Skra Bełchatów

Grimm
Posty: 273
Rejestracja: 28 lut 2012, o 13:39

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Grimm »

Kooistra mimo rozegrania tylko 24 setów miał 0,4 blok na set
Jeśli jest tak dobrze to dlaczego arcymag Nawrocki zafundował mu bilet na trybunach?
Kosok 0,3 (mimo wszystko nie będe go oceniać po tym sezonie, sezon 12/13 tak naprawdę pokaże na co gościa stać-
Przyjmujesz ,że do tej klasyfikacji wliczają się sety w których wchodził po kontuzji na zagrywkę czy blok?
Kłos wygryzł ze składu Możdżonka i tylko ze wzgledu na umiejętności
Ten sam Kłos na którego Kurek podczas meczów w Rzeszowie tak się wściekał?Pchał zespół z Bełchatowa skutecznie w dół.Kolejny minus Nawrockiego.Jednego z najlepszych środkowych włoskiej ligi zamienił na średniego polskiego juniora.
Grzyb lepszy od Pliny? Wolne żarty.

Włącz myślenie bo nikt takiego czegoś nie napisał.Zostało napisane ,że środkowi Zaksy czy Resovii nie są gorsi od tych z Bełchatowa.I trudno się z tym nie zgodzić.
Chodzi tu o wyjściowych i rezerwy.Nowakowski /Kosok czy Możdżonek/Gladyr vs Pliński/KłosKosok.Już zapomniałeś jak Nowakowski atakował nad Plińskim czy Gladyr w finale 2 lata temu z Zagumnym robili po 15 pkt?

A także rezerwowi Grzyb(dobry sezon)/Wiśniewski(robi postępy ,powołania za darmo nie dostał) vs kibic Kooistra ,który według Waszego trenera jest gorszy od polskiego juniora.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Grimm pisze:Ten sam Kłos na którego Kurek podczas meczów w Rzeszowie tak się wściekał?Pchał zespół z Bełchatowa skutecznie w dół.Kolejny minus Nawrockiego.Jednego z najlepszych środkowych włoskiej ligi zamienił na średniego polskiego juniora.
Wściekał? Chyba wściekl raz po tym, gdy przyjal w punkt bombe Grozera, a Kłos strzelił z krótkiej w aut. Kłos był pewnym punktem zespołu i jego wejscie do składu kosztem MM było dobra decyzja. Jakby to powiedział Kołton: "Najmniej winiłbym Kłosa". A to czy miał grac Kooistra czy Kłos, bylo jasne, bo chyba nikt sie nie spodziewał, ze Kooistra nagle wejdzie w finale, skoro nie grał wczesniej.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

plecotus pisze:Fama głosi (ale nie wierzcie temu Famie, bo to straszny kłamca), że Skra ma na ten sezon obcięty budżet (ponoć PGE tylko pod tym warunkiem obiecało przedłużyć umowę sponsorską na kolejne lata) i to podobno o dwie bańki.
Ale jeśli to prawda, to - ogólnie rzecz biorąc - jedyny balon jaki by pękał w tej chwili z hukiem to "zamknięta/otwarta PLS"...
Piotrek88ify
Posty: 462
Rejestracja: 17 sty 2012, o 14:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Piotrek88ify »

Myślę że tym 4 środkowym będzie Matevž Kamnik ;) Spełnia to co mówią zagraniczny, jest zgrany z rozgrywającym i jest młody ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Młody? Chyba jako człowiek, bo jako siatkarz nie bardzo.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Szukanie środkowego za granicą nieogranego, który wystrzeli albo nie, to szukanie kłopotów.
Skra postawiła na rozgrywającego, przyjmującego z zagranicy, w kolejce czeka atakujący.
A limity obcokrajowców są jakie są.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kibic_siatki
Posty: 2601
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic_siatki »

madlark pisze:Szukanie środkowego za granicą nieogranego, który wystrzeli albo nie, to szukanie kłopotów.
Skra postawiła na rozgrywającego, przyjmującego z zagranicy, w kolejce czeka atakujący.
A limity obcokrajowców są jakie są.
Już teraz mogą mieć kłopoty w lidze. Z klubu czysto polskiego w składzie z 1 obcokrajowcem w 6 stała się zespołem, którego pierwszy skład jest na limicie 3:3. Jeśli w 6 bedą: Vincić, Kooistra, Cala, Winiarski, Wlazły i Pliński to muszą już uważać przy zmianie Winiarskiego czy Wlazłego.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Pele »

kibic_siatki pisze:
madlark pisze:Szukanie środkowego za granicą nieogranego, który wystrzeli albo nie, to szukanie kłopotów.
Skra postawiła na rozgrywającego, przyjmującego z zagranicy, w kolejce czeka atakujący.
A limity obcokrajowców są jakie są.
Już teraz mogą mieć kłopoty w lidze. Z klubu czysto polskiego w składzie z 1 obcokrajowcem w 6 stała się zespołem, którego pierwszy skład jest na limicie 3:3. Jeśli w 6 bedą: Vincić, Kooistra, Cala, Winiarski, Wlazły i Pliński to muszą już uważać przy zmianie Winiarskiego czy Wlazłego.
Chyba nie będzie tak źle bo skoro Kłos jest taki dobry to nie będzie na ławie siedział a grać będzie w szóstce a na ławę Kooistra!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

Jeśli jest tak dobrze to dlaczego arcymag Nawrocki zafundował mu bilet na trybunach?
Tak sie składa że nie pasował do koncepcji gry Falasci który gra głównie skrzydłami, a nie od dziś wiadomo że Kooistra zdecydowanie lepiej atakuje niż blokuje, choć statystyki nie koniecznie to wskazują, dlatego mam nadzieje że w tym sezonie bedzie go zdecydowanie wiecej na parkiecie
Przyjmujesz ,że do tej klasyfikacji wliczają się sety w których wchodził po kontuzji na zagrywkę czy blok?
Kooistra również nie grał całych setów...
Ten sam Kłos na którego Kurek podczas meczów w Rzeszowie tak się wściekał?Pchał zespół z Bełchatowa skutecznie w dół.Kolejny minus Nawrockiego.Jednego z najlepszych środkowych włoskiej ligi zamienił na średniego polskiego juniora.
Proszę cię nie piszmy o pojedynczych sytuacjach.....

Włącz myślenie bo nikt takiego czegoś nie napisał.Zostało napisane ,że środkowi Zaksy czy Resovii nie są gorsi od tych z Bełchatowa.I trudno się z tym nie zgodzić.
Są gorsi.
Już zapomniałeś jak Nowakowski atakował nad Plińskim czy Gladyr w finale 2 lata temu z Zagumnym robili po 15 pkt?
Tak 2 lata temu i mimo wszystko SKRA z MP, pojedyncze mecze.,...
A także rezerwowi Grzyb(dobry sezon)/Wiśniewski(robi postępy ,powołania za darmo nie dostał) vs kibic Kooistra ,który według Waszego trenera jest gorszy od polskiego juniora.
Kooistra nie pasował do koncepcji gry, już pisałem, jesli chodzi o "trenera", zdecydowanie za malo doswiadczenia i umiejetnosci trenerskie, to jest mankament. Nie od dzis uważam że każdy szkoleniowiec w PLSie bije pana Nawrockiego o glowe, z takmi składem każdy by osiągnął sukces.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jinx »

Zaje#$$sta jest u was koncepcja zatrudniania zawodników. Po co wam był Kooistra skoro nie pasował Falasce?? Skąd przekonanie, że środkowi Skry są lepsi od tych, którzy reprezentują Polskę??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

betkrzys pisze: Są gorsi.
Nie, nie są.
Widzisz do czego prowadzi sposób wypowiedzi jaki prezentujesz? Nawołujesz do ogarnięcia się, gdy sam tego ogarnięcia najbardziej potrzebujesz...Nie można powiedzieć złego słowa na zawodników Skry, bo z Twojej strony padają argumenty typu koncepcja, Nawrocki i ogólny rozrachunek...Co ma to do rzeczy, że w ogólnym rozrachunku Skra zdobyła MP w kontekście umiejętności rozpatrywanego Gladyra? Zapomniałeś, że Twój argument może działać w dwie strony? Kto zdobył MP w tamtym sezonie i jak w ogólnym rozrachunku wypada wartość środkowych?
Jeździsz po Nawrockim jak po łysej kobyle cały czas robiąc nawiązania do niego, gdy nie pasują ci argumenty. Może trener Skry nie należy do Twoich ulubieńców, ale trochę szacunku. Z resztą bardzo wygodnie posługujesz się argumentacją, że winą takich a nie innych wad zawodników Skry jest Nawrocki, czy tam koncepcja, a zupełnie pomijasz, że świat na rozgrywkach ligowych się nie kończy.
Kreujesz się na takie znawce siatkówki a w siedmiu postach zdążyłeś pokazać, że:
-nie wiesz jak nazywa się nowy rozgrywający Skry
-zapomniałeś o stanie zdrowotnym Kosoka w tamtym sezonie
-zapomniałeś, że to nie pierwszy sezon Grześka w Pluslidze
-już zupełne kuriozum-zapomniałeś, że Nowakowski gra w Resovii (no chyba, że z premedytacją, to pominąłeś, bo zupełnie Ci to nie pasowało).
Powiedz mi jak ja mam w takim wypadku z Tobą dyskutować? Chętnie "posprzeczałbym się" na ten temat, ponieważ mam ugruntowane zdanie na temat zdolności klubów z czołówki na tej pozycji, ale się nie da....
Serio, zmień ton dyskusji, bo za chwilę nikt nie będzie Cię traktował poważnie i co najwyżej powymieniasz sobie posty robiąc drugie konto...
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

jinx pisze:Skąd przekonanie, że środkowi Skry są lepsi od tych, którzy reprezentują Polskę??
Osobiście uważam, że wszystkie 3-4 topowe drużyny z PLS mają porównywalny potencjał na środku i nie ma sensu spierać się o to kto jest lepszy ponieważ
- o grze skutecznej grze środkiem decyduje w równym stopniu, a może przede wszystkim rozgrywający. przy ataku pierwszym tempem dokładnosc wystawy ma znacznie większe znaczenie niz przy ataku ze skrzydła. Nie ma mozliwosci korekcji nabiegu i wyskoku. Oczywiście sa srodkowi którzy balansem ciała w powietrzu badz "elastycznością" ręki i nadgarstka są w stanie jakieś korekcje zrobić
- O skutecznej grze w bloku na skrzydle decyduje w dużej mierze skrzydłowy odpoqwiedzialny z ustawienie strefy bloku
- np to, że Nowakowski potrafi atakować nad Plińskim nie ma żadnego znaczenia (poza wizualnym), ponieważ Pliński umie świetnie atakować obok Nowakowskiego
I dalej mozna wymienić kilka powodów dla których takie porównania nie mają sensu. Siatkówka to gra wielu zależnych elementów.
betkrzys pisze:Nie od dzis uważam że każdy szkoleniowiec w PLSie bije pana Nawrockiego o glowe, z takmi składem każdy by osiągnął sukces.
Zważywszy, że Nawrocki jest pierwszym od dwóch lat, a przekonanie powstało nie dzisiaj, należy przypuszczać, ze u jego podstaw legły inne względy niż merytoryczne.
.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

Pana Nawrockiego znam nie od dziś, baaaa nawet uczył w mojej szkole szkole W-Fu :) i nie raz miałem z nim kontakty, nie uważam go za dobrego trenera z kilku powodów, np gdy obejmował stanowisko szkoleniowca Skry, on w Spale był na wakacjach a np. taki Stelmach latał z kamerą i nagrywał jak Castelani przeprowadza treningi, to co widzimy w TV na przerwach technicznych to cały on, rzadko mowi cos wnoszacego do gry, również od młodej Skry ktora ma treningi w siłowni do której niegdyś uczęszczałem i równiez z ich opowiadan wiem jakim Nawrocki jest trenerem, brak mu praktyki przy dobrych trenerach, a moze przede wszystkim zmuszenia się do jej nauki, postu powyzej nie będę komentować bo jest dla mnie smieszny :) ( nie napisałem jak nazywa sie nowy rozgrywający Skry Vinić it itd he he he) Co do Kooistry to nie ja go nie wystawiałemtylko trener o żadnym konflikcie nic nie wiem, po prostu nie pasowal do gry Falasce, a wiadomo że lepiej atakuje niż blokuje, środkowi mając u boku Kurka, Winiara i Wlazłego i przy stylu gry Falasci mozna było stwierdzić od początku że Kooistra będzie na trybunach, od tak nie zmieni sie stylu gry czlowieka przed 40stką :) dlatego mam wielką nadzieje ze teraz zupełnie się to zmieni...
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

betkrzys pisze: gdy obejmował stanowisko szkoleniowca Skry, on w Spale był na wakacjach a np. taki Stelmach latał z kamerą i nagrywał jak Castelani przeprowadza treningi
Tak z czystej ciekawości zapytam : po co miałby to robić ?
Ostatnio zmieniony 5 lip 2012, o 10:12 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

Lepiej sie uczyc od lepszych od siebie niz w czasie treningów siedziec przy barze i spijać np wodę, albo uczestniczyć w zyciu siatkarskim niż np spacerować po ośrodku i nie wiedzieć w ogle co sie dzieje :) ale to tylko moja opinia, Stelmach nagrywał bo mogł np czegoś nie zauważyć :)
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

betkrzys pisze:Lepiej sie uczyc od lepszych od siebie niz w czasie treningów siedziec przy barze i spijać np wodę, albo uczestniczyć w zyciu siatkarskim niż np spacerować po ośrodku i nie wiedzieć w ogle co sie dzieje :) ale to tylko moja opinia, Stelmach nagrywał bo mogło np czegoś nie zauważyć :)
Myślisz, że przez 3 lata nie nauczył się/napatrzył/zanotował wystatarczająco duzo ? Sądziśz, ze Castelani w kadrze i klubie to inny warsztat ?
Nawrocki ma odcisnięte piętno Castellaniego, czy się to komus podoba czy nie. To widać, słychac i czuć

PS Poza tym Stelmach był drugim trenere i funkcja "nagrywacza" była mu chyba przypisana. Nie sądzę bowiem, ze przez dwa lata On także czegoś nie wyniósł.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

Myślisz, że przez 3 lata nie nauczył się/napatrzył/zanotował wystatarczająco duzo ? Sądziśz, ze Castelani w kadrze i klubie to inny warsztat ?
Zdecydowanie TAK, inny cykl treningowy, przygotowawczy, w końcu to reprezentacja gdzie masz x meczy mniej, reprezentacja to nei była tylko SKRA ale również zawodnicy z innych drużyn, inne treningi indywidualne etc. Przypomne że Nawrocki miał być trenerem kadry narodowej, czyli w porządku by było robić to samo co w zespole SKRY, te same przygotowania, treningi, częstotliwość treeningów i podejscie do zawodników?
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

betkrzys pisze:
Myślisz, że przez 3 lata nie nauczył się/napatrzył/zanotował wystatarczająco duzo ? Sądziśz, ze Castelani w kadrze i klubie to inny warsztat ?
Zdecydowanie TAK, inny cykl treningowy, przygotowawczy, w końcu to reprezentacja gdzie masz x meczy mniej, reprezentacja to nei była tylko SKRA ale również zawodnicy z innych drużyn, inne treningi indywidualne etc. Przypomne że Nawrocki miał być trenerem kadry narodowej, czyli w porządku by było robić to samo co w zespole SKRY, te same przygotowania, treningi, częstotliwość treeningów i podejscie do zawodników?
Czepiasz się. Dzisiejsza siatkówka jest tak naładowana, że każdy trener druzyny startującej w pucharach ma do czynienia z podobnymi kwestiami na co dzień co trener druzyny narodowej. Wyobraz sobie , ze częśc zawdników kilka dni przed sezonem wraca z kadry, a za chilę jakis puchar. itd itp. Poza tym trener dzisiaj ma do przygotowania fizycznego fachowca. Jakie Inne treningi indywidualne ? O czy ty mówisz ? Uważasz, ze trening indywidualny zawodnika X mającego okreslone braki w wyszkoleniu, powinien byc inny w klubie i reprezentacji ? Bzdura ! Może myli Ci się z treningiem taktycznym zapewniającym współdziałanie formacji. Ale to jest ta sama kwestia.
Ja już dziękuję za udział w dyskusji.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Chal »

grzegorzg pisze: np to, że Nowakowski potrafi atakować nad Plińskim nie ma żadnego znaczenia (poza wizualnym), ponieważ Pliński umie świetnie atakować obok Nowakowskiego
Generalnie zgadzam się niemal z cały postem, poza tym fragmentem. Ja jednak różnicę widzę, bo ataku górą zablokować nie sposób, a atak obok, przynajmniej w teorii, zablokować się dało, wystarczyło w trochę innym miejscu skoczyć lub inaczej przełożyć ręce.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

Chal pisze:
grzegorzg pisze: np to, że Nowakowski potrafi atakować nad Plińskim nie ma żadnego znaczenia (poza wizualnym), ponieważ Pliński umie świetnie atakować obok Nowakowskiego
Generalnie zgadzam się niemal z cały postem, poza tym fragmentem. Ja jednak różnicę widzę, bo ataku górą zablokować nie sposób, a atak obok, przynajmniej w teorii, zablokować się dało, wystarczyło w trochę innym miejscu skoczyć lub inaczej przełożyć ręce.
Niestety to wszystko nie jest takie proste. Nie ma znaczenia jak kto atakuje czy nad blokiem czy obok, ale to jak bardzo jest skuteczny. Gdyby przeprowadzić analizę powyższej tezy na podstawie statystyk to dojdziemy do wniosku, że jest błędna. Spójrzmy w statystyki Plińskiego i Nowakowskiego. Daniel (atakuje obok bloku) został zablokowany w całym sezonie tylko 8 razy z czego 3 w ostatnim półfinale z Jastrzębiem. Nowakowski natomiast został zablokowany aż 21 razy. Na środku liczy się technika a Nowakowskiemu czasami jej brakuje. Jeśli ją rozwinie to będzie najlepszy na świecie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Skrzypek pisze:[

Niestety to wszystko nie jest takie proste. Nie ma znaczenia jak kto atakuje czy nad blokiem czy obok, ale to jak bardzo jest skuteczny. Gdyby przeprowadzić analizę powyższej tezy na podstawie statystyk to dojdziemy do wniosku, że jest błędna. Spójrzmy w statystyki Plińskiego i Nowakowskiego. Daniel (atakuje obok bloku) został zablokowany w całym sezonie tylko 8 razy z czego 3 w ostatnim półfinale z Jastrzębiem. Nowakowski natomiast został zablokowany aż 21 razy. Na środku liczy się technika a Nowakowskiemu czasami jej brakuje. Jeśli ją rozwinie to będzie najlepszy na świecie.
Jeśli już komuś zarzucasz upraszczanie, to przynajmniej przygotowałbyś się solidniej.
Piszesz prawdę o skuteczności, a zupełnie pomijasz kwestię, kto był skuteczniejszy. Piszesz o blokach a zupełnie nie odnoszisz ich do ilości atakowanych piłek.
Żeby była jasność: Skuteczniejszy był Nowakowski (62% do 61%) a efektywniejszy Pliński (53% do 50%-mierzone jako ilość pkt zdobytych-ilość pkt oddanych/ilość ataków). Trzeba jednak dodać, że Nowakowski wykonał blisko 80 ataków więcej oraz ( w przeliczeniu na sety 2,60 do 2) oraz, że grał dopiero pierwszy sezon z sypaczem. Co więcej wpadł w dołek formy poprzez Puchar Świata i długi sezon reprezentacujny, dlatego sądzę, że jeśli chodzi o element ataku, to Nowakowski był lepszy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Bezowy »

Skrzypek pisze:....
Niestety to wszystko nie jest takie proste. Nie ma znaczenia jak kto atakuje czy nad blokiem czy obok, ale to jak bardzo jest skuteczny. Gdyby przeprowadzić analizę powyższej tezy na podstawie statystyk to dojdziemy do wniosku, że jest błędna. Spójrzmy w statystyki Plińskiego i Nowakowskiego. Daniel (atakuje obok bloku) został zablokowany w całym sezonie tylko 8 razy z czego 3 w ostatnim półfinale z Jastrzębiem. Nowakowski natomiast został zablokowany aż 21 razy. Na środku liczy się technika a Nowakowskiemu czasami jej brakuje. Jeśli ją rozwinie to będzie najlepszy na świecie.
Nie będę się kłócił ze statystykami, nie dlatego, że się "nie da" tylko nie lubię ich studiować :) Zatem pewnie jest tak jak mówisz, ale mi brakuje np % skuteczności i przede wszystkim bloku aby ten statystyczny obraz był pełny.
Ale ja nie o tym... Chodzi o technikę Nowakowskiego. No nie wiem, Piotrek ma elastyczny nadgarstek, patrzy gdzie atakuje - na wprost, lewo, prawo, w trzeci metr, dziewiąty... Dla mnie jakby miał zagrywkę dajmy na to Wojtka Grzyba, to byłby najlepszym środkowym na świecie.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Nie zapominajmy jednak, że podstawowym elementem z którego jest rozliczany środkowy jest blok ...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

weary_skier pisze:
Skrzypek pisze:[

Niestety to wszystko nie jest takie proste. Nie ma znaczenia jak kto atakuje czy nad blokiem czy obok, ale to jak bardzo jest skuteczny. Gdyby przeprowadzić analizę powyższej tezy na podstawie statystyk to dojdziemy do wniosku, że jest błędna. Spójrzmy w statystyki Plińskiego i Nowakowskiego. Daniel (atakuje obok bloku) został zablokowany w całym sezonie tylko 8 razy z czego 3 w ostatnim półfinale z Jastrzębiem. Nowakowski natomiast został zablokowany aż 21 razy. Na środku liczy się technika a Nowakowskiemu czasami jej brakuje. Jeśli ją rozwinie to będzie najlepszy na świecie.
Jeśli już komuś zarzucasz upraszczanie, to przynajmniej przygotowałbyś się solidniej.
Piszesz prawdę o skuteczności, a zupełnie pomijasz kwestię, kto był skuteczniejszy. Piszesz o blokach a zupełnie nie odnosisz ich do ilości atakowanych piłek.
Żeby była jasność: Skuteczniejszy był Nowakowski (62% do 61%) a efektywniejszy Pliński (53% do 50%-mierzone jako ilość pkt zdobytych-ilość pkt oddanych/ilość ataków). Trzeba jednak dodać, że Nowakowski wykonał blisko 80 ataków więcej oraz ( w przeliczeniu na sety 2,60 do 2) oraz, że grał dopiero pierwszy sezon z sypaczem. Co więcej wpadł w dołek formy poprzez Puchar Świata i długi sezon reprezentacyjny, dlatego sądzę, że jeśli chodzi o element ataku, to Nowakowski był lepszy.
Nie wiem skąd zostały wzięte liczby przytoczone przez Ciebie bo nie zgadzają się z oficjalnymi statystykami pls.
Tutaj zestawienie zgodne ze statystykami ze strony plus ligi:
Skuteczność Ataku: Pliński 61%, Nowakowski 62%
Efektywność ataku: Pliński 57%, Nowakowski 58%
Ilość ataków: Pliński 192 Nowakowski 271
Tutaj się zgadza Nowakowski wykonał znacznie więcej ataków, ale z czego to się wzięło?
Pliński rozegrał 11 setów mniej niż Nowakowski.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: weary_skier »

Skrzypek pisze: Nie wiem skąd zostały wzięte liczby przytoczone przez Ciebie bo nie zgadzają się z oficjalnymi statystykami pls.
Skuteczność jest żywcem zerżnięta, a efektywność opisałem. "Plusligowa" efektywność jest dla mnie ułomna, dlatego też stosuję inną miarę, moim zdanie, lepiej oddającą badaną sprawę. Nie wiem z czego się wzięły Twoje wątpliwośći.
Ilość ataków: Pliński 192 Nowakowski 271
Tutaj się zgadza Nowakowski wykonał znacznie więcej ataków, ale z czego to się wzięło?
Pliński rozegrał 11 setów mniej niż Nowakowski.
A takie działanie na liczbach jak dzielenie znasz? To teraz podziel ilość ataków przez liczbę setów i na podstawie wyników napisz jeszcze raz kto atakował więcej.
Jeśli jesteś bardzo leniwy, to zrobiłem to już w poprzednim poście.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2012, o 13:55 przez weary_skier, łącznie zmieniany 2 razy.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Skra Bełchatów

Post autor: dreamer »

Skrzypek pisze:...Ilość ataków: Pliński 192 Nowakowski 271
Tutaj się zgadza Nowakowski wykonał znacznie więcej ataków, ale z czego to się wzięło?
Pliński rozegrał 11 setów mniej niż Nowakowski.
Odpowiedź na pytanie skąd wzięła się różnica 89 ataków nie jest taka prosta, że oto ze zwykłego przebywania dłużej o 11 setów na parkiecie. A może nałożyło sie kilka czynników, np. słabsza gra Plińskiego i dłuższe przebywanie na parkiecie Nowakowskiego.
Pojawiają sie też inne pytania. Dlaczego Pliński zagrał 11 setów mniej? itp. itd.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Bezowy »

dreamer pisze:
Skrzypek pisze:...Ilość ataków: Pliński 192 Nowakowski 271
Tutaj się zgadza Nowakowski wykonał znacznie więcej ataków, ale z czego to się wzięło?
Pliński rozegrał 11 setów mniej niż Nowakowski.
Odpowiedź na pytanie skąd wzięła się różnica 89 ataków nie jest taka prosta, że oto ze zwykłego przebywania dłużej o 11 setów na parkiecie. A może nałożyło sie kilka czynników, np. słabsza gra Plińskiego i dłuższe przebywanie na parkiecie Nowakowskiego.
Pojawiają sie też inne pytania. Dlaczego Pliński zagrał 11 setów mniej? itp. itd.

dreamer
Otóż to! Pytań i wątpliwości miałbym więcej, jednak chcę tylko dodać, że różnica 79 (tak dreamer, dodałeś dyszkę ;) ) ataków przy 11 rozegranych setach więcej/mniej to bardzo dużo. Wniosek z tego taki, że gdyby Pliński rozegrał te 11 setów więcej, bądź Nowakowski odpowiednio mniej, to statystyki jeszcze bardziej przemawiałyby za Cichym Pitem.
Oczywiście swoje wnioski również upraszczam, no ale na czymś trzeba bazować.

PS 17.00 , a ja dopiero przypomniałem sobie o meczu :o Ale ze mnie kibic... :(
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
samczon
Posty: 120
Rejestracja: 5 maja 2010, o 22:27
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: samczon »

Czteroletni kontrakt ze Skrą podpisał środkowy Srećko Lisinac. W przyszłym sezonie będzie wypożyczony do częstochowskiego AZS-u.

http://www.zurnal.rs/2012/07/19/lisinac ... l?lang=lat
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

A kto będzie czwartym w tym sezonie?
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Bardzo dobra strategia Skry, bardzo perspektywiczny zawodnik, 4 letni kontrakt i na wypożyczenie ;) .
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”