Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

1. Resovia - tak stawiałem w ub. roku i tak by było, gdyby nie kontuzja Alka. Zespół się wzmocnił zatrudnieniem Iwowicia i zwolnieniem Weresza.
2. Zaksa/JW - zdecyduję się, jak zobaczę atakującego Zaksy. Wszyscy piszą, o zagrywce, to już nie będę się powtarzał. Dodatkowo Ruc ma wreszcie zmiennika.
4. Skra - wydaje się, że po sezonie reprezentacyjnym nie wytrzymają obciążenia. W końcu dwóch kluczowych zawodników jest wątłego zdrowia.
5. Prawdę mówiąc dalsze miejsca niespecjalnie mnie interesują.
5.1. Ciekaw jestem Anastasiego - dużo ryzykuje. Zjazd z Gdańskiem może być końcem jego kariery na wysokim poziomie.
5.2. Ciekaw jestem Heynena. Ma teraz cały sezon i swoich zawodników. Czy wejdzie do 1/8? Czy wygra tam jeden mecz?
5.3. Ciekaw jestem Prygla chwalonego w ub. sezonie.
5.4. Nie wierzę ani na jotę w PW. Siatka to nie jest sport, w którym dzieci wygrywają z dorosłymi. Tu się liczy psychika!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
HardcoreFan
Posty: 54
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:24
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: HardcoreFan »

1. Jastrzębski Węgiel. Skład w porównaniu do poprzedniego sezonu wzmocniony. Kaliberda na zakończonych niedawno MŚ prezentował się moim zdaniem lepiej niż Kubiak. Na pewno udowodnił też, wielu specjalistom z tego forum, że zagrywać potrafi, a nawet może być czołową postacią w tym elemencie (np. mecz z Kanadą). Bartman delikatnie osłabi przyjęcie, ale na pewno wzmocni siłę ataku. Wojtaszek z roku na rok jest coraz lepszy. Na środku moim zdaniem bez zmian przy czym wierzę w odbudowę Kosoka, bo wiadomo, że Masny potrafi wycisnąć ze środkowego 120%. Doszły mnie również słuchy że Patryk zaczął zagrywać z wyskoku. Łasko w zeszłym sezonie był drugim atakującym ligi, a w tym nie jest aż tak wyeksploatowany jak Wlazły.
2. Skra Bełchatów Mocny skład, genialny atakujący, dobre równe przyjęcie, solidna ławka. Stawiam ich niżej od Jastrzębia, tylko dlatego, że na początku sezonu mogą tracić punkty. Może im brakować Wlazłego i Winiara w najwyższej dyspozycji. Uriarte na MŚ też szczególnie nie błyszczał. To są jedynie moje przeczucia, ale wydaje mi się, że równie dobrego sezonu jak poprzedni nie zagra.
3. Zaksa Kędzierzyn Koźle Główną bronią może być zagrywka. Jednak na minus zmęczony Zagumny. Nie jestem fanem jego zmiennika, wręcz przeciwnie, uważam, że to bardzo przeciętny gracz. Kolejną wadą Zaksy jest brak 3 przyjmującego. Lucas Loh nie jest killerem, a w kadrze częściej pełnił funkcję drugiego libero, chociaż nie wykluczone, że tak jak Fonteles odpali.
4. Resovia Rzeszów jakoś nie porywa mnie ich skład. Na początku braknie najważniejszego zawodnika. W pierwszym składzie prawdopodobnie Zagra Buszek (4 przyjmujący naszej kadry) i Ivović (4/5 przyjmujący kadry Serbii). Do tego brak klasowego atakującego. Niemiec który nie jest w stanie grać 5 setowego boju i Konarski, który mimo postępów, bo 3 czapach jest do zmiany. Brak elementu w którym mogliby górowac nad innymi zespołami z wielkiej czwórki.
5. AZS Olsztyn Mieli mocny skład który jeszcze bardziej wzmocnili. Mogą być groźni.
6. Czarni Radom Na plus zmiana rozgrywającego. oże im jednak brakować klasowego atakującego.
7. Transfer Bydgoszcz Wszystko zależy od Woickiego. Mają 4 równych przyjmujących, niezły środek i ciekawego atakującego. Problemem może być pozycja libero.
8. Lotos Trefl Gdańsk Trener klasy światowej, ale należy pamiętać, że to nowicjusz jeżeli chodzi o siatkówkę klubową. Niezłe, lecz za mało ofensywne przyjęcie, dobry rozgrywający, słabawy atak, średni środek. Powinno wystarczyć na 8 miejsce.
9 Bielsko Biała Transfery pozytywnie zaskoczyły. Mogą włączyć się do gry o play-off.
10 Cuprum Mundo Lubin Skład nie porywa, ale na pewno są mocniejsi niż pozostałe zespoły.
11-14. Tutaj może zdarzyć się wszystko. Zespoły bez charakterów, bez mocnych punktów, bez klasowych zawodników.
Antek
Posty: 92
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:09
Płeć: K
Lokalizacja: Wawa

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Antek »

1. Skra
Silny skład Plus Ligę wygrają łatwo i z szansami na wygranie LM.

2. Zaksa
Mają świetnego libero, dobrych rozgrywających i może Bociek odpali.

3. JW
Bartman będzie nagorszym ogniwem tego zespołu ale myślę ze na brąz wystarczy

4. Trefl Gdańsk
Mają AA, Mikę , Szwarza może Schulz pokaże się z dobrej strony a to wystarczy na 4 miejsce

5. AZS Olsztyn
Po poprzednim dobrym sezonie, dobre ruchy transferowe wystarcza na 5 miejsce.

6. Resovia Rzeszów
Fatalny trener z flotami to mogą zawojować kolumbijską ligę, prócz dobrego rozgrywającego Fabiana, połowa składu powinna już myśleć o emeryturze, bo Shoeps padnie po 2 setach i brak siły, to samo Akrem po kontuzji, grzejący trybuny Ivović w Serbii.(-_-) wsród przyjmujących jedynie Buszek może ciągnąć grę. W sumie ich to jeszcze Bydgoszcz z Heynenem może wyprzedzić.




[ingerencja moderatora]
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 11:57 przez Antek, łącznie zmieniany 2 razy.
weary skier- najgorszy moderator jaki widzialem ^^
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: bakek »

Resovia wygląda na gorzej skomponowaną niż pozostałe zespoły z czwórki. Pytanie tylko co z atakiem w Kędzierzynie (tajemnicza sprawa Boćka).

Co do Skry to nie do końca się zgodzę. Mają Marechala, może Muzaj coś pokaże i odciąży Wlazłego.

Zobaczymy jak z Gdańskiem. Mają bardzo ciekawych zawodników, bez dwóch zdań. Były rozgrywający Budvy pokazał się w LM z bardzo dobrej strony. Grzyb ma coś do udowodnienia. Wszyscy oczywiście będą liczyć na Mikę. Problemem może być pozycja po przekątnej. Gwiazdą drużyny będzie także trener :)

Bydgoszcz też będzie ciekawa, jednak tu z kolei pozycja przyjmującego jest raczej słabo obsadzona.

@Noworoczny
Ad. 5.3, 5.4 Ja też :)


PS. Bardzo ciekawią mnie Wasze typy Resovia 6 miejsce lub Lotos 8 :)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 11:58 przez bakek, łącznie zmieniany 1 raz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: compact »

bakek pisze: może Muzaj coś pokaże i odciąży Wlazłego.
Muzaj spokojnie sobie poradzi z Częstochowami tego świata. Za silny skład ma Skra, żeby z dołem tabeli musiał grać Wlazły, jeśli Falasca nie wystawi kompletnych rezerw.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: leeon »

Myślę że na pewno nie będzie takiej totalnej dominacji Skry jak w poprzednich Play Off, gdzie co tu dużo mówić konkurencja została zmiażdżona i nie miała szans na jakąkolwiek wyrównaną walkę.

Nie jestem na tyle naiwny, by twierdzić wiem jak będzie. Podobnie jak w ubiegłym sezonie życzę Skrze zdrowia i złapania formy na najważniejsze mecze - jak to się uda jestem spokojny o ten sezon.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Antek pisze:to samo Akrem po kontuzji,
Starajmy się dbać o formę. Jego nazwisko pisze się Ахрем, co w często używanej transkrypcji "angielskiej" zapisujemy Akhrem, bo tak sobie wymyślili, żeby głoskę "h" zapisywać, jako "kh". W polskiej transkrypcji to po prostu Achrem. W obydwu przypadkach wymowa powinna być identyczna. Akrem to błąd. Podobnie Chamuckich pisze się z "angielsa" Khamutskikh, ale nie piszemy i nie wymawiamy Kamuckik.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: OldTimer »

Noworoczny pisze:[ Podobnie Chamuckich pisze się z "angielsa" Khamutskikh, ale nie piszemy i nie wymawiamy Kamuckik.

I tu mały offtop, bo nazwisko Vadima bardzo często jest źle odmieniane. Tak jak Noworoczny napisał facet nazywa się Chamuckich. W dopełniaczu ogromna większość ludzi w Polsce odmienia go pisząc (mówiąc) Chamuckiego. Totalna bzdura i kompromitacja. Rzadko w polskich tekstach widziałem by ktoś pisał, że "w składzie nie ma Chamuckicha", co byłoby jak najbardziej poprawną wersją. Nasza polska brać dziennikarska, zwłaszcza ta domorosła traktowała to nazwisko jako Chamuckij, stąd wynalazki typu Chamuckim, Chamuckiego. Nazwisko Chamuckich jest z tej samej grupy co nazwisko Ilinych, Biezczastnych i zbędne jest takie kaleczenie tego typu nazwisk.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

OldTimer pisze:Rzadko w polskich tekstach widziałem by ktoś pisał, że "w składzie nie ma Chamuckicha", co byłoby jak najbardziej poprawną wersją.


Obawiam się, że nie. Językoznawcy uważają, że nazwiska, które same w sobie są dopełniaczem liczby mnogiej, jak właśnie Chamuckich, czy np. Jacyków, nie podlegają odmianie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: OldTimer »

Noworoczny pisze:
OldTimer pisze:Rzadko w polskich tekstach widziałem by ktoś pisał, że "w składzie nie ma Chamuckicha", co byłoby jak najbardziej poprawną wersją.


Obawiam się, że nie. Językoznawcy uważają, że nazwiska, które same w sobie są dopełniaczem liczby mnogiej, jak właśnie Chamuckich, czy np. Jacyków, nie podlegają odmianie.
No dobrze, ale założę się, że nie raz wpadłeś na formę "Jacykowem", co w języku polskim jest formą prawidłową. Chociaż po zastanowieniu się nazwiska polskie z -ów na końcu brzmiały by lepiej bez odmiany.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
kanimo

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: kanimo »

Antek pisze:1. Skra
Silny skład Plus Ligę wygrają łatwo i z szansami na wygranie LM.

2. Zaksa
Mają świetnego libero, dobrych rozgrywających i może Bociek odpali.

3. JW
Bartman będzie nagorszym ogniwem tego zespołu ale myślę ze na brąz wystarczy

4. Trefl Gdańsk
Mają AA, Mikę , Szwarza może Schulz pokaże się z dobrej strony a to wystarczy na 4 miejsce

5. AZS Olsztyn
Po poprzednim dobrym sezonie, dobre ruchy transferowe wystarcza na 5 miejsce.

6. Resovia Rzeszów
Fatalny trener z flotami to mogą zawojować kolumbijską ligę, prócz dobrego rozgrywającego Fabiana, połowa składu powinna już myśleć o emeryturze, bo Shoeps padnie po 2 setach i brak siły, to samo Akrem po kontuzji, grzejący trybuny Ivović w Serbii.(-_-) wsród przyjmujących jedynie Buszek może ciągnąć grę. W sumie ich to jeszcze Bydgoszcz z Heynenem może wyprzedzić.




[ingerencja moderatora]
Sa to oczywiscie nasze subiektywne oceny potencjalu.
Ale z oceny Resovii i jej uzasadnienia przebija juz nie subiektywizm ale kompletny brak logiki. Widac, ze osoba piszaca Reski nie lubi i ma ochote potrolowac.

Bo jesli oceniasz graczy po miejscach w reprezentacjach i sile reprezentacji to dlaczego:
1 nie wspomnisz o pozycjach na ktorych graja w Resce zawodnicy bardziej utytulowani i zwyczajnie lepsi tzn rozegranie, libero, srodek. No i atak niestety, jesli chodzi o tytyly ;) .
2 Jakim sposobem Ivovic "zaledwie drugi przyjmujacy" oraz Lotman i Penchew (podobnie) maja ulec zawodnikom takim jak Ogurcak ,Cebral, Luka, nie mowiac o Szwarcu.W jaki sposob wyzej od drugiego atakujacego Polski i drugiego Niemiec oceniasz wyzej np pare Troy (nie lapie sie do kadry) i debiutant w PL-Shultz . Fakt Ci ostatni moga odpalic ale to gdybanie i potencjal. Szymanski/Adamajtis tez raczej silniejsi nie sa. Obie te pary wydaja sie ciekawsze, nie wiadomo jak sie zaprezentuja. Resoviacy w ataku dosyc przewidywalni ale swoje ugraja.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 13:37 przez kanimo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: bakek »

Noworoczny, Ty jesteś po jakiejś filologii? :)

Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci nie będą zajechani, a za to na początku więcej pograją zmiennicy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: leeon »

kanimo pisze:[ingerencja moderatora]

Sa to oczywiscie nasze subiektywne oceny potencjalu.
Ake z oceny Resovii i jej uzasadnienia przebija juz nie subiektywizm ale kompletny brak logiki. Widacze osoba piszaca Reski nie libi i ma ochote potrolowac.
Jeśli chodzi o trolling to kłuje Cię w oczy tylko jeśli chodzi o Resovię?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 13:01 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 19. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

bakek pisze:Noworoczny, Ty jesteś po jakiejś filologii? :)
Na maturze z polskiego kiedyś nieco więcej wymagali (-;
bakek pisze:Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci nie będą zajechani, a za to na początku więcej pograją zmiennicy.
No, to sprawdźmy, kto mógłby zastąpić półfinalistów:
1. Skra: Muzaj za Wlazłego, Włodi za Winiara, Lisinac za Kłosa - brakuje zmiennika dla Wrony. W sumie, nie miałbym nic przeciwko takiemu składowi.
2. Resovia: Tichaczek za Drzyzgę , Holmes za Pita (jak tam limity?), nie ma zmienników dla obu atakujących i libero. Chyba się nie da odpocząć
3. JW: Gierek za Kaliberdę. Może być.
4. Zaksa: Abdul za Gumę. Trochę w plecy, ale blok i zagrywka.
5. To już nie pamiętam, kto gdzie gra.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 14:12 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: compact »

Noworoczny pisze: No, to sprawdźmy, kto mógłby zastąpić półfinalistów:
1. Skra: Muzaj za Wlazłego, Włodi za Winiara, Lisinac za Kłosa - brakuje zmiennika dla Wrony. W sumie, nie miałbym nic przeciwko takiemu składowi.
Marechal i Wrona się za bardzo nie przemęczali na MŚ.
kanimo

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: kanimo »

Masz kolego krotka pamiec. Kluje mnie czesto i mniej wiecej w odniesieniu do wszystkich zespolow.
U mnie Reska jest na 4.
Klulo mnie tez w oczy jak ktos umiescil Skre na 4 ale byl to wyskok odosbniony bo przytlaczajaca wiekszosc kibicow (rowniez Reski) daje Skrze plas pierwszy. Dodatkowo nie byla to opinia popartya jakimis argumentami poza zmeczeniem czolowych zawodnikow. Ciezej dyskutowac z brakiem argumentow niz z argumentami nielogicznymi.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

Siatkówka sama w sobie męcząca nie jest. Udział w spotkaniu, trwającym dwie godziny to kilkanaście minut wysiłku. W męskiej siatkówce akcje zazwyczaj szybko się kończą. Prawdziwe zmęczenie powoduje trening, nie spotkania.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: compact »

Noworoczny pisze:Prawdziwe zmęczenie powoduje trening, nie spotkania.
Chyba, że zagrałeś 13 spotkań w 3 tygodnie.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: bakek »

Siatkówka sama w sobie męcząca nie jest.
Trochę przesadziłeś, ale rozumiem do czego zmierzasz. Przygotowanie kondycyjne (wydolnościowe) nie jest tak ważne. Wydolność i tak wzrasta wraz z tym jak trenuje się inne rzeczy, ale nie jest priorytetem.

Zmęczenie, mając na myśli przeciążenia mięśni (zbyt duża ilość intensywnych powtórzeń) ma miejsce w meczach i dlatego jednak ilość występów też ma znaczenie.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

kanimo pisze:Klulo mnie tez w oczy jak ktos umiescil Skre na 4 ale byl to wyskok odosbniony bo przytlaczajaca wiekszosc kibicow (rowniez Reski) daje Skrze plas pierwszy. Dodatkowo nie byla to opinia popartya jakimis argumentami poza zmeczeniem czolowych zawodnikow. Ciezej dyskutowac z brakiem argumentow niz z argumentami nielogicznymi.


To są przewidywania, a przewidywać każdy może, jak chce. Nb. koledzy, którzy moje przewidywania uznali za trolling nie odważyli się wziąć udziału w typerze. Wtedy można by przekonać się, czyje przewidywania częściej się sprawdzają. A w typerze wygrał Basil, który jako jedna z dwóch czy trzech osób na sześćdziesiąt, postawił na zwycięstwo Polski. Nie ma więc najmniejszego znaczenia, ilu postawi na Skrę.

Jeśli cytowana uwaga była do mnie, to dodam, choć oczywiście wszyscy o tym wiedzą, że ani Winiarski/Marechal ani Tille/Piechocki nie są w stanie zastąpić pary Antiga/Zatorski w przyjęciu. Nadto Zator przez lata gry przy Kurku nauczył się kryć 2/3 boiska, w czym wspomniana wyżej para nie ma wprawy. Uważam, że Skra będzie w tym sezonie strzelnicą, bo Conte dostanie ponad metr strefy odbioru.

Wszyscy widzieliśmy, co się działo, jak Uriarte musiał biegać po boisku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: madlark »

Noworoczny pisze: 2. Resovia: Tichaczekza Drzyzgę , Holmes za Pita(jak tam limity?), nie ma zmienników dla obu atakujących i libero. Chyba się nie da odpocząć
Żurek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: compact »

Noworoczny pisze: Nadto Zator przez lata gry przy Kurku nauczył się kryć 2/3 boiska, w czym wspomniana wyżej para nie ma wprawy.
Mylisz się, Marechal przyjmował flota we dwóch grając we Francji, a w tegorocznej LŚ grał defensywnego przyjmującego przy Kevinie Tillie. A Tille Ferdynand oczywiście także przyjmował floty w reprezentacji we dwójkę z Kaliberdą, a całkowicie chowany był Fromm. A Piechockiego juniora też bym nie skreślał w niedalekiej przyszłości w przyjmowaniu na połowie boiska, bo grając z naszymi łamagami w kadrach juniorskich chcąc nie chcąc musi tak grać.

Nie są tak znakomici w przyjęciu jak Antiga i Zatorski, ale dadzą radę.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

madlark pisze:Żurek


Nie no, spoko. Ja nie uważam, że będą jakieś problemy z przemęczeniem. Po rozszerzeniu ligi poziom musi spaść i na luziku zespoły z czołówki będą wygrywać z tym, czy z owym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Ludzie nie doceniają Resovii, o zgrozo, aż musze to napisać, historia playoffów Plusligi uczy, że zawsze z Wielkiej Czwórki (huehuehue) trafi się drużyna, która gra bez kontuzjowanego gracza/gra kontuzjowanym graczem/gra graczem bez formy, u nich tego problemu nie ma, więc, no naprawdę, nie sądzę, żeby skończyli na 4. miejscu. W tym roku też pod względem peaku formy na dystansie sezonu ustępowali JW (LM), Zaksie (PP), Skrze (końcówka sezonu), a i tak zajęli drugie miejsce. Skrę na pierwszym miejscu tak bezrefleksyjnie też bym nie wrzucał, dalej to zespół bardziej uzależniony od poszczególnych zawodników aniżeli ich konkurenci do medali.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: leeon »

Noworoczny pisze:
kanimo pisze:Klulo mnie tez w oczy jak ktos umiescil Skre na 4 ale byl to wyskok odosbniony bo przytlaczajaca wiekszosc kibicow (rowniez Reski) daje Skrze plas pierwszy. Dodatkowo nie byla to opinia popartya jakimis argumentami poza zmeczeniem czolowych zawodnikow. Ciezej dyskutowac z brakiem argumentow niz z argumentami nielogicznymi.


To są przewidywania, a przewidywać każdy może, jak chce. Nb. koledzy, którzy moje przewidywania uznali za trolling nie odważyli się wziąć udziału w typerze. Wtedy można by przekonać się, czyje przewidywania częściej się sprawdzają. A w typerze wygrał Basil, który jako jedna z dwóch czy trzech osób na sześćdziesiąt, postawił na zwycięstwo Polski. Nie ma więc najmniejszego znaczenia, ilu postawi na Skrę.

Jeśli cytowana uwaga była do mnie, to dodam, choć oczywiście wszyscy o tym wiedzą, że ani Winiarski/Marechal ani Tille/Piechocki nie są w stanie zastąpić pary Antiga/Zatorski w przyjęciu. Nadto Zator przez lata gry przy Kurku nauczył się kryć 2/3 boiska, w czym wspomniana wyżej para nie ma wprawy. Uważam, że Skra będzie w tym sezonie strzelnicą, bo Conte dostanie ponad metr strefy odbioru.

Wszyscy widzieliśmy, co się działo, jak Uriarte musiał biegać po boisku.

Typer - aż i tylko zabawa. Jak ktoś mimo MŚ nadal ma przekonanie co do takich przewidywań to proponuję lekturę przepowiedni Noworocznego na ostatni sezon. Poza tym należałoby uznać, że Brasil powinien wziąć się za łowienie w przeręblu choć nikt mu braku wiedzy siatkarskiej nie wypomni.

Jeszcze parę tygodni temu na tym forum dominowało przekonanie że Winiar już nie pogra na poziomie....
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: weary_skier »

StanLee pisze:Ludzie nie doceniają Resovii
W tamtym roku w typowaniach była przeceniana, więc może to i lepiej.
Ja też rok temu uległem zaślepieniu sukcesem, ten sezon natomiast traktuje jako "chwila prawdy" i nie mam wielkich oczekiwań. Mam nadzieję, że odpowiednie osoby wyciągną odpowiednie wnioski. Boję się jednak, że tylko spektakularna klapa może coś zmienić a ciężko mi kibicować "przeciw".
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: Noworoczny »

leeon pisze:proponuję lekturę przepowiedni Noworocznego na ostatni sezon
Które sprawdziłyby się, gdyby nie kontuzje. Podobnie było kilka lat temu, gdy Resovia lała Skrę do chwili, gdy Wlazły nie wylądował po drugiej stronie boiska a Achrem na nim. Przegranej JW nie przewidziałem. Fakt. Ale nikt nie jest nieomylny.
leeon pisze:Brasil powinien wziąć się za łowienie w przeręblu choć nikt mu braku wiedzy siatkarskiej nie wypomni.
Informuję wszystkich, że umiejętnością przewidywania popisał się BASIL, nie Brasil.
compact pisze:A Tille Ferdynand oczywiście także przyjmował floty w reprezentacji we dwójkę z Kaliberdą, a całkowicie chowany był Fromm. A Piechockiego juniora też bym nie skreślał
A to, że w Skrze będzie para równorzędnych (?) libero to akurat uważam za przewagę ich konkurentów. Wiadomo, jak liczy się zgranie w tym przypadku.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: leeon »

Pierwsze z brzegu (wiem powtarzam się ale to sposób na trolling) Skra przez challenge nie wygra pls, Skra zajmie 4 miejsce, JW wygra MP...

Basil i Brasil dwie osoby :-)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: StanLee »

Noworoczny pisze:Które sprawdziłyby się, gdyby nie kontuzje.
Skra miała zbyt dużą przewagę, żeby taką tezę obronić.

Ja tam nastawiam się na sezon podobny do tego 2011/12, po kiepskich dwóch ostatnich latach pod względem sportowym.
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Prognozy oraz przewidywania przed sezonem 2014/2015

Post autor: bakek »

Sport ma to do siebie, że zdarzenia mogą się ułożyć na bardzo różne sposoby.

To, że typuję w meczu szanse 80-20 to nie znaczy, że dana drużyna na pewno przegra, ale że ma tylko 20% szans na wygraną. To, że jakiś rezultat typuje się na bardzo prawdopodobny to nie znaczy, że nie może mieć miejsce inny.
Poza tym należałoby uznać, że Brasil powinien wziąć się za łowienie w przeręblu choć nikt mu braku wiedzy siatkarskiej nie wypomni.
Nie wszyscy, którzy znają się na siatkówce są dobrzy w typowaniu.

I tak, uważam że Resovia wygląda najsłabiej spośród "wielkiej czwórki" co nie znaczy, że musi zanotować czwarte miejsce. Jakieś lepsze mecze w półfinale mogą gwarantować finał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”