Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Halabank pisze: 15 cze 2023, o 06:18 Jak ma się Twoja teoria do kadry aktualnych mistrzów świata gdzie tylko Anzani ma 30 lat a reszta to chłopaki od 21 do 26 ?? Strach pomyśleć co będzie jak wejdą na ten poziom w wieku 30 lat o którym mówisz...
To Ty nie wiesz, że w Polsce są dwa typy zawodników? Młody, przed 30-tką, który ma jeszcze czas, a nagle pstryk, zamienia się w doświadczonego zawodnika :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Streeter pisze: 15 cze 2023, o 06:30
Halabank pisze: 15 cze 2023, o 06:18 Jak ma się Twoja teoria do kadry aktualnych mistrzów świata gdzie tylko Anzani ma 30 lat a reszta to chłopaki od 21 do 26 ?? Strach pomyśleć co będzie jak wejdą na ten poziom w wieku 30 lat o którym mówisz...
To Ty nie wiesz, że w Polsce są dwa typy zawodników? Młody, przed 30-tką, który ma jeszcze czas, a nagle pstryk, zamienia się w doświadczonego zawodnika :D

Streeter
Odpowiedziałem że w wieku około 30 lat są doswiadczeni siatkarze i nie ma potrzeby przewietrzać składu ani w Zaksie ani w reprezentacji Polski , a że można grać nawet do 40 jak w przypadku Smitha , to nikogo nie trzeba skreslać , tym bardziej że odnoszą wielkie sukcesy , a młodych wprowadzać pojedynczo , a nie ryzykować , na ryzyko że nie wypali . Zawsze każda zawodowa drużyna seniorska co walczy o jak najwyższe cele , chce mieć jak najsilniejszy skład , żeby to zrealizować . W tej chwili nie ma potrzeby też nikogo zmieniać w reprezentacji Polski w wieku 35 lat Kurka , jest najlepszy na swojej pozycji . :D
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

KibicSiatki pisze: 15 cze 2023, o 09:44
Odpowiedziałem że w wieku około 30 lat są doswiadczeni siatkarze i nie ma potrzeby przewietrzać składu ani w Zaksie ani w reprezentacji Polski , a że można grać nawet do 40 jak w przypadku Smitha , to nikogo nie trzeba skreslać , tym bardziej że odnoszą wielkie sukcesy , a młodych wprowadzać pojedynczo , a nie ryzykować , na ryzyko że nie wypali . Zawsze każda zawodowa drużyna seniorska co walczy o jak najwyższe cele , chce mieć jak najsilniejszy skład , żeby to zrealizować . W tej chwili nie ma potrzeby też nikogo zmieniać w reprezentacji Polski w wieku 35 lat Kurka , jest najlepszy na swojej pozycji . :D
No o ile rozgrywający, środkowi czy libero spokojnie mogą grać dłuuugi czas na dobrym poziomie, to przy przyjmujących i atakujących jest to jednak zdecydowanie rzadsze (co nie oznacza, że się nie zdarza).

A co do konkretnej sytuacji Zaksy to nie nastawiałbym się, że Olo czy Elvis będą takimi naszymi Wlazłymi - to jest jednak bardzo rzadka historia i lepiej nie liczyć na coś takiego (sam bym bardzo chciał, ale życie to nie koncert życzeń).
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Z trójki Polaków Janusz pewnie będzie miał największe wzięcie. Podobne pytanie "a gdzie on ma pójść" można było zadać w 2020 o Benie i Zatorze. Tam gdzie ktoś więcej zapłaci ;) faktor igrzysk może mieć niebagatelne znaczenie, że ruchy nie są duże.
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

Arw165 pisze: 15 cze 2023, o 10:49 Z trójki Polaków Janusz pewnie będzie miał największe wzięcie. Podobne pytanie "a gdzie on ma pójść" można było zadać w 2020 o Benie i Zatorze. Tam gdzie ktoś więcej zapłaci ;) faktor igrzysk może mieć niebagatelne znaczenie, że ruchy nie są duże.
No jak bym miał strzelać, to Olek (o ile utrzyma się w reprezentacji) odejdzie gdzieś za granicę, gdzie jest mniej grania a płacą dobrze (myślę, że azja byłaby dla niego dobrym wyborem, bo póki co nie wróżę mu długiej kariery), a Elvisa pożegnamy po igrzyskach.

Jedynie przy Zwierzu spodziewałbym się, że może się go udać zatrzymać na dłużej (chyba, że ustabilizuje swoją wysoką formę).

Ew jest jeszcze jedno wyjście - klub się wzbogaci (dzięki obecnemu bądź innemu sponsorowi) i wtedy myślę, że nie będzie to takie trudne żeby zatrzymać obecny trzon.

Za to przy Bartku nie wierzę w żadnym wypadku w oglądanie go po igrzyskach w koszulce Zaksy, ale to i tak niezwykłe szczęście, że udało się go zakontraktować na 1,5 roku (sportowo mocno mnie do siebie przekonał tym, że dali radę ze Śliwką trzymać przyjęcie, a innym krytykantom udowodnił, że spokojnie da się z nim współpracować i dobrze się odnajduje w grupie).
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Huskerinho pisze: 15 cze 2023, o 11:23
Arw165 pisze: 15 cze 2023, o 10:49 Z trójki Polaków Janusz pewnie będzie miał największe wzięcie. Podobne pytanie "a gdzie on ma pójść" można było zadać w 2020 o Benie i Zatorze. Tam gdzie ktoś więcej zapłaci ;) faktor igrzysk może mieć niebagatelne znaczenie, że ruchy nie są duże.
No jak bym miał strzelać, to Olek (o ile utrzyma się w reprezentacji) odejdzie gdzieś za granicę, gdzie jest mniej grania a płacą dobrze (myślę, że azja byłaby dla niego dobrym wyborem, bo póki co nie wróżę mu długiej kariery), a Elvisa pożegnamy po igrzyskach.

Jedynie przy Zwierzu spodziewałbym się, że może się go udać zatrzymać na dłużej (chyba, że ustabilizuje swoją wysoką formę).

Ew jest jeszcze jedno wyjście - klub się wzbogaci (dzięki obecnemu bądź innemu sponsorowi) i wtedy myślę, że nie będzie to takie trudne żeby zatrzymać obecny trzon.

Za to przy Bartku nie wierzę w żadnym wypadku w oglądanie go po igrzyskach w koszulce Zaksy, ale to i tak niezwykłe szczęście, że udało się go zakontraktować na 1,5 roku (sportowo mocno mnie do siebie przekonał tym, że dali radę ze Śliwką trzymać przyjęcie, a innym krytykantom udowodnił, że spokojnie da się z nim współpracować i dobrze się odnajduje w grupie).
Ogólnie komentujący będą miesiącami rozpisywać gdzie kto odchodzi,widocznie nie mają co robić.
Liga Polska jest najlepsza przynajmniej dorównała Włoskiej , tam kombinują i dają paszporty ,żeby limit obcokrajowców minąć,płacą pojedyńczą gwiazdom trochę więcej.
Więc dlaczego najlepsi z Włoch nie zasilą w przyszłosci kluby u nas i to pod względem finansowym będzie u nas bardziej własnie z Włsokiej Ligi sprowadzać.
Azja to jest nie dla wszystkich grają krótki sezon za to mecze dzień po dniu i to jest bardziej wyczerpujące , gdzie nie każdy tak lubi występować,również egzotyczne klimaty.Już dla Olka wybrałes dobry klimat Azję , a co za rok się co się wydarzy to nikt nie wie,a ty jestes jakis prorok . :]
Co do Zaksy największa spółka w Polsce ma zamiary przejąć ich głównego sponsora i zobaczymy co wtedy . :D
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Huskerinho »

KibicSiatki pisze: 15 cze 2023, o 12:51
Huskerinho pisze: 15 cze 2023, o 11:23
Arw165 pisze: 15 cze 2023, o 10:49 Z trójki Polaków Janusz pewnie będzie miał największe wzięcie. Podobne pytanie "a gdzie on ma pójść" można było zadać w 2020 o Benie i Zatorze. Tam gdzie ktoś więcej zapłaci ;) faktor igrzysk może mieć niebagatelne znaczenie, że ruchy nie są duże.
No jak bym miał strzelać, to Olek (o ile utrzyma się w reprezentacji) odejdzie gdzieś za granicę, gdzie jest mniej grania a płacą dobrze (myślę, że azja byłaby dla niego dobrym wyborem, bo póki co nie wróżę mu długiej kariery), a Elvisa pożegnamy po igrzyskach.

Jedynie przy Zwierzu spodziewałbym się, że może się go udać zatrzymać na dłużej (chyba, że ustabilizuje swoją wysoką formę).

Ew jest jeszcze jedno wyjście - klub się wzbogaci (dzięki obecnemu bądź innemu sponsorowi) i wtedy myślę, że nie będzie to takie trudne żeby zatrzymać obecny trzon.

Za to przy Bartku nie wierzę w żadnym wypadku w oglądanie go po igrzyskach w koszulce Zaksy, ale to i tak niezwykłe szczęście, że udało się go zakontraktować na 1,5 roku (sportowo mocno mnie do siebie przekonał tym, że dali radę ze Śliwką trzymać przyjęcie, a innym krytykantom udowodnił, że spokojnie da się z nim współpracować i dobrze się odnajduje w grupie).
Ogólnie komentujący będą miesiącami rozpisywać gdzie kto odchodzi,widocznie nie mają co robić.
Liga Polska jest najlepsza przynajmniej dorównała Włoskiej , tam kombinują i dają paszporty ,żeby limit obcokrajowców minąć,płacą pojedyńczą gwiazdom trochę więcej.
Więc dlaczego najlepsi z Włoch nie zasilą w przyszłosci kluby u nas i to pod względem finansowym będzie u nas bardziej własnie z Włsokiej Ligi sprowadzać.
Azja to jest nie dla wszystkich grają krótki sezon za to mecze dzień po dniu i to jest bardziej wyczerpujące , gdzie nie każdy tak lubi występować,również egzotyczne klimaty.Już dla Olka wybrałes dobry klimat Azję , a co za rok się co się wydarzy to nikt nie wie,a ty jestes jakis prorok . :]
Co do Zaksy największa spółka w Polsce ma zamiary przejąć ich głównego sponsora i zobaczymy co wtedy . :D
Sezon ogórkowy, o czymś gadać trzeba.
Ja Olkowi niczego nie wybrałem, to tylko jedna z możliwości (taka, którą sam bym chyba wybrał na jego miejscu).

Najlepsi w Włoch raczej jeszcze nie zasilą PLS dlatego, że Włochy są dużo bardziej atrakcyjnym miejscem do życia - ergo kluby z Polski muszą zapłacić więcej niż te z Włoch za tego samego zawodnika. Z kolei zawodnicy rosyjscy (nawet, jeśli by w końcu wrócili na rynek) są bajecznie opłacani u siebie z tego co widziałem, więc też do nas nie będą ciągnąć.
O naszej sile stanowią rodzimi zawodnicy mam nadzieję, że przy obecnym peaku uda się wyrobić taką renomę, dzięki której będzie nam łatwiej walczyć o zagranicznych zawodników z topu.

Co do przejęcia, to ja słyszałem tylko o przejęciu jednych zakładów a nie całej grupy. Plus idą wybory, może się okazać, że nowa władza nie chce komunistycznego molocha, który kontroluje wszystko w kraju i będzie go dzielić (dodatkowy bonus - wincyj stanowisk dla rodziny!!!).
A i nawet samo przejęcie GA przez Orlen nie oznacza zwiększenia nakładów na klub z Kędzierzyna (ani zmniejszenia).

Tyle dobrze, że GA odpowiada tylko za jakąś 1/3 budżetu Zaksy, także w najgorszym wypadku odcięcia finansowania klub i tak nie zginie i będzie miał na spokojnie czas, żeby poszukać dodatkowego finansowania. No a przy zwiększeniu finansowania to wiadomo - od przybytku głowa nie boli ;-)
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Huskerinho pisze: 15 cze 2023, o 14:05
KibicSiatki pisze: 15 cze 2023, o 12:51
Huskerinho pisze: 15 cze 2023, o 11:23

No jak bym miał strzelać, to Olek (o ile utrzyma się w reprezentacji) odejdzie gdzieś za granicę, gdzie jest mniej grania a płacą dobrze (myślę, że azja byłaby dla niego dobrym wyborem, bo póki co nie wróżę mu długiej kariery), a Elvisa pożegnamy po igrzyskach.

Jedynie przy Zwierzu spodziewałbym się, że może się go udać zatrzymać na dłużej (chyba, że ustabilizuje swoją wysoką formę).

Ew jest jeszcze jedno wyjście - klub się wzbogaci (dzięki obecnemu bądź innemu sponsorowi) i wtedy myślę, że nie będzie to takie trudne żeby zatrzymać obecny trzon.

Za to przy Bartku nie wierzę w żadnym wypadku w oglądanie go po igrzyskach w koszulce Zaksy, ale to i tak niezwykłe szczęście, że udało się go zakontraktować na 1,5 roku (sportowo mocno mnie do siebie przekonał tym, że dali radę ze Śliwką trzymać przyjęcie, a innym krytykantom udowodnił, że spokojnie da się z nim współpracować i dobrze się odnajduje w grupie).
Ogólnie komentujący będą miesiącami rozpisywać gdzie kto odchodzi,widocznie nie mają co robić.
Liga Polska jest najlepsza przynajmniej dorównała Włoskiej , tam kombinują i dają paszporty ,żeby limit obcokrajowców minąć,płacą pojedyńczą gwiazdom trochę więcej.
Więc dlaczego najlepsi z Włoch nie zasilą w przyszłosci kluby u nas i to pod względem finansowym będzie u nas bardziej własnie z Włsokiej Ligi sprowadzać.
Azja to jest nie dla wszystkich grają krótki sezon za to mecze dzień po dniu i to jest bardziej wyczerpujące , gdzie nie każdy tak lubi występować,również egzotyczne klimaty.Już dla Olka wybrałes dobry klimat Azję , a co za rok się co się wydarzy to nikt nie wie,a ty jestes jakis prorok . :]
Co do Zaksy największa spółka w Polsce ma zamiary przejąć ich głównego sponsora i zobaczymy co wtedy . :D
Sezon ogórkowy, o czymś gadać trzeba.
Ja Olkowi niczego nie wybrałem, to tylko jedna z możliwości (taka, którą sam bym chyba wybrał na jego miejscu).

Najlepsi w Włoch raczej jeszcze nie zasilą PLS dlatego, że Włochy są dużo bardziej atrakcyjnym miejscem do życia - ergo kluby z Polski muszą zapłacić więcej niż te z Włoch za tego samego zawodnika. Z kolei zawodnicy rosyjscy (nawet, jeśli by w końcu wrócili na rynek) są bajecznie opłacani u siebie z tego co widziałem, więc też do nas nie będą ciągnąć.
O naszej sile stanowią rodzimi zawodnicy mam nadzieję, że przy obecnym peaku uda się wyrobić taką renomę, dzięki której będzie nam łatwiej walczyć o zagranicznych zawodników z topu.

Co do przejęcia, to ja słyszałem tylko o przejęciu jednych zakładów a nie całej grupy. Plus idą wybory, może się okazać, że nowa władza nie chce komunistycznego molocha, który kontroluje wszystko w kraju i będzie go dzielić (dodatkowy bonus - wincyj stanowisk dla rodziny!!!).
A i nawet samo przejęcie GA przez Orlen nie oznacza zwiększenia nakładów na klub z Kędzierzyna (ani zmniejszenia).

Tyle dobrze, że GA odpowiada tylko za jakąś 1/3 budżetu Zaksy, także w najgorszym wypadku odcięcia finansowania klub i tak nie zginie i będzie miał na spokojnie czas, żeby poszukać dodatkowego finansowania. No a przy zwiększeniu finansowania to wiadomo - od przybytku głowa nie boli ;-)
Najpierw strzelasz że odejdzie to po pierwsze , a drugie to że wybierasz mu Azję !!! :]
SLD sprzedawało , ale PO to już sprzedało ponad 1000 Polskich firm , ale w strategicznych spółkach jeden zegarkowy zbierał haracz za stanowiska zajęte i jest postępowanie sądowe, a w tej jednej największej spółce to próbowali zniszczyć i sprzedać ruskom , ale super się bawili na jachtach przy Chorwacji.Oczywiscie ich rodzinki wielkie pensje otrzymywały .
Największa Polska spółka przekazuje miliony na Polski sport !!! To że Polska spółka bardzo dobrze sobie radzi i ma połowę zysków z zagranicy Niemcy ,Czechy,Słowacja,Litwa,Łotwa,Estonia,Węgry i inne to nie jest żadna komunistyczna i bzdury piszesz to jest spółka akcyjna gdzie połowę akcji mają fundusze i zwykli Polacy jest notowana na GPW .
Bielus9595
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 05:54

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Bielus9595 »

I co z tym przyjęciem? Ma ktoś jakieś info z Kentucky? Kwasowski podpisany w Cuprum,będzie piąty? Czy zostajemy przy Żalinie i Turku?Jeśli tak to słabo to wygląda, Rzeszów na trzeciego wziął sobie Louatiego.Wypadałoby chociaż dobrać kogoś do poprawy przyjęcia..
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Po pierwsze skompletowane, po drugie w Rumunii, to raczej żyją Rumuni, nie Turcy. A po trzecie jak to przyjęcie wygląda słabo, to już nie wiem...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Ten sezon będzie jeszcze trudniejszy, poprzedni już chyba dobitnie udowodnił, że trzeba wcześniej myśleć o rotowaniu składem. Trzech średnio przyjmujących zawodników daje ograniczone pole do popisu. O Rumunie nawet nic nie można powiedzieć w kontekście PlusLigi. Oby nie skończyło się Śliwką grającym 90% meczów razem z którymś z tej trójki. W meczu z Radomiem para Adrian Staszewski i Wojtek Żaliński miała problem wygrać mecz.

Jedyna nadzieja w tym, że z Bednorzem od początku obciążenia się trochę inaczej rozłożą i zamiast jednego zajechanego przyjmującego i drugiego w życiowej formie dostaniemy dwóch w dobrej z lepszym efektem.

No i mniejsze obciążenia na kadrze by nie zaszkodziły.
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Póki co to jeden i drugi mieli takie obciążenia na kadrze, jak i ja :D Zaksa ma o tyle dobrze, że w przypadku (odpukać) urazu któregoś podstawowego zawodnika, będą mogli zatrudnić kogo uda się znaleźć, bez względu na limity. A jeżeli urazów nie będzie, to sądzę że ta czwórka jest bardzo OK.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Bielus9595
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 05:54

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Bielus9595 »

Sory za tego Turka😂 Lekkie zaklejenie.Miałem na myśli to,że, na ławce powinien być kompletny zawodnik,z przyjęciem i kończący w ataku,a biorąc pod uwagę wzrost Rumuna i przyjęcie Żalińskiego,to będzie strzelnica,gdy ktoś będzie miał wejść za ostrzeliwanego Śliwke czy Bednorza.Nie ma zastępstwa za Staszewskiego,a on kleił przyjęcie przy kłopotach podstawy.Z drugiej strony mówisz,że skompletowane... Może i tak,ale nie chce mi się wierzyć,że Zaksa da taki kredyt zaufania do gry 18letniemu rumunowi i założy,że 35 Żaliński będzie jokerem z ławki..
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 20 cze 2023, o 07:58 Póki co to jeden i drugi mieli takie obciążenia na kadrze, jak i ja :D
Oczywiście miałam na myśli mniejsze niż rok temu :), żeby zawodnik nie wracał do klubu z kontuzją, z którą musi grać od pierwszego meczu. U Śliwki z jednej strony chyba można liczyć na mniej grania (jeżeli Grbic wybierze Fornala), z drugiej jest więcej turniejów, więc nie wiem jak to się odbije na reprezentantach. Bednorz też nie wiadomo jak by zniósł pracę klub-kadra-klub, bo ja nie pamiętam jego pełnego sezonu kadrowego (2016?, za daleko dla mnie żeby pamiętać, ale wtedy też zawodnik młodszy, mniej skontuzjowany niż teraz).
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

A druga sprawa to środek. Pisano że może być mega mocny i wyrównany (Smith, Paszycki, Averill, Takvam, Poręba), a jak wiadomo zostaje Holender, a za Hubera Takvam. Czyli raczej sumarycznie osłabienie.
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

hardy pisze: 20 cze 2023, o 10:38 A druga sprawa to środek. Pisano że może być mega mocny i wyrównany (Smith, Paszycki, Averill, Takvam, Poręba), a jak wiadomo zostaje Holender, a za Hubera Takvam. Czyli raczej sumarycznie osłabienie.
To już zależy czy porównujesz do Hubera z tego sezonu, czy takiego najlepszego. W tym drugim przypadku oczywiście masz rację, jednak w poprzednim Huber aż tak wiele do gry nie wniósł, by Takvam nie mógł zrobić tego podobnie. Z plusów to Takvam zapewne jest graczem tańszym niż Huber, ale z minusów to Smith z Paszyckim mogą częściej potrzebować zmian, 38 i 36 to jedna z solidniejszych par w Europie pewnie będzie wiekowo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 20 cze 2023, o 10:47
hardy pisze: 20 cze 2023, o 10:38 A druga sprawa to środek. Pisano że może być mega mocny i wyrównany (Smith, Paszycki, Averill, Takvam, Poręba), a jak wiadomo zostaje Holender, a za Hubera Takvam. Czyli raczej sumarycznie osłabienie.
To już zależy czy porównujesz do Hubera z tego sezonu, czy takiego najlepszego. W tym drugim przypadku oczywiście masz rację, jednak w poprzednim Huber aż tak wiele do gry nie wniósł, by Takvam nie mógł zrobić tego podobnie. Z plusów to Takvam zapewne jest graczem tańszym niż Huber, ale z minusów to Smith z Paszyckim mogą częściej potrzebować zmian, 38 i 36 to jedna z solidniejszych par w Europie pewnie będzie wiekowo.

Streeter
Sporo też zależy czy Takvam wróci do dobrej dyspozycji w bloku.
Bo poprzedni sezon był po prostu kiepski w tym elemencie
W ataku sobie poradzi. Zeszły sezon pod względem procentów niby też miał gorszy, ale to było pokłosie słabej współpracy z Sanchezem
te piłki do Takvama były po prostu za szybkie. A to taki środkowy jak Bieniek, który potrzebuje raczej wolniejszej, podwieszonej piłki na środek bo może wtedy skorzystać ze swojego zasięgu. Z Januszem powinno być dobrze bo on jak mało który rozgrywający potrafi dopasować swój styl rozegrania do zawodników z którymi gra.
bono
Posty: 3545
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Przypominam że Zaksa w dalszym ciągu to takie finansowe(Atletico Madryt,AS Roma czy Newcastle United)Bednorz,Janusz,Śliwka,Kaczmarek,Shoji może Smith - pewnie zabierają z 70% budżetu pozostała 8 gra często nie głównie dla pieniędzy.
Żeby np utrzymać Bednorza na ławce musi zostać "tani" Wojtek + młodzian z Rumuni.
Co nie zmienia faktu że kolejny sezon trochę jazda na krawędzi i ławka bardziej do treningów niż do gry.
Liczę że sezon zasadniczy skończymy na lepszym miejscu niż ten i łatwiej będzie w play offach przygotować się do walki o medale.
LM tradycyjnie oklep dla wszystkich :] :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

bono pisze: 20 cze 2023, o 11:56 Przypominam że Zaksa w dalszym ciągu to takie finansowe(Atletico Madryt,AS Roma czy Newcastle United)Bednorz,Janusz,Śliwka,Kaczmarek,Shoji może Smith - pewnie zabierają z 70% budżetu pozostała 8 gra często nie głównie dla pieniędzy.
Żeby np utrzymać Bednorza na ławce musi zostać "tani" Wojtek + młodzian z Rumuni.
Co nie zmienia faktu że kolejny sezon trochę jazda na krawędzi i ławka bardziej do treningów niż do gry.
Liczę że sezon zasadniczy skończymy na lepszym miejscu niż ten i łatwiej będzie w play offach przygotować się do walki o medale.
LM tradycyjnie oklep dla wszystkich :] :] :]
Nic się nie znasz na piłce kopanej tam najlepsi w Hiszpanii mają od 200 milionów euro długu do 500 milionów euro.
Włoska Liga tacy sobie nic szczególnego.
Niemcy zawsze muszą mieć spięte budżety.
W Anglii jest najlepiej bo najbogatsi na świecie wykupuja kluby w tym szejki, bo to dla nich zabawka chęć pokazania się.
W Polsce Legia Warszawa ma 200 milionów długu !!!
Co do siatkówki w naszej lidze budżety czołówki wyglądają podobnie od 15 do 18 milionów złotych, jedynie Skra przesadzila z zeszłorocznym budżetem na 23 miliony i miała problemy, a najsłabsze mają 5 milionów, a dalej środek tabeli od 8 do 10 milionów.
Zaksa mieści się w budżecie 15 milionów, bez żadnego długu i jeszcze w roku rozliczenia zostaje im kasa.
Żaden Polski w siatkówce klub nie ma 14 zawodników z Top, jest silna 7 , a zmiennicy o różnych umiejętnościach, a w Zaksie jest podobnie. Teraz na nowy sezon po roszadach kadrowych ma najsilniejszy skład, chociaż gra na 3 frontach nie oznacza że będzie łatwo, będą też przegrywać jak to w sporcie bywa, najważniejsze jest znaleźć się w finałach i je wygrywać. :D
RAMIUS1983
Posty: 66
Rejestracja: 24 lip 2022, o 08:47
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: RAMIUS1983 »

Na sezon 2024/2025 trzeba myśleć o środkowych młodych. Może Loser z argentyny. Młody zdolny chłopak.
Pawel9221
Posty: 1193
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

RAMIUS1983 pisze: 22 cze 2023, o 07:48 Na sezon 2024/2025 trzeba myśleć o środkowych młodych. Może Loser z argentyny. Młody zdolny chłopak.
Juz nie taki mlody, rocznikowo w kolejnym sezonie bedzie miec 27-28 lat, runde zasadnicza w Mediolanie mial naprawde bardzo slaba, w playoffach juz sie pokazal z niezlej strony.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Byl pomysl z Poreba i to byla dobra droga.
Do kontroli jak rozwina sie Majchrzak, Jankowski i przede wszystkim co zagra w I lidze Kuba Nowak. Z tym ostatnim warto podpisac dlugoletni kontrakt i dac na wypozyczenie. Droga jak Semeniuka, czy jak zrobilo Zawiercie z Dulskim.
Zawsze tez jest pod reka do obserwacji Argentynczyk ze Stali.Powinien w tym roku miec jeszcze mocniejszy sezon.

BTW-Pawel jakies wino jestes mi winien. Za Adamczyka w kadrze, akurat znalazlam posty sprzed lat, gdzie obiecywales na wypadek jego wejscia do kadry i gry w VNL. :] :] :]
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Diomedea pisze: 22 cze 2023, o 09:08 Byl pomysl z Poreba i to byla dobra droga.
Do kontroli jak rozwina sie Majchrzak, Jankowski i przede wszystkim co zagra w I lidze Kuba Nowak. Z tym ostatnim warto podpisac dlugoletni kontrakt i dac na wypozyczenie. Droga jak Semeniuka, czy jak zrobilo Zawiercie z Dulskim.
Zawsze tez jest pod reka do obserwacji Argentynczyk ze Stali.Powinien w tym roku miec jeszcze mocniejszy sezon.

BTW-Pawel jakies wino jestes mi winien. Za Adamczyka w kadrze, akurat znalazlam posty sprzed lat, gdzie obiecywales na wypadek jego wejscia do kadry i gry w VNL. :] :] :]
Semeniuk jest wychowankiem Zaksy i jako młody z małym doświadczeniem został wypożyczony.
Zaksa ma na nowy sezon 4 środkowych, optymalnie dobranych i już bez sensu dobierać kolejnego, Takvam będzie walczył o skład i nawet Holender w swojej reprezentacji pokazuje umiejętności, a pewniakami są Smith i Paszycki.
Poręba jest zawodnikiem Zaksy wypożyczony do Skry , nie jest wykluczone że będzie za 2 lat już walczył o skład.
Avrerill były plotki o nim, ale pewnie też szuka lepszej oferty finansowo i wyląduje w Chinach , szkoda że też inny klub w Polsce nie postarał się o niego.
Młodzi siatkarze powinni ogrywać się czy to w słabszych zespołach czy w I lidze , a jak będą dobrzy to i tak będą kiedyś grać w najlepszych zespołach.
Kluby siatkówki to nie piłka kopana gdzie odbywają się transfery gotówkowe, bo są ograniczone budżety , czy z Turcji czy Włoch ktoś przejmie zawodnika. Nawet ciężko wyegzekwować GKS odszkodowanie za jankesa Maia co odszedł do Halbanku.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Nikogo nie trzeba dobierac bo, oczywiscie poza Poreba, to nie sa zawodnicy dostepni czy gotowi juz.
Albo maja kontrakty jak Majchrzak czy Mateusz Nowak (zreszta tu napisalam-obserwowac, bo niby potencjal jakis jest ale...), albo jeszcze sa juniorami jak Kuba Nowak.
Niby jest czas, ale Zawiercie raczej wygra na wzglednie szybkim podpisaniu z Dulskim.
Jesli Zaksa zechce poczekac te 2-3 lata gry w seniorze to moze sie okazac, ze z Kuba Nowakiem czy Alkiem Nowikiem juz dawno podpisla Resovia albo JW.
OK-Resovia nie, oni lubia nazwiska. Wiec np kluby predystynujace jak Zawiercie czy Warszawa. Umowmy sie -Dulski na pare lat to dobry transfer.
Jesli postapia z nim bardziej jak Zaksa z Semeniukiem niz Resovia z Olkiem to moga miec zawodnika na dluzszy czas.

A co przeszkadza postapic z niewychowankiem tak jak z wychowankiem? Czy zostanie to zalezy od czlowieka. Sliwka np zostal troche dluzej, Kaczmarek tez. Byli juz gotowi do grania, wiec i dlug wdziecznosci jest mniejszy. Nie mieli w KK rodzicow obok, kumpli z dziecinstwa itp. a zostali.
Uczciwe postepowanie z juniorem powinno sie oplacic, moze nie w kazdym przypadku, ale czasem tak.

I poza wszystkim warto brac mlodych obiecujacych z pozycji gdzie sa oni na wyzszym poziomie (atak, srodek, nawet sypa) i np z braku obiecujacych przyjmujacych szukac cudzoziemcow na przyjecie. I tez obserwowac ich juz teraz, zeby potem nie wypozyczac na sezon z Wloch.

No nie wiem, w mlodziezowce jakies duze sumy zostaly zaproponowane za transfery w zaleznosci od osiagniec zawodnika. :D
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Diomedea pisze: 23 cze 2023, o 18:38 Nikogo nie trzeba dobierac bo, oczywiscie poza Poreba, to nie sa zawodnicy dostepni czy gotowi juz.
Albo maja kontrakty jak Majchrzak czy Mateusz Nowak (zreszta tu napisalam-obserwowac, bo niby potencjal jakis jest ale...), albo jeszcze sa juniorami jak Kuba Nowak.
Niby jest czas, ale Zawiercie raczej wygra na wzglednie szybkim podpisaniu z Dulskim.
Jesli Zaksa zechce poczekac te 2-3 lata gry w seniorze to moze sie okazac, ze z Kuba Nowakiem czy Alkiem Nowikiem juz dawno podpisla Resovia albo JW.
OK-Resovia nie, oni lubia nazwiska. Wiec np kluby predystynujace jak Zawiercie czy Warszawa. Umowmy sie -Dulski na pare lat to dobry transfer.
Jesli postapia z nim bardziej jak Zaksa z Semeniukiem niz Resovia z Olkiem to moga miec zawodnika na dluzszy czas.

A co przeszkadza postapic z niewychowankiem tak jak z wychowankiem? Czy zostanie to zalezy od czlowieka. Sliwka np zostal troche dluzej, Kaczmarek tez. Byli juz gotowi do grania, wiec i dlug wdziecznosci jest mniejszy. Nie mieli w KK rodzicow obok, kumpli z dziecinstwa itp. a zostali.
Uczciwe postepowanie z juniorem powinno sie oplacic, moze nie w kazdym przypadku, ale czasem tak.

I poza wszystkim warto brac mlodych obiecujacych z pozycji gdzie sa oni na wyzszym poziomie (atak, srodek, nawet sypa) i np z braku obiecujacych przyjmujacych szukac cudzoziemcow na przyjecie. I tez obserwowac ich juz teraz, zeby potem nie wypozyczac na sezon z Wloch.

No nie wiem, w mlodziezowce jakies duze sumy zostaly zaproponowane za transfery w zaleznosci od osiagniec zawodnika. :D
Klubów siatkówki nie stać na zbieranie młodych że kiedyś oni wypala, albo nie. Nawet młody przychodzi to chce mieć wysoki kontakt , więc kluby skupiają się na kadrze 14 zawodników i szkoleniu grup młodzieżowych we własnym zakresie.
To nie piłka kopana że za wszystko jest płacone nawet jest ekwiwalent wychowania młodego jeśli przejdzie do innego klubu. Kluby zarabiają na rozgrywanych, mają sponsorów, telewizję wykupują prawa.
W siatkówce kluby za wygranie Ligi Mistrzów dostają oplakana sumę 500 tysięcy euro , gdzie w kopanej za całe rozgrywki i wygranie Ligi Mistrzów klub dostanie 30 milionów euro.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Resovia tak nie robiła? Robiła ;) więc stać tylko trzeba chcieć tak robić , mieć cierpliwość i kase ;)
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

krzysiu pisze: 24 cze 2023, o 08:48 Resovia tak nie robiła? Robiła ;) więc stać tylko trzeba chcieć tak robić , mieć cierpliwość i kase ;)
Robila. I trafilo im sie 2 pondprzecietnych przyjmujacych. I zadnego z nich nie potrafili rozwinac i z zadnego z nich nie mieli wymiernych korzysci. Cierpliwosci i odrobiny auto oceny zabraklo, bo zeby zabrac Sliwke z PW, pod pozorem ze sie nie rozwija, i posadzic za bandami trzeba byc niezlym arogantem.
Zaksa z Semeniukiem (krotkie wypozyczenia ale wejscia juz wczesniej), Skra z Zatorem i Klosem (dlugie wypozyczenia), JW z Popiwczakiem (dosyc dlugie wchodzenie na dobry poziom ale jednak).
Mowa tu o klubach, ktore walczyly realnie o medale, gdzie ci mlodzi byli naprawde mlodzi i wymagali troche konceptu i cierpliwosci.
Nie wiem czy pamietacie ile napadano na Nawrockiego za granie "slabym" Klosem po powrocie z wypozyczenia do PW.

I nie pisze tu o zawodnikach, co sie w kadrze ogrywali, jak Kurek, bo to jednak lekka patologia.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: qtp »

Śliwka trafił do kadry po bdb sezonie w Resovi jako podstawowy zawodnik, najlepszy w zespole. Faktycznie zero rozwoju, kariera zmarnowana :]
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

qtp pisze: 24 cze 2023, o 10:21 Śliwka trafił do kadry po bdb sezonie w Resovi jako podstawowy zawodnik, najlepszy w zespole. Faktycznie zero rozwoju, kariera zmarnowana :]
Przebieg klubowej scieżki Sliwki :
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźlePolska
2018/19 - 2023/24
Asseco Resovia Rzeszów
Asseco Resovia RzeszówPolska
2017/18 - 2017/18
Indykpol AZS Olsztyn
Indykpol AZS OlsztynPolska
2016/17 - 2016/17
Asseco Resovia Rzeszów
Asseco Resovia RzeszówPolska
2015/16 - 2015/16
AZS Politechnika Warszawska
AZS Politechnika WarszawskaPolska
2014/15 - 2014/15
AKS V LO Rzeszów
AKS V LO RzeszówPolska
2011/12 - 2013/14
SMS PZPS Spała
SMS PZPS SpałaPolska
2011/12 - 2013/14
Każdy zawodnik pochodzi z jakiegos miejsca i jak ambicję , umiejętnosci,talent to wybije się.Sliwka w seniorskiej karierze dostał szansę po jednym sezonie w Rzeszowie , a oni uznali , że jest im niepotrzebny .
W kopanej piłce Lewandowski pochodził z małej miejscowosci , potem dojeżdzał do Warszawy do małego klubu , póżniej przeszedł do Legii Warszawa ,ale uznali że jest za słaby, płakał,chciał skończyć z graniem,ale matka zadzwoniła do znajomego do Znicza Pruszków , tam udało mu się zostawał królem strzelców niższych lig,to przejął go Lech Poznań,potem,Borusia Dortmund,Bayern Monachium i teraz Barcelona.Był w klubach różnie mu się wiodło,a dopiero jak dostał pełną szansę,zaufanie wykorzystał to .
Zaksa ma swoje szkolenie ,tak jak inne kluby,tylko że najzdolniejsi są objęci programem stypendiami ministerstwa sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Pierwszym seniorskim klubem Olka (na wypozyczniu) byla PW, gdzie gral w duecie z Szalpukiem.
Potem byl rok siedzenia, troche na lawce, wiecej za bandami bo byl piatym przyjmujacym
I reanimacja w Olsztynie, troche forsowana, bo poczatkowo slabo to wygladalo.
Powrot do Rzeszowe (bo mial kontrakt) i lepsza gra, wazniejsza rola w druzynie, ale nie byl to w tamtym okresie top tabeli. Byla tez zmiana trenera w srodku sezonu (dyr sportowy Kowal zastepil trenera Serniottiego, ktorego prace nadzorowal po tym jak sam przestl byc trenerem na skutek slabych wynikow-czego nie rozumiecie?)
Zdecydownie odbil sie w Zaksie, do ktorej tez bardziej pasowal stylem gry. Tyle, ze sadze, ze to Sliwka chcial odejsc, a nie Resovia chciala sie go pozbyc. Troche mu reska jojo w karierze zafundowala.

A pierwszym klubem to byl chyba ten w Jaworze, skad sciagnela go Resovia. Jego mlodszy brat Piotr poszedl z Jawora do Metra Warszawa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”