów, a po drugie umie je rozwijać (bo np. taka Resovia by pewnie kupiła Śliwkę z Kaczmarkiem, ukisiła i potem by grali w jakimś Chaumont Volley czy Montpellier, Mika pozdrawia). I za to bez wątpienia należy jej się szacunek i fajnie jakby inne kluby umiały podobnie. Ale to nie znaczy że Śliwka przed przyjściem do Zaksy był nikim, nikt nie widział w nim potencjału i dopiero w Kędzierzynie odkryto, że umie w siatkówkę.
uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 11:21 Toniutti i Kochanowski nie byli gwiazdami światowego formatu a wyraźnie napisałem ”światowego formatu, na topie, w formie”. Kropka. Z Zatorskim masz rację.
To jeszcze dopytam: co rozumiesz przez światowy format? Toniutti przewinął się przez Zenit (fakt, że tam nie porządził, ale sam fakt że w 2014 trafił do Zenitu pozwala uznać go za nieprzypadkowego zawodnika). Do tego w 2015 wygrał LŚ i ME z Francją, będąc podstawowym zawodnikiem. Kochanowski przyszedł do Kędzierzyna jako MŚ seniorów, juniorów, kadetów i ME juniorów i kadetów. Ponadto w lidze już w Olsztynie zmiatał, a jeszcze był później w Skrze. Jeżeli to nie jest światowy format, no to nie wiem co nim jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 11:21 Bzdury. Wybacz.
W dalszym ciągu fakty. Musisz przeprosić się z rzeczywistością.
uszat1983 pisze: 15 maja 2024, o 11:21 Ale męcząca jest generalnie ta maniera forumowa z udowadnianiem że „białe” to raczej takie „bardzo jasno szare”.
Myślę, że problemem tej dyskusji jest akurat robienie z pięknej rzeczywistości jeszcze piękniejszej rzeczywistości, to jest przeważne niepotrzebne i kontrproduktywne. Potem np. uszat1983 nazywa bzdurą, że Olek Śliwka przed przyjściem do Kędzierzyna był trzecim przyjmującym reprezentacji, która wygrała mistrzostwo świata, gdy ... Olek Śliwka przed debiutem w Kędzierzynie był trzecim przyjmującym reprezentacji, która wygrała mistrzostwo świata.

Oczywiście interpretacja tego faktu (nie tezy, faktu) to inna sprawa, stąd pozwoliłem sobie zauważyć, że ciekawie się czyta, że dla jednych to normalna kariera, dla drugich bzdura, a dla trzecich coś co się nie liczy. Oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii. Poza nazywaniem faktów bzdurami. ;)
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

Otóż to.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

Streeter pisze: 15 maja 2024, o 12:14 Ale przecież nikt nie neguje tego, że Śliwka i Kaczmarek się rozwinęli w Zaksie, bo to nawet Steve Wonder zauważy. Tylko że nie wzięli się znikąd. Co ciekawe, można spokojnie znaleźć w Kędzierzynie ludzi, którzy rzeczywiście wzięli się znikąd (Semeniuk, czy w europejskiej siatkówce Fonteles). Można również znaleźć ludzi, którzy świetnie nadawali się na uzupełnienie składu Zaksy, często grając pierwsze skrzypce, a nigdzie indziej nie pokazali się z podobnej strony (Witczak, Pilarz). Mało tego, w sumie poza Parodim to tak z głowy nie przychodzi mi w ostatnich latach jakieś nazwisko co przyszło do Zaksy, a było niewypałem (wcześniej to chyba Loh).



Streeter
Mnie przychodzi do glowy pewien bulgarski wonderkid i nie mam tu na mysli Mateja Kazijskiego. Takvam to tez raczej niewypal.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »

może ktoś skrócić w czym rzecz w ostatnich postach?
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hottakesbot »

A co do talentu Sliwki to przeciez nawet Jaca Nawrocki i Bednaruk sie na nim poznali, wiec to chyba oczywiste, ze musial to byc olbrzymi talent.
PioterZJastrzebia
Posty: 1247
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

hardy pisze: 15 maja 2024, o 13:03 może ktoś skrócić w czym rzecz w ostatnich postach?
Śliwka i Kaczmarek zostali dwa dni temu pożegnani oficjalnie przez klub. Z jakiegoś powodu powstał tu pewien rozłam, część userów (głównie obóz kibiców klubu z KK) twierdzi że Śliwka i Kaczmarek byli nikim przed przyściem do Zaksy, na co zareagowała druga grupa userów, twierdząca że obaj panowie coś już tam pokazywali, choć w tamtym okresie zdania o nich były mieszane.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: uszat1983 »

Pomocniczka pisze: 14 maja 2024, o 04:46 Koniec epoki. Dwaj przyjaciele i wybitni zawodnicy opuszczają Zaksę. Niesamowita jest historia tych chłopaków. „Z niczego na szczyt”.
Od tego strasznego zdania się zaczęło.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2024, o 13:28 przez uszat1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

hottakesbot pisze: 15 maja 2024, o 12:58 Mnie przychodzi do glowy pewien bulgarski wonderkid i nie mam tu na mysli Mateja Kazijskiego. Takvam to tez raczej niewypal.
Fakt, umknął mi ten przypadek. Ale to nie zmienia faktu, że nadal zdecydowana większość ruchów jest udana. A czy Takvam to niewypał? Tak bym tego nie określił. Przyszedł i w miarę zagrał to, co umie. Nie każdy przecież musi robić w Zaksie postęp o trzy długości.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Druga strona twierdziła że każdy wiedział że to światowy top, wszyscy to pisali a jak nie to dlatego że geniuszy się tylko krytykuje i że to była najnormalniejsza ścieżka kariery. Tu nie ma nic do oglądania. Rozejść się.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Pomocniczka pisze: 15 maja 2024, o 13:29 Druga strona twierdziła że każdy wiedział że to światowy top, wszyscy to pisali a jak nie to dlatego że geniuszy się tylko krytykuje i że to była najnormalniejsza ścieżka kariery. Tu nie ma nic do oglądania. Rozejść się.
Jak zawsze u ciebie przeinaczanie rzeczywistości

Druga strona twierdziła, że każdy wiedział(może poza ówczesnym szarym i paroma forumowiczami), że to ogromne prospekty. Bo to, że w Zaksie stali się topem a wcześniej jeszcze nim nie byli i nie było pewne czy zostaną to akurat fakt, ale nie z tym się kłócimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”