PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

KibicSiatki pisze: 3 kwie 2023, o 19:04 Nawet jakby Zaksa wygrała RZ to co z tego , gra w czwartek we Włoszech o 20 : 30 z Perugia w Lidze Mistrzów , mecz zakończy się około 23.30 , z obiektu wyjdą o 1 w nocy po wywiadach , kąpieli , kolacji , przejazd na lotnisko do Rzymu i o 4 wylot do Polski , a 6 w Polsce w Kędzierzynie Koźlu o 10 i już mieliby grać za 4 godzin w Polsce Play Off . :D
Puchary to przywilej, już bez wymówek. 8-)
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: hardy »

hottakesbot pisze: Granie w Pluslidze nie jest obowiązkowe, można też oddać mecz walkowerem.
Arw165 pisze: Puchary to przywilej, już bez wymówek.
Mamy dużą szansę na polski finał Ligi Mistrzów, ale komuś to chyba nie bardzo pasuje.
Pewnie woleliby finały włosko-ruskie.


Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Citizen »

Tutaj widzę niektórym to już totalnie odbiło do głowy, że bronią takiego absurdu jak granie dwa dni przez siatkarzy w święta wielkanocne. Zarówno dla siatkarzy jak i dla kibiców chcących oglądać mecze to jest poroniony pomysł, który do tej pory nie miał miejsca, ale jak widać kilku wykolejeńców zaciekle będzie jeszcze atakować jak ktoś zacznie piętnować ten absurd.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Terminarz tych play-offów rzeczywiście jest poroniony. Raz, że zawodników traktuje się jak niewolników i nie pozwala im się nawet spędzić świąt z rodziną, tylko muszą zapieprzać po całym kraju poodbijać piłeczkę. Dwa, że nawet dla kibiców takie mecze w święta to nie jest nic atrakcyjnego. Z tej całej pierwszej rundy ćwierćfinałów to obejrzę tylko nasze mecze i tylko dlatego, że się uprę, że gra Zawiercie i muszę obejrzeć, choć nawet nie jestem pewien, czy będzie mi dane na żywo. O reszcie spotkań raczej mogę zapomnieć, chyba że z odtworzenia, bo już sobie wyobrażam reakcję rodziny na mój znakomity pomysł, aby w ten świąteczny, rodzinny czas, włączyć sobie Polsat Sport i oglądać siatkówkę. Już widzę to trajkotanie żeńskiej części rodziny, dla której sport mógłby nie istnieć, że nie dość, że cały rok muszą wytrzymać i znosić "moje" mecze, to jeszcze im w święta chcę to zafundować. Jadę do teściów na święta i nie będę z nimi siedział tylko się zamknę w drugim pokoju i będę oglądał Plusligę, brzmi jak plan. :]
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

hardy pisze: 3 kwie 2023, o 20:37 Mamy dużą szansę na polski finał Ligi Mistrzów, ale komuś to chyba nie bardzo pasuje.
Pewnie woleliby finały włosko-ruskie.
Komu nie w smak?
PioterZJastrzebia
Posty: 1263
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PioterZJastrzebia »

Arw165 pisze: 3 kwie 2023, o 21:35
hardy pisze: 3 kwie 2023, o 20:37 Mamy dużą szansę na polski finał Ligi Mistrzów, ale komuś to chyba nie bardzo pasuje.
Pewnie woleliby finały włosko-ruskie.
Komu nie w smak?
Wszechobecnym wrogom Zaksy, a komu
Siekier
Posty: 307
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Siekier »

Przypominam, że będę robił podsumowanie sezonu zasadniczego + typy na ćwierćfinały z Andrzejem Kowalem,
jeżeli macie pytania do trenera, dajcie znać do jutra :)
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Siekier pisze: 3 kwie 2023, o 23:34 Przypominam, że będę robił podsumowanie sezonu zasadniczego + typy na ćwierćfinały z Andrzejem Kowalem,
jeżeli macie pytania do trenera, dajcie znać do jutra :)
Mnie to by bardziej spoza zakreślonych tematów interesowało: czy według niego trener Anastasi nie za mało rotował w meczu z Zaksą? Np. Giannelli poza zmianą taktyczną w ogóle nie był zmieniany.
druid9999
Posty: 108
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: druid9999 »

Siekier pisze: 3 kwie 2023, o 23:34 Przypominam, że będę robił podsumowanie sezonu zasadniczego + typy na ćwierćfinały z Andrzejem Kowalem,
jeżeli macie pytania do trenera, dajcie znać do jutra :)
Czy trener mógłby wskazać jacy zawodnicy są największym rozczarowieniem rundy zasadniczej(mam na mysli zawodników, po których przed sezonem trener oczekiwał więcej)
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Ejpok »

Witam,
lukecik pisze: 3 kwie 2023, o 21:32 Terminarz tych play-offów rzeczywiście jest poroniony. Raz, że zawodników traktuje się jak niewolników i nie pozwala im się nawet spędzić świąt z rodziną, tylko muszą zapieprzać po całym kraju poodbijać piłeczkę. Dwa, że nawet dla kibiców takie mecze w święta to nie jest nic atrakcyjnego. Z tej całej pierwszej rundy ćwierćfinałów to obejrzę tylko nasze mecze i tylko dlatego, że się uprę, że gra Zawiercie i muszę obejrzeć, choć nawet nie jestem pewien, czy będzie mi dane na żywo. O reszcie spotkań raczej mogę zapomnieć, chyba że z odtworzenia, bo już sobie wyobrażam reakcję rodziny na mój znakomity pomysł, aby w ten świąteczny, rodzinny czas, włączyć sobie Polsat Sport i oglądać siatkówkę. Już widzę to trajkotanie żeńskiej części rodziny, dla której sport mógłby nie istnieć, że nie dość, że cały rok muszą wytrzymać i znosić "moje" mecze, to jeszcze im w święta chcę to zafundować. Jadę do teściów na święta i nie będę z nimi siedział tylko się zamknę w drugim pokoju i będę oglądał Plusligę, brzmi jak plan. :]
Ja mam dokładnie taki sam plan. Jadę do Teściów i będę w drugim pokoju siedział i oglądał. Lepsze to niż standardowe przepychanki i uszczypliwości, poza tym ja i tak jestem dodatkiem do wnuków :)
Pawel9221
Posty: 1193
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pawel9221 »

Siekier pisze: 3 kwie 2023, o 23:34 Przypominam, że będę robił podsumowanie sezonu zasadniczego + typy na ćwierćfinały z Andrzejem Kowalem,
jeżeli macie pytania do trenera, dajcie znać do jutra :)
Czy jako znawca ligi NCAA: ktory lub ktorzy zawodnicy rokuja w NCAA obecnie najlepiej oraz kogo ewentualnie z nich by widzial aby sciagnac ich do Polski.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

Granie w Pluslidze nie jest obowiązkowe, można też oddać mecz walkowerem. Niech kibice mają pretensje do prezesów swoich klubów, którzy przyklepali taki terminarz. Jakoś w Anglii da się grać 26 grudnia. Tylko tam jest poważny zawodowy sport, a nie peryferyjne rozgrywki w peryferyjnej dyscyplinie.
Widzisz, to jakby nie patrzeć drugi dzień świąt. Jest jednak różnica niż niedziela wielkanocna/Wigilia

Olsztyn w tej parze jest delikatnym faworytem. Przełamał pierwszy raz po 6 latach Zawiercie na wyjeździe, pewnie wygrał u siebie a sezon skończył niżej tylko dlatego, że miał poważne kłopoty kadrowe (Karlitzek, Tuaniga), Lipiuński nie wypalił i potrzeba było zmienić libero co miało wpływ na stratę punktową, której później nie dało się odrobić.
Nie ma żadnego elementu, w którym Zawiercie jest lepsze.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

A ja taki lekki kij w mrowisko włożę i przypomnę jak to wszyscy jechali po Al Hachdadim jak on śmie jakiś ramadan obchodzić w trakcie play-off'ów, że to nieprofesjonalne i mógł iść do jakiejś ligi co wtedy nie gra. Nie chce mi się szukać tych komentarzy, ale pewnie parę osób by się pokryło z tymi, które teraz się dziwią, jak to tak grać mecze w Wielkanoc :D to jak to w końcu jest, ustawiamy kalendarz pod religie, czy nie? Czy tylko pod jedyną słuszną?

Dla mnie osobiście większym nieporozumieniem od grania w Wielkanoc, jest ta mała przerwa między meczami naszych reprezentantów w LM, a meczami ćwierćfinałowymi. Reprezentujesz kraj, dochodzisz daleko, nie dość że kasowo kokosów na tym nie zrobisz, to jeszcze w nagrodę dowalą Ci mecz po dwóch dniach i trzech, które jak przegrasz to skończysz najwyżej na 5 miejscu sezon. I to jest najbardziej chore, a nie granie w Wielkanoc, Ramadan czy Święto Wojska Polskiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: PabloFX »

Streeter pisze: 4 kwie 2023, o 14:01 A ja taki lekki kij w mrowisko włożę i przypomnę jak to wszyscy jechali po Al Hachdadim jak on śmie jakiś ramadan obchodzić w trakcie play-off'ów, że to nieprofesjonalne i mógł iść do jakiejś ligi co wtedy nie gra. Nie chce mi się szukać tych komentarzy, ale pewnie parę osób by się pokryło z tymi, które teraz się dziwią, jak to tak grać mecze w Wielkanoc :D to jak to w końcu jest, ustawiamy kalendarz pod religie, czy nie? Czy tylko pod jedyną słuszną?

Dla mnie osobiście większym nieporozumieniem od grania w Wielkanoc, jest ta mała przerwa między meczami naszych reprezentantów w LM, a meczami ćwierćfinałowymi. Reprezentujesz kraj, dochodzisz daleko, nie dość że kasowo kokosów na tym nie zrobisz, to jeszcze w nagrodę dowalą Ci mecz po dwóch dniach i trzech, które jak przegrasz to skończysz najwyżej na 5 miejscu sezon. I to jest najbardziej chore, a nie granie w Wielkanoc, Ramadan czy Święto Wojska Polskiego.

Streeter
+1
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Zgadzam się z drugą połową odnośnie do braku odpowiedniego odpoczynku po LM, który w kontekście sportowej rywalizacji jest ważniejszy, zwłaszcza, że nasza liga z jednej strony wyciera sobie twarz banałami o wspieraniu polskich klubów w pucharach, a jak ktoś będzie śmiał to zakwestionować, to płacze w swoich mediach o przywileju najlepszych i proponuje rezygnację z rozgrywek, jak jest za ciężko. Przynajmniej ja tak odbieram ich komunikaty.

Natomiast porównywanie sytuacji z Wielkanocą do krytykowania Al Hachdadiego za obchodzenie Ramadanu nie do końca analogiczne IMO. Gdyby wszystkim naszym dano możliwość tradycyjnego obchodzenia świąt, to nie sądzę, żeby dwie wizyty w kościele i jeden dzień ścisłego postu był dla rozgrywek uciążliwy. Chyba że zakładamy, że wszyscy zawodnicy się tak objedzą przy rodzinnym stole, że wpłynie to na ich dyspozycję, bo to chyba największe ryzyko. :)
Natomiast Ramadan to 30 dni niejedzenia i picia od świtu do zachodu. Trochę jednak inne skutki dla zawodnika niż Wielkanoc. Może jak masz ligę muzułmańską to się jakoś znosi, bo wszyscy to przechodzą albo mają dyspensę (z której Al Hachdadi nie korzystał). Dla mnie to trochę inne scenaiusze i w jego przypadku raczej chodziło o możliwy spadek formy sportowej. A u nas chodzi przede wszystkim o możliwość spędzenia 2-3 dni z rodziną, bo zaraz nie będzie tego w ogóle (pewnie w przyszłym sezonie), zarówno dla kibiców jak i zawodników.
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Streeter pisze: 4 kwie 2023, o 14:01 A ja taki lekki kij w mrowisko włożę i przypomnę jak to wszyscy jechali po Al Hachdadim jak on śmie jakiś ramadan obchodzić w trakcie play-off'ów, że to nieprofesjonalne i mógł iść do jakiejś ligi co wtedy nie gra. Nie chce mi się szukać tych komentarzy, ale pewnie parę osób by się pokryło z tymi, które teraz się dziwią, jak to tak grać mecze w Wielkanoc :D to jak to w końcu jest, ustawiamy kalendarz pod religie, czy nie? Czy tylko pod jedyną słuszną?

Dla mnie osobiście większym nieporozumieniem od grania w Wielkanoc, jest ta mała przerwa między meczami naszych reprezentantów w LM, a meczami ćwierćfinałowymi. Reprezentujesz kraj, dochodzisz daleko, nie dość że kasowo kokosów na tym nie zrobisz, to jeszcze w nagrodę dowalą Ci mecz po dwóch dniach i trzech, które jak przegrasz to skończysz najwyżej na 5 miejscu sezon. I to jest najbardziej chore, a nie granie w Wielkanoc, Ramadan czy Święto Wojska Polskiego.

Streeter
Dawno nie czytałem mniej mądrej rzeczy. Wszystkie analogie z sempiterny. Jeden bisurman do wszystkich chrześcijan. Utrata zdolności fizycznych bisurmana do gry w święta. Dobra, dalej nie piszę, bo się zagalopuję.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2806
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Z perspektywy kibica Resovii w pojedynku Zawiercia z Olsztynem jestem za AZS. Nie ma z mojej strony jakiejś wielkiej sympatii czy antypatii do któregoś z tych klubów. Uważam, że oba kluby są dużą wartością dla ligi, za klimat, kibiców, poziom sportowy, całokształt. Kieruje mną zwykły pragmatyzm. Z AZS będzie łatwiej Resovii wywalczyć medal. Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Z Zawierciem odpadliśmy rok temu, w obecnym sezonie przegraliśmy dwa mecze w rundzie zasadniczej.
dyletant
Posty: 5114
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: dyletant »

to jak to w końcu jest, ustawiamy kalendarz pod religie, czy nie? Czy tylko pod jedyną słuszną?
Pod tę dominującą, obejmującą w swoich normach większość społeczeństwa. Po to żeby nie było możliwości wykorzystania tego między buddystami, dzihadystami albo pastafarianami. To nie większość ma się dostosować do mniejszości, tylko odwrotnie. Przez 20 lat tej ligi nikt nie wpadł na pomysł rozgrywania jakiegokolwiek meczu w Wigilię, albo Niedzielę wielkanocną, która nie tylko dla katolików, ale przede wszystykim dla Polaków ma bardzo ważne znaczenie. Dlatego w Polsce ustala się wolne na święta chrześcijańskie a nie choćby prawosławne. I to jest zupełnie normalne.
+to co Noworoczny napisał o wpływie na zdrowie i formę zawodnika.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 4 kwie 2023, o 15:12 Pod tę dominującą, obejmującą w swoich normach większość społeczeństwa. Po to żeby nie było możliwości wykorzystania tego między buddystami, dzihadystami albo pastafarianami. To nie większość ma się dostosować do mniejszości, tylko odwrotnie. Przez 20 lat tej ligi nikt nie wpadł na pomysł rozgrywania jakiegokolwiek meczu w Wigilię, albo Niedzielę wielkanocną, która nie tylko dla katolików, ale przede wszystykim dla Polaków ma bardzo ważne znaczenie. Dlatego w Polsce ustala się wolne na święta chrześcijańskie a nie choćby prawosławne. I to jest zupełnie normalne.
+to co Noworoczny napisał o wpływie na zdrowie i formę zawodnika.
To jest bardziej złożony problem niż granie spotkań w dni powszechnie uważane za wolne. Po pierwsze, siatkówką rządzi telewizja Polsat, czy dobrze czy źle to temat na inną dyskusję. Po drugie prezesi klubów niezbyt wykazują chęci wpływania na decyzję góry (znaczy nieraz coś bredzą, że źle, że dużo grania, a potem jest głosowanie typu 16-0). Po trzecie, nietrudno się domyślić, że Wielkanoc, zwłaszcza przy zapowiadającej się aurze to miliony widzów przed TV. Po czwarte (uwzględniając tu po drugie), skoro Polsat wie, że prezesi i tak nie zareagują, no to upchał te mecze wtedy, kiedy wydaje im się, że najwięcej zarobią, no bo siłą rzeczy więcej osób obejrzy mecze w wolną Wielkanocną Niedzielę niż w jakiś roboczy wtorek o 17. Więc pod tym kątem mnie ta decyzja w ogóle nie dziwi. Siatkarzy przecież zarówno telewizja, jak i wspomniani prezesi mają głęboko wiadomo gdzie.

No a temat czy grać czy nie grać w takie święta no to już kwestia indywidualna - mi osobiście by to jakoś nie przeszkadzało, gdybym musiał wtedy grać/pracować, ale rozumiem, że są ludzie, którym by to przeszkadzało.

Żeby w ogóle dyskutować o tym, czy i kiedy jest sens te mecze grać, to najpierw Polsat musiałby się liczyć z klubami, a kluby z zawodnikami. Bo tak mamy czysto biznesową sytuację, gdzie upchnęli mecze w telewizyjny prime. No bo dlaczego nie, skoro kluby i zawodnicy nie protestują, tylko parę osób w SM się oburzy, ewentualnie za 2 lata ktoś o tym napomknie w Podcaście u Siekiera?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5595
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze: 4 kwie 2023, o 15:12
to jak to w końcu jest, ustawiamy kalendarz pod religie, czy nie? Czy tylko pod jedyną słuszną?
Pod tę dominującą, obejmującą w swoich normach większość społeczeństwa. Po to żeby nie było możliwości wykorzystania tego między buddystami, dzihadystami albo pastafarianami. To nie większość ma się dostosować do mniejszości, tylko odwrotnie. Przez 20 lat tej ligi nikt nie wpadł na pomysł rozgrywania jakiegokolwiek meczu w Wigilię, albo Niedzielę wielkanocną, która nie tylko dla katolików, ale przede wszystykim dla Polaków ma bardzo ważne znaczenie. Dlatego w Polsce ustala się wolne na święta chrześcijańskie a nie choćby prawosławne. I to jest zupełnie normalne.
+to co Noworoczny napisał o wpływie na zdrowie i formę zawodnika.
No dokładnie tak jest
Plus pamiętam wywiad Al Hachdadiego, który mówił, że on ten ramadan obchodził tak jak chciała religia bo klub nie chciał mu przedłużyć kontraktu i nie było sensu się poświęcać, więc gdyby klub mu ten kontrakt przedłużył to by nie kombinował z tą dietą. To dla mnie nie jest profesjonalne. Poświęcanie się dla klubu uzależnione od tego czy dostaniesz nowy kontrakt czy nie. Profesjonalizm to należyte podchodzenie do swoich obowiązków wraz z odpowiednim zaangażowaniem. Skoro temu siatkarzowi nie zależało na dobrej grze i na byciu w formie bo klub nie przedłuży mu kontraktu to ja takiego zachowania nie nazwę profesjonalnym.
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Nuriel »

Kompletnie z kapelusza to porównanie z Al Hachdadim.
Po pierwsze, to chłop głodował przez kilkadziesiąt dni, to jednak jest zdecydowanie co innego niż spędzić dwa dni w domu (xd).
Poza tym tutaj raczej nie chodzi o religię, bo tak naprawdę to już jest bardziej świeckie święto. Zwyczajnie kilka razu do roku ludziom się należy kilka dni, w których będą mogli spotkać się z rodziną (czy robić co tam sobie innego chcą), nie zawsze da się to nadrobić w innym terminie.
Sportowiec to nie jest Lekarz na dyżurze, czy Strażak, jak nie zagra w święta, to świat się nie zawali.
Z tym że Lekarze (czy inne zawody pracujące w święta, to tylko przykład) wiedzą na co się piszą i muszą to zaakceptować przez podjęciem takiej pracy.
Siatkarze zostali nagle postawieni przed faktem dokonanym i nikt ich nie pytał czy to jest dla nich okej.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: bryt.bryt »

Faktycznie, granie w święta to zbrodnia.
Poszlaka sprzed 2 lat na szybko, bo nie chciało mi się szukać dłużej, niż 5 sekund:
https://przegladsportowy.onet.pl/ofsajd ... sa/cbsjl1b
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Ale my tu o siatkówce rozmawiamy.
Arw165
Posty: 1451
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Nie sądzę, żeby nikt z tutaj obecnych, również ci którzy są przeciwko graniu w święta, nie zdawali sobie sprawy, że skoczkowie skaczą w nowy rok, a Iga Świątek miała mecz w Wigilię. Ja bym wolała, żebyśmy z innych sportów brali rzeczy, które nam się podobają, nie odwrotnie. No chyba, że granie w święta ktoś uważa za przykład lepszej organizacji sportu.

U nas w siatkówce jest to jednak coś nowego i jasne - pewnie można do tego przywyknąć. Ale nie wynika to z naturalnej kolei rzeczy, tylko z nieprzemyślanego intensyfikowania rozgrywek. To jest zarzewie problemu.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Resofan »

Terminarz jest prostą konsekwencją rozbudowanej ponad miarę ligi. Przy 16 drużynach gdzieś te mecze trzeba upchnąć, bo gdyby było (tak jak powinno być) maks. 12 drużyn w lidze, to z pewnością w święta nie trzeba by było grać. Utyskiwanie w tym momencie na Polsat jest śmieszne, bo co niby Polsat ma zrobić? Ścieśnić kalendarz i potem rozgrywać po dwa mecze o jednej godzinie? Zrezygnować z bezpośredniej transmisji jednego z nich? Czy może transmitować na dwóch różnych kanałach i siłą rzeczy zmniejszyć oglądalność? Przez cały sezon wysyłał ekipy z kamerami na wszystkie "hity" Bielska z Radomiem czy Lubinem (przy całym dla nich szacunku), a teraz gdy do spicia jest śmietanka to z niej zrezygnować? No bądźmy poważni. W przyszłym roku dopiero będzie cyrk, gdy przed IO terminarz jeszcze bardziej ścieśnią a play offy staną w dużej mierze maszyną losującą, bo wystarczy w dniu meczu "rozwolnienie" czy inna grypa w drużynie i cały sezonowy wysiłek psu w zad.
Rakiem całej ligi jest jej "przewymiarowanie", bo nie mamy na tyle zawodników prezentujących odpowiedni do niej poziom by drużyny z dołów tabeli nie odstawały klasą. Napięty terminarz, granie w święta, śmiesznie małe przerwy między meczami dla pucharowiczów to tylko tego konsekwencja.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Ale serio uważacie, że większym problemem dla profesjonalnych sportowców jest zagranie w Poniedziałek Wielkanocny niż zagranie 3 meczów w 5 dni? Tydzień później/wcześniej rozumiem że byłby to świetny pomysł?

Jak już wspomniano, Skoczkowie skaczą w Nowy Rok i żyją. Ba, skaczą 6 stycznia, którego u nas przypada Trzech Króli, ale są przecież skoczkowie, dla których są to Święta Bożego Narodzenia. I tu zaskoczenie: TCS jest wtedy, nie żeby zrobić katolikom na złość, czy żeby Żyła nie wypił szampana albo ośmiu w sylwestra, a dlatego, że nie wiedzieć czemu najwięcej ludzi wtedy to ogląda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

Wszystkie dyscypliny, w ramach których odbywają się zawody, czy to skoki, czy to piłka nożna, mają super zorganizowane rozgrywki, kalendarz jest znany z dużym wyprzedzeniem, nawet na cały sezon z góry, jak to ma miejsce w skokach. Kolejne konkursy czy kolejki ligowe rozgrywane są raz w tygodniu, od biedy w środku tygodnia coś tam jest. Natomiast przy tym terminarzowym burdelu, który mamy niemal rok w rok w Pluslidze, zwłaszcza teraz, gdy gramy w zasadzie non stop, to nie dziwota, że chociaż w święta przydałoby się od tego odetchnąć i odpocząć.
Plusliga jest naszą ligą, więc moglibyśmy je organizować z myślą o sobie i uwzględniać wolne w ramach świąt. To nie są skoki, czyli globalne zawody międzynarodowe. Ja jestem wkurzony, bo nie obejrzę wszystkiego, co bym chciał, bo chcę uniknąć kłótni w domu, że nawet w święta nie mogę się poświęcić rodzinie tylko ciągle ten sport i sport, zawodnicy wkurzeni, bo by chętnie odetchnęli, więc o czym po co w ogóle ta dyskusja? Wiadomo, że każdy by wolał w święta mieć wolne, ale jest jak jest i nic nie zrobimy. W przyszłym sezonie będzie jeszcze gorzej, bo przy tym napakowanym jak kabanos terminarzu zanosi się nawet na mecze w święta w grudniu.

Streeter pisze: 4 kwie 2023, o 22:09 TCS jest wtedy, nie żeby zrobić katolikom na złość, czy żeby Żyła nie wypił szampana albo ośmiu w sylwestra, a dlatego, że nie wiedzieć czemu najwięcej ludzi wtedy to ogląda.
Jak to nie wiedzieć czemu? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto na wpół martwy po sylwestrze nie oglądał przy jajecznicy lub czymś podobnym skoków w Ga-Pa na otrzeźwienie. :]
Pomocniczka
Posty: 2176
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Nie "w poniedziałek" tylko w niedzielę i w poniedziałek. W OBA dni najważniejszych świąt dominującej religii w kraju.
Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 4 kwie 2023, o 22:49 Wszystkie dyscypliny, w ramach których odbywają się zawody, czy to skoki, czy to piłka nożna, mają super zorganizowane rozgrywki, kalendarz jest znany z dużym wyprzedzeniem, nawet na cały sezon z góry, jak to ma miejsce w skokach. Kolejne konkursy czy kolejki ligowe rozgrywane są raz w tygodniu, od biedy w środku tygodnia coś tam jest. Natomiast przy tym terminarzowym burdelu, który mamy niemal rok w rok w Pluslidze, zwłaszcza teraz, gdy gramy w zasadzie non stop, to nie dziwota, że chociaż w święta przydałoby się od tego odetchnąć i odpocząć.
Plusliga jest naszą ligą, więc moglibyśmy je organizować z myślą o sobie i uwzględniać wolne w ramach świąt. To nie są skoki, czyli globalne zawody międzynarodowe. Ja jestem wkurzony, bo nie obejrzę wszystkiego, co bym chciał, bo chcę uniknąć kłótni w domu, że nawet w święta nie mogę się poświęcić rodzinie tylko ciągle ten sport i sport, zawodnicy wkurzeni, bo by chętnie odetchnęli, więc o czym po co w ogóle ta dyskusja? Wiadomo, że każdy by wolał w święta mieć wolne, ale jest jak jest i nic nie zrobimy. W przyszłym sezonie będzie jeszcze gorzej, bo przy tym napakowanym jak kabanos terminarzu zanosi się nawet na mecze w święta w grudniu.

Streeter pisze: 4 kwie 2023, o 22:09 TCS jest wtedy, nie żeby zrobić katolikom na złość, czy żeby Żyła nie wypił szampana albo ośmiu w sylwestra, a dlatego, że nie wiedzieć czemu najwięcej ludzi wtedy to ogląda.
Jak to nie wiedzieć czemu? Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto na wpół martwy po sylwestrze nie oglądał przy jajecznicy lub czymś podobnym skoków w Ga-Pa na otrzeźwienie. :]
No z tym co piszesz to się zgadzam, że powinno być to zaplanowane po ludzku. A to co zacytowałeś to tak z ironią napisałem, że nie wiedzieć czemu :D chodziło mi, że pewnie z podobnego założenia wyszli w Polsacie - będą siedzieć w domach, bo zapowiadają zabójcze 6 stopni, to włączą siatkę. I stąd te mecze. Bo jak już wyżej wspomniałem z zawodnikami a i nawet z kibicami to Polsat się średnio liczy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 160
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mosze Bernsztajn »

lukecik pisze: 4 kwie 2023, o 22:49 Ja jestem wkurzony, bo nie obejrzę wszystkiego, co bym chciał, bo chcę uniknąć kłótni w domu, że nawet w święta nie mogę się poświęcić rodzinie tylko ciągle ten sport i sport, zawodnicy wkurzeni, bo by chętnie odetchnęli, więc o czym po co w ogóle ta dyskusja?
A ja z kolei wszystko (zapewne) obejrzę, bo wszystkie dni świąt pracuję na drugą zmianę, więc włączę i będę liczył na spokojną szychtę.
Niemniej, pomijając żarty, terminarz jest okropny. W zeszłym roku się zżymałem na mecz (bodaj) w wielką sobotę, ale to? Makabra.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”