Skra Bełchatów

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

grzegorzg pisze:
madlark pisze:
grzegorzg pisze: I tak lepsze byłoby to, niż objęcie np po Mice wakatu "młodego perspektywicznego ławkowicza" ...
Na razie do tej fuchy przymierza się Kłos
Macie jakiegoś Kłosa ?
Miałem wrażenie, że to wątek o Skrze :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

madlark pisze: Miałem wrażenie, że to wątek o Skrze :D
Ale dygresja była o wakacie w Resovii ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

grzegorzg pisze:
madlark pisze: Miałem wrażenie, że to wątek o Skrze :D
Ale dygresja była o wakacie w Resovii ;)
To coś zmienia w temacie Kłos - młody perspektywiczny ławkowicz?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

madlark pisze:To coś zmienia w temacie Kłos - młody perspektywiczny ławkowicz?
Kłos nie jest ławkowiczem. A jeśli był, to skala "grzania ławy" jest bez porównania.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Ponawiam : Czy Ktoś orientuje się, co dzieje się z Cedzyńskim ?
Roan
Posty: 1094
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 10:56
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Roan »

grzegorzg pisze:
madlark pisze:To coś zmienia w temacie Kłos - młody perspektywiczny ławkowicz?
Kłos nie jest ławkowiczem. A jeśli był, to skala "grzania ławy" jest bez porównania.
Wydaje mi się, że w +L już jest jasność co do sensu przetrzymywania na ławce młodych i utalentowanych zawodników. Nauczkę dostała kiedyś Skra - Neroj, no a teraz nauczkę dostała Sovia - Mika. Oba kluby popełniły poważne błędy zbyt długo kisząc zawodników na ławkach i stosując ulgową taryfę. Jak już decydujemy się brać talent do składu to powinien być to zawodnik który przede wszystkim gra i stawia mu się dokładnie takie same wymagania jak wszystkim innym zawodnikom.

Wracając do aktualnej sytuacji, myślę że Kłos będzie grał i to dużo. Jak nie będzie dawał rady to siądzie na dłużej na ławie, a po sezonie przeniesie się w bardziej spokojne miejsce.

Myślę, że nauka nie poszła na marne w przypadku Skry. Mogli by przecież postawić na drugiego młota Boćka lub Cupkovicia podmienić na Hebde. Nie sądzę by Bociek był słabszy niż Cupko na młocie, ani Hebda na przyjęciu. Decyzja jest jednak taka by obaj grali i przy mniejszej konkurencji i presji pokazali czy mają papiery czy też nie. Sovia to co zrobiła z Miką w tym sezonie powinna zrobić rok wcześniej, dodatkowo ciut za długo chyba przytrzymali sowich zdolnych juniorów. Priorytetem powinno być szukanie im klubu do grania.

A tak przy okazji co dzieje się z niejakim Buchowskim, jeszcze niedawno wiele o mówiło się o nim jako o wielkim talencie, coś zniknął...
Awatar użytkownika
Lawliet
Posty: 185
Rejestracja: 5 paź 2012, o 20:57
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Lawliet »

Żal patrzeć jak Nawrocki kaleczy te drużynę, 9 na 10 trenerów za optymalną szóstkę uznałoby skład: Woicki, Wlazły (na ataku oczywiście :] ), Pliński, Kooistra, Winiarski, Cala, Zatorski, Zatorski (niczego sobie zestawienie), ale arcymag Nawrocki wie lepiej.

Będzie na siłę promował Kłosa zamiast Kooistre mającego ogromny zasięg, nie zdziwię się jeśli Cala skończy jak Holender w zeszłym sezonie...
ZAKSA is a King...
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Lineczka »

O ile mogę zrozumieć stawianie na Atanasijevicia, bo chłopak to ogromny talent, ma papiery na granie i na IO grał fantastycznie, tak nie rozumiem jak można nie wyciągnąć nauki z poprzedniego sezonu i dalej wysyłać Kooistrę do kwadratu :o
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: madlark »

Nie ma co wyciągać wniosków po dzisiejszym meczu.
Ja nie widziałem w Skrze mobilizacji.
Cala zadowolony nawet jak coś schrzani, trochę kojarzy mi się z Gawryszewskim.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: marcia1013 »

madlark pisze:Nie ma co wyciągać wniosków po dzisiejszym meczu.
Ja nie widziałem w Skrze mobilizacji.
Cala zadowolony nawet jak coś schrzani, trochę kojarzy mi się z Gawryszewskim.

Też to zauważyłam. Przyjął piłkę na drugą stronę, ale uśmiech z gęby nie schodzi. No nic, dobrze, że skończyło to się tak, jak się skończyło. Napisałam to już w wątku o KMŚ- blok pasywny!!!
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Lineczka »

Może ma płakać? To inne środowisko, obstawiam że robił to specjalnie działając Nawrockiemu na nerwy :d
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Lineczka pisze:Może ma płakać? To inne środowisko, obstawiam że robił to specjalnie działając Nawrockiemu na nerwy :d
Jakbym nie ogladal jego wywiadu dla skra.tv to by mnie to irytowało i intrygowało, ale kto widział ten wie, ze on chyba usmiechu z twarzy nie traci nawet na chwile. :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Lineczka »

We mnie w meczu z Resovią Cala wzbudził mega pozytywne emocje. Taki fajny, sympatyczny gość. Widocznie taki jest - jeden klnie an czym świat stoi jak zepsuje akcje inny woli się uśmiechnąć. Jakoś u Gawryszewskiego mi to nie przeszkadzało to i Cali nie będę za to krytykowała.
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: marcia1013 »

Lineczka pisze:Może ma płakać? To inne środowisko, obstawiam że robił to specjalnie działając Nawrockiemu na nerwy :d
To co powinien robić Kooistra? :D
anty
Posty: 330
Rejestracja: 19 lut 2011, o 11:24
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: anty »

marcia1013 pisze:
Lineczka pisze:Może ma płakać? To inne środowisko, obstawiam że robił to specjalnie działając Nawrockiemu na nerwy :d
To co powinien robić Kooistra? :D
Kooistra również robi Nawrockiem na złość... myślał sobie trener, że jeden sezon na trybunach wystarczy, aby holender sam poprosił o rozwiązanie kontraktu, a Kooistra na to: "a takiego wała, zostaję!".
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Lineczka pisze:We mnie w meczu z Resovią Cala wzbudził mega pozytywne emocje. Taki fajny, sympatyczny gość. Widocznie taki jest - jeden klnie an czym świat stoi jak zepsuje akcje inny woli się uśmiechnąć. Jakoś u Gawryszewskiego mi to nie przeszkadzało to i Cali nie będę za to krytykowała.
Tak jakos mi si skojarzyło (może niezby mądrze), że usmiech Cali jest usmiechem jaki może posiadać Kubańczyk dysponujący amerykańskim paszportem ;) Wiem, wiem, zaraz niektórzy dopiszą, że mu ten uśmiech Nawrocki z głowy wybije :]
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: majonez »

Ja wiem, że to jest dopiero początek sezonu i nie za bardzo wypadałoby juz oceniać, ale nie za bardzo mi się widzi gra z Wlazłym na przyjęciu. Jasne, Atanasijević pogra w większym wymiarze czasu i w przyszłości reprezentacja Serbii naprawdę będzie miała z niego pożytek. Lecz wiąże się w tym również Cupković jako zmiennik Atanasijevića, a w ostatnim czasie ten zawodnik niezbyt zachwycił. Rozumiem, że jak Atanasijević będzie miał słabszy dzień, to Wlazły wraca na atak? A normalnie to przyjecie w Skrze będzie wyglądało: Winiarski, Cala, Wlazły, Bąkiewicz? Kto z dwójki Cala-Wlazły usiądzie na ławce? Bąkiewicza nie liczę(chyba wiadomo dlaczego) tak samo jak Winiarskiego (przy przyjmujących Cala-Wlazły Zatorski miałby duużo roboty na boisku). Nie wiem jak to widzi trener Skry, ale trochę w tym chaosu.

Szkoda Vincića, zanim doznał kontuzji bardzo fajnie rozgrywał i może jednak nie będzie tak źle jak wszyscy tutaj przewidują? ;)

Kolejna sprawa to Kooistra. Cieszy to, że w końcu dostał swoją szansę i to w meczu z silnym przeciwnikiem. Ciekawe czy to chwilowa zmiana czy raczej już tak zostanie.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Bardzo dobra wiadomość, a mianowicie kontuzja Vincicia nie jest poważna i możliwe że w następnym meczu będzie do dyspozycji trenera.
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Lineczka »

Kooistra i Cala do wyjściowej szóstki, a Wlazły niech wraca na atak. Szkoda będzie Atanasijevicia na ławie, ale Nawrocki mógłby rotować składem, częściej wystawiać Serba np. z przeciwnikami z dołem tabeli czy za słabo spisującego się Wlazłego. Meczów w tym sezonie Skra ma pod dostatkiem.
Mike1337
Posty: 184
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 18:45
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mike1337 »

@Lineczka, zdecydowanie się zgadzam co do Cali i Kooistry i Wlazłego z powrotem na ataku(dodatkowy plus dla reprezentacji, bo nie wyobrażam sobie, żeby Wlazły posadził Winara albo Kurka na ławce), dodatkowo Vincic, moim zdaniem powinien być pierwszym sypaczem. Może teraz nie jest jeszcze zgrany ze środkowymi tak jak powinien, ale w perspektywie czasu, może okazać się nieoceniony w bloku, zwłaszcza w porównaniu z dużo niższym Woickim, a sypać też potrafi, może nie jest wirtuozem, ale na pewno bardzo solidnym rzemieślnikiem.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Mate »

Moim zdaniem trener Nawrocki dąży do ustawienia z czterema przyjmującymi podczas serwisu przeciwnika. Winiar z Zatorskim jako podstawa i Wlazły z Calą jako uzupełnienie. Oczywiście Wlazły wróci na pozycję nominalnego atakującego, choć podczas dotychczasowych meczów KMŚ pokazał, że "pipy" w jego wykonaniu są efektowne i efektywne.
Wygląda na to, że siatkówka powoli zmierza do sytuacji, gdy atakujący będzie tylko atakującym z nazwy - dojdzie również element przyjęcia. Chyba że przypadki Wlazłego czy Mikhailova są tylko ewenementem lub chwilową koniecznością.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: marcia1013 »

Mike1337 pisze:@Lineczka, zdecydowanie się zgadzam co do Cali i Kooistry i Wlazłego z powrotem na ataku(dodatkowy plus dla reprezentacji, bo nie wyobrażam sobie, żeby Wlazły posadził Winara albo Kurka na ławce), dodatkowo Vincic, moim zdaniem powinien być pierwszym sypaczem. Może teraz nie jest jeszcze zgrany ze środkowymi tak jak powinien, ale w perspektywie czasu, może okazać się nieoceniony w bloku, zwłaszcza w porównaniu z dużo niższym Woickim, a sypać też potrafi, może nie jest wirtuozem, ale na pewno bardzo solidnym rzemieślnikiem.
Wreszcie ktoś to zauważył- myślałam, że jestem jedyną osobą, która dostrzega jakiekolwiek dobre cechy w Dejanie.

Oczywiście, trzeba przyznać, że Cala zaprezentował się bardzo dobrze- wejście trójki Vincic/Cala/Kooistra odmieniło grę Skry. Co do Wlazłego, zdecydowanie jest lepszy na ataku niż przyjęciu. A jeśli będzie potrzeba stanąć przy mocnej zagrywce do odbioru to to zrobi i pokryje swój metr boiska. Aczkolwiek szkoda Atanasijevica, bo chłopak nam się rozwija z każdym meczem. No ale to dla Nawrockiego tylko komfort, z którego powinien korzystać i rotować składem.
ciorny17
Posty: 8553
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

Jeden dobry mecz Vincica i pół forum od zawsze było jego obrońcami a jeszcze w czerwcu pisali, że Dejan nawet nie umie dokładnie na lewe wystawić. Nie zrozumcie mnie źle, lubię Dejana ale taka huśtawka opinii od "najgorszego transferu roku" do zbawiciela, poczekajmy. Miejmy nadzieję, że pokaże się w innych meczach równie z dobrej strony co we wczorajszym spotkaniu.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Dlugi Pedzel
Posty: 43
Rejestracja: 12 paź 2012, o 11:36
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Dlugi Pedzel »

Spokojnie - zobaczymy jak to się wszystko ułoży jeszcze
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: marcia1013 »

ciorny17 pisze:Jeden dobry mecz Vincica i pół forum od zawsze było jego obrońcami a jeszcze w czerwcu pisali, że Dejan nawet nie umie dokładnie na lewe wystawić. Nie zrozumcie mnie źle, lubię Dejana ale taka huśtawka opinii od "najgorszego transferu roku" do zbawiciela, poczekajmy. Miejmy nadzieję, że pokaże się w innych meczach równie z dobrej strony co we wczorajszym spotkaniu.
No oczywiście, że nie można oceniać po jednym meczu, ale przez co nie mamy więcej możliwości do oceny? ;)

95 % forum wieszało na nim psy zanim rozegrał chociażby jedna piłkę w meczu. I to mnie strasznie irytuję. Może dlatego od początku staję w jego obronie. A co do oceny transferu to musimy poczekać- na pewno nie mamy do czynienia z sypaczem gorszym od Woickiego, a o dużo lepszych warunkach fizycznych. Poczekamy- zobaczymy.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

Swoją drogą wczoraj po raz pierwszy widziałem takiego solidnego gwoździa w wykonaniu Pliny, nie wiem tylko kto mu rozegrał...ale wyglądało to naprawdę efektownie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Woicki, Daniel atakował bez bloku.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

BadTrue pisze:Swoją drogą wczoraj po raz pierwszy widziałem takiego solidnego gwoździa w wykonaniu Pliny, nie wiem tylko kto mu rozegrał...ale wyglądało to naprawdę efektownie.
Jesli chodzi ci o tiebreak, to oczywiscie Woicki, który strasznie wtedy powiozl Apalikowa i Pliński miał kilka metrów czystej siatki.
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skra Bełchatów

Post autor: BadTrue »

compact pisze: Jesli chodzi ci o tiebreak, to oczywiscie Woicki, który strasznie wtedy powiozl Apalikowa i Pliński miał kilka metrów czystej siatki.
Naprawdę świetne rozegranie, aczkolwiek to co pokazał w tym krótkim czasie Vincic naprawde wygladalo solidnie, nie bał sie rozgrywać środkiem dzieki czemu Woicki po powrocie na boisko też od razu zaczął więcej grać tą strefą.
marcia1013
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 16:21
Płeć: K

Re: Skra Bełchatów

Post autor: marcia1013 »

BadTrue pisze:
compact pisze: Jesli chodzi ci o tiebreak, to oczywiscie Woicki, który strasznie wtedy powiozl Apalikowa i Pliński miał kilka metrów czystej siatki.
Naprawdę świetne rozegranie, aczkolwiek to co pokazał w tym krótkim czasie Vincic naprawde wygladalo solidnie, nie bał sie rozgrywać środkiem dzieki czemu Woicki po powrocie na boisko też od razu zaczął więcej grać tą strefą.
Dokładnie, po powrocie na boisko Paweł zagrał naprawdę dobrze. Bo pierwszy set to była masakra... Ale liczy się jak skończyli!
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”