Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: mikser »

ksjw90 pisze: Bo Skrze się mistrzostwo należy nim rozpocznie się sezon i basta i nie może być innej możliwości! Oj głupi ci kibice trutni :]

leoon

Gdyby Pliński, Kurek i Nawrocki mieliby trochę honoru i ogłady, to nie było by tego chamstwa i buractwa w finale. Gdyby Wlazły miał jaja to by nie płakał o skarpetki do kadry.
I tu tkwi sedno sprawy, dlaczego tak wielu nie lubi Skry - to nie zazdrość z powodu sukcesów (swoją drogą najbardziej oklepany argument) tylko to, jak się Skra zachowuje i to nie tylko w kontekście ostatniego finału. Chamskie zachowania, chamskie odzywki, żalenie się jak to wszyscy są przeciwko nam...I za to mamy ich lubić? Osobiście byłem świadkiem bezczelnych odzywek 3/4 pszczółek - u innych zespołów jakoś tego nie zauważyłem, a na mecze jeżdżę już prawie tak długo jak żyję.

Weary_skier - piękna ironia ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: compact »

Już to kiedyś napisałem, napisze raz jeszcze. Nie moge sie zgodzić z tym, ze Skra nie "pomogła" Resovii w finale, bo widziałem co sie działo w meczach z JW. Gawryszewski z Holmesem gwalcacy Winiarskiego zagrywka, Kurek ktory konczy pierwsza pilke pod koniec 2 seta, Mozdzonek w szczytowym punkcie padaki trwajacej od lutego. Przeciez naprawde niewiele brakowało, zeby rywalizacja polfinalowa toczyla sie duzo dluzej, a JW bylo w playoffach ledwo przecietne... Gdybym nie ogladal meczow polfinalowych Skry to bym sie z wami zgodził, ale przecietna gra, która pozwoliła z trudem przepchnać Jastrzebie, nie wystarczyła na nawiazanie walki z zespolem o klase lepszym (i personalnie i formą) od JW.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: zupa93 »

Hirako zadał pytanie retoryczne, które zamknęło dyskusję, ale musiał się znaleźć ktoś (a właściwie dwa ktosie), dla których było to za mało. Jadu na forum nam tutaj dostatek. Moglibyście chociaż go wypluwać w odpowiednich tematach, bo "Sezon 2012/2013, Kolejka 11" to chyba nie najlepsze miejsce na żale na temat Skry.

Resovia zagrała słabo. Kowal strzelił sobie w stopę, wpuszczając Akhrema. Bez niego może udało by się przedłużyć spotkanie. Skra wiele nie pokazała. Zagrała przeciętnie, tzn ogólnie przeciętnie, a jak na zestawienie personalne dobrze.
Zaksa nie dała rady drużynie zbudowanej(moim zdaniem) z solidnych zawodników, którzy grają poniżej potencjału. Jednak nie można zapomnieć o problemach KK.
Wszystko to źle wygląda przed środą. Francuzi jednak grają o nic, więc trzeba liczyć, że się uda. Trudno mi właściwie, która z naszych drużyn ma większe szanse.

Jeśli jutro Delecta wygra za 3, to w tabeli będzie bardzo ciekawie. Szkoda Politechniki, która powoli spada coraz niżej w tabeli. Poniżej 6 nie spadną, ale wyżej chyba jednak też się nie wzniosą.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2012, o 18:15 przez zupa93, łącznie zmieniany 2 razy.
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: Mar1977 »

zupa93 pisze:Hirako zadał pytanie retoryczne, które zamknęło dyskusję, ale musiał się znaleźć ktoś (a właściwie dwa ktosie), dla których było to za mało. Jadu na forum nam tutaj dostatek. Moglibyście chociaż go wypluwać w odpowiednich tematach, bo "Sezon 2012/2013, Kolejka 11" to chyba nie najlepsze miejsce.
Resovia zagrała słabo. Kowal strzelił sobie w stopę, wpuszczając Akhrema. Bez niego może udało by się przedłużyć spotkanie. Skra wiele nie pokazała. Zagrała przeciętnie, tzn ogólnie rzeciętnie, a jak na zestawienie personalne dobrze.
Zaksa nie dała rady drużynie zbudowanej(moim zdaniem) z solidnych zawodników, którzy grają poniżej potencjału. Jednak nie można zapomnieć o problemach KK.
Wszystko to źle wygląda przed środą. Francuzi jednak grają o nic, więc trzeba liczyć, że się uda. Trudno mi właściwie, która z naszych drużyn ma większe szanse.
Jeśli jutro Delecta wygra za 3, to w tabeli będzie bardzo ciekawie. Szkoda Politechniki, która powoli spada coraz niżej w tabeli. Poniżej 6 nie spadną, ale wyżej chyba jednak też się nie wzniosą.
Zupa nie sądzę aby Francuzi odpuścili to jest LM.
Resowia powinna spokojnie dać sobie radę. Największy kłopot to Zaksa ale Fonteles ma być zdrowy więc może jakoś pójdzie.

P.S.
Mikser odbierz PW.:)
vvv
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2012, o 21:33
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: vvv »

Zawodnicy po nie przewidzianych i nie planowanych porażkach wykonują różne gesty, jedni krzyczą, drudzy płaczą, trzeci się kłócą lub śpiewają jeszcze inni idą na wódkę. W niektórych klubach jest to normą, a innych jest to piętnowane, chociaż i tak nie ma to pełnego odzwierciedlenia w zachowaniu wszystkich tu piszących. Na opinię klubu pracują tak kibice jak i zawodnicy. Słabsze drużyny są traktowane bardziej przyjaźnie, bogate mniej.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: zupa93 »

Mar1977 pisze:Zupa nie sądzę aby Francuzi odpuścili to jest LM.
Resowia powinna spokojnie dać sobie radę. Największy kłopot to Zaksa ale Fonteles ma być zdrowy więc może jakoś pójdzie.

P.S.
Mikser odbierz PW.:)
Znowu będziemy odbiegać od tematu, no trudno.
Moim zdaniem nieważne czy to LM czy nie LM i chyba taka postawa Maceraty to ostatnio udowodniła. Dopóki pojedyncze wygrane w tym turnieju nie będą się wiązały z jakimiś korzyściami finansowymi, jak w piłce nożnej to nie ma co liczyć, że zespoły będą się na takie mecze spinać. Już większe znaczenie ma dla mnie w przypadku Tours to, że u siebie jednak przegrać nie przystoi. Resovia powinna ostatnio wiele rzeczy spokojnie zrobić i nie zrobiła, więc nie wiem czy tym razem jej wyjdzie.

Swoją drogą ciekawie wygląda walka o play-offy. Gdańsk vs Olsztyn. Przed sezonem wydawało się, że to Effector zajmie to 9 miejsce. Teraz się już na to nie zanosi. W Olsztynie swoje zrobiła kontuzja Ananiewa, w Gdańsku... nie wiem co :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: leeon »

ksjw90 pisze:
Hirako pisze:Jezu po co znowu wracasz do poprzedniego finału? Tak cie boli ta porażka że nie możesz tego znieść? Kolejny który uważa że mistrzostwo Resovii było przypadkiem i należało się Skrze?
Bo Skrze się mistrzostwo należy nim rozpocznie się sezon i basta i nie może być innej możliwości! Oj głupi ci kibice trutni :]

leoon

Gdyby Pliński, Kurek i Nawrocki mieliby trochę honoru i ogłady, to nie było by tego chamstwa i buractwa w finale. Gdyby Wlazły miał jaja to by nie płakał o skarpetki do kadry.

Taka napinka i wylewanie żali może trwać latami.
oczywiście powszechnie nie zrozumiano o czym pisałem i jak zwykle ksjw wiedzie w tym prym. Można oczywiście pójść dalej w tej dennej pyskówce i powiedzieć co by było gdyby klubem JW zażądzali ludzie mający o tym jakiekolwiek pojęcie.

więc teraz wytłumaczę chodzilo o to, że takie "złote myśli" jak kevina mozna uznać za "dobre rady", bo widać jak nic, że Kowal zupełnie nie ma pomysłu na Resovię. Nie bez powodu zespół gra jak gra a tendencja jest raczej zniżkowa i słabo grająca, osłabiona Skra mogła ten mecz wygrać i wyraźniej w setach. Nawiązanie do ubiegłego finału pls miało wskazać, że rzeczy wydające się za proste oczywiste czasami takimi nie są.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: madlark »

leeon pisze:bo widać jak nic, że Kowal zupełnie nie ma pomysłu na Resovię. Nie bez powodu zespół gra jak gra a tendencja jest raczej zniżkowa i słabo grająca, osłabiona Skra mogła ten mecz wygrać i wyraźniej w setach.
Czyli pomysły Nawrockiego Ci się podobają?
Skoro Kowal się miota, to jak nazwać działania Nawrockiego/Piechockiego?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: leeon »

Madlark o moich krytycznych uwagach co do Skry spokojnie poczytasz w tamtym temacie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: grzegorzg »

madlark pisze: jak nazwać działania Nawrockiego/Piechockiego?
Teoria i praktyka w nauczaniu wychowania fizycznego na przykładzie grupy wybranej losowo (czytaj : przypadkowo i bez sensu), w której generalnie nikogo i niczego nie da się nauczyć z powodów oczywistych (czytaj: ułomności uczniów i nauczycieli).
HejdaBDG
Posty: 155
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 16:30
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: HejdaBDG »

zupa93 pisze:
Swoją drogą ciekawie wygląda walka o play-offy. Gdańsk vs Olsztyn. Przed sezonem wydawało się, że to Effector zajmie to 9 miejsce. Teraz się już na to nie zanosi. W Olsztynie swoje zrobiła kontuzja Ananiewa, w Gdańsku... nie wiem co :D
A w Gdańsku trener Luks :) :) :] :]
CHEMIK BYDGOSZCZ
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: ksjw90 »

madlark pisze:
leeon pisze:bo widać jak nic, że Kowal zupełnie nie ma pomysłu na Resovię. Nie bez powodu zespół gra jak gra a tendencja jest raczej zniżkowa i słabo grająca, osłabiona Skra mogła ten mecz wygrać i wyraźniej w setach.
Czyli pomysły Nawrockiego Ci się podobają?
Skoro Kowal się miota, to jak nazwać działania Nawrockiego/Piechockiego?
Dokładnie :] Kowal może nie ma pomysłu na Resovię, Bernardi nie ma pomysłu na Jastrzębie, a Nawrocki na Skrę ma? leoon jak ty pi!@#$%sz :] :]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: compact »

Nie no, bez przesady. Nawrocki ma swoj pomysł i go konsekwentnie realizuje od poczatku sezonu, bedzie oceniany po wynikach. Bernardi generalnie nic nie wie, a Kowal po polowie sezonu dalej rotuje składem w poszukiwaniu 1szej szostki.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: pk+ »

compact pisze:Nie no, bez przesady. Nawrocki ma swoj pomysł i go konsekwentnie realizuje od poczatku sezonu, bedzie oceniany po wynikach. Bernardi generalnie nic nie wie, a Kowal po polowie sezonu dalej rotuje składem w poszukiwaniu 1szej szostki.
Myślę że rotuje składem w poszukiwaniu punktów, a nie poszukiwaniu pierwszej szóstki... to jest jednak różnica.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: madlark »

compact pisze:Nie no, bez przesady. Nawrocki ma swoj pomysł i go konsekwentnie realizuje od poczatku sezonu, bedzie oceniany po wynikach. Bernardi generalnie nic nie wie, a Kowal po polowie sezonu dalej rotuje składem w poszukiwaniu 1szej szostki.
To dotyczy transferów także?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: compact »

Oczywiscie, ze dotyczy to transferów, bo o ile nie przyszedłby Kazijski, to grałby Wlazły, bo taka jest koncepcja JN, to czy przyszedłby Cala czy inny zawodnik porownywalnej klasy nie ma znaczenia. Wiele mu mozna zarzucic, ale na pewno nie brak mu konsekwencji.

***

Atanasijevic dostał zastrzyki i za tydzień wraca do treningów.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: leeon »

ksjw90 pisze:
madlark pisze:
leeon pisze:bo widać jak nic, że Kowal zupełnie nie ma pomysłu na Resovię. Nie bez powodu zespół gra jak gra a tendencja jest raczej zniżkowa i słabo grająca, osłabiona Skra mogła ten mecz wygrać i wyraźniej w setach.
Czyli pomysły Nawrockiego Ci się podobają?
Skoro Kowal się miota, to jak nazwać działania Nawrockiego/Piechockiego?
Dokładnie :] Kowal może nie ma pomysłu na Resovię, Bernardi nie ma pomysłu na Jastrzębie, a Nawrocki na Skrę ma? leoon jak ty pi!@#$%sz :] :]
Rozumiem, że epitet ma zasłonić lenistwo stojące za brakiem znajomości tematu. Mam zastrzeżenia do decyzji podjętych w Skrze i o tym możesz poczytać sobie w temacie Skry.

Chcąc nie chcąc trzeba zauważyć, że Kowal był w lepszej sytuacji niż Nawrocki. Dużo kasy, mniejsze ubytki kadrowe. Resovia powinna grać lepiej i tyle.
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: ksjw90 »

Ten ocenzurowany epitet ma wskazywać dosadnie, że po prostu pleciesz bzdury. Widocznie jesteś tak odurzony bełchatowem, że nie dasz na nich sobie nic powiedzieć i nie pierwszy raz ja i nie tylko ja to piszę.
Oceniam te wypowiedzi, które tu napisałeś i nie mam grzebać 50 stron w temacie Skry w poszukiwaniu jednej wypowiedzi, w której krytykujesz swój błogosławiony między wszystkimi klub. Koncentruję się tylko i wyłącznie na tej wypowiedzi, którą tutaj napisałeś.

Resovia gra tak, bo Kowal nie ma pomysłu na drużynę, ciągle szukając tego jedynego ustawienia, które przyniesie mu regularne punkty. Bernardi także nie ma pomysłu na drużynę ale przynajmniej we własnej hali Jastrzębie zdobywa punkty pozwalające być na takiej pozycji na jakiej są, gorzej z wyjazdami i falowaniem formą w meczach czy setach i tu jest największy problem, z którym Bernardi nie może sobie poradzić. Nawrocki wraz z Kondziem przespali kompletnie okienko transferowe, jedynie osłabiając drużynę transferami, chociaż w przypadku Cali to Nawrocki jest winien, bo nie dał mu czasu i szansy na pokazanie swoich umiejętności, przez to ich nie pokazał. Pomysł z Wlazłym na przyjęciu jest również chybiony, bo do przyjęcia stoją tylko Zatorski i Winiarski, no ale czego spodziewać się po atakującym Wlazłym. Głownym bólem Skry jest brak solidnego przyjmującego, który zastąpiłby Kurka, szczególnie w ofensywie.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: dodonek »

To Co grają do tej pory bydgoszczanie to naprawde kapitalna siatkówka. Fakt ze kielczanie jak na kacu..ale takiej zabawy to ja dawno nie widziałem.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: Kicu »

Szkoda mi tego Effectora. Załamać się idzie. Albo blok, albo piłka wybroniona po stronie Delecty.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: dodonek »

No i mamy Delecte na drugim miejscu w tabeli..Ładnie idą póki co. I to praktycznie jedna szóstka gra cały czas..poukładana kapela. mvp Miškin - fajny reżyser gry.
Edit: Hmm.. Z tego co widzę to są na trzecim miejscu.. Czyli stosunek setow jest ważniejszy od meczów?
Ostatnio zmieniony 10 gru 2012, o 19:32 przez dodonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: tomasol »

Kielczanie całkowicie bezradni w starciu z Bydgoszczą. Niby w trzecim powalczyli, ale jak przyszły decydujące momenty to zostali obdarci z wszelkich złudzeń kto był dzisiaj lepszy. Gospodarze kolejny raz potwierdzili, że są znakomicie ułożoną taktycznie ekipą, wzmocnioną jeszcze kombinacyjnym rozegraniem Masnego. Goście zaprezentowali się bardzo słabo, ale chyba przytrafił im się zły dzień, bo choć normalnie są raczej słabeuszem, to przecież nie aż takim.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: kibic_siatki »

Ostatni mecz kolejki: 2 pierwsze sety Delecta zagrała tak jakby grała z zespołem z niższej ligi (niekoniecznie pierwszej). W 3 Kielce miały przez większą część seta przewagę, która się ulotniła w samej końcówce- wyglądało to tak jak w 2 poprzednich.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013, Kolejka 11

Post autor: madlark »

mikser pisze:Stawiałem na łatwe 3:0 dla Zaksy a tu przegrana - kolejna niespodzianka dzisiejszego dnia;]

Mika MVP...A miał kiepski start w tym sezonie...
Niezłe Mikołajki :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”