II Memoriał Zdzisława Ambroziaka (2007)

Awatar użytkownika
haski
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:06
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

II Memoriał Zdzisława Ambroziaka (2007)

Post autor: haski »

Ostatni sprawdzian przed startem PLS.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: lucass90 »

Myślę, że w finale spotka się Skra z Częstochową. W AZS-ie bardzo dobrze ostatnio spisują się młodzi zawodnicy (Wierzbowski, Wrona, Nowakowski), Częstochowa w siedmioosobowym składzie wygrała ostatnio Memoriał Śp. Arka Gołasia i zajęła drugie miejsce - tuż za Politechniką która grała w pełnym składzie - w kolejnym Memoriale.
Warto też przypomnieć, że oprócz Gacka, Billingsa, Eathertona, Stelmacha i Szczerbaniuka, nie grał Krzysiek Gierczyński, a Wojtek Gradowski sprawdzał się na pozycji libero... :) Może być ciekawie...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Antos »

Gdzie mozna sledzic wyniki meczow nie pokazywanych w tv?
Caluje, Antoni.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
kamilinho
Posty: 9
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 18:23
Płeć: M
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: kamilinho »

Dokładnie gdzie pokazują mecze memoriału ?? Albo gdzie są chociaż wyniki na żywo ? Bo nie mam pojęcia czy Skra prowadzi 1 czy już 2 zero :P nie a tak na serio to podał by ktoś gdzie można śledzić wyniki
http://www.skra-belchatow.pl <- Nieoficjalny serwis mistrzów Polski !
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Antos »

PZU AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 14:25, 29:31)

Skra: K. Stelmach, Witczak, Maciejewicz, Guna, Wnuk, Neroj, Milczarek (libero) oraz Sarnecki

PZU AZS: Lubiejewski, Wiśniewski, Czarnecki, Stańczuk, Wawrzyniak, Kudłacik, Kuciński (libero)
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: KChudz »

Bieżace wyniki podawane są na http://www.siatka.org w relacjach live
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: lucass90 »

albo poprostu obejrzyjcie sobie te mecze na Polsacie Sport :| Jutro start już od 12:00, mecz AZS Mleko Olsztyn :D vs. AZS Śrubki Częstochowa :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: lucass90 »

zna ktoś wynik dzisiejszego meczu Częstochowy z Warszawą??
AZS CZĘSTOCHOWA!
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Knutsen »

lucass90 pisze:zna ktoś wynik dzisiejszego meczu Częstochowy z Warszawą??
Według moich informacji akademicy z Częstochowy pokonali inżynierów z Warszawy 2-1 :D
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Ted »

Antos pisze:Gdzie mozna sledzic wyniki meczow nie pokazywanych w tv?
Caluje, Antoni.
Mimo niewielkich problemow technicznych, postaramy sie aby na Strefie Siatkowki polecialy wszytskie mecze jutrzejsze mecze II Memorialu Z. Ambroziaka.

A tak na marginesie jestem pod wielkim wrazeniem gry nowego atakujacego Skry, Alexa. Gosc ma niesamowita "pare" w rekach. Jednak kilka meczow i zostanie elegancko rozpracowany. Przygladalem sie ze szczegolna uwaga jego grze z Wkret-Metem Domexem AZS, blokujacy z Czestochowy zlapali go chyba dwukrotnie jak wybieral sie po prostej, to pozniej walil tylko po przekatnej. Niestety dla AZS-u skutecznie :D

Duzy pozytyw rowniez dla Lubiejewskiego, bezsprzecznie najlepszy zawodnik wtedy jeszcze AZSu Olsztyn w meczu mlodzieza Skry Belchatow. Wielki pozytyw dla Resovii, mysle ze jesli sie chlopcy tylko miedzy soba nie pozabijaja, w sezonie wielu moga napsuc krwi. W tej druzynie ze szczegolna uwaga przygladalem sie Gabrychowi. I tutaj niestety dla przeciwnikow, gra jak za dawnych lat w PLS :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Arff »

Nie oglądałem niestety żadnej transmisji, ale słyszałem że świetnie radzi sobie Bartek Janeczek... może ktoś to rozwinąć (ktoś kto oglądał ) bo bardzo jestem ciekaw tego chłopaka... czy ma szanse powalczyć z Billingsem w sezonie ?? z góry dziękuje za posty...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Knutsen »

Arff pisze:Nie oglądałem niestety żadnej transmisji, ale słyszałem że świetnie radzi sobie Bartek Janeczek... może ktoś to rozwinąć (ktoś kto oglądał ) bo bardzo jestem ciekaw tego chłopaka... czy ma szanse powalczyć z Billingsem w sezonie ?? z góry dziękuje za posty...
Bartek Janeczek w meczu ze Skrą grał poprawnie nie miał problemów z kończeniem ataków był dynamiczny i skoczny. Siłą Janeczka jak wiemy jest potężna zagrywka, w meczu ze Skrą w tym elemncie nie pokazał całych swoich możliwości jednak patrząc na przeciwników po drugiej stronie siatki grał bez zastrzeżeń. A kto zagra myslę ze obaj Billings palił końcówki dlatego sprowadzono młodego-gniewnego Janeczka. który ostatnią rzeczą jaką zrobi to przestraszy się przeciwnika. :o
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Mate »

no coz widac ze w polsce mlodzi zawodnicy sie nie marnuja... to nie to samo co wlochy... a wracajac do memorialu to mysle ze wygra skra a druga bedzie resovia....
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Liana »

Wczoraj Bartka pochwaliłam, ale dzisiaj sie zbytnio podpalił. Nie zawiódł natomiast na zagrywce.
Pomidorowa.
Posty: 60
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:27
Płeć: K

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Pomidorowa. »

wczoraj Olsztyn cieniutko, ale dziś pokazał firepower. i rozegranie Gumy do środkowych.
martwi trochę postawa Tanika, skuteczność w ataku marna.

co do poprzedniej wypowiedzi.
w Polsce młodzieć nieźle się rozwija. i cieszy mnie ten system, że na boisku może być tylko 3 obcokrajowców. nie to, co we Włoszech, pościągali gwiazdy, a dla ich graczy miejsca brak.
''I z czego radość?''
Shadori
Posty: 45
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 20:09
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Shadori »

Oj tak, Olsztyn wczoraj jakiś chyba zmęczony był.
Warszawiakom patrząc po wynikach czegoś brakuje.Wszędzie piszą, że atak zawodzi.Czyżby Radek Rybak sobie nie radził?A przecież jest podporą...No cóż.
Częstochowianie mają jakieś problemy.Niby wszystko gra, a przegrywają.
Tylko Bełchatów idzie swoim torem standardowo.
A Rzeszów zaskakuje :) Oczywiście pozytywnie.
No cóż, idę obejrzeć na Polsacie Sport kolejny mecz.
A miałam być na memoriale :(
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: trawelka »

Mamy finał Skra - Resovia
a jednak!?!Dzisiaj wygrała Skra,ale jutro może być zupełnie inaczej..jakby nie patrzeć Resovia to w tej chwili najbardziej zgrany zespół i ich gra rzeczywiście zaskakuje pozytywnie;no i mają silną ławkę rezerwowych,tak jak Skra.Finał może być ciekawy i niezwykle zacięty ;) A cały Memoriał pokazuje,że w lidze też będzie ciekawie,bo własciwie trudno wskazać potencjalnych finalistów...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: KChudz »

Czy ktoś zna wynik ostatniego, dzisiejszego meczu Mlekpol AZS - AZS W-wa ???
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Antos »

AZS II Olsztyn - Politechnika 0:3
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: KChudz »

Jaki był skład Olsztyna. Bo skoro mają się zgrywać to chyba nie II składem?
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: KChudz »

Mam nadzieję, że jutro w starciu z młodzieżą, Mlekol AZS Olsztyn przyłoży się i wygra.
W meczu o trzecie miejsce zagrają AZS-y W-wa i Cz-wa. Mecz może być zacięty, ale wskazuję na wygraną CZewy
W finale trudno przewidzieć zwycięzcę, Zarówno Skra jak i Resovia mogą wygrać. :D
KChudz pisze:Jaki był skład Olsztyna. Bo skoro mają się zgrywać to chyba nie II składem?
Przyznaję, że moja wypowiedź była trochę złośliwa i dotyczyła dyskusji w temacie o Resovii. Sorry.

Poddaję pod dyskusję zasadność takiej formuły rozgrywania memoriału. Dwa mecze dziennie powodują, że trenerzy mocno rotują składem i wyniki mogą być bardzo mylące. Ponaddto granie zawsze 3 setów często wypacza rywalizację w secie trzecim, gdy dwa pierwsze wygra jedna z drużyn.

O sposobie grania meczy na tym memoriale nie buło żadnej wzmianki w notkach prasowych zapowiadających zawody.
Po pierwszym meczu, gdy Resovia wygrała 2:1 byłem lekko zdziwiony, dlaczego dalej nie grają. Taka zmyłka

Od moderatora:http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.20102 Mamy nadzieje, ze ciekawosc zostala zapokojona ??? :D
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2007, o 07:22 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosze o zapoznanie sie z regulaminem, notorycznie go lamiesz. Nie piszemy jednego posta pod drugim
Shadori
Posty: 45
Rejestracja: 13 wrz 2007, o 20:09
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Shadori »

KChudz dobrze napisał, że wyniki są mylące.Co z tego, że Politechnika wygrała ze Skrą czy Olsztynem, ale grali oni rezerwowym składem.Jedyne co martwiące to okazuje się, że czołowe zespoły muszą grać podstawową 6 bo inaczej mogą przegrać nawet z Inżynierami.Świetnie radzi sobie Resovia i myślę, że zarówno Skra jak i Rzeszów mogą wygrać.A jeśli chodzi o trzecie miejsce to obstawiam Częstochowę aczkolwiek miła niespodzianką byłoby zwycięstwo Warszawy :)
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Natalia »

Po 3 secie,az chciało się krzyknąc:Resoooooooooovia!:D
Finał,ktory moglismy sobie wymarzyc;).Moim zdaniem powinna wygrac Resovia,za te 2 sety;D,były swietne w ich wykonaniu:D..No i
Pan Ignaczak-BRAWA!:DOd 2 seta zaczął swietnei bronic piłki,trudne do podbicia.Oby tak dalej;],jestem z Pana dumna..zreszta jak i z całej Resovii za charakterek;)...Skrze tez nalezy sie za uznanie,bloki w ich wykonaniu swietne,zagrywka tez niczego sobie...Podoba ła mi sie postawa trenera Skry,że zostawił Neroja do konca...No i w ogole,za wspaniały finał,z ktorego Śp.Zdzisław Ambroziak moze byc dumny....
Teraz juz z WIELKĄ nie cierpliwoscia czekam na PLS:D:D:D:D!...Ojj będzie sie działo;)
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Arff »

Ten finał jeszcze bardziej podgrzał, i tak już ogniście gorącą, atmosferę przed PLS... mecz był bardzo emocjonujący szczególnie w tie breaku zawiązała się niespotykana walka o zwycięstwo... tak szczerze mówiąc to przespałem 3 i 4 set :P (niesamowicie ciężki tydzień ) więc może nie będę oceniał gry Resovii bo nie widziałem zbyt wiele tej lepszej strony... a co do Skry to niesamowity Witczak (pamiętajmy że piszę o 1, 2 i 5 secie... reszty nie widziałem ), spodziewać się było można świetnego przyjęcia z ich strony i tak właśnie było... niespodziewanie dobrze grał Milczarek kilka naprawdę klasowych obron, szczególnie w tie breaku (ach... ta akcja pod koniec tie braka była niesamowita ), bardzo dobrze Bąkiewicz o dziwo również w ataku jako tako sobie radził mimo kilku czap (ale u niego jest to wpisane w ryzyko ), Antiga standardowo... spokojnie z wielką rutyną i w swoim stylu... bardzo dobrze radził sobie Neroj... może w końcu ten jego talent ruszy jak zacznie trochę grać... Z tego co widziałem świetny mecz Igły (oj pracuje chłopak na 6 reprezentacji... ), Gabrych też dawał rade... juz standardowo słabiutko Papke (jeszcze ze 2 takie mecze to sobie posiedzi... bo Józefacki daje rade ), nieźle grał Mitrovic w ataku, ale gorzej radził sobie w przyjęciu więc Such dobrze zrobił wprowadzając Kvasnicke...

na pewno dzisiaj widzieliśmy dwie bezapelacyjnie najszersze drużyny PLSu i widać to było głównie po stronie Sovii bo Castelani za bardzo nie rotował składem bo i po co...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
haski
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:06
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: haski »

Ten finał był poprostu świetny SKRA pewnie bedzie bezkonkurencyjna na ligowych parkietach, a i RESOVIA pokazala na co ich stac w tym sezonie.>>>>> To bedzie wyjątkowy sezon<<<<<<
Edyta

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Edyta »

Jedyne co martwiące to okazuje się, że czołowe zespoły muszą grać podstawową 6 bo inaczej mogą przegrać nawet z Inżynierami.
Nie dajmy się zwariować - wg ciebie z Inżynierami drużyny z tej samej klasy rozgrywek powinny wygrywać trzecim garniturem?

Dzisiejszy finał był pasjonującym widowiskiem, nie tylko z uwagi na poziom, ale i liczne zwroty akcji ;) Ale ja mimo wszystko nie przywiązuję do tego turnieju specjalnej wagi w kontekście nadchodzącego sezonu. ;) Co więcej - mam dziwne przeczucie, że tak chwalona przez wszystkich Resovia może powtórzyć "casus" z ostatniego sezonu, gdy mocno postraszyła faworytów, narobiła sobie i kibicom apetytów, ale w końcówce okazało się, że to wszystko, na co ją było stać. Dzisiejszy mecz był pod tym względem trochę symboliczny ;) Jej skład niby mocny, ze znanymi nazwiskami, ale to w zasadzie prawie wszystko byli reprezentanci swoich krajów...
qbA
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:53
Płeć: M

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: qbA »

Resovia mocno postraszyła faworytów
w poprzednim sezonie, ale za to traciła punkty ze średniakami. Tym razem mają szansę na walkę o czołowe miejsca i grę ze słabszymi rywalami w play off-ach.
Skra pokazała, że nie tylko utrzymała poziom z zeszłorocznej ligi, ale nawet go podniosła. Dodajmy Olsztyn, Częstochowę, którzy również pokazali się z dobrej strony, brak podstawowych zawodników i problemy ze zgraniem nowych wypaczają nieco obraz gry i Kędzierzyn, który zawsze lubił urywać punkty faworytom, a z ogranymi już Kurkiem i Jaroszem (i nowe zakupy, szczególnie Pilarz na rozegraniu) . O Jastrzębiu (lekko osłabionym) nie wspominając. I mamy sześć zespołów z najwyższej półki. W porównaniu do zeszłorocznej czwórki liga się rozwija...
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: Liana »

Turnieje towarzyskie to raczej okazja do "oswojenia" się kibiców z nowymi składami niż do wysnuwania wniosków na temat układu sił.
Jastrzębski wygrał dziś turniej w Zdzieszowicach, pokonując SCC Berlin, Aon hotVolleys i zespół z Kędzierzyna (może kiedyś zapamiętam nową nazwę :P). MVP został bakumovski. Czy na tej podstawie można cokolwiek wyrokować? :P
qbA
Posty: 15
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:53
Płeć: M

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: qbA »

Turnieje Towarzyskie to turnieje towarzyskie, ale liga już za tydzień. Różnice już powinny być widoczne. Wnioski trzeba bardziej wyciągać z poprzedniego sezonu, nie wszyscy utrzymają formę do końca, ale nawet taki turniej daje jakiś obraz gry, całkiem dobry obraz.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: II Memoriał Zdzisława Ambroziaka

Post autor: blaise »

ja widziałem z dzisiejszego finału tylko 3 ostatnie sety i na podstawie ich mogę powiedzieć:
Skra:
Neroj: niektóre wystawy były straszne..
Bąku: został ściągnięty szczególnie z myślą o przyjęciu (został tu najlepszym przyjmującym) , ale dzisiaj coś cienko przyjmował jak na niego, wiele piłek puścił, które trafiały w 9 metr ( Kaczmarka czy Józefackiego)
Witczak: akurat to co widziałem, to większość to czapy dostawał, ale wynikało to z fatalnych niekiedy wystaw Neroja
Milczarek: w przyjęciu średnio, w obronie jakiś spektakularnych, pięknych obron nie widziałem, ale ogólnie poprawnie
Resovia:
Józefacki: koniecznie pierwsza "6" za Papkego, jest niesamowity, zagrywka, atak-był nie do zatrzymania
Ilić: fajnie gra na skrzydła, ale za mało krótkich
i to by było na tyle moich obserwacji z 3 setów finału :D
.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”