System rozgrywek w PlusLidze

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Chal »

Liga szykuje nam nowy system rozgrywek, który w założeniu ma być atrakcyjniejszy dla kibiców: 9 meczy w fazie zasadniczej, 5 w drugiej rundzie plus od 2 do 6 w play-off. 16-20 meczy w sezonie. Również Puchar Polski, w którym za cel postawiona będzie walka zmieni własne oblicze. Spotkania będą prowadzone w formule bez eliminacji, a najlepsza ósemka zagra w finale ośmiu.
źródło: http://azsczestochowa.pl/index.php?page=news&art=1563

Ja bardzo przepraszam, ale to jest chyba jakaś kpina? We Francji czy we Włoszech rozgrywa się w samej fazie zasadniczej 26-30 spotkań, a u nas w ciągu całego sezonu ma to być o 10 mniej? Tylko jednak runda meczów "każdy z każdym", potem z tego co rozumiem podział na 1-6 i 7-10, a następnie najlepsza 4 gra półfinały i finały do 2 zwycięstw? Atrakcyjniejsze dla ligi ma być okrojenie liczby spotkań o 40%? Sugeruję panu Popko i jego świcie w tym momencie wziąć coś ciężkiego i pier****nąć się w łeb, bo jeśli wejdzie taki system, to będzie to największa porażka w historii polskiej siatkówki ligowej.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Dlatego podkreślałem iż jeśli za zmiany mają brać się panowie z Popiem na czele to będzie gorzej niż było. Nie pomyliłem się nowy system to jakaś kpina. Spotkania będą co 2 tygodnie czy jak ? I gdzie tu sprawiedliwość jeśli np grało się będzie 9 meczy systemem każdy z każdym ?? Jedni trafią Warszawę, Wieluń, Kielce u siebie i gładko wygrają łatwe spotkania, a inni trafią Bełchatów Jastrzębie i Rzeszów i męczyć się będą u siebie by ze słabszymi zagrać wyjazdy i też się męczyć ? Ok powiecie trzeba wygrywać z każdym ale gdzie równość?
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: azsiak88 »

Kpiną jest też ogłoszenie takiego info przez klub a nie przez "profesjonalną" ligę :|
Pomijam, że pomysł jest tragiczny.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Wydaje mi się że specjalnie ta wiadomość została umieszczona na stronie, bo pomysł klubom się nie spodoba raczej. Mniej meczy to mniejsze przychody, mniej czasu antenowego, czyli reklamy. Trudniej o sponsorów.
vii
Posty: 444
Rejestracja: 25 maja 2008, o 17:13
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: vii »

To cos jak w lidze zuzlowej chca zrobic... Tylko tam sa pelne 2 kolejki kazdy z kazdym i dopiero podzial... Przeciez liga bedzie nudna... Istnieje prawdopodobienstwo ze np do takiej mojej Czestochowy w ogole nie przyjedzie np taka SKRA.
A cos jest na rzeczy bo na stronce AZSu juz widnieje termin pierwszego meczu w +Lidze z Bydgoszcza.
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: chrison »

Myślę, że dodatkowo ligę powinno się rozgrywać według "złotej reguły".
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Akurat to że zagramy z Bydgoszczą to ja wiem od momentu kiedy zagraliśmy z nimi o miejsca 5-6. Zawsze w lidze tak ustawiany był kalendarz

Pary 1 kolejki:

10-1 (mistrz zawsze gra z beniaminkiem na wyjeździe itd.)
9-2 (druga drużyna chyba 3 mecz gra dopiero u siebie)
3-8
4-7
5-6

Chciałbym wiedzieć kto odpowiedzialny jest za tę decyzję .
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: dreamer »

Daren pisze:Dlatego podkreślałem iż jeśli za zmiany mają brać się panowie z Popiem na czele to będzie gorzej niż było. Nie pomyliłem się nowy system to jakaś kpina. Spotkania będą co 2 tygodnie czy jak ? I gdzie tu sprawiedliwość jeśli np grało się będzie 9 meczy systemem każdy z każdym ?? Jedni trafią Warszawę, Wieluń, Kielce u siebie i gładko wygrają łatwe spotkania, a inni trafią Bełchatów Jastrzębie i Rzeszów i męczyć się będą u siebie by ze słabszymi zagrać wyjazdy i też się męczyć ? Ok powiecie trzeba wygrywać z każdym ale gdzie równość?
Generalnie ten system to dowód na debilizm ludzi odpowiedzialnych za rozgrywki ligowe pilki siatkowej w Polsce.
Tym ludziom powinno się nie tylko szybko odrąbać dupy od zajmowanych stolków, ale wręcz izolować ich od spoleczeństwa (choćby w obawie przed zaraźliwością tej choroby).
Mówienie czegokolwiek więcej poza takim podsumowaniem po prostu nie ma sensu. Tych partaczy trzeba tępić z zawziętością, aż ostatni wyginioe (jak tur europejski przed prawie 300 laty).

do Darena
źle zrozumialeś "ideę" nowego systemu. Faza zasadnicza to nie ma być faza grana systemem "każdy z każdym", tylko coś takiego jak obecna I runda fazy zasadniczej. Inaczej mówiąc jako fazę zasadniczą każda drużyna rozgrywala by po jednym meczu z wszystkimi pozostalymi drużynami ligi - czyli lącznie 9 meczów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Dobrze zrozumiałem, może nieco źle się wyraziłem. Jak dla mnie ten system sprawi że zacznie się podcinanie gałęzi na której siedzą obecnie złote kury. Jak mnie to boli k....
Najgorsze że kibice nie mają nic do powiedzenia, a i kluby raczej nie wiele mimo iż na dobrą sprawę powinny mieć zdanie decydujące bo są przecież udziałowcem na równi z PLPS .
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: madlark »

W innym wątku wybieramy w kategorii "Największy wstyd: ", no i mam kolejnego kandydata. :x
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
MMERLIN
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:29
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: MMERLIN »

A wzięliście pod uwagę to, że może tu chodzić o mecze rozgrywane w Częstochowie? ;)
A co za tym idzie liczba meczy w sezonie wzrośnie?
Faza zasadnicza 18 meczy, druga runda 10 meczy i play-off... zależne gdzie dana drużyna zakończy poprzednie fazy.
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: kalosz »

9 meczy w fazie zasadniczej, 5 w drugiej rundzie plus od 2 do 6 w play-off. 16-20 meczy w sezonie.
Na własnej hali chyba, nie w całym sezonie. Tak przynajmniej zrozumiałem.

E: ubiegli mnie.

E2: Moje zdanie w sprawie systemu rozgrywek jest takie: wywalić play-offy, które i tak niczemu nie służą, najczęściej potwierdzają pozycje z rundy zasadniczej. ZAKSA tylko spada ;) Dawać cztery rundy po dwa mecze u siebie i na wyjeździe i gramy. To daje 36 spotkań w lidze na jedną drużynę. Teraz chcą dawać 20 meczów w jednej hali więc wyszłoby nawet mniej.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2010, o 14:48 przez kalosz, łącznie zmieniany 1 raz.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: evija »

Ale co będzie decydowało o tym, że w I rundzie zagramy np. z Resovią na wyjeździe a z Kielcami w domu? Rzut monetą? Musi być pełna runda zasadnicza, czyli mecz i rewanż, by było sprawiedliwie...

E: Oby tak było jak piszecie, że będzie więcej spotkań. Inaczej tylko rewolwer przystawić tym durniom do łbów i wypalić ;)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2010, o 14:40 przez evija, łącznie zmieniany 1 raz.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Nagor »

Dla mnie są to jajca, na prawdę PLS czy tam PZPS dąży do zniszczenia siatkówki.
...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Chal »

MMERLIN pisze:A wzięliście pod uwagę to, że może tu chodzić o mecze rozgrywane w Częstochowie? ;)
A co za tym idzie liczba meczy w sezonie wzrośnie?
Faza zasadnicza 18 meczy, druga runda 10 meczy i play-off... zależne gdzie dana drużyna zakończy poprzednie fazy.
Jeśli faktycznie o to chodzi, to w jakiś sposób jesteśmy uratowani, chociaż i tak sam podział na 1-6 i 7-10, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej zespołów buduje solidne budżety i ciekawe zespoły, mnie nie przekonuje.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Pierwsza runda zasadnicza 18 meczy jak do tej pory (9 w domu 9 na wyjeździe)

Druga runda
Miejsca 1-6 druga runda zasadnicza (10 meczy (5 dom 5 wyjazd)
Miejsca 7-10 to samo (3 tu i 3 tu)

Trzecia runda PLAY OFF
1-4 półfinały
5-6 dwumecz o puchar

tak to teraz rozumiem
Awatar użytkownika
kalosz
Posty: 1375
Rejestracja: 30 paź 2009, o 20:03
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: kalosz »

Tylko że zaraz jakiś Szampon czy inny Ignaczak powie, że to za dużo, że oni nie mogą się tak męczyć.
1971, 1972, 1974, 1975, 2012, 2013
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

To wskażemy mu drogę do Francji gdzie nauczą go grać :)
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: azsiak88 »

Daren pisze:Pierwsza runda zasadnicza 18 meczy jak do tej pory (9 w domu 9 na wyjeździe)

Druga runda
Miejsca 1-6 druga runda zasadnicza (10 meczy (5 dom 5 wyjazd)
Miejsca 7-10 to samo (3 tu i 3 tu)

Trzecia runda PLAY OFF
1-4 półfinały
5-6 dwumecz o puchar

tak to teraz rozumiem
Rozumowanie dobre, zastanawiam się tylko czy ta druga nowa runda nie wymogłaby rozciągnięcie kalendarza, bo 10 meczy to 5 tygodni zakładając że mecze byłyby systemem np sobota-środa. Chyba, że chcieliby to maksymalnie ścisnąć. Obecnie I runda p-o z reguły rozstrzygała się w jednym tygodniu. Chyba, że III runda zakłada walkę do dwóch zwycięstw.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: dreamer »

Liga szykuje nam nowy system rozgrywek, który w założeniu ma być atrakcyjniejszy dla kibiców: 9 meczy w fazie zasadniczej, 5 w drugiej rundzie plus od 2 do 6 w play-off. 16-20 meczy w sezonie.


To zacytowany fragment tekstu jaki zostal opublikowany na stronie AZS Częstochowa.
Uważacie, że z niego da się wyczytać, że dotyczy tylko meczów granych w charakterze gospodarza - w częstochowie ??? ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: JacekAZS »

Coś musiało im sie pomylić. Przecież Polsat, sponsorzy by się sprzeciwili. To po prostu błędny zapis. Nie ma co robić paniki. Władze PlusLigi to fakt, że amatorzy, ale są jakieś granice. Będzie 18 meczy w zasadniczej. Potem 10 lub 6 niżej i puchary.

Podejrzewam, że w sezonie 2011/2012, kiedy ligę powiększą do 12-tu zespołów (mam nadzieję) będziemy mieli w zasadniczej 22 mecze, a potem drużyny 1-6 - 10 meczy, drużyny 7-12 - 10 meczy. I na tym mogło by się to zakończyć zamykając temat bezsensownych play-offów. Liczyłaby się suma punktów z rundy zasadniczej i drugiej. Razem 32 mecze. Idealny i sprawiedliwy układ, nagradzający drużyny grające równo cały sezon.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

Na pewno będzie tak jak napisałem.

18 meczy 1 rundy
10 drugiej
półfinały

Interesują mnie teraz tylko niuanse.
Czy punkty z 1 części rozgrywek będą zachowane do tej drugiej czy zaczniemy z 0 dorobkiem.
Ten system rozgrywek wydaje się ok (a już się przeraziłem ze jednak dobrze odczytałem) bardzo trudno będzie dostać się do półfinałów. Nie będzie już raczej przypadków. Odpuszczania meczy itp. I teraz za rok ma sens powiększenie rozgrywek o dwie drużyny.
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: JacekAZS »

Tylko za rok, przy dwunastu zespołach żadnych play-offów. Wtedy będzie bardzo sprawiedliwe i wszystkie mecze będą na maxa.
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

JacekAZS pisze:Tylko za rok, przy dwunastu zespołach żadnych play-offów. Wtedy będzie bardzo sprawiedliwe i wszystkie mecze będą na maxa.
Myślę że to będzie musiało się stać bo kalendarz nie jest z gumy. Nie przyjmie więcej meczy. Chyba że pójdziemy w stronę półfinały do dwóch zwycięstw, a finał jak we Włoszech wielki i jedyny.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Guilder »

Jak Włosi sobie dają radę z 14 zespołami (play-offy skracają często przy okazji ważnych turniejów reprezentacyjnych, a nie zbytnich przeciążeń.), a Ruscy z 12oma, to i my z 10 czy 12 bez problemu dalibyśmy radę. Płakaliby wszyscy "emeryci" czy gracze pokroju Wlazłego, ale bądźmy szczerzy, żadnej krzywdy by im nie robiono, tylko upodobnili byśmy naszą ligę do innych.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Daren
Posty: 285
Rejestracja: 4 maja 2010, o 10:46
Płeć: M

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Daren »

do innych czyli do profesjonalnych chciałoby się powiedzieć.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Ted »

Dennis Guilder pisze:Jak Włosi sobie dają radę z 14 zespołami (play-offy skracają często przy okazji ważnych turniejów reprezentacyjnych, a nie zbytnich przeciążeń.), a Ruscy z 12oma, to i my z 10 czy 12 bez problemu dalibyśmy radę. Płakaliby wszyscy "emeryci" czy gracze pokroju Wlazłego, ale bądźmy szczerzy, żadnej krzywdy by im nie robiono, tylko upodobnili byśmy naszą ligę do innych.
Z wydłużonego kalendarza spotkań najbardziej cieszyliby się sponsorzy, których produkt marketingowy pokazywany byłby o kilka tygodni dłużej.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Guilder »

Ted pisze:
Dennis Guilder pisze:Jak Włosi sobie dają radę z 14 zespołami (play-offy skracają często przy okazji ważnych turniejów reprezentacyjnych, a nie zbytnich przeciążeń.), a Ruscy z 12oma, to i my z 10 czy 12 bez problemu dalibyśmy radę. Płakaliby wszyscy "emeryci" czy gracze pokroju Wlazłego, ale bądźmy szczerzy, żadnej krzywdy by im nie robiono, tylko upodobnili byśmy naszą ligę do innych.
Z wydłużonego kalendarza spotkań najbardziej cieszyliby się sponsorzy, których produkt marketingowy pokazywany byłby o kilka tygodni dłużej.
Może częściej zaczęliby przychodzić?
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Pele »

Moim zdaniem system rozgrywek (ten nowy) jest fajny. Więej meczów a jednocześnie trochę więcej meczów o stawkę (punkty) więc mniej spotkań do gry bylejakiej
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 283
Rejestracja: 12 mar 2010, o 21:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: System rozgrywek w PlusLidze

Post autor: Aimar »

Zamiast zmieniać system rozgrywek trzeba było na początku sezonu uchwalić rozszerzenie +L do 12 drużyn.
No, ale jeśli ma ich być 10, to są zmiany w dobrym kierunku, w innych ligach sobie radzą, to i nas zawodnicy jakoś to przeżyją. :P
Znamienny jest fakt, skąd dowiadujemy się o tych zmianach :o
Hala Madrid!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”