Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 10 sty 2024, o 15:33
Streeter pisze: 10 sty 2024, o 15:10 Nie stoi. Tam rozmawialiśmy o tym, który klub jest dobry dla młodych zawodników. Peszki i Długosze to dowód na to, że Resovia nie wychowa kolejnego Walińskiego
Czyli z Peszki i Długosza można było by zrobić przykładowego Walińskiego, ale już Rohnka pozostanie Rohnką i nic tego nie zmieni? Ja tu widzę oczywistą sprzeczność.
Z Rohnki może też by zrobił Walińskiego, ale nie zrobisz Fornala. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, to przedstawię to na liczbach. Są zawodnicy, którzy mają talent (dajmy na to skill 8), są zawodnicy bez/z niewielkim (dajmy na to skill 2). Ci ze skillem 8 prędzej czy później gdzieś się wybiją tak czy tak, zostaną 8, staną się 10-ką, albo spadną na jakąś 6. I podobnie z tymi drugimi, mogą z dwójki pójść na 4, może w jakimś wybitnym przypadku na 5-6, albo zostać na 2 lub w ogóle wypaść. Rohnka też na poziomie PlusLigi wiele nie pograł, może jakby pograł to zostałby 4 a może nie. Pisząc o nim wyżej "nikim konkretniejszym niż został by nie został" bardziej miałem na myśli, że nie odegrałby jakiejś bardziej kluczowej roli typu nie został kadrowiczem, ale może z "2" na "3" by awansował, kto wie. Jak to mówił Noworoczny wyżej takie rzeczy to się wie po fakcie. Na Walińskiego w pewnym momencie ktoś postawił i został Walińskim, ale choćby postawiły większe kluby i więcej to wyższego poziomu by nie osiągnął, bo wykręcił maxa z tego co mógł. Rohnka, czy tam Peszko nie wykręcili. Czy nie chcieli, nie mogli, nie dano im szansy to by trzeba ich zapytać. A może po prostu osiągnęli swój sufit, tylko był on niżej niż u Walińskiego.

Oczywiście jak od wszystkiego są wyjątki i znajdziesz gościa jak Matteo Martino, który skalę talentu miał ogromną a skończył jak skończył. No ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę. Plus oczywiście ludzie, których położyło zdrowie, no ale na to już nikt nie ma wpływu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
alcio333
Posty: 113
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: alcio333 »

Obrazek
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: ostry99 »

Brakuje informacji co z Lwowem, jak rozumiem wtedy normalnie będą bili się o utrzymanie z innymi polskimi zespołami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”