Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dezerter »

buzinga pisze: 24 paź 2022, o 14:39
bez_nazwy pisze: 24 paź 2022, o 14:27
Przecież w każdym zespole gdzie są reprezentanci nie są obecnie w najlepszej dyspozycji, ok nysa ich nie ma, ale zestawiając te dwie kadry ze sobą to zaksa bez optymalnej formy nie powinna dostać w pędzel od nysy 3:0 i to w takim stylu.
Nysa ma Zerbę. Nie prawdą jest to co napisałeś. Np reprezentanci w Resovii są w wysokiej dyspozycji, w Bełchatowie również. Paradoksalnie tylko Zawiercie i Kędzierzyn wyglądają słabo (stąd mój wniosek, że oba zespoły mają największą przestrzeń d rozwoju na przekroju całego sezonu), w Jastrzębiu jest podzielone (falują).
Oprócz Zerby, Gierżot i Jankowski też grali w kadrze U22, oprócz niech jest jeszcze Kento Miyaura.
buzinga
Posty: 1290
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

dezerter pisze: 24 paź 2022, o 17:37
Oprócz Zerby, Gierżot i Jankowski też grali w kadrze U22, oprócz niech jest jeszcze Kento Miyaura.
Zapomniałem o Japończyku, bo chłopak przy Nishidzie się nie nagrał. A młodych nie liczyłem ze względu na to, że dość wcześnie wrócili z reprezentacji. Mam na myśli wcześnie w stosunku do seniorów, ale ogólnie dzięki za sprostowanie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze: 24 paź 2022, o 09:33 Ciężko uwierzyć w niesamowitą formę Karjagina na treningach, skoro mówimy tu o z grubsza... ekhm, przeciętnym siatkarzu.
Niestety. Był kiedyś W Resce taki siatkarz, powszechnie wyśmiewany, a mi podobał sie bardziej niż Bułgar. Imię miał mocno muzyczne... ;)

A tak serio, to nie wiem, czy się smiaćm czy płakać. Że niby wymiata na treningach, a z Bielskiem na -2 gra? A co będzie w p-o? Bez sensu ...
Spoko, ogrywajmy Bułgara, bo Żaliński ma 35 lat a w tzw międzyczasie Kaczmarek ze Śliwką padną. Jak Bułgar się choć trochę ogarnie, to już nie będą mieć siły...
Niech go sobie i ogrywa, ale najpierw trzeba raczej mysleć o wygrywaniu. Żaliński na placu był set za pózno...

Całkiem serio, to piszę tylko i wyłącznie dlatego, że jest to wybitnie smutne, że do takiego klubu trafia obcokrajowiec, który dla mnie nie ma nawet papierów na lepsze granie Dobrze, że można chociaż Gierżota z Sawickiem poogladać i nacieszyć się ich grą...
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

Simao pisze: 24 paź 2022, o 00:03
Vivo pisze: 22 paź 2022, o 15:08 1. Zarząd w Kędzierzynie nie jest zainteresowany seryjnym i ciągłym zdobywaniem MP za przyzwoite nawet pieniądze, wystarczy im kręcenie się w górnej części tabeli za stosunkowo nieduże nakłady. Duży wpływ na to mają polityczne koneksje w mieście. Całkowite przeciwieństwo Reski i niestety Skry oraz Jw.
Btw, polecam przyglądać się współpracy obecnego prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego z Ministrem Sportu Bortniczukiem - ciekawy obrazek, zwłaszcza postawa Świdra.

2. To jest ostatni sezon Smitha w zawodowej siatkówce. W wakacje kończy karierę bez względu na wynik.
Tutaj polemizował bym, akurat Resovia nie jest tak wrażliwa na te aspekty polityczne. Niezależnie od środowiska politycznego, jest u Nas stabilnie. Chciałbym zauważyć, że w przeciwieństwie do ZAKSY, Skry i JW naszym głównym sponsorem jest duża firma prywatna z branży IT. Natomiast, reszta klubów z czołówki w Polsce sponsorowana jest głównie przez podmioty państwowe, spółki skarbu państwa zależne od polityków. Kluby te skazane są na łaskę polityków zarządzających tymi spółkami.
Rzeczywiście napisałem to w taki sposób, że mozna to było zrozumieć w dwojaki sposób.
Reska jest apolityczna, wiec tutaj zawsze bedzie pięknie (jeśli do tej pory Góral nie pęknął, po tych spektakularnych blamażach, to na świecie nie mozna znaleźć lepszego sponsora dla klubu), natomiast Skra i Jw doskonale odnajduja się w obecnych realiach politycznych w Polsce, korzystają na tym i tu nie ma świętości.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Resofan »

grzegorzg pisze: 24 paź 2022, o 19:06 A tak serio, to nie wiem, czy się smiaćm czy płakać. Że niby wymiata na treningach, a z Bielskiem na -2 gra? A co będzie w p-o? Bez sensu ...
Spoko, ogrywajmy Bułgara, bo Żaliński ma 35 lat a w tzw międzyczasie Kaczmarek ze Śliwką padną. Jak Bułgar się choć trochę ogarnie, to już nie będą mieć siły...
Niech go sobie i ogrywa, ale najpierw trzeba raczej mysleć o wygrywaniu. Żaliński na placu był set za pózno...
Napisałem, że dla mnie jedynym wytłumaczeniem upartego stawiania na Bułgara, jest to, że "wymiata" na treningach, bo innego nie widzę. A czy "wymiata" to nie wiem. Jeśli ma słabą psychę, to i z Bielskiem może mieć -2. W sporcie wyczynowym głowa jest równie ważna jak ciało.
Vivo pisze: 24 paź 2022, o 20:15 Reska jest apolityczna, wiec tutaj zawsze bedzie pięknie (jeśli do tej pory Góral nie pęknął, po tych spektakularnych blamażach, to na świecie nie mozna znaleźć lepszego sponsora dla klubu), natomiast Skra i Jw doskonale odnajduja się w obecnych realiach politycznych w Polsce, korzystają na tym i tu nie ma świętości.
Góral dotąd "nie pęknął", bo to przede wszystkim jest kibic Resovii, a dopiero w drugiej kolejności sponsor i właściciel. Wspominał o tym w którymś wywiadzie wiele lat temu, mówiąc, że od chłopaka chodził na mecze. Jak wiadomo kibic bardziej kieruje się sercem jak rozumem więc to dziwić nie powinno.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

Resofan pisze: 24 paź 2022, o 21:03
Vivo pisze: 24 paź 2022, o 20:15 Reska jest apolityczna, wiec tutaj zawsze bedzie pięknie (jeśli do tej pory Góral nie pęknął, po tych spektakularnych blamażach, to na świecie nie mozna znaleźć lepszego sponsora dla klubu), natomiast Skra i Jw doskonale odnajduja się w obecnych realiach politycznych w Polsce, korzystają na tym i tu nie ma świętości.
Góral dotąd "nie pęknął", bo to przede wszystkim jest kibic Resovii, a dopiero w drugiej kolejności sponsor i właściciel. Wspominał o tym w którymś wywiadzie wiele lat temu, mówiąc, że od chłopaka chodził na mecze. Jak wiadomo kibic bardziej kieruje się sercem jak rozumem więc to dziwić nie powinno.
To może prościej: czy można mieć lepszego sponsora niż zaślepionego kibica, który jednocześnie prowadzi turbo intratny biznes praktycznie niezależny od światowej koniunktury, a tym bardziej polityki?
Reska ma potężne szczęście mając takiego sponsora, bo przetrwa pewnie nawet gdyby spadła, Zaksa że zdobyła 2 LM z rzędu POMIMO sponsora, jakiego ma, Skra miała Wlazłego, a reszta... na razie szuka swojego szczęścia.
bono
Posty: 3526
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Co tam słychać u Norberta - oprócz tego że ma kolejny tatuaż i nowego menagera? ;)
Potrzebny jest do grania, bo bez Smitha to środka praktycznie nie ma. No chyba że intensywnie uczy się włoskiego - to czasu na trening może nie mieć 8-)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Fin przygotowuje sie do miekkiego ladowania?! oh Canada!
WROMEK
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WROMEK »

bono pisze: 3 lis 2022, o 00:13 Co tam słychać u Norberta - oprócz tego że ma kolejny tatuaż i nowego menagera? ;)
Potrzebny jest do grania, bo bez Smitha to środka praktycznie nie ma. No chyba że intensywnie uczy się włoskiego - to czasu na trening może nie mieć 8-)
przed kontuzją w poprzednim sezonie, Zaksa chciała z nim przedlużyc na kolejne 3 sezony i Norbert musiał pomyśleć... Więc na ten moment mu ważna umowę do końca tego sezonu i wcale nie jest powiedziane, że zostanie
bono
Posty: 3526
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Ale żeby wyfrunąc do Italii to musi pokazać się i pograć coś u nas ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: proforma »

A może się okazać że Zaksa zostanie z Porębą i Pashytskym plus Kalembka na rezerwie a Huber faktycznie odejdzie.Wcale bym się nie zdziwił.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

Taka gra jak w Rzeszowie nie napawa optymizmem. Oby tylko takich meczów nie było więcej bo sie okaże że każdy punkt będzie na wagę złota, a wejście do 8-ki nie będzie takie oczywiste.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Simao »

hardy pisze: 3 lis 2022, o 16:45 Taka gra jak w Rzeszowie nie napawa optymizmem. Oby tylko takich meczów nie było więcej bo sie okaże że każdy punkt będzie na wagę złota, a wejście do 8-ki nie będzie takie oczywiste.
Myślę, że zakończycie sezon z medalem, jeśli ominął Was kontuzje kluczowych graczy i będą w formie (Śliwka, Kaczmarek, Janusz, Shoji). W przypadku kontuzji któregoś z tych graczy mogą być duże problemy, teraz dochodzi Wam LM, dużo więcej meczy. Najgorsze z waszej perspektywy jest to, że po słabym początku sezonu bardzo ważne są dla Was punkty do ligowej tabeli. Myślę, że będzie oranie przez Sammelvuo jedną szóstką. To przy dużej ilości meczy (dochodzi LM), wiąże się z większym prawdopodobieństwem pojawienia się urazów, kontuzji wśród podstawowych graczy. Na pewno macie w tej chwili ciężką sytuację. Najbliższy mecz z Warszawą, z waszej perspektywy bardzo ważny. W przypadku porażki za trzy punkty i zwycięstwie Olsztyna za trzy (co jest bardzo prawdopodobne, grają u siebie z Treflem) możecie spaść nawet na dziewiąte miejsce w tabeli. Skra gra u siebie z Suwałkami, będą chcieli się przełamać, pewnie wygrają za trzy punkty. W tabeli jest bardzo ciasno, są duże przetasowania po każdej kolejce.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: lukecik »

Też myślę, że przedwczesne są głosy o upadku Zaksy. Mają teraz swoje problemy i brak Semeniuka paradoksalnie jest chyba najmniejszym z nich. Najbardziej dokuczają problemy zdrowotne i ten absurdalny terminarz, bo chłopaki nawet nie mają kiedy porządnie potrenować, a co dopiero odpocząć. Najbliższe mecze Zaksy wyglądają tak:

06.11. Projekt Warszawa
09.11. Karlovarsko
13.11. Barkom
16.11. Menen

Po meczu z Warszawą jest idealny moment na to, by dać odpocząć niektórym graczom, zwłaszcza Januszowi, o którego mam największe obawy, bo już w tamtym sezonie często coś go pobolewało. Stępień, Kluth, Kariagin powinni to ogarnąć, a nawet jeśli gdzieś by się potknęli, to dłuższej perspektywie chyba by się to opłacało, zamiast za chwilę stracić na dłużej Janusza, Śliwkę bądź Kaczmarka.
bono
Posty: 3526
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

W 10 dni 4 mecze :] :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 632
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

lukecik pisze: 3 lis 2022, o 20:38 Też myślę, że przedwczesne są głosy o upadku Zaksy. Mają teraz swoje problemy i brak Semeniuka paradoksalnie jest chyba najmniejszym z nich. Najbardziej dokuczają problemy zdrowotne i ten absurdalny terminarz, bo chłopaki nawet nie mają kiedy porządnie potrenować, a co dopiero odpocząć. Najbliższe mecze Zaksy wyglądają tak:

06.11. Projekt Warszawa
09.11. Karlovarsko
13.11. Barkom
16.11. Menen

Po meczu z Warszawą jest idealny moment na to, by dać odpocząć niektórym graczom, zwłaszcza Januszowi, o którego mam największe obawy, bo już w tamtym sezonie często coś go pobolewało. Stępień, Kluth, Kariagin powinni to ogarnąć, a nawet jeśli gdzieś by się potknęli, to dłuższej perspektywie chyba by się to opłacało, zamiast za chwilę stracić na dłużej Janusza, Śliwkę bądź Kaczmarka.
No niby tak, tylko jeśli mamy tak usprawiedliwiać MISTRZÓW POLSKI to chyba tym bardziej Zawierciu, Bełchatowowi czy Olsztynie, nie wspominając o Warszawie (która to dopiero po 5-6 kolejkach odbiła się od dna i złapała mocny oddech) można zarzucić jedynie - dobry początek sezonu - i wpadnięcie w dołek. Bo jestem za tym że jeśli mamy być obiektywni to dla wszystkich a nie wybiórczo.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Matson »

lukecik pisze: 3 lis 2022, o 20:38 Też myślę, że przedwczesne są głosy o upadku Zaksy. Mają teraz swoje problemy i brak Semeniuka paradoksalnie jest chyba najmniejszym z nich. Najbardziej dokuczają problemy zdrowotne i ten absurdalny terminarz, bo chłopaki nawet nie mają kiedy porządnie potrenować, a co dopiero odpocząć. Najbliższe mecze Zaksy wyglądają tak:

06.11. Projekt Warszawa
09.11. Karlovarsko
13.11. Barkom
16.11. Menen

Po meczu z Warszawą jest idealny moment na to, by dać odpocząć niektórym graczom, zwłaszcza Januszowi, o którego mam największe obawy, bo już w tamtym sezonie często coś go pobolewało. Stępień, Kluth, Kariagin powinni to ogarnąć, a nawet jeśli gdzieś by się potknęli, to dłuższej perspektywie chyba by się to opłacało, zamiast za chwilę stracić na dłużej Janusza, Śliwkę bądź Kaczmarka.
No do tej pory zagrali ogromną ilość meczów, nie to co inne drużyny, które maja masę czasu na treningi i odpoczynek ;)
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 632
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

Matson pisze: 3 lis 2022, o 23:13
lukecik pisze: 3 lis 2022, o 20:38 Też myślę, że przedwczesne są głosy o upadku Zaksy. Mają teraz swoje problemy i brak Semeniuka paradoksalnie jest chyba najmniejszym z nich. Najbardziej dokuczają problemy zdrowotne i ten absurdalny terminarz, bo chłopaki nawet nie mają kiedy porządnie potrenować, a co dopiero odpocząć. Najbliższe mecze Zaksy wyglądają tak:

06.11. Projekt Warszawa
09.11. Karlovarsko
13.11. Barkom
16.11. Menen

Po meczu z Warszawą jest idealny moment na to, by dać odpocząć niektórym graczom, zwłaszcza Januszowi, o którego mam największe obawy, bo już w tamtym sezonie często coś go pobolewało. Stępień, Kluth, Kariagin powinni to ogarnąć, a nawet jeśli gdzieś by się potknęli, to dłuższej perspektywie chyba by się to opłacało, zamiast za chwilę stracić na dłużej Janusza, Śliwkę bądź Kaczmarka.
No do tej pory zagrali ogromną ilość meczów, nie to co inne drużyny, które maja masę czasu na treningi i odpoczynek ;)
bardzo trafny i inteligentny sarkazm ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: lukecik »

Bardziej miałem na myśli to, że Zaksa płaci największą cenę za jeszcze poprzedni sezon, a nie za granie co 3 dni w obecnym. Ich zawodnicy grali najdłużej, a potem jeszcze doszła reprezentacja, gdzie taki Janusz i Śliwka byli mocno orani. Jeśli Zaksa przystąpiła do sezonu bardziej poobijana niż reszta stawki, to już na starcie mają ciężej. Przy czym zaznaczam, że nie chcę tym usprawiedliwiać Zaksy. Po prostu zastanawiam się, czy Zaksiacy nie są najbardziej przeczołgani i tu należy upatrywać przyczyn ich słabszej gry, choć wpływ na pewno mają też inne czynniki. Trzeba obserwować rozwój wydarzeń. Jeśli komuś z szóstkowych graczy dokuczają jakieś problemy zdrowotne, to po meczu z Projektem powinien dostać oddech, by tych urazów nie pogłębić. Niemniej - nie mój cyrk, nie moje małpy, ja tylko głośno myślę.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

W sumie od początku sezonu najlepiej prezentowali się Kaczmarek, Shoji i Smith. I było widać że to jeszcze forma reprezentacyjna, która musi odejść i będzie dołek. Teraz czekamy aż z tego dołka wyjdą.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Problemem nie jest odejście Semeniuka. Wcześniej odchodzili Deroo czy Toniutti i tak samo wieszczono upadek. Ale w przeciwieństwie do zaistniałej sytuacji w tym sezonie, poprzednimi razy udawało się znajdować odpowiednie zastępstwo. Tutaj tego nie ma, a w połączeniu z jednak rozchwianym balansem i problemami z kasą Zaksa ma, na co sama sobie zapracowała.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Resofan »

Najważniejszą zmiana personalną w ZAKSie nie było odejście Semeniuka, tylko zmiana prezesa klubu. Era "wielkiej ZAKS-y" zaczęła się po objęciu stołka prezesa przez Świderskiego i ( jak się wydaje) kończy się po jego odejściu. Jak Świder wyjeżdżał na wybory na Prezesa PZPS, to kędzierzyńscy kibice powinni mu poprzecinać opony w samochodzie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

hardy pisze: 3 lis 2022, o 16:45 Taka gra jak w Rzeszowie nie napawa optymizmem. Oby tylko takich meczów nie było więcej bo sie okaże że każdy punkt będzie na wagę złota, a wejście do 8-ki nie będzie takie oczywiste.
Nie no nie robmy sobie jaj, przeciez Trefl (ktory rzeczywiscie bedzie walczyl o 8) nie mial zupelnie podjazdu do Zaksy. Ze zdrowym Huberem, jesli nie wydarzy sie jakas katastrofa typu zlamana noga Kaczmarka, to Zaksa jest pewniakiem do medalu obok JW.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Simao »

Resofan pisze: 4 lis 2022, o 09:33 Najważniejszą zmiana personalną w ZAKSie nie było odejście Semeniuka, tylko zmiana prezesa klubu. Era "wielkiej ZAKS-y" zaczęła się po objęciu stołka prezesa przez Świderskiego i ( jak się wydaje) kończy się po jego odejściu. Jak Świder wyjeżdżał na wybory na Prezesa PZPS, to kędzierzyńscy kibice powinni mu poprzecinać opony w samochodzie.
Dużo w tym sarkazmu i fajnych ubarwień :) Jednak myślę, że dużo w tym prawdy. W przeciwną stronę mogłoby być przy zmianie prezesa w Skrze. Moim zdaniem byłoby na pewno lepiej dla tego klubu, czego życzę kibicom Skry, bo silna Skra licząca się poważnie w walce o MP to wartość dodana dla PlusLigi. Pojedynki bezpośrednie ZAKSY ze Skrą elektryzują fanów siatkówki w Polsce, podobnie z innymi czołowymi klubami naszej ligi jak z JW czy Resovią. Bezpośrednie pojedynki o medale silnej Skry, ze silną Resovią są wręcz epickie, taką solą naszej ligi.
Ten sezon zapowiada się ciężki dla ZAKSY, ale myślę że w klubie tym dobrze zarządzanym przez ostatnie lata wyciągną odpowiednie wnioski. W kolejnym sezonie ZAKSA będzie już przynajmniej na zbliżonym poziomie do tej ZAKSY zdobywającej MP i LM z korzyścią dla naszej ligi, polskiej siatkówki.
Pan Wacek
Posty: 348
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pan Wacek »

ciorny17 pisze: 4 lis 2022, o 07:46 Problemem nie jest odejście Semeniuka. Wcześniej odchodzili Deroo czy Toniutti i tak samo wieszczono upadek. Ale w przeciwieństwie do zaistniałej sytuacji w tym sezonie, poprzednimi razy udawało się znajdować odpowiednie zastępstwo. Tutaj tego nie ma, a w połączeniu z jednak rozchwianym balansem i problemami z kasą Zaksa ma, na co sama sobie zapracowała.
Gdyby ściągnięto kogoś kto gra chociaż na 70% tego co grał Kamil to sytuacja wyglądałaby zdecydowanie lepiej. A w praktyce to za najlepszego zawodnika nie ściągnięto nikogo skoro Bułgar stał się 4 w kolejce do grania. Gdyby z Resovia do składu wrzucić Kamila który dorzuci 15 punktów, kopnie zagrywką, uspokoi przyjęcie to wynik meczu byłby odwrotny, skoro nawet bez niego dwa sety były na styku. Żalinski i Staszewski to jednak nie ten poziom na dłuższym dystansie
No one likes us, we don't care!
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Simao pisze: 4 lis 2022, o 10:04 [ W przeciwną stronę mogłoby być przy zmianie prezesa w Skrze. Moim zdaniem byłoby na pewno lepiej dla tego klubu, czego życzę kibicom Skry, bo silna Skra licząca się poważnie w walce o MP to wartość dodana dla PlusLigi.
Keep calm.
Kłamca.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

lukecik pisze: 4 lis 2022, o 00:11 Bardziej miałem na myśli to, że Zaksa płaci największą cenę za jeszcze poprzedni sezon, a nie za granie co 3 dni w obecnym. Ich zawodnicy grali najdłużej, a potem jeszcze doszła reprezentacja, gdzie taki Janusz i Śliwka byli mocno orani. Jeśli Zaksa przystąpiła do sezonu bardziej poobijana niż reszta stawki, to już na starcie mają ciężej. Przy czym zaznaczam, że nie chcę tym usprawiedliwiać Zaksy. Po prostu zastanawiam się, czy Zaksiacy nie są najbardziej przeczołgani i tu należy upatrywać przyczyn ich słabszej gry, choć wpływ na pewno mają też inne czynniki. Trzeba obserwować rozwój wydarzeń. Jeśli komuś z szóstkowych graczy dokuczają jakieś problemy zdrowotne, to po meczu z Projektem powinien dostać oddech, by tych urazów nie pogłębić. Niemniej - nie mój cyrk, nie moje małpy, ja tylko głośno myślę.
Bardzo mądrze napisane. Jestem tego samego zdania i artykułowałem je wielokrotnie. Trudno bowiem porównywać zespoły, które zarówno przed, jak i w trakcie sezonu mogły skupić się jedynie na PlusLidze oraz PP, z tymi, których zawodnicy walczyli ponadto na innych frontach jak chociażby w LM, czy też grze w reprezentacji. ZAKSIAKI byli najbardziej obciążeni, bo rozegrali zdecydowanie najwięcej spotkań, co bardzo łatwo zweryfikować. Dlatego mamy to co mamy. Kontuzje, mikrourazy, przemęczenie, połączone z napiętym kalendarzem spotkań i personalnym osłabieniem zespołu, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że ZAKSA jest obecnie personalnie słabsza. Ta jedna roszada - Kariagin za Semeniuka - robi GIGANTYCZNĄ różnicę. Tak jak jeden zawodnik - Torey Defalco zrobił różnicę w Rzeszowie. Ktoś tu na forum mądrze napisał, że dokonywanie każdego roku rewolucji kadrowych w zespołach jest błędem. Należy wymieniać jedynie poszczególne trybiki (te najsłabsze). Sęk w tym, że w Rzeszowie poszli po latach po rozum do głowy i nie wymieniają już 70% składu po sezonie. Zachowali prawie w całości niezmieniony i zgrany team, dorzucając jeszcze mocnego Amerykanina, który doskonale wpasował się w ten skład. Jeszcze bardziej się wzmocnili. Owszem ZAKSA nie przeprowadziła rewolucji kadrowej (bo większość zawodników pozostała), ale odszedł do Włoch jej kluczowy element czyli Semeniuk, którego zastąpiono bardzo słabiutkim Bułgarem :( Dlatego przegrywamy z Resovią, która poza tym od wielu sezonów nie gra w europejskich pucharach (zresztą jak większość zespołów z PlusLigi). Dzięki temu mają więcej czasu na wypoczynek, podleczenie kontuzji, treningi. Generalnie na to, aby skupić się przede wszystkim na ligowej rywalizacji. To wszystko wpływa później na wyniki. Poszerzenie PlusLigi było zatem błędem (zwłaszcza z punktu widzenia najbardziej obciążonych zespołów i ich zawodników) ale tu przecież nie można o tym pisać, bo zaraz się zacznie skowyt.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2022, o 16:03 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 568
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: rafak »

ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

Resofan pisze: 4 lis 2022, o 09:33 Najważniejszą zmiana personalną w ZAKSie nie było odejście Semeniuka, tylko zmiana prezesa klubu. Era "wielkiej ZAKS-y" zaczęła się po objęciu stołka prezesa przez Świderskiego i ( jak się wydaje) kończy się po jego odejściu. Jak Świder wyjeżdżał na wybory na Prezesa PZPS, to kędzierzyńscy kibice powinni mu poprzecinać opony w samochodzie.
Coś w tym jest, bo Zaksa miała wszystko, zeby zostać hegemonem w Europie na co najmniej kilka lat. Były pieniądze, żeby ściągnąć klasowego grajka na podobnym poziomie do Kamila i zamiast bić się o trzecie z rzedu zwycięstwo w LM, będzie dostawać lanie od średniaków tak jak w lidze. Szkoda, że pieniądze w Kędzierzynie nie takie jak w Resovii czy Jastrzębiu, szkoda że nie powalczono o mocnego sponsora.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ptrlnd pisze: 4 lis 2022, o 13:40 Coś w tym jest, bo Zaksa miała wszystko, zeby zostać hegemonem w Europie na co najmniej kilka lat. Były pieniądze, żeby ściągnąć klasowego grajka na podobnym poziomie do Kamila i zamiast bić się o trzecie z rzedu zwycięstwo w LM, będzie dostawać lanie od średniaków tak jak w lidze. Szkoda, że pieniądze w Kędzierzynie nie takie jak w Resovii czy Jastrzębiu, szkoda że nie powalczono o mocnego sponsora.
Nie miała, zastąpienie Semeniuka porównywalnym graczem było zapewne niemożliwe, a robienie wyników mocno ponad budżet musiało się w końcu skończyć. Można było na pewno znaleźć kogoś lepszego od Karjagina, ale rynek skrzydłowych z perspektywy polskich klubów był mocno wybrakowany i to pewnie główny powód przez który nowy prezes Zaksy się pogubił. Co, jak już zostało powiedziane, nie jest największym problemem w tym momencie Zaksy, ale granie do maja, potem pełny sezon reprezentacyjny (Janusz, Śliwka, Shoji, Smith, Kaczmarek) - i teraz maraton w Pluslidze, to coś co może być nie do przeskoczenia na dystansie sezonu nawet jeśli indywidualnie poszczególni zawodnicy dojdą już do dobrej formy biorąc pod uwagę brak ławki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”