PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Orzi »

MAG siatki pisze: 7 kwie 2023, o 15:41
Orzi pisze: 7 kwie 2023, o 12:55
MAG siatki pisze: 7 kwie 2023, o 12:17

A może by tak trochę więcej empatii wobec tych zawodników i całego sztabu, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. To są tylko ludzie, nie roboty. Mają swoje rodziny i tylko jedno zdrowie. Uważasz, że tak intensywne granie jest czymś normalnym, a prezesi są nieomylni? Zapewniam Cię, że piłkarze nie grają co 2-3 dni, a potem dzień po dniu. Przykład ZAKSY: 6 kwietnia o godz. 20.30, a następnie 9 kwietnia o 14.45 i 10 kwietnia o 14.45. Już pomijam samą podróż, bo zawodnicy ci wrócą do Kędzierzyna-Koźla najwcześniej 7 kwietnia około godziny 16.00. A kiedy czas na regenerację ???

Nikt w piłce nożnej nie stosuje takich standardów i nie pociskaj tu takich bzdetów. A jak chcesz pogadać o kopanej, to zmień forum, bo nie chce mi się więcej odnosić do dyscypliny sportu, która przez ostatnie 30 lat przynosi nam jedynie wstyd i blamaż, a mimo to wciąż nie stanowi dla lemingów peryferyjnej dyscypliny :] Widocznie te lemingi mają coś z masochizmu, ale to ich problem. Wolę oglądać zwycięzców i zakładane na ich szyjach medale, co w kopanej od paru dekad brzmi jak science fiction :] Ostatni wielki sukces to srebro na IO w Barcelonie - 1992 rok. Na temat piłki klubowej szkoda sobie nawet strzępić języka, skoro przegrywamy nawet z zespołami z San Marino, Andory i Cypru. I to są właśnie te wspomniane przez Ciebie "peryferia" światowego sportu :]
Kibic Zaksy jest kibicem sukcesu? Co za niespodzianka ;)

Ja oglądam daną dyscyplinę, bo mi się podoba akurat ta gra i kibicuję zawodnikom, bo w jakiś sposób jestem z daną drużyną związany, no ale. Jeśli jedynym kryterium kibicowania na być sukces, to trochę przykre.
Oczywiście możesz napawać się porażkami i tylko porażkami piłkarzy. Twój wybór. Przypomnę, że ZAKSA też przechodziła trudne etapy w swojej historii i jej fani nigdy się od niej nie odwrócili, zatem nie pisz mi tu o kibicach sukcesu. Odnieś się lepiej merytorycznie do obecnego kalendarza rozgrywek w PO z położeniem nacisku na "merytorycznie" i bez zabawnej analogii do piłki nożnej. Uważam, że uczciwe byłoby przynajmniej przesunięcie tych spotkań z Projektem z 9 i 10 kwietnia na 10 i 11 kwietnia, czyli raptem o 1 dzień. Zabrakło dobrej woli.
Do kalendarza już się odniosłem, jest skandaliczny. Zaksa powinna mieć przynajmniej jeden dzień odpoczynku więcej, a także wraz z Warszawą móc spędzić święta z najbliższymi.

Pojazd po Piłce nożnej po prostu był bez sensu, nie lubię takiego przekomarzania się która dyscyplina jest lepsza.
Szary Wilk
Posty: 8059
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Oczy krwawią, jak się na Nysę patrzy.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kuchcik77 »

Drużyna rundy jesiennej. Cóz, w dwóch parach PO będzie nudno
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 7 kwie 2023, o 17:30 Oczy krwawią, jak się na Nysę patrzy.
Niektórzy na forum mówili, że mają szansę przejść bo "hehe Resovia". Jak widać memowanie o Rzeszowie nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Podobnie zabawne były teorie, że Olsztyn przejdzie Zawiercie.

Trefl I Projekt powinny sprawić przeciwnikom więcej problemów.
Diomedea
Posty: 4516
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

Wystarczylo zdjecie Gierzota.

Nysa jest slaba, gra bardzo prosciutko, ale od ogladanie "lidera" oczy bola.
Moze jednak szkoda, ze nie Lublin, choc para 1:8 raczej rzadko stwarza dobre widowisko.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2023, o 18:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Orzi pisze: 7 kwie 2023, o 17:36
Szary Wilk pisze: 7 kwie 2023, o 17:30 Oczy krwawią, jak się na Nysę patrzy.
Niektórzy na forum mówili, że mają szansę przejść bo "hehe Resovia". Jak widać memowanie o Rzeszowie nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Podobnie zabawne były teorie, że Olsztyn przejdzie Zawiercie.

Trefl I Projekt powinny sprawić przeciwnikom więcej problemów.
Nikt nie pisał, że mogą przejść bo "hehe Resovia". Trzeba rozróżnić docenianie Stali od niedocenienia Resovii. Stal w formie pokonywała wielkich tej ligi. To mega nierówny zespół, ale szczyt skrzydłowi mają przeogromny i jak trafią z formą to może paść sensacja
Poza tym wstrzymałbym się jeszcze z ostatecznymi sądami bo jeszcze w PO nikt nic nie wygrał ani nikt nic nie przegrał. Równie zabawne były teorie, że Olsztyn przejdzie Skrę w zeszłym sezonie a popatrz się. Było bardzo blisko. Parę piłek
przemik
Posty: 1606
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

Nysa mając 21-17 - przegrywa seta i cały mecz 3-0

MVP - Fabian
___
Noworoczny Kibic Siatki
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Ile tam Nysa miała przewagi? 5? A w samej końcówce błąd Ben Tary na setowej, potem patrzy jak piłki wpada centralnie w linię zamiast ratować piłkę i na koniec Kwasowski zablokowany. :| Jakby mieli blisko do domu, to by można założyć, że im się spieszyło.
druid9999
Posty: 108
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: druid9999 »

Frekwencja w Rzeszowie dziś na meczu słabiutka - 1350 widzów, średnia z rundy zasadniczej w Rzeszowie to 2327, czyli prawie o 1000 widzów wiecej, grajmy więcej w święta na pewno spowoduje to, że ludzie chętniej pójdą na mecz.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kibic_siatki »

Łatwy i przyjemny mecz Resovii. W 3 secie wyszli z kłopotów w końcówce, co dodaje pewności siebie. Lepiej wyglądają ich mecze gdy na boisku jest Mauricio zamiast Cebulja. Sensownie w przyjęciu i atak lepiej się rozkłada. Dopiero następna runda będzie dla nich weryfikacją sezonu, bo wtedy już nie będą faworytem. Czy tylko mi się wydaje, że Jarosz przestaje być mocno irytującym komentatorem?
Może to święta mają wpływ na to...
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

kibic_siatki pisze: 7 kwie 2023, o 18:23 Łatwy i przyjemny mecz Resovii. W 3 secie wyszli z kłopotów w końcówce, co dodaje pewności siebie. Lepiej wyglądają ich mecze gdy na boisku jest Mauricio zamiast Cebulja. Sensownie w przyjęciu i atak lepiej się rozkłada. Dopiero następna runda będzie dla nich weryfikacją sezonu, bo wtedy już nie będą faworytem. Czy tylko mi się wydaje, że Jarosz przestaje być mocno irytującym komentatorem?
Może to święta mają wpływ na to...
Mnie osobiście Jarosz zwykle najbardziej irytuje i już zdecydowanie wolę nawet Wanio od niego, ale dzisiaj faktycznie dobrze się go słuchało
A Nysa cóż... Bez Ben Tary, bez Gierżota, więc i wynik nie może dziwić. Choć mnie to trochę uspokoiło bo po tych ostatnich sezonach niepowodzeń to trzymam kciuki by wreście Rzeszów na stałe wrócił tam gdzie jego miejsce.
O ile trzymam kciuki za rozwój Gierżota tak chyba pliński powinien dać więcej szans El Grauiemu. Zwykle jak wchodził to się sprawdzał. Wiadomo ,ze wiązało by to się ze zmianą na środku czy rozegraniu, ale skrzydła są najważniejsze. Poza tym Szczurek w tym sezonie się pokazywał z bardzo dobrej strony.
przemik
Posty: 1606
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

Ja przepraszam, ale zapytam.
To jest tak ustalone ze gospodarzem DWÓCH pierwszych meczy są zespoły z wyższego miejsca w tabeli ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

przemik pisze: 7 kwie 2023, o 19:34 Ja przepraszam, ale zapytam.
To jest tak ustalone ze gospodarzem DWÓCH pierwszych meczy są zespoły z wyższego miejsca w tabeli ?
Tak
Po to by ewentualny 5 mecz między nimi też grali u siebie. Żeby pozycja w tabeli sezonu zasadniczego coś dawała

Zawiercie gra skrzydłami Waliński-Konarski-Uros.
Jeśli tu drugi raz Olsztyn nawali to chyba powinni jednak pomyśleć nad jakimiś zmianami w sztabie. Sporo klasowych zawodników w tym sezonie bez formy
Diomedea
Posty: 4516
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

Zeszly sezon w srodku tez nie bylo specjalnie dobrze, potem Butryn zlapal forme no i TJ.
Obecnie kompletnie bez walki. Moze chcieli jak najszybciej do hotelu, i to jest jakas tajna forma protestu ?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: hubert »

Diomedea pisze: 7 kwie 2023, o 20:02 Obecnie kompletnie bez walki. Moze chcieli jak najszybciej do hotelu, i to jest jakas tajna forma protestu ?
Przeciwko czemu ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Dzisiaj mecz był już bardziej wyrównany, co wynikało przede wszystkim z naszego tragicznego przyjęcia. Chociaż Olsztyn napsuł mnóstwo zagrywek, to jednak krwi nam napsuł sporo. Na szczęście skrzydłowi sobie radzili i do Olsztyna jedziemy z misją zakończenia tej rywalizacji.

Konar znów sympatyczny meczyk. Szkoda, że mnie musi irytować całą fazę zasadniczą, ale dobrze, że chociaż na play-offy znajduje formę. To, że sobie poradziliśmy bez Kwola i w zasadzie jego brak był kompletnie nieodczuwalny, jest obok stanu gry po dwóch meczach najlepszą wiadomością. Waliński świetnie się spisał. W sobotę pewnie zagra już Kwolo, bo powinien już wrócić do siebie po tej paskudnej infekcji, którą złapał przed meczem z Lubinem. Szalacha podobnie, choć tutaj nie wiem czy jest sens wysyłać Rejno do kwadratu, bo Krzysiek wyraźnie złapał flow, a Zniszczoł pewnie jest nie do ruszenia.
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Na razie te plej offy wyglądają, jakby drużyny trochę przegrywały już w szatni. Dużo elektryki u Trefla w prostych sytuacjach. Ile razy Fornal albo inny zawodnik kiwał, a Bołądź nie zostawił w boisku prostej piłki? Perry wystawiający piłkę na pajpa, a zawodnik w drugiej linii zaskoczony.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Klugenhammer »

To będą najciekawsze ćwierćfinały od lat, mówili. Będą emocje, będzie ciekawie, mówili. :(
PioterZJastrzebia
Posty: 1263
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

No słabiutko wszedł Gdańsk w te playoffy, defensywa nie istnieje.
Szary Wilk
Posty: 8059
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

Jedyny ciekawy ćwierćfinał to ZAKSA-Projekt, reszta to będzie formalność. ZAKSA po 4-5 meczach przejdzie Warszawę, która pewnie i tak jest już zmęczona sezonem (głównie przez kontuzje), a w półfinale po prostu przejedzie się jak walec po Resovii, więc i tak emocji nie będzie.

Emocje to będą dopiero w meczu Warta-Jatrzębie i ewentualnie w finale, jeśli Jastrzębie przejdzie Wartę i złapie dobrą formę.

Ja obstawiam tak:

1.ZAKSA
2.Jastrzębie
3.Warta
4.Resovia

I naprawdę zdziwię się, jeśli będzie inaczej. Ewentualnie Warta zagra w finale, a Jastrzębie zadowoli się brązem, jeśli wpadną w dołek.
bono
Posty: 3538
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: bono »

Frekwencja też najlepsza od lat :] :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: zbycho123 »

Jak dla mnie to play-off w siatkówce to totalna głupota pisałem to już wiele razy. W piłce nożnej gra 18 drużyn u siebie i na wyjeździe po 36 kolejkach mamy mistrza i to sami powinno być w siatkówce 16 drużyn 32 mecze i finito .Playoff jest bez sensu jak dla mnie zbędny dodatek
asps
Posty: 401
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: asps »

Dlatego sceptycznie podchodzę do stwierdzenia, że PlusLiga jest na wyższym poziomie od Serie A, okej w Lidze Mistrzów rządzimy, ale to nie jest jedyny wyznacznik, pamiętajmy też o 3. drużynie naszej w LM, która nie tylko w tym roku zawiodła, mamy świetną ZAKSE i świetne Jastrzębie, ale to nie przesądza jeszcze, że PlusLiga stoi wyżej sportowo od Seria A, w najbardziej optymistycznym scenariuszu uważam, że są na porównywalnym poziomie, natomiast organizacyjnie zdecydowanie Seria A wygrywa z naszymi rozgrywkami.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Adriano »

Dramatyczy poziom tych play off. Nudne jak flaki z olejem. Świetna decyzja Plusligi żeby skrócić ten syf w następnym roku
PioterZJastrzebia
Posty: 1263
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

No cóż, pozostaje mieć nadzieję że Projekt się postawi się Zaksie, bo na razie wygląda to bardzo jednostronnie.
zbycho123 pisze: 8 kwie 2023, o 15:04 Jak dla mnie to play-off w siatkówce to totalna głupota pisałem to już wiele razy. W piłce nożnej gra 18 drużyn u siebie i na wyjeździe po 36 kolejkach mamy mistrza i to sami powinno być w siatkówce 16 drużyn 32 mecze i finito .Playoff jest bez sensu jak dla mnie zbędny dodatek
Siatkówka to nie piłka nożna. U nas w siatkówce playoffy są od wieków i każda poważna liga siatkarska ma playoffy. Większość z nas powtarzało wiele razy - problemem nie jest istnienie playoff, a zbyt długa runda zasadnicza, spowodowana zbyt dużą ilością drużyn.
bono pisze: 8 kwie 2023, o 14:52 Frekwencja też najlepsza od lat :] :] :]
Ciekawe jaki wpływ na frekwencję mają święta, hmm...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Klugenhammer »

12-0 w setach. Średnia liczba punktów zdobytych w secie przez przegranych: 19,7.
Szary Wilk
Posty: 8059
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Szary Wilk »

zbycho123 pisze: 8 kwie 2023, o 15:04 Jak dla mnie to play-off w siatkówce to totalna głupota pisałem to już wiele razy. W piłce nożnej gra 18 drużyn u siebie i na wyjeździe po 36 kolejkach mamy mistrza i to sami powinno być w siatkówce 16 drużyn 32 mecze i finito .Playoff jest bez sensu jak dla mnie zbędny dodatek
Przeciwnie, play off to świetna sprawa, ale lepiej gdy liga liczy 12, no max 14 zespołów i mamy wyrównany poziom i nie ma przesytu meczów.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: zajczik »

Poziom tragiczny. Oglądam po secie i daje sobie spokój. Szans na wyrównana 14 zespołowa ligę nie ma, gdyż budżety znacząco się różnią. Dobrze by było gdyby chociaż 6-7 zespołów mogło stworzyć składy premium. Święta wiadomo mają wpływ. Inna sprawa przydałby się awans zespołu z miasta "głodnego" oglądania jej na żywo.
Diomedea
Posty: 4516
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

Byle nie Bedzin. Nie kolejny raz.
Zreszta skald w tym roku maja jak zawsze tzn zawodnicy dosyc przecietni, ale za to zadnego mlodziezowca, wiekszosc z duzym doswiadczeniem.

Czestochowa ma jeszcze potencjal kibicowski, czy sie rozplynal?
Wroclaw chyba pogodzil sie z brakiem awansu, skoro chca Grabde na trenera, bo imho to on nawet na I lige slaby.
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Trefl dziś przyjmował na poziomie Olsztyna.
Do tego strasznie dużo błędów natury komunikacyjnej.
Przegrali to trochę w szatni. Nie spodziewałem się aż tak łatwego meczu. Przed meczem na hali kumplowi mówię, że będzie ciężko i szybko z hali nie wyjdziemy. Myliłem się.
Ogólnie mocno zawodzą te PO. Trochę śmiesznie teraz wyglądają moje słowa z przed jakiegoś czasu, że to będą najbardziej wyrównane PO od lat. Ale jeszcze się nie skończyły, więc z radykalnymi opiniami musimy się też wstrzymać.
Co do Jastrzębia to cieszy, że Fornal na najważniejszą fazę sezonu wrócił do formy i już dłuższy czas ją prezentuje. Oby tym razem ta jego forma nie skończyła się na tym przeciwniku co zawsze, ale po kolei. Trzeba jeszcze do meczu z tym przeciwnikiem dojść.
Bardzo fajnie wygląda też gra w obronie. Gdy Jastrzębie miało kryzys to nawet nie gorsza forma Boyera się najmocniej do tego przyczyniła(zresztą on dzisiaj też słabo), ale najmocniej się przyczyniło to, że nic nie broniliśmy. A mając Popiwczaka, Toniuttiego, Clevenot czy nawet Fornala z Boyerem to jesteśmy zobligowani do dobrej gry w obronie. Taki miedzy innymi był pewnie zamysł budowy drużyny.
Szkoda, że te mecze są w święta. Jutro ja jak i pewnie wielu innych na hali się z tego powodu nie pojawimy
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”