PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Diomedea »

Gadanie, ze Piotrek siedzi i nie wyglada na zerwanie.
Sorki, widac ze komentator nie zerwal krzyzowego. To boli jak cholera w momencie zerwania, potem sie uspokaja, mozna isc, nawet na narcie mozna stanac (tylko skrecic sie wtedy nie da).

Szansa dla Sawickiego. Mam nadzieje ze dojrzal (rowniez mentalnie, bo byly zarzuty). Mam 2 pytania-Czerwinski i jego bark-w jakim sa stanie. I na jakiej licencji gra (trenuje) Nasevich.
Ostatnio zmieniony 7 paź 2022, o 23:47 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: PioterZJastrzebia »

Diomedea pisze: 6 paź 2022, o 21:08
Szansa dla Sawickiego. Mam nadzieje ze dojrzal (rowniez mentalnie, bo byly zarzuty). Mam 2 pytania-Czerwinski i jego bark-w jakim sa stanie. I na jakiej licencji gra (trenuje) Nasevich.
Gdzieś niedawno czytałem wywiad, bodaj z prezesem Trefla, w którym mówił że Nasevich stara się o obywatelstwo polskie. Można więc zakładać że nadal gra jako Białorusin.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Diomedea »

Nawet joker medyczny nie wchodzi w gre. Limity. Najlatwiej zrezygnowac z libero, ale jest na tyle dobry, ze sie nie oplaca.
A Polakow na poziomie Piotrka Orczyka, wolnych nie ma. Chyba nikogo lepszego od Sawickiego wolnego, lub do wykupienia, nie ma .
Bednorz bedzie pewnie wolny na PO, ale on raczej dogada sie z kims bogatszym.

Widac na ile wazne jest posiadanie 3 dobrego przyjmujacego.

Trzymamy kciuki, oby lakotka nie poszla.

Teraz Sawicki mial potrojny, ale do prostej Sancheza, uderzyl w blok, do skosu i czapa.
Ostatnio zmieniony 8 paź 2022, o 06:16 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Heimlock »

Bardzo podoba mi się odbicie Sancheza. Do tego szybkość i kreatywnośc. Bardzo szkoda tego wzrostu ale chyba nawet udało mu się zablokować Martineza. Ma nawet 2 bloki na koncie.

Straszny pech z Orczykiem. Duży problem dla Gdańska.

Halaba z Filipiakiem bardzo dobrze wyglądają, Halaba może być stworzony do gry z Sanchezem. Kujundzic też robi dobrą robotę.

Po drugiej stronie Bołądź najlepiej.
Ostatnio zmieniony 6 paź 2022, o 22:57 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Diomedea »

Halaba z Filipiakiem bardzo dobrze wyglądają. Po drugiej stronie Bołądź najlepiej.
Latwiej sie gra, jak nie jestes sam. Martinez mial raczej byc 3cia opcja i duzo dodac w przyjeciu.
Edit:
Piotrek Orczyk do momentu kontuzji mial skutecznosc/efektywnosc ataku 71/56%. Sawicki 50/32%. O ile skutecznosc akceptowalna, to efektywnosc slabsza. Zobaczymy jak dalej, czy bedzie eliminowal bledy wlasne i rozwinie sie w ataku.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: lukecik »

Bardzo przyjemnie się ten mecz oglądało i szkoda, że ostatecznie nie doszło do piątego seta. Jest mi niesamowicie przykro z powodu Orczyka. Wreszcie dostał szansę gry w szóstce przez cały sezon, a tu taki pech. Trzymam kciuki, by to nie było nic poważnego, bo wyglądało to tak, jakby sezon miał już z głowy, a to byłaby katastrofa.

Przyjemnie też się patrzy na Nysę. Jestem bardzo ciekaw, co pokażą w niedzielę na tle Bełchatowa. Widać, że Plina zaraził wszystkich swoją energią i tam aż buzuje na parkiecie. Różnicę w rozegraniu w porównaniu do poprzedniego sezonu też widać, bardzo ciekawy grajek z tego Żukowskiego. Jak wspominałem, brakuje mi tam pazura na środku, ale może ten Abramowicz okaże się takim objawieniem jak choćby Urbanowicz przed rokiem.

Ciekawostka odnośnie M'Baye. Fantastyczny występ przeciwko Bielsku w pierwszej kolejce,3 bloki, as oraz 10/12 w ataku. Wczoraj natomiast dla równowagi 0/8 w ataku, z czego 3 razy zablokowany. :)
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: JootPe2 »

lukecik pisze: 7 paź 2022, o 11:07 Przyjemnie też się patrzy na Nysę. Jestem bardzo ciekaw, co pokażą w niedzielę na tle Bełchatowa. Widać, że Plina zaraził wszystkich swoją energią i tam aż buzuje na parkiecie. Różnicę w rozegraniu w porównaniu do poprzedniego sezonu też widać, bardzo ciekawy grajek z tego Żukowskiego. Jak wspominałem, brakuje mi tam pazura na środku, ale może ten Abramowicz okaże się takim objawieniem jak choćby Urbanowicz przed rokiem.
Akurat ten Abramowicz fajne dawał zmiany na turnieju w Genewie. Podoba mi się jego dynamika, muszę go jeszcze poobserwować.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: efratello »

Jeszcze a propos Nysy, oni mają też paru fajnych graczy na ławce, to też może zaprocentować w kontekście tego mega wymagającego sezonu. Mecz ze Skrą bardzo ciekawie się zapowiada. Ja trochę z powodu marki klubu i marki / ogrania niektórych graczy wyżej postawiłem przed sezonem Warszawę niż Nysę, ale z Warszawą to zobaczymy jak będzie, bo tam jest duuużo warunków do spełnienia, żeby zatrybiło, przede wszystkim powrót do zdrowia Tillie, ale i powrót do formy Szalpuka i Grobelnego, rozwój Firleja (oby nie regres), zrealizowanie się tego domniemanego potencjału Webera. Początek ciężki, bo dużo mniejszych i większych kontuzji w Warszawie, ale to może być ciekawy zespół, który się odkuje w dalszej części sezonu.

Suwałki z Sanchezem się mega przyjemnie ogląda i trudno im nie kibicować (przynajmniej z perspektywy "kibica bez klubu", którym jestem). W ogóle chyba okienko transferowe wyszło na plus dla Plusligi głównie za sprawą zagranicznych rozgrywających.

Cieszy mnie to, co piszecie o Gierżocie i Kubickim, że są skazani na grę i poniekąd skazani na sukces. Fajnie, że Kubicki dostał parę akcji do rozegrania i były ok, wiadomo, że fajerwerków nie robił, ale jakieś tam doświadczenie powoli może będzie zbierał już w tym sezonie za Pająka, i faktycznie ten włoski przykład może dodatkowo zadziałać u nas na wyobraźnię i ośmielić trochę trenerów w stawianiu na młodych.
Diomedea
Posty: 4495
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka II

Post autor: Diomedea »

Abramowicz w Legii gral bardzo fajnie. Bardzo rowno w ciagu sezonu, bez wachan formy. Solidnie w bloku, dobrze dochodzil do skrzydel. Moze bez wielkich pikow ale regularnie i inteligentnie. On jeszcze moze sie rozwinac, szczegolnie przy Pilinie, jest z 98 rocznika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”