Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: weary_skier »

Mistrzostwa Świata dopiero co się zakończyły a sezon Plusligi już za pasem. Sezon wyjątkowy, bo na polskich parkietach będzie można zobaczyć aż - jeśli dobrze liczę a zawsze byłem z tego słaby, bo akurat byłem chory jak była lekcja z liczeniem do dwudziestu - dziewiętnastu medalistów Mistrzostw Świata.
Proszę zatem o piękne i uzasadnione typy i przewidywania co do końcowych rozstrzygnięć.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pewniak »

Wróżenie z fusów :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: weary_skier »

pewniak pisze:Wróżenie z fusów :)
Jak chesz to możesz z fusów. Ja wolałbym raczej na podstawie obserwacji zmian w klubach, dyspozycji zawodników w sezonie reprezentacyjnym itp.
Zreszta w poprzednich sezonach podobne tematy cieszyły się niezłą popularnością. Ot, taki dwutygodniowy zapychacz.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Skrzypek »

pewniak pisze:Wróżenie z fusów :)
No wiesz.... Przed mistrzostwami zadzwoniłem do wróżbity Macieja, aby zaczerpnąć z jego "wiedzy" ;) (na potrzeby artykułu, żeby nie było).... Wywróżył sukces i jest sukces. Tak, że wróżenie z fusów być może jest dobrym sposobem :D
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, o 13:21 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 2 razy.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: dziq »

Odnośnie przewidywań w kontekście MŚ to wydaje się naturalne , że najpoważniejszym kandydatem do tytułu będzie Skra potem Reska . Zaksa i JW chyba delikatnie słabsze od finalistów z ubiegłego sezonu . Teoretycznie z zespołów spoza pierwszej 4 powinni być mocni Czarni , Lotos i Bydgoszcz ( mają w składach medalistów MŚ) .
Ale to tylko wróżenie a co na boisku wyjdzie ?
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: VernonRoche »

Skra na ten moment zdecydowany faworyt. Reszta pewnie podzieli miejsca 2-4 w zależności
od dyspozycji na PO.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: pewniak »

Ok, to tak na poważnie.
Typowanie miejsc na koniec sezonu niezmiennie uważam za wróżenie z fusów. Oczywiście trudno spodziewać się że po tytuł sięgnie ktoś spoza murowanej czwórki. Ale już wskazanie kto to będzie chyba opierać się może tylko o sympatie klubowe.
Skra... osłabiła przyjęcie po odejściu Zatora i Stefana, ale wraca Winiar, który okazem zdrowia już nie jest. Końcówka sezonu pokazała, że przy dobrym przyjęciu Wlazły z Conte wyczyniają cuda, ale przy gorszym...
Resovia... Fabian wszedł na level wyżej i teraz musi to samo zaprezentować w klubie (o ile będzie mu wolno). Generalnie poziom roku poprzedniego powinien być utrzymany, czyli pewny wysoki poziom bez ponadprzeciętności.
Jastrzębski... spora niewiadoma. Przemeblowane przyjęcie. Kaliberda za Kubiaka i powrót Bartmana na przyjęcie. Kto wie na co ich będzie stać?
Zaksa... mieli problem z libero i dokonali najlepszej możliwej zmiany. I to może w zupełności wystarczyć by być kandydatem nr 1 do końcowego sukcesu.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: akukuk »

Dla mnie naturalnym kandydatem do złota jest Skra. Jedyną pozycją, co do której można mieć wątpliwości to libero. A poza tym? Środek obsadzony przez Kłosa, Lisinaca i Wronę robi wrażenie. Na przyjęcie wraca Winiar, który w formie może wraz z Conte robić miazgę, a w odwodzie pozostaje jeszcze Marechal. Pozostali z zespołu zdobyli mistrza w poprzednim roku. No nie mam większych wątpliwości, że Skra będzie rządzić.

W dalszej kolejności JW i Resovia, z naciskiem raczej na Jastrzębski, o ile Kaliberda z Bartmanem wypalą. Skład Resovii jakoś mnie nie do końca przekonuje, tym bardziej że wzmocnień nie widzę, a Kowal cały czas na ławce.

No i Zaksa, jak dla mnie najsłabszy skład spośród czwórki. Przede wszystkim chyba najmniejsza siła ognia na skrzydłach.

Nie wiadomo jak sytuacja się rozwinie, ale zespoły środka tabeli mogą powalczyć z najlepszymi, moim zdaniem składy niektórych z nich na to pozwalają. Na tę chwilę najmocniejszy wydaje się być chyba Gdańsk, szczególnie biorąc po uwagę wystrzał Miki na mistrzostwach. Jest jeszcze Radom, Olsztyn i Bydgoszcz i tutaj liczę na rękę Heynena, w końcu z Niemcami się udało :)
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: betkrzys »

Pewnie będę nieobiektywny, ale po ostatnim sezonie gdzie przypomnę Skra nie przegrała nawet meczu, w finale tracą zaledwie 2 sety, w półfinale również 2 i z Warszawą ... również 2, ciężko mi wytypować kogoś innego do zdobycia złota, Skra ma na dzień dzisiejszy najmocniejszy skład.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: KChudz »

Ja obstawiam Resovię jako MP 2015 i nie tylko dlatego, że jestem jej kibicem :o :D
Szeroka kadra jak widać staje się "regułą". Kwestia umiejętnego jej wykorzystania - to może być problem kilku trenerów 8-) :]
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: VernonRoche »

KChudz pisze:Szeroka kadra
Zwłaszcza w finale MP i w ćwierćfinale LM ta długa ławka okazała się "kluczowa"...

Skład nie postawiony ani na atak ani na przyjęcie i szybką grę nie wróży lekkiego sezonu.
Matius

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Matius »

Moje przewidywania:

Skra - z takim składem idą na majstra, jedynie pewnie będzie słaby okres początkowy ze względu na wyczerpanych kadrowiczów. No i co mnie najbardziej cieszy to mają dużą szansę na wygranie LM :)

Resovia - boję się wpływu Kowala na Drzyzge i Pita, tj. ograniczanie sposobu rozegrania i powrót do baloników Pita. Niech pracują dalej nad doskonaleniem zagrywki Pita ;) Skład mają bardzo solidny ale atakujący może być problemem. Schoeps to wiadomo, nie te lata i siła, całego meczu nie udźwignie, a Konar może pokażę coś więcej, a może zagra na stałym poziomie tak jak do tej pory.

JW - Gdyby był Kubiak to byliby największym rywalem Skry, teraz mają słabsze przyjęcie, co nie znaczy że nie mogą nadrabiać tego atakiem. Jednak liczę, że pokażą siłę i piękną grę do jakiej Masny nas przyzwyczaił. Tutaj więcej będzie można napisać po pierwszych meczach ale na tą chwilę stawiam ich na drugim miejscu w lidze.

Zaksa - Kompletnie nie wiem co będzie z Boćkiem, reszta składu jak zwykle solidna i kopią na zagrywce. Mogą sprawić niespodziankę ale raczej stawiam, że będą walczyć o brąz.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Hirako »

Ja jeszcze z dokładną analizą poczekam na ostatni transfer ZAKSY, ale nie ulega wątpliwości że faworytem zdecydowanym Skra, JW za to świetnie może wyjść na Kaliberdzie.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: compact »

Na pewno każde pieniądze na Zaksę w Superpucharze :)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: weary_skier »

Pierwszą czwórkę to moja teściowa potrafi wytypować. Spróbujcie dalej.
No to tak.
1. Raczej Skra. Trzech mistrzów świata a do tego nie gorsi (poza libero) gracze na pozostałych pozycjach. Główny faworyt.
2-4. Tutaj nie wiem. Wiadome, że JW, Resovia i Zaksa, ale każdy klub ma swoje słabości.
Resovia przy całym marnowaniu potencjału finansowego może sklecić fajną piątkę + atakujący jako hamulcowy. Oczywiście będzie bzdurna rotacja i niewiadoma forma Akhrema.
JW - mam wrażenie, że linia przyjęcia Kaliberda-Wojtaszek-Bartman nie pozwoli rozwinąć Masnemu skrzydeł a sezon będzie kończył Gierczynski w szóstce.
Zaksa załatała Gacka Zatorem i jest to świetna zmiana. Jednak mimo, że resztę transferów należy uznać za udane to i tak sądzę, że podstawowymi graczami będą zarówno Zagumny jak i Ruciak. No i ta niewiadoma z Boćkiem.
5. AZS Olsztyn. Skład budowany z głową (no może poza zdublowaniem ataku i rozegrania). Pewnie jak zwykle u Stelmacha zespół będzie mocny na początku sezonu, gdzie urwie faworytom kilka punktów.
6. Czarni Radom. Takie moje osobiste chciejstwo. Kampa i Pliński wniosą nową jakość a do tego niektórzy zawodnicy i trener zbierają bagaż doświadczeń z poprzedniego sezonu. Mam nadzieję, że rewelacją rozgrywek będzie Bołądź, który da radę zastąpić Kooistre.
7. Lotos Trefl Gdańsk. Szukali gwiazdy za granicą a to mieli już u siebie. Stawiam ich nisko głównie ze względu na słabą jakość zagrywki i morskie powietrze. Myślę, że pod koniec sezonu Troy będzie oglądał spotkania z ławki rezerwowych.
8. Transfer Bydgoszcz. Ciekawe transfery oraz trener medalistów mistrzostw świata w mojej opinii zapewnią jedynie play offy. W porównaniu pozycja do pozycji słabszy zespół niż te wyżej wymienione.
9. BBTS Bielko Biała. Bielszczanie zeszły sezon poświecili na aklimatyzację w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym myślę, że powalczą o coś więcej. Skład zbudowany z solidnych ligowców powinien powalczyć o PO.
10. Cuprum Lubin. Gdyby ustawiać koncową kolejność po medialności nazwisk to byliby zdecydowanie wyżej jednak sportowo gracze Lubina nie świecą już tak mocno. Chociaż jak teraz to piszę, to nie wiem czemu postawiłem ich poniżej Bielska.
11. Effector Kielce. Zdecydowanie najnudniejszy zespół okienka transferowego. Jednak Daszkiewicz pewnie coś z tego ukręci.
12. Banimex Będzin. Skład pełny przeciętniaków. Nie liczę na spektakularne mecze z ich udziałem
13. AZS Politechnika Warszawska. Tylko z sympatii do Bednaruka nie umieściłem ich na ostatnim miejscu.
14. AZS Częstochowa. Nie widzę żadnych przesłanek aby umieścić ich wyżej. Trochę szkoda w przypadku tego zasłużonego klubu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Polakmaly
Posty: 148
Rejestracja: 16 cze 2009, o 12:06
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Polakmaly »

weary_skier pisze:1. Raczej Skra. Trzech mistrzów świata a do tego nie gorsi (poza libero) gracze na pozostałych pozycjach. Główny faworyt.
4 - Wrona też ma medal
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: weary_skier »

Chodziło mi o graczy szóstkowych. Przy poprawnej grze Piechockiego to raczej Lisinac będzie grał z Kłosem w pierwszym składzie.
Zresztą pisałem wyżej o moich zdolnościach w rachowaniu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: qtp »

Matius pisze: Resovia - boję się wpływu Kowala na Drzyzge i Pita, tj. ograniczanie sposobu rozegrania i powrót do baloników Pita. Niech pracują dalej nad doskonaleniem zagrywki Pita ;)
O zagrywke Nowakowskiego nie ma się co martwić bo to właśnie Kowal pod koniec sezonu zaczął go cisnąć z ostrzejszym serwisem. O Drzyzge też bez obaw, będzie grał Tichacek... :]
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: PustynnaBurza »

1.Skra Bełchatów - Skład kompletny gwiazdy przez duże G światowej siatkówki na czele z MVP mistrzostw Mariuszem Wlazłym
na rozegraniu grający z każdym dniem lepiej Uriarte obaj mają młodych i bardzo zdolnych zmienników. Środek ze świetnym Lisinacem i dwójką przyjaciół mocny i solidny. Przyjęcie tu absolutna rewelacja znakomicie będzie to funkcjonować dwóch podobnych zawodników (fizycznie) Conte i Winiarski nie tylko będą zachwycać kobiety na trybunach ale mogą stworzyć duet jakiego w histori PlusLigi nie było. Nie ma klubu na świecie który nie chciał by takiej pary przyjmujących. na libero Tille którego bardzo cenie bo zawsze wpadał mi w oko swoją dobrą grą i o to jestem spokojny.
2. Zaksa Kędzierzyn - Nieudany sezon teraz wyciągnięte wnioski i solidne wzmocnienia. Najlepsze rozegranie w lidze tutaj znamy pare rozgrywających będzie to podobnie wyglądać jak na MŚ. Atak Bociek to może być kluczowy sezon w karierze musi się teraz przebudzić ktoś musi Wlazłego zastąpić w kadrze jak cos Witczak dogra spotkania. Środek mocny nic wiecej nie ma co pisać, Przyjęcie w końcu wygląda jak należy. Kooy z Lohem powinni stworzyć fajną parę, na kłopoty zawsze Ruciak. Libero chyba najlepsze w lidze tyle. Minus po stronie trenera Świderski jest dla mnie porażką nie widze go i tyle
3.Resovia -Tu miałem dylemat, gdyż nie ma chyba gorzej zbudowanego zespołu w naszej lidze, możliwości prze ogromne ale zawodnicy dobierani tragicznie.. przespane okienko transferowe. Zamiast gwiazd pokroju Conte Kaliberdy Wlazłego solidni zawodnicy ale w ważnych meczach potrzebny jest "koń" a w Resovi no nie widać takiego Ivović ok ale czy pociągnie gre w LM czy lidze wątpie, Schoeps to juz niestety nie ta klasa co kiedyś, może Konar wskoczy na wyższy poziom bo sezon poprzedni przespany. Drzyzga z Tichackiem gwarantuja swietne rozegranie. Środek bardzo dobry. Libero wszyscy wiedza i znaja :)
4.Czarni Radom. Jestem z Radomia ? nieee . Więc czemu do cholery na 4 miejscu jest Radom a nie Jastrzębie?. znów podejrzenie że pewne zbiegi okolicznosci mogą się potyczyć tak że do 4 wejdzie niespodziewana drużyna a najbardziej wydaje mi się że może być to drużyna z Radomia. Dla mnie zespół z najlepszymi( pod względem jakości zawodników a budżetem) transferami. Kampa najlepszy rozgrywający mistrzostw(na wyrost ale no za coś jednak musiał dostać) nasz najlepszy środkowy ostatnich lat Pliński. solidny Żaliński i znany klasowy atakujący Oivanen do tego Westphal Wachnik Bołądź to może być coś
5.Jastrzębski Węgiel. Szczerze przed transferem Kubiaka zastanawiał bym się czy oni czy Skra na 1 miejscu ale bez niego wydaje mi się że ten zespół będzie bez ducha. Bartman po powrocie będzie strzelnicą i nawet świetny Wojtaszek z Kaliberdą nie zapewni wszystkiego , Łasko starszy, środek osłabiony, no coż
reszte potem
wowo
Posty: 82
Rejestracja: 3 lut 2014, o 14:59
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: wowo »

Bardzo niedoceniane jest Jastrzębie widzę. Kaliberda jeśli nie jest lepszy od Kubiaka to conajmniej na równi, Bartman to duża siła ognia mimo wszystko i naprawdę widze ich jako zagrożenie dla Skry (na pewno większe niż Resovia).

Podobnie myślę o Zaksie, gdzie Zator utrzyma przyjęcie i mogą być bardzo mocni.

Skra główny faworyt to wiadomo.

Resovia to wg. mnie najgorzej budowany zespół z czołówki, czy nawet w lidze biorąc pod uwagę budżet. Nie potrafię pojąć ich polityki transferowej bo tłok na przyjęciu aż kłuje w oczy. Poza tym nie mogę odżałować Leona (już zostawmy Grozera), który był bliżej niż to wyciekło do mediów. Jak możesz mieć takiego zawodnika to rezygnujesz z Buszka, Lotmana, Penchewa bez zastanowienia. O ile podoba mi się rozwój Rzeszowa pod względem młodzieży i to przyniesie efekty już niedługo o tyle posiadanie obecnie 4-5 przyjmujących, gdzie Achrem w formie jest najlepszy a potem Penchew-Ivovic-Buszek prezentują podobny poziom uważam za kompletny kretynizm.

Achrem-gwiazda na przyjęciu plus Śliwka na ławce wystarczyłoby na czwórkę w Pluslidze spokojnie, nawet gdyby Alek do PO pauzował. Rozegranie jest spoko, atak mógłby być lepszy i też nie wierzę, że nie można sprowadzić jednego bardzo dobrego gracza (nie wybitnego jak Grozer).

Mam nadzieję, że w przyszłym roku drużyna z Rzeszowa zmieni politykę transferową bo imo młodzi więcej nauczą się od najlepszych a nie dostając regularny [Treść edytowana] w Warszawie.

Co do dalszych miejsc, dziwi mnie stawianie Lotosu jako drużyny na 5 miejsce czy mogącej namieszać. Co roku się na to nabieramy i ja mówię pas. Olszyn wygląda dużo solidniej i to ich upatrywałbym w roli kandydata do najlepszego ze średnich.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, o 23:23 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 13. Regulaminu Forum.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Zobaczymy, ile będzie w stanie pokazać Wlazły z tej wielkiej formy w sezonie ligowym (zakładam coś między 2012, a 2014 rokiem, bo pewnie w takim gazie jak na MŚ, w lidze nie będzie), i niestety muszę zmienić swoją opinię na podstawie turnieju, bo to jednak Skra ma największy potencjał. Ale jak ktoś ma ich pokonać, to tylko Zaksa, jeżeli potwierdzi się to ich wzmocnienie na ataku. Loh/Ruciak-Zatorski zapewnią przyjęcie, Kooy, Ruciak, Gładyr, Nimir, Wiśnia - zagrywkę, Guma - rozegranie, Kooy, Pan X - atak na sytuacyjnej piłce.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Basil »

1. Skra Bełchatów - mają najszerszy skład najeżony gwiazdami światowej siatkówki, zdziwiłbym się gdyby nie zdołali ugrać czegoś więcej na arenie międzynarodowej dlatego zwyciężą w nadchodzącym sezonie.

2. Jastrzębski Węgiel - myślę, że mogą pozytywnie zaskoczyć w kilku elementach, w których upatruje się ich słabości a więc w zagrywce i przyjęciu. Jeśli uporają się z tymi problemami nie powinni mieć w nadchodzącym sezonie jakiejś większej konkurencji choć ławka rezerwowych dość krótka.

3. ZAKSA Kędzierzyn Koźle - jak co roku, skład ciekawy ale chyba za słaby, żeby włączyć się do gry o wyższe cele. Pewnie zdobędą po drodze jakieś podrzędne trofeum, napoczną kilku faworytów ale na więcej nie powinni liczyć. Jeśli potwierdzi się, że Świderski to marny trener zamienią się miejscami z Resovią i skończą bez medalu.

4. Asseco Resovia Rzeszów - nadciąga sądny sezon dla niezrozumiałej polityki transferowej władz klubu. Wątpię w jakiś szczęśliwy zbieg okoliczności mogący uratować Resovię od katastrofy kiedy okaże się, że długoletnie kontrakty przeciętnych zawodników i koszty utrzymania ogromnej ilości średniaków na wszelkiego rodzaju wypożyczeniach przestały się kalkulować. Być może władze klubu będą musiały własne decyzje, które zablokowały im miejsca na konkretne wzmocnienia spłacić nawet brakiem medalu.

5. Lotos Trefl Gdańsk - wybitny trener + jeden z najlepszych rozgrywających drugiego sortu wsparci świeżo upieczonymi medalistami MŚ i amerykańskim atakującym o sporym potencjale mającym za sobą znakomity sezon we Francji. Piąte miejsce jest dla nich a gdyby przy odrobinie szczęścia ugrali coś więcej to na stałe wejdą do światowej czołówki bo potencjał finansowy jest w Gdańsku nieprzebrany - trzeba go tylko obudzić.

6. AZS Olsztyn - najciekawiej skompletowana ekipa, powinni pokusić się o kilka niespodzianek a może nawet powalczą z Gdańskiem o prawo do gry w europejskich pucharach? Ogurcak, Cabral, Adamajtis, Zatko - będzie za kogo trzymać kciuki.

7. Transfer Bydgoszcz - nie mam zdania ale Czarnych powinni wyprzedzić

8. Czarni Radom - Bartłomiej Bołądź, to będzie jego sezon. Poza tym ekipa znacznie silniejsza od zeszłorocznej ale mają pecha, że to samo można powiedzieć o ich rywalach.

9. BBTS Bielsko-Biała - trudno im będzie powtórzyć równie fatalny sezon dlatego powinni zająć przynajmniej to 9-te miejsce.

10. Cuprum Lubin - najlepsi z najgorszych. Potencjał chyba nie tak wielki jak wszyscy oczekiwali przed sezonem. Nie spodziewam się, żeby wzięli aktywny udział w pisaniu historii naszych rozgrywek i kto wie czy zniechęceni niepowodzeniem nie zrażą się do siatkówki odstępując miejsce komuś innemu.

11. Banimex Będzin - mizeria, pewnie zajmą zaszczytne miejsce zeszłorocznego Bielska i będą łatwym chłopcem do bicia.

Fotel Króla Żenady - AZS Politechnika Warszawska i AZS Częstochowa za godną podziwu konsekwencję w działaniu kierownictwa klubu. Po raz ostatni?
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Zgubiłeś Kielce. Nie dziwię się, miałbym problem z przypomnieniem sobie, kto tam ma grać...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: grzegorzg »

Jungiewicz...
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Basil »

Zgubiłeś Kielce. Nie dziwię się, miałbym problem z przypomnieniem sobie, kto tam ma grać...
A faktycznie :D Szczerze mówiąc dla mnie to drużyna, która stanęła w miejsca, ba jest chyba gorzej niż było a jej zawodnicy są mi kompletnie obojętni. Tzn. nie są - ale jak Janusz przegrywa rywalizację z byle Pająkiem to szkoda na niego mojej uwagi :)
[edit]
Matius

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Matius »

Moje nie tyle prognozy ale największe nadzieję to wygrana Polskiej drużyny w Lidze Mistrzów. Skra ma skład pozwalający na walkę z najlepszymi, JW z Kubiakiem i Kaliberdą również by miała ale może jednak Zbyszek odpali. Jedyne pytanie to jak kadrowicze będą grali po tak morderczym turnieju? Czy dojdą do odpowiedniej formy. Skra powinna wygrać grupę nawet grając rezerwami więc prawdziwe granie w LM zacznie się dopiero w lutym.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: marakuja »

Moje przewidywania na ten sezon ;)

1. Skra Bełchatów - Najlepszy atakujący i MVP mistrzostw świata, najlepszy środkowy, to samo mówi za siebie. Dodatkowo Conte, Winiarski, Uriarte, Wrona, Lisinać. Jeśli Piechocki będzie w miarę dobrze grać, pozostałych zawodników ominą kontuzje to myślę, że Skra zdominuje rozgrywki krajowe a w europejskich pucharach mogą liczyć nawet na medal LM (przechodząc całą fazę pucharową)

2-4. ZAKSA/Resovia/JW - Tutaj mi ciężko wskazać kto będzie drugi, trzeci bądź czwarty. Każda z tych trzech ekip ma w czymś przewagę nad drugą i trzecią drużyną. ZAKSA może mieć strasznie rażącą siłę zagrywki (tutaj koniecznie zawodnicy muszą popracować na regularnością jej), dodatkowo najlepszy polski libero za najsłabszy punkt drużyny - Gacka, młody i perspektywiczny zmiennik dla Gumy i przede wszystkim Ruciak ma zmiennika (Lucas Loh). Resovia ma zaś mocny środek, Fabiana Drzyzgę i w miarę dobre skrzydła. Jastrzębie zaś skrzydła ma chyba najlepsze z całej tej trójki. Jeśli Bartman nie będzie wielką dziurą w przyjęciu a Łasko powtórzy w miarę dobry sezon dodając do tego Masnego to JW ma szansę dosyć realną na drugie miejsce i walkę ze Skrą. Przewagą Jastrzębian nad pozostałymi drużynami wielkiej czwórki jest również trener Piazza.

5-8. Olsztyn/Radom/Bydgoszcz/Gdańsk - W tej części tabeli jest dwóch najlepszych trenerów PlusLigi. Olsztyn bardzo solidne wzmocnienia, szczególnie pozycja przyjmującego. Transfery Kampy, Plińskiego, Oivannena i Żalińskiego i pozostawienie Bołądzia i Westphala sugerują, że Radom mimo straty Kooistry może być jeszcze mocniejszy niż w poprzednim sezonie. W Bydgoszczy największy atut bym upatrywał w kierunku trenera. Wzmocnienie nie są ani bardzo solidne, ale i jakieś słabe też one nie są, Transfer z tej czwórki będzie chyba najsłabszą drużyną. W Gdańsku największe nadzieje pokłada się w Mice i w trenerze Anastasi. Troy ponoć dobry sezon w lidze francuskiej, Falaschi ponoć nie najgorszy rozgrywający, transfer doświadczonych graczy (Grzyb,Schwarz, Gacek) też mogą się okazać na duży plus.

9. BBTS. Bielsko będzie silniejsze w niż sezon temu, wzmocnienia poczynione, pierwsze doświadczenie w PlusLidze za nimi, może być w miarę ok. Są słabi niż drużyny z 5-8 (o 1-4 to już całkiem nie mówiąc), ale od pozostałych drużyn raczej BBTS będzie silniejszy

10-11. Lubin/Będzin. Dwóch beniaminków, nazwiska solidne i znane w światku siatkarskim. Ale większym atutem tych zawodników będzie doświadczenie niż obecnie stan ich możliwości, dużo nazwisk "wypalonych" (Gromadowski, Łomacz, Kadziewicz, Milczarek). Wyżej bym chyba mimo wszystko cenił drużynę z Dolnego Śląska.

12. Effector. Bardzo słabe transfery, o Norwegu cokolwiek ciężko powiedzieć, może dadzą radę coś wydłubać ;)

13-14 Warszawa/Częstochowa - Kluby "parodia", większość składu to juniorzy, nie wróżę im przyszłości. Bardziej bym się zastanowił nad wykluczeniem tych drużyn z PlusLigi. Szkoda, tym bardziej, że Częstochowa to wielki klub z tradycjami.
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: old pallavol »

A ja jestem optymistą i obstawiam że PW będzie Walczyć o 5-8 ;)
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: MAX »

wowo pisze: [...] Resovia to wg. mnie najgorzej budowany zespół z czołówki, czy nawet w lidze biorąc pod uwagę budżet. Nie potrafię pojąć ich polityki transferowej bo tłok na przyjęciu aż kłuje w oczy. Poza tym nie mogę odżałować Leona (już zostawmy Grozera), który był bliżej niż to wyciekło do mediów. Jak możesz mieć takiego zawodnika to rezygnujesz z Buszka, Lotmana, Penchewa bez zastanowienia. O ile podoba mi się rozwój Rzeszowa pod względem młodzieży i to przyniesie efekty już niedługo o tyle posiadanie obecnie 4-5 przyjmujących, gdzie Achrem w formie jest najlepszy a potem Penchew-Ivovic-Buszek prezentują podobny poziom uważam za kompletny kretynizm.

Achrem-gwiazda na przyjęciu plus Śliwka na ławce wystarczyłoby na czwórkę w Pluslidze spokojnie, nawet gdyby Alek do PO pauzował. [...]
Tak jak ty teraz piszesz o Leonie wielu mogło myśleć przed tamtym sezonie o Veresie. Alek+Veres mieli załatwić sprawe... a na ławe dwóch juniorów. Tylko że Alek złapał kontuzje a Veres grał piach i wszyscy wiedzą jakby się to skończyło jakby nie było Lotmana i Penczewa. Nie było by medalu, nie było by LM itd niczego by nie było cytując klasyka :) Wszyscy narzekają że Resovia źle robi że buduje w miare równy skład. Gwiazda nie zawsze się sprawdza (w Resovii wręcz częściej zawodzą) a liczy się drużyna, możecie się zapytać Antigi :)
Ivović to nie gwiazda, nie bezie żądał gry w szóstce z urzędu. Poprzez rywalizację wśród przyjmujących poziom gry wszystkich się podniesie.
P.S. Inna sprawa jak to widzi Kowal :)
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Defit »

Jeśli potwierdzi się transfer atakującego do ZAKSY to staną się moim faworytem do mistrzostwa. Guma będzie chciał pójść za ciosem i zrobić mistrza a zanosi się, że nie będzie zmuszony do biegania. Dodatkowo oprócz przyjęcia mają ogromny potencjał na zagrywce. Jeśli te dwa elementy zafunkcjonują powinni to wygrać.

Natomiast jeśli chodzi o Skrę to mogą się przekonać jak wiele stracili oddając Zatora, kiedy w finale kopnięcia Mariusza i Facu z zagrywki będzie przyjmował w punkt.

W Resce na drodze stanie Andrzej i jego wizja siatkówki.

W Jastrzębiu wydaje mi się, że projekt na przyjęciu jest zbyt ryzykowny i tutaj nawet Masny nie pomoże. Choć mam nadzieję, że wywalczą brąz jednocześnie zwalniajac Kowala.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”