sezon 2012/2013 Kolejka 13

Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Pele »

Oby w tej kolejce (nomen omen 13) nie było żadnych kontuzji!!
Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn
Kielce powinny wygrać bo ... bardziej lubie ten klub. Trudno mi coś wyrokowac bo oba kluby mniej mnie jakoś ostatnio interesują bo więcej interesują się walką w czołówce.
AZS Częstochowa - Politechnika Warszawska
Warszawa powinna się odbudować, po ostatnich słabszych meczach.
Delecta Bydgoszcz - Trefl gdańsk
Trzecie miejsce w tabeli zobowiązuje więc Delecta ale ewentualny brak Walińskiego może być problemem.
Jastrzębski Wegiel - Asseco Resovia Rzeszów
U siebie JW powinno wygrać może nawet za trzy punkty
ZAKSA Kędzierzyn-koźle - Skra Bełchatów
uważam że z wielkiej chmury będzie mały deszcz i mecz będzie przeciętny. Wygra któryś zespół za 3 punkty. Oby ZAKSA
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: kevinpsb »

Pele pisze: ZAKSA Kędzierzyn-koźle - Skra Bełchatów
Coś więcej niż tylko mecz ligowy...!!
-Skra grając z Zaksą u siebie straciła 2 ligowe pkt, które już miała ''podane na srebrnej tacy'', zawodnicy na pewno o tym pamiętają...
- w zeszłym sezonie pomiędzy tymi drużynami rozstrzygała się w Kędzierzynie sprawa pierwszego miejsca, Skra wywiozła niemożliwe z Kędzierzyna, co dało jej handicap nad każdym w p-o.
- oba zespoły są ze sobą w drabince siatkarskiej champions league co doda smaczku temu meczowi.
- po raz pierwszy od 25 stycznia 2003 roku można śmiało powiedzieć że w starciu Kędzierzyńsko-Bełchatowski to właśnie Zaksa jest faworytem spotkania ze Skrą.
-jestem nie mal pewny że ten mecz wygrany za 3 pkt rozstrzygnie sprawę pierwszego miejsca, obie drużyny mają przed sobą tylko 3 mecze w których mogą coś stracić...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Pele »

kevinpsb pisze:
Pele pisze: ZAKSA Kędzierzyn-koźle - Skra Bełchatów
Coś więcej niż tylko mecz ligowy...!!
-Skra grając z Zaksą u siebie straciła 2 ligowe pkt, które już miała ''podane na srebrnej tacy'', zawodnicy na pewno o tym pamiętają...
- w zeszłym sezonie pomiędzy tymi drużynami rozstrzygała się w Kędzierzynie sprawa pierwszego miejsca, Skra wywiozła niemożliwe z Kędzierzyna, co dało jej handicap nad każdym w p-o.
- oba zespoły są ze sobą w drabince siatkarskiej champions league co doda smaczku temu meczowi.
- po raz pierwszy od 25 stycznia 2003 roku można śmiało powiedzieć że w starciu Kędzierzyńsko-Bełchatowski to właśnie Zaksa jest faworytem spotkania ze Skrą.
-jestem nie mal pewny że ten mecz wygrany za 3 pkt rozstrzygnie sprawę pierwszego miejsca, obie drużyny mają przed sobą tylko 3 mecze w których mogą coś stracić...
ZAKSA potrafi wygrać i przegrać z każdym. A smaczki bardzo fajnie opisałeś.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: ksjw90 »

Bezproblemowo swoje mecze powinny wygrać Delecta i Politechnika Warszawska, aczkolwiek zarówno Częstochowa jak i Gdańsk sprawiły już w tym sezonie niespodzianki z dużo wyżej faworyzowanymi drużynami. W Kielcach Olsztyn powinien urwać seta, a przy słabej dyspozycji Kielczan może urwać punkt a nawet wygrać mecz. Wszystko raczej zależy od postawy kieleckich zawodników i Bartosza Krzyśka. Zapowiada się wyrównany mecz. W Jastrzębiu i w Kędzierzynie możliwe są różne rezultaty. Coś czuję pięciosetowe spotkania ale wygrane gospodarzy za 3 punkty też nie sprawią dużych sensacji, tym bardziej, że jak do tej pory mecze czołowych drużyn nie okazywały się jakimiś ponadprzeciętnymi widowiskami, a raczej meczami z dużą liczbą błędów i graną prostą, bez wirtuozerii siatkówką.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: compact »

Ostatni mecz miedzy czołowymi ekipami, który okazał się HITEM, to chyba własnie rewanzowe spotkanie ZAKSA - Skra w zeszłym sezonie, wiec moze bedzie co ogladac. Miejmy nadzieje, ze wystapia Winiarski i Zagumny (wystapi czy nie, który to juz tydzień absencji?), bo chyba ciezko bedzie bez nich obu druzynom pokazac najlepsza gre.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Pawel909 »

compact pisze:Ostatni mecz miedzy czołowymi ekipami, który okazał się HITEM, to chyba własnie rewanzowe spotkanie ZAKSA - Skra w zeszłym sezonie, wiec moze bedzie co ogladac. Miejmy nadzieje, ze wystapia Winiarski i Zagumny (wystapi czy nie, który to juz tydzień absencji?), bo chyba ciezko bedzie bez nich obu druzynom pokazac najlepsza gre.
Zagumny nie zagra w tym roku, Winiarski pewnie tak, bo Jacuś nie popuści tego meczu...
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: compact »

Pawel909 pisze:
compact pisze:Ostatni mecz miedzy czołowymi ekipami, który okazał się HITEM, to chyba własnie rewanzowe spotkanie ZAKSA - Skra w zeszłym sezonie, wiec moze bedzie co ogladac. Miejmy nadzieje, ze wystapia Winiarski i Zagumny (wystapi czy nie, który to juz tydzień absencji?), bo chyba ciezko bedzie bez nich obu druzynom pokazac najlepsza gre.
Zagumny nie zagra w tym roku, Winiarski pewnie tak, bo Jacuś nie popuści tego meczu...
A skąd wiesz co zrobi JN. Wlazły po nadwyrężeniu pleców zaczął skakać dzień przed meczem z Resovią i zamiast niego wyszedł Cupković. Jakoś wtedy odpuścił.
Streeter
Posty: 7366
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Streeter »

Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn

Ciekawe spotkanie zapowiada się w Kielcach, myślę, że to jednak Olsztyn wyniesie z hali więcej punktów - czy pełną pulę - to zależy od dyspozycji atakujących, którzy są wiodącymi postaciami w swoich zespołach. Jeśli obydwoje spotkają się w formie będziemy mieli ciekawe widowisko, jeśli w formie będzie tylko jeden - zapewne jego drużyna wygra to spotkanie.

AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska

Tutaj oczywiście faworytem będą przyjezdni, co sugerują chociażby zdobycze punktowe w tym sezonie. Myślę, że doświadczenie Grześka Szymańskiego i Marcina Nowaka da kolejne trzy punkty Politechnice.

Delecta Bydgoszcz - Trefl Gdańsk

Liczę na Gdańsk, jak zazwyczaj zresztą, ale pogrubiłem Delectę, no bo oceniając realnie nie dało się jej nie pogrubić - chyba najrówniej grająca ekipa w lidze, bez specjalnego lidera - w każdym spotkaniu może to być ktoś inny, przez co są trudni do rozszyfrowania. Nie sądzę by Gdańsk był w stanie, ale jeśli będzie, będę bardzo szczęśliwy, a jeśli jeszcze Mika dostanie MVP to ciężko o lepszy siatkarski prezent na święta :D

Jastrzębski Wegiel - Asseco Resovia Rzeszów

Resovii to ja nie pogrubię tylko obok Lube Banci, no ale nawet wychodząc z pasiaka i stając obok to wydaje mi się, że to Rzeszów powinien wygrać to spotkanie - Jastrzębie gra bardzo falowo, więc aż ciężko w to uwierzyć, ale ostatni raz w lidze przegrali w 6 kolejce! Tak więc chyba najwyższa pora na porażkę ;)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów

Zakładam, że Michał nie zagra, wtedy Skra ma nie lada problem ze składem, którego jeśli Zaksa nie będzie w stanie wykorzystać, to nie zasługuje na 1 miejsce w tabeli.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: madlark »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 18 gru 2012, o 16:10 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum - nie zaśmiecaj tematu, tym bardziej, że zdajesz sobie z tego sprawę.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
damian112
Posty: 21
Rejestracja: 5 lis 2012, o 09:00

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: damian112 »

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3

Michał Bąkiewicz pokaże klasę oraz Cupko na ataku.Wlazły zagra też fenomenalny meczyk na przyjęciu , dante będzie sobie czyścił siatkę, Kooistra z Pliną na środku i adijos pierwsze miejsce dla Skry Bełchatów:) ..........Będzie to bez wątpienia jeden z lepszych meczów w Plus Lidze w tym sezonie, jeśli zagra Winiar to Zaksa zostanie pobita:) Bez niego będzie wojna , która zakończy się zwyciestwem Skry.

Effector Kielce - Indykpol AZS Olsztyn
Zwycięstwo Kielc, MVP; Penchev

Jastrzębski Wegiel - Asseco Resovia Rzeszów
Nie lubie gości więc wygra JW:D

AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska
Młodzi pokaza klasę i Czewa wygra 3:2

Delecta Bydgoszcz - Trefl Gdańsk
Wygra Delecta ale mam nadzieję że trefl sprawi niespodziankę
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: radosoviak »

Kiedy Winiar ostatnio opuścił tak ważny mecz bo sobie przypomnieć nie mogę? Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądała gra bełchatowian bez niego.
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Klugenhammer »

radosoviak pisze:Kiedy Winiar ostatnio opuścił tak ważny mecz bo sobie przypomnieć nie mogę? Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądała gra bełchatowian bez niego.
Pamiętam że w ubiegłym sezonie nie mógł zagrać w meczu z ZAKSą w Bełchatowie. Zastąpił go Cupkovic. Wynik 0-3.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: radosoviak »

W parze z Kurkiem wtedy przyjmował to była prawdziwa strzelnica :D
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: bono »

[quote="damian112"]ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3

Michał Bąkiewicz pokaże klasę oraz Cupko na ataku.Wlazły zagra też fenomenalny meczyk na przyjęciu , dante będzie sobie czyścił siatkę, Kooistra z Pliną na środku i adijos pierwsze miejsce dla Skry Bełchatów:) ..........Będzie to bez wątpienia jeden z lepszych meczów w Plus Lidze w tym sezonie, jeśli zagra Winiar to Zaksa zostanie pobita:) Bez niego będzie wojna , która zakończy się zwyciestwem Skry

Pewnie masz racje Zaksa z 10 nie wyjdzie, Rouzier od razu dostanie 4 czapy pod rząd i się zagotuje wejdzie Witczak który skęci kostkę a za niego na atak Zapłacki.Gacek będzie miał druga operację wyrostka a Koziura zgubi swoje buty i będzie grał w kozakach.Możdżonek bedzie puszczał takie zdrapki że wszystkie paznokcie połamie...Fonteles z Ruciakiem najdokładniejsze przyjęcie będą mieli na 6 ty metr a Gladyr nie dostanie żadnej krótkiej więc będzie z drugiej piłki atakował z najwyższą skutecznością w zespole 25%.Castelani po meczu złoży wypowiedzenie i pierwszym bedzie Świder...To byłem ja Bono :] :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: d12343 »

:] Innymi słowy, jednak koniec świata.
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
rocky
Posty: 1198
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: rocky »

Zagra Fonteles, a nie zagra Winiar- wygra ZAKSA. W odwrotnej sytuacji wygra Skra. Jak oboje zagrają to Skra powinna pchnąć.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: zupa93 »

W Skrze nie zagra Winiar, a w Zaksie Guma. Zmiennicy to odpowiednio najprawdopodobniej Bąkiewicz i Pilarz. Dla mnie to jednak Zaksa jest bardziej osłabiona(o ile w Skrze zagra w końcu z powrotem AA), nie dlatego, że Pilarz jest słaby, bo nie jest, tylko po prostu w mojej opinii każda różnica na rozegraniu jest bardziej dostrzegalna niż zmiana przyjmującego, nawet takiego jak Winiar.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Guilder »

Jak dla mnie Pilarz źle nie wyglądał na rozegraniu Zaksy, a różnica między Winiarskim a Bąkiewiczem jest kosmiczna. W dodatku przyjęcie to w tej chwili chyba najwrażliwsza pozycja w Skrze, bo poza trójką 2xMW+MB mają co najwyżej juniora. Teraz został Wlazły z Bąkiewiczem. Jeden słabo przyjmuje, drugi słabo atakuje. Jeśli Zaksa tego nie wygra, to może mówić o zmarnowanej szansie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: ciorny17 »

Tylko przyjęcie jest pierwszym odbiciem po swojej stronie siatki i błąd w tym elemencie ciężko jest skorygować. Dla mnie Guma jak i Winiar to osłabienia tego samego pokroju.
Kłamca.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: madlark »

ciorny17 pisze:Tylko przyjęcie jest pierwszym odbiciem po swojej stronie siatki i błąd w tym elemencie ciężko jest skorygować. Dla mnie Guma jak i Winiar to osłabienia tego samego pokroju.
Ale niektórych przyjmujących można skutecznie ukryć ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Guilder »

Przy mocnej zagrywce jest to już dużo trudniejsze. A w Kędzierzynie ma kto walnąć serwisem.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Mar1977 »

Z obu stron ma kto przywalić, Zaksa też nie świeci przykładem wśród przyjmujących.
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: zupa93 »

Guilder pisze:Jak dla mnie Pilarz źle nie wyglądał na rozegraniu Zaksy, a różnica między Winiarskim a Bąkiewiczem jest kosmiczna. W dodatku przyjęcie to w tej chwili chyba najwrażliwsza pozycja w Skrze, bo poza trójką 2xMW+MB mają co najwyżej juniora. Teraz został Wlazły z Bąkiewiczem. Jeden słabo przyjmuje, drugi słabo atakuje. Jeśli Zaksa tego nie wygra, to może mówić o zmarnowanej szansie.
Jak dla mnie to Pilarz gra w kratkę. Mecz z Resovią był w jego wykonaniu wg mnie słaby, z Czewą podobno też, za to w innych grał dobrze, a czasami wręcz świetnie. Mimo tego jedna rzecz w każdym spotkaniu była stała - dziura w bloku. Przy Wlazłym może się to skończyć bardzo źle. Skra jest w gazie. Cupka też już nie można lekceważyć, ogólnie do Skry się ze swoim poziomem nie nadaje, ale w poszczególnych meczach i on może wystrzelić, więc jakiś to zmiennik jednak jest. Do tej pory wszyscy zawodnicy grali w Skrze dobrze, czy ci z pierwszego czy z drugiego garnituru. Co do słabego ataku Bąka - nie oszukujmy się, będzie on ostatnią opcją na skrzydle, a dotychczas mimo, że wielu już go skreśliło(ja też) to atakuje na całkiem dobrym procencie.
ciorny17 pisze:Tylko przyjęcie jest pierwszym odbiciem po swojej stronie siatki i błąd w tym elemencie ciężko jest skorygować. Dla mnie Guma jak i Winiar to osłabienia tego samego pokroju.
Za Winiara wchodzi Bąku, naprawdę uważasz, że wpłynie to najbardziej na akurat element przyjęcia? Zwłaszcza, że w tym sezonie Winiar już nie przyjmuje tak jak choćby dwa lata temu.
ciorny17
Posty: 8558
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: ciorny17 »

Zupa nie chodzi mi o to czy Bąku jest w stanie zastąpić Winiara to twierdzę, że jest, ale tylko w przyjęciu, a o fakt jakim jest porównywanie osłabień oby zespołów na danych pozycjach. W moim porównaniu chodziło mi o to, że najpierw się przyjmuje a później rozgrywa i jeśli ten pierwszy element zawiedzie to nie ma czego szukać w danym spotkaniu.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Guilder »

Mar1977 pisze:Z obu stron ma kto przywalić, Zaksa też nie świeci przykładem wśród przyjmujących.
Jest wg mnie w lepszej sytuacji od Bełchatowa. Dużo osób jedzie po Kapelusie, ale jest to w tej chwili zawodnik grający mniej więcej na poziomie Bąkiewicza (choć oczywiście to nieco inna specyfika gry). Przy czym Kapelus jest w Kędzierzynie rezerwowym, a przecież dobrzej grającym zawodnikom podstawowym wcale nie musi się coś złego stać. Skra nie dość że nie ma rezerwy, to jeszcze podstawowi w tym meczu przyjmujący prezentują się gorzej, niż ich odpowiednicy u rywali (lub ~podobnie, gdyby w Zaksie trzeba było wprowadzić Kapelusa).
zupa93 pisze: Jak dla mnie to Pilarz gra w kratkę.
Jak niemal każdy zawodnik w Lidze. Ciężko powiedzieć z czego to się bierze, na pewno jest to materiał na inną dyskusję, w innym temacie.
zupa93 pisze: Mecz z Resovią był w jego wykonaniu wg mnie słaby
A wg mnie normalny, bez wielkich plusów ani minusów. Parę niedokładności, ale w gruncie rzeczy solidne rozgrywanie. Przy czym muszę dodać, ze ja fajerwerków od niego nie oczekuję. Jest rezerwowym, zastępuje tylko czasowo Zagumnego, więc spodziewałem się, że wirtuozerii tu nie będzie. Najważniejsze, to żeby nie utrudniać gry kolegom bardziej, niż to robi rywal. Niestety, nie każdemu w lidze to się udaje, jemu w Rzeszowie moim zdaniem jak najbardziej tak.
zupa93 pisze: , z Czewą podobno też,
Wierzę na słowo, nie dane mi było obejrzeć, przy czym powtórzę: w Plus Lidze na palcach jednej ręki można chyba wyliczyć siatkarze trzymających równą, dobrą formę.
zupa93 pisze: Mimo tego jedna rzecz w każdym spotkaniu była stała - dziura w bloku. Przy Wlazłym może się to skończyć bardzo źle.
Może, ale w tym przypadku można spróbować tak zespół ustawić, że Pilarz będzie częściej wpadał na Bąkiewicza, a na Wlazłego Rouzier. To już wygląda całkiem w porządku dla Zaksy.
zupa93 pisze: Skra jest w gazie. Cupka też już nie można lekceważyć, ogólnie do Skry się ze swoim poziomem nie nadaje, ale w poszczególnych meczach i on może wystrzelić, więc jakiś to zmiennik jednak jest.
Niby w gazie, ale jednak najlepszego zawodnika stracili. To może (choć oczywiście nie musi) podciąć skrzydła. Cupkovic na ataku za Atanasijevica to jest pewne osłabienie, ale nie tak kluczowe, jak roztrząsany przeze mnie temat linii przyjęcia Skry, także myślę, że go nie lekceważę. ;-)
zupa93 pisze: Do tej pory wszyscy zawodnicy grali w Skrze dobrze, czy ci z pierwszego czy z drugiego garnituru. Co do słabego ataku Bąka - nie oszukujmy się, będzie on ostatnią opcją na skrzydle, a dotychczas mimo, że wielu już go skreśliło(ja też) to atakuje na całkiem dobrym procencie.
Generalnie gra Skry w takim składzie to dla mnie jak budowanie domku na bagnach. Może ustoi, wtedy mamy fajny domek w ciekawym miejscu, ale wystarczy, że cokolwiek pójdzie nie tak, to wszystko nam się wali. Bełchatów nie jest bez szans, ale ja u bukmachera w życiu bym na nich nie postawił.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Edyta

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Edyta »

Wg mnie lekka przewaga jest po stronie Skry. Bąku ostatnio pokazał, że można mu zaufać. W przyjęciu raczej nie zagra słabiej niż Winiar, a co do ataku Winiara to bez przesady, to nie on jest siłą napędową Skry w tym elemencie. Wielkiej dziury nie będzie.
Przewaga Skry polega jeszcze na tym, że do końca nie będzie wiadomo w jakim składzie wyjdzie, a co więcej, kto na jakich pozycjach zagra :) Zaksa nie ma komfortu układania taktyki.
Też jestem zdania, że Pilarz ma bardzo nierówne mecze, jak to zwykle rezerwowi, którzy są zakonserwowani w kwadracie. Ciężko przewidzieć na jaki dzień trafi, choć w Rzeszowie zagrał słabo, więc teraz chyba kolej na odrodzenie.

Zaksa musi kopać zagrywką, a flotami celować we Wlazłego, o ile to on będzie przyjmował (i o ile skutecznie go nie schowają). Wlazły nie daje rady jeśli chodzi o floty i np. zupełnie nie rozumiem, dlaczego w ostatnim meczu Olsztyn uparcie celował flotami w Winiara. Jak tylko udało się skierować na Wlazłego, było oddawanie piłki za darmo.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: compact »

Edyta pisze:Zaksa musi kopać zagrywką, a flotami celować we Wlazłego, o ile to on będzie przyjmował (i o ile skutecznie go nie schowają). Wlazły nie daje rady jeśli chodzi o floty i np. zupełnie nie rozumiem, dlaczego w ostatnim meczu Olsztyn uparcie celował flotami w Winiara. Jak tylko udało się skierować na Wlazłego, było oddawanie piłki za darmo.
A jak mieli celować we Wlazłego, skoro praktycznie caly czas jest stosowany manewr jak z Kurkiem, jesli jest w drugiej linii to Wlazly chowa sie za Winiarskiego i Zatorskiego, a na lewym ataku staje poza boiskiem. Czasami stanie na waskim wycinku na lewym przyjeciu i przyjmie jakiegoś balona, ale to nie o to chodzi przeciez.
Edyta

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: Edyta »

Nie zawsze tak było w tym meczu. Specjalnie zwracałam na to uwagę. Czasem ustawiał się w 5 strefie, a zagrywający kierowali serwis wyraźnie w Winiara odbierającego w 1 strefie. Może to miało jakiś cel taktyczny, ale marnie to się kończyło, bo Winiara i tak nie udało się wyłączyć z ataku.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: compact »

Edyta pisze:Nie zawsze tak było w tym meczu. Specjalnie zwracałam na to uwagę. Czasem ustawiał się w 5 strefie, a zagrywający kierowali serwis wyraźnie w Winiara odbierającego w 1 strefie. Może to miało jakiś cel taktyczny, ale marnie to się kończyło, bo Winiara i tak nie udało się wyłączyć z ataku.
Generalnie zawsze przyjmuja we 2, ale np. w meczach z Dynamem nie było dla Wlazłego problemem przyjecie skróta Grankina na 3 metrze. Typowych "ciętych" flotów nie bedzie pewnie przyjmować, ale balon "tylko trafić we Wlazłego" wezmie bez problemu, bo odbicie gora i dolem ma eleganckie.

Nie zwracałem uwagi, ale niewykluczone, ze Wlazły po podrzucie zagrywajacego ucieka z przyjecia. W najwazniejszych meczach/momentach na pewno bedzie gra na 2 przyjmujacych, po cos wprowadzili dublowanie pozycji Winiarskiego przez Wlazłego w ataku z drugiej linii, gdy Winiar przyjmuje na prawym ataku gleboko w srodku boiska i idzie na podwojna krotka (wtedy Wlazły sie chowa od przyjecia i zaleznie od sytuacji idzie na pipe albo prawy atak).
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: sezon 2012/2013 Kolejka 13

Post autor: kevinpsb »

Edyta pisze:Wlazły nie daje rady jeśli chodzi o floty
Mam zupełnie odmienne zdanie... Flot to zagrywka z którą Wlazły sobie radzi, co pokazał ostatnio choćby w Olsztynie. Mariusz ma problemy z zagrywką z wyskoku, każdy troszkę mocniejszy serwis jest dla niego sporym wyzwaniem!

Inną sprawą jest że Wlazły kryty w przyjęciu będzie, tyle że co to ma za znaczenie dla Zaksy, jak kluczem do zwycięstwa ze Skrą jest własna akcja...

Uważam że w dłuższym bliżej nieokreślonym okresie czasu Wlazły nauczy się nieźle przyjmować, natomiast w atak z lewego skrzydła tego zawodnika nie wierzę...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”